Швець
Як і обіцяв пишу вам, чому не варто розповсюджувати на всіх поляків нашу ненависть до тих, хто висипає українське зерно на асфальт.
Так, звісно, можна сказати, що влада Польщі жує соплі, правоохоронні органи вочевидь не виконують свої функції, контррозвідка не питає звідки ростуть вуха у протесту і всяке таке інше. Короче сказати про колективну відповідальність поляків і їх держави, за пиздарій на кордоні. А раз відповідальність колективна, то давайте перестанемо у відповідь, наприклад, купувати польські продукти(скільки б їх там не було). Або ще щось.
Я міг би багато вам розповісти. Наприклад, про те що протести фермерів за останні пів року були у значній кількості країн ЄС, де є хоча б якийсь агропром. Бо курс на зелену енергетику, захист довкілля, боротьбу зі змінами клімату і всяку іншу турнберговщину наніс неслабий удар по доходах фермерів. Під цим же приводом їм ще й субсидії порізали. Тому пиздарій фермери влаштовують по всій Європі.
В Бельгії перекривали дороги до Нідерландів і дорогу до порту, а в самому Брюсселі знесли статую (чомусь відомого металурга, хз металурги вихватили за планом чи випадково). В Португалії перекривали основні дороги на кордоні з Іспанією. У Франції намагалися захопити ринок та влаштовували блокпости на дорогах. На одному з блокпостів загинули люди, коли автівка в нього вʼїхала. Претензії європейські фермери висувають не тільки до України, а й до Канади та Нової Зеландії, наприклад. На глобальну політику ЄС накладаються і проблеми кожної країни. Тому можна б було сказати про те що у польських протестувальників є прикриття від звинувачень у діях на користь росії, принаймні для власної влади. Попереду вибори в Європарламент і ставки для влади в країнах ЄС високі. Але це все не виправдовує ані ситуацію, ані методи.
Тому я поясню на зворотному прикладі. Але також про аграрку. Свого часу у далекому 2007 році українська аграрна компанія Кернел вирішила розміститися на Варшавській Біржі. Це Кернел зробив, бо їм потрібні були гроші. Гроші вони отримали, акції Кернела стали для багатьох поляків і польських пенсійних фондів стабільним вкладенням на майбутнє. Після початку повномасштабки, Кернел вирішив що грошей більше не буде (та і не дуже вони їм вже потрібні) і вирішив вийти з Варшавською Біржі. Таке буває, тут нічого нема поганого.
Але ось як цей вивід оформив Кернел стало просто мразотним прикладом ведення бізнесу по-українськи. Від якого поляки просто випали в осад. По-перше, Кернел заявив, що бажає викупити акції за ціною яка була навіть нижча за падіння акцій під час повномасштабки. Дураків, які б бажали продати за такої ціною не було, або принаймні було небагато. Тоді Кернел заявив про делістинг з біржі, тобто заявив про бажання вийти. Це призвело до того, що згідно з правилами більшості пенсійних фондів, вони купувати акції Кернелу б не могли. Але і цього не вистачило.
Тоді Кернел вирішив організувати сквіз-аут. Це процедура примусового викупу акцій в інвесторів, які можна реалізувати, якщо якийсь з акціонерів володіє тотальним пакетом (зазвичай у 95%) акцій компанії. Але такого пакета у власників Кернелу не було (в них було всього лиш 82%) і продавати їм акції за безцінь ніхто не бажав. Тоді користуючись шпаринами у законодавстві й тим, що Кернел зареєстрований в Люксембурзі, Кернел організував додаткову емісію (тобто випуск) акцій. Ця емісія була узгоджена акціонерами ДО заяви Кернелу про делістинг, бо поляки розуміли що Кернелу будуть потрібні гроші та бажали ДОПОМОГТИ Кернелу ті гроші отримати. Кернел сказав дякую за допомогу, АЛЕ…
Але власники Кернелу організували продаж акцій так, щоб окрім них їх купити ніхто не зміг. До того ж особливої потреби у грошах в Кернела не було. Бо кількість грошей, які отримав Кернел від додаткової емісії дорівнювала доходу компанії всього за два тижні роботи. Це відома практика в українських акціонерних війнах та рейдерстві, називається «розмити пакет». Типу дуже потрібні гроші, у вас їх нема, або ми будемо вважати що нема, і тому внесемо бабки самі, акції віддамо собі, а ви йдіть нахуй.
Отак Кернел і зробив. Загалом маніпуляції Кернела призвели до того, що зараз акціонерна вартість Кернелу вдесятеро менша за її балансову.
Сказати що в Варшаві офігили від таких піруетів – нічого не сказати. Пенсійні фонди мали до початку агресії Кернелу 21% акцій компанії та вважали це вкладення довгостроковим. Всіх їх кинули. Кожен з тих фондів мав тисячі клієнтів, пенсія яких тепер буде дещо меншою. За законами Польщі пенсійні фонди мають вкладатися в компанії які розміщуються на Варшавській біржі. Тобто Кернел кинув саме поляків в більшості. І багато українців звісно, але ми тут про поляків.
Подивіться на ситуацію їх очима. Березень 2023. Ще нема пиздарію на кордоні. Польща дуже допомогла українцям, прийняла наших біженців, передавала нам зброю. Голова Варшавської Біржі висловлювався про ці події достатньо дипломатично, а Анджей Доманський, який пізніше стане міністром економіки Польщі, сказав, що дії Кернелу це загроза фондовому ринку Польщі. Були слухання у Сеймі по цій справі, величезний скандал. А Кернел просто сказав дякую за рибу і пока. І зробив покерфейс. Звісно, будуть там якісь суди, але багато людей вже втратили заощадження.
Скажіть, от якби ошукані польські пенсіонери вимагали б бойкоту українських товарів у відповідь на дії Кернелу, як би ви до цього поставилися? Ви загалом вважаєте, що всі українці повинні відповідати за дії власника Кернелу Веревського? А Веревський був депутатом чотирьох скликань. В нього і зараз депутатська група в ВР є, Довіра називається, там десь 15-20 депутатів.
Як би ви поставилися до відповіді всім українцям за дії Веревського? Ну сказали би, мабуть, що він олігарх, робить що захоче, а ми тут до чого? Нехай органи розбираються, а вони не розберуться звісно. Поважний бізнесмен, його зачепи і вся конструкція в ВР рухне.
Тому я вважаю, що дії протестувальників у Польщі то дикуха. Але за цю дикуху не повинен відповідати весь польський народ, як і ми не повинні відповідати за дії Веревського.
Ось така хуйня, малята.