Автор Тема: Подорожі в умовах воєнного стану - обмін досвідом
 

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
А ще чомусь на кордоні з Польщею в Устилузі та Угриніві не бачили ніяких пунктів від UNICEF. Коли стоіїш 2-3 години, воно, начебто, й не дуже треба, але коли це під півдоби, то вже інше. Правда, може просто не було видно через чергу, хоча ходили туди-сюди.
На Паланці вони завжди з початку великої війни. Підходиш з паспортом й тобі видають тревел-бокс - водичка, вологі та сухі серветки, якись фрукти (в нас були персики), кілька пачок печива, круасани.

Якщо хтось не знав, може бути в нагоду.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Тож, якщо потрібні готівкові злоті, варто потурбуватися заздалегідь.
Ще варто розміняти паперові гроші на монети. У Польщі - для проїзду в транспорті.
Можливо, у інших країнах Європи теж є якісь нюанси перебування і поїздок у міському транспорті, тож поділіться, пліз!


Ще було б дуже добре дізнатись, яким чином це можна зробити? От мені зараз їхати, реально на руках 5 грошей. Автобус по Польщі вже на заправках не зупиняється, приїжджає прямо на вокзал. Я того разу там банкомата не знайшла. :(
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
На особу чи на картку?

На картку, здається. Я розподіляла гроші на 4 картки різних банків та знімала готівку на оплату оренди.

До речі, якщо плануєти знімати готівку з української карти у Польщі у банкоматі, за кожне зняття - комісія 19 злотих. 

Оце щоб 10 злотих заплатити за туалет треба заплатити 19 комісії? Пипець!!!!  :dash2: :dash2:
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
А ще чомусь на кордоні з Польщею в Устилузі та Угриніві не бачили ніяких пунктів від UNICEF. Коли стоіїш 2-3 години, воно, начебто, й не дуже треба, але коли це під півдоби, то вже інше. Правда, може просто не було видно через чергу, хоча ходили туди-сюди.
На Паланці вони завжди з початку великої війни. Підходиш з паспортом й тобі видають тревел-бокс - водичка, вологі та сухі серветки, якись фрукти (в нас були персики), кілька пачок печива, круасани.

Якщо хтось не знав, може бути в нагоду.
Я ніяких таких пунктів вночі ніде не бачила (бо останнім часом перетинаю кордон суто вночі).  :shok:
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Таке. Виявилося, що на вокзалі Warszawa Wschodnia (куди приїздить київський потяг) немає обмінників :). Чоловік пів години блукав, знайшов один зачинений. Тож, якщо потрібні готівкові злоті, варто потурбуватися заздалегіть.
Польські банкомати і торгівельні мережі нормлально приймають гривневі карти українських банків.

Offline Фрейя

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 1499
  • Karma: 2521
За туалет (принаймні на вокзалі у Пшемислі) також можна розрахуватися українською карткою.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Это общее правило, но может кто-то не знает. Если платить картой в Польше, то он предлагает заплатить либо в оригинальной валюте, либо в злотых. Если платишь в оригинальной, то конвертация идет по курсу своего банка. Если в злотых, то по курсу магазина.
Update, все конечно наоборот, простите. В злотых надо платить, а не в своей валюте.
Для гривневой карты предлагают злотые или USD. Есть платежные терминалы, которые вообще не спрашивают, автоматически по банковскому кросскурсу переводят злотые в гривни. Это самый выгодный вариант. Есть уебищная система Polcard, которая за каждый расчет еще берет около 8% комиссии. Это капец. Почему-то эти терминалы обычно на заправках стоят.
Если по гривневой карте терминал запрашивает вариант злотый или доллар, то я так понимаю, что злотый выгоднее, потому что при долларе теряешь на двойной конвертации.
Ну в банкоматах комиссия всегда. Поэтому малые суммы снимать невыгодно.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
А ще чомусь на кордоні з Польщею в Устилузі та Угриніві не бачили ніяких пунктів від UNICEF. Коли стоіїш 2-3 години, воно, начебто, й не дуже треба, але коли це під півдоби, то вже інше. Правда, може просто не було видно через чергу, хоча ходили туди-сюди.
На Паланці вони завжди з початку великої війни. Підходиш з паспортом й тобі видають тревел-бокс - водичка, вологі та сухі серветки, якись фрукти (в нас були персики), кілька пачок печива, круасани.

Якщо хтось не знав, може бути в нагоду.
Що, в Паланці і досі є?
Ні, на польскому немає. Може, на самому початку були серед інших.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Тож, якщо потрібні готівкові злоті, варто потурбуватися заздалегідь.
Ще варто розміняти паперові гроші на монети. У Польщі - для проїзду в транспорті.
Можливо, у інших країнах Європи теж є якісь нюанси перебування і поїздок у міському транспорті, тож поділіться, пліз!


Ще було б дуже добре дізнатись, яким чином це можна зробити? От мені зараз їхати, реально на руках 5 грошей. Автобус по Польщі вже на заправках не зупиняється, приїжджає прямо на вокзал. Я того разу там банкомата не знайшла. :(
Банкомат повинен бути обов"язково. Ну або картою розрахуватися, їх всюди приймають. З обмінниками дійсно важко. Білетик на громадський транспорт можна купити в автоматі і розрахуватися картою. Хоча, здається, саме один раз в трамваї я не змогла в автоматі заплатити українською картою. Не знаю, чому.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
А ще чомусь на кордоні з Польщею в Устилузі та Угриніві не бачили ніяких пунктів від UNICEF. Коли стоіїш 2-3 години, воно, начебто, й не дуже треба, але коли це під півдоби, то вже інше. Правда, може просто не було видно через чергу, хоча ходили туди-сюди.
На Паланці вони завжди з початку великої війни. Підходиш з паспортом й тобі видають тревел-бокс - водичка, вологі та сухі серветки, якись фрукти (в нас були персики), кілька пачок печива, круасани.

Якщо хтось не знав, може бути в нагоду.
Що, в Паланці і досі є?
Ні, на польскому немає. Може, на самому початку були серед інших.

Так, з квітня (може ще й раніше) минулого року й досі.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Santia

  • **
  • Повідомлень: 53
  • Karma: 31
Хоча, здається, саме один раз в трамваї я не змогла в автоматі заплатити українською картою. Не знаю, чому.
Тільки сьогодні купляла квитки на транспорт, в автобусі прямо, потім в автоматі. Платила українською карткою, інших нема. Все нормально пройшло. Взагалі, вже рік постійно плачу українськими картками, в магазинах, у транспорті, все нормально.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Хоча, здається, саме один раз в трамваї я не змогла в автоматі заплатити українською картою. Не знаю, чому.
Тільки сьогодні купляла квитки на транспорт, в автобусі прямо, потім в автоматі. Платила українською карткою, інших нема. Все нормально пройшло. Взагалі, вже рік постійно плачу українськими картками, в магазинах, у транспорті, все нормально.
Так, то у мене два чи не єдиний раз. А так, гривневі карти різних банків працюють норм в мережах, банкоматах, інтернеті.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
З автобусами все зрозуміло. Але наскільки можна орієнтуватися на розклад поїздів? Скажімо, нічний поїзд до Пшемисля згідно з розкладом прибуває о 6:23. Наскільки безпечно брати квиток на Інтерсіті до Кракова на 7:12 чи на 7:40? Чи для надіності брати квитки на пізніше? І наскільки має сенс брати квитки на польский Інтерсіті заздалегідь? Чи можна взяти прямо перед посадкою?

Offline Santia

  • **
  • Повідомлень: 53
  • Karma: 31
Наскільки безпечно брати квиток на Інтерсіті до Кракова на 7:12 чи на 7:40? Чи для надіності брати квитки на пізніше? І наскільки має сенс брати квитки на польский Інтерсіті заздалегідь? Чи можна взяти прямо перед посадкою?
Інтерсіті переважно курсують нормально, але коли я останній раз їздила - була затримка на 40 хвилин через якусь технічну проблему. Окрім того, якщо їдеш з України, там ще й паспортний  контроль, і можна простояти у черзі годину. Тож, я б краще перестрахувалася.
Квитки я зажди беру заздалегідь, мені так спокійніше.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
З автобусами все зрозуміло. Але наскільки можна орієнтуватися на розклад поїздів? Скажімо, нічний поїзд до Пшемисля згідно з розкладом прибуває о 6:23. Наскільки безпечно брати квиток на Інтерсіті до Кракова на 7:12 чи на 7:40? Чи для надіності брати квитки на пізніше? І наскільки має сенс брати квитки на польский Інтерсіті заздалегідь? Чи можна взяти прямо перед посадкою?
На 7-40 краще, бо треба ще пройти паспортний контроль. Воно швидко але коли в черзі цілий поїзд то хвилин 30-40 вийде мінімум. Я брала квитки заздалегідь так щоб була мінімум година-півтори між поїздами. Але люди казали що можна й взяти на вокзалі.

На польському  Інтерсіті їздила один раз з Кракова до Пшемисля, мені не дуже пощастило, бо його затримали на півтори години (той шо з Берліна йшов), але я на щастя встигла.

Я їздила два рази поки що, перший раз з Пшемисля до Варшави автобусом фліксбус (не рекомендую, незручно, ще й 7,5 годин після нічного, може затриматись). Другий раз з Кракова до Пшемисля на Інтерсіті, там тільки три години і загалом поїзд зручніший, тому так краще.

До речі, в Кракові надзвичайно зручний комьют з аеропорта до вокзалу. На платформу зручно виходиш прям з аеропорту, квиток купуєш карткою на платформі у автоматі, їдеш 20 хвилин прям на вокзал.

До Пшемисля нашим нічним сидячим Інтерсіті. Воно мені зручно, плановано, контроль в дорозі, в буфеті вогівські смачні хот доги і кава. Автобуси з невідомими затримками на кордоні мене лякають, бо мені ще треба потім їхати далі, а з такими затримками ХЗ як брати квитки.

Звичайно це все не прям комфортна поїздка, але нажаль альтернативи в нас зараз нема.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Ще про поїзди в Польші, може це тільки для мене було в новинку, але там в Інтерсіті нема кондукторів, тільки контролери, які разово вже в дорозі перевіряють квитки. Тобто заходиш просто в вагон і сідаєш на своє місце. Зупинки ніхто не оголошує, на табло нічого нема, поїзд затримався то мені взагалі було незрозуміло де їдем і коли виходить  :smilie5: Питать тільки в сусідів і добре шо Пшемисль кінцева була.

Але я помітила що вже й в наших регіональних інтерсіті таке зробили, але зупинки оголошують.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
В Німеччині про потяги сплошні меми, ніяк не можна орієнтуватися. Я намагаюся не менше півтори години на пересадку виділяти. Хоча мені поки що щастило, а от мої знайомі вже у всяких ситуаціях побували: і неприбуття потягу в Берліні - наздоганяли той потяг в Польщі, і зміна в остінню хвилину платформи, і затримки на більше ніж на годину. Але зазвичай в таких ситуаціях затримки/відміни квиток діє до пункту призначення.

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Можливо, у інших країнах Європи теж є якісь нюанси перебування і поїздок у міському транспорті, тож поділіться, пліз!
У Дубліні повно нюансів. Якщо буде треба, розпишу детальніше.
Not all those who wander are lost

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
З автобусами все зрозуміло. Але наскільки можна орієнтуватися на розклад поїздів? Скажімо, нічний поїзд до Пшемисля згідно з розкладом прибуває о 6:23. Наскільки безпечно брати квиток на Інтерсіті до Кракова на 7:12 чи на 7:40? Чи для надіності брати квитки на пізніше? І наскільки має сенс брати квитки на польский Інтерсіті заздалегідь? Чи можна взяти прямо перед посадкою?
Можна перед посадкою.
У Пшемислі зі свого досвіду запізнення близько години. Але може бути і більше.
Якщо треба скоріше пройти огляд на митниці, сідайте у перший вагон. Випускають по вагонам, починаючи з першого.
Загрузіть додаток польского інтерсіті та візмить квиток онлайн, коли буде ясно з часом прибуття.

Можна ще взяти заздалеглідь та здати онлйн, якщо не встигнете.

 
Not all those who wander are lost

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
По розрахунку карткою є правило, що треба вибирати валюту країни розрахунку.
Пишуть, що так завжди дешевше.
Not all those who wander are lost

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
У Дубліні повно нюансів. Якщо буде треба, розпишу детальніше.
Треба! Я на кінець вересня планую поїздку до Дубліна.

Offline Ellianna

  • *****
  • Повідомлень: 11182
  • Karma: 6930
  • Стать: Жіноча
  • Люблю читать чужие мысли
Наскільки безпечно брати квиток на Інтерсіті до Кракова на 7:12 чи на 7:40? Чи для надіності брати квитки на пізніше? І наскільки має сенс брати квитки на польский Інтерсіті заздалегідь? Чи можна взяти прямо перед посадкою?
Інтерсіті переважно курсують нормально, але коли я останній раз їздила - була затримка на 40 хвилин через якусь технічну проблему. Окрім того, якщо їдеш з України, там ще й паспортний  контроль, і можна простояти у черзі годину. Тож, я б краще перестрахувалася.
Квитки я зажди беру заздалегідь, мені так спокійніше.
Паспортний контроль може бути годину і навіть більше. Я б брала квитки з запасом, бо можна запізнитися. І треба дивитися, куди, на деякі напрямки, наприклад до Кракова, багато поїздів, і квитки можна придбати одразу перед поїздом.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
За туалет (принаймні на вокзалі у Пшемислі) також можна розрахуватися українською карткою.
Я ще не бачила польських платних туалетів з оплатою карткою. Всюди кеш! Мене навіть одного разу пустили просто без грошей, бо я була проїздом і вимагати від мене наявність місцевих грошей - то було знущання!  :pardon:
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
За туалет (принаймні на вокзалі у Пшемислі) також можна розрахуватися українською карткою.
Я ще не бачила польських платних туалетів з оплатою карткою. Всюди кеш! Мене навіть одного разу пустили просто без грошей, бо я була проїздом і вимагати від мене наявність місцевих грошей - то було знущання!  :pardon:
На станции Варшава Всходня недалеко от касс есть туалет с оплатой картой.
Not all those who wander are lost

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
У Дубліні повно нюансів. Якщо буде треба, розпишу детальніше.
Треба! Я на кінець вересня планую поїздку до Дубліна.
Вам треба буде купити так звану Leap Card. Цей картой можно розрахуватись у всіх видах транспорту. По цій карті проїзд коштує на 30% дешевше (а він недешевий у Дубліні). Крім того, якщо немає карти, вам доведеться розраховуватися з водіями тількі кєшем (монетами!)  і вони не повертають решту до точної суми (якщо немає точної суми).
Цю карту можна купити, наприклад, після виходу з аєропорту у будівлі фуд корту (на касі міні маркета на вихіді). Або у будь-якому продуктовому маркеті в центрі.  Вона коштує 10 євро (5 заставна віртість + 5 на рахунку). Поповніть після придбання її там же на касі на 10-20 євро щоб були на неї кошти для проізду.
Поповняти іі можна на касах продуктових маркетов або у спеціальних автоматах (є на вокзалах).
Коли сідаєте у автобус, прикладіть карту до терміналу після входу. Якщо у вас буде пересадка ще на автобуси протягом 1,5 годин, також зачекінтесь на вході, з картки спишеться 0.
Автобуси треба зупиняти рукою, як таксі (інакше можуть не зупинитися).
У трамвії LUAS треба прикладати цю картку не в салоні, а на пероні (там є спец. термінали) Якщо їдете на трамваї її треба прикладати на пероні на вході та після виходу. Спочатку у трамваї списується максимальна сума, при другому прикладанні на вихіді (на пероні) решта повертається (якщо ви проїхали не на максимальну суму).
Якщо є ще питання, пишить, буду рада підказати.   
« Останнє редагування: Вересень 02, 2023, 23:26:43 від Mrs_Who »
Not all those who wander are lost

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
За туалет (принаймні на вокзалі у Пшемислі) також можна розрахуватися українською карткою.
Я ще не бачила польських платних туалетів з оплатою карткою. Всюди кеш! Мене навіть одного разу пустили просто без грошей, бо я була проїздом і вимагати від мене наявність місцевих грошей - то було знущання!  :pardon:
На станции Варшава Всходня недалеко от касс есть туалет с оплатой картой.
Я там, на цій станції, ніколи не була. Тільки на Заходні. Але я на тих станціях взагалі в туалети боюсь ходити, я там Косту використовую для таких цілей, хоча там і весь час черга.
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Які зараз є більш-менш комфортні варіанти дістатися з Києва до Будапешта? Ну, окрім трястися в автобусі 25+ годин.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Які зараз є більш-менш комфортні варіанти дістатися з Києва до Будапешта? Ну, окрім трястися в автобусі 25+ годин.

Теоретично, потяг Київ-Перемишль, і звідти гугл показує, що є прямий до Будапешту, о 8:20. Але минулого тижня потяг запізнився на 5 годин, знайома не встигла на свою пересадку (не в Будапешт)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Які зараз є більш-менш комфортні варіанти дістатися з Києва до Будапешта? Ну, окрім трястися в автобусі 25+ годин.
Киів-Перемишль для початку. Якщо з Жешува є літаки до Будапешта, то це найкомфортніший варіант бо там дуже близько, таксі, автобуси.

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3633
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Чекаю весни чи принаймні якоїсь стабілізації погоди, щоб здійснити анабазис навколо Вінниці на відстань хоча б кілометрів 100. Велосипедний як варіант. 50 можна й зараз, але для випробувань деяких цікавих девайсів того не досить.
Russian warship, go fuck yourself!

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.