Автор Тема: Мовне питання

Offline Pe

Re: Мовне питання
« Reply #1560 : Липень 31, 2022, 20:47:17 »
которые приехали в марте и еще и 10 слов не выучили(и не собираются)))
Мабуть такі люди точно налаштовані на повернення в Україну. Якби хотіли залишитись, то вчили би.
Більшисть, але не всі))) тому і не розумію)))
Ну и таки разница просто голландцам бросается в глаза, потому что они сами языки цепляют(у меня муж сам ходил по магазинам да базарам в Черновцах и пытался на русском хоть чего уже сказать через день пребывания в Украине))), но это чисто фишка Голландии)))
Начальник центра уже достаточно много слов знает, скоро вообще заговорит предложениями))
ПС сайт украинской диаспоры в Нидерландах на АНГЛИЙСКОМ, я писала тут об этом
Это люди, которые годами тут живут, если что))

Offline Pe

« Reply #1561 : Липень 31, 2022, 20:59:02 »
Когда началась война, то украинская  диаспора побывала у короля и королевы на приеме
Король и королева с ними на английском разговаривали, бо те, очевидно, не могут на голландском)))
Мне было неприятно, если честно, это смотреть
И еще раз, это люди, которые тут годами живут))
Ничуть не лучше мордорцев в этом вопросе, увы

Offline Eney

• Стать: Чоловіча
« Reply #1562 : Липень 31, 2022, 21:27:05 »
Когда началась война, то украинская  диаспора побывала у короля и королевы на приеме
Король и королева с ними на английском разговаривали, бо те, очевидно, не могут на голландском)))
Мне было неприятно, если честно, это смотреть
И еще раз, это люди, которые тут годами живут))
Ничуть не лучше мордорцев в этом вопросе, увы
Як ти заїбала. Чому ти тут пишеш російською мовою? Ти, блядь, не можеш перейти на письмову українську, зате тобі муляє, що хтось розмовляє вільно англійською, але не так вільно говорить голандською...  Йди на хуй, потворо.
Як ви мене тут усі заїбали своєю російською, лицеміри. Баньте мене к йобаній матінці. Суки.
Sorry for offtopic

Offline Ellianna

• Стать: Жіноча
  • Люблю читать чужие мысли
« Reply #1563 : Липень 31, 2022, 23:02:02 »
которые приехали в марте и еще и 10 слов не выучили(и не собираются)))
Мабуть такі люди точно налаштовані на повернення в Україну. Якби хотіли залишитись, то вчили би.
Все одно не зрозуміло, як не вчити мову країни, в якій ти вже декілька місяців. Щоб хоча б в магазині дякую, до побачення сказати.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline Юльчча

• Львів
« Reply #1564 : Серпень 01, 2022, 00:51:55 »
Я скажу так. Нова мова з нуля і не в юному віці - це реально складно. І навіть ти ії вивчаєш кілька місяців, то реальному житті можеш тільки і сказати дякую і до побачення. Тому що вивчати вивчаєш, і навіть вчителя розумієш, а що люди навколо говорять, все одно хєр зрозумієш.
Я вже кілька місяців вивчаю шведську, дуже гарно розумію навчальні аудіо рівня А1 і ніхєра не розумію ані касира в магазині, ні сусідку. Бо вони як говорять, так ковтають половину звуків. Тому усі мої спроби говорити закінчуються проханням перейти на англійську, бо інакше ми до вечора будемо намагатись зрозуміти один одного.
Напевно також хтось думає, чего вона мову вивчити не хоче.
І навіть діти мої нічого не говорять, хоча в них і школа, і садок. Я наслухалась багато, як діти швидко починають розмовляти, бо вони ж діти. Та хрєн там, не будуть вчити, не будуть і розмовляти.

Offline Ellianna

« Reply #1565 : Серпень 01, 2022, 01:02:15 »
Я скажу так. Нова мова з нуля і не в юному віці - це реально складно. І навіть ти ії вивчаєш кілька місяців, то реальному житті можеш тільки і сказати дякую і до побачення. Тому що вивчати вивчаєш, і навіть вчителя розумієш, а що люди навколо говорять, все одно хєр зрозумієш.
Я вже кілька місяців вивчаю шведську, дуже гарно розумію навчальні аудіо рівня А1 і ніхєра не розумію ані касира в магазині, ні сусідку. Бо вони як говорять, так ковтають половину звуків. Тому усі мої спроби говорити закінчуються проханням перейти на англійську, бо інакше ми до вечора будемо намагатись зрозуміти один одного.
І навіть діти мої нічого не говорять, хоча в них і школа, і садок. Я наслухалась багато, як діти швидко починають розмовляти, бо вони ж діти. Та хрєн там, не будуть вчити, не будуть і розмовляти.
Ти ж вчиш. Я про тих, хто не намагається вчити. Те, що нова мова важко вчиться з віком, сама знаю, в мене німецька дуже важко йде. Але бути в країні місяці, розуміти, що проведеш тут ще принаймні не один місяць і не спробувати вчити хоч базу, не розумію.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline Leo_need

• Україна, м.Київ
« Reply #1566 : Серпень 01, 2022, 09:31:54 »
Нова мова з нуля і не в юному віці - це реально складно.
Безумовно, це непросто. Але в мене перед очима приклад моєї бабусі. Народилася та жила в Рязані. В Україну потрапила вже після 1945 року. В неї не було вищої освіти. Але навіть вона просто брала "Вечірній Київ" (який ми виписували) та читала і не казала, що щось там їй потрібно перекласти.

Offline Солоха

• Министр непознанных сновидений
« Reply #1567 : Серпень 01, 2022, 09:43:10 »
Нова мова з нуля і не в юному віці - це реально складно.
Безумовно, це непросто. Але в мене перед очима приклад моєї бабусі. Народилася та жила в Рязані. В Україну потрапила вже після 1945 року. В неї не було вищої освіти. Але навіть вона просто брала "Вечірній Київ" (який ми виписували) та читала і не казала, що щось там їй потрібно перекласти.
Бо їй було цікаво, контент вечірніх газет був і розважальним, і пізнавальним. Я добре пам'ятаю, як за радянских часів цілком російськомовні родини купували й українськи книжки з фантастикою та детективами, і журнал "Всесвіт", де багато чого публікували, і польскі журнали для жінок і т.п. А коли немає внутрішнього стимулу, то "а зачєм мнє ета всьо"
Умею послать нежно

Offline Mathilda

• Nederland
« Reply #1568 : Серпень 01, 2022, 09:46:05 »
І навіть діти мої нічого не говорять, хоча в них і школа, і садок.
Юльча, не переживай. Наша дитина свого часу рік в школі просто мовчала. Якісь завдання він виконував, звичайно, але зрозуміти, як там в нього з мовою, вчитель не міг. Через рік заговорив так, наче він тут народився. Хз що то було, накопичував інформацію, мабуть.

Offline Rumor

« Reply #1569 : Серпень 01, 2022, 09:48:35 »
Юльчча, тут мирные мерки не подходят, я думаю. Дело ж не только в языке, а в обстоятельствах. Заговорят еще, не переживай сильно. Тут в итоге дети говорят между собой на улице на немецком, которые дома точно ни одного немецкого слова не слышали, среда в виде школы и сама свое возьмет. Не значит, что заниматься не надо (с занятиями легче), но все получится.

Offline Pe

« Reply #1570 : Серпень 01, 2022, 20:47:50 »
@Юльчча , все буде добре!!
Також і з дітьми!! Точно говорю!!!
В остальном завтра отпишусь и в другой теме, меня чет совсем прибило, если честно
ПС сегодня в новую локацию заехала, там переселение было сегодня, , дети, что те воробушки машину облепили, Краматорск, донецкая область, Николаев..
« Ира приехала!!» мне на русском кричали и жались ко мне
Наверное их надо было отфутболить, бо ж на русском..
А так, то выучт дети тот язык страны. И без акцента, точно знаю)) в отличие от взрослых)))
Ты-большая умница, что вообще учишь, зная английский :give_rose: :give_rose: :give_rose:
Тебе мой респект, хоть и виртуальный!!!

Offline Юльчча

• Львів
« Reply #1571 : Серпень 01, 2022, 21:03:57 »
Ты-большая умница, что вообще учишь, зная английский
І виходить так, що знання англійської навпаки мене гальмує у вивченні шведської. Бачу як інші українці, які не знають англійської вже краще розуміють шведську, бо в них немає іншого виходу. А мені, звичайно, простіше сказати англійською, чим бекати й мекати.
Плюс до цього моя англійська ще й погіршилася. Мабуть шведська забиває всю голову. Сьогодні в діалозі не могла згадати, як англійською вересень ("сентябрь").  :facepalm: Таким чином англійська гірше, шведської ще нема толком, а розмовляти треба.

Offline Pe

« Reply #1572 : Серпень 01, 2022, 21:16:35 »
Ты-большая умница, что вообще учишь, зная английский
І виходить так, що знання англійської навпаки мене гальмує у вивченні шведської. Бачу як інші українці, які не знають англійської вже краще розуміють шведську, бо в них немає іншого виходу. А мені, звичайно, простіше сказати англійською, чим бекати й мекати.
Плюс до цього моя англійська ще й погіршилася. Мабуть шведська забиває всю голову. Сьогодні в діалозі не могла згадати, як англійською вересень ("сентябрь").  :facepalm: Таким чином англійська гірше, шведської ще нема толком, а розмовляти треба.

Не заморачивайся))) ты-на английском разговариваешь и это уже полный ок!!! :give_rose:
Но английскому твоему будет швах, да, если на шведском болтать пойдешь))
Оно вытесняет шо капец))
Ну или на анлийском))
Или сможешь два языка тянуть одновременно, но то тяжко))
Короче, таки не заморачивайся!!)) я писала про людей, кто вообще иностранного не знает и не собирается хоть на каком те 10 слов выучить))
(Я очень много времени потратила на некоторых людей и пыталась мотивировать, хотя бы выучить хоть на английском хоть на голландском хотя бы лично по их работе, но обломалась. Еще таскала голландцев к человеку, но тоже в определенный момент подумала, что за нах, пусть сами разбираются)))

Offline В.И.Лемминг

• Global Moderator
  • добрый, но гуманный
« Reply #1573 : Серпень 02, 2022, 14:56:39 »
Мої вчать угорську. Але це дуже важко.
Тю, ля, а шо?

Offline Ellianna

« Reply #1574 : Серпень 02, 2022, 15:01:11 »
Після війни українці будуть однією з найполіглотніших націй Європи.
Nick Hornby

Offline В.И.Лемминг

• Global Moderator
  • добрый, но гуманный
« Reply #1575 : Серпень 02, 2022, 15:05:56 »
а чи є на ютубі контент цікавий для сучасних дітей 6-8 років українською мовою? Летсплеї, челенжі?
Тю, ля, а шо?

Offline Фрейя

• Hero Member
« Reply #1576 : Серпень 02, 2022, 15:52:50 »
а чи є на ютубі контент цікавий для сучасних дітей 6-8 років українською мовою?
Я на дитячому контенті не розуміюсь, але є сайт Маніфест, там зібрані українські ютуб канали по категоріям, для дітей також є
https://manifest.in.ua/rt/

Offline Milena

« Reply #1577 : Серпень 05, 2022, 10:46:07 »
Читаючи пресу, знайшла новеньке для себе українське слово:  :)
Цитувати (виділене)
Джонсон навмисно скуйовджує своє волосся безпосередньо перед виходом в світ.
скуйовджувати = взъерошивать

Offline В.И.Лемминг

• Global Moderator
  • добрый, но гуманный
« Reply #1578 : Серпень 05, 2022, 10:50:19 »
Читаючи пресу, знайшла новеньке для себе українське слово:  :)
Цитувати (виділене)
Джонсон навмисно скуйовджує своє волосся безпосередньо перед виходом в світ.
скуйовджувати = взъерошивать
Тю. Це слово вже давно відомо.
Тю, ля, а шо?

Offline Milena

« Reply #1579 : Серпень 05, 2022, 10:57:22 »
Я ж написала - для себе.

Offline Марика

• Hero Member
  • Варшава
« Reply #1580 : Серпень 06, 2022, 17:19:39 »
а чи є на ютубі контент цікавий для сучасних дітей 6-8 років українською мовою? Летсплеї, челенжі?

Offline Марика

• Hero Member
  • Варшава
« Reply #1581 : Серпень 06, 2022, 17:21:41 »

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.