Автор Тема: Больной вопрос (о медицине)
 

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8070 : Липень 14, 2023, 14:49:09 »



Я не знаю, что на ночь есть. Я сейчас ем последний раз в 9, ибо ложусь в час-два. Мне нельзя большие промежутки по еде. Но есть можно не больше -5 углей на ночь, проверенл опытным путем. Каши, зелень - низзя, молочка, как выяснилось, туда же. Правда, буду теперь освааивать безлактозное, благо оно у нас есть и примерно в те же деньги. Остается гребанное мясо, которое я не люблю.
Ну или протеиновые коктейли. Которые тоже тяжеловаты для желудка.

С углеводами не поняла. Сколько опытным путем можно? Мне кажется, что плохо может быть не от углеводов как макронутриента, а определенных видов продуктов (где + клетчатка, микронутриенты и еще всякое разное). Картофель и др. отварные овощи пробовала, белый рис?
Протеиновые коктейли не советую. Я, как человек без значительных проблем с желудком, имею от них послевкусие  и отрыжку. Это синтетическая пища. Ищи мясо, которое полюбишь.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8071 : Липень 14, 2023, 15:46:14 »
У меня контролированый преддиабет. Что бы наутро был нормальный сахар, хотя бы 5,9 а лучше 5,5 - мне нужно не есть углеводы после 7 часов. А уж около 9 - не больше 5 углеводов на порци. Так то обычнвя порция у меня 35-45 углеводов.
Злобная заинька

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8072 : Липень 14, 2023, 15:49:21 »
У меня контролированый преддиабет. Что бы наутро был нормальный сахар, хотя бы 5,9 а лучше 5,5 - мне нужно не есть углеводы после 7 часов. А уж около 9 - не больше 5 углеводов на порци. Так то обычнвя порция у меня 35-45 углеводов.
Это в граммах? А сколько всего в день получается, чтобы сахар не скакал?

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8073 : Липень 14, 2023, 15:53:25 »
Сложно сказать, но лучше не больше 150.
Злобная заинька

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2808
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8074 : Липень 14, 2023, 16:48:37 »
Аля, тобі можна бобові? Кіноа або нут, вони наче більш білкові ніж вуглеводні, як альтернатива мясу. Нут взагалі зручно наварити каструлю і потім потроху клювати як перекус. Для різноманіття чіа мінералкою залити, там консистенція теж схоже на желе.
Ще яйця, всмятку або яєшня.
Це те що приходить на думку за запитом "ситно-протеїново, низькоуглеводно, але не молочне".

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8075 : Липень 14, 2023, 17:11:06 »
Сложно сказать, но лучше не больше 150.
Не много, но и не мало. (600 ккал)
Ну ничего не остается, как только добирать оставшиеся на вечер калории мясом. Домашнюю буженину из свинины в мультиварке можно делать.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8076 : Липень 14, 2023, 17:14:07 »
Аля, тобі можна бобові? Кіноа або нут, вони наче більш білкові ніж вуглеводні, як альтернатива мясу. Нут взагалі зручно наварити каструлю і потім потроху клювати як перекус. Для різноманіття чіа мінералкою залити, там консистенція теж схоже на желе.
Ще яйця, всмятку або яєшня.
Це те що приходить на думку за запитом "ситно-протеїново, низькоуглеводно, але не молочне".
В бобових досить багато вуглеводів, плюс важкі для шлунка.
Яйця дійсно класна ідея. Підтримую.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8077 : Липень 14, 2023, 17:53:57 »
Тре буде ще раз подивитися на ці крупи. Серед яєць відкрила для себе перепилинні - вони трохи смачніші, ніжніші та не викликають печію, на відміну від курячих.
Злобная заинька

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8078 : Липень 14, 2023, 18:30:29 »
В мене пропала радість від куриних яєць, мабуть задовго вже їх їм. Прямо як ті новорічні іграшки.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8079 : Липень 14, 2023, 18:32:55 »
Сложно сказать, но лучше не больше 150.
Не много, но и не мало. (600 ккал)
Ну ничего не остается, как только добирать оставшиеся на вечер калории мясом. Домашнюю буженину из свинины в мультиварке можно делать.

Не вдаваясь в нюансы процесса и подробности - белки (собственно, как и жиры) в количестве свыше (в среднем) 50 гр вызывают неминуемый отложенный подъем уровня глюкозы в крови. Происходит это где-то спустя 1,5-3,5-4 часа после приема (точное время индивидуально и устанавливается для конкретного человека экспериментальным путём).
Многие заинтересованные лица (и даже некоторые врачи) не учитывают этот эффект, который приводит к «необъяснимым» для них скачкам уровня глюкозы.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2808
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8080 : Липень 14, 2023, 18:50:30 »
В мене пропала радість від куриних яєць, мабуть задовго вже їх їм. Прямо як ті новорічні іграшки.
Харчуються не тiльки для радостi   :pardon:

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8081 : Липень 14, 2023, 18:50:31 »
Яка краса. ТОді залишається з'їсти тільки грам 10-20 горіхів.
Злобная заинька

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8082 : Липень 14, 2023, 18:53:58 »
Яка краса. ТОді залишається з'їсти тільки грам 10-20 горіхів.

Те, що я написала щодо білків та жирів стосовно підняття рівня глюкози, не означає, що їх не можна їсти в якості перекусу. Просто треба мати на увазі цей ефект та не зловживати, якщо вже є проблеми. 50-75 грамів білку то норм як для вечірнього перекусу.

До речі, стакан молока піднімає рівень глюкози так само, як 1 ХЕ (хлібна одиниця), тобто, як 12 гр углеводів.

Звісно, все це має значення тільки для тих, в кого є проблеми. Здоровій людині немає сенсу цим заморочуватися.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8083 : Липень 14, 2023, 18:54:57 »
В мене пропала радість від куриних яєць, мабуть задовго вже їх їм. Прямо як ті новорічні іграшки.
Харчуються не тiльки для радостi   :pardon:
Ой нііііі. Як пригадаю, як до блювоти запихували мені тою корисною їжею у дитинстві, частину якої точно не треба було їсти - нафіг, нафіг.
Їжа повинна буди корисною та смачною.

Оскільки шашлику мені не можна, гріль робити и віддирати все навкруги леніво, як і тушкувати котлети, то залишається робити м'ясо соленим та хоча б з травами і яблуком, наприклад. Тоді смачно.
А якщо дуже смачно зробити - то вже краще те що вийшло часто і багато не їсти.  :smilie5:
Злобная заинька

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8084 : Липень 14, 2023, 18:56:50 »
А взагалі, співчуваю кашоїдам та хлібоїдам, коли їх не можна багато. Це мені норм з'їсти каші 100-150 грам. Шо робити тім, хто наїдається 250-300 грам кашами? Але заздрю тим, кому смачне м'ясо любе і будь якому вигляді.
Злобная заинька

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8085 : Липень 14, 2023, 18:58:04 »
Запечені (звісно, без річок масла) овочі чи в «чистому» вигляді, чи в вигляді ікри - добрий перекус, бо смакують як в гарячому-теплому стані, так й в холодному. Мінімум углеводів-жирів-білків, корисно та смачно.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2808
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8086 : Липень 14, 2023, 18:58:10 »
Їжа повинна буди корисною та смачною.
Згодна, але в мене э компромicи. З тими ж яйцями, менi теж нема радостi вiд них, але це iдеальний снiданок. А зранку я в такому станi шо менi в принципi все рiвно шо icти.
На обiд i вечерю вже шось смачненьке готую.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8087 : Липень 14, 2023, 18:58:50 »
До речі, стакан молока піднімає рівень глюкози так само, як 1 ХЕ (хлібна одиниця), тобто, як 12 гр углеводів.
Ну, поки не куплю безлактозне молоко, це для мене не актуально. А так да, кількість вуглеводнів скрізь трохи бентежить.
Злобная заинька

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8088 : Липень 14, 2023, 19:01:26 »
Запечені (звісно, без річок масла) овочі чи в «чистому» вигляді, чи в вигляді ікри - добрий перекус, бо смакують як в гарячому-теплому стані, так й в холодному. Мінімум углеводів-жирів-білків, корисно та смачно.
Ну от в мене зара буду вечеря - пюре з білої капусти з кукурузою. І трохи сиру та чогось. Добра вечеря, а на ніч теж можна, тільки без кукурудзи. Але ж не кожного разу.
Злобная заинька

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2808
  • Стать: Жіноча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8089 : Липень 14, 2023, 19:04:39 »
Спаржева стручкова квасоля, зараз сезон. Просто вiдварити 5-8 хвилин, дуже смачно як додаток до каш/мяса.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8090 : Липень 14, 2023, 19:10:16 »
Сложно сказать, но лучше не больше 150.
Не много, но и не мало. (600 ккал)
Ну ничего не остается, как только добирать оставшиеся на вечер калории мясом. Домашнюю буженину из свинины в мультиварке можно делать.

Не вдаваясь в нюансы процесса и подробности - белки (собственно, как и жиры) в количестве свыше (в среднем) 50 гр вызывают неминуемый отложенный подъем уровня глюкозы в крови. Происходит это где-то спустя 1,5-3,5-4 часа после приема (точное время индивидуально и устанавливается для конкретного человека экспериментальным путём).
Многие заинтересованные лица (и даже некоторые врачи) не учитывают этот эффект, который приводит к «необъяснимым» для них скачкам уровня глюкозы.
Еее, ну за раз з'їсти 50 г білка не так вже й легко (на деяких ненажер, які запросто можуть, вказувати пальцями не будемо). Аля у нас малоїжка, то 100 г буженини чи два яйка може.
А ще тепер я знаю звідки у пепешників заборона не їсти за раз більше скількох там грам білка. Інші їх за цю заборону критикують.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8091 : Липень 14, 2023, 19:10:53 »
До речі, стакан молока піднімає рівень глюкози так само, як 1 ХЕ (хлібна одиниця), тобто, як 12 гр углеводів.
Ну, поки не куплю безлактозне молоко, це для мене не актуально. А так да, кількість вуглеводнів скрізь трохи бентежить.

Не хочу тебе засмучувати, але в загальному випадку безлактозне молоко піднімає рівень глюкози крові приблизно так само, як й звичайне, тільки ще швидше. Ультрафільтроване краще за ензімне.
Вибач за ці новини. Просто щоб ти була в курсі й готова.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8092 : Липень 14, 2023, 19:35:14 »
Навіяно інформацією про безлактозне молоко. Зрозуміла, що в світі зменшилася кількість хворих на целіакію. бо якось зменшилася увага до безглютену. Мабуть мода скінчилася. Років 10 тому чи не кожен другий хворів.

Offline Крижинка

  • *****
  • Повідомлень: 954
  • Karma: 1171
  • США
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8093 : Липень 15, 2023, 01:30:05 »
В самом деле неэффективное или это ирония?
Никакой иронии
https://www.nature.com/articles/d41586-023-00030-3

Статья платная. Ну да ладно, я не ученый, все равно не пойму нифига :)

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8094 : Липень 15, 2023, 14:57:02 »
Ультрафільтроване краще за ензімне.
Ми знайшли тільки два варіанти цього молока - одне від поляків Млековіта, друге від Лустдорфу із Дніпра. Взагалі не впевнений що в нас є фільтроване в продажу.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8095 : Липень 15, 2023, 15:13:31 »
Ультрафільтроване краще за ензімне.
Ми знайшли тільки два варіанти цього молока - одне від поляків Млековіта, друге від Лустдорфу із Дніпра. Взагалі не впевнений що в нас є фільтроване в продажу.

Якщо немає проблем з засвоюванням глюкози, то немає принципового значення, ензімне чи ультрафільтроване, головне що лактоза розкладена.
Спосіб виготовлення має сенс враховувати тільки тим, в кого на додаток до непереносимісті лактози є діабет чи аналогічні проблеми.
« Останнє редагування: Липень 15, 2023, 15:30:44 від Ксеня »
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8096 : Серпень 08, 2023, 14:07:00 »
Що ж...



Поширеною є думка, що депресія та тривожність сприяють розвитку раку. Однак нове дослідження, яке проаналізувало понад 25 000 онкохворих пацієнтів, не знайшло цьому підтвердження

https://nauka.ua/news/depresiya-i-trivozhnist-ne-pospriyali-rozvitku-raku

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8097 : Серпень 08, 2023, 21:42:13 »
Щодо користі від їзди на велосипеді
https://www.facebook.com/reel/1974696782895124?s=yWDuG2&fs=e

Offline marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9095
  • Karma: 8163
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8098 : Серпень 09, 2023, 23:44:31 »
Ладно, пойду к дохтуру. Ну, а вдруг, пока я к ним не ходила, уже изобрели волшебную таблетку от всех болезней? Нет, ну, теоретически - такое ж может быть?
Нащот таблетки не уверена, а вот волшебный пендель существует.
Я сходила к доктору. И шо вы себе думаете? У меня перестало колоть в боку! А ведь ничего не сделала, только зашла!
Анализы сдала, давление в норме, кардиограмму сделала - инфакта не предвидится.
Анализы, в основном, хоть в космонавты записуйся. При моём-то образе жизни... охренеть. :wacko3:
Чуть повышены показатели по эритроцитам и прочим гемоглобинам. Не сильно, совсем чуть-чуть.
Холестерол в одном показателе высокий, но рацио в норме.
Так и умру совершенно здоровенькой, наверно. :smilie5:
Сегодня должна была с дочкой сходить, на годовой чек-ап. Аха, аха. Она тут чуть приболела, насморк, голова тяжёлая, температуры нет, кашля нет. Вчера в шутку говорю, ну, хочешь, давай сделаем тест на ковид. Пошутила, блин. Он самый.  :sho_za: А у меня полно дел было запланировано для неё, с личным присутствием, на последние две недели перед возвращением в колледж. От так от.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Больной вопрос (о медицине)
« Reply #8099 : Серпень 10, 2023, 12:44:40 »
Прочитав про магічну пілюлю і згадав питання Енея про те ж саме.
Енею - я тут знайшов таку пілюлю чи дві, але із російськомовного джерела, все як ти хотів, від усіх хвороб, щоб пити привентивно.

Нести?

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.