Автор Тема: Фотография: кто, что, чем и как снимает (трёп с картинками)

Offline Stavlish

• Moderator
  • Стать: Чоловіча
Маю подвійний досвід таких зйомок. Щасти тобі з результатом  :)

На фоні перезаливає в жпг. Те що переглянув мені сподобалось. Тре щось цікаве тепер відібрати. Оціните, покритикуєте?  :)
Залюбки.
Але про фон і жпг не зрозумів  :pardon:

Offline Mike123

Але про фон і жпг не зрозумів
Комп із равів в джипег ковертує :).

Offline Mike123

Давайте діліться вашим Гранітом, фоток з нього не бачив ще, і ще не встиг загуглити і не чув раніше про нього .
Цеж тре ще їх знайти :). Ліпше завтра щось назнімаю.

Offline Eney

Але про фон і жпг не зрозумів
Комп із равів в джипег ковертує :).
Тю. Я б такому компу по жопе дал. Мои равы, что хочу, то с ними и делаю.

Offline vetala

Тю. Я б такому компу по жопе дал. Мои равы, что хочу, то с ними и делаю.

Та то ноут. Це вам не махіна з ядрами, а на кількості фот я сьогодні не економив ::)

Ну власне  Stavlish, Eney  та інші, слухайте. Я так в пару словах розкажу, бо може вам всеодно але для мене день цікавий і це перший ризикований досвід.

Знаючи що всякі мироприємства в садку проходять з натовпом народу. А тут сьогодні не аби що, а цілий випуск у доньки. То прийшов я за пів години, щоб по-зручніше попереду сісти та спокійно виловити щось цікаве на хваленний 30мм, яким пишаються власники NX камер. Він дійсно добрий і малий і різкий і світлочутливий, що ще потрібно. Але справа в тім, що я там був вже далеко не перший  :grin: Всі перші місця хоч і були пусті але передбачливо зайняті різними пакетиками, сумочками і чим тільки можна. Довелось бути десь там де ще можна позаду.

Десь так ми починали:

Всі прийшли, затанцювали, розказували вірші. Рулони ховаю в спойлери:
Cпойлер

Тут я і зрозумів що це реально Ж  :scare3: Фокуса не вистачає, різні голови і руки попереду. Можна сказати що на цьому і знімати вже не варто, і так всіх загальним планом відзняв, вистачить  :sarcastic:

Щоб відчути, що становище було непросте:

Не те що сісти, а і стояти вже не було де. Бідні дітлахи, як в цирку  :crazy:

Але я взяв себе в руки. В мене ж не якийсь там Iphone в кінці кінців. До цього моменту я не сильно був готовий, але що вже втрачати. Дістав свій великий інструмент. Попередньо пройшовши вдома підготовку зняття та встановлення об'єктивів на ходу. І накрутив це все діло як профі, одною рукою тримаючи два обєктива, а іншою саму камеру. :sarcastic: Докрутив ще бленду металічну. Все сурово і по-дорослому.

Камера в мене маленька така, що постійно її в сумці таскаю. Це не зеркалка по габаритам.
Щоб орієнтувались розуміли як воно виглядає, це десь приблизно в таких спів-розмірностях (фотка з інета):

Але це мене не зупинило. Тепер в мене в руках було дійсно щось цікаве, можна і гвозді забивати. 

Після того як зняв пару кадрів, занизивши примусово експозицію та по максимум витягнувши швидкість за 200, на ісо800. Умови погані, але так або ніяк. Я зрозумів що це воно і шанси є. Понеслось.  :yahoo:

Де потрібно я вже міняв місцями об'єктиви. Але на 135мм вже був більшість часу.

Полювання було відкрито на всіх  :crazy:

Cпойлер

Думав буде гірше. Велкий фокус не тільки бокешки крутити. Врятував.
Враховуючи не кращі умови, залишився задоволений.
Такий день у нас.

Власне нормально чи ніочінь?
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 11:56:49 від vetala »

Offline Mike123

Афигеть. Это я про выпускной :). Это же детский сад, да? Или начальная школа? А выпускной как у взрослых. С прическами, платьями и серьезными мордами :). Олимпус фортридс? Т.е. кроп 2? Репортажка на таком ручном фокусе весьма и весьма. Не вызывай зависть, скажи что куча фоток нерезких? :)

Offline Eney

Для домашнего пользования пойдет. Если б я тебе это делал за деньги,  ты б меня убил.  ::)
ЗЫ: Зачем тебе формат рав? 
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 08:26:03 від Eney »

Offline Mike123

ФотоСрач? :)  :hot:
Я тоже снимаю в рав. Причем только в рав. Принципиально. А шо?

Offline vetala

Афигеть. Это я про выпускной :). Это же детский сад, да? Или начальная школа? А выпускной как у взрослых. С прическами, платьями и серьезными мордами :). Олимпус фортридс? Т.е. кроп 2? Репортажка на таком ручном фокусе весьма и весьма. Не вызывай зависть, скажи что куча фоток нерезких? :)

Так садок. Боявся мене не так зрозуміють, фотку олімпуса запозичив з інета, щоб мати уявлення спів-розмірностей фотіка та об'єктива. Десь так і мій виглядає, камера в мене щоправда NX1000/1.5 кроп. Ну нерізкі не скажу, що багато, це значно легше чим 400мм як у вас  :grin:

Offline Eney

ФотоСрач? :)  :hot:
Я тоже снимаю в рав. Причем только в рав. Принципиально. А шо?
Ты просил критику? Я хочу представить, до какой черты можно дойти.
Да, и здесь я без подколок и шуток.

Offline Mike123

Ты просил критику? Я хочу представить, до какой черты можно дойти.
Не я просил. Этот вопрос тоже относится к критике? Я бы всех заставил снимать в рав принудительно. Если съемки в рав как то отрицательно влияют на качество снимка, как техническое так и художественное, я хочу услышать доводы.
Да, и здесь я без подколок и шуток.
Я без шуток не хожу. Но можно минимизировать, да.

Offline Eney

Не я просил. Этот вопрос тоже относится к критике? Я бы всех заставил снимать в рав принудительно. Если съемки в рав как то отрицательно влияют на качество снимка, как техническое так и художественное, я хочу услышать доводы.

То есть, ты снял в рав, комп тебе переконвертил фото в джипег и все?
ЗЫ: Да, вопрос относится к критике, потому что я вижу косяки, которых можно избежать, не только снимая в рав, но и работая с равом, используя его по назначению, как мощнейший инструмент обработки фотографий. Формат рав не самоцель съемки, а начало пути. Кусок глины, если угодно.

Offline Mike123

Нет, естественно. Если при этом не производится никакой обработки, то такая операция бессмысленна и даже вредна.
ЗЫ: Да, вопрос относится к критике, потому что я вижу косяки, которых можно избежать, не только снимая в рав, но и работая с равом, используя его по назначению, как мощнейший инструмент обработки фотографий. Формат рав не самоцель съемки, а начало пути. Кусок глины, если угодно.
Вопрос снят :).

Offline vetala

Для домашнего пользования пойдет. Если б я тебе это делал за деньги,  ты б меня убил.  ::)
На критику не схоже .
Тре щось в дусі: шумно, змазано, зайве в кадрі, а десь не все взято, не вірно зроблений акцент  :grin: Я погоджусь, не ідеальна якість. Через пару днів як пройде перше враження, буде видно чи ще мені подобається чи ні.
Але поки подобається  :i_am_so_happy:

Якщо ви читали то в даному випадку тільки рав і потрібен був, оскільки кадри робились зі значно меншою експозицією для нормальної швидкості. В рав я потім компнсував експозицію. Для жіпегів це було б щось явно погано.

Але в цілому завжди знімаю тільки рави:
Завжди можна повернутись до старих кадрів з часом та зробити краще, коли щось дізнаєшся нове. Є в мене відібрані, які друкую, для них і залишаю. Да і в цілому мені якість після збереження з  равів редактором більше до вподоби. Однозначно краще  :yes:

Можливо ви вже переросли рави і вважаєте жіпегі достатньо. Це вже ваше право як знімати.

Offline Mike123

Можливо ви вже переросли рави і вважаєте жіпегі достатньо. Це вже ваше право як знімати.
Ні, це Еней дуже здалека зайшов :). Він не проти, а за рави. Але вважає, що ви могли б з равів витягти значно більше, ніж продемонстровано.
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 09:31:13 від Mike123 »

Offline Stavlish

• Moderator
Ну власне  Stavlish, Eney  та інші, слухайте. Я так в пару словах розкажу, бо може вам всеодно але для мене день цікавий і це перший ризикований досвід.
Что сказать? Учитывая обстоятельства съемки и имеющийся арсенал, получилось очень замечательно  :up:. Понятно, что из-за мануального фокуса приходилось снимать или в статике или ловить детишек в контрольных точках. В зале темно и дырку не зажмешь ради ГРИП. А из-за того, что фикс, не особенно построишь композицию. Или режется что-то нужное, или лишнее лезет в кадр, а перейти нельзя, т.к. кругом "утромбовались" родители.
Снимки живые, атмосферные. Дети, когда специально не позируют, отличные "модели"  :)

Offline vetala

Ну вас і понесло. Потім будете іншим росказувати в дусі "народ знімає в раві не обробляє, на чорта їм рав". Проблема в тому, що ви не читали. В даному випадку він для компенсації експозиції. Фотки далі не оброблялись, виклав майже чисті. Давайте список що тре правити, я на це буду звертати увагу як повернусь до їх обробки. Ми ж вчимось тут  :tongue3:

Offline Eney

Ну и славно. Я не прав. Проехали.
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 09:34:40 від Eney »

Offline vetala

Ні, це Еней дуже здалека зайшов :). Він не проти, а за рави. Але вважає, що ви могли б з равів витягти значно більше, ніж продемонстровано.

Так я згоден. Раз він вже зачепив що тре косяки забирати, тре перейняти досвід і повчитись, хай тепер розказує. Те для чого вони мені потрібні були, я цим скористався.  Сподіваюсь мої рави помилують  :pardon:

Offline Stavlish

• Moderator
Иметь возможность снимать в РАВ и не делать этого - деньги на ветер, ящетаю  :)
Меня даже с Фуджа-Пропятки камерный джипег далеко не всегда устраивает, вот такой я схиблений.  :pardon:

Offline vetala

Что сказать? Учитывая обстоятельства съемки и имеющийся арсенал, получилось очень замечательно  :up:. Понятно, что из-за мануального фокуса приходилось снимать или в статике или ловить детишек в контрольных точках. В зале темно и дырку не зажмешь ради ГРИП. А из-за того, что фикс, не особенно построишь композицию. Или режется что-то нужное, или лишнее лезет в кадр, а перейти нельзя, т.к. кругом "утромбовались" родители.
Снимки живые, атмосферные. Дети, когда специально не позируют, отличные "модели"  :)

Дякую Stavlish. Позиція нейтральна і по суті. Я зрозумів.

В цілому також для себе зробив висновок, що рідний з фокусом 50-200  буде для мене вкрай корисним. Власне цей фікс мене сильно і зацікавив спробувати такі фокусні відстані за доступну ціну. Але уявляєте, в рідного діафрагма F4-5.6, а даний 135 - 3.5. Виходить, що в даних умовах рідний міг бути гірше через меншу діафрагму на більшому фокусі при малому освітлені? Але там є стаб.

Offline vetala

Дякую, ми порозумілись  :drinks:. Те що вони супер ідеальні в якості художніх фоток я це не стверджую. Але якщо не важко розкажіть про косяки які я можу виправити за допомогу равів в даному випадку.
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 10:08:59 від vetala »

Offline Mike123

Виходить, що в даних умовах рідний міг бути гірше через меншу діафрагму на більшому фокусі при малому освітлені? Але там є стаб.
Несмотря на теплое ламповое стекло, я считаю, что современные объективы просто вне конкуренции. Ну, для обычных аматорів :). И по рисунку и по скорости работы при репортаже. У них один недостаток - цена  :weep:.

Offline vetala

Виходить, що в даних умовах рідний міг бути гірше через меншу діафрагму на більшому фокусі при малому освітлені? Але там є стаб.
Несмотря на теплое ламповое стекло, я считаю, что современные объективы просто вне конкуренции. Ну, для обычных аматорів :). И по рисунку и по скорости работы при репортаже. У них один недостаток - цена  :weep:.

Кітовий з діафрагмою 5.6 на 50мм в тому самому приміщені, коли я раніше фотка, такі картинки видавав, що це там тре ридати. Більше я ним не користуюсь. Можливо вони на те і потрібні, щоб потім міняти. Момент кривих рук я не виключаю теж  :blush:

Offline vetala

Offline Stavlish

• Moderator
Тут я, навіщо кіпішувати!  :mocking:

Offline Stavlish

• Moderator
Кітовий з діафрагмою 5.6 на 50мм в тому самому приміщені, коли я раніше фотка, такі картинки видавав, що це там тре ридати. Більше я ним не користуюсь. Можливо вони на те і потрібні, щоб потім міняти. Момент кривих рук я не виключаю теж  :blush:
К сожалению, не знаком с парком оптики для Самсунга, но беззеркалки ИМХО это путь для уравновешенных джедаев, познавших дзен. Ситуативное фото (репортажный стиль в непредсказуемых условиях) - не для беззеркалок КМК.

Offline Eney

Дякую, ми порозумілись  :drinks:. Те що вони супер ідеальні в якості художніх фоток я це не стверджую. Але якщо не важко розкажіть про косяки які я можу виправити за допомогу равів в даному випадку.
Выбитые окна можно было б выправить. Поиграться рычжками экспозиция, контраст, белые и свет.
Вообще я на репортажке не заморачиваюсь с мануалом. ИСО автомат, режим "приоритет диафрагмы". И пошел поливать, только держи. Все косяки исправит лайтрум. Лишь фокус не мазал. 
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 13:01:46 від Eney »

Offline ~Багира~

• Стать: Жіноча
  • Львов
Из старых экспериментов, сейчас то ли лениво, то ли нет настроения на.

Световая кисть.

Если тебя действительно приперло, то шанс один на миллион обязательно сработает. Широко известный факт (с)

Offline ~Багира~

• Стать: Жіноча
  • Львов
Гелиосовское.

Если тебя действительно приперло, то шанс один на миллион обязательно сработает. Широко известный факт (с)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.