Автор Тема: Нотатки про насущне
 

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26607
  • Karma: 20852
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2400 : Січень 08, 2025, 14:04:24 »
Про зупинку бойових дій вже сам Трамп каже: може через півроку.
« Останнє редагування: Січень 08, 2025, 21:02:08 від Volf Ram »

Offline Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 10486
  • Karma: 6414
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2401 : Січень 09, 2025, 08:17:37 »
Marina Daniluk-Yarmolaeva
  ·
Як пов*язана Арктика, Гренландія та війна в Україні?
Якраз перед нападом Росії на Україну велика битва за контроль на Арктикою була в самому розпалі. Як не дивно, станом на лютий 2022 найкраще підготовленою була якраз Росія, за спиною якої виднілась китайська пандочка з ухмилочкою Сі.
Трішки порівнянь.
У Данії (ота сама скандальна Гренландія), згідно відкритих джерел – штатний розпис Арктичного командування передбачав аж 80 осіб із санним патрулем.
Що стосується США, попри Аляску, у них все сумно з криголамами. До повномасштабного вторгнення Росії до нас, писали, що на одному криголамі каталась берегова охорона, інший – для наукових цілей. Група інших – стояла на ремонті. Але зараз болотяні на військових сайтах переживають, що США нарешті робе криголам поновіше. Утім у листопаді ЗМІ РФ хвастали, як удєлають їх своїм новим атомним “Чукоткой” і китайськими.
А от до складу Північного флоту РФ входять три ракетних крейсери, вісім фрегатів, міноносець, шість малих бойових кораблів, стільки ж тральщиків і великих десантних кораблів, 6 атомних підводних човнів стратегічного призначення, близько десятка підводних носіїв крилатих ракет, дизельні торпедні підводні човни, глибоководні станції, новий криголам.
В кінці 2019 року Росія розмістила в Арктиці нові зенітно-ракетні комплекси С-400 Тріумф і значно збільшила зону контрольованого повітряного простору.
https://fakty.com.ua/.../20190916-rosiya-rozmistyla-novi.../
"Нові ЗРК призначені для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет та гіперзвукових цілей. Вони можуть на відстані до 400 км вражати аеродинамічні цілі, а також на відстані до 60 км — балістичні цілі, що летять зі швидкістю до 4,8 км/с на висотах від декількох метрів до декількох десятків кілометрів”.
Окремо не забуваємо про сучу “Оленью”, на Кольському півострові.
В інтерв*ю 2022/23 років колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг – не хто-небудь, а норвежець і син колишнього міністра оборони, який розумів загрози СРСР – піднімав тему того, що безпека НАТО неможлива без безпечної Арктики. Справа в тому, що Північний полюс — найкоротший маршрут для міжконтинентальних балістичних ракет. А отже, аж назріло і перезріло аби США та Канада займались спільними проєктами протиповітряної оборони – за іронією долі безпека обох десь пов'язана так як Фінляндія та Швеція. Але Канада за Трюдо та США останні роки 15 займалась більше хернею – про це трохи більше далі.
Коли ми подивимось карту Арктики  – найбільш близькою точкою до Гренландії є Шпіцберген. Це норвезька територія, демілітаризована за трактатом 1920-го року. Утім це не заважає росіянам шастати там під виглядом цивільних шахтарів, а китайцям – типу займатись наукою на науковій станції. Самий цінний куш у разі окупації острова  – Svalbard Global Seed Vault. Якщо коротко – якщо десь бахне ядерка і всі помруть, саме звідти вижившим можна взяти картоплю на посадку з бурячками -- і це не має контролювати Китай. В останні роки російське зовнішньо-політичне відомство видало цілий потік заяв, у яких мало не називали цей острів «исконно-русской территорией» з закликами «вернутся в родную гавань». Чи розуміють це норвежці? Ага, навіть серіали про російську окупацію знімають. Поки фантазійні, але все ж.
Не так давно Росія на навчаннях відпрацьовувала плани атакувати узбережжя Норвегії з напрямку Мурманська з моря, суші та повітря силами 14-го армійського корпусу, відправити десант у фінську Лапландію, а також атакувати Фінляндію ракетними військами, дислокованими на Кольському півострові - от власне чому в реальності фінни активно скуповують круте ППО. Зазначається також, що у Лапландії росіяни можуть спробувати швидко захопити аеропорт Івало.
Прикметно, що у грудні один із найбільш близьких соратників Путіна Сєчін із “Роснєфті” на одному із форумів договорився до того, що Арктика – це наше. Всі ресурси забере Росія і поділимось зі світом – останнє було зроблено з прицілом на країни Глобального Півдня. Яким насрати про політику, аби рис та собачатина були на столі вчасно.
А що ж робили славні США?
Є зафіксована дата, коли Росія вирішила присвоїти собі Арктику.
У серпні 2007 року російська експедиція вперше в історії опустилася на дно океану на Північному полюсі, залишила там російський прапор і заявила про нібито приналежність Арктики Росії.
Задовбаний конфліктами, ураганами та іншими речами Буш-молодший засудив такі виходки, але ніхто це не сприйняв серйозно і хотів веселощів. Утім за кілька днів до інавгурації Обами – у січні 2009 року, Джордж Буш-молодший видав президентську директиву з національної безпеки, у якій проголошувалося, що  США є арктичною нацією. Так, США нарешті зацікавилось темою безпеки на Північному полюсі. Із хорошого – саме завдяки цьому документу Сенат нарешті ратифікувати Конвенцію ООН з міжнародного морського права 1982 року (UNCLOS).
https://irp.fas.org/offdocs/nspd/nspd-66.pdf
Як не дивно, Обама проявляв цікавість до Арктики – більше з точки зору клімату та перспективи, коли потонуть льдовики, але його потуги постійно наражались на супротив респів. У травні 2013 року була видана Національна стратегія в арктичному регіоні, шоста річниця якої відзначалася останніми днями календаря. Вона символізувала баланс між економічними можливостями, які відкриваються для США в Арктиці у зв’язку з небаченими досі темпами танення льодовиків, та необхідністю забезпечення надійного екологічного режиму в регіоні. Такий наголос відповідав послідовній кампанії Обами із запобігання деструктивним наслідкам глобального потепління.
https://obamawhitehouse.archives.gov/.../nat_arctic...
Стратегія загалом була чітко спрямованою на те, щоб дати США змогу ефективно реагувати на виклики і можливості, що виникають в результаті значного збільшення активності міжнародних гравців в Арктиці. Через півроку після оприлюднення зазначеного документу Міністерство оборони США видало власну арктичну стратегію, у якій вказувалося, що Арктика знаходиться на переломній точці, а це дозволяє працювати спільно з партнерами для сприяння збалансованому підходу до поліпшення людської та екологічної безпеки в регіоні.
https://dod.defense.gov/.../pubs/2013_Arctic_Strategy.pdf
У 2016 році кліматичний курс Обами був додатково підтриманий заходами виконавчої влади щодо захисту районів Берингового моря.
А де ж тут про війну в Україні та США з Росією?
Попри те, що Сєчин обіцяє всім газ і нафту із Арктики, видобути її без сучасних технологій нереально. Нині РФ вірить у те, що Китай допоможе. Але в 2012 великі надії покладались саме на США.
Так, у 2012 році Рекс Тіллерсон та Ігор Сєчін – тодішні генеральні директори корпорацій “ExxonMobil” і “Роснефть”, підписали угоду на суму 500 мільярдів доларів, якою було передбачено надання ExxonMobil доступу до російських арктичних володінь зі звільненням від експортних мит і податку на майно. Але внаслідок анексії Криму цей один з найбільших проектів із видобутку енергоресурсів в історії було вмотивовано зупинено американською стороною – тут подякуємо Обамі та Ко.
https://www.google.com/url?q=https://www.reuters.com/article/us-exxon-rosneft-idUSBRE83H0UE20120418&sa=D&source=docs&ust=1736355137797862&usg=AOvVaw2bUQFf4axE--CNS14lW4ng
Утім дід Рекс так хотів нафти і бабла, що робота  з окупантами тривала десь до осені 2014.
Росіяни так сподівались дотиснути проєкт, що на наукову роботу покликали кращі уми.
Повідомлення від серпня 2014  – “Член Совета Федерации от Тульской области Артур Чилингаров покинет российский сенат в сентябре, чтобы перейти на постоянную работу в "Роснефть". На прошлой неделе российская компания запустила совместный с американской ExxonMobil проект в Карском море.
По словам сенатора, шельф, Арктика – это его профессиональное признание, и он по-прежнему продолжит работать спецпредставителем президента по сотрудничеству в Арктике и Антарктике”.
Покійний Чілінгаров серйозний дослідник Арктики і батько світської левиці Ксєнії Чілінгарової.
Але санкції за Крим догнали бізнесюків. І ось що потім писали американські ЗМІ:
“…втрати ExxonMobil через санкції щодо Росії склали не менше мільярда доларів: компанія була змушена відмовитися від спільних із Роснафтою проектів на Сахаліні, у Карському морі та Сибіру.
"Тіллерсон продасть наше НАТО за доступ до сахалінської нафти …», – написав у «Твіттері» помічник сенатора Маккейна Марк Салтер (Mark Salter)”.
Після приходу до влади нової американської адміністрації (першим Державним секретарем було призначено бізнесмена-соратника Трампа – вищезгаданого Рекса Тіллерсона) існували небезпідставні побоювання скасування ухваленого Обамою рішення про застосування санкцій щодо американо-російського проекту в Арктиці. Проте у квітні 2017 року Міністерство фінансів США вирішило не робити законодавчий виняток для “ExxonMobil” після офіційного звернення цієї компанії із проханням про дозвіл на буріння в російській Арктиці.
А наприкінці квітня того ж 2017 року Трамп видав розпорядження про початок процесу відкриття арктичних вод Аляски для американського буріння, що було заборонено за часів Обами.
Однак уже наприкінці березня 2019 року, федеральний суддя штату Аляска ухвалила рішення, згідно з яким розпорядження Трампа про скасування заборони на видобуток нафти й газу в Арктичному, а також в Атлантичному океанах, визнавалося незаконним.
Утім у 2020 Трамп видав Меморандум, який досі дуже муляє очі росіянам.
У червні Трамп доручив створити криголами для захисту інтересів США в Арктиці і Антарктиді. До 2030 року США повинні побудувати нові криголами, щоб країна могла постійно бути присутньою в Арктиці і Антарктиді і захищати національні інтереси.
Відповідне розпорядження президент США Дональд Трамп направив Державному департаменту, міністерствам фінансів, внутрішньої безпеки та енергетики. У меморандумі йдеться, що нові кораблі допоможуть зберегти в Арктиці потужну присутність сил безпеки США, а також її союзників і партнерів. А ще, що кораблі можна брати в оренду в сусідів.
Коли зараз росіяни з військових сайтів пишуть новини про оновлення у американців – вони з сумом констатують, що США уже щось робе. Ще і в листопаді 2024 року почались перші фахові переговори з Фінляндією та Канадою.
“Згідно з угодою Icebreaker Collaboration Effort, або ICE Pact, три країни погодилися поділитися дослідженнями, знаннями та можливостями для будівництва криголамів, здатних забезпечити суверенітет кожної країни в океані, який через зміни клімату стає все більш судноплавним.
У той час як зменшення полярної льодовикової шапки відкриває регіон для комерційних перевезень і розвідки корисних копалин, Угода ICE Pact значною мірою обумовлена занепокоєнням щодо арктичних можливостей все більш ворожої Росії та Китаю, присутність якого в регіоні стрімко зростає.
«До минулого літа можна було очікувати одне китайське дослідницьке судно в Арктиці. Минулого літа їх було п’ять», — сказала цього місяця командувачка берегової охорони США адміралка Лінда Фейган на форумі безпеки в канадському місті Галіфакс.
«Цього літа Росія і Китай діяли в тандемних надводних групах в 60-70 милях від узбережжя Аляски, — додала Фейган. — Якби ми побачили ту саму модель поведінки біля східного чи західного узбережжя [суміжних] Сполучених Штатів, це привернуло б увагу Сполучених Штатів».
https://www.holosameryky.com/a/7882520.html
Хоча багато хто з мужів у фейсбуку написав, що нас зливають і окуповують Канаду – я можу сказати, що війна за Арктику не припиняється уже 18 років. І це теж частина нашої безпеки, як і безпека Європи та Північної Америки.
Можу сказати одне -- де би ти не жив наступні 10 років, буде дуже цікаво і турбулентно. Зараз Канада, Данія та Норвегія будуть проходити свої уроки та визначатись -- вони з китайськими грошима чи теж дбають про безпеку і відстьогують на неї в НАТО.
З огляду, що ми є жертвами обстрілів з «Оленьєй», а ще утилізували тут всякі сухопутні сили з того округу — було би не зле ділитись із Заходом досвідом, як скрутити Росію та Китай.

Offline RedCat

  • *****
  • Повідомлень: 7277
  • Karma: 13273
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2402 : Січень 09, 2025, 15:32:03 »
Цитувати (виділене)
Як «слуги» готуються до виборів і вибивають потенційних конкурентів?
Верховна Рада розглядатиме в другому читанні скандальний законопроєкт №6013, який скасовує Господарський кодекс України, і завдає удару по стабільності як громад, так і воюючої держави.
Законопроєкт №6013, який лобіює особисто спікер Руслан Стефанчук, передбачає повну приватизацію державних і комунальних підприємств. Автори закону не прорахували можливі ризики для громад від передачі комунальних підприємств приватникам. Відбувається це на тлі того, як криза з опаленням, наприклад, у Кривому Розі склалася через те, що місто втратило контроль над постачальником теплової енергії. Це може стати системою. Тому дехто вбачає в цій ініціативі не лише антидержавну позицію та корупцію, а й можливий важіль політичного тиску центральної влади на органи місцевого самоврядування: ручний приватник перекрив тепло ‒ рейтингу у міського голови немає.

Offline Кристобаль Хозевич Хунта

  • *
  • Повідомлень: 10
  • Karma: 176
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2403 : Січень 10, 2025, 18:03:30 »
Законопроєкт №6013, який лобіює особисто спікер Руслан Стефанчук, передбачає повну приватизацію державних і ...
09.01.2025 - Закон прийнято.
Причому туди ще всунуто 502 поправку (авторства Олексія Мовчана) - "якою, як зазначили в Центрі протидії корупції, «слуги народу» вирішили скасувати штрафи оборонним постачальникам, які прострочили поставку на фронт на понад 30 днів. До того ж ця поправка охоплює не лише майбутні контракти, а й ті, що вже укладені" й за браковані міни теж вже можна буди не виправдовуватись бо за це нічо не буде

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2404 : Січень 12, 2025, 11:33:01 »
Цитувати (виділене)
Кирилл Данильченко
6 хв  ·
Перша трійка бортів Dassault Aviation Mirage 2000-5F прибуде в Україну до кінця січня.
Здавалося б, достатньо швидко, але навчання пілотів стартувало ще в березні на Alpha Jet, так що пройшов майже рік. Чудес не буває, пілоти на реактивну авіацію ніколи не готувалися за 3-6 місяців. Тому всі розмови, що от французи не вимагали мови, а лише вчили — залишаються розмовами.
Спеціальний пакет модернізації для України — з огляду на реалії українсько-російської війни (хвилі КР та “Шахедів”,  місії у зони з сильним ППО). Вірогідно контейнери з РЕБ, доопрацювання “скляної кабіни”, інтеграція з озброєнням повітря-поверхня.
Можливість всадити “Скальп” за декілька сот кілометрів у бункер під Льговом, де загинули два підполковника, чи “Хаммер”, який складе захоплену будівлю разом з гарнізоном —  нам наразі важливіша, ніж повітряні бої.
РЛС RDY-2 у Mirage 2000-5F “бачить” до 140 км. Тому це машина не для полювання на метальників КАБ, а скоріше для ППО, перехоплення ударів баражуючих боєприпасів по об’єктах критичної інфраструктури, патрулювання берегової лінії чи підпирання власних ЗРК, не даваючи засліпити їх перешкодами з гелікоптерів.
Ну і звісно великий шматок роботи — це удари по землі в інтересах тактичних командирів. Передові командні пункти, різноманітні склади, колони які висуваються до нейтралки, опорні пункти,  вузли зв’язку. Французькі бомби мають лазерне наведення і можуть вражати рухомі цілі.
Тому модернізація не для повітряних боїв, а для підтримки з повітря — обгрунтована.
З огляду на інформацію що просочується у ЗМІ — західні літаки масовано використовуються як борти ППО під час атак по енергетиці. В той час, як “Міг-29” переробили для ударів по землі.
Це дуже логічне рішення — ключове завдання, щоб запрацював ВПК та не було лімітів електропостачання для заводів (загалом ми проходимо зиму дуже непогано), а пілоти західних бортів отримали бойовий досвід та зліталися у складі ланок та ескадрилій.
Щоб мали час побути під впливом перешкод, відсіяти хибні цілі, прийняти рішення на дистанцію відкриття вогню, літати  у складі групи — це буде змушувати молодих пілотів швидко прогресувати.
В той же час, пострадянські машини можуть підходити до ЛБЗ на дуже малих висотах, та з кабрування випускати плануючі бомби по вбитих на землі координатах. Нічого надприродного в цьому немає (ризик є, але це війна, ризик є навіть на прохідній Мотор Січ в Запоріжжі), проте технічно це можливо.
Тож радянські машини виробляють ресурс до нуля, в той час, поки західні борти використовуються щоб максимально навчити пілотів.
І потроху вони зможуть вилітати на місії по землі, балансуючи між тренуваннями, чергуваннями на відбитті хвиль КР та “Шахедів”, і вильотами по безпосередній підтримці з повітря.
Dassault Aviation Mirage 2000-5F – непогані машини, які можуть багато чого: випустити декілька протикорабельних ракет чи “обманок”, проривати ППО, діяти як літак ППО, патрулювати.
Але головне у цій взаємодії — співпраця з ключовою країною ЄС та НАТО. Її арсенали, бази для навчання, школа пілотування, технологічні рішення, озброєння та  радники.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12965
  • Karma: 6649
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2405 : Січень 16, 2025, 08:04:32 »
Цитувати (виділене)
Tanya Adams
Никогда не любила зрадоебов. Никогда не любила зрадоебство в себе.
Всегда хочется видеть свет в конце тоннеля, даже если этот тоннель - жопа и даже если тебя в него засунули насильно.

Но последнее время все больше хочется вообще молчать. Происходящая вокруг правда мне не нравится, писать о том, какой вокруг пиздец, надоело. Писать о каком-то просвете в тоннеле - блд, ну извините, я не курю драп, не пытаюсь уткнуться в теплые иллюзии и порассуждать о границах 91го.

А самое грустное ,что даже так называемые позитивные блогеры позитива не дают. Они не пишут о том, как всё хорошо, или как хорошо хоть что-то. Не пишут "открылся завод по производству 120х мин", не пишут "Помните ту прокуратуру со сплошными инвалидами? Так вот они все уволены!". Они пишут "завалите свои хлеборезки, любая ваша критика на руку русне, БУГАГА, лови ИПСОшника!"
И заняты только тем, что бесконечно придумывают залипухи о том, как оправдать очередной проеб и накинуть на вымышленных оппонентов.

Позитивные, подкиньте позитива.
Мне очень надо.
Я даже критиковать не буду, просто почитаю, порадуюсь и немного понижу свой поплавок в баке "Пиздец".
Где почитать про хорошее? Кто у вас там отвечает за досягнення?
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2406 : Січень 16, 2025, 15:35:30 »
Цитувати (виділене)
Новый инаугурационный портрет Трампа. Политтехнологи Вашингтона, зная, какие потрясения в мире готовятся в обозримом будущем, специально подобрали образ Дональда — президента войны. Не слащавенькая улыбка, какая была модной в последние годы мира на официальных фото, а портрет в ретро-стиле, напоминающем изображения Рузвельта или даже Линкольна.

Кстати, обоих история помнит именно за гипержесткость и несгибаемость — оба были титанами характера и духа. Особенно Линкольн, который, если бы не его твердость, готовность принести большие массы в жертву, бескомпромиссному отношению к дезертирству, возможно, и не смог бы додавить мятежный Юг.

Я вполне допускаю, что американские элиты, понимая, какой хаос нас всех ждет, не случайно выбрали Донни на роль рулевого (мы же не будем отрицать уже очевидного факта, что демократы, искусно подыгрывая, фактически уступили республиканцам место, отойдя на это смутное время в сторону).

Трамп бескрайне влюблен в себя, рассматривая свое правление как высшую исключительность. Он знает себе цену. Для вожака это важное качество. Вожаку можно многое простить, но он никогда не должен сомневаться в уже принятом решении — это одно из его самых главных качеств: твердость, уверенность, однозначность.

Наблюдаем. Впереди дикие, интересные и крайне темные годы — вероятно, годы еще большего пота, крови и страданий. Нельзя спрашивать "сколько еще?", так как это время еще даже не близко.

@yigal_levin

Offline Minime

  • *****
  • Повідомлень: 6687
  • Karma: 4601
  • Стать: Чоловіча
  • Австралия: au2ua
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2407 : Січень 17, 2025, 02:57:46 »
@yigal_levin
...научился любить Большого Брата" (с)
"Не забыть бы нам всё, не простить бы и не потерять". В. Высоцкий

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26607
  • Karma: 20852
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2408 : Січень 17, 2025, 08:00:44 »
Игаль, как и все резко полюбившие трампа, по риторике становится похож на киселёва.

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27865
  • Karma: 8070
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2409 : Січень 17, 2025, 09:04:04 »
Игаль, как и все резко полюбившие трампа, по риторике становится похож на киселёва.
На Портникова. Суровые годы приходят. Дочка говорит, в Греции кипиш поднялся, Турция там что-то про острова вспомнила. И это не про Кипр. А нам уже три годика, нам все похеру, у нас иммунитет. Пусть уже все ёбнется окончательно, чоуштамуш.

А что касается полюбивших Трампа - это отдельное социальное удовольствие. Как одно хамло легким движением руки ставит раком весь мир. И все становятся, почтительно, но весьма проворно стянув портки.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1298
  • Karma: 700
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2410 : Січень 17, 2025, 10:17:19 »
Игаль, как и все резко полюбившие трампа, по риторике становится похож на киселёва.

Не стежу за Ігалем, але ізраїльтяни в масі своїть топлять за Трампа з самого початку, бо демократи зіпсували собі карму заграванням з палестинцями.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 35421
  • Karma: 17592
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2411 : Січень 17, 2025, 10:29:05 »
Игаль, как и все резко полюбившие трампа, по риторике становится похож на киселёва.

Не стежу за Ігалем, але ізраїльтяни в масі своїть топлять за Трампа з самого початку, бо демократи зіпсували собі карму заграванням з палестинцями.


'Damning' New Poll Shows Price Kamala Harris Paid for Backing Israeli Genocide in Gaza
https://www.commondreams.org/news/harris-gaza
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 5113
  • Karma: 3062
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2412 : Січень 17, 2025, 14:21:59 »
У демократів поділ по Газі, у респів по трампізму. Добре було б їм розділитися на 4 партії замість 2, як вже по суті є, і висунути 4х різних кандидатів замість оцього "вибору без вибору з двох зол".

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26607
  • Karma: 20852
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2413 : Січень 17, 2025, 18:31:45 »
На Портникова.
как и все резко полюбившие трампа


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2414 : Січень 18, 2025, 14:05:07 »
Цитувати (виділене)
Олексій Петров
1 год  ·
Він сидить під деревом, намагаючись за стовбуром акації сховатись від дрона, який ретельно спостерігає за групою під@рів. Їх почали розмотувати ще на підході. Бо йшли як на параді. Тупо по полю. Не вистачало лише барабана на шії. Чергова група програних в карти. Дрони, наче розлючені бджоли, жалять з різних боків. Залишились ще двоє «асвабадителей». Пілот зумить посадку, на екрані монітора картинка збільшується все більше і ось на весь екран перелякане, худорляве обличчя із якимись дурацькими вусиками. Йому років сорок. Хоча може і набагато більше. Брудна форма із незрозумілим малюнком. Розпатлане, мокре від поту волосся бо шолом вже злетів з голови. Окупант крутить головою на всі боки, намагаючись зрозуміти, звідки прилетить наступна «бджола». Що коїться в його голові, можна тільки здогадуватись. Невидимий годинник гучним «тік, так… тік, так», відраховує останні миті його життя. Думка, «Какого хера я тут делаю?», витіснила всі інші. Під@р змістився трохи в бік, але пілот «Мавіка» зробив ледве помітний рух стіками і дрон знов спіймав камерою квадратні від страху очі.
- Бачимо його. Під великим деревом біля купи сміття.
- Так хлопці. Працюйте…
Можливо, хтось з іншої країни побачивши такі відео спитає щось про співчуття, але тільки не в Україні, яка щодня вмивається кровʼю від «любові браццкава народа». Тому жодного співчуття. Лише спокійні команди по всій лінії фронту, «Знищити» і дрони, як зграя вовків кидаються на здобич.
Через лічені секунди, дві фпв-шки з двох боків дістали окупанта, назавжди залишивши його під акацією в українській посадці…

Мабуть я вже склавшийся збочинець, але мої любимі відео під вранішню каву - останні поцелуї Путіну.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 5113
  • Karma: 3062
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2415 : Січень 19, 2025, 10:05:49 »
Игаль, как и все резко полюбившие трампа
Ігаль завжди казав шо в політиці не шарить. Я ці його есеї сприймаю як вільні роздуми на тему, а не як політичну орієнтацію.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2416 : Січень 19, 2025, 16:52:38 »
Цитувати (виділене)
Serg Marco
1 год  ·
Моральний дух військ.
Трохи особистих спостережень.
Ми зараз живемо в ситуації, коли ворог має ініціативу. Коли ініціатива була у нас- більш пригнічений стан був у росіян, коли вони забрали ініціативу- все змінилося на 180 градусів. І ми все сприймаємо в чорних тонах.
Про те що ініціатива- то є річ змінна, і щоб нею володіти- треба план та відповідний моральний стан, всі вже забули.
Ми обговорюємо здебільшого невдачі, забуваючі про тих, хто робить свою роботу успішно. Місяць за місяцем.
Наш підрозділ наприклад перестав викладати відео уражень ворога та техніки, бо нічого цікавого чи нового ми в цьому не бачимо вже. Та і що показувати? Всі ці ураження дронами в різних ракурсах всі підписники вже бачили багато разів, в тому числі від інших підрозділів, які теж гарно роблять свою роботу.
Піхота перестала викладати відео успішного відбиття штурмів/своїх штурмів, тому що "ну це ж вже багато разів було".
Ну і чого хвалитись що позицію відбили, якщо ми вчора 10 кв.км. втратили?
І ці всі подвиги залишаються за кадром. Вся ця робота, яку підписники бачуть в сухій статистиці Генштаба кажен ранок з втратами ворога 1000-1500 за добу.
Військова машина працює. Генерує події, які залишаються за кадром. Вперто точить камень, який складається з тисяч мʼясних мішків особового складу, розуміючі, що цей камень має межі, і колись черговий удар дасть неочікувану, але таку важливу тріщину, і потім ми зрозуміємо що достояли до потрібної події, вистояли, і почнемо бити туда все сильніше, трощити цей камінь активніше, але зараз треба стояти і наносити ураження. І ми стоїмо. Переживаючи черговий складний день. З нервами, поганим настроєм, критикою (ну куди ж без цього? Який солдат не критикує командування?) командирів, та стараючись забезпечити себе на завтра, бо завтра буде не менш складний день.
Так ось. Мені дуже не подобається, що ми почали забувати, якиими силами ми тримаємося та які події генеруємо. Бо кожен день складається не тільки з втрат теріторії, але ще і з героїчних подій піхоти, успішних подій дронщиків, та багато простих подій, які дозволяють жити цій військовій косилці, що не глядячи ні на що, продовжує свої кроваві жнива.
І про це треба знову навчитися говорити.
Це ж є і одною з проблем мобілізації. Піти в армію яка успішна- народ може піти. Піти в армію що програє та біля неї тільки погани новини- ну це вже зовсім по іншому сприймається.
Треба більше говорити не тільки про проблеми, але і про досягнення, і про героїзм. Так, це складніше ніж у 2022 році, коли ще всі не були настільки вимотані війною. Але треба.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2417 : Січень 19, 2025, 22:07:44 »
Цитувати (виділене)
Датский военный аналитик Андерс Нильсен (https://m.youtube.com/watch?v=lNZ56C-f4a8) про мирные переговоры между Украиной и Россией. Подготовил выжимку самого основного:

• У многих людей сложилось впечатление, что мирные переговоры и мир совсем близко. На самом деле переговорный процесс во многих войнах занимает очень долгое время, и в этот период очень важно не расслабляться, а продолжать борьбу. К сожалению, почти наверняка кто-то из западных политиков решит, что мир прямо за углом и может начать сокращать поддержку.

• Такие случаи не редки в истории, особенно когда есть международная коалиция, поддерживающая одну из сторон. Например, так произошло с Данией, поддерживавшей Юг во время войны в Корее. Датское общество тогда не было сильно заинтересовано в поддержке вообще, потому политики ограничились самым минимумом: отправили корабль-госпиталь для лечения раненых бойцов. Корейская война началась в июне 1950 года, уже в октябре датчане спорили относительно того, стоит ли вообще снаряжать корабль, так как война, как они считали, могла закончиться в ближайшее время, однако в итоге все же послали его. Позднее датчан неоднократно убеждали послать непосредственно боевой контингент в Корею, однако те отказывались. С лета 1951 года - под предлогом того, что начались мирные переговоры, и надо посмотреть, куда они движутся. Таким образом, война продолжалась еще два года, однако датчане смогли извернуться и не отправить своих солдат.

• Легко представить схожие ситуации и в Украине. Некоторые страны в целом не сильно заинтересованы в помощи Киеву и хотят "спрыгнуть с крючка". Мирные переговоры могут быть удобным извинением для этих стран в уменьшении помощи и откладывании решений. Дания на этот раз не будет в их числе - она лидирует по вложенным в Украину ресурсам относительно размера экономики страны, однако некоторые страны поддерживают Украину постольку-поскольку.

• Ситуация сейчас такова, что у русских и украинцев сейчас очень мало точек, по которым они могут пойти на компромиссы. Они будут участвовать в переговорах, поскольку будут надеяться, что требующий их Трамп обвинит противоположную сторону в их срыве, однако на быстрый мир рассчитывать не стоит. Мира можно достичь, когда одна из сторон будет под таким военным давлением, что другого выбора не останется. Однако и русские, и украинцы надеются победить: русские медленно, огромной ценой, однако все же продвигаются вперед, в то же время, российская экономика находится в ужасном состоянии, и украинцы надеются, что она надорвется и не сможет больше поддерживать военную машину Кремля.

• Важно понимать, что и русские, и украинцы не стремятся положить конец войне — обе стороны хотят ее выиграть. Нильсен не видит, как в такой ситуации мирные переговоры могут привести к какому-то быстрому результату. Более того, хотя идеи относительно того, как можно достичь мира, циркулируют, Нильсен до сих пор не видел ни одного плана, который был бы хоть как-то реалистичным. В такой ситуации важно помнить уроки Корейской войны и не принуждать Украину к переговорам, так как это может привести к ослаблению поддержки от некоторых стран.

@yigal_levin

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2418 : Січень 20, 2025, 07:52:07 »
Ситуація з Портниковим демонструє, що в суспільстві наростає рівень напруги, яку нема куди каналізувати.

Несправедливість щодо мобілізації, зростаюча відстань між тими, хто насолоджується мирним життям, і військовими та членами  їх родин. Між тими, хто постить фотки з дорогих ресторанів, і тими, хто бігає по інтернетах, щоб зібрати кілька тисяч гривень на дрони. Між тими, хто втратив, і тими, хто війну бачив лише в новинах.

Звісно, у всьому винна росія з путіним. Але є й чимало питань до української влади. 

Вибори, пряма критика влади у медіа, відкрита дискусія у суспільстві, чи, зрештою, акції простесту - все це дозволяло раніше випускати пару і впливати на ситуацію, та інколи навіть щось змінювати.

Зараз нічого цього немає. Є такий-сякий консенсус в суспільстві не мочити владу. Є заборона на акції протесту. Є страх програшу війни. 

Але чайничок кипить. Пара накопичується. І там, де є тріщинки - ненависть починає валити зі страшною силою.

У суспільстві булькає всередині. І кудись цю енергію треба буде дівати.

Це та енергія, якою легко маніпулювати. Бо вона часто бездумна, емоційна і дуже негативна.

Впевнений, що на росії зараз активно досліджують - що тригерить суспільство, що викликає люту ненависть, де можна легенько натиснути, щоб мати максимальний вихлоп.

Страшно уявити, що почне відбуватись у суспільстві, якщо раптом оголосять вибори. Якщо під час передвиборчої кампанії дозволять говорити все, що раніше вважалось табуйованим.
Максим Саванеський

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 5113
  • Karma: 3062
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2419 : Січень 20, 2025, 09:36:03 »
Ситуація з Портниковим демонструє, що в суспільстві наростає рівень напруги, яку нема куди каналізувати.
А шо з Портніковим за ситуація?  :unknown:
Варто на пару днів випасти з новин а там вже шось пропало.

Offline Фрейя

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 1625
  • Karma: 2696

Offline Galuska

  • *****
  • Повідомлень: 762
  • Karma: 757
  • Стать: Жіноча
  • Вена-Будапешт
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2421 : Січень 20, 2025, 10:11:09 »
Ситуація з Портниковим демонструє, що в суспільстві наростає рівень напруги, яку нема куди каналізувати.
А шо з Портніковим за ситуація?  :unknown:
Витягли нарізку з відео 10-міс. давности, зманіпульовану, звісно, але багатьох поплавило.
З приводу "хай депутати воюють" я почула: "якщо ти вважаєш себе людиною, громадянином, то ти мусиш воювати за своє; власник=влада має за тебе воювати, якщо ти вважаєш себе його власністю, худобою"
Багато людей почули, що "прости люди хай воюють, а влада тут ні до чого".

Так люди відчувають, й не Портников в цьому винній.
аватар взяла поносить у http://gapchinska.livejournal.com/

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2422 : Січень 20, 2025, 10:50:46 »
Ситуація з Портниковим демонструє, що в суспільстві наростає рівень напруги, яку нема куди каналізувати.
А шо з Портніковим за ситуація?  :unknown:
Варто на пару днів випасти з новин а там вже шось пропало.

Цитувати (виділене)
— А ось ваш Портніков сказав...

— Загалом він говорив інше.

— Ну і що, що не казав, ми знаємо, як насправді все. І взагалі він жид.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 5113
  • Karma: 3062
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2423 : Січень 20, 2025, 11:02:36 »
Витягли нарізку з відео 10-міс. давности, зманіпульовану, звісно, але багатьох поплавило.
З приводу "хай депутати воюють" я почула: "якщо ти вважаєш себе людиною, громадянином, то ти мусиш воювати за своє; власник=влада має за тебе воювати, якщо ти вважаєш себе його власністю, худобою"
Багато людей почули, що "прости люди хай воюють, а влада тут ні до чого".
Дякую, я це памятаю, це дійсно було дууже давно. Він тоді провів цікаву аналогію з феодальною системою.
Загалом проблема ж не в тому що депутати "не воюють" а в тому шо вони свою роботу не роблять.

Взагалі дуже бісить шо вся ця шобла вже так активно готується до виборів шо аж розгортає такі кампанії.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 36704
  • Karma: 24316
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2424 : Січень 20, 2025, 12:42:33 »
Цитувати (виділене)
Павло Казарін
 разом з Віталієм Портниковим.
3 год  ·
Моє головне досягнення у журналістиці – програш Віталію Портникову у фіналі Шевченківської премії
Якби я тоді переміг – то сумнівався б у компетентності журі.
Віталій – головна постать в українській публіцистиці. Спроби дорікнути йому за подачу та інтонацію – це суперечки про форму, а не зміст. Він один із небагатьох, хто здатний бачити історичний процес у 3D.
Ті, хто сьогодні намагаються його знецінювати – займаються самовикриттям. Вони з трибуни оголошують усім, що оригінального інтерв'ю не дивилися, контекст фраз не розуміють і перевірити зайвий раз не спромоглися. Дивовижні люди.
Гадаю, йому має бути досить самотньо. У нашій професії багато хто сприймає журналістику як трамплін у політику – а тому носіїв інституційної пам'яті можна перерахувати на пальцях.
Країні дуже пощастило, що Віталій у неї є

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 5113
  • Karma: 3062
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2425 : Січень 20, 2025, 13:51:49 »
Ті, хто сьогодні намагаються його знецінювати – займаються самовикриттям.
Думаю це хороший маркер, всіх осіб які "зачекінилися" в цьому скандалі можна заносити в чорний списочок.

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27865
  • Karma: 8070
  • Стать: Чоловіча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2426 : Січень 20, 2025, 14:31:40 »
А скажіть но мені, звідколи Портніков вже став месією, що його висловлення вже тиждень таскають скрізь? Це що, так важливо, що сказав чи не сказав Портніков, що вже пора йти топитися, чи що? Навіть якщо Портніков сказав чи скаже завтра якусь дурню, далі що? Що наступне викличе бурю в склянці води в українському інтернеті, ніколи не вдасться вгадати.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26607
  • Karma: 20852
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2427 : Січень 20, 2025, 14:58:34 »
Тиждень тому і став.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 5113
  • Karma: 3062
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2428 : Січень 20, 2025, 15:29:59 »
А скажіть но мені, звідколи Портніков вже став месією, що його висловлення вже тиждень таскають скрізь?
Очевидно шо таскають ті хто хоче попіаритись і похайпувати на репутації Портнікова. Якісь ноунейми, я верше прочитала зараз. Плюс люди які йому завжди заздрили а тепер типу дозволили постібаться, он ломанулись.
Виснажені люди, споживачі цього інфошуму, просто ведуться на маніпуляції не розбираючись хто там шо сказав.

Мессія канєшно засильне слово, але це принаймні людина яка найкраще комунікує стан нашої реальності у ситуації коли держава цього не робить (точніше робить через жопомарафон).
Нехай буде "володар думок".

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 5113
  • Karma: 3062
  • Стать: Жіноча
Re: Нотатки про насущне
« Reply #2429 : Січень 20, 2025, 15:41:47 »
Це що, так важливо, що сказав чи не сказав Портніков, що вже пора йти топитися, чи що?
Важливо не те шо він казав (очевидно шо ті хто слухають і так все знають), а те хто замовив це "інформаційне мочилово". У статті яку Фрейя принесла вище, все добре розписано.

Мені особисто важливо шо взагалі відбувається за межами моєї бульбашки, особливо колив скандал  залучений хтось типу Портникова. Плюс все ж таки в тому що може хтось від цих спалених хайпожорів після скандалу відпишеться і перестане слухати.

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.