Автор Тема: Прохання захистити Хортицю
 

Offline Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 9897
  • Karma: 5975
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Прохання захистити Хортицю
« : Жовтень 23, 2021, 17:48:21 »
В структурі обласної ради Запоріжжя був створений розважальний центр "Перлина Хортиці", яким керує Тарас Тупилко, Син колишнього учасника команді "Запоріжжя - Кривий Ріг -транзит". Ця стуктура цілеспрямовано втілює ідеї перетворення Хортиці у Диснейленд.  Під час візиту "першої леді" була озвучена концепція "доступності та безбар'єрності" острова. Зокрема,цього літа  регулярно проводяться екскурсіх на каяках та обліт гвинтокрилами зони плавень, яки мають статус абсолютної заповідності, 28-29 серпня був організований музичний фестиваль ZOUND (в тому числі й з виконавцями з Росії) , від яких 2 ночі не спали жителі Правого берега. Київська компанія розробила концепцію реконструкції https://bcl.com.ua/pagorb, яка абсолютно не враховує природні та історичні особливості цього міста. Пагорб, на якому так і не дозволили встановити скульптуру "Казаки у дозорі", замощений плиткою, на ньому встановленее металеве кільце іржавого колоьру  і незрозумілого призначення. 

Offline Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 9897
  • Karma: 5975
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #1 : Жовтень 23, 2021, 17:56:39 »
Ну і на додаток на день міста почали показувати лазерне шоу с проекцією на малі острови, де гніздяться багато платів, в тому числі  й рідкісних. На сайт запорізької облради була подана петиція про незгоду городян з такою "реконструкцією", але її навіть не зрареєстрували. З ініціативи Костянтина Сушка (відомий журналіст, письменник та колишній директор заповідника), була створена петиція, яку розміщено на сайті президента. Велике прохання всіх небайдужих  - поширити та підписати.https://petition.president.gov.ua/petition/124588?fbclid=IwAR0uBhUrdXN-TxCScy5oDIx6YAaLHhyjn9p1RZnP6VqFN_5zluyEKg36-_A
 Я особисто не вірю, що козє відмовляться від своїх намірів роздерибанити Хортицю, але сподіваюся, що розголос їх хоч трохи пригальмує. До речі, після реакції соцмерех трансляцію лазерного шоу обмежили пагорбом, і то хліб.


Offline Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 9897
  • Karma: 5975
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #2 : Жовтень 23, 2021, 18:00:39 »
Частковий текст під спойлером
№22/124588-еп
Недопустити перетворення о.Хортиця в торгово-розважальний осередок і зберегти її сакральне та природо-екологічне значення.
Автор (ініціатор): Пилипенко Сергій Євгенович
Дата оприлюднення: 18 жовтня 2021
Президентові України
Володимирові Зеленському

Cпойлер
Шановний Володимире Олександровичу!

Ми, представники широких кіл громадськості, вітаємо публічне обговорення проектів облаштування острова Хортиця (Національного заповідника «Хортиця»), ініційоване Запорізькою обласною державною адміністрацією, у відповідь на реалізацію ініціативи Президента України «Велика реставрація», що є складовою частиною глобальної програми «Велике будівництво». Відрадно, що така висока і серйозна увага до Національного заповідника «Хортиця» прикута чи не вперше за всі роки його існування. У той же час, уважно слухаючи виступи у публічному обговоренні дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє», знайомлячись із відповідними матеріалами у медіа, а надто спостерігаючи за ходом розгортання будівельних робіт у північній частині Хортиці, ми з тривогою бачимо, що поза увагою залишається, найважливіше: розуміння унікальної сутності Острова, як простору. У виступах усіх, хто дотичний до реалізації програми, поки що нічого не говориться про головне: як у ході робіт буде збережено неповторний хортицький ландшфт, особливо найціннішу його частину – плавні. Ані слова не мовлено про органічну музеєфікацію археологічних об'єктів, про посилення служби охорони заповідника, адже останнім часом Острів неймовірно потерпає від розгулу сотень приватних коней, від «каячників», що протизаконно вештаються плавневими озерами, протоками й затоками. Лунають голоси ініціаторів проєкту, інвесторів та виконавців, і геть не чути професіональних ботаніків, зоологів, екологів, істориків, зрештою – ландшафтних дизайнерів. Складається враження, що учасники обговорення або ж уявлення не мають про унікальність острова Хортиці, яка базується на двох чинниках – природному й історичному, або ж свідомо замовчують це, маючи намір «задіснейлендити» священну територію, перетворити її на утилітарний механізм для заробляння грошей.
Для входу потрібно перейти за посиланням, потім авторизуватися (я робила через Приват). Авторизація виводить на першу сторінку, тому у рядку пошуку треба набрати , наприклад, Хортиця або номер  петиції (наведений вище)

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8798
  • Karma: 9814
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #3 : Жовтень 23, 2021, 18:07:54 »
Ледве знайшла, підписала. Розділ "Культура, культурна спадщина"
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 9897
  • Karma: 5975
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #4 : Жовтень 25, 2021, 09:40:17 »
Шановні форумляни, Хортиця належить всій Україні, а її руйнація триває. Вчора якийсь двоногий олень на оглядовий майданчик заїхав автівкою - безбар'єрність у дії. Дуже прошу, витратьте декілька хвилин на підпис петиції.

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14727
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #5 : Жовтень 25, 2021, 09:51:06 »
Done.

Online vs

  • *****
  • Повідомлень: 2439
  • Karma: 2447
  • Стать: Чоловіча
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #6 : Жовтень 25, 2021, 10:01:02 »
підписав

Offline Амазонка

  • *****
  • Повідомлень: 732
  • Karma: 518
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #7 : Жовтень 25, 2021, 13:14:58 »
Done.
Але дуже мало проголосувало, треба розгоняти в фейсбуці.
Ще нам, браття-українці, усміхнеться доля.

Offline Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 9897
  • Karma: 5975
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Re: Прохання захистити Хортицю
« Reply #8 : Жовтень 25, 2021, 21:03:04 »
Розганяємо. Але...

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.