Автор Тема: Балакаємо про мови.
 

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #30 : Травень 30, 2015, 16:29:45 »

Дякую!  Так, у нас дійсно є багато слів запозичених з германських мов. Цікаво, що у шведів є суфікс як i у нас -ska (uropeiska unionen, elektriska tåg) чого здається нема в інших германських мовах.
  Кстати, да.  Я в свое время тоже обратила внимание.  Интересно бы почитать, есть ли реальная связь.  Но думаю, что для шведов понятно, как образовывались названия типичных советских городов типа Урюпинск, Комсомольск, етсетера, это для них не набор букв.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #31 : Травень 30, 2015, 16:34:40 »

Rosemåling - це традицiйний норвезький розпис побутових речей або навiть частин дому - стiни, наприклад, чи стелi.
Rose тут не значит "роза"?
Вообще, красивый язык этот шведский, только очень малопонятный.  Слышно, что германский, а так почти ничего не разберешь. Я так понимаю, он более близкий к датскому, чем с немецкому.

Offline Nordlys

  • ***
  • Повідомлень: 247
  • Karma: 136
  • Стать: Жіноча
    • Nordiva Tours
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #32 : Травень 30, 2015, 22:23:36 »

Rosemåling - це традицiйний норвезький розпис побутових речей або навiть частин дому - стiни, наприклад, чи стелi.
Rose тут не значит "роза"?
Вообще, красивый язык этот шведский, только очень малопонятный.  Слышно, что германский, а так почти ничего не разберешь. Я так понимаю, он более близкий к датскому, чем с немецкому.

Rose -это роза, разумеется. ( Забавно, но после написания поста об этом пошла по делам и проходя мимо букинистического купила книгу, исследование о rosemåling. Правда, на ново-норвежском).
pozemka, это не шведский, а норвежский. Но в принципе, я пойму все три языка, если текст написанный ( но не научный, тут и по-русски толку не будет :)). Норвежский и датский ближе по грамматике друг к другу ( шутка ли - столетия народы были вместе).Разговорно же я предпочту шведа в качестве собеседника: мы поймем друг друга лучше, произношение понятнее. Датский разговорный на мой слух слишном "германский", а немецкого я не знаю.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #33 : Травень 30, 2015, 22:32:00 »

Rose -это роза, разумеется. ( Забавно, но после написания поста об этом пошла по делам и проходя мимо букинистического купила книгу, исследование о rosemåling. Правда, на ново-норвежском).
pozemka, это не шведский, а норвежский. Но в принципе, я пойму все три языка, если текст написанный ( но не научный, тут и по-русски толку не будет :)). Норвежский и датский ближе по грамматике друг к другу ( шутка ли - столетия народы были вместе).Разговорно же я предпочту шведа в качестве собеседника: мы поймем друг друга лучше, произношение понятнее. Датский разговорный на мой слух слишном "германский", а немецкого я не знаю.

  Слишком германский - это похож на немецкий? (потому что по классификации он как раз германский и есть)
Никогда не слышала норвежского (так понимаю, что их два, тот, что ты упоминаешь, вроде зовется nunorsk просьба не бить, если исказила).  Датский слышала, шведский тоже.  Шведский очень нравится, как звучит.

Offline Nordlys

  • ***
  • Повідомлень: 247
  • Karma: 136
  • Стать: Жіноча
    • Nordiva Tours
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #34 : Травень 30, 2015, 22:51:01 »
Слишком германский - это похож на немецкий? (потому что по классификации он как раз германский и есть)
Никогда не слышала норвежского (так понимаю, что их два, тот, что ты упоминаешь, вроде зовется nunorsk просьба не бить, если исказила).  Датский слышала, шведский тоже.  Шведский очень нравится, как звучит.

Да, все скандинавские - германская языковая группа.
"Ново-норвежский" я употребила , действительно, для nynorsk ( произносится "ни-норшк"). Для меня он не очень привычен , поскольку в районе Осло говорят и пишут на bokmål ( бук-мол -"книжный язык").
И помимо основных норвежских здесь дофига диалектов - в каждой области свой.
Мне очень нравится слушать как разговаривают бергенцы ( г. Берген) - у них такое роскошное "французское" грассирование!

Offline Спудей

  • *****
  • Повідомлень: 662
  • Karma: 274
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #35 : Червень 02, 2015, 09:59:27 »
 Может, кто-то с филологов ответит, почему мы  называем Штати Америки "Сполученим"?
 Разве не правильние было б "Об'єднані"? Об'єднані Нації, Об'єднані Емірати?

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27673
  • Karma: 7894
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #36 : Червень 02, 2015, 10:02:45 »
Может, кто-то с филологов ответит, почему мы  называем Штати Америки "Сполученим"?
Калька с русского? Там тоже США, а не ОША.

Offline Daisy

  • *****
  • Повідомлень: 3023
  • Karma: 527
  • Стать: Жіноча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #37 : Червень 02, 2015, 12:02:09 »
Может, кто-то с филологов ответит, почему мы  называем Штати Америки "Сполученим"?
 Разве не правильние было б "Об'єднані"? Об'єднані Нації, Об'єднані Емірати?


Чому Арабські Емірати — Об’єднані, а Штати Америки — Сполучені? У чому різниця?


Cпойлер
- Мабуть тому, що Емірати об'єдналися добровільно, а Штати все-таки приєднувалися, коли шляхом громадянської війни, коли грошима

- думай, думай!  :sneaky:

- так ви прямо політичний правокатор)  :pardon:

- історія за восьмий клас .. . візьміться за підручник, друже мій)  :rolleyes2:

- Можливо, що в різних парадигмах їх створення, об'єднуються добровільно, в а з'єднують завжди або практично завжди примусово ...

- Араби взяли одного разу - і об'єднались! А Америка саме з'єднувалася: спочатку був один штат, потім до нього приєднатися другий штат, після третього і т.д. Вобщем, процес був тривалий!</p>

http://vid.zao.com.ua/chomu-arabski-emirati-ob-ednani-a-shtati-ameriki/

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #38 : Червень 02, 2015, 13:05:30 »
Может, кто-то с филологов ответит, почему мы  называем Штати Америки "Сполученим"?
Калька с русского? Там тоже США, а не ОША.

Возможно. А в русском, как я понимаю, традиция еще как минимум с 19 века. Только тогда USA в русском были САСШ - Северо-Американские Соединенные Штаты, - потому что кроме них были (и есть) еще Мексиканские Соединенные Штаты и Бразильские Соединенные Штаты. Потом в какой-то момент название страны стали переводить как США.
А термин САСШ сейчас используют те ватники, которые считают себя слишком интеллигентными, чтобы использовать слово "пиндостан". Это, видимо, в память от тех временах, когда США были "одними из соединенных штатов", а не теми самыми "Соединенными Штатами".:)

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27673
  • Karma: 7894
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #39 : Червень 02, 2015, 13:10:14 »
Возможно. А в русском, как я понимаю, традиция еще как минимум с 19 века.
Вообще, в некоторые устойчивые названия лучше не вдумываться :). Какого хрена соединенные? Кем соединенные? Как соединенные? Совершенно дурацкое название, на самом деле. Объединенные гораздо правильней и логичней. Что-то типа Пекина. Один умник придумал и понеслась.

Offline M!ханя

  • ***
  • Повідомлень: 127
  • Karma: 358
  • Стать: Чоловіча
  • Беларусь
    • гнездо медведа
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #40 : Червень 02, 2015, 13:28:15 »
А у нас США это ЗША - Злучанныя Штаты Амерыкi :)

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #41 : Червень 03, 2015, 23:43:41 »
Слишком германский - это похож на немецкий? (потому что по классификации он как раз германский и есть)
Никогда не слышала норвежского (так понимаю, что их два, тот, что ты упоминаешь, вроде зовется nunorsk просьба не бить, если исказила).  Датский слышала, шведский тоже.  Шведский очень нравится, как звучит.

Да, все скандинавские - германская языковая группа.
"Ново-норвежский" я употребила , действительно, для nynorsk ( произносится "ни-норшк"). Для меня он не очень привычен , поскольку в районе Осло говорят и пишут на bokmål ( бук-мол -"книжный язык").
И помимо основных норвежских здесь дофига диалектов - в каждой области свой.
Мне очень нравится слушать как разговаривают бергенцы ( г. Берген) - у них такое роскошное "французское" грассирование!
Финский - нет.
Норвежский такой редкий язык, так еще и варианты и диалекты.  Чтобы жизнь медом не казалась. Поищу на ютубе, как звучит.



Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #42 : Червень 03, 2015, 23:48:53 »
Может, кто-то с филологов ответит, почему мы  называем Штати Америки "Сполученим"?
 Разве не правильние было б "Об'єднані"? Об'єднані Нації, Об'єднані Емірати?
Я не спец, но думаю, дело в эпохе. И нации, и эмираты образовались сравнительно недавно. А вот название США - довольно давно. Возможно, тогда сподручнее было говорить "соединенные", а не "объединенные".  Возможно также, что название пришло через другой язык, а не напрямую с английского и были какие-то нюансы перевода.

Offline Natan

  • *****
  • Повідомлень: 759
  • Karma: 380
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #43 : Червень 03, 2015, 23:52:08 »
bokmål ( бук-мол -"книжный язык").
Наш корпоративный support теперь долго будут помнить это слово. Пользователь ввёл в программу текст, в котором было слово bokmål, и программа упала, как оказалось, из-за необычной буквы å.

Offline massii

  • ****
  • Повідомлень: 400
  • Karma: 593
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #44 : Липень 03, 2015, 17:43:02 »
Ганна Черкаська

3 липня День Незалежності Республіки Білорусь. Це єдиний день за рік, коли Президент оголошує промову білоруською мовою.
У Білорусі офіційні мови дві: білоруська (має близько 7-8 млн. носіїв мови) та російська. Білоруська мова має два варіанти: офіційна орфографія (т. з. Наркомівка) була під час радянської влади наближена до російської мови, її вивчають у школі та класична орфографія, або ж Тарашкевиця, ґрунтується на граматиці Броніслава Тарашкевича (видана в 1918 року, офіційно вживалася до 1933 року). Класичну мову заборонили одночасно з указами Постишева в Україні, що скасовував українську літеру ґ, як буржуазно-націоналістичну, забороняв правопис Голоскевича.

От і порівняйте:

Офіційний правопис                     Класичний правопис           Значення
працэнт                                         адсотак                               відсоток
Германія                                         Нямеччына                          Німеччина
Еўропа                                           Эўропа                                  Європа
сімвал (безпосредньо з грецької)  сымбаль (через латинську)   символ

Після такого покращання в Україні поширився суржик, а в Білорусі – трасянка — білорусько-російський суржик.
У 1995 р. режим Олександра Лукашенка обрав політику фактичного знищення живої білоруської мови і надав пріоритетність другій державній мові – російській. Сьогодні кількість активних користувачів білоруською мовою досягла мінімального загрозливого рівня, тому ЮНЕСКО віднесла білоруську мову до вимираючих.

«Люди, які говорять білоруською мовою, не можуть нічого робити, окрім як розмовляти нею, бо по-білоруськи не можна висловити нічого великого. Білоруська мова - бідна мова. У світі існує тільки два великі мови - російська та англійська.» Цей вислів належить президентові Олександру Лукашенку.

З 1991 року в Білорусії День Незалежності святкували 27 серпня, але 1996 р. батька запровадив 3 липня. Адже 3 липня 1944 р. у ході білоруської операції «Багратіон» у Мінську відбулася рокіровка: замість гітлерівських військ зайшли сталінські.

Offline Tti

  • *****
  • Повідомлень: 1505
  • Karma: 459
  • ...раніше був алкоголь, тепер достатньо соку (с)
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #45 : Липень 03, 2015, 18:52:24 »
Смешной словарь русско-чешский. Листать несколько страниц вполне можно (после алфавита идут картинки)
http://funnybooks.cz/
ніхто не любе радикалів, поки не усвідомлює, що ліберали дають владу покидькам.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8283
  • Karma: 3325
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #46 : Липень 04, 2015, 01:43:55 »
Смешной словарь русско-чешский. Листать несколько страниц вполне можно (после алфавита идут картинки) http://funnybooks.cz/

А я еще развлекала своих студентов примерами типа:

vůně-voněti-vonavka vs pach-zápach-pachnouti   и   západ vs záchod :grin:
 
(у меня нет чешской раскладки, поэтому в одном n не хватает гачка)
 
« Останнє редагування: Липень 04, 2015, 01:48:13 від Milena »

Offline rasulov

  • *
  • Повідомлень: 28
  • Karma: 43
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #47 : Липень 04, 2015, 03:58:39 »
Класичну мову заборонили одночасно з указами Постишева в Україні, що скасовував українську літеру ґ, як буржуазно-націоналістичну, забороняв правопис Голоскевича.

Буржуазно-націоналістична літера  :facepalm: Які ж вони йо#нуті були (і є)

Offline Кру_Элл

  • *****
  • Повідомлень: 4170
  • Karma: 4229
  • Стать: Жіноча
  • Миколаїв - місто корабелобандерівців.
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #48 : Липень 09, 2015, 13:35:45 »



Планы на вечер: мотать новостную ленту с недовольным лицом.

Offline Daisy

  • *****
  • Повідомлень: 3023
  • Karma: 527
  • Стать: Жіноча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #49 : Липень 09, 2015, 13:44:32 »

Кру, які хороші слова! Деякі я ніколи не вживала.

Offline Tti

  • *****
  • Повідомлень: 1505
  • Karma: 459
  • ...раніше був алкоголь, тепер достатньо соку (с)
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #50 : Липень 09, 2015, 13:47:33 »
А я еще развлекала своих студентов примерами типа:
Я не могу привыкнуть к тому, что pitomec это дурак  :)
ніхто не любе радикалів, поки не усвідомлює, що ліберали дають владу покидькам.

Offline Кру_Элл

  • *****
  • Повідомлень: 4170
  • Karma: 4229
  • Стать: Жіноча
  • Миколаїв - місто корабелобандерівців.
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #51 : Липень 09, 2015, 13:48:29 »
Кру, які хороші слова! Деякі я ніколи не вживала.
Я декілька не знаю навіть. :) Якщо в Гугл не підглядати.  :grin:
Не знаю: кебета, кетяг, розпаношились, живосилом, обценьки.
« Останнє редагування: Липень 09, 2015, 13:51:37 від Кру_Элл »
Планы на вечер: мотать новостную ленту с недовольным лицом.

Offline Daisy

  • *****
  • Повідомлень: 3023
  • Karma: 527
  • Стать: Жіноча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #52 : Липень 09, 2015, 13:52:12 »
А я еще развлекала своих студентов примерами типа:
Я не могу привыкнуть к тому, что pitomec это дурак  :)

Я читала, що в чешській є багато слів значення яких не співпадає з українськими хоча звучать ніби однаково.

Offline Daisy

  • *****
  • Повідомлень: 3023
  • Karma: 527
  • Стать: Жіноча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #53 : Липень 09, 2015, 13:57:53 »
Кру, які хороші слова! Деякі я ніколи не вживала.
Я декілька не знаю навіть. :) Якщо в Гугл не підглядати.  :grin:
Не знаю: кебета, кетяг, розпаношились, живосилом, обценьки.

Та тут є слова які я ніколи не вживала але і є такі про які я ніколи і не чула. Можливо вони вживаються тільки в розмовній мові в певних регіонах.
Подобається слово "белькотітити" :) Що ти там белькочеш?  :sarcastic:

Offline Сушка з маком

  • *****
  • Повідомлень: 6585
  • Karma: 3416
  • Стать: Жіноча
  • непозбувна бентега
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #54 : Липень 10, 2015, 17:34:24 »
Кру, які хороші слова! Деякі я ніколи не вживала.
+1.  :)
"Отакої!" и "А дзуськи!" - постійно.  ::)

Offline AVI

  • *****
  • Повідомлень: 1901
  • Karma: 2471
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #55 : Липень 10, 2015, 20:46:27 »
Пытаюсь учить английский, дома. Вне занятий в голове полная каша из обрывков предложений, обломков слов и т.д.
Может существуют какие-нибудь  поговорки, стишки-песенки на английском для тренировки языка и прочего речевого аппарата (чтобы не заплетались) и, главное, перебивания этого кошмарного  потока неуложившихся знаний?

Offline Natan

  • *****
  • Повідомлень: 759
  • Karma: 380
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #56 : Липень 10, 2015, 20:49:43 »
Пытаюсь учить английский, дома. Вне занятий в голове полная каша из обрывков предложений, обломков слов и т.д.
Может существуют какие-нибудь  поговорки, стишки-песенки на английском для тренировки языка и прочего речевого аппарата (чтобы не заплетались) и, главное, перебивания этого кошмарного  потока неуложившихся знаний?
У тебя есть любимые песни на английском языке? Найди тексты в интернете, слушай, смотри слова, и пой про себя. Будут тебе и речевые обороты, и укладывающиеся на любимую музыку знания.

Cпойлер
Мне в 15-16 лет это очень помогло учить английский в свободном плавании относительно школьной программы.

Offline Daisy

  • *****
  • Повідомлень: 3023
  • Karma: 527
  • Стать: Жіноча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #57 : Липень 10, 2015, 21:31:28 »
Пытаюсь учить английский, дома. Вне занятий в голове полная каша из обрывков предложений, обломков слов и т.д.
Может существуют какие-нибудь  поговорки, стишки-песенки на английском для тренировки языка и прочего речевого аппарата (чтобы не заплетались) и, главное, перебивания этого кошмарного  потока неуложившихся знаний?

Для вивчення мов можу порадити Babbel. Не знаю як на комп'ютері, а на телефоні або планшеті можна практикувати навіть вимову. Пробувала тільки французьку. Мені сподобалось. За англійську нічого не можу сказати але варто спробувати. Думаю, що методика одна.

Offline AVI

  • *****
  • Повідомлень: 1901
  • Karma: 2471
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #58 : Липень 10, 2015, 21:47:29 »
Для вивчення мов можу порадити Babbel.
Занимаюсь в Duolingo - и на ПК, и на телефоне довольно удобно, втянулся уже. Имеет ли смысл менять?

Offline AVI

  • *****
  • Повідомлень: 1901
  • Karma: 2471
  • Стать: Чоловіча
Re: Балакаємо про мови.
« Reply #59 : Липень 10, 2015, 21:56:36 »
У тебя есть любимые песни на английском языке? Найди тексты в интернете, слушай, смотри слова, и пой про себя. Будут тебе и речевые обороты, и укладывающиеся на любимую музыку знания.
Надо будет попробовать.
Надеялся, что есть какие-нибудь скороговорки. Что-то типа известного "Three swiss witch-bitches, which wished ...", только разнообразнее.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.