Автор Тема: Больной вопрос (о медицине)
 

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1690
  • Karma: 464
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7770 : Січень 19, 2023, 12:08:07 »
Самой разумной линией поведения  в этой  непростой ситуаци будет проконсультироваться  с лечащим врачом подруги, прежде чем что-то ей советовать. Если такой возможности нет - я бы  старалась быть при общении максимально нейтральной, поддерживающей, но не определяющей, как ей дальше жить. Иное поведение опасно, в первую очередь для твоей знакомой.
Спасибо

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7771 : Березень 30, 2023, 18:05:23 »
Андрей Шор
1h
  ·

Покращення. Извините, они полностью ебнутые.

 "Анальгін" з квітня можна буде придбати без рецепта, але тільки упаковання на 10 таблеток. Упаковка на 100 таблеток – лише за рецептом, так само як і "Анальгін" в ампулах.

Без рецепта від лікаря тепер не можна буде придбати популярний знеболювальний і протизапальний засіб "Німесил" та його аналоги.

Усі гормональні препарати відпускатимуть за рецептом, зокрема і гормональні контрацептиви. Навіть "екстрений" протизаплідний засіб "Постинор", який найефективнішій у першу добу після незахищеного статевого акту, не можна буде придбати без рецепта.

Люди, які мають захворювання щитовидної залози і постійно приймають "Тироксин "(L-тироксин чи еутирокс), теж щоразу змушені будуть поновлювати електронний рецепт.

"Супрастин" в ампулах – лише за рецептом.

"Дексаметазон", який алергіки часто мають у запасі для екстрених випадків, також можна буде придбати лише за рецептом, оскільки це гормональний препарат.

Усі популярні засоби для зниження тиску: "Каптоприл", "Каптопрес", "Бісопролол" – виключно за рецептом. Навіть сечогінні препарати "Фуросемід" та "Діакарб", які також використовують гіпертоніки, лише за рецептом.
Краплі "Корвалол" та "Валокордин" без рецепта можна придбати лише у маленьких флакончиках, на баночки по 50 мл уже треба рецепт.

"Магнікор" чи "Кардіомагніл" на 100 таблеток – лише за рецептом.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16098
  • Karma: 15403
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7772 : Березень 30, 2023, 18:15:45 »
Боюся щось написати, бо автор вже задав «правильний» вектор. А єбанутою якось не дуже хочеться уславитися. Принаймі, поки  :smilie5:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Rumor

  • *****
  • Повідомлень: 2287
  • Karma: 2253
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7773 : Березень 30, 2023, 18:38:25 »
Этот популярный Нимесил у нас тоже по рецепту, и, более того, второго выбора, потому что побочка. Супрастин тоже так себе идея есть, он старый, как попа мамонта. Но это в больной вопрос все скорее.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34830
  • Karma: 17068
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7774 : Березень 30, 2023, 18:48:00 »
пішов за Німесилом, я без нього не можу.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7775 : Березень 30, 2023, 18:52:14 »
пішов за Німесилом, я без нього не можу.
А ми замовляти будемо онлайн, так простіше в селі.

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7637
  • Karma: 5632
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7776 : Березень 30, 2023, 19:14:56 »
пішов за Німесилом, я без нього не можу.
А ми замовляти будемо онлайн, так простіше в селі.
Теж замовила онлайн, для всієї родини. Щоправда мені не Німесил, різні сердцево-судинні.
Бо передчуваю, шо перші місяць-два, відвідати лікаря для отримання рецептів буде тим ще квестом. Багатьом же треба.
« Останнє редагування: Березень 30, 2023, 19:25:47 від May Day »
The best is yet to come.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4739
  • Karma: 2835
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7777 : Березень 30, 2023, 19:22:44 »
Німесіл дуже моцний препарат. Він допомагає але гробить печінку. Тому їм краще закидатися у крайньому випадку, коли парацетамол з ібупрофеном вже ніяк.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2652
  • Karma: 1808
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7778 : Березень 30, 2023, 19:22:56 »
пішов за Німесилом, я без нього не можу.
А ми замовляти будемо онлайн, так простіше в селі.
Теж замовила онлайн, для всієї родини. Бо передчуваю, шо перші місяць-два, відвідати лікаря для отримання рецептів буде тим ще квестом. Багатьом же треба.
взагалі то, відвідувати особисто не обов'язково, моя, наприклад, виписує ліки по телефону

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4739
  • Karma: 2835
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7779 : Березень 30, 2023, 19:24:33 »
Покращення. Извините, они полностью ебнутые.
Зате продажі всіх цих препаратів зара підскочать. Хтось отримає квартальну премію.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2652
  • Karma: 1808
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7780 : Березень 30, 2023, 19:27:47 »
Покращення. Извините, они полностью ебнутые.
Зате продажі всіх цих препаратів зара підскочать. Хтось отримає квартальну премію.
останню

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7637
  • Karma: 5632
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7781 : Березень 30, 2023, 19:28:22 »
Німесіл дуже моцний препарат. Він допомагає але гробить печінку. Тому їм краще закидатися у крайньому випадку, коли парацетамол з ібупрофеном вже ніяк.
Я відрегувала свій пост, мені інше треба, що теж стане жорстко рецептурним.
The best is yet to come.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4739
  • Karma: 2835
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7782 : Березень 30, 2023, 19:32:08 »
Німесіл дуже моцний препарат. Він допомагає але гробить печінку. Тому їм краще закидатися у крайньому випадку, коли парацетамол з ібупрофеном вже ніяк.
Я відрегувала свій пост, мені інше треба, що теж стане жорстко рецептурним.
Я не конкретно комусь, просто згадалось. У повітря, як то кажуть. Є такі дурні лікарі які Німесіл від болей приписують всім підряд від всього підряд і про побочки чи не знають чи їм похер.

Offline Тинатин

  • *****
  • Повідомлень: 3219
  • Karma: 4339
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7783 : Березень 30, 2023, 19:44:08 »
Я позавчера спросила в аптеке "Бажаємо здоров'я" , правда ли, что почти все лекарства с апреля будут по рецептам. Очень милая и внимательная аптекарша сказала, что уже не первый раз слышит от покупателей об этом, но никаких указаний и инструкций они на этот счет не получали. А еще добавила, что в один момент перевести на рецептурный отпуск такое количество лекарств разных групп просто технически невозможно. Почему, не знаю, не уточняла, поверила на слово, успокоилась и закупилась на 1 месяц. Может, завтра опять бежать?  :scratch_one-s_head:

Offline В.И.Лемминг

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23618
  • Karma: 9444
  • Стать: Чоловіча
  • добрый, но гуманный
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7784 : Березень 30, 2023, 19:48:40 »
Андрей Шор
1h
  ·

Покращення. Извините, они полностью ебнутые.

 "Анальгін" з квітня можна буде придбати без рецепта, але тільки упаковання на 10 таблеток. Упаковка на 100 таблеток – лише за рецептом, так само як і "Анальгін" в ампулах.

Без рецепта від лікаря тепер не можна буде придбати популярний знеболювальний і протизапальний засіб "Німесил" та його аналоги.

Усі гормональні препарати відпускатимуть за рецептом, зокрема і гормональні контрацептиви. Навіть "екстрений" протизаплідний засіб "Постинор", який найефективнішій у першу добу після незахищеного статевого акту, не можна буде придбати без рецепта.

Люди, які мають захворювання щитовидної залози і постійно приймають "Тироксин "(L-тироксин чи еутирокс), теж щоразу змушені будуть поновлювати електронний рецепт.

"Супрастин" в ампулах – лише за рецептом.

"Дексаметазон", який алергіки часто мають у запасі для екстрених випадків, також можна буде придбати лише за рецептом, оскільки це гормональний препарат.

Усі популярні засоби для зниження тиску: "Каптоприл", "Каптопрес", "Бісопролол" – виключно за рецептом. Навіть сечогінні препарати "Фуросемід" та "Діакарб", які також використовують гіпертоніки, лише за рецептом.
Краплі "Корвалол" та "Валокордин" без рецепта можна придбати лише у маленьких флакончиках, на баночки по 50 мл уже треба рецепт.

"Магнікор" чи "Кардіомагніл" на 100 таблеток – лише за рецептом.
Переважна більшість цього і так була формально за рецептом. Але жодних контролюючих мір невпроваджено. Одже все як завжди.  Строгість компенсується необов'язковістю.
Тю, ля, а шо?

Offline В.И.Лемминг

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23618
  • Karma: 9444
  • Стать: Чоловіча
  • добрый, но гуманный
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7785 : Березень 30, 2023, 19:52:31 »
У нас нібито антибіотики виключно за рецептом. І шо? Принаймні на нашому Дикому Сході.
Тю, ля, а шо?

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7786 : Березень 30, 2023, 19:55:25 »
В.И.Лемминг, а що формально зміниться з 1-го квітня, якийсь закон чи постанова набуває чинності, чи що?

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16098
  • Karma: 15403
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7787 : Березень 30, 2023, 20:03:13 »
У нас нібито антибіотики виключно за рецептом. І шо? Принаймні на нашому Дикому Сході.

В нас останнім часом по-різному - десь без питань продають, десь треба вмовляти, десь не продадуть ніяк, тільки рецепт. Ну хоть щось змінилося, бо раніше як цукерки продавали, тільки запитай.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline В.И.Лемминг

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23618
  • Karma: 9444
  • Стать: Чоловіча
  • добрый, но гуманный
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7788 : Березень 30, 2023, 20:08:54 »
В.И.Лемминг, а що формально зміниться з 1-го квітня, якийсь закон чи постанова набуває чинності, чи що?
Коли я був вільним птахом, я дуже уважно склідкував за цим. Зараз я гвинтик у великій корпорації. Нам жодних вказівок і застрежень не було.
Але що я бачу
Цитувати (виділене)
Однак, на час дії воєнного стану відпуск рецептурних ліків, які пацієнти купують за власні кошти, може здійснюватися без рецепта. Фармацевт під час відпуску таких препаратів має надати відвідувачу роз’яснення щодо необхідності їх використання згідно з інструкцією для медичного застосування. Ця норма закріплена постановою КМУ від 30.11.2016 р. № 929.

При цьому, відпуск антибактеріальних лікарських засобів може здійснюватися без рецепта лікаря у випадку їх відпуску з аптек та їх структурних підрозділів, місце провадження діяльності яких знаходиться в межах територій територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджується наказом Мінреінтеграції.

Дозвіл на відпуск рецептурних ліків без рецепта на час воєнного стану не поширюється на:

ліки, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини, що виписуються на спеціальних рецептурних бланках ф-3;
комбіновані ліки, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори, в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму;
отруйні та сильнодіючі препарати;
антибіотики, які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом.
https://www.apteka.ua/article/661050
На практиці все залежить, як буде реагувати поліція. Поки що це адміністративне правопорушення її не бентежить. Продаж наркотичних засобів без рецепту - це вже інша стаття, кримінальна.



Тю, ля, а шо?

Online marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9099
  • Karma: 8163
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7789 : Березень 30, 2023, 20:35:38 »
У нас практически всё по рецептам. Кроме самых простых, ибупрофены там всякие, адвилы, мази простые. Мало того, рецепты теперь на руки вообще не выдают, отправляют напрямую в аптеку, которую ты укажешь.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7790 : Березень 30, 2023, 20:58:51 »
теж стане жорстко рецептурним
Якщо в кого десь буде повний перелік, що планують рецептувати - зашарте пліз.

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7637
  • Karma: 5632
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7791 : Березень 30, 2023, 21:29:36 »
У нас практически всё по рецептам. Кроме самых простых, ибупрофены там всякие, адвилы, мази простые. Мало того, рецепты теперь на руки вообще не выдают, отправляют напрямую в аптеку, которую ты укажешь.
Проблема не в том, что по рецептам, а в том, что переход одномоментный (если этот переход состоится конечно).
Вот, например. Муж принимает лекарства от повышенного давления. Давно принимает, препарат и дозировку подобрали ещё в Штатах. Там его выписывал primary care physician, рецепт можно было дважды продлевать онлайн, потом обязательные анализы и осмотр, и только после этого новый рецепт.
В Украине этот же препарат продаётся (продавался) без рецепта. Можно было навещать доктора когда получится - из-за ковида и теперь из-за войны с этим были сложности. У нас семейный доктор за последние три года менялся 8 (!) раз. И дважды менялась клиника, врачей не хватало и не хватает. Но препарат был всегда доступен. Теперь же семейный доктор должен его выписать. А значит, сначала запись на приём, осмотр и анализы. Когда ты один такой, внезапно нуждающийся в мед услугах, это ничего, решаемо. А когда таких людей много?
У мамы практически та же история с её набором препаратов от сердечной недостаточности. Все можно было раньше купить без рецепта. Разумеется, всё было прописано врачом, а не самоназначено, но прошло время. Медосмотр и полный набор исследований надо делать заново.  А пожилого, плохо ходящего человека (категорически не любящего лечиться) ещё поди уговори этим заниматься :(.
The best is yet to come.

Online marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9099
  • Karma: 8163
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7792 : Березень 30, 2023, 23:06:59 »
Не подумайте, что я тут агитирую за лекарства только по рецепту. Вовсе нет.
Вот против чего я всегда против - это когда жизненно важные и сложные в логистике решения принимаются "а давайте с завтрашнего дня". Потому что получается не улучшение, а хаос и неразбериха на долгие месяцы.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7793 : Березень 30, 2023, 23:13:55 »
Ну, треба відмітити, що про антибіотики по рецепту вони зазделегідь попереджали.

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6364
  • Karma: 6422
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7794 : Березень 30, 2023, 23:19:25 »
Мене в цьому списку дуже бентежить "Постинор", бо необхідність отримувати рецепт фактично закриє доступ жінок до екстреної контрацепції та збільшить відсоток більш травматичних та небезпечних абортів. Хоча й розумію, що такі ліки небезпечні, особливо при низькій медичній обізнаності населення.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16098
  • Karma: 15403
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7795 : Березень 30, 2023, 23:45:56 »
Розказую як все, можливо, було.

1. Сьогодні на сайті МОЗ в розділі Новини зʼявилося таке повідомлення-розʼяснення «На які ліки потрібен рецепт – пояснює МОЗ»
В повідомленні йдеться про те, що
Цитувати (виділене)
З квітня рецептурні препарати в аптеці можна бути отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом.
2. Далі уточнюється:
Цитувати (виділене)
Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря.
Cпойлер
Цитувати (виділене)
ЯКІ ЛІКИ Є РЕЦЕПТУРНИМИ?
Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.

Цей перелік може включати зокрема:

антибіотики;
протисудомні засоби;
гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
деякі антигельмінтні препарати;
деякі антигістамінні засоби;
кроворозріджуючі препарати;
антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
стероїдні лікарські засоби;
деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
3. Потім уточнюється ще більш конкретно:
Цитувати (виділене)
МОЗ не розширює перелік рецептурних ліків

Пункт 3 каже нам, що розширення переліка рецептурних ліків не було. А пункт 1 - що головне в ций новині - е-рецепт на рецептурні ліки нарівні з паперовим. Усе. Крапка. Більш нічого нового.
Тобто, усі ліки, про які йшлося, вже й так були рецептурними. Включаючи той самий Постінор. Ще до сьогодні. Просто деякі тілько-но про це дізналися. А то, що їх відпускали без рецептів, то вже були ексцеси виконувачів, як то кажуть.

Це моє бачення того, що «відбулося». Якщо хтось має іншу інформацію, зокрема, що в списку рецептурних препаратів якись зміни й те, що раніше не було за рецептом, раптом з 1 квітня стане таким, нехай будь-ласочка дасть якесь посиланячко. Звісно, в цьому разі, не на статтю в ЗМІ.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14751
  • Karma: 9221
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7796 : Березень 31, 2023, 00:50:48 »
Я не конкретно комусь, просто згадалось. У повітря, як то кажуть. Є такі дурні лікарі які Німесіл від болей приписують всім підряд від всього підряд і про побочки чи не знають чи їм похер.
Мені "Німесіл" прописували лише стоматологи після видалення зубів, причому приймати казали лише в тому разі, якщо буде нестерпно боліти. Але навколо мене купа народу його жере, як аскорбінки якісь. Трошки заболіла голова -- "Німесіл", зашибли пальчик -- знову він і так далі.

Offline Крижинка

  • *****
  • Повідомлень: 954
  • Karma: 1171
  • США
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7797 : Березень 31, 2023, 07:49:02 »
Мало того, рецепты теперь на руки вообще не выдают, отправляют напрямую в аптеку, которую ты укажешь.
И на руки дают, если попросить.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7798 : Березень 31, 2023, 11:28:23 »
Задав питання на сайті МОЗ, щодо переліку ліків, які по рецепту, у відповідь отримав пораду шукати ліки по назві, далі скачувати інструкцію і якщо там вказано, що по рецепту - то, по рецепту.

Такі справи.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34830
  • Karma: 17068
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #7799 : Березень 31, 2023, 15:22:26 »
останній день Помпеї, блядь, в аптеках, залишився я без німесилу.
I always tell the truth. Even when I lie.

0 Користувачів і 4 Гостей дивляться цю тему.