Автор Тема: Побут під час війни
 

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #180 : Січень 30, 2022, 12:15:05 »
Якщо комусь цікаво - лекція про те, що цивільні мають робити під час обстрілів: https://t.me/Tamarin_UA/1500
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Аксельбант

  • *****
  • Повідомлень: 1821
  • Karma: 789
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #181 : Січень 30, 2022, 12:50:12 »


There is no truce with Adam-zad, the Bear that looks like a Man!

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12645
  • Karma: 6464
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Побут під час війни
« Reply #182 : Січень 30, 2022, 14:08:36 »
Все для народа.  :sneaky:
Цитувати (виділене)
Журналист программы "Вікна" на телеканале СТБ Борис Бондарчук решил проверить, куда в Киеве можно спрятаться в случае вторжения российских войск, и прошелся по укрытиям и бомбоубежищам, отмеченным на карте КГГА. Однако вместо них нашел магазины, аптеки и даже стриптиз-клуб.
Последний расположен прямо в центре столицы в подвальном помещении дома на улице Большая Васильковская. Охранник, открывший дверь съемочной группе, на вопрос, знает ли он о том, что здесь, по идее, бомбоубежище, ответил утвердительно и заверил, что в случае чрезвычайной ситуации людей пустят внутрь без проблем, и они смогут бесплатно занять кожаные кресла внутри клуба, вход в который в будни стоит 400 грн.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Аксельбант

  • *****
  • Повідомлень: 1821
  • Karma: 789
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #183 : Січень 30, 2022, 15:43:13 »

А вообще вот напрягает что в никто не дает советы, если армия будет побеждать. Типа - как вернутся на освобожденные территория, как правильно восстанавливать документы и где, хранение и сдача найденного оружия, можно ли оставлять себе найденные вещи на телах оккупантов, как восстановить или разрешить вопрос с украденными матценностями - машиной, оружием.
Все только - как правильно драпать. А меня больше интересует - если в разбитом супермаркете найдено золотых украшений на сумму 2 миллиона, то кому их сдавать? Или случайно найдет банкомат с российскими рублями - куда их сдавать? И так далее.
There is no truce with Adam-zad, the Bear that looks like a Man!

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #184 : Січень 30, 2022, 15:55:11 »

А вообще вот напрягает что в никто не дает советы, если армия будет побеждать. Типа - как вернутся на освобожденные территория, как правильно восстанавливать документы и где, хранение и сдача найденного оружия, можно ли оставлять себе найденные вещи на телах оккупантов, как восстановить или разрешить вопрос с украденными матценностями - машиной, оружием.
Все только - как правильно драпать. А меня больше интересует - если в разбитом супермаркете найдено золотых украшений на сумму 2 миллиона, то кому их сдавать? Или случайно найдет банкомат с российскими рублями - куда их сдавать? И так далее.
:good:

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26294
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Побут під час війни
« Reply #185 : Січень 30, 2022, 21:51:59 »
що цивільні мають робити під час обстрілів
Стріляти у відповідь. :hot:

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #186 : Січень 30, 2022, 21:55:21 »
що цивільні мають робити під час обстрілів
Стріляти у відповідь. :hot:
Вони цивільні, в них нема чим.
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Побут під час війни
« Reply #187 : Січень 30, 2022, 22:01:12 »
що цивільні мають робити під час обстрілів
Стріляти у відповідь. :hot:
Вони цивільні, в них нема чим.

Чего это?! В моей цивільній родині зброя є навіть на вибір )) Але так, кулемета немає.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Poodle

  • *****
  • Повідомлень: 5876
  • Karma: 3190
  • Стать: Чоловіча
  • USA, Gold Country
Re: Побут під час війни
« Reply #188 : Січень 30, 2022, 23:02:13 »
хранение и сдача найденного оружия,
Какая нафик сдача? Смазать и прикопать. Мало ли оно что...
Слава Украине!

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26294
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Побут під час війни
« Reply #189 : Січень 31, 2022, 00:55:38 »
хранение и сдача найденного оружия,
Какая нафик сдача? Смазать и прикопать. Мало ли оно что...
Так а если в схрон уже не помещается? :unknown:

Offline Аксельбант

  • *****
  • Повідомлень: 1821
  • Karma: 789
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #190 : Січень 31, 2022, 09:32:18 »
Какая нафик сдача? Смазать и прикопать. Мало ли оно что...

Увы, загородный дом не в этой жизни. В сейф же участковый и заглянуть может, а у меня в него только три ствола помещается, да и то  - с оптикой там все впритирку. И под патроные отделение такое маленькое что приходится их во второй сейф прятать. Так что сложить остальное оружие можно только в шкаф.
Ну и потом зачем надо будет больше чем один AK (и обязательно под 7.62 - на 5.45 патронов нетути в магазинах) и одна SVD? Вряд ли можно будет подрезать гдето Винторез или ВАЛ, новые винтовки снайперские российские ничего интересного не представляют. АЕК разве что в комплект взять, но опять же - по его надежности больше вопросы.
There is no truce with Adam-zad, the Bear that looks like a Man!

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #191 : Січень 31, 2022, 13:48:04 »
Цитувати (виділене)
Кирилл Данильченко
5 хв  ·
Посмотрел мельком на вакханалию тревожных сумок в ленте, встретил вчера "выживальщиков" в магазине со списком, как выбирал термуху, и хочу доповисти ротом. На тот самый заветный 1 кризис когда вам понадобятся мультитул, тушонка в реторт пакетах и фильтр для воды будет 120 кризисов когда можно обойтись 200 долларами из нычки. Это правило железобетонное и вольфрамовое.
Я очень плотно листал материалы НКВД по осажденному Ленинграду - там за золото и валюту можно было купить не только вполне ожидаемые армейские концентраты, но и узбекский рис, например. Внутри кольца, ага, провозили проводниками, потом прятали в грузах для военных заводов. А это гроб, гроб, ледяное кладбище - и то черный рынок, хлеб в любых количествах, готовая горячая еда и холодцы. Банковское золото самыми мелкими слитками и валюта лучший запас во все времена.
Всю Украину можно пересечь вдоль за 48 часов. Не знаю, я практиковал 48 часовые интервальные голодания - никаких проблем кроме психологических. Ни слабости, ни головокружения. У кучи людей запас жира внутри такой, что можно пройти через Гималайи.
Зачем тогда лапша быстрого приготовления, еда для походов, 10 видов к сублиматов и туристические спички? Абсолютный максимум уводить семью на запад - это пачка арахиса, изюма и по паре протеиновых батончиков на нос. Я бы и это не брал на двое суток.
Вода также будет в поездах, вода будет на заправках - фильтры и таблетки не нужны. Дальше вы или поцелуете гусеницу "Росомака" на границе, купите необходимое по месту, а то что можно унести на спине не поможет. Либо вы получите оранжевые пайки ООН если таки пропустят. Либо армейские ВСУ - вместе посмеемся с женщин на учете.
И это касается всего.
Каких-то странных аптечек с миллионом препаратов. Мультитулов и приспособ для подавания сигналов. Одеялок и спальников. Нет, если дома уже есть спальник и банка тушняка под кроватью - не вопрос в сумку можно кинуть, вместе со сканами документов, коробкой с семейными украшениями и повербанком. Если кому то так спокойнее.
Но бежать покупать, списком как я видел вчера в туристическом магазине, ставить галочки, радио выбирать - это немножко вавка. Люди в Луганске, когда там пропадал свет неделями в 14 году, выжили на каше, на сале и на луке с подоконника. Не насилуйте вы свои бюджеты.
Если вы не сделали многомесячный домашний запас продуктов и лекарств жизненно необходимый вам спустя 8 лет войны и ковид - он, наверное, вам и не нужен. А радио есть в бабушкофоне, что валяется почти у каждого в ящике стола. 99%, что тревожные сумки не пригодятся в той ипостаси, что их собирают и 99% что пригодятся бабки. Не сходите с ума, ради богов, старых и новых.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Побут під час війни
« Reply #192 : Січень 31, 2022, 14:37:29 »
"Шапкозакідатєльство", ІМХО, гірше ніж тверезий розрахунок.
Я от точно знаю, що Україну можна переїхати за 40 годин вздовж. По трасі Чоп - Харків. Тепер навіть є інша дорога, недавно майже добудована.
Це коли гарна погода, заправки працюють, і всі мости через Дніпро відремонтовані й не запруджені фурами  :sarcastic:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Побут під час війни
« Reply #193 : Січень 31, 2022, 14:44:14 »
Всього 2,5 тис грн. нам обійшлося оновлення парку автономного освітлення, незалежних блоків живлення і "смішні" покупки по списку.
Кілька банок тушонки і якихось харчів в хаті ніколи не зайві.
Інсуліном і шприцами змогла запастися на 5 міс. З великими труднощами. В 2014 з цим було легше.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Побут під час війни
« Reply #194 : Січень 31, 2022, 14:53:29 »
Кирилл Данильченко
Ото всьо дуже круто описано, якщо нема хронічних захворювань, тобі років 30-40, немає маленьких дітей і ти живеш у селі десь посередині України.
Хоча: тоді йди, курво, у воєнкомат, а не розказуй мені про 48 годин перетину України (напрямок, доречі, не вказаний  :grin:)
Піду но, попиляю свої золоті гантельки на шматочки

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #195 : Січень 31, 2022, 16:21:57 »
Відео ASMR для тих, хто готується.

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14728
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Побут під час війни
« Reply #196 : Січень 31, 2022, 17:04:27 »
Я от точно знаю, що Україну можна переїхати за 40 годин вздовж. По трасі Чоп - Харків. Тепер навіть є інша дорога, недавно майже добудована.
А військові наші, мабуть, нічого того не знають, і перекрити дороги їм навіть на думку не спаде. Лілька, годі вже.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #197 : Січень 31, 2022, 17:09:32 »
До речі, самих від"явлених панікерів розстрілюють на місці. От  така вона сувора правда війни.
ЗИ: Сижу оце думаю, чи зміг би я розстріляти жінку за панікеріські настрої, які приводять до масової паніки ж.... Думаю, що ні. Доручив би кому-небудь більш смілівішому. Тому ж Аксельбанту, наприклад. Я в нього вірю.

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Побут під час війни
« Reply #198 : Січень 31, 2022, 17:11:45 »
пригодятся бабки
Если будет так, как описывает Бабченко, то "бабки" отнимут в первую очередь.
И золото туда же.
Not all those who wander are lost

Online Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #199 : Січень 31, 2022, 17:22:48 »
пригодятся бабки
Если будет так, как описывает Бабченко, то "бабки" отнимут в первую очередь.
И золото туда же.
Бабченко описывал город в осаде  или  уже захваченный ( была статья летом). Теперь же он вполне резонно упоминал момент потери управления. Извините, но вы действительно не понимаете, что мы это уже проходили в 2014? Не осады или захват города оккупантами, а потерю управления, в т.ч и на местах?
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #200 : Січень 31, 2022, 17:26:51 »
пригодятся бабки
Если будет так, как описывает Бабченко, то "бабки" отнимут в первую очередь.
И золото туда же.
Розмова не за окупацію. Ці два автори писали про різне. Зовсім різне.

Online Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #201 : Січень 31, 2022, 17:27:44 »
Мультитулы, запас продовольствия, автономное освещение такой же ресурс и он будет у вас отнят, если вы все всерьез верите, что с момента вторжения( если оно будет) во всех городах / населенных пунктахн начнутся грабежи, которые никем не будут остановлены. Будьте последовательны.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Побут під час війни
« Reply #202 : Січень 31, 2022, 17:41:16 »
Ото всьо дуже круто описано, якщо нема хронічних захворювань, тобі років 30-40, немає маленьких дітей і ти живеш у селі десь посередині України.
Угу.  И у тебя лицо "шкуру сдеру живьем, если попытаешься меня ограбить".  Тогда можно набить карманы золотом, если есть, и раздавать его направо и налево за банку воды или колы.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #203 : Січень 31, 2022, 17:43:04 »
Мультитулы, запас продовольствия, автономное освещение такой же ресурс и он будет у вас отнят, если вы все всерьез верите, что с момента вторжения( если оно будет) во всех городах / населенных пунктахн начнутся грабежи, которые никем не будут остановлены. Будьте последовательны.
Ну, я як би й зараз набагато спокійніше почуваюся ввечері на вулиці, коли у мене в кишені (в руці) газовий перцевий балончик. Ніхто не від чого не застрахований, особисто коли він не бережеться.
Згадав смішну історію про такого балончика. Є у мене один перцевий балончик українського виробництва "Шип", йому років з 10-ть. Десь з рік назад, думаю, мабуть він вже видохся так, що навіть і не пшикне. Йшов, як раз гаражами, то вирішив спробувати його працездатність і просто чмихнути ним у повітря. Взяв і натиснув клямочку, десь на рівні пояса у бік... Воно пшикнуло, і треба такому статися, зараза вітер дмухнув прямо у обличчя. Отак знизу вверх, з того боку, куди я пшикнув. Скажу чесно, думав, що осліп і взагалі забув, як дихати. От стою і не можу ні вдихнути, ні видихнути. Секунд 30-ть, не менше. Сльози течуть без зупинки, добре що нікого рядом не було. Така стидоба була.  :smilie2: А, на да, потім було смішно.  :)
« Останнє редагування: Січень 31, 2022, 17:55:16 від Eney »

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Побут під час війни
« Reply #204 : Січень 31, 2022, 17:45:41 »
Мультитулы, запас продовольствия, автономное освещение такой же ресурс и он будет у вас отнят,
Я чисто теоретически обсуждаю, я не собираю ничего, кроме круп под столом положить.  И то, только планирую. 
Но деньги и золото более привлекательный товар для грабежа, приятнее украсть толстый кошелек, чем 20-кг рюкзак.

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14728
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Побут під час війни
« Reply #205 : Січень 31, 2022, 18:51:00 »
Слухайте. В 14-му, коли до Дніпра почали масово відправляти поранених, ніхто толком не знав, як це робити -- в сенсі хто що має робити та як. Ані військові, бо в них не було досвіду та відповідних інструкцій, ані цивільна влада. І знайшлося десь із десяток людей (не військових, не при владі, звичайних небайдужих), які просто взяли ситуацію в свої руки та за не дуже довгий час збудували з нуля всю логістику, залучивши до цього і військових, і владу. Те саме було й з Мєчкою, і зі шпиталем. Так само організувалися ті, хто потім стояв на блокпостах на в'їзді.
Хтось серйозно вважає, що навіть в разі бездіяльності основної влади в кожному великому й не дуже місті цього разу не знайдуться люди, які здатні взяти ситуацію під контроль? От у що я точно не вірю, так це в масові мародерство, пограбування та суцільний безлад. Практика свідчить, що в нас у скрутні часи народ, навпаки, мобілізується та гуртується для допомоги.
Усе буде добре, не накручуйте себе. Якщо дуже-дуже треба підстрахуватися, починайте шукати таких людей навколо. Вони є, і вони досі займаються волонтерською діяльністю. Тримайтеся них, і в час Х вони скажуть вам, що робити.

Online Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #206 : Січень 31, 2022, 19:09:38 »
Но деньги и золото более привлекательный товар для грабежа, приятнее украсть толстый кошелек, чем 20-кг рюкзак.
Это не значит, что за неимением  у ограбляемых золота/валюты грабители просто разворачиваются и уходят.
И да , Данильченко прав. При эвакуации запас продовольствия на 20 кг вообще ни к чему.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Online Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #207 : Січень 31, 2022, 19:25:14 »
Слухайте. В 14-му, коли до Дніпра почали масово відправляти поранених, ніхто толком не знав, як це робити -- в сенсі хто що має робити та як. Ані військові, бо в них не було досвіду та відповідних інструкцій, ані цивільна влада. І знайшлося десь із десяток людей (не військових, не при владі, звичайних небайдужих), які просто взяли ситуацію в свої руки та за не дуже довгий час збудували з нуля всю логістику, залучивши до цього і військових, і владу. Те саме було й з Мєчкою, і зі шпиталем. Так само організувалися ті, хто потім стояв на блокпостах на в'їзді.
ятаю, як у лютому -березні було лячно. Хтось серйозно вважає, що навіть в разі бездіяльності основної влади в кожному великому й не дуже місті цього разу не знайдуться люди, які здатні взяти ситуацію під контроль? От у що я точно не вірю, так це в масові мародерство, пограбування та суцільний безлад. Практика свідчить, що в нас у скрутні часи народ, навпаки, мобілізується та гуртується для допомоги.
І я саме про це.
Звісно, під час кризи розумно мати  ліки, які  є життєво необхідними, засоби для автономного освітлення та  інше. Але не тому, що до кордону можна доїхати за 40 годин. Та не тому, що будуть суцільні  гоп-стопи та пограбування. Але тому, що буде деяка турбулентність у  поставках всього та декілька днів, коли краще без нагальної необхідності потикатися  на вулицю, якщо вторгнення дійсно відбудеться. Так ,я вірю у деякий період втрати  керування. У випадку вторгнення, звісно.  Але ми це вже бачили. І бачили як воно все відновлюється. У 2014. І я пам'ятаю, як у лютому -березні було лячно. Як в Одесі   пограбування випадкових перехожих та обнесення квартир посеред білого дня  взлетіли до якихось диких цифр, а міліція( якщо я вірно пам'ятаю вона тоді ще не стала поліцією) була невідомо де. Бо то був момент втрати керування.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Побут під час війни
« Reply #208 : Січень 31, 2022, 21:51:56 »
Всього 2,5 тис грн. нам обійшлося оновлення парку автономного освітлення, незалежних блоків живлення і "смішні" покупки по списку.
Кілька банок тушонки і якихось харчів в хаті ніколи не зайві.
Інсуліном і шприцами змогла запастися на 5 міс. З великими труднощами. В 2014 з цим було легше.

Угу, я наконец заболела, и съела тушенку, которую покупала как раз два года назад. Куриная, одни кости и жир, фукака. Мама на выходных сказала купить опять, я отказалась.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26294
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Побут під час війни
« Reply #209 : Січень 31, 2022, 22:05:13 »
От у що я точно не вірю, так це в масові мародерство, пограбування та суцільний безлад. Практика свідчить, що в нас у скрутні часи народ, навпаки, мобілізується та гуртується для допомоги.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.