Шрайк
❗️Джо Байден подписал указ о санкциях против банков, проводящих платежи за поставки для российской военной промышленности.
В документе говорится, что министр финансов после консультации с госсекретарем уполномочен применить к иностранной финансовой организации санкции при установлении того, что она содействует сделкам, связанным с российским ОПК: в сфере технологий, обороны, строительства, аэрокосмической, обрабатывающей отраслей.
Санкции включают запрет на открытие или ограничение использования корсчетов в США, блокировку имущества в Соединенных Штатах.
➖➖➖
Это так называемые «вторичные санкции». В теории отключение банков от финансовой системы США выглядит жестко, посмотрим на практику.
Довгополий
Сьогдні Байден підпише указ, завдяки якому велика кількисть інформації, щи ми збирали майже 2 року, пійде в работу. Скоро ще ЕС прийме постанову по вторічці.Буде вій, будуть карні справи, будуть проблеми з імпортом.
Тоді ми побачимо, як заграють кольорами 12 пакетів санкцій.
Андрій Пишний (
https://www.facebook.com/pyshnyy/posts/pfbid0257FCbrYMn3baGpnGCQiJwdBEkb8ZkGYJk6kYMefGec9yv3v9MPSpNHxxLZagYxG2l): Декілька слів щодо посилення санкційного режиму США
2022 рік увійде в історію як переломний для санкцій. Урядові органи та регулятори країн міжнародної коаліції партнерів України запровадили проти росії безпрецедентний режим санкцій та експортного контролю, покликаний обмежити її здатність вести війну проти України.
У результаті росія дедалі більше спрямовувала торговельні та фінансові потоки у треті країни, щоб уникнути санкційних обмежень і продовжувати закуповувати критично важливі товари та компоненти.
2023 рік повноцінно заслуговує на статус року з санкційного інфорсменту. У відповідь на нові обмеження та роз’яснення від регуляторів фінансові установи з усього світу почали швидко реагувати на операції, пов’язані з рф, та калібрувати свої засоби контролю для ефективного управління ризиками, пов’язаними з постійними спробами рф обходити санкції.
Останній крок США є кульмінацією цього санкційного року, який задасть тренд для 2024.
Кілька днів тому оприлюднені зміни до законодавства США, які передбачають застосування американських санкцій до фінансовий установ за:
• здійснення або сприяння будь-якій значній трансакції на користь або від імені будь-якої особи в ключових секторах російської економіки, які підтримують військово-промислову базу країни – технологій, оборони, аерокосмічному чи виробничому секторах;
• сприяння значним трансакціям або надання послуг із залученням російської військово-промислової бази, включно з конкретними виробничими ресурсами та технологічними матеріалами, які росія прагне отримати з іноземних джерел.
У випадку порушення цих заборон до фінансової установи можуть бути застосовані повні блокуючі санкції США або ж заборона/обмеження у відкритті чи обслуговуванні кореспондентських рахунків.
Додатково OFAC опублікував роз’яснення щодо тих кроків, які повинні зробити фінансові установи, щоб мінімізувати ризики для себе, зокрема:
• переглянути клієнтську базу,
• проінформувати клієнтів про очікування,
• надіслати опитування клієнтам, щоб зрозуміти їхніх контрагентів;
• мітигувати ризики щодо клієнтів/контрагентів, які здійснюють високо ризиковану діяльність/відмовляються надати запитувану інформацію;
• проводити навчання з комплаєнсу як для "першої лінії" персоналу, так і для керівництва.
Беззаперечно, це один з найпотужніших кроків цього санкційного року, який суттєво посилить ефективність режиму обмежень проти рф.
Ми завжди говоримо, що фінансовий сектор є ключовим гравцем на “санкційному полі”, а будь-які зв’язки з рф – токсичні, тому підвищеному контролю та перевірці мають підлягати усі відповідні транзакції.
В умовах нових обмежень від США очікуємо, що іноземні банки посилять свій санкційний комплаєнс, оскільки помилка коштуватиме надто дорого.