Автор Тема: 911. Спасите, помогите! (вопросы-ответы-советы)
 

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5312
  • Karma: 3258
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Честно говоря, мне и в голову бы не пришло выкладывать свой паспорт в сеть.
Я тобі більше скажу. Коли я в ЄС в епоху діджіталізації надаю зацікавленим організаціям копію свого ID, то маю повне право закрити в ньому ті рядки, які цій конкретній організації зараз нідочого. Угу, саме в рамках захисту персональних даних.

Offline Зрада

  • ***
  • Повідомлень: 103
  • Karma: 41
Но в идеале это же не должно быть фикцией.
Если выложить данные паспорта в сеть, это никак не улучшит ситуацию.
Це є фікція в реальності. Я шукала, як можна застосувати закон про захист персональних даних в моєму випадку. Знайшла щось типу "ніяк", можна поскаржитись уповноваженому з прав людини, він, мабуть, поспівчуває і скаже "ай-яй-яй". Викладання номеру паспорту ніяк не змінює ситуацію ні для кого - ані для потенційних шахраїв, ані для потенційної жертви.
До речі я вважаю себе досить тривожною людиною, для свого захисту роблю досить багато речей, про які більшість людей і не замислюються, тим не менш і гроші з карти у мене крали у відчутній кількості, і ось маю пригоду з судовою владою України. Мені важко уявити, які ще стратегії захисту я можу використовувати при тому, наскільки я маю бути нецікавою для шахраїв в силу своїх скромних статків.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2628
  • Karma: 1804
стратегія персонального захисту, що базується на утаємничені свого паспорту (документу що посвідчує особу-пред'явника) - виглядає безглуздо
Є все ж деяка різниця між посвідчити свою особу у передбачених законом випадках та викласти дані паспорта в соцмережах.
В QR коді європейському, до речі, зашиті прізвище, ім'я, дата народження і дані про вакцину. Все інше зберігається в досить нормально захищених місцях (так, хакери можуть зламати, так і бази Пентагону теж можуть)
Захист персональних даних далеко не ідеальний, це правда, та в нормі кожне його порушення це інцидент, який вимагає вжиття відповідних заходів.
Але звичайно, ніхто не заважає викласти всі дані в ФБ і звинувачувати EU та QR коди.
я навів приклад, та посилання на першоджерело, можна сходити поцікавитись
те що воно знаходиться на надійному сервері, не означає що цю інформацію не може отримати перший ліпший коп у сусідній країні
до речи там так і написано
звичайно зламати можна все і навіть Пентагон (а як пливуть бази ФСБ ми і самі вже бачили неодноразово), тому те що ви нікомусечкі не показуєте свій паспорт до сраки (пробачте за відвертість)
шахраї не гуглять соціальні сітки в пошуках сканів паспортів невідомих людей, це ж не по 5 баксів з кредиток красти у 90-х
обирається людина у якої можна вкрасти, отримати паспорт конкретної людини коштує, приблизно, 2 шоколадки

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2628
  • Karma: 1804
аби не навели ваду
:facepalm:
це ви мені як спеціаліст з ТЗІ?

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5610
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Есть какие то основополагающие правила информационой безопасности.
Это не значит, что те, кто их выполняет "тревожные люди".
У меня есть масса более "тревожных" знакомых, которые, например, никогда не снимают наличку в банкомате, а только в кассе банка,  или никогда не платят онлайн с основной карты, а только с вирутальной.
Просто они более внимательны к безопасности.
Оттого,что был негативный опыт, имхо не стоит этой безопасностью пренебрегать.

Но я поняла, что есть люди, которые считают иначе.
Действительно, это ваше право светить все свои данне в сети.
Зря, наверное, я делала это замечание.
Not all those who wander are lost

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5610
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
аби не навели ваду
:facepalm:
це ви мені як спеціаліст з ТЗІ?
Это же нужно так перекрутить мою мысль, что элементарная информационна безопасность и нежелание выкладывать свои данные в сеть уже могут расценивать, как боязнь порчи/сглаза.
Ваше предположение говорит о вас больше, чем обо мне.
Здесь никаким специалистом быть не нужно. :)
Not all those who wander are lost

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2628
  • Karma: 1804
Здесь никаким специалистом быть не нужно.
отож
вам би в Мінцифрі працювати, чи що  :(

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14727
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Взагалі-то, якби в Мінцифрі працювали люди, які відповідально ставляться до збереження таємниці персональних даних, це нікому б не завадило, а навіть навпаки.

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27668
  • Karma: 7881
  • Стать: Чоловіча
или никогда не платят онлайн с основной карты, а только с вирутальной.
Эээ... А что не так?  :blush: :smile4: Я тоже всегда плачу с виртуальной карты. А с основной онлайн платежи у меня вообще запрещены.

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5610
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Здесь никаким специалистом быть не нужно.
отож
вам би в Мінцифрі працювати, чи що  :(
Странные передерги с вашей стороны и странный юмор.
На этом общение с вами хотелось бы закончить, так как не вижу смысла в дальнейшем обмене мнениями.
Мысль вашу я поняла, информацию получила, читать ваши претендующие на иронию/сарказм характеристики нет никакого желания.
Not all those who wander are lost

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5610
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
или никогда не платят онлайн с основной карты, а только с вирутальной.
Эээ... А что не так?  :blush: :smile4: Я тоже всегда плачу с виртуальной карты. А с основной онлайн платежи у меня вообще запрещены.
А я и не говорю, что это не так.
И мне надо бы так делать.
Просто говорю о том, что есть люди, более внимательные к информационной безопасности, чем я.
И правильно делают.
Not all those who wander are lost

Offline Зрада

  • ***
  • Повідомлень: 103
  • Karma: 41
Эээ... А что не так?  :blush: :smile4: Я тоже всегда плачу с виртуальной карты. А с основной онлайн платежи у меня вообще запрещены.
У мене основна взагалі заблокована на будь-які операції, розблоковується тільки безпосередньо перед тим, як скинути з неї гроші на віртуальну. І цього виявляється може бути недостатньо, щоб шахраї не змогли витратити з неї гроші. Правда, небагато.

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5312
  • Karma: 3258
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
я навів приклад, та посилання на першоджерело, можна сходити поцікавитись
Першоджерело чого саме, вибачте? Телеграм хз кого з хз якою картинкою? Переконливо.

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5312
  • Karma: 3258
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Зря, наверное, я делала это замечание.
Нет.
Того, к кому оно относилось, не переубедишь, судя по всему, но кто-то другой, читая, вполне себе задумается.

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев
Эээ... А что не так?  :blush: :smile4: Я тоже всегда плачу с виртуальной карты. А с основной онлайн платежи у меня вообще запрещены.
У мене основна взагалі заблокована на будь-які операції, розблоковується тільки безпосередньо перед тим, як скинути з неї гроші на віртуальну. І цього виявляється може бути недостатньо, щоб шахраї не змогли витратити з неї гроші. Правда, небагато.
Розкажіть, яким чином змогли скористатись вашими грошима з картки? Буде, думаю, багатьом корисно знати

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2628
  • Karma: 1804
я навів приклад, та посилання на першоджерело, можна сходити поцікавитись
Першоджерело чого саме, вибачте? Телеграм хз кого з хз якою картинкою? Переконливо.

якщо зайти в профіль цього хз то можна прочитати:"Sean Townsend (press-secretary of Ukrainian Cyber Alliance)"
Ось його профіль в ФБ: https://www.facebook.com/ruheight (Радник партії з питань кібербезпеки у Демократична Сокира та Press secretary у Ukrainian Cyber Alliance)
доволи легкий та ненапружливий гуглінг повідомляє, що це дехто Андрій Баранович (https://biz.nv.ua/tech/osnovateli-ukrainskogo-kiberalyansa-my-ne-nouneymy-kakie-to-nesushchestvuyushchie-obrazy-ili-agenty-sbu-50073238.html)
але, звичайно, ви можете і надалі давати оцінки людям, навіть не розуміючи про що йдеться

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Но я поняла, что есть люди, которые считают иначе.
Действительно, это ваше право светить все свои данне в сети.
Зря, наверное, я делала это замечание.
Замечание ты делала не зря. Ты предупредила - у тебя чистая совесть. Человек решил сделать по-своему - его право.

Offline Зрада

  • ***
  • Повідомлень: 103
  • Karma: 41
Розкажіть, яким чином змогли скористатись вашими грошима з картки? Буде, думаю, багатьом корисно знати

Таки тому, щоб скористались, блокування карти запобігає. Але трохи витратити гроші можна навіть з заблокованої карти, наприклад, якщо переглядати баланс в чужій мережі.

Я в свій час потрапила під масовий фрод. В Райфайзені банкомат в одному з центральних відділень був обладнаний скімінговим пристроєм, який я не змогла побачити, хоча знаю про скімінг, оглядаю банкомат, прикриваю рукою клавіатуру при наборі пін-коду. На моє нещастя я як раз проходила повз з двома новими картами - зарплатною і кредитною, і вирішила, що треба про всяк випадок обидві ініціювати. Кредитну я одразу заблокувала, бо не планувала лізти в кредит, а про зарплатну тоді ще так як зараз не турбувалась. Ну і через якийсь час вночі в банкоматі іншого банку з зарплатної зняли тисячу доларів по тодішньому курсу, а з кредитної 15 гривень - тричі по 5 дізнавались баланс.

Оскільки це було масове зняття грошей з білого пластику і під роздачу я потрапила не одна, був скандал і кілька постраждалих, платіжна система мені повернула вкрадене по обидвом карткам за пару місяців, хоча відсотки за кредит в 15 гривень таки нарахували і зняли. З тих пір всі мої карти заблоковані весь час, крім короткого проміжку коли я картою безпосередньо користуюсь. Шансів на такий гарний фінал до речі небагато, бо запіновані операції система зазвичай не компенсує.

Неініційоване списання з заблокованої для платежів в інтернеті карти за послуги на одному сайті у мене регулярно відбувається. Один раз заплатила, а потім вони по замовчуванню стягують плату за наступний період, і дивним чином відмінити автопродовження можливості немає, дуже зручно. Добре, що там можна попросити власника руцями зняти автопродовження, бо якщо не попросити - сайт довбить і довбить запити через певний проміжок часу, і рано чи пізно знімає абонплату, коли гроші для іншої цілі з'являються на віртуальній карті. Банк каже, що якщо я один раз дала свої дані цьому сайту, то потім сайт для мене вважається безпечним і блокування інтернет-платежів на такі сайти не розповсюджується.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
У меня вопрос.  Когда-то блот публиковала фото счетчиков тепла в своей квартире, не на входе в квартиру один, как у нас распространено, а на каждую батарею отдельно.  У нас таких счетчиков так и нет? 
Почему в Чехии есть, а у нас нет?  Государству невыгодно?  Обычно все, что есть на западе, быстро появляется у нас.  Или я где-то проворонила, и они уже есть?

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
У меня вопрос.  Когда-то блот публиковала фото счетчиков тепла в своей квартире, не на входе в квартиру один, как у нас распространено, а на каждую батарею отдельно.  У нас таких счетчиков так и нет? 
Почему в Чехии есть, а у нас нет?  Государству невыгодно?  Обычно все, что есть на западе, быстро появляется у нас.  Или я где-то проворонила, и они уже есть?
Такого ніде нема і не буде. Там є якісь типу не основні, а допоміжні. Основний - на будинок або під'їзд.
Додатково встановлюється система, яка там вираховує коефіцієнти.

Така система коштує грошей, потрібно встановлювати в не менше 50% квартир.

Ефективніше виключати опалення вдень, коли тепло і регулювати подачу. Тобто погодний регулятор на будинок. Або індивідуальний (на будинок) тепловий пункт з погодним регулюванням.

Є профільна тема https://pikvik.com.ua/index.php?topic=4140.new#new
Та пошук - щоб швидко її знайти.

Також непогано провести комплексне поетапне утеплення. Для цього визначити спочатку джерела найбільших теплових втрат (наприклад, тепловізором) і почати з них.
« Останнє редагування: Серпень 28, 2021, 19:19:42 від com »

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12634
  • Karma: 6461
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Пару лет назад я интересовалась вопросом счетчиков на батареи при вертикальной разводке. Теоретически это возможно, но практически - головной боли будет больше, чем выгоды.

https://wz.lviv.ua/news/379255-platyty-za-opalennia-tilky-svoiei-kvartyry-u-skilky-obiidutsia-indyvidualni-lichylnyky-tepla
http://smallbusiness.dp.ua/2021/01/ustanovka-schetchikov-tepla-pri-vertikalnoj-razvodke/
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
Там написано, що спочатку потрібно встановити регулятори тепла на кожну батарею. Це вже купа грошей. І мабуть дешевше буде індивідуальний тепловий пункт - залежить від кількості квартир.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2628
  • Karma: 1804
Там написано, що спочатку потрібно встановити регулятори тепла на кожну батарею. Це вже купа грошей. І мабуть дешевше буде індивідуальний тепловий пункт - залежить від кількості квартир.
та ладно, термоголовки від 80 грн коштують
в n-кімнатній квартирі n+1 батарея

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
Самої головки мало, потрібно ще куди її вкрутити - це ще гроші. Потрібні байпаси - труба в обхід батареї. Це ще гроші.
В мене в кожній кімнаті по 2 стояки і 2 батареї. Множимо.

Можна додати роботи модераторам - сортувати повідомлення у профільні теми.
Але потрібні мабуть ще модератори.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2628
  • Karma: 1804
В мене в кожній кімнаті по 2 стояки і 2 батареї.
вочевидь вам не потрібні обмежувачи тепла, а скоріше навпаки, але я мав на увазі звичайні квартири

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев
байпаси
Бльо!!!!
Ті, в кого їх нема - просто паразити. При тому, що з моменту коли будується новий будинок, вони є. І ще потрібні гроші, щоб ці байпаси вирізати.

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
За радянських часів байпасів не було. Дуже економно (труб менше). Ще залежить від типового проекту на будинки (є в проекті чи нема). Саме тоді більшість житла і збудовано.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2628
  • Karma: 1804
За радянських часів байпасів не було. Дуже економно (труб менше). Ще залежить від типового проекту на будинки (є в проекті чи нема). Саме тоді більшість житла і збудовано.
вирізати нахер все радянське, включно з чавунними батареями, здати на металобрухт, на отримані гроші зробить розводку поліпропіленом, купити сучасні батареї з вбудованими регуляторами

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев
За радянських часів байпасів не було. Дуже економно (труб менше). Ще залежить від типового проекту на будинки (є в проекті чи нема). Саме тоді більшість житла і збудовано.
Це, м'яко кажучи, зовсім не так.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
При тому, що з моменту коли будується новий будинок, вони є. І ще потрібні гроші, щоб ці байпаси вирізати.
В хрущевках (во всяком случае, некоторых) их нет, я жила в такой.
У меня, кстати, тоже нет,  (у меня две трубы в стояке, на вход и на выход).

0 Користувачів і 4 Гостей дивляться цю тему.