Автор Тема: Мовне питання
 

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Мовне питання
« Reply #1680 : Січень 12, 2023, 14:38:51 »
приняла нормальную речь баварского ребенка за дефекты
ыыыы)
 Впрочем, Zwetschge меня как-то раз очень смутило))) Правда, это было до  еще до универа))).
И первого приличного словаря)))
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Винная Ягода

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 984
  • Karma: 1240
  • Стать: Жіноча
  • damsel in distress
Re: Мовне питання
« Reply #1681 : Січень 12, 2023, 14:46:38 »
Просит узнать, какую именно мангу переводит твой сын. ))
Чтоб ошибки поискать?  :) В личку напишу, вдруг, это, пока секрет.

Одного разу він узяв на роботу свого знайомого з Америки, з яким мав дуже добрі стосунки, той був дуже цікавий чоловік, колишній коп (американський), ми були від нього в захваті. Ч
О, моего сына тоже коп-американец учил, весной 14 года в Луганске. Мы потом переживали, нормально ли он уехал, а то мало ли.

Логопед из бывшего ГДР видимо приняла нормальную речь баварского ребенка за дефекты
:grin: :obm:

Offline Rumor

  • *****
  • Повідомлень: 2298
  • Karma: 2259
Re: Мовне питання
« Reply #1682 : Січень 12, 2023, 14:50:18 »
ыыыы)
 Впрочем, Zwetschge меня как-то раз очень смутило))
Да я скорее о таком.
De mim Huad san guad, de mim Kappe de san dappe. ...

Offline Rumor

  • *****
  • Повідомлень: 2298
  • Karma: 2259
Re: Мовне питання
« Reply #1683 : Січень 12, 2023, 14:51:33 »
Teagan, история наполовину шуточная. Логопеда в баварскую деревню видимо занесло совсем недавно, а дефекты речи были, наверное, совсем маленькие.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2199
Re: Мовне питання
« Reply #1684 : Січень 14, 2023, 22:52:27 »

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7640
  • Karma: 5639
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Мовне питання
« Reply #1685 : Січень 27, 2023, 22:55:47 »
Цитувати (виділене)
У Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською

На сесії Академічної конференції університету Києво-Могилянської академії 27 січня заборонили спілкуватися російською мовою в навчальному закладі.
Про це повідомив голова Наглядової ради Національного університету Києво-Могилянської академії (НаУКМА) Геннадій Зубко.

«Якщо викладання російською не ведеться в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці. Це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів, адміністративного персоналу», — йдеться в повідомленні.

За його словами, ця норма прописана в нових Правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА.

https://hromadske.ua/posts/u-kiyevo-mogilyanskoyi-akademiyi-zaboronili-spilkuvatisya-rosijskoyu
The best is yet to come.

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6369
  • Karma: 6432
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
Re: Мовне питання
« Reply #1686 : Січень 28, 2023, 04:12:48 »
то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці.
Таке собі, якщо чесно. Не думаю, що в когось взагалі є таке право, регулювати особисті розмови. Зараз може й не на часі, але хоча б після війни сподіваюсь цю дурню відмінять через суд.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2199
Re: Мовне питання
« Reply #1687 : Січень 28, 2023, 14:32:22 »
Якщо це приватний заклад вони можуть забороняти любі мови, я так розумію.

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7640
  • Karma: 5639
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Мовне питання
« Reply #1688 : Січень 28, 2023, 15:03:46 »
Якщо це приватний заклад вони можуть забороняти любі мови, я так розумію.
Це національний університет, створенний (відновлений) рішенням Верховної Ради.
Мовні обмеження поза навчальним процессом, навіть у приватному закладі, викликали б чимало питаннь щодо законності такого рішення.
The best is yet to come.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26341
  • Karma: 20624
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Мовне питання
« Reply #1689 : Січень 28, 2023, 17:14:51 »
Якщо це приватний заклад вони можуть забороняти любі мови, я так розумію.
Приватний заклад вдома. Навчальний заклад це громадське місце. Форма власності може бути будь яка.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4757
  • Karma: 2846
  • Стать: Жіноча
Re: Мовне питання
« Reply #1690 : Січень 28, 2023, 18:04:08 »
Я згодна зі Стерненком.
Цитувати (виділене)
До речі, Могилянка усе правильно робить.
Це не просто мовне рішення, це протест. Це маніфест. Це приклад.
Який втілиться у життя по усіх ВНЗ країни. Рано чи пізно.
Цілком підтримую.

Принагідно нагадую, що у мене в коментах також заборонена російська мова.

Ми зараз не в тому історичному стані щоб захищати руськоязичних у вищих навчальних закладах. Національний (!) навчальний заклад у внутрішньому статутному документі обмежує спілкування мовою окупанта. У 2023му році. Якась бандерівська диктатура, дійсно (сарказм)
Я розумію ми, травмовані совковим спадком примусової русифікації, вже звикли до російської і навряд чи забудем, а молодому поколінню воно нахуй треба? У вишах і школах всі мають спілкуватися по дефолту українською, бо це наша рідна і державна мова. Якщо власними зусиллями це зробити несила (чому доречі?), то трошки статутних обмежень не буде зайвою. Для мотивації.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16120
  • Karma: 15449
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Мовне питання
« Reply #1691 : Січень 28, 2023, 18:43:53 »
"Оновлені Правила внутрішнього розпорядку були ухвалені одноголосно Академічною конференцією, тобто Загальними зборами колективу. Це означає, що за них також проголосували студенти" - Президент НаУКМА Сергій Квіт.

Якщо колектив КМА одноголосно ухвалив це рішення, в чому проблема? Кого знов утискають?

Ну й до речі:
Цитувати (виділене)
Ще двоє могилянців загинули, захищаючи Україну...
Війна продовжує забирати життя найкращих. Захищаючи свободу та незалежність нашої країни, у боях під Бахмутом загинули Валентин Дем’яненко та Гліб Іванов.
Гліб Іванов навчався на політології Факультету соціальних наук і соціальних технологій НаУКМА. Влітку цього року мав отримати диплом. З початком повномасштабного російського вторгнення Гліб вступив до лав ТрО та долучився до оборони нашої країни.
Валентин Дем’яненко — студент Факультету економічних наук НаУКМА, який у червні 2022 року мав отримати диплом менеджера. Втім, 24 лютого Валентин узяв академічну відпустку та добровільно пішов захищати Україну. Планував у лютому 2023 року повернутися до навчання та влітку закінчити університет.
Останні два тижні Валентин і Гліб провели поблизу Бахмута Донецької області, де в запеклих боях до останнього героїчно боролися, захищаючи Україну.
Обидва були світлими, талановитими, перспективними, сповненими планів на майбутнє...
Могилянська спільнота висловлює найщиріші співчуття рідним, близьким, друзям хлопців. Вони назавжди залишаться могилянцями, нашими відважними захисниками.
Найменше, що ми можемо зробити в пам’ять про Валентина і Гліба — це докласти всіх зусиль, щоб перемогти і збудувати таку країну, про яку вони мріяли і за яку загинули.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Online Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6898
  • Karma: 3800
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
Re: Мовне питання
« Reply #1692 : Січень 28, 2023, 18:56:19 »
Мовні обмеження поза навчальним процессом, навіть у приватному закладі, викликали б чимало питаннь щодо законності такого рішення.
Не юрист, але чомусь теж здається, що якісь закони порушуються. Тому що мова ж не про навчальний процес. Є ще і іноземні студенти, які на перервах спілкуються рідною мовою. А якщо рідні різні, то на тій, яку всі знають. І що, якщо студент буде по телефону зі співразмовником спілкуватися россійською, його відрахують? Думаю, він після цього в суд піде.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2199
Re: Мовне питання
« Reply #1693 : Січень 28, 2023, 18:59:10 »
Навчальний заклад це громадське місце
Я щось не дуже впевненний у цьому. Тобто, якщо я туди прийду - то для мене то мабуть так і буде, і мені не зможуть заборонити розмовляти російскою. Але якщо я там працюю - то це вже не громадське місце.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16120
  • Karma: 15449
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Мовне питання
« Reply #1694 : Січень 28, 2023, 19:00:57 »
В Правилах внутрішнього розпорядку ще від 2005 року є пункт  «створити умови единого мовного середовища в НаУКМА (згідно статуту НаУКМА) з метою досконалого оволодіння спудеямі та працівниками державною мовою».

Щось нікому нічого не тиснуло, поки цей пункт, через 18 років, не почав виконуватися де-факто.

Й я гадаю, зо мова не йдеться про спілкування на перерві чи десь в туалеті, вибачте. Між собою не рівно в приватному спілкуванні, в даному випадку.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 351
  • Karma: 239
Re: Мовне питання
« Reply #1695 : Січень 28, 2023, 19:56:06 »
В теперішніх умовах рішення могилянців цілковито підтримую.
З власного досвіду: кілька років тому школа, яку відвідувала моя дитина раптом стала "Українською гімназією" з типу поглибленим вивченням української та іноземних мов.
Якось на шкільні збори завітала завуч і почала читати нотації, що діти погано володіють  українською мовою  і при відповіді на складні запитання переходять на російську. Мовляв, це пов'язано з тим, що вдома діти спілкуються російською. А на моє питання: чому вчителі в школі (звісно, на очах у дітей) на перервах між собою спілкуються російською? - вона не відповіла.
Тому така заборона для навчальних закладів ДУЖЕ на часі.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2199
Re: Мовне питання
« Reply #1696 : Березень 05, 2023, 12:55:49 »
Таня Адамс
44m  ·

Нє, ну це чиста ржака, не можу не поділитися своїми знахідками української народної ругні. І не моя в тому провина, що у нас все про сраку))

1. Насрати бабці в капці.
Про несподівану, недоречну дію з невизначеним сенсом. Ситуацію, коли мудрий нарід голосує "проти всіх", а потім не розуміє, чому в кріслі президента таки хтось сидить.
Або про тих, у кого були питання, вони проголосували за "гірше не буде", а тепер дивляться у ті капці, в капцях купа: чувак, який зекономив країні мільярди доларів сяде за грати, а чувак, який збив шестеро людей, п'є кавусю з Трухіним. І ніяких питань нема.

2. Рвати на сраці кучері - дуже побиватися після того, як насрав бабці в капці. Або після того, яка бабці насрав хтось інший, а тебе вибуховою хвилею накрило.
Процес рвання може затягнутися на декілька років: спочатку ти рвеш кучері тим геніям із першого пункту, потім свої, а потім розумієш, що кучері закінчилися, ситуація від рвання не покращилась і бабцини капці смердять з незмінною інтенсивністю.

3. Зарікалась свиня гівно їсти: біжить, а воно свіже лежить.
Це коли мудрий нарід, розчарований у своєму попередньому виборі, раптово знаходить Поворознюка в Ютубі і каже: "О, який крутий чувак! Тре буде за нього проголосувать, цей точно перестріля Верховну Раду, відбере все у олігархів і мені віддасть"

4. Сиджу, як сливка в сраці.
Це про безвихідь. Повну таку, пронизливу. Коли тебе знову надурили. При чому надурили ті, які одразу казали, що їм похуй, а ти не повірив.

5. Срані бджоли - гівно мед.
Це коли ти від клінічних ідіотів вимагаєш рішення складних математичних рівнянь і застосування їх на практиці, а вони не вміють дужки розкривати. І два плюс два у них один, бо три треба зпиздити.

6. До сраки така срака що не хоче срати.
Це коли ти дивишся, що волонтери справляються краще за міністрів, кожна державна інституція потребує ради громадського контролю, бо кругом пиздець, і такий собі думаєш: а начорта вони нам взагалі треба? Бо завжди оцей дивний вибір: або міняти несручу сраку на ту, що буде срати (не буде), або терпіти закреп поки очі не повилазять.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4692
  • Karma: 3545
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Мовне питання
« Reply #1697 : Березень 05, 2023, 16:59:37 »
Насрати бабці в капці.
Якщо відкинути політичну складову, то є сильніша лайка: "Насрати твоєї матері у великденний очіпок".

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16120
  • Karma: 15449
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Мовне питання
« Reply #1698 : Березень 06, 2023, 15:19:36 »
Я з дитинства памʼятаю (а інколи й вживаю) вирази, що чула від своїх бабусь (рідної та її сестер) - срала-мазала-ліпила; їсти не срати, можна й почекати; срали-срали в один глечик та й розбили.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1699 : Березень 06, 2023, 17:10:35 »
срала-мазала-ліпила
Срала - мазала - глинки не було.

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7640
  • Karma: 5639
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Мовне питання
« Reply #1700 : Березень 07, 2023, 12:39:50 »
Щойно усвідомила поширення українізації у власному лексиконі :).
От коли щось неприємне трапляється - іноді лаєшся подумки. Раніше я лаялася англійською, не знаю навіть чому, якось так склалося.
Зараз почула сирени та збагнула, шо замість fucking morons промовляю подумки «щоб ви всі повиздихали» або «щоб вас підняло та гепнуло».
Отаке :)
The best is yet to come.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1701 : Березень 07, 2023, 13:27:54 »
"Десь, колись, в якійсь країні" (С) Чібі приносила словник української лайки.  :) сторінок сто тому.

Offline Gerbil

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 5737
  • Стать: Жіноча
  • Израиль
Re: Мовне питання
« Reply #1702 : Березень 07, 2023, 13:33:46 »
Впав, як сливка в лайно. 

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1703 : Березень 07, 2023, 14:29:50 »
Мені здається, що "лайно" - це літературна версія. А от гівно чи гавно - воно трапляється завжди  :grin:

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26494
  • Karma: 5572
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Мовне питання
« Reply #1704 : Березень 07, 2023, 15:32:29 »
Я останній час на телефоні замість одного, бачу засліпу частенько: Не на часі.

А про себе часто лаюсь: щоб тебе перековбасило.

Срала, мазала, ліпила - теж таке чула від бабусь.
Злобная заинька

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1705 : Березень 07, 2023, 18:09:57 »
А як тепер правильно писати?
"Революція гідності" чи "революція Гідності".
"Російсько - Українська війна" чи навпаки (звісно, з тим контентом, що роїся агресор).
Мене питає моя австралійська однокласниця. І ще в наших поляків теж виникають питання

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Мовне питання
« Reply #1706 : Березень 07, 2023, 19:12:01 »
А як тепер правильно писати?
"Революція гідності" чи "революція Гідності".
"Російсько - Українська війна" чи навпаки (звісно, з тим контентом, що роїся агресор).
Мене питає моя австралійська однокласниця. І ще в наших поляків теж виникають питання
Пошук гуглом:
- У вікі "Революція гідності", але на багатьох сайтах "Революція Гідності", на деяких - обидва ці варіанти. Мені більше подобається другий варіант.
- Війну начебто називають "російсько-українською".

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1707 : Березень 07, 2023, 19:40:28 »
Війну начебто називають "російсько-українською".
Насправді, ми не знаємо, як потім цю позірну для рашки-підарашки війну назвуть історики.
Я думаю, поки що це Рашко - Українська війна, бо рашка агресор.
Себто, поки що ми називаємо війну "Російсько - Українська".
Є варіант, що цю війну назвуть "Виизвольна віїна України від неіснуючої  агресивної країни" на віки вічні.
Cпойлер
Бо потім вже рашки  ж не буде.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16120
  • Karma: 15449
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Мовне питання
« Reply #1708 : Березень 07, 2023, 20:56:55 »
Якщо дивитися з точки зору нашої історії та притаманних назв, то ця війна - Треті визвольні змагання 2014-… років.
Наприклад:
Перші - 1917-1922
Другі - 1938-1950
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Мовне питання
« Reply #1709 : Березень 07, 2023, 23:14:31 »
Себто, поки що ми називаємо війну "Російсько - Українська".
:unknown:



0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.