Автор Тема: Истоки истории
 

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #720 : Серпень 18, 2023, 15:25:11 »
Нехай вона тільки Чепінозі звучить, із тим селюкством яке він пропагує постійно.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #721 : Серпень 18, 2023, 16:19:57 »
Насправді Чепінога зовсім про інше. Але то таке.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #722 : Серпень 18, 2023, 16:35:29 »
До речі, я застав той час, коли українська мова вже майже стала мовою селюків. От ще трішечки й не вистачило для повного закріплення.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8284
  • Karma: 3325
Re: Истоки истории
« Reply #723 : Серпень 18, 2023, 17:04:15 »
Нехай вона тільки Чепінозі звучить, із тим селюкством яке він пропагує постійно.
Вибач, але українство, котре ти називаєш "селюкством", саме і сьогодні з українського села виростає, без нього Жадана і Забужко б не було. І це така українська особливість.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #724 : Серпень 19, 2023, 00:15:07 »
Ні, він саме про це і пише постійно, так що не вибачу.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #725 : Серпень 19, 2023, 09:36:05 »
Ні, він саме про це і пише постійно, так що не вибачу.
Вишиванка вже бісить?

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #726 : Серпень 19, 2023, 12:18:18 »


Ігор Полуектов
1 год  ·
Цікаво також, які назви використовувались на мапах XVII ст відносно земель Московіі (саме така назва тоді загальновживана в Європі).

Так, між Виборгом і Новгородом Великим – напис Ingrie (Республіка Інгрія, яка має корені від знищеної московитами проєвропейської Новгородської республіки, про незалежність якої все більше чутно сьогодні).

Звертаю увагу і на назву міста «Володимир», а не «Владимир» (на честь Великого Київського князя Володимира Мономаха)

Ця мапа Московії цікава не лише тим, що в лівому нижньому куті, знаходимо сусідів московитів: Литву і Польщу. А біля Києва, Овруча, Житомира і Брацлава - бачимо і Україну (Ukranie).

Найбільш цікавим на цій мапі є напис біля міста Тула, де проходила т.з. «Засечная черта», який вказує на розташування тієї самої Окраїни (Ocraina). Власне, по «Засечной черте» вона і проходила, ця окраїна.

Нижче напис «Мала Тартарія», який вказує на Кримські володіння і кочові народи на нашій землі.

Отже, правильне застосування слово «Окраїна» бачимо на прикладі цієї мапи, яка є копією більш ранньої роботи Ніколя Сансона (1600-1667), де землі на схід від Бєлгорода біля Тули, які і мають бути буферною зоною, як були раніше, названі «Окраіною» 🙂
_____________

Як тоді так і сьогодні, землі України - це центр. Центр боротьби, осердя цивілізації, освіти, принципів, розвитку і позитивних змін.

Тоді як Московія в усі часи була провінцією і периферією цих процесів.
Власне, всі претензії московитів до України, Києва, українців - це бажання бути ближче до центру, до цивілізації. Бажання, яке в силу неможливості здійснення, сотні років викликає у московитів тваринну заздрість, ненависть і жагуче бажання знищувати, вбивати, руйнувати все те, що не вкладається в їх розуміння і частиною чого вони ніколи не зможуть бути.
#historybyigorpoluektov

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5027802857326622&id=100002908737192

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #727 : Серпень 19, 2023, 16:05:32 »
І знов Чепінога, і знов про селюків.

Цитувати (виділене)
В центрі села.

Двоє козаків в запиленому пікселі. Втомлений джип, замість коней…

Навпроти - двоє дівчат. Одна - з справжнім, реальним глиняним ГЛЕЧИКОМ води. Як в кіно…

Козаки жартують, дівчата сміються білими зубами…

Триста років… Триста років було так само…

Історія часто ходить прямо повз нас, а ми й не бачимо…

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #728 : Серпень 20, 2023, 23:28:16 »
Ні, він саме про це і пише постійно, так що не вибачу.
Вишиванка вже бісить?
Ні.

А тобі і шаровари норм мабуть?

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #729 : Серпень 20, 2023, 23:36:28 »
Тут доречі Фрея приносила інший допис цього ностальганта, про водку і магазин в райцентрі. Ось на противагу

Цитувати (виділене)
Андрей Шор
6 hours ago
  ·
Северная Салтовка. Разбитый, но меньше других, дом на Роднике. Дети играют в футбол на площадке с незасыпанной воронкой вместо одних из ворот, жизнь понемногу возвращается.
Захожу в магазин на первом этаже купить холодной польской фанты. Скучает пожилая грустная продавщица.
Достаю телефон платить, разблокирую, на экране - фотка горящего Ту-22. Показываю продавщице - во, как красиво горит, один из тех, что нас бомбил.
Лицо продавщицы расцветает улыбкой.

Це про майбутнє, незважаючи на мову. А в Чепиноги про застійне минуле, де ви кабачки вважаєте найбільшим досягненням України.

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14734
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Истоки истории
« Reply #730 : Серпень 21, 2023, 01:56:14 »
А в Чепиноги про застійне минуле, де ви кабачки вважаєте найбільшим досягненням України.
Ні, в Чепиноги про те саме, про що й цибуля, вирощена на краю окопу, і мем "а це під огірки". І це не про застійне минуле, а про вічне, що війні не подолати. А якби його село розносили, як Салтівку, мабуть, були б і такі дописи, як у Шора.

P.S. Про всяк випадок, я не є прихильницею Чепиноги та пам'ятаю йому й бабу Йулю, і те, що він в Раду не ходив.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #731 : Серпень 21, 2023, 13:15:42 »
Ні, він саме про це і пише постійно, так що не вибачу.
Вишиванка вже бісить?
Ні.

А тобі і шаровари норм мабуть?
Чом би й ні. Головне, щоб чисті були і без дірок.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #732 : Серпень 21, 2023, 14:22:00 »
А в Чепиноги про застійне минуле, де ви кабачки вважаєте найбільшим досягненням України.
Ні, в Чепиноги про те саме, про що й цибуля, вирощена на краю окопу, і мем "а це під огірки". І це не про застійне минуле, а про вічне, що війні не подолати. А якби його село розносили, як Салтівку, мабуть, були б і такі дописи, як у Шора.

P.S. Про всяк випадок, я не є прихильницею Чепиноги та пам'ятаю йому й бабу Йулю, і те, що він в Раду не ходив.

Ні, не погоджуюсь. Бо я не тільки один допис маю на увазі, а увесь його творчий доробок який наші піквіки приносили останні півроку.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4680
  • Karma: 2809
  • Стать: Жіноча
Re: Истоки истории
« Reply #733 : Серпень 21, 2023, 16:10:02 »
Ні, не погоджуюсь. Бо я не тільки один допис маю на увазі, а увесь його творчий доробок який наші піквіки приносили останні півроку.
Не розумію шо ти маєш проти українського села, в тому нема нічого стидного, особливо враховуючи політику клятих комуняк які старанно обмежували сільське населення у здобутті освіти й міграції до міст
Мій дідусь був з села (прадіда розкуркулили), найкраща в світі людина. В нього була жага до навчання але не було жодної можливості, окрім як пахати з підліткового віку. І в мене всі дитячі канікули пройшли в селі, тому всі образи, паттерни, типажі постів Чепиноги дуже знайомі, це все приємна ностальгія.
Це вже не кажучи про те що українська мова й культура в принципі хоч такому вигляді змогла зберегтись завдяки таким "сільським гетто в СРСР".

Ну правда не розумію на що саме спрямований твій негатив. Ти мабуть і на ярмарках уникаєш продавців овочів і фруктів "з сіл"? Щоб не дай Боже не було смоллтоку як в Чепиноги.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #734 : Серпень 21, 2023, 17:48:56 »
це все приємна ностальгія.
Ось на це

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #735 : Серпень 21, 2023, 17:51:05 »
і мем "а це під огірки".
А нагадай будь ласка мем про огірки.

Це там десь як роса на сонці хтось виділив комусь землю скільки зможеш оббігти?

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #736 : Серпень 21, 2023, 17:57:00 »
Я не дуже розумію чого ви так захищаєте ті кабачки та сапи? Хто із захисників Чепиногі зараз в селі живе? Як село допомогає нам в боротьбі із ворогом? Ми закрутками збиваємо шахеди мабуть?

Навчить мене, в мене є лишні банок 50. Різного калібру.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Истоки истории
« Reply #737 : Серпень 21, 2023, 18:16:22 »
Як село допомогає нам в боротьбі із ворогом?
"Нам" - це кому? Селяни - не українці? В ЗСУ їх нема? Армію та городян вони не годують?
Чи шо?

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4680
  • Karma: 2809
  • Стать: Жіноча
Re: Истоки истории
« Reply #738 : Серпень 21, 2023, 18:29:02 »
Я не дуже розумію чого ви так захищаєте ті кабачки та сапи? Хто із захисників Чепиногі зараз в селі живе? Як село допомогає нам в боротьбі із ворогом?
Моя мама наприклад. Працює в місті поряд, регулярно донатить. На нашій прям вулиці вже багато молодих хлопців в ЗСУ. Деякі нажаль загинули.

Про те як в перші дні війни ремонтники тракторів ремонтували військову техніку я росказувать не буду. Скільки селян прийняли до своїх скромних хат біженців з Києва і Харкова теж не буду.

В принципі в селі такі самі українці живуть як і місті. Працюють, донатять, віддають частину врожаю в армію. Той аграрний сектор який в нас ще живий і поки що стратегічно важливий то теж село. Продукти які ТИ споживаєш теж сюрприз вирощуються в селах. Офіси в топів звісно в великих містах, а реально на полях працюють сільскі жителі, оті прості (за копійки але це наш сором як суспільства). Як ці аграрії працюють з ризиком підірватись на мінах ти не чув?

Я сподіваюсь це в тобі невігластво говорить бо інакше такі питання це просто сором і страшна неповага до величезної кількості українців. Сталін би лайкнув.

Я розумію в нас в містах всі дуже рослаблені, бо на другому році страшної війни в нас їжа не по талонам як було у Другій Світовій у всіх країнах, і як нас лякали рік тому, а все в асортименті і широкому доступі. І все наче як так і треба, наче воно само на ринках і в супермаркетах росте.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #739 : Серпень 21, 2023, 18:37:07 »
Насправді, у Чепіноги є пости про село, і я завше їх на цей форум не ношу,  але той пост, що приніс я, і приніс його саме в цей тред, він точно не про село. От на 100% він не про село.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #740 : Серпень 21, 2023, 18:50:09 »
Так так, ви щось тогось, тихіше трохи, я кажу про село як модель, не про селян, не про мам і тат, не про людей. Люди воюють усі, хто може.

Давайте ще такий приклад приведу - дитячий садок же ж гарне місце зазвичай, так? Там наші діти/внуки і таке інше. Але це ж не привід про нього писати та їм надихатись в дорослому житті.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #741 : Серпень 21, 2023, 18:53:26 »
От на 100% він не про село.
Ну, як же ж?

Я сходив, перечитав. Він про розмову на базарі. Базари це річ яка ближче до сіл, ніж до міст, вірно? В селах же ж зазвичай взагалі один магазин на все село був, із всім. Так що не на 100% точно.

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3266
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Re: Истоки истории
« Reply #742 : Серпень 21, 2023, 18:53:54 »
А село як модель погана чому саме, вибач? В твоїй ідеальній картині світу їжа, скажімо, звідки береться?
Cпойлер
Ну те, що село якось не так допомагає, це взагалі треш лютий

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #743 : Серпень 21, 2023, 18:58:12 »
Ти в селі живеш, вибач? А чому?

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Истоки истории
« Reply #744 : Серпень 21, 2023, 19:00:43 »
Я забув же ж форум не для читання, ніхто не читає, що пишеться, тільки реагує на треш.

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3266
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Re: Истоки истории
« Reply #745 : Серпень 21, 2023, 19:01:11 »
Ти в селі живеш, вибач? А чому?
Так, в селі. Хоча й не в українському. А більше половини родичів в українських селах.
І що це доводить?

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4680
  • Karma: 2809
  • Стать: Жіноча
Re: Истоки истории
« Reply #746 : Серпень 21, 2023, 19:02:28 »
Але це ж не привід про нього писати та їм надихатись в дорослому житті.
Письменник має право писати про те що йому хочеться. Зараз взагалі у багатьох дах ледь тримається, якщо такі пасторальні нариси хоч комусь допомагають чи подобаються, то їх справа.  І нема в тому нічого поганого чи соромного, бо це просто факт що багато українців (навіть "городських") якщо не виросли в селі, але провели там якийсь час у дитинстві. Чого я маю соромитись свого дитинства?
І шо не так з моделлю? Взагалі то зараз село краще ніж навіть у моєму дитинстві. Бо проведений газ, вода, в кожній хаті сучасний санвузел, є продуктові і Нова Пошта. І забезпечені люди будують красиві будинки в селі, а не сидять в своїх міських картирах, хоча б могли.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #747 : Серпень 21, 2023, 19:23:39 »
От на 100% він не про село.
Ну, як же ж?

Я сходив, перечитав. Він про розмову на базарі. Базари це річ яка ближче до сіл, ніж до міст, вірно? В селах же ж зазвичай взагалі один магазин на все село був, із всім. Так що не на 100% точно.
Ну якщо вже розжовувати, то в цій розмові головне оце - "...цій розмові тисячу літ. Це майже, як Біблія. Вона звучить і звучала завжди, по всій Україні. Від Ніжина до Одеси, від Ужгорода до Полтави…" Насправді, на сільському базарі (Одеси, Ужгорода) можна зазирнути на тисячу років назад. Ти вважаєш це селюківством, штож твоє право.

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14734
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Истоки истории
« Reply #748 : Серпень 21, 2023, 19:35:56 »
Так так, ви щось тогось, тихіше трохи, я кажу про село як модель, не про селян, не про мам і тат, не про людей.
А що ж таке село, як не люди? А що таке місто, якщо не про людей? Що взагалі Україна? Це вона і є, і саме тому вона все ще стоїть: бо воюють не за красиву картинку та не за міське майбутнє, а за конкретне село, за конкретних людей, за свою землю та свої кабачки з помидорками. Саме так виглядає життєздатна ідея.
І я вже не буду питати, де, на твою думку, розташовуються численні підрозділи ЗСУ.


Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4680
  • Karma: 2809
  • Стать: Жіноча
Re: Истоки истории
« Reply #749 : Серпень 21, 2023, 19:42:11 »
Він про розмову на базарі. Базари це річ яка ближче до сіл, ніж до міст, вірно?
Невірно. Селянські ринки ярамрки регулярно трапляються в містах, навіть в Києві. Ти ніколи не був чи принципово обходиш по дузі? І там теж можна добре побалакать в дусі Чепиноги, в мене було.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.