Автор Тема: Библиотека
 

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Библиотека
« Reply #1320 : Листопад 08, 2022, 22:45:58 »
Йой, не бійтеся   Лілька просто скаже: "це не сьомга, це спинка минтая".
Ну, хоч не дупка каракатиці... :)

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1321 : Листопад 11, 2022, 20:09:51 »
Дорж Бату "Моцарт 2.0"
У автора цікава біографія, не полінуйтеся прочитати!
Гарна книжка. Не скажу, що я в захваті, та рекомендую.
Спочатку трохи метушливо і сумнівно, та потім затягує і стає цікаво. В паперовій книзі є QR-коди з музикою і т.ін.
Думаю прикупити ще пару книжок цього автора в електронній формі, бо паперові задорогі для мене.

Offline zorry

  • *
  • Повідомлень: 10
  • Karma: 5
Re: Библиотека
« Reply #1322 : Листопад 12, 2022, 21:27:16 »
У Доржа Бату абсолютно прекрасна серія про Франческу. А по Моцарту, дякую за ваш відгук, я придбала в минулому році, але ще не читала, ніяк руки не дійдуть. Тепер більше стимулів :)

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1323 : Листопад 22, 2022, 20:53:55 »
У Доржа Бату абсолютно прекрасна серія про Франческу
Дякую, якраз на ці книжки і націлилась.  :smilie1:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1324 : Листопад 22, 2022, 20:59:36 »
Євгенія Кузнєцова "Спитайте Мієчку"
Теж взяла у тої приятельки  :smilie1:
Норм книжка, навіть є сюжет. Сподобалась, бо дуже схоже на моє дитинство.
Дуже "жіноча" книжка.
Cпойлер
Чоловіки якісь схематичні, оце і не сподобалось
Зараз ця книга у топі продажів на різних сайтах.
 :unknown:

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #1325 : Листопад 27, 2022, 23:46:54 »
Так, гарна книга.
Першу половину було цікаво та жваво, а потім вже ні. Коротше, мені, на жаль, не зайшло.

Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Библиотека
« Reply #1326 : Грудень 20, 2022, 23:02:07 »
Посоветуйте, пож-та, детектив в самолет.
Чтобы так захватил, чтобы забыла, что боюсь летать. :)

Или что-нибудь динамичное и остросюжетное.
Not all those who wander are lost

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Библиотека
« Reply #1327 : Грудень 21, 2022, 00:06:18 »
"Летать или бояться".
Хорошая подборка от Кинга нашего Стивена.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Библиотека
« Reply #1328 : Грудень 22, 2022, 11:33:16 »
Лю Цисінь Проблема трьох тіл - завдяки відсутності світла за три дні прочитав, сподобалося, тепер буду читати Темний ліс.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1329 : Грудень 26, 2022, 09:39:38 »
Посоветуйте, пож-та, детектив в самолет.
Якщо Фітцека ще не читала, бери його. Або Кінга щось з останнього.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Библиотека
« Reply #1330 : Грудень 27, 2022, 13:43:54 »
Лю Цисінь Проблема трьох тіл - завдяки відсутності світла за три дні прочитав, сподобалося, тепер буду читати Темний ліс.
btw У вересні 2020 року Девід Беніофф і Ді Бі Вайсс оголосили про намір створити адаптований серіал за мотивами цього роману для показу на сервісі Netflix
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4112
  • Karma: 1783
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #1331 : Грудень 28, 2022, 20:33:03 »
Лю Цисінь Проблема трьох тіл - завдяки відсутності світла за три дні прочитав, сподобалося, тепер буду читати Темний ліс.
Там далі все дуже цікаво, але
Cпойлер
  :hot: :hot: :hot:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1332 : Січень 13, 2023, 20:12:03 »
Андрій Курков "Садівник з Очакова"
Гарна книжка, навіть подекуди цікава  :smilie1:
Я колись Куркова намагалася читати, та не зайшло. Та він перший почав писати книжки одночасно українською і російською. Вирішила поважати такий намір.
Ще скачала "Бікфордів світ", читала. 70% подужала.
Почекаю ще чогось. Поки що 1:3.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1333 : Лютий 03, 2023, 21:05:02 »
А тепер і мені, будь ласка, порадьте читання у далеку подорож.
Детективи, найсучаснішу фантастику (не кіберпанк), просто гарні цікаві книжки.
Українська, російська (не буду гидувати, якщо книга цікава, аби не підараси на кшталт Бушкова чи тогоякйого на букву Л), польська.
upd підарас на Л - Лук"яненко

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
Re: Библиотека
« Reply #1334 : Лютий 04, 2023, 03:19:19 »
Українська, російська (не буду гидувати, якщо книга цікава, аби не підараси на кшталт Бушкова чи тогоякйого на букву Л), польська.
Ресурс мутный, но книга - моей хорошей знакомой из Кз. Знакомая - человек наш, донатит, волонтерит итд.
Тока там в конце сюрприз
Cпойлер
Книга в процессе написания, последние главы еще не выложены.
Все как у больших.
Цитувати (виділене)
Хитрая РСП развела благородного аленя и заставила искать ее спиногрыза по всем циркам уродов Испании и Фландрии. Вот до чего доводит баборабство! (с)

Это была аннотация от моего милого маленького бета-ридера. Но можно и так:

1612 год. Бедный саламанкский студент Франсиско де ла Хойя считает себя тертым калачом и стреляным воробьем (точнее, toro corrido – боевым быком, это же Испания), но на самом деле просто влипает из одной истории в другую. Неожиданно он получает в наследство кусок астурийской земли с дремучим лесом и влюбляется в ксану – таинственную нимфу ручья. Волшебница просит Франсиско совершить для нее небольшой подвиг – найти ее давно потерянного сына, которому угрожает опасность.
Примечания автора:

Триггеры: бродячий театр, дети, ответственность

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Библиотека
« Reply #1335 : Лютий 14, 2023, 01:03:18 »
Посоветуйте, пож-та, детектив в самолет.
Якщо Фітцека ще не читала, бери його. Або Кінга щось з останнього.

Бодренько. Как раз хватило на 1 рейс. Чем то напомнило по сюжету "Остров проклятых".

С динамичным сюжетом я читала раньше цикл про Мэттью Корбетта (Роберт Маккаммон). Исторический детектив, приключения. Мне надолго хватило в самолёты. Но, к сожалению, закончился.
Not all those who wander are lost

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1336 : Лютий 17, 2023, 21:09:38 »
Дочитую зараз Alieks Mikhaelidies "Безмолвный пациент" типу кримінально-психіатрична драма. Місце подій - Лондон, наш час.
Лірична героїня веде свого бой-френда в оранжерею, і каже: там так волого і жарко, як в сауні.
Оце сиджу і думаю: чи то автор ніколи не був у сауні, чи перекладач сплутав свою рузкую баню із сауною? Так загадково! Інтрига.  :wacko3:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1337 : Лютий 23, 2023, 18:38:08 »
Чудова книжка Бет О'Лірі "Квартира на двох"
Лондон, наші дні. Мені дуже сподобалось.
Можливо, деякі сюжетні картинки трохи натягнуті на глобус "без психоаналітики ми ніщо".
Та насправді дуже гарна і весела книжка.  :up:



Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1338 : Лютий 25, 2023, 21:56:55 »
Щойно таке взнала, просто на голову не налазить! Деяке покоління українців нічого не знає про Станіслава Лема  :scare3:
Я кажу, що це найкращий і найвеличніший фантаст 20-го сторіччя, а вони мені: це той поляк, що "Вогнем і мечем"?
Та блять, кажу, то Сенкевич, 19 сторіччя! ви зіпсовані серіалами! Якийсь спалах порозуміння: еее Сталкер?
З останньою надією питаю: "СОЛЯРИС"!!!  Це той фільм, який саме для вас довбаний Тарковський зіпсував! Так само, як (нєє, цього не може бути!) і "Пикник на обочине".
Далі я втрачаю свідомість, та все ж тримаюсь.
Пам"ятаєте фільм Содерберга із Клуні? Називався "Солярис"?
А! Той, Аватар! Класне кіно!

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Библиотека
« Reply #1339 : Лютий 25, 2023, 22:20:43 »
Щойно таке взнала, просто на голову не налазить! Деяке покоління українців нічого не знає про Станіслава Лема  :scare3:
Я кажу, що це найкращий і найвеличніший фантаст 20-го сторіччя, а вони мені: це той поляк, що "Вогнем і мечем"?
Та блять, кажу, то Сенкевич, 19 сторіччя! ви зіпсовані серіалами! Якийсь спалах порозуміння: еее Сталкер?
З останньою надією питаю: "СОЛЯРИС"!!!  Це той фільм, який саме для вас довбаний Тарковський зіпсував! Так само, як (нєє, цього не може бути!) і "Пикник на обочине".
Далі я втрачаю свідомість, та все ж тримаюсь.
Пам"ятаєте фільм Содерберга із Клуні? Називався "Солярис"?
А! Той, Аватар! Класне кіно!
:scare3: :scare3: :scare3:
 
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4112
  • Karma: 1783
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Библиотека
« Reply #1340 : Лютий 26, 2023, 11:17:12 »
Щойно таке взнала, просто на голову не налазить! Деяке покоління українців нічого не знає про Станіслава Лема 
Ну в мене двоюрідний брат 26 років нічого не знав про діснеївські мультики про Білосніжку та сім гномів, Русалоньку та багато же чого. В його часи були вже інші мульти.
Просто мультики переснімуть через деякий час, а ось заставляти читати класику ніхто не буде. Так і забувається.


Offline bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 346
  • Karma: 235
Re: Библиотека
« Reply #1341 : Лютий 26, 2023, 18:05:49 »
Ну в мене двоюрідний брат 26 років нічого не знав про діснеївські мультики про Білосніжку та сім гномів, Русалоньку та багато же чого. В його часи були вже інші мульти.
Просто мультики переснімуть через деякий час, а ось заставляти читати класику ніхто не буде. Так і забувається.
Така вже об'єктивна реальність: художня книга перетворюється на один з видів мистецтв для малочисельних поціновувачів. Як театр, чи живопис. З появою смартфонів цей процес просто сильно прискорився. А розпочався ще, мабуть, з появою кінематографа і телевізора.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1342 : Лютий 28, 2023, 17:33:07 »
чи живопис
Про живопис не погоджуюсь!  :down:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1343 : Лютий 28, 2023, 17:39:17 »
ака вже об'єктивна реальність: художня книга перетворюється на один з видів мистецтв для малочисельних поціновувачів
Це не так, бо ще є люди, які пишуть книги. Книги бувають паперові і електронні. Поки що я купую і ті, і інші. І звичайно, деякі краду. Художня книга поки що успішно існує.  :hot:


Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1344 : Лютий 28, 2023, 18:13:38 »
Художня література ніколи не перетвориться ні на що інше, крім як на іншу художню літературу. Можуть виникнути інші жанри, можуть бути інші інтерпретації, інші варіанти споживання, - як от аудіокниги. Можливо, письменник зможе зразу перетворити свою книгу на кіно чи мультик. Здається, це і відбувається  :smilie5: Ще може бути таке, що Іскін буде писати твори, як помічник письменника. Все можна перекрутити і споживати як завгодно. Кожному поколінню - своє. Та я не думаю, що це буде геть неповторний сюжет, чи якась вау! технологія. Не сяде за клавіатуру робот  :grin:, вбивши перед цим людину.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1345 : Лютий 28, 2023, 18:15:42 »
Хоча можна про це книжку написати  :smilie1:

Offline bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 346
  • Karma: 235
Re: Библиотека
« Reply #1346 : Лютий 28, 2023, 22:25:53 »
Це не так, бо ще є люди, які пишуть книги.
А також ще є люди, які малюють картини і пишуть театральні п'єси. І далі будуть.
Але порівняйте відсоток людей, що читали  художні книжки років 50 тому і тепер. Він точно не збільшився.
Просто відбувається черговий перехід на більш сучасні способи передачі інформації (досвіду, думок, ідей, почуттів...), подобається це комусь чи ні.
Попередній перехід давно описано класиком.
Cпойлер
Видатний твір якогось геніального архітектора може випадково з явитися і в двадцятому столітті так, як у тринадцятому з'явився твір Данте. Але архітектура вже ніколи не стане мистецтвом суспільним, мистецтвом колективним, мистецтвом панівним. Велика поема, велика будівля, великий твір людства вже не будуватиметься, а друкуватиметься.

І в майбутньому, якщо архітектура випадково й підніметься, то вже ніколи вона не буде володаркою. Вона підпаде під закони літератури, яка колись корилася її законам. Взаємини обох мистецтв різко змінилися. Безперечним є те, що за епохи архітектури поетичні твори — щоправда, нечисленні — були подібні до архітектурних пам'ятників. В Індії — поеми Віаза [162], заплутані, химерні, непроникні, як пагода. На Сході, в Єгипті — поезія, як і архітектура, велична й незворушна; в стародавній Греції вона має красу, ясність, спокій; у християнській Європі — велич католицизму, простодушність народу, багатий і пишний розквіт епохи оновлення. Біблія подібна до пірамід, Іліада — до Парфенону, Гомер — до Фідія. Данте в тринадцятому столітті — це остання романська церква, Шекспір у шістнадцятому— останній готичний собор.

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=704&page=34

Можливо, письменник зможе зразу перетворити свою книгу на кіно чи мультик.
І фільм, і книга, і архітектурний ансамбль можуть бути способом передати якусь інформацію. Але це РІЗНІ способи.  І саме способи активно змінюються з часом. А нових ідей в людства не так щоб і багато  :pardon:
« Останнє редагування: Лютий 28, 2023, 22:48:01 від bobr.dobr »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1347 : Березень 03, 2023, 18:59:08 »
Але це РІЗНІ способи.  І саме способи активно змінюються з часом. А нових ідей в людства не так щоб і багато 
Цитувати (виділене)
А нових ідей в людства не так щоб і багато
Я думаю, що це не так. От подивись - у багатьох фантастів не виникла думка про мобільний зв'язок або про ПК. Так, були деякі натяки, та у величніших цієї ідеї не було, на жаль. Вони таскали за собою в космос паперові карти, книги і всяку хуйню. Вони дзвонили по відео, прикуте до стіни.
Те, що з'явилося у людства в кінці 80-х, це і є нові ідеї. Хіба ні?

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1348 : Березень 03, 2023, 19:06:48 »
Живопис і архітектура, музика і література не дуже змінились за останні 150 років. Змінились лише засоби їх розповсюдження і втілення (нові технології в будівництві, наприклад). Про що, власне ти і казав.
Немає про що сперечатися.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Библиотека
« Reply #1349 : Березень 03, 2023, 19:12:47 »
Зараз чомусь фантасти і футуристи спираються на виникнення штучного інтелекту. Та це не дуже вправно і не дуже розумно. Буде стрьомно, коли наступне покоління буде сміятися з тих недолугих фантазій, з яких і ми сміємось зараз.  :)

0 Користувачів і 5 Гостей дивляться цю тему.