Автор Тема: Мовне питання
 

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35520
  • Karma: 23431
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #90 : Лютий 21, 2016, 11:30:43 »
А, ще одне. У країні, де російська мова - це зона комфорту, ніяких зрушень у кращу сторону не буде. Наголос на "російська". Приємного комфортного спілкування.
ЗІ6 "Я знаю українську мову, але хуй ви мене заставите нею спілкуваться" гідно висечення у камні. Рожевому мармурі.
Або девізі цього форуму.
« Останнє редагування: Лютий 21, 2016, 11:41:13 від Eney »

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #91 : Лютий 21, 2016, 11:31:39 »
Йопть, та й взагалі, революцію гідності, яка насправді зветься рєвлюцієй достоинства зробили  ви, руськоязичні.  Для україномовних вишиватників. Яких насправді не так вже й багато, та й місце їм по селам і шоп не піздєлі там.
А те, що державна людина під час офіційного виступу розмовляла російською, так це все вірно. Так і потрібно. Топікстартеру повинно бути приємно таке читати. Для цього й відкрили цей шовіністский топік. Почесати своє самолюбіє,блять.
Не здивуюсь, коли  усіх україномовців будуть називать фаріонщиками. Тенденціє на це вже є.
Попей воды, бро.
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #92 : Лютий 21, 2016, 11:32:03 »
Хм, а я львовский характерный акцент терпеть не могу. Тем более, он деланный, и я знаю львовян и жителей
Тим автентичним львівським акцентом вже мало хто володіє, або я не зрозумів, що мається на увазі.
liveinly

Offline Спудей

  • *****
  • Повідомлень: 662
  • Karma: 274
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #93 : Лютий 21, 2016, 11:32:19 »
Є таке явище...
А чего это они?
"Так исторически сложилось" (с.)
 Кстати, на востоке Украины меня понимали без проблем, если, конечно , без естримизьму (просить "горнятко кави" или "гальбу пива"),,,

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35520
  • Karma: 23431
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #94 : Лютий 21, 2016, 11:33:17 »
Йопть, та й взагалі, революцію гідності, яка насправді зветься рєвлюцієй достоинства зробили  ви, руськоязичні.  Для україномовних вишиватників. Яких насправді не так вже й багато, та й місце їм по селам і шоп не піздєлі там.
А те, що державна людина під час офіційного виступу розмовляла російською, так це все вірно. Так і потрібно. Топікстартеру повинно бути приємно таке читати. Для цього й відкрили цей шовіністский топік. Почесати своє самолюбіє,блять.
Не здивуюсь, коли  усіх україномовців будуть називать фаріонщиками. Тенденціє на це вже є.
Попей воды, бро.
Навіщо? Я все одно "йобнутий (с)"

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22179
  • Karma: 3729
Re: Мовне питання
« Reply #95 : Лютий 21, 2016, 11:35:58 »
Цитувати (виділене)
А мені навпаки ці всі "сленги" дуже подобаються - ми ж не на зборах і не на офіційному заході, так що "тіко" мені сподобалося, жива автентична українська, але сама вживати не буду - не моє.
Как местная особенность -- сколько угодно. Мне не нравится, то это мое личное дело. Но вот когда с этим самым акцентом начинают поучать, как надо любить украинский язык... :mad:

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #96 : Лютий 21, 2016, 11:36:10 »
Стосовно державно мови. Я сама не так давно була за дві державні мови. Дякуючи людям з  цього форуму я свою думку змінила кардинально. Але це не означає повної відмови від спілкування у побуті російською. Якою хочу, такою і буду спілкуватися. Хоч зеленою у крапочку.
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #97 : Лютий 21, 2016, 11:36:31 »
Ну а касательно ассоциации украиноязычных как селюков, мне она непонятна, у нас украиноязычны все, и бедные, и богатые, и мудрые, и дурные. Но я наслышана, что такие мнения ходят в других частях Украины. Мне кажется, сейчас как раз то время, когда на мнение таких идиотов надо забить и дальше делать свое. Мелкими шажками. А не примерять их дурное мнение себе на голову.
Украинский язык был не только "языком села", но и языком культуры. А с момента независимости знать украинский стало хорошим тоном и must have в т.ч. для элиты. Кучма, между прочим, по большей части был русскоязычен, но выучил украинский на очень хорошем уровне. И Тимошенко выучила, ну она умная женщина, но даже Янукович выучил. А с момента президенства Ющенко гос. служащему не знать гос. язык стало настолько неудобно, что даже Азаров начал пытаться говорить по-украински!
Именно поэтому я уверен, что оставлять украинский в качестве единственного государственного языка — тот минимум, который мы обязаны поддерживать.
Уже всего за несколько лет после Ющенко, хотя он не принимал никаких особых мер вообще (немногие нововведения на самом деле в виде законов были приняты еще при Кравчуке или Кучме), знать украинский стало престижно.

А теперь, после Революции Достоинства, очень многие осознали, что у нас есть и будет свой дом — наша Украина — и свой язык, украинский, даже если он не родной, как тому же Нигояну. Личное дело каждого говорить на нем или нет, но многим захотелось, чтобы у них он как бы был, именно этим я себе объясняю всплеск интереса к его изучению и использованию украинского — и это хорошо, и работает гораздо лучше, чем фольклорные фестивали и планово-ведомственные мероприятия, которые и при Союзе были.

Использование украинского языка в качестве объединяющего признака для нации нового формата (по типу "эмигрантских" стран, США, Канады, Австралии и т.п., где этническое не отвергается, но отходит на второй план) мне видится очень хорошей тенденцией. В то время как использование его для разделения на украино-язычных и русско-язычных считаю негативным и вредным явлением.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22179
  • Karma: 3729
Re: Мовне питання
« Reply #98 : Лютий 21, 2016, 11:38:22 »
Цитувати (виділене)
Хм, а я львовский характерный акцент терпеть не могу. Тем более, он деланный, и я знаю львовян и жителей
Тим автентичним львівським акцентом вже мало хто володіє, або я не зрозумів, що мається на увазі.

Я там дописала...
Ага, не володіють, але старанно намагаються імітувати. Дратує.

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Re: Мовне питання
« Reply #99 : Лютий 21, 2016, 11:43:20 »
Треба вчитися розмовляти не сленгом і не суржиком, а вишуканою солов"їною мовою.
:sarcastic:
А почему такие двойные стандарты? На украинском надо без сленгов и по учебнику, а на русском вполне можно "инфа" и "бро"?

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #100 : Лютий 21, 2016, 11:46:18 »
Треба вчитися розмовляти не сленгом і не суржиком, а вишуканою солов"їною мовою.
:sarcastic:
А почему такие двойные стандарты? На украинском надо без сленгов и по учебнику, а на русском вполне можно "инфа" и "бро"?

Підозрюю малось на увазі не сленг, а діалект.
liveinly

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #101 : Лютий 21, 2016, 11:46:18 »
До речі, про спілкування українською в Львові або в інших містах та місцях західної Украіни.
Зі мною завжди намагались розмовляти більш наближеною до літературної мови, не вживаючи місцеві обороти (особливо помітно було з гуцулами).
Звичайне правило ввічливості: як до тебе, так і ти. Певен, що якби я розмовляв би російською, відповідали б російською.
Родичі з Волині ще за радянських часів казали, що ми (на Одещині) розмовляємо українською більш чисто — це не так, просто з ними було незручно вживати суржик, от і "фільтрували".  :)

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #102 : Лютий 21, 2016, 11:48:55 »
(особливо помітно було з гуцулами
Бо, якби гуцули заговорили зі своїм діалектом, моло хто б зрозумів, окрім гуцулів.
liveinly

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #103 : Лютий 21, 2016, 11:50:29 »
Підозрюю малось на увазі не сленг, а діалект.
На мою думку, це не сленг і не діалект, а звичайний "просторічний" вираз. Існує ж не тільки літературний варіант.

Offline Taranis

  • *****
  • Повідомлень: 5000
  • Karma: 612
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #104 : Лютий 21, 2016, 11:51:45 »
тому через деякий час може виникнути питання, а навіщо знати рідну мову
ошибка, за которую преподаватели украинского языка бьют нещадно
мхм, таких вопросов не возникает вообще у людей. Все решается в школе(и д.садике), где в русской, где в украинской. Потом эти дети дают родной язык след.поколению. Тогда круг замыкается.

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #105 : Лютий 21, 2016, 11:52:32 »
Бо, якби гуцули заговорили зі своїм діалектом, моло хто б зрозумів, окрім гуцулів.
Є таке...  :)

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #106 : Лютий 21, 2016, 11:55:56 »
Доречі, в нас в школі, вчителька українськаї мови і літератури, сама з Полтавщини, нещадно карала за вживання русизмів. Тим, хто каже що українська і російська споріднені, дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
liveinly

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22179
  • Karma: 3729
Re: Мовне питання
« Reply #107 : Лютий 21, 2016, 11:58:32 »
Цитувати (виділене)
ошибка, за которую преподаватели украинского языка бьют нещадно
мхм, таких вопросов не возникает вообще у людей. Все решается в школе(и д.садике), где в русской, где в украинской. Потом эти дети дают родной язык след.поколению. Тогда круг замыкается.

[/quote]
Это ты о чем вообще? Я показала, что на львовском новостном ресурсе в письменной речи употреблена грубая ошибка с точки зрения современного литературного украинского языка. Что замыкается?

Offline Taranis

  • *****
  • Повідомлень: 5000
  • Karma: 612
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #108 : Лютий 21, 2016, 11:59:03 »
Доречі, в нас в школі, вчителька українськаї мови і літератури, сама з Полтавщини, нещадно карала за вживання русизмів. Тим, хто каже що українська і російська споріднені, дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
Ты утверждаешь противоположное?

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #109 : Лютий 21, 2016, 12:01:09 »
Доречі, в нас в школі, вчителька українськаї мови і літератури, сама з Полтавщини, нещадно карала за вживання русизмів. Тим, хто каже що українська і російська споріднені, дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
Ты утверждаешь противоположное?
Не відповідаю на питання поставлені на запитання.
liveinly

Offline Taranis

  • *****
  • Повідомлень: 5000
  • Karma: 612
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #110 : Лютий 21, 2016, 12:09:28 »
Я показала
Молодец. Не спорил с тобой в этой части, наоборот привел твои слова для подтверждения своих. Об опрдeл. роли школы.
С твоей критикой "львовский характерный акцент терпеть не могу. Тем более, он деланный" не согласен, но не спорил, т к мнение личное, не объективное, имеешь право :)

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #111 : Лютий 21, 2016, 12:11:53 »
Ну а касательно ассоциации украиноязычных как селюков, мне она непонятна, у нас украиноязычны все, и бедные, и богатые, и мудрые, и дурные.
Моя бабушка из села под Киевом. Я вам даж передать не могу их украинское произношение! Всего 50 км, а уже нюансы. :smilie5: Например, слово "нож" они  произносят как-то средне между "нііііж" и  "ныыыыж". Это еще уметь надо! :sneaky:
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #112 : Лютий 21, 2016, 12:15:15 »
Просто звичайна констатація того факту, що Путіну тут дійсно є кого захищати, як би ви не пручалися.
Эней, тебе точно это известно? Мы ж, если чо, моментально на українську перейдемо. Мы ж такие жидорбандеровци, шо ховайся! :grin:
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #113 : Лютий 21, 2016, 12:16:13 »
Доречі, в нас в школі, вчителька українськаї мови і літератури, сама з Полтавщини, нещадно карала за вживання русизмів. Тим, хто каже що українська і російська споріднені, дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
Термін "споріднені" потребує визначення.
А то, наприклад, загальновживана німецька і її австрійський діалект не тільки "споріднені", а взагалі одна мова. Але, як в китайській, пишуть однаково, а промовляють по-різному.
Можна сказати, що французська та німецька також споріднені. А ще більш "споріднені" іспанська та італійська. Хоча навіть серед іспанців не кожен зрозуміє каталонську — ну як я, наприклад, гуцульський діалект...

Offline Taranis

  • *****
  • Повідомлень: 5000
  • Karma: 612
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #114 : Лютий 21, 2016, 12:17:29 »
Не відповідаю на питання поставлені на запитання.
Молодец. В твоем вопросе ложное утверждение. Так можно любую чушь включать в вопрос, удобно.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #115 : Лютий 21, 2016, 12:19:36 »
А, ще одне. У країні, де російська мова - це зона комфорту, ніяких зрушень у кращу сторону не буде. Наголос на "російська". Приємного комфортного спілкування.
ЗІ6 "Я знаю українську мову, але хуй ви мене заставите нею спілкуваться" гідно висечення у камні. Рожевому мармурі.
Або девізі цього форуму.
Сорри, май френд, а якою мовою ти спілкувався, коли приїздив до Києва? Вибач, що нагадала.
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Taranis

  • *****
  • Повідомлень: 5000
  • Karma: 612
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #116 : Лютий 21, 2016, 12:25:57 »
Термін "споріднені" потребує визначення...Можна сказати, що французська та німецька також споріднені. А ще більш "споріднені" іспанська та італійська...
Не, термин понятен и без этих логичных примеров.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35520
  • Karma: 23431
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #117 : Лютий 21, 2016, 12:27:43 »
А, ще одне. У країні, де російська мова - це зона комфорту, ніяких зрушень у кращу сторону не буде. Наголос на "російська". Приємного комфортного спілкування.
ЗІ6 "Я знаю українську мову, але хуй ви мене заставите нею спілкуваться" гідно висечення у камні. Рожевому мармурі.
Або девізі цього форуму.
Сорри, май френд, а якою мовою ти спілкувався, коли приїздив до Києва? Вибач, що нагадала.
А в совєцькому союзі морозиво було по 20 копійок. Смашне-е. І недорого... Ти не бачиш пастки у своїх словах?
Нє, я точно йобнутий.  :wacko3: Шукаю спільників там, де розуміння просто не може бути апріорі.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #118 : Лютий 21, 2016, 12:30:12 »
Йопть, та й взагалі, революцію гідності, яка насправді зветься рєвлюцієй достоинства зробили  ви, руськоязичні.  Для україномовних вишиватників. Яких насправді не так вже й багато, та й місце їм по селам і шоп не піздєлі там.
А те, що державна людина під час офіційного виступу розмовляла російською, так це все вірно. Так і потрібно. Топікстартеру повинно бути приємно таке читати. Для цього й відкрили цей шовіністский топік. Почесати своє самолюбіє,блять.
Не здивуюсь, коли  усіх україномовців будуть називать фаріонщиками. Тенденціє на це вже є.
Попей воды, бро.
Навіщо? Я все одно "йобнутий (с)"
Ти не йобонутий, ти завзятий.  На фіга? Казалось бы.
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #119 : Лютий 21, 2016, 12:33:14 »
Доречі, в нас в школі, вчителька українськаї мови і літератури, сама з Полтавщини, нещадно карала за вживання русизмів. Тим, хто каже що українська і російська споріднені, дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
Термін "споріднені" потребує визначення.
А то, наприклад, загальновживана німецька і її австрійський діалект не тільки "споріднені", а взагалі одна мова. Але, як в китайській, пишуть однаково, а промовляють по-різному.
Можна сказати, що французська та німецька також споріднені. А ще більш "споріднені" іспанська та італійська. Хоча навіть серед іспанців не кожен зрозуміє каталонську — ну як я, наприклад, гуцульський діалект...
Добре, не споріднені, а близькі, тим не менше, чому кацапи нас не розуміють, я не кажу про діалекти, а про мову, максимально наближену до літературної.
liveinly

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.