Автор Тема: Библиотека
 

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1350 : Березень 03, 2023, 19:16:20 »
Інша література, белетристика, здається, не зміниться. Бо це історії про людей. А люди не змінилися з біблейських часів. І сюжети теж не дуже розмаїті.  :)

Offline bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 351
  • Karma: 239
Re: Библиотека
« Reply #1351 : Березень 03, 2023, 21:39:47 »
Інша література, белетристика, здається, не зміниться. Бо це історії про людей. А люди не змінилися з біблейських часів. І сюжети теж не дуже розмаїті.  :)
Саме так. Але хочеться сподіватись, що все ж таки людство повільно прогресує.

Зараз чомусь фантасти і футуристи спираються на виникнення штучного інтелекту. Та це не дуже вправно і не дуже розумно. Буде стрьомно, коли наступне покоління буде сміятися з тих недолугих фантазій, з яких і ми сміємось зараз.  :)
Тут складно. З одного боку - ніби технологія ШІ і правда відкриває багато можливостей і ризиків, а з іншого - після першого польоту в космос всі були впевнені, що через 50 років на Місяці будуть колонії і, можливо,  на Марсі також.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26341
  • Karma: 20624
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Библиотека
« Reply #1352 : Березень 03, 2023, 22:08:23 »
Те, що з'явилося у людства в кінці 80-х, це і є нові ідеї. Хіба ні?
Це розвиток старих, якщо ти про смартфони. Просто фантасти завжди пишуть в парадигмі свого часу. Той же Жюль Верн на місяць літав з гармати.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2093
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1353 : Березень 03, 2023, 22:32:39 »
Подарувала чоловікові до дня народження Нові Темні Віки. Книга 1. Колонія Макс Кідрук  . 900 сторінок, здається   :crazy:.
Я тут вирішила повернутися до читання, і судячи з кількості видавництв та авторів, нікуди книги діватися не збираються.

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4131
  • Karma: 1792
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #1354 : Березень 04, 2023, 13:59:47 »
Зараз чомусь фантасти і футуристи спираються на виникнення штучного інтелекту. Та це не дуже вправно і не дуже розумно. Буде стрьомно, коли наступне покоління буде сміятися з тих недолугих фантазій, з яких і ми сміємось зараз.  :)
Спікувався кілька вечорів з ChatGPT - дуже цікава штука, часом навіть трохи лячна.
Запропонував уявити, що ми летимо на Марс і сталася катастрофа. Екіпаж в анабіозі, кисень виходить, тиск падає.
Він спочатку трохи панікував, що він просто мовний модуль та не може приймати відповідальні рішення, може тільки давати поради.
Я сказав йому, що як раз потрібні його поради. Він заспокоївся трохи та сказав, що потрібно зв'язатись з Землею та розбудити екіпаж.
Ми зв'язались, отримали інструкції, як діяти до пробудження капітана - вимкнути автоматичне пожежогасіння, направити нанороботів для аварійного ремонту корпуса (я підкидував йому частину думок як поради Центру управління, а частину він брав десь зі свого "досвіду").
Потім ми героїчно подолали всі наслідки і місія була продовжена.
Я попросив оцінити наші дії у критичній ситуації - він оцінив їх досить високо і чомусь крім мене виділив окремо вдалі дії ШІ корабля (мабуть тому що я кілька разів говорив від імені Корабля 8)

У другій серії я запропонував йому пограти роль матроса, який несе вахту на носі корабля "Титанік", а я став капітаном.
Дуже цікавий досвід, так як я ніяких ідей йому не підкидував, а просто просив докладувати обстановку.
Він вимагав додаткових чергових йому в поміч, зменшити швидкість до безпечної та обстежувати шлях радаром :sneaky:

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2093
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1355 : Березень 04, 2023, 23:33:23 »
Зараз чомусь фантасти і футуристи спираються на виникнення штучного інтелекту. Та це не дуже вправно і не дуже розумно. Буде стрьомно, коли наступне покоління буде сміятися з тих недолугих фантазій, з яких і ми сміємось зараз.  :)
Спікувався кілька вечорів з ChatGPT - дуже цікава штука, часом навіть трохи лячна.
Запропонував уявити, що ми летимо на Марс і сталася катастрофа. Екіпаж в анабіозі, кисень виходить, тиск падає.
Він спочатку трохи панікував, що він просто мовний модуль та не може приймати відповідальні рішення, може тільки давати поради.
Я сказав йому, що як раз потрібні його поради. Він заспокоївся трохи та сказав, що потрібно зв'язатись з Землею та розбудити екіпаж.
Ми зв'язались, отримали інструкції, як діяти до пробудження капітана - вимкнути автоматичне пожежогасіння, направити нанороботів для аварійного ремонту корпуса (я підкидував йому частину думок як поради Центру управління, а частину він брав десь зі свого "досвіду").
Потім ми героїчно подолали всі наслідки і місія була продовжена.
Я попросив оцінити наші дії у критичній ситуації - він оцінив їх досить високо і чомусь крім мене виділив окремо вдалі дії ШІ корабля (мабуть тому що я кілька разів говорив від імені Корабля 8)

У другій серії я запропонував йому пограти роль матроса, який несе вахту на носі корабля "Титанік", а я став капітаном.
Дуже цікавий досвід, так як я ніяких ідей йому не підкидував, а просто просив докладувати обстановку.
Він вимагав додаткових чергових йому в поміч, зменшити швидкість до безпечної та обстежувати шлях радаром :sneaky:

 :shok: Ого!

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1356 : Березень 07, 2023, 13:41:21 »
Спілкувався кілька вечорів з ChatGPT
А можна ще трохи подробиць? Це така гра? Який рівень англійської потрібен?
Я зараз подивлюся, звичайно, та ще щось розкажи, будь ласка!

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1357 : Березень 07, 2023, 13:58:13 »
Ага, вже знайшла і навскіс переглянула  :smilie1:
Та от:
Цитувати (виділене)
Перший недолік чат-бота — він користується контентом з інтернету станом на 2021 рік. І все, що було опубліковано чи оновлено пізніше, йому недоступне.
ChatGPT не фільтрує використані джерела за правдивістю. Іноді він може видавати правдоподібні, але безглузді відповіді. Або подавати дезінформацію як факти.
Та все рівно схожу, подивлюсь.
Дякую, Homiak, за інформацію!  :up:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1358 : Березень 07, 2023, 14:02:58 »
Подарувала чоловікові до дня народження
Я М. Кідрука поважаю, писала про нього вище. І як враження від нової книги? Чи ще не прочитали?
Та все рівно купити збираюсь. Якраз переглядаю сайт КСД.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2093
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1359 : Березень 07, 2023, 14:14:09 »
Подарувала чоловікові до дня народження
Я М. Кідрука поважаю, писала про нього вище. І як враження від нової книги? Чи ще не прочитали?
Та все рівно купити збираюсь. Якраз переглядаю сайт КСД.


Чоловік читає. Ну це мені трапилася ідеальна книга в межах його інтересів  :). Тобто нудні місця трапляються, але в цілому цікаві теми і достатньо обґрунтовано з наукової точки зору.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1360 : Березень 07, 2023, 17:51:49 »
Стосовно наших попередніх обмінів думками.
Минулого, 2022 р. я прочитала книгу Харарі (той, що "Хомо сапієнс") "21 виклик для 21 сторіччя". Ця книга була видана у 2021 р. Можливо, це навіть було символічно  :smilie5:
Деякі розділи були присвячені "конфлікту між Україною і Росією" та нашій Революції гідності. Ще читаючи, я подумала, що автору прийдеться переписати кілька розділів наново. А тепер я впевнена, що йому прийдеться переписати всю книжку  :hot:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1361 : Березень 07, 2023, 17:59:00 »
От те саме може статися із чат-ботами, у яких інформація з 2021 року. У тих філософів і економістів, які ніколи нічого не знали про Україну, можуть з'явитися зовсім інші думки. От скачала, господи прости, Фукуяму "Кінець історії", і радешенька, що не почала читати  :smilie5:

Offline bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 351
  • Karma: 239
Re: Библиотека
« Reply #1362 : Березень 07, 2023, 22:20:28 »
У тих філософів і економістів, які ніколи нічого не знали про Україну, можуть з'явитися зовсім інші думки.
Так для них це не проблема, а джерело натхнення грошей.
Cпойлер
Ректор університету переглянув кошторис, який йому приніс декан фізичного факультету, і, зітхнувши, сказав:
— Чому фізики завжди вимагають таке дороге обладнання?
Ось, наприклад, математики просять гроші лише на папір, олівці та ластики.
А потім, замислившись на хвилину, додав: — А філософи, ті ще кращі. Їм навіть ластики не потрібні.

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4131
  • Karma: 1792
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #1363 : Березень 08, 2023, 19:34:30 »
Перший недолік чат-бота — він користується контентом з інтернету станом на 2021 рік. І все, що було опубліковано чи оновлено пізніше, йому недоступне.
ChatGPT не фільтрує використані джерела за правдивістю. Іноді він може видавати правдоподібні, але безглузді відповіді. Або подавати дезінформацію як факти.
...
Та все рівно схожу, подивлюсь.
Дякую, Homiak, за інформацію! 
Цікава штука, якщо немає з ким поговорити та є вільний час та натхнення.
Здається перший випадок, коли можна спілкуватися з ШІ звичайною розмовною лексикою і отримувати нормальні відповіді.
Проблема суспільства, що він зараз більше схожий на вундеркінда-третьокласника, а йому задають питання про сенс життя, геополітику чи на якісь вузькоспеціалізовані професійні теми.
Якщо не травити його за дрібні помилки та просто сприймати як можливість поспілкуватися з розумним чат-ботом - то дуже цікавий досвід.
P.S. Не завжди швидко відповідає через завантаженість серверів, тому якщо тормозить - краще почекати з годинку.


Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1364 : Квітень 25, 2023, 19:26:41 »
Що, ми знов нічого не читаємо?
Так, я розумію, чому  :smilie2:
Прочитала французький детектив, потім англійський. Автори сучасні, події просто от зараз, 2008, 2015!!!
І там дієві особи, інколи, рассєянє і різні слов'яни.
Людоньки, ахуєть, вони, ті автори, зовсім нічого не знають про східну Європу. Про прізвища й імена, - це просто окрема пісня.  8)
А найбільш прикольно те, що знані європейські і гамериканські письменники не вміють рахувати.
В одному непоганому французькому детективі (події розгортаються у 2008?, десь так) мати! головного героя!, якому 38 років!, "втекла з батьками з росії у 1917 році".
Просто шикарно!  :rofl:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1365 : Квітень 25, 2023, 21:02:42 »
Жоель Діккер
Здається, я всього його прочитала. Поки читаєш - цікаво, добрий сюжет, гарна історія. Я таке люблю. Та ніякого "післясмаку" немає. Через кілька місяців забувається не тільки сюжет,а й сама ідея твору. Намагалась скласти синопсис для бесіди з приятелями, нічого не вийшло.


Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1366 : Квітень 25, 2023, 21:23:57 »
Жоель Діккер
"Загадка номера 622"

Ти шо, автор? Що за дурнувате ім'я для вихідця із Санкт-Петербурга?
І так далі. Якась неталановита хуйова казка.
Cпойлер
Крім історії про видавця

Читається на ніч. Вдень краще телевізор подивитись, бо воно щось таке подібне.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26341
  • Karma: 20624
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Библиотека
« Reply #1367 : Квітень 25, 2023, 22:41:52 »
Згоден. Телевізор взагалі читати не зручно. Написи позаду і швидко закінчуються.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2093
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1368 : Квітень 27, 2023, 09:43:25 »
Я не встигаю читати, а дуже хочеться. Нещодавно прочитала "Скляний замок" Джанет Волс про її дисфункціональну родину. Післясмак був, я взагалі досі в шоці від всього цього, а більш за все - що більшість дітей з цієї сім'ї змогли жити звичайним нормальним життям.
Почала читати Сергія Плохія  "The Gates of Europe".
На розпродажі у видавництві Книги-ХХІ замовила собі в Україні кілька книжок по 10 грн. Приїхала і почала читати "Імперіум" (Крістіан Крахт). Нічого поки не можу сказати про сюжет, тому що лише на початку, але отримую неймовірне задоволення від тексту та самої паперової книги.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2093
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Библиотека
« Reply #1369 : Травень 02, 2023, 23:26:34 »
"Імперіум" мене вразила. Такий екскурс в історію і філософію в незвичному форматі. Якість видання і перекладу - на вищому рівні. Шкода, що примітки відсутні, але є гугл.

Offline Smoke

  • *****
  • Повідомлень: 3804
  • Karma: 2164
  • Стать: Чоловіча
Re: Библиотека
« Reply #1370 : Травень 03, 2023, 22:39:48 »
Зараз читаю Horse, the Wheel, and Language: How Bronze-Age Riders from the Eurasian Steppes Shaped the Modern World про те як початку бронзового віку наші протоіндоєвропейські предки завойовували Європу. Результат сучасних досліджень у лінгвістиці, генетиці  та археології.
А если что-то нужно объяснять, то ничего не нужно объяснять.

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
Re: Библиотека
« Reply #1371 : Травень 04, 2023, 00:16:00 »
Я на полпути бросила Имя розы. Загуглила все исторические имена и места (это как раз было интересно), почитала, чем дело кончится (а это - нет), и бросила.
А раньше очень любила Экко.
Сейчас, на пятой или шестой книге из текста выползает автор, и мне его портрет не нравится. Сексист, бонвиван и все то, что я в принципе не очень люблю.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #1372 : Травень 04, 2023, 01:17:19 »
Я на полпути бросила Имя розы. Загуглила все исторические имена и места (это как раз было интересно), почитала, чем дело кончится (а это - нет), и бросила.
А раньше очень любила Экко.
Сейчас, на пятой или шестой книге из текста выползает автор, и мне его портрет не нравится. Сексист, бонвиван и все то, что я в принципе не очень люблю.
Я давно не перечитывала. Тогда, когда  перечитывала, бонвиванства не увидела вовсе. В принципе, учитывая описываемый период  и описываемую среду, сексизм совершенно норм реалия. Ну, правда, ты же не ожидала увидеть в монастыре 14 века монаха с профем настроениями?
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
Re: Библиотека
« Reply #1373 : Травень 04, 2023, 04:42:14 »
Я давно не перечитывала. Тогда, когда  перечитывала, бонвиванства не увидела вовсе. В принципе, учитывая описываемый период  и описываемую среду, сексизм совершенно норм реалия.
В "Королеве Лоране" есть. Я ее как раз до этого читала.
Ну, правда, ты же не ожидала увидеть в монастыре 14 века монаха с профем настроениями?
А это вот тонкая материя. Я читала "Маленькие цветы святого Фрациска" - жизнеописание собственно св.Фр. В нем вполне себе много женщин - святая Клара, ее сестры и мама, сестры ее монастыря, сестры монастыря, которые ее приютили после побега из дома, разные горожанки и прихожанки. Потом я читала про основателей монастырей. Они ходили парами с подругами и соратницами, практически все. Сестра святого Бенедикта, например, тоже основала монашеский орден.
В Имени Розы (до того места, где я бросила) упомянута святая Катерина - нехорошо упомянута. Но ее не помянуть было бы совсем хамством, потому что она - фигура уровня святого Франциска, который в книге вездеприсущ. Вторая женщина - это клише "Девшка Бонда", disposable women: ее трахнули и убили с глаз долой и сюжета вон. Если бы Экко первый придумал этот ход, то ок, но до него их было тысячи, кто.
Ну и походу разные замечания.
В общем, так.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26341
  • Karma: 20624
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Библиотека
« Reply #1374 : Травень 04, 2023, 09:53:30 »
Я давно читал, нюансы не помню, сексизма тоже (мог просто не заметить). Но пишет Эко отлично, я в своё время прочитал всё до чего смог дотянуться.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #1375 : Травень 04, 2023, 20:38:53 »
ЗНаешь, я с тобой   согласна , что Умберто Эко  не был профем. Имя розы тест Бекдел не пройдет. Но  выраженного токсичного сексизма я там не вижу.  Да, сексистский троп присутствует, но  для  времени написания   это было  общее место, традиционный прием в кино и литературе.
 Франциск Ассизский, судя по всему, был  очень фем-френдли по сравнению со среднестатистическим монахом его времени.  В любом случае он был личностью исключительной. А монахи в  Имени розы чрезвычайно реалистичны с учетом исторического бекграунда и будничны, и в своей мизогинии в том числе. Она совершенно безобразна, но отлично прописана, и я не думаю, что Эко не знал, что делал. 
Можно было бы написать  роман о святой Кларе, и это был бы потрясающий роман, если бы Умберто Эко решил это сделать, но это был бы совершенно другой роман.  Можно было бы написать  роман о двух монахинях, расследующих убийства в  женском монастыре, но  в для этого  в 1980 году надо было бы быть очень-очень профем, а этого у автора не присутствовало даже в меньшей степени.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
Re: Библиотека
« Reply #1376 : Травень 04, 2023, 21:30:37 »
Но  выраженного токсичного сексизма я там не вижу.
Я очень любила Эко, но после королевы Лораны как-то поугасло.
Там такой кукусик нарисован, закачаешься. И женские персонажи - их немало - все картонные, и все ему счастливы служить. И жена, и дочери, и любовницы (прошлые и будущие), и служанка, и даже потерянная в юности воображаемая большая любовь. Они готовы на все только ради того, чтоб он хорошо покушал а потом весело поиграл.
Можно было бы написать  роман о святой Кларе, и это был бы потрясающий роман, если бы Умберто Эко решил это сделать, но это был бы совершенно другой роман.
Это был бы потрясающий роман. Да и о святой Катерине можно было бы написать потрясающий. И о многих других женщинах тоже (надо идти смотреть, как звали сестру Бенедикта, но лень). Но эти романы не были написаны, потому что потому.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #1377 : Травень 04, 2023, 21:53:19 »
Но эти романы не были написаны, потому что потому.
По причине общего сексистского отношения к женщинам, отсюда  невозможность представить женщину вне романтических отношений с мужчинами интересной героиней. Возможно, что  лет через 10-20  такой роман будет написан. Дай бог мне до этого дожить)).
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #1378 : Травень 04, 2023, 21:55:55 »
Я очень любила Эко, но после королевы Лораны как-то поугасло.
Я ее не читала, надо будет посмотреть).
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Login

  • *****
  • Повідомлень: 736
  • Karma: 880
Re: Библиотека
« Reply #1379 : Травень 05, 2023, 07:40:47 »
Сексист, бонвиван
Эко как есть. Баудолино и "Пламя Лоаны". Про "Пламя": это ж мужчиной писано про мужчину, почему там женщина должна быть главной фигурой?

 
Но эти романы не были написаны, потому что потому.
По причине общего сексистского отношения к женщинам, отсюда  невозможность представить женщину вне романтических отношений с мужчинами интересной героиней. Возможно, что  лет через 10-20  такой роман будет написан. Дай бог мне до этого дожить)).
А книги Орхана Памука?
(и Анжелика Анн Голон (простите))

0 Користувачів і 4 Гостей дивляться цю тему.