Автор Тема: Побут під час війни
 

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8822
  • Karma: 9863
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #300 : Лютий 15, 2022, 22:28:25 »
А де Байдена послухати буде можна?
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35864
  • Karma: 23654
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #301 : Лютий 15, 2022, 22:32:48 »
Цитувати (виділене)
Вовнянко.
РОЗДУМИ ПЕРЕД ЗАГРОЗОЮ
 
Що там? Вночі обіцяють початок російського вторгнення. Іде кібер-атака на державні установи, в першу чергу на МО. Народ нервує…
 
Хочу вам розповісти одну історію. Було це в серпні 2014 р. Наш добробат, тобто козацька рота БУК тоді разом з прикордонниками охороняв кордон в районі КПП «Новоазовськ». Тобто як охороняв? КПП регулярно накривали «Градами» та мінами. В т ч – ДРГ що проривалися на нашу територію, і яких прикордонники, Вінницький бат ТРО та козаки відправляли або до СБУ або до прабатьків. Періодично російська десантура, що стояла на тій стороні кордону (ми їх у біноклі розглядали) сідала на свою техніку вмикала всі можливі фари і з ревом рушила в наш бік… і зупинялася біля прикордонного шлагбауму. Одним словом йшли постійні психічні і вогневі атаки, проте власне вторгнення не було. Проте. Одного дня, а це було як раз 23 серпня, тобто прямо напередодні Дня Незалежності, Москва перейшла кордон і увірвалася на нашу територію. А далі почалося кіно.
 
От просто уявіть собі ситуацію. На прикордонному КПП – люди зайвої хромосоми. Українські сили відступили до Новоазовська. А на дорозі як передова залога, стояли аж ЧОТИРИ козака. Вздовж дороги постійно лазили розвідгрупи росіян, і по дорозі, і просто лісами. Чотири козаки ці розвід групи ганяли – просто з автоматів. Любителі матрьошок і бояри побачивши що по них стрілять, зразу ж відвалювали геть.
 
Просто зрозумійте, я чудово розумію скільки часу треба мотострілецькій роті аби роздавити залогу аж з чотирьох людей озброєних АК-74 часів Афганської війни. Але я маю факт – чотирьох побратимів які розповідають цю історію. І ба-більше, за те їхнє стояння їх орденами нагородили.
 
Пояснення я маю лише одне. Знаєте існує принципова різниця між «лякати хохлів» і «воювати з українцями». Першим Москва займається від роду-віку, друге… ну власне московські колеги Путіна по КДБ і зараз гарно пам’ятають як у 46-му у Західну Україну чекістів відправляли у покарання. Бо існує принципова різниця між «ворогом народу» якого беруть теплим з ліжка, і повстанцями УПА які реально воюють, полюють, і самі приходять до твого дому – з автоматами і гранатами.
 
Я часто собі ставлю питання. У 2014 на нас напали повністю несподівано. І… що? Зараз ми принципово в іншій ситуації. ЗСУ – повноцінна армія. Ми озброєні так, як у 2014-му ми не сміли навіть мріяти. Працює розвідка. Працюють командири всіх рівнів. Кожен український солдат знає що за ним – нація готова опиратися. Готова-готова. Хто готовий – ті опиратимуться, хто неготовий – тих примусять.
 
Ми вистояли тоді. Ми що, не вистоїмо зараз?
 
Тоді в серпні 14-го козакам врешті решт дали наказ відступати. Потім були бої біля Новоазовська, який довелося здати – просто тому що інакше Москва перетворила б місто на згарище. Але вже зимою 15-го ЗСУ пішли в контрнаступ і стабілізували фронт біля Широкіно. Москва не змогла тоді ані швидко взяти Донецький аеропорт, ані знищити наше угрупування в Дебальцево – воно вийшло з оточення.
 
Я не вірю що нинішня російська армія якась принципово інша. Вони так само хреново забезпечені і так само панічно бояться загинути. А за нами – наша країна і сотні років історії опору зайдам.
 
Вони почнуть війну? Ну-ну. Я вже бачив як вулицями Москви у 90-ті ходили літні фіни, явно з того покоління, що захистило Фінляндію у 39-40-х. Це було феєрично. Уявіть як фіни, що розраховувалися валютою, ставали об’єктом обожнювання. Кожен офіціант хотів догодити. Кожна московська шльондра була готова дати. Я тоді чітко побачив, що ту війну виграли фіни. Бо вони ходили по Москві як переможці ,а не навпаки.
 
Одного дня вулицями Москви так ходитимуть українці. І Москвичі хотітимуть догоджати. Просто повірте, що так буде. Бо інакше бути не може.

На фото - козаки на КПП "Новоазовськ". Нам тоді теж здавалося, що ворог неймовірно сильний.

Offline andronchik

  • *****
  • Повідомлень: 1399
  • Karma: 903
  • Стать: Чоловіча
  • Херсон
Re: Побут під час війни
« Reply #302 : Лютий 15, 2022, 23:55:35 »
В нас лазарет, в хаті через те бардак, але в крихітному приватному англійському готелі вбита літня пані. І це так надихає!
:grin:
 :super:
Большинство людей  узнаёт, что они думают, по телевизору.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #303 : Лютий 16, 2022, 00:09:59 »
 А я просто перевожу. У меня еще три доверенности, выданные румынским консульством в России, не переведены. Лягу спать  как обычно, часа в 2. Со всеми сегодня не справлюсь, но хоть половину.
 Я не знаю, что там с атаками на сайты, но вы серьезно верите, что наступление  произойдет в известное всем время? Так вообще бывает?
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7642
  • Karma: 5643
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Побут під час війни
« Reply #304 : Лютий 16, 2022, 00:20:41 »
Я не знаю, что там с атаками на сайты, но вы серьезно верите, что наступление  произойдет в известное всем время? Так вообще бывает?
Не верю. Но за последние годы мы все сталкивалась с вещами про которые думали «так вообще не бывает». Это несколько напрягает.
И потом, может у них уже медали отчеканены с датами. Типа крымских. Тут надо поставить смайлик наверное, но не могу выбрать какой.
The best is yet to come.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #305 : Лютий 16, 2022, 00:29:52 »
Я не знаю, что там с атаками на сайты, но вы серьезно верите, что наступление  произойдет в известное всем время? Так вообще бывает?
Не верю. Но за последние годы мы все сталкивалась с вещами про которые думали «так вообще не бывает». Это несколько напрягает.
И потом, может у них уже медали отчеканены с датами. Типа крымских. Тут надо поставить смайлик наверное, но не могу выбрать какой.
Ну вот если серьезно. Допустим.
Предположим.
Вообразим.
На пару часов положили сайты, все это уже  восстановлено  и работает. Тебе не кажется , что это как-то слабо для начала вторжения?
Т.е я бы поняла , если бы хакеры хакнули все, что только можно, вплоть до электростанций и интернет-провайдеров,   и все грохнули. Хаос, сумятица,  все без связи и полностью дезориентированы. Самое время наступать. А тут у нас что?  Чуть ли не официально объявлено время вторженеия, попытка хакнуть несколько государственных сайтов. И ииииии! Тут начинается вторжение, которое все ждут.
Это даже не абсурд.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16131
  • Karma: 15453
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Побут під час війни
« Reply #306 : Лютий 16, 2022, 01:23:29 »
Так вообще бывает?

Не то, чтобы я проводила параллели (хотя некоторые просматриваются), но про «22 июня ровно в 4 часа» было известно сильно заранее.
И про «не поддаваться на провокации» тоже было.
Тогда просто у разведчиков интернета не было.

Cпойлер
Лично я  в силу тревожности не смогу уснуть. И рациональные доводы плохо работают  :smilie2:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #307 : Лютий 16, 2022, 02:14:00 »
про «22 июня ровно в 4 часа» было известно сильно заранее.
Эта информация публиковалась заранее в международной  прессе? Про нее сообщал Черчилль в обращении к  Гитлеру? Имхо, так себе параллель, потому что то, что сейчас происходит в информационном пространстве - беспрецедентно.



Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline andronchik

  • *****
  • Повідомлень: 1399
  • Karma: 903
  • Стать: Чоловіча
  • Херсон
Re: Побут під час війни
« Reply #308 : Лютий 16, 2022, 02:33:04 »
Настоящая война начинается вдруг...
Убить Дракона (с)
Большинство людей  узнаёт, что они думают, по телевизору.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #309 : Лютий 16, 2022, 02:46:04 »
 Я сейчас пойду спать сразу по многим причинам.
1. Если начнется, все равно никуда не собираюсь выезжать. Некуда, не за что и есть обстоятельства в Одессе.
2. Я не верю, что сегодня начнется. Настольк , что при других обстоятельствах это меня испугало бы.
3. Я понимаю, что начаться  может в любой момент( кроме сегодня. Сегодня - это из разряда театра абсурда. Ни Крым , ни Донбасс  не были абсурдными). Поэтому выспаться надо сегодня( хотя хрена с два я высплюсь, конечно) но хотя бы 5 часов посплю.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35864
  • Karma: 23654
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #310 : Лютий 16, 2022, 08:17:21 »
Хто відкрив цей тред... Збіг? Не думаю

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8822
  • Karma: 9863
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #311 : Лютий 16, 2022, 09:28:43 »
У меня не получается мерять понятием "верю-не верю". Оно ж долбанутое, залезет в бункер и будет там тащиться от того, что может мир уничтожать. Насколько его окружение, которое скирдовало денежки не для поездок по Золотому кольцу, имеет влияние на ситуацию - хз.
Сестра говорит, что по всем российским каналам рассказывают о кровожадных украх, которые вот-вот нападут, а  россия  - голубь мира.
Папа сегодня, так с под@ебкой мне: что там, российских танков в Киеве еще нет? А я на эти темы спокойно разговаривать не умею, я сразу беру с самой высокой ноты. Орала, что скорее наши буду в москве, а их мы пожжем еще на подступах и я буду участвовать. Папе завтра 85. :smilie2:
« Останнє редагування: Лютий 16, 2022, 11:09:48 від Мадам Петрановская »
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Аксельбант

  • *****
  • Повідомлень: 1821
  • Karma: 789
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #312 : Лютий 16, 2022, 09:34:00 »
Так вообще бывает?

Бывает. К пример - ультиматум Саддаму Хусейну - коалиция начала операцию в определенное время. Те же Фокленды - аналогичная ситуация. Из более давней истории - момент убийства послов Батыя киевлянами - после этого оставалось только драться, что и произошло.
There is no truce with Adam-zad, the Bear that looks like a Man!

Online Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7484
  • Karma: 3783
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #313 : Лютий 16, 2022, 09:47:03 »
О! Я якось пропустив новини, що війна мала початися о третій ночі. Чудово виспався.

Offline veazel

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 3258
  • Karma: 2284
  • Стать: Чоловіча
  • Юнкер Шмидт
Re: Побут під час війни
« Reply #314 : Лютий 16, 2022, 10:00:28 »
А де Байдена послухати буде можна?
У Игоря Айзенберга всегда очень оперативные и подробные сводки о том что происходит в США, в здешней политике (особенно в связи с Украиной), необременительный толковый анализ и очень хорошие переводы насущных выступлений https://www.facebook.com/igor.aizenberg.1
Рекомендую чтоб быть в курсе.
Если хочется самого послушать - гугл ' Biden on Russia-Ukraine border crisis ' - придет отовсюду.

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Побут під час війни
« Reply #315 : Лютий 16, 2022, 10:42:49 »
Оно ж долбанутое, залезет в бункер и будет там тащиться от того, что может мир уничтожать.
Думаю, что этот упырь сейчас упивается движухой, которую он устроил.
Подняты на уши США, Европа, Британия.
Украина в постоянной боевой готовности.
Часть населения и панике.
И только он знает (а может и нет, как настроение будет), отдаст он приказ или нет.
Все вертится вокруг него и тешит самолюбие.
Not all those who wander are lost

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35864
  • Karma: 23654
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #316 : Лютий 16, 2022, 10:59:00 »
Цитувати (виділене)


Кирилл Данильченко
12 хв  ·
То, что запад проводит информационную спецоперацию против РФ на фоне их учений и ультиматумов, не совсем повод для смехуечков с утра.

Ибо кредиты, которыми они Украине компенсируют лихорадку на рынках, надо будет отдавать.

Кроме того, нам по прежнему нужно свое делать – менять тысячи БТР и БМП, закупать десятки САУ, пересаживать авиацию на сотню истребителей, совсем скоро менять свольную артиллерию и вертеть ракеты к Смерчам. Потому, что неадекватный сосед это надолго.

Всегда люблю цифры. Ибо цифры в отличии от эмоций максимально конкретны.

На табличке мы видим как в 2018 году Свинарчуки и сын Гладковского разворовывали армию, а одиозный глава УОП Букин разрушал оборонку. Интриги, скандалы, расследования в СМИ.

Только почему-то пик производства по всем пунктам пришелся на 2018 год. Ну вот так как-то само вышло.

А потом пришли эффективные менеджеры Абромавичус и Гусев, взяли всё и починили. В процессе реформ немного производство, правда, ужалось. Зато в деньгах и попугая вырос концерн.

Жаль, что еще нет «Белой Книги» за 2021 год.

Зато есть новости – там «Искра», которая в 2018 году обеспечила львиную долю из переданных в таблице 31 радара, достигла мировой с МО. И теперь им в начале февраля выдали зарплату за прошедшие месяцы.

Может сможет в 15 РЛС как в 2020 году.

Поглядим – рано или поздно выйдет «Белая книга–2022».

В катера не смогли потому, что официально ковид разорвал цепочки.

БТР-4 и планировали всегда в этом году, просто башни заказали под 30-летие ВСУ и везде писали, что сдадут в 2021, но планировали то в 2022 – не нужно нам этих инсинуаций.

По ПТРК дважды Коростелев выступал в СМИ, что нет заказов – ну мало ли чего хотел, может хочет больше хочет питательного из ГОЗ. А падение с 200 до 76 пусковых – это такой план.

Самолеты реально просто заканчиваются на хранении, это уже без таблички сарказм. А модернизация объективно медленно идет, пока МИГ-29 МУ2 на финальной стадии испытаний –она каждый год переносится.

В целом – каток стремительных реформ на табло. Нет ни одного пункта, помимо "Варт" с "Козаками", где было бы превышение 2018 года. Когда стремительно закончилась эпоха бедности.

Так выглядит провал из-за смены менеджмента, ковида, разыва цепочек, попытки выдавить конкурентов из ГОЗ - чего угодно, кроме планового насыщения потребностей. Его не бывает сразу по всем пунктам, кроме легких бронемашин.

Это к вопросу – зачем эта критика чиновников УОП, они ведь стараются? Да потому что хороший парень это не профессия. И потому что женщины и дети в ТРО с деревянными хороши для статей в CNN в поддержку Украины, а армия 40 млн. страны нуждается в технике. Жизнь в манямирах не поможет нам перевооружиться.

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8822
  • Karma: 9863
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #317 : Лютий 16, 2022, 11:12:58 »
Так вообще бывает?

Бывает. К пример - ультиматум Саддаму Хусейну - коалиция начала операцию в определенное время. Те же Фокленды - аналогичная ситуация. Из более давней истории - момент убийства послов Батыя киевлянами - после этого оставалось только драться, что и произошло.

Мы в ФРГ жили, когда операция "Буря в пустыне" началась. Муж спал в сапогах и убежал по тревоге, а я по ТВ события смотрела.
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #318 : Лютий 16, 2022, 13:15:30 »
А я не могла нормально спать предыдущие 2 ночи, поэтому решила, что перед войной надо выспаться. Выпила таблетку, легла в 10 вечера, проснулась в 8.30 - прекрасно себя чувствую.  :yahoo:
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Re: Побут під час війни
« Reply #319 : Лютий 16, 2022, 14:13:31 »
Не оффтоп.  :sarcastic:


Как всегда криво отображается, то вот. https://www.facebook.com/groups/www.tvoimebli.com.ua/posts/4637321303057840/



Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Побут під час війни
« Reply #320 : Лютий 16, 2022, 19:44:17 »
Я тоже бешусь, когда с подругой разговариваю. Вот в 2014 оно как-то мимо нее прошло,
Хммммм.  Не представляю себе.  Как? 

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Побут під час війни
« Reply #321 : Лютий 16, 2022, 19:47:09 »
Я спокойно проспала час Х. Была уверена, что именно в это время ничего не будет, если и будет, то в другое.
Но вообще я не очень верю, что оно случится по причине, которую уже озвучивала.  Конечно, могу и ошибиться.

Offline Марика

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 466
  • Karma: 527
  • Стать: Жіноча
  • Варшава
Re: Побут під час війни
« Reply #322 : Лютий 16, 2022, 21:06:23 »
Я сейчас пойду спать сразу по многим причинам.
1. Если начнется, все равно никуда не собираюсь выезжать. Некуда, не за что и есть обстоятельства в Одессе.
2. Я не верю, что сегодня начнется. Настольк , что при других обстоятельствах это меня испугало бы.
3. Я понимаю, что начаться  может в любой момент( кроме сегодня. Сегодня - это из разряда театра абсурда. Ни Крым , ни Донбасс  не были абсурдными). Поэтому выспаться надо сегодня( хотя хрена с два я высплюсь, конечно) но хотя бы 5 часов посплю.
Выспалась?
Как я тебя понимаю...

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19319
  • Karma: 6662
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #323 : Лютий 16, 2022, 21:51:33 »
Я сейчас пойду спать сразу по многим причинам.
1. Если начнется, все равно никуда не собираюсь выезжать. Некуда, не за что и есть обстоятельства в Одессе.
2. Я не верю, что сегодня начнется. Настольк , что при других обстоятельствах это меня испугало бы.
3. Я понимаю, что начаться  может в любой момент( кроме сегодня. Сегодня - это из разряда театра абсурда. Ни Крым , ни Донбасс  не были абсурдными). Поэтому выспаться надо сегодня( хотя хрена с два я высплюсь, конечно) но хотя бы 5 часов посплю.
Выспалась?
Как я тебя понимаю...
Спасибо, не хуже, чем обычно. )
Ничего, как-то прорвемся.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35864
  • Karma: 23654
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #324 : Лютий 17, 2022, 22:01:43 »
Цитувати (виділене)
В українській мові є таке слово — «герць». Його неможливо перекласти іншою мовою. І це дуже багато говорить про українців загалом і про нашу історію зокрема.

Герць — це щось подібне до коктейлю з розвідки боєм і масового самогубства: змішати, але не збовтувати. Герць придумали запорізькі козаки, і вони були єдиними, хто його використав у війні. Герць — це найнахабніша смерть у людській історії. Або, якщо Удача, Калі та Богородиця залишаться тобою задоволені, то найкращий момент у житті українського воїна.

Перед початком бою, коли війська вже вишикувались, кілька козаків гуртувались і йшли вперед, у бік супротивника, прямо в зону досяжності куль. Там, під кулями та гарматними ядрами, вони зупинялися. І починався герць, танець зі смертю.

Козаки знущалися з ворога. Вони сміялися, кричали, вигукували образливі фрази, пританцьовували під кулями, намагаючись вивести ворога із себе. Нерідко це вдавалося, і розлючені московити, чи поляки, чи турки, чи татари зривалися зі своїх позицій, ламаючи ряди, аби стерти, заткнути, знищити нахабних українських покидьків.

І наривалися на густий вогонь козацьких мушкетів.

А якщо командувач противників усе ж таки стримував свої війська, завдання герця все одно було виконано. Козаки, які регочуть, знущаються, веселяться під градом куль, вмирають, але не припиняють смертельного танцю, здавалися ворогам напівбогами або напівдемонами. Кривавий танець приносив свої плоди.

Із герцю поверталися не всі. Завжди не всі, але завжди зі славою. Часто ніхто не повертався.

Але герць не припинявся.

Нині стародавній страшний герць повернувся. Уся Україна стоїть віч-на-віч із ворогом, обличчям до нього.

Але ми танцюємо. І знущаємося з ворога. І кричимо йому «До зустрічі на руїнах Кремля, суки!..».

Старий добрий український герць. Тільки в нас є це слово. Тільки ми завжди веселимося, дивлячись у прірву, чекаючи, що безодня усміхнеться нам у відповідь, коли зрозуміє, що ми кличемо її на танець.

Mademoiselle, voulez-vous venir avec moi?

Юрій Гудименко, член Політради Демократичної Сокири

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16131
  • Karma: 15453
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Побут під час війни
« Reply #325 : Лютий 17, 2022, 22:10:14 »
Шурин Богдана Хмельницкого - и.о. гетьмана Иван Золоторенко, погиб во время герца под Старым Быховом.

Щойно прочитала, що руське «гарцевать» пішло  саме від «герць».
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Побут під час війни
« Reply #326 : Лютий 18, 2022, 11:10:37 »
 Русский мир заглянул.
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22188
  • Karma: 3730
Re: Побут під час війни
« Reply #327 : Лютий 18, 2022, 13:11:23 »
Цитувати (виділене)
В українській мові є таке слово — «герць». Його неможливо перекласти іншою мовою. І це дуже багато говорить про українців загалом і про нашу історію зокрема.

Герць — це щось подібне до коктейлю з розвідки боєм і масового самогубства: змішати, але не збовтувати. Герць придумали запорізькі козаки, і вони були єдиними, хто його використав у війні. Герць — це найнахабніша смерть у людській історії. Або, якщо Удача, Калі та Богородиця залишаться тобою задоволені, то найкращий момент у житті українського воїна.

Перед початком бою, коли війська вже вишикувались, кілька козаків гуртувались і йшли вперед, у бік супротивника, прямо в зону досяжності куль. Там, під кулями та гарматними ядрами, вони зупинялися. І починався герць, танець зі смертю.

Козаки знущалися з ворога. Вони сміялися, кричали, вигукували образливі фрази, пританцьовували під кулями, намагаючись вивести ворога із себе. Нерідко це вдавалося, і розлючені московити, чи поляки, чи турки, чи татари зривалися зі своїх позицій, ламаючи ряди, аби стерти, заткнути, знищити нахабних українських покидьків.

І наривалися на густий вогонь козацьких мушкетів.

А якщо командувач противників усе ж таки стримував свої війська, завдання герця все одно було виконано. Козаки, які регочуть, знущаються, веселяться під градом куль, вмирають, але не припиняють смертельного танцю, здавалися ворогам напівбогами або напівдемонами. Кривавий танець приносив свої плоди.

Із герцю поверталися не всі. Завжди не всі, але завжди зі славою. Часто ніхто не повертався.

Але герць не припинявся.

Нині стародавній страшний герць повернувся. Уся Україна стоїть віч-на-віч із ворогом, обличчям до нього.

Але ми танцюємо. І знущаємося з ворога. І кричимо йому «До зустрічі на руїнах Кремля, суки!..».

Старий добрий український герць. Тільки в нас є це слово. Тільки ми завжди веселимося, дивлячись у прірву, чекаючи, що безодня усміхнеться нам у відповідь, коли зрозуміє, що ми кличемо її на танець.

Mademoiselle, voulez-vous venir avec moi?

Юрій Гудименко, член Політради Демократичної Сокири
ЯМНП, це явище відображене у "Вогнем і мечем".

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1734
  • Karma: 842
Re: Побут під час війни
« Reply #328 : Лютий 18, 2022, 23:49:55 »
колєга росказала: побачила в вечері в небі рядок білих цяток які кудись летіли красіво дружно строєм, судячи по всьому то були супутники старлінк, каже так перелякалась, думала шо вже почалось вторгнення, от так і живемо
Shannou, ти хуєсос.

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8822
  • Karma: 9863
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #329 : Лютий 19, 2022, 00:53:12 »
Почти свела баланс за год. Теперь думаю, кому оно надо.  :smilie2:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.