Автор Тема: Пузата хата
 

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3265
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Re: Пузата хата
« Reply #11910 : Липень 14, 2023, 13:25:07 »
Те, шо на картинці, мені запеченим не виглядає. А мої взагалі від якихось десертів.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Пузата хата
« Reply #11911 : Липень 14, 2023, 18:46:31 »
В мене такі горшики залишаються від паштетів з магазину. Я потім в них запікаю у духовці або сир типу брі-камамбер, або гриби а-ля жульєн, або взагалі овочі під сиром порціонно, або гратен, або маленьку порцію рататуя.
Час життя горшиків обмежений, але вистачає на багато разів. Потім купую паштет знов й в мене чергова партія посуду для погратися  :smile4:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11912 : Липень 14, 2023, 18:52:23 »
@Охтирка, а як ти робишь ту буженіну в мультіваркі?
(Я іі віддала своєі єєє одконкласснице), но вона поряд зі мною))д
А то завтра привезуть (до моєі колишньоі сусідки) з Чернівців ту буженіну і я теж іі заказувала :facepalm: :facepalm: :grin:
Ситеми температурами(везут замороженную  домашнюю. Пока приехала, то она разморозилась, а тут опять замороживать) я б краще тут іі робила))д

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11913 : Липень 14, 2023, 18:59:17 »
@Охтирка, а як ти робишь ту буженіну в мультіваркі?
(Я іі віддала своєі єєє одконкласснице), но вона поряд зі мною))д
А то завтра привезуть (до моєі колишньоі сусідки) з Чернівців ту буженіну і я теж іі заказувала :facepalm: :facepalm: :grin:
Ситеми температурами(везут замороженную  домашнюю. Пока приехала, то она разморозилась, а тут опять замороживать) я б краще тут іі робила))д
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11914 : Липень 14, 2023, 19:00:44 »
@Охтирка, а як ти робишь ту буженіну в мультіваркі?
(Я іі віддала своєі єєє одконкласснице), но вона поряд зі мною))д
А то завтра привезуть (до моєі колишньоі сусідки) з Чернівців ту буженіну і я теж іі заказувала :facepalm: :facepalm: :grin:
Ситеми температурами(везут замороженную  домашнюю. Пока приехала, то она разморозилась, а тут опять замороживать) я б краще тут іі робила))д
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)

Тобото можна и в духовці таке зробити?
Яке м ясо потрібно?
Дякую :give_rose:

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11915 : Липень 14, 2023, 19:14:47 »
@Охтирка, а як ти робишь ту буженіну в мультіваркі?
(Я іі віддала своєі єєє одконкласснице), но вона поряд зі мною))д
А то завтра привезуть (до моєі колишньоі сусідки) з Чернівців ту буженіну і я теж іі заказувала :facepalm: :facepalm: :grin:
Ситеми температурами(везут замороженную  домашнюю. Пока приехала, то она разморозилась, а тут опять замороживать) я б краще тут іі робила))д
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)

Тобото можна и в духовці таке зробити?
Яке м ясо потрібно?
Дякую :give_rose:
Можна. Свинина безпрограшна. З яловичини-телятини краще тільки певні шматки, у нас на базарах такі називають яблучко або черепашка.

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11916 : Липень 14, 2023, 20:00:38 »
@Охтирка, а як ти робишь ту буженіну в мультіваркі?
(Я іі віддала своєі єєє одконкласснице), но вона поряд зі мною))д
А то завтра привезуть (до моєі колишньоі сусідки) з Чернівців ту буженіну і я теж іі заказувала :facepalm: :facepalm: :grin:
Ситеми температурами(везут замороженную  домашнюю. Пока приехала, то она разморозилась, а тут опять замороживать) я б краще тут іі робила))д
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)

Тобото можна и в духовці таке зробити?
Яке м ясо потрібно?
Дякую :give_rose:
Можна. Свинина безпрограшна. З яловичини-телятини краще тільки певні шматки, у нас на базарах такі називають яблучко або черепашка.

У меня в духовке много режимов и там есть и медленный с термотром, я на нем другое мясо делала и было ок
Но с бужениной непонятно, это филе или другое мясо? Филе само по себе уже сухое..
Короче как то черновицкое сьем, то буду экспереминтировать!
Спасибо за ответ :give_rose:

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11917 : Липень 14, 2023, 20:07:08 »
@Охтирка, а як ти робишь ту буженіну в мультіваркі?
(Я іі віддала своєі єєє одконкласснице), но вона поряд зі мною))д
А то завтра привезуть (до моєі колишньоі сусідки) з Чернівців ту буженіну і я теж іі заказувала :facepalm: :facepalm: :grin:
Ситеми температурами(везут замороженную  домашнюю. Пока приехала, то она разморозилась, а тут опять замороживать) я б краще тут іі робила))д
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)

Тобото можна и в духовці таке зробити?
Яке м ясо потрібно?
Дякую :give_rose:
Можна. Свинина безпрограшна. З яловичини-телятини краще тільки певні шматки, у нас на базарах такі називають яблучко або черепашка.

У меня в духовке много режимов и там есть и медленный с термотром, я на нем другое мясо делала и было ок
Но с бужениной непонятно, это филе или другое мясо? Филе само по себе уже сухое..
Короче как то черновицкое сьем, то буду экспереминтировать!
Спасибо за ответ :give_rose:
Будь-яка частина свинини сухою не буде. Якщо є сумніви, то краще взяти жирніший шматок. Готування за вказаної температури забезпечує потрібний результат.

Offline Skogkatt

  • *****
  • Повідомлень: 1483
  • Karma: 2546
  • Стать: Жіноча
  • Франція
Re: Пузата хата
« Reply #11918 : Липень 14, 2023, 23:18:45 »
У меня полно маленьких глиняных горшочков из-под сыра.
Где-то такие:



У кого-то есть  идеи, что в них можно сделать порционно-вкусного?
А, то жена грозится их всеx, таких замечательных, выкинуть вместе со мной-"плюшкиным"  :smilie5:...
Надо завести котиков и кормить их из этих мисочек.
Да простят меня marplik и Прекрасная Свинарка

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11919 : Липень 16, 2023, 19:47:31 »
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)
З фольгою чи без фольги?

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11920 : Липень 16, 2023, 20:12:49 »
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)
З фольгою чи без фольги?

Без. За такої температури не потрібна.

Offline marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9095
  • Karma: 8159
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Пузата хата
« Reply #11921 : Липень 17, 2023, 17:32:56 »
Я вчера полдня толкласть на кухне, а приготовила с гулькин нос.
Окрошку сделала на один раз, уже съели. Но было хорошо, у нас жара началась, так что окрошка в самый раз. Сделала холодец. На ужин сделала пасту и соус к ней: фарш из индейки, помидоры, итальянские специи. Дочь и муж поели, а мне даже не хотелось, обошлась куском хлеба с рыпкой засоленной. Компот сварила в рамках чистки холодильника: остатки вареньев всяких разных и нектарины с дерева во дворе. Цвет у компота получился пcиходелический: фиолетовый, из-за чёрносмородинового варенья. На Хэлловин хорошо такой делать.
Вообще, как-то неохота ничего готовить, и есть неохота, и работать неохота... Жарко.
« Останнє редагування: Липень 17, 2023, 20:14:40 від marplik »

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11922 : Липень 19, 2023, 19:48:58 »
Обмазати сіллю перцем на дві години режим тушкування або 80-90 градусів (це важливо)
З фольгою чи без фольги?

Без. За такої температури не потрібна.
І обсмажувати не потрібно перед тим?
 Я то привезенное хорошо рассмотрела(правда не могу сообразить какая конкретно часть свинины этот кусок) и оно снаруж коричневое(коптили?) , а внутри сочное(держали в маринаде?)
У меня духовку можно и на внутреннюю температуру мяса запрграммировать, я так кусок пробовала делить, но то не филе было свыняче
Свыняче филе боюсь, что сухое будет если только в перец и соль его и без обжарки в духовку на маленькую температуру
Я тут у мясника завтра фарш буду забирать( на свою голову подписалась ради наших в центре, бо там дешево мясо, но и каждый раз минимум 5 кг мяса надо брать, я м пишу, они мне отвечают, что морозилка и холодильник забиты :facepalm: :grin:) и подсуну ему кусочек того нашего мяса, пусть мне такое же выдает по структуре)))
Пс это  оно?
Это вот не сухое и готовится по-другому, чем обычная швыня)))
ППС 5 кг фарша :facepalm: @Мадам Петрановская , ну тесто на пельмени я сделаю, а вот чебуреки пробовала и полная фигня получилась, ты как то темто делаешь на них?

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11923 : Липень 19, 2023, 20:09:20 »
Ну короче поползала по инету и думаю, что это таки этот кусок мяса , наш varkenshaas)))
Как черновицкий доем(а мне много привезли, я и в морозилку кг два кинула), то буду экспериментировать))
У нас, кстати, этот кусок мяса едят и розовым (типа говяжьего стейка, но если в стейке вообще с кровью не прожареный едят, то тут конечно таки до розового доводят)))
Едят его тут горячим, но мы его (с разными маринадами) и холодным будем пробовать)))


Offline marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9095
  • Karma: 8159
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Пузата хата
« Reply #11924 : Липень 19, 2023, 20:44:53 »
Ну короче поползала по инету и думаю, что это таки этот кусок мяса , наш varkenshaas)))
Похоже на то, что у нас называют tenderloin, вырезка.
У нас продаются небольшими такими поленцами, не больше килограмма. Я обсыпаю этот длинный кусок мяса смесью из перца, соли, сухого тимьяна, сухого кориандра (по чайной ложке), немного острого перца типа чили или кайена, и обжариваю до корочки на сухой сковородке. Потом в духовку на 20-25 минут 165 C, и нежное, розовое, но без крови внутри, мясо готово к поеданию с урчанием.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Пузата хата
« Reply #11925 : Липень 19, 2023, 20:48:26 »
Ой

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11926 : Липень 19, 2023, 21:09:15 »
Ну короче поползала по инету и думаю, что это таки этот кусок мяса , наш varkenshaas)))
Похоже на то, что у нас называют tenderloin, вырезка.
У нас продаются небольшими такими поленцами, не больше килограмма. Я обсыпаю этот длинный кусок мяса смесью из перца, соли, сухого тимьяна, сухого кориандра (по чайной ложке), немного острого перца типа чили или кайена, и обжариваю до корочки на сухой сковородке. Потом в духовку на 20-25 минут 165 C, и нежное, розовое, но без крови внутри, мясо готово к поеданию с урчанием.
Думаю, что это оно, да)) и до кг стандартно(в супере, у мясника может можно побольше кусок заказать, я хз)
я этот тоже знаю хорошо, но до сих пор только в горячем виде( а там вариантов много))) я к нему и соус отделный делала из белых грибов и тогда только перцем и солью посыпала перед обжаркой и другие варианты делала
А щас мне приспичило тот балык( хотя они так называют, но классический балык вяленый, а не из духовки, чи я вообще уже все попутала)))
Ну посмотрим)))
Я с мясои разобралась, теперь нужно тесто на чебуреки, потому что по рецепту из интернета не тесто вышло, а гадость))
Ты челуреки не делаешь, случайно?))

Offline marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9095
  • Karma: 8159
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Пузата хата
« Reply #11927 : Липень 20, 2023, 00:22:53 »
Ты челуреки не делаешь, случайно?))
Нет, я вообще с тестом не очень. Слышала, что водку надо добавлять в тесто для чебуреков (в любое, которое в масле жарится) - для заради хрустящести. Без фанатизьму, ложку, например. Остальное можно выпить. С чебуреками хорошо должно быть.

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8799
  • Karma: 9822
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Пузата хата
« Reply #11928 : Липень 20, 2023, 09:16:28 »
В Крыму меня учили делать тесто на чебуреки так.
Караимка учила. Это такие татарские евреи.  :smilie1:
Ложка уксуса, ложка, растительного масла, немного соли, стакан кипятка, три стакана муки.
Вместо уксуса можно водку. Татары не пьют алкоголь, поэтому у них уксус.
Смысл в том, что бы эта жидкость при жарке испарилась и образовались пузырьки.
Из этого же теста можно жарить и янтык. Это чебурек, но на сухой сковородке. После жарки его промазывают сливочным маслом.
И да, фарш для начинки должен быть достаточно жидким, что бы бульон в чебуреке получился.
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11929 : Липень 20, 2023, 13:10:49 »
В Крыму меня учили делать тесто на чебуреки так.
Караимка учила. Это такие татарские евреи.  :smilie1:
Ложка уксуса, ложка, растительного масла, немного соли, стакан кипятка, три стакана муки.
Вместо уксуса можно водку. Татары не пьют алкоголь, поэтому у них уксус.
Смысл в том, что бы эта жидкость при жарке испарилась и образовались пузырьки.
Из этого же теста можно жарить и янтык. Это чебурек, но на сухой сковородке. После жарки его промазывают сливочным маслом.
И да, фарш для начинки должен быть достаточно жидким, что бы бульон в чебуреке получился.
А скажи, надо совсем тонко раскатывать его?
Я такое тесто на пельмени делаю, только без водки и оно хорошее
И его же сделала на чебуреки, а оно как жесткая подошва после жарки в масле :cray:
Поэтому его остаток пустила на пельмени
Начинка сочная была, с этим проблем нет

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8799
  • Karma: 9822
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Пузата хата
« Reply #11930 : Липень 20, 2023, 13:51:17 »
Я без уксуса и без водки тоже на пельмени такое делаю.
А с уксусом на чебуреки и вроде бы всегда нормально.
Раскатывать надо довольно тонко.
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11931 : Липень 20, 2023, 14:30:51 »
В Крыму меня учили делать тесто на чебуреки так.
Караимка учила. Это такие татарские евреи.  :smilie1:
Ложка уксуса, ложка, растительного масла, немного соли, стакан кипятка, три стакана муки.
Вместо уксуса можно водку. Татары не пьют алкоголь, поэтому у них уксус.
Смысл в том, что бы эта жидкость при жарке испарилась и образовались пузырьки.
Из этого же теста можно жарить и янтык. Это чебурек, но на сухой сковородке. После жарки его промазывают сливочным маслом.
И да, фарш для начинки должен быть достаточно жидким, что бы бульон в чебуреке получился.
А скажи, надо совсем тонко раскатывать его?
Я такое тесто на пельмени делаю, только без водки и оно хорошее
И его же сделала на чебуреки, а оно как жесткая подошва после жарки в масле :cray:
Поэтому его остаток пустила на пельмени
Начинка сочная была, с этим проблем нет
А какой фарш был? Там тесто по природе жесткое и пресное.. Жир от фарша его должен размягчать + сок от лука. Что водка, что уксус -- вещи непринципиальные.
Если фарш нежирный то ничего хорошего не выйдет.

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11932 : Липень 20, 2023, 17:17:27 »
Фарш свинина напополам с говядиной, много лука, специи, холодная вода
Внутри они были очень сочными, но надо было тесто сначала прогрызть))))

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11933 : Липень 20, 2023, 19:47:36 »
Фарш свинина напополам с говядиной, много лука, специи, холодная вода
Внутри они были очень сочными, но надо было тесто сначала прогрызть))))
Не знаю тогда. или толсто раскатала, или перезабила тесто мукой.

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11934 : Липень 20, 2023, 19:51:14 »
Кстати, то черновицкое мясо таки коптят, так шо не получится его из духовки сделать, а коптильню(муж громадную соорудил перед стройкой и игрались с разными щепками дерева) он двух дамам сплавил, хай им хобби будет)))
Щас сварила зеленый борщ с щавелем, мне его нельзя, как и свареный из грибов суп, как и чебуреки :grin:
Слюни текут, хотя я не по супам совершенно, но потом будет полная гадость, хотя ради того зеленого… :grin:
Но их хоть муж жрет и нахваливает, те чебуреки, которыми можно было кого убить, ему не зашли :grin:
Но он и пельмени не понимает и голубцы или фаршированные перцы)))
А у меня даже пару ложек водки в холодильнике уже пару месяцев стоит :smilie5:
Мы ее пьем раз в пару месяцев и с апельсиновым соком, не чистую, прям аж просится запустить на те чебуреки :grin:
Завтра заберу оот фарш заказанный и таки в субботу себе опять попробую пару чебуреков сварганить, если что, то остаток теста опять на пельмени пущю, хотя, конечно, странно, что они левыми выходят при том, что именно в таком тесте(и еденственно в нем :grin:) я хороша, ну была))) может в этом все дело))

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1689
  • Karma: 464
Re: Пузата хата
« Reply #11935 : Липень 20, 2023, 19:52:24 »
Фарш свинина напополам с говядиной, много лука, специи, холодная вода
Внутри они были очень сочными, но надо было тесто сначала прогрызть))))
Не знаю тогда. или толсто раскатала, или перезабила тесто мукой.
Наверное
Посмотрим, я только отписалась))
Тут продают готовое слоенное тесто, если что, то для мужа начинку в него, его не испортишь, а сама буду себе делать и посмотрим)))

Offline Gerbil

  • *****
  • Повідомлень: 4094
  • Karma: 5731
  • Стать: Жіноча
  • Израиль
Re: Пузата хата
« Reply #11936 : Жовтень 12, 2023, 12:38:50 »
Торт медово-ореховый.
(рецепт записаний. рос. мовою, бо мою рос. бабцю вчила сусiдка з Бiлорусi)

ТЕСТО:
Сахар - 150г
мёд -200г
4 желтка  - всё вместе растереть.
4 белка взбить+300г муки+1 ч.л.  соды+ 10 орехов - смешать и добавить к медово-сахарной смеси

Тесто оставить постоять сутки при комнатной температуре - (можно 7-8 часов) - не должно подняться, только появятся отдельные пузырьки.
Разделить на три коржа (консистенция как у очень густой сметаны - не раскатывать, а размазывать по дну формы слоем примерно 5мм) Чем смазывать форму(или застилать бумагой) - НЕ ПОМНЮ...
Печь в "горячей духовке" (Делений\регулировки никаких не было) - 7-8 -9 минут каждый корж. (готовность проверить деревянной зубочисткой, как для других тортов)

КРЕМ
150г.масла+150г.сахара+3 желтка - ОПЦИОНАЛЬНО
0.5л ГУСТОЙ сметаны +100г сахара - взбить до растворения сахара. + нарезанный кусочками чернослив (тоже опционально)

Если получится - каждый корж разрезать по толщине, так лучше пропитается.
Это - на небольшой торт (форма около 26см диаметром) - потом все пропорции мы пересчитывали на большее количество.


« Останнє редагування: Жовтень 12, 2023, 12:54:10 від Gerbil »

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Пузата хата
« Reply #11937 : Жовтень 12, 2023, 13:34:05 »
Ой, оце ви тему підняли. А я минулого тижня сестрі на день народження медовік робила, на гречаному меді. Крем сметановий. Ото було смачно  :crazy:
А при эсесерi в мене була бабуля, яка пекла чудовий медовик. :girl_in_dreams: Зi сметанним кремом. Так ось - ми з бабулею тодi (я теж допомагала - збивала крем) довели ЕМПIРИЧНО, що мед можна брати будь-який, навiть штучний - на смак практично не впливає, тiльки колiр свiтлiший. А в крем можна НЕ додавати вершкове масло, але сметану треба вiдцiдити, щоб була густа.  А тепер маю й меди, й горiхи вже чищенi - а пекти лiниво, та й солодкого не хочеться. Такую страну... :silly: (с)

А я з'ясувала таки, що впливає. Бо коли на якомусь супермаркетівському приготувала, то аромату меду не відчувалося. Сметана 30%, ніякого вершкового масла.


Зараз дам посилання на рецепт. В мене трошки інший
« Останнє редагування: Жовтень 12, 2023, 13:47:57 від Drakonchik »

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Пузата хата
« Reply #11938 : Жовтень 12, 2023, 13:58:29 »
Торт "Медівник" з чорносливом та горіхами

Приготування "Медівника"
1 торт 20 см діаметром

Для коржів:

    150 грам цукру
    100 грам гречаного меду
    100 грам вершкового масла
    1 ч.л. лимонного соку
    3 яйця
    500 грам борошна
    1 ч.л. соди

Для крему:

    1,2 кг сметани 30%, добре охолодити
    2 ст.л. гречаного меду
    100 грам цукрової пудри
    1 ст.л. коньяку

Крім того:

    150 грам волоських горіхів (при бажанні, трішки підрум'янити в духовці, дрібно посікти)
    200 грам свіжого, м'якого чорносливу, посікти (вага без кісточок)
    100 грам чорного шоколаду для декорацій, посікти

1) У глибоку миску чи чашу планетарного міксера помістити мед, цукор та масло. Поставити на водяну баню, так щоб дно миски не торкалось води й помішуючи, прогрівати, доки маса стане однорідною.
2) Зняти миску з водяної бані, додати яйця та лимонний сік й добре вимішати.
3) Борошно змішати з содою й додати до вологих інгредієнтів. Замісити липке, вологе тісто. БОРОШНА НЕ ПІДСИПАТИ! Накрити миску кришкою чи тарілкою по розміру й залишити так на 1 годину. (Можна навіть на 24 години, але тоді тісто слід поставити в холодильник.
4) Після відпочинку тіста, духовку розігріти до 170 ᵒС.
5) Тісто викласти на робочу поверхню присипану борошном й розділити на 10 частин й з кожної, руками притрушеними борошном, скатати кульки. (Приблизно по 100 грамів кожна) Далі, на присипаній борошном поверхні, по черзі розкатати, по мірі випікання, кожну кульку, товщиною приблизно 2-3 мм. Не переймайтесь формою, головне щоб з коржа можна було вирізати кружечок 20 см діаметром.
6) Викласти тісто на застелене пергаментом деко й рівномірно поколоти виделкою, щоб корж не здувався.
7) Вставити до розігрітої духовки й пекти, доки корж підрум'яниться, 5-7 хвилин. Я пекла по 3 коржі одразу, рівномірно їх розподіляючи в духовці на деках.
8 ) Ще гарячий корж швидко обрізати кулінарним кільцем 20 см діаметром або по боках роз'ємної форми 20 см діаметром, за допомогою ножа. Те саме зробити з рештою кульок і так спекти 10 коржів, вирізаючи й складаючи один на один. Залишити до повного вистигання.
9) Поки коржі вистигають, сметану викласти на сито застелене двома шарами марлі, сито поставити над мискою й поставити в холодильник на 2 години стікати.
10) Після вистигання коржів, приготувати крем. Відціджену сметану помістити в глибоку миску чи чашу планетарного міксера й збити до стійких піків. Й як тільки сформувались зі сметани піки, продовжуючи збивати, додати мед, цукрову пудру та коньяк.
11) Для збірки, обрізки коржів помістити в чашу блендера й збити до утворення дрібних крихт.
12) Почати збирання торта. Для цього перший корж помістити на підложку для торта відповідну по розміру, чи просто на робочу тарілку. Щедро змастити корж сметанним кремом й посипати горіхами й чорносливом.
13) Накрити наступним коржем й так само змастити кремом, не шкодуючи його, посипати горіхами та чорносливом. Так до останнього коржа. Останнім коржем торт накрити, одразу, натискаючи на верхній корж трішки потиснути торт, щоб трішки "всівся" й змастити поверхню верхнього коржа та боки торту рештою крему. Верх, по можливості, розрівняти.
14) Боки обкласти подрібненими крихтами. При бажанні, краї верхнього коржа також притрусити крихтами. Обережно перекласти торт на сервірувальну тарілку й поставити в холодильник принаймні на 12 годин, а ще краще на 24 години просочуватись.

Я робила прямокутним, чорнослив так і не наважилась додавати. Мед гречаний був з польского супермаркету.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Пузата хата
« Reply #11939 : Жовтень 12, 2023, 14:13:03 »
А який же вихід готового продукту тоді? Шось я трохи прифигіла від ваги ингридіентів.
Злобная заинька

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.