Автор Тема: "Маргіналії"
 

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 37096
  • Karma: 24503
  • Стать: Чоловіча
Re: "Маргіналії"
« Reply #30 : Травень 30, 2025, 08:53:25 »
Єдиний спосіб виїхати звідси, якщо ви вирішили вийти – дочекатися наступного поїзда.
Або сіганути в річку. Враховуючи японську традицію самогубств це мальовниче але жутєньке місце наче як для цього створене.
Вихід є завжди.
Просто іноді він там, де вхід.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 37096
  • Karma: 24503
  • Стать: Чоловіча
Re: "Маргіналії"
« Reply #31 : Червень 05, 2025, 08:41:34 »
Цитувати (виділене)
Diana Makarova
 ·
Стежити
20 год  ·
Передивилась вчора «Кін-дза-дза» - один з фільмів радянського періоду, який бажано переглядати час від часу. Навіть юному поколінню, не зараженому вже, здавалось, радянською ідеологією.
Насправді ні, бо хто виховував юне покоління? Чи не вихідці з того ж совка. Бо треба три покоління, щоб виростити з миловара джентльмена (ОʼГенрі)
Звернула увагу на епізод, який, внаслідок симпатії до головних героїв-землян, раніше проходив повз увагу.
Дядя Вова і Гедеван, представники могутньої соціалістичної країни, потрапивши, як вони думають, за кордон, одразу починають качати права. Не зважаючи на місцеві правила, якими б вони не були. І одразу ж отримують за це. В результаті швиденько навчаються кланятись, носити в носі цак і поважати кольорову диференціацію штанів.
Бо будуть бити, а може, і вбивати.
І після всіх пригод і мучення вони раптом опиняються на планеті Альфа. Де до них - увага, ввічливість і щире бажання допомогти гостям втрапити додому.
Ага!
Оппа!
І тут нарешті наші герої роздухаряються. Грубіянять, хамлять, вимагають якоїсь вселенської справедливості до заарештованих плюкан.
- Сусідство з планетою Плюк є нашою постійною проблемою. - втомлено говорить землянам житель планети Альфа.
- А ви в них спитали? - волає обурений дядя Вова.
А інтелігентний Гедеван просто бикує в гоп-стилі:
- Дєвочка, ти самая умная, да?
Мовчки дивляться на них Альфівці. І зараз я розумію, що за їхніми поглядами - постійні атаки, можливо, війни, оголошені відморозками-плюканами. І ще в очах повна безнадія перевиховувати дикий народ планети Плюк.
Але героїв це не колише. Вони бикують, вони знов вимагають звільнення порушників кордонів.
Чому дядя Вова і Гедеван раптом стають такими хоробрими?
Та бо вже можна. Не будуть бити тут. Не стануть вбивати.
Бо тут живуть добрі, виховані, прогресивні люди. Тож можна бикувати.
… хтось нещодавно розповідав, що в Росії так і є. Ніхто не зробить нічого, доки не отримає в морду. А, так понятно.
Потрапляєш до чемних, цивілізованих людей - стрибай на стіл і сери. Ти з великої Росії, чи як? Хто дозволив так жити?
Чемність - це слабкість. Бити.
Ах, Гедеван, радянський хлопчик. Хоч і грузин.
Ах, дядя Вова…
Типовий росіянин.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.