Автор Тема: Мовне питання
 

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: Мовне питання
« Reply #1770 : Жовтень 25, 2023, 16:26:34 »
Моя бабуся в цьому ж самому сенсі казала - ти як з хреста знята.
В мене це казали в сенсі "гіперболізовано нещасний вигляд, замучений, стомлений, сумний".

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: Мовне питання
« Reply #1771 : Жовтень 25, 2023, 16:28:20 »
Не знаю, чи сучасним українським дітям відомо слово "таранька"  :smilie5: а от "велосипед" може підійти.
І чи відомо їм шо трІска це не риба  :smilie5:

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Мовне питання
« Reply #1772 : Жовтень 25, 2023, 16:29:27 »
Щодо цензурування книжок треба обережніше взагалі, а то вийде з крайнощами, то не пиши, це не пиши, жопа є але писати про неї не можна, бо образливе або негативне, і ростуть рожеві поні які світу взагалі не знають, травмуються від найлегшого подиху вітру і захищають хамасівців.

То є так, а те вийде як то я розказувала днями - не кажи шлюха, кажи секс-робітниця  :smilie5:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: Мовне питання
« Reply #1773 : Жовтень 25, 2023, 16:31:42 »
Щодо цензурування книжок треба обережніше взагалі, а то вийде з крайнощами, то не пиши, це не пиши, жопа є але писати про неї не можна, бо образливе або негативне, і ростуть рожеві поні які світу взагалі не знають, травмуються від найлегшого подиху вітру і захищають хамасівців.

То є так, а те вийде як то я розказувала днями - не кажи шлюха, кажи секс-робітниця  :smilie5:
Саме так!

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1774 : Жовтень 25, 2023, 17:04:18 »
Взагалі-то я вважаю, що усі ці «худий як тріска» та «товста як корова» вже хоч сучасним дітям не треба втюхувати. Нехай залишається на побутовому рівні, бо з цим нічого не поробиш. Але розповсюджувати через літературу це вже якось не тойво, мені здається.
Та ні  :smilie5: В книжці мова йде про тварин.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Мовне питання
« Reply #1775 : Жовтень 25, 2023, 17:08:45 »
Взагалі-то я вважаю, що усі ці «худий як тріска» та «товста як корова» вже хоч сучасним дітям не треба втюхувати. Нехай залишається на побутовому рівні, бо з цим нічого не поробиш. Але розповсюджувати через літературу це вже якось не тойво, мені здається.
Та ні  :smilie5: В книжці мова йде про тварин.

Ну добре, про тварин можна. Так, навіть, жальчє буде ))
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1776 : Жовтень 25, 2023, 17:12:14 »
Всім дякую  :good:
Вибачте, не було часу зразу все пояснити  :pardon:
Перекладаю просто "з листа", і не дуже та робота важлива. Та все ж хочеться зробити якісно і щоб було дітям зрозуміло. Книжечка дуже гарна, хочу якнайшвидше впоратись. Потім розповім.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1777 : Листопад 23, 2023, 17:16:54 »
Краще тут, у Мовному питанні, я скажу, що я повністю підтримую Ірину Фаріон. І мені дуже соромно, що студенти моєї alma mater отаке от влаштували. Це дійсно були студенти НУ "Львівська політехніка"?

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1778 : Листопад 23, 2023, 17:36:35 »
Я не є щирою прихильницею Ірини Фаріон, бо не люблю радикалів. Але я кожного разу, коли вона була у виборчих списках, голосувала за неї, як за людину, яка бореться за українство.  Вона вчить нас української мови, вона розказує про українську культуру і про нашу історію, якої ми практично не знаємо.
Хто може хейтити жінку, яка щиро воює за Україну, за її долю? Для чого?
Хіба для того, щоб всі, хто говорить українською, опинилися у московитських концтаборах? Ви про це не думали?
Бо війна не тільки на фронті, ця війна серед нас. Нас об'єднує мова, і ті люди, які за неї борються.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Мовне питання
« Reply #1779 : Листопад 23, 2023, 19:27:40 »
Ірина Фаріон зараз має можливість «вчити, розказувати та боротися», а не (вибачте за таке, але) сидіти «на подвалє» чи взагалі висіти десь на дереві, тільки через те, що військові, в тому числі й російськомовні, на яких вона мала совість наїхати, не пустили орків туди, де Ірина Фаріон може «вчити, розказувати та боротися». Й якщо Ірина Фаріон цього не розуміє, то пішла вона нахуй зі своїми розказами та повчаннями. Тому що значить для неї вони мають суто теоретичну цінність, бо виявляється, що історія не навчила її поважати тих, кто кладе своє життя за те, щоб жила Ірина Фаріон. Особисто мені таких «вчителів» не треба. З першу - повага до всіх тих, хто виборює твою свободу й твоє життя, а вже потім «повчання та розкази».

Це моя думка, яку я теж не збираюся приховувати. Повага та вдячність. Потім все інше.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4651
  • Karma: 3532
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Мовне питання
« Reply #1780 : Листопад 23, 2023, 19:40:11 »
Хто може хейтити жінку, яка щиро воює за Україну, за її долю?
А ще вона є вірною донькою КПРС, з якої вона не вийшла. Документи.
Додам, що заяву про вступ до КПРС вона написала не тільки власноручно, але як її подобається, тобто українською мовою.

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14727
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Мовне питання
« Reply #1781 : Листопад 23, 2023, 19:52:06 »
Хто може хейтити жінку, яка щиро воює за Україну, за її долю?
Щиро воюють за Україну бійці 3-ї штурмової, яких вона поливає лайном. А Ірина Фаріон просто сидить дупцею в теплому містечку та пиздить ротом на користь РФ.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8284
  • Karma: 3325
Re: Мовне питання
« Reply #1782 : Листопад 23, 2023, 20:11:38 »
Хто може хейтити жінку, яка щиро воює за Україну, за її долю? Для чого?
І де це жінка Фаріон воює за долю України?! В аудиторіях, де тепло і сухо, де не стріляють і ніхто та ніщо не загрожує її життю, але де вона пропагуює люту ненавість до дійсних захисників України?  :facepalm:     

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4651
  • Karma: 3532
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Мовне питання
« Reply #1783 : Листопад 23, 2023, 22:01:21 »
Трохи цитат Любомира Гузара.

Патріотизм, який вчить мене ненавидіти будь-кого, не є християнською чеснотою. Це вже шовінізм, який походить від диявола. Треба любити своє, бути готовим навіть віддати за це своє життя, але не робити цього коштом іншої людини.

Християнський патріотизм – це велика чеснота: полягає вона в тому, що я люблю свій народ, служу йому, навіть готовий віддати за нього життя. Разом із тим я не хочу нікого принижувати, не бажаю нікому завдавати кривди тільки тому, що він інакший, бо це вже гріх.

Любов до України – це прекрасний слоган. Можна говорити палкі і прекрасні слова про любов до України: це ні до чого не зобов’язує. А любити треба українців, жителів цієї країни – це є любов до України.

Хоча слід зазначити, що це написано до 24.02.2022.


Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8284
  • Karma: 3325
Re: Мовне питання
« Reply #1784 : Листопад 23, 2023, 22:09:52 »
Любов до України – це прекрасний слоган. Можна говорити палкі і прекрасні слова про любов до України: це ні до чого не зобов’язує. А любити треба українців, жителів цієї країни – це є любов до України.
:prapor2:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23507
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #1785 : Листопад 24, 2023, 08:09:50 »
Все що написано до 24.02, залишається написаним до 24.02. Зараз би Гузар такого не написав.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23507
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #1786 : Листопад 24, 2023, 12:11:05 »
Язьік не пропадёт. Пріходітє люді добрьіє. Протів фаріоно-путіна.






Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1787 : Листопад 24, 2023, 16:47:29 »
Додам, що заяву про вступ до КПРС вона написала не тільки власноручно, але як її подобається, тобто українською мовою.
А я теж була членом кпрс. З 1997 року. А ти ні, Сергію? Давайте, пишіть на мене "данос" до СБУ. В мене ще є і партбілєт, і комсомольський білєт, і значки зберегла (як сувеніри, звичайно). СБУ точно мене здасть на підвал.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1788 : Листопад 24, 2023, 16:48:59 »
І це, здається, вже не про мовне питання.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4651
  • Karma: 3532
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Мовне питання
« Reply #1789 : Листопад 24, 2023, 16:59:51 »
А ти ні, Сергію?
Ні. Пропонували не раз, відмовлявся.

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6363
  • Karma: 6420
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
Re: Мовне питання
« Reply #1790 : Листопад 24, 2023, 17:11:40 »
А я теж була членом кпрс.
І якщо ти раптом станеш публічною людиною, будеш вдавати з себе святішу за святу, вдаватимеш, що маєш право вирішувати, хто українець, а хто ні та ображатимеш військових - тобі це пригадають. І будуть праві. А звичайним людям не пригадують. І теж правильно.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1791 : Листопад 24, 2023, 17:15:42 »
А ти ні, Сергію?
Ні. Пропонували не раз, відмовлявся.

Ну що ж, Сергію, шана тобі. А я працювала на оборонному підприємстві, і кар'єрного шансу в мене не було, крім як тільки вступити в кпрс. Та ще й я жінка.
Та добре, якщо всі тут такі шановні українці, цьомки-бомки!
Сергію, ти, мабуть читав лекції українською? Чи можливо, перекладав підручники з астрофізики й фізики на українську? А от я жодного разу під час навчання у Львівській Політехніці не тримала в руках підручника, написаного українською мовою.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Мовне питання
« Reply #1792 : Листопад 24, 2023, 17:32:36 »
Це все виправдовує фаріон, звичайно. Якщо вона українською - то хай каже що хоче, славимо її.
Від себе додам, що фаріон, ніцой та взагалі вся во свобода з олежкою тягнисраком робили і роблять максимум щоб на українську перешли як можно меньше людей.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1793 : Листопад 24, 2023, 17:36:40 »
А звичайним людям не пригадують. І теж правильно.
jeckie
А  ти не пригадаєш, якою мовою ми з тобою спілкувались у часи нашої останньої зустрічі у Кам'янську-Подільському і в Чернівцях?  Пам'ятаю, що російською.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1794 : Листопад 24, 2023, 17:41:59 »
Це все виправдовує фаріон, звичайно. Якщо вона українською - то хай каже що хоче, славимо її.
Від себе додам, що фаріон, ніцой та взагалі вся во свобода з олежкою тягнисраком робили і роблять максимум щоб на українську перешли як можно меньше людей.

А я від себе додам, що як можно меньше людей. пиздували би в маскву на танках  :bad:

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8284
  • Karma: 3325
Re: Мовне питання
« Reply #1795 : Листопад 24, 2023, 17:43:14 »
І виходить, що ти Лілька так і не зрозуміла, чому на тебе тут "наїхали" за захист Фаріонши! :hi:
« Останнє редагування: Листопад 24, 2023, 17:54:59 від Milena »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1796 : Листопад 24, 2023, 17:49:58 »
І виходить, що ти Лілька так і не зрозуміла, чому на тебе тут "наїхали" за захіст Фаріонши! :hi:
Я не думаю, що на мене "наїхали". Ми сперечаємось. Це нормальний дискус. І я сподіваюсь, що він буде продуктивним, якщо ми будемо розважливими і розумними. І слухати одне одного  8)

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4651
  • Karma: 3532
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Мовне питання
« Reply #1797 : Листопад 24, 2023, 17:56:23 »
Сергію, ти, мабуть читав лекції українською? Чи можливо, перекладав підручники з астрофізики й фізики на українську? А от я жодного разу під час навчання у Львівській Політехніці не тримала в руках підручника, написаного українською мовою.
Так, читав лекції українською. На іспиті питав, якою мовою спілкуємося, бо вважаю, що маю перевіряти знання предмету, а не мови. Але ставив умову. Ми спілкуємося українською або російською (інших не пропонували), але не суржиком. Якщо це українська, то подвійне променезаломлення, а не двойное лучепреломление.
Електронний підручник видав українською. Мою науково-популярну книгу вдавництво Старого Лева видало українською.

Про підручники. В останні роки заборонили у переліку рекомендованої літератури давати книги російською мовою. Я довго шукав і знайшов тільки 2 українських книжки на хоч якомусь рівні. Дав файл з текстом американського підручника англійською мовою, який дозволили безкоштовно застосовувати у країнах, що розвиваються. І саме його дав у переліку.
Чи пишу я підручники? Ні, бо не має сенсу. Ніхто їх не буде друкувати, а мені не треба суто формально написати підручник, якого ніхто не зможе використовувати.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Мовне питання
« Reply #1798 : Листопад 24, 2023, 18:22:18 »
Так, читав лекції українською. На іспиті питав, якою мовою спілкуємося, бо вважаю, що маю перевіряти знання предмету
Ще раз від мене шана і повага, респект.
У Львівській політехніці у 80-х ніхто  з викладачів не питав у студентів, якою мовою вони хотіли б навчатись  :smilie5: Тільки українська. Хитання "туди-сюди" розцінювалось як не знання предмету.
Професор Захарія (кафедра РТР) читав лекції з електродинаміки такою старовинною галицькою говіркою, що годі було його зрозуміти, якби не математика. І нічого, вивчилися, здавали екзамени, отримували навіть "добре".

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3633
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: Мовне питання
« Reply #1799 : Листопад 25, 2023, 08:21:05 »
А я теж була членом кпрс. З 1997 року.
Вибачаюсь... але як, Холмс:pardon: 1987 може? Чи до 1997?  :crazy:
...Вступити пропонували двічі, обидва рази в армії. Відбрехався недостатнью політичною і ідеологічною зрілістю. З комсомолу виключили за несплату членських внесків (не знайшлось способу їх заплатити, працюючи в кооперативі :) ). А от квиток комсомольський зберігся, і навіть номер пам'ятаю: 57959455. Його видали зі злісним порушенням, за три тижні до 14-ліття, щоб з райцентру зайвий раз не кататися.
З навчанням склалося 50/50. В рідній сільській школі, звісно, українська (за винятком 2-х зрозуміло яких предметів), в фізматі - переважно (вчився в "українському" класі, але, наприклад, фізика була російською), в університеті десь навпіл. В результаті володію й тою й тою десь однаковою мірою.
Професор Захарія (кафедра РТР) читав лекції з електродинаміки такою старовинною галицькою говіркою, що годі було його зрозуміти, якби не математика.
Якова Гавриловича Гая, котрий читав матан майже літературною українською, розуміли і вірменин, і болгарка... Дельта-епсилон вони і в Африці дельта і епсилон. :grin:
Russian warship, go fuck yourself!

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.