Сьогодні нам цілий день пишуть питання на кшталт "Що там на ЗАЕС? Вибухнула? У нас уже панічні атаки"
Друзі, хочемо пояснити, що ж сьогодні сталося насправді на АЕС у Запорізькій області. Підкреслимо той факт, що деякі телеграми канали не дописали новину до кінця і виглядала вона дуже страшно. Тобто, канали пишуть гучні заголовки, але не розповідають суті.
Ми вирішили зайнятися цим питанням та продивилися багато ресурсів та висновків експертів.
Так, справді відключення повітряної лінії спричинило зміни в роботі на ЗАЕС, а саме:
🔹5-й відключився від мережі з подальшим спрацюванням аварійного захисту, тобто там все ок.
🔹Після відновлення працездатності повітряної лінії енергоблок №6 було підключено до мережі. Після цього він знову відключився від живлення з подальшим спрацюванням аварійного захисту.
Енергоатом зазначає, що ЗАУВАЖЕНЬ ДО РОБОТИ АВТОМАТИКИ І СИСТЕМ БЕЗПЕКИ ПОКИ НЕМАЄ.
Загалом радіаційний фон у Енергодарі становить 10,4 мікрорентгена на годину, що відповідає природному. А у Києві —11 мікрорентгенів на годину (безпечний рівень радіаційного фону — 30 мікрорентгенів на годину).
МАГАТЕ планує домовитись про те, щоб відвідати Запорізьку АЕС до 5 вересня. Тобто це вже зовсім скоро.
https://t.me/kievreal1/27671Будем тримать кулачки що пронесе. Но МАГАТЕ, блiн

Планують вони, думають. Тьху.