Автор Тема: Истоки истории
 

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #570 : Вересень 29, 2021, 09:05:03 »
Цвяшок у труну походження московитів. Фахово і неупереджено.



Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4632
  • Karma: 3515
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #571 : Жовтень 07, 2021, 19:33:37 »
Не знаю, какой урок можно извлечь. Но прочел статью на английском про то, как много ели корейцы. Пример:

Вот гугловский перевод на украинский.
Цитувати (виділене)
Протягом століть велика кількість страв вражала відвідувачів Кореї

У 1592 РОЦІ ІМПЕРСЬКИЙ РЕГЕНТ ЯПОНІЇ Тойотомі Хідейосі розпочав масове вторгнення в Корею, підштовхнувши правлячу династію Чосон до межі знищення. Щоб оцінити міцність сил, що вторглись, військові Чосона надіслали шпигунів, щоб поспостерігати, скільки рису несуть японці. Корейські шпигуни повернулися з обнадійливим звітом: армія Тойотомі перевозила рис вартістю лише одного місяця. Очікуючи місячного конфлікту, корейські сили вирішили перечекати облогу. Але через місяць японські війська все ще запекло боролися.

Коли корейські війська нарешті відбилися і відбили японців (за допомогою солдатів та припасів з Китаю), корейські солдати були вражені, виявивши маленькі миски з рисом, які залишили японці. Для корейців вони були більше схожі на миски для соусу, що привело їх до висновку, що японці голодували, щоб розтягнути облогу.

Але це лише один із багатьох історичних записів, які показують, що протягом століть корейці насолоджувалися приголомшливою кількістю їжі за сучасними стандартами. Протягом значної частини їхньої історії корейські звичаї їсти були приголомшливі для іноземних відвідувачів і навіть викликали критику в країні.

Один з найдавніших записів про щоденну корейську їжу походить із книги Самгук Юса , книги історії та легенд кінця 13 століття. У книзі описується король Теджонг Мейол, який правив за часів династії Сілла наприкінці сьомого століття, з’їдаючи щодня “шість дюймів рису, шість дюймів вина та десять фазанів” - іншими словами, понад 20 фунтів рис і вино. Історики тепер вважають, що це описує кількість їжі, споживаної королем та його свитою в цілому. *** В статті “six du of rice, six du of wine, and ten pheasants” ***

Але навіть новіші і точні записи також показують, що звичайні корейці їдять вражаючі кількості. Йі Гейк-дон, конфуціанський вчений XV століття, поскаржився королю, що люди не економлять їжу в хороші врожаї, а з’їдають за один раз ту кількість їжі, яку китайці з’їли б за день. У Swaemirok , книзі, що описує життя часів династії Чосон наприкінці 16-го століття, автор О Хуй-мун написав, що «звичайна доросла людина з Чосона з’їдає близько семи плит рису за один прийом їжі: більше двох фунтів.

Європейці, які відвідали Корею в 19 столітті, також відзначили, що корейці зазвичай їли вдвічі втричі більше, ніж японці чи китайці. Наприклад, у своєму путівнику за 1894 рік письменник Ернст фон Гессе-Вартег зазначив:

«Коли я був у Японії, японці казали мені, що їхні сусіди їли приблизно три рази, як вони. Коли я пізніше прибув у порт Джемульпо [сьогоднішній Інчхон], я побачив, що це справді так. На відміну від китайців та японців, які їдять через певні проміжки часу, корейці їдять постійно. Неймовірна кількість рису разом з купкою червоного перцю зникне в одну мить ».

Можливо, завдяки кращому харчуванню Гессе-Вартег також зауважив, що солдати Кореї були «мускулистими, кремезними та добре харчувалися» та «в набагато кращому стані», ніж китайські та японські солдати.

Є навіть фотографічні свідчення того, скільки їли корейці в 19 столітті. На листівці з фотографіями, проданій у Франції наприкінці XIX століття, зображено корейця перед його столом із підписом " Приємного апетиту !" У своїй книзі " Корейська історія на столі" письменник з харчових продуктів Джу Йонг-ха зазначив, що рисова чаша на фотографії була заввишки 3,5 дюйма діаметром понад 6 дюймів і містила майже літр рису для вживання в їжу з супом. ще більшу миску з асортиментом гарнірів. Для однієї особи. За один прийом їжі.

Один живий запис історичного корейського споживання походить від Марі-Ніколас-Антуан Давелуй, католицького священика з Франції, який служив єпископом у Кореї між 1845 і 1866 роками. віра. (Його дім зараз є пам’ятним знаком першим католицьким мученикам Кореї .) Його « Записки про введення в історію Кореї» , написані близько 1860 року, не зовсім політично коректне читання, оскільки містять значну частину випадкового расизму демонструється європейцями, які подорожували Азією в 19 столітті. Але письмо Давелуя цінне як історичний запис, і воно демонструє деякі справді дивовижні подвиги корейського харчування:

«Робітники зазвичай їдять близько літра рису, який заповнює дуже велику миску. Кожній людині недостатньо випити одну миску, оскільки вона готова продовжувати їсти. Багато людей легко закінчують дві -три чаші. Один чоловік у моїй парафії у віці від 30 до 45 років, і він зробив ставку на те, що з’їв сім мисок - і це не враховуючи мисок рисового вина, які він випив. Один старий, віком 64 чи 65 років, сказав, що у нього немає апетиту, і випив п’ять мисок ».

За словами Давелуя, корейці вживали в приголомшливій кількості не лише рис: «Коли йдеться про подачу фруктів, наприклад з великими персиками, навіть людина з найбільшою стриманістю їсть близько десяти; Нерідкі випадки, коли людина бачить 30, 40, 50 персиків. Що стосується динь [маленьких корейських динь, або чам-ое ], люди зазвичай їдять близько десяти за раз, але іноді вони їдять 20 або 30 ".
..........
Звичайно, сучасні корейці не їдять стільки. Оскільки корейці почали вести малорухливий спосіб життя, а прийом їжі став менш зосередженим на рису, їх споживання їжі постійно зменшувалося. Дзен Ханкук, корейський виробник фарфору, виявив, що їх стандартний розмір чаші для рису зменшився з 680 мілілітрів у 1940 -х до 290 мілілітрів у 2012 році - майже на 60 відсотків за останні 70 років.

Але в районах Кореї з міцними харчовими традиціями практика подавання надмірної кількості їжі жива і здорова. Хорошим прикладом є місто на південному заході Чонджу, батьківщина багатьох всесвітньо відомих корейських страв, таких як бібімбап . Чонджу славиться як якістю, так і кількістю страв - на його знаменитій алеї Макгеоллі чайник вартістю 15 доларів з макгеоллі (рисове вино) поставляється з десятками смачних маленьких страв, що закривають весь стіл. Згідно з опитуванням, проведеним у 2002 році, одна з небагатьох скарг міжнародних відвідувачів Чонджу полягала в тому, що місцеві ресторани подавали занадто багато їжі.

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: Истоки истории
« Reply #572 : Жовтень 08, 2021, 06:01:44 »
Вони ще й п'ють добряче. Три пляшки 25-градусного сочжу за раз (трохи більше літра) - норма.
Рису менше стали їсти, бо розбагатіли, він у них десь як у нас хліб.
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Истоки истории
« Reply #573 : Жовтень 08, 2021, 07:32:15 »
Корейцы и сейчас любят множество тарелочек на столе. К слову, одно из пожеланий благополучия, типа нашего "Будь здоров", у них звучит "Хорошо кушай".  :smilie5:
И, насколько я знаю, у восточных народностей ускоренный процесс метаболизма, в отличие от европейцев.



Ну и, недавно в тему попалось: Як струнка кореянка завдяки поїданню їжі та чавканню на камеру заробляє мільйони переглядів
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4632
  • Karma: 3515
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #574 : Жовтень 08, 2021, 12:05:58 »
Вот в Северной Корее пришлось срочно отвыкать есть, если ты не партийная или военная шишка.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #575 : Листопад 02, 2021, 08:31:48 »
Цитувати (виділене)
100 років тому народився канадський хокеїст українського походження БІЛЛ МОСІЄНКО  (2 листопада 1921, Вінніпеґ — 9 липня 1994, Вінніпеґ), який встановив рекорд по швидкості.
Білл з'явився на світ у багатодітній родині українських емігрантів (крім нього, в родині було 13 дітей). Вперше хлопець став на ковзани у 10 років, а в 20 - вийшов на лід у складі команди НХЛ, найкращої світової хокейної ліги для професіоналів. У ній Білл відіграв 14 сезонів. Вже під час першого матчу в НХЛ 1942 році він з таким запалом взявся атакувати ворота, що забив дві шайби з різницею у 21 секунду. Це було неймовірним досягненням, але  через 10 років він сам його перевершив.
21 березня 1952 року Білл Мосієнко здійснив справжнє диво. Коли під час гри на виїзді у Нью-Йорку його команда Chicago Blackhawks поступалася з рахунком 6-2, він за 21 секунду забив у ворота супротивника одразу три шайби, встановивши рекорд Національної хокейної ліги. До речі, тричі результативну передачу йому зробив хокеїст Гус Боднар, який також мав українське коріння.
У 1965 р. ім’я Білла Мосієнка внесли до Зали хокейної слави, де окрім ключки спортсмена зберігаються й ті самі три легендарні шайби. Він - один з дев'яти українських хокеїстів, чиє ім’я включено до Зали хокейної слави.
Ще за його життя, в 1991 р. у його рідному Винніпезі одна з найбільших тренувальних арен «Ківатін Арена» була перейменована на «Біл Мосієнко Арена». На його честь тут також названий провулок через дорогу від української православної церкви.
Diaspora.ua



Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #576 : Листопад 03, 2021, 20:22:17 »
Хвилинка високої поезії

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #577 : Листопад 10, 2021, 15:41:39 »
Оцифровані книжки електронної бібліотеки «Культура України»
https://elib.nlu.org.ua/catalogue.html

Offline massii

  • ****
  • Повідомлень: 400
  • Karma: 593
Re: Истоки истории
« Reply #578 : Листопад 11, 2021, 09:31:06 »
Останній український політв’язень СРСР

Цитувати (виділене)
11 листопада 1990 р. звільнений останній український політв’язень СРСР Богдан Климчак — письменник, автор книжок «Оаза-гора», «Оновлений Декалог поневоленого Українця».

Відсидів 17 років і 40 днів таборів, з них 590 днів у штрафному ізоляторі. Коли вийшов, демонстративно відмовився від радянського паспорту і реабілітації. Чому? Пан Богдан пояснив: «Всі, хто судив, проводив слідство мають великі пенсії в Україні, але справа навіть не у них, а у безкарності, що нікого не засудили за репресії проти українського народу. Я відмовився від реабілітації, тому що КДБ, яке мене судило, не може мати права реабілітації. Це я мав би мати право їх судити чи реабілітувати».

Зі спогадів Богдана Климчака: «Найважчий режим у таборах був за Михаїла Горбачова. Не можна було слова написати, щось зберігати, все вигрібали і конфісковували. До 1953 року було гірше у таборах щодо їжі і катувань, потім після смерті Сталіна стало трішки легше сидіти, за Горбачова вже не били. Я дуже гостро виступав проти системи. Мене у 1989 році викликали у спецчастину і повідомили, що я маю право на помилування, а я заявив, що не є злочинцем, а політв’язнем і ніякого помилування не може бути. У той час французькій знімальній групі дозволили зняти документальний фільм про останній табір. Нам перед приїздом журналістів видали нові покривала, була показуха. Але я дав інтерв’ю. Нас тоді було чотири останніх політв’язнів ГУЛАГу: двоє росіян, один єврей і я – українець».
https://uahistory.com/topics/events/13580?fbclid=IwAR2p_kRKOvPigObNHzKv7Einew3OLgAlnrN7KQHONsP_0ANusTSOIR67cxQ

Offline massii

  • ****
  • Повідомлень: 400
  • Karma: 593
Re: Истоки истории
« Reply #579 : Листопад 11, 2021, 09:39:42 »
Цитувати (виділене)
Кінець Першої світової

11 листопада 1918 р. о 5:12 ранку у штабному вагоні командуючого військами Антанти французького маршала Фердинанда Фоша у Комп’єнському лісі німецька делегація на чолі зі статс-секретарем закордонних справ Ерцбергером підписала перемир’я, запропоноване союзним командуванням. За 6 годин документ набув чинності, після чого пролунав артилерійський салют із 101 залпу.
Об 11 годині ранку пролунав сигнал «Припинити вогонь!». Німеччина визнала себе переможеною. Воєнні дії припинялися. Так закінчилася Перша світова війна.
Здійснилося популярне у Франції гасло «Боші за все заплатять». Вся захоплена німцями бельгійська скарбниця, а також отримане ними в рахунок контрибуції російське та румунське золото передавалось союзникам.
Всі угоди, укладені раніше Німеччиною з іншими державами, оголошувались недійсними. 13 листопада 1918 року Радянська Росія оголосила про його анулювання Берестейського договору.

Що принесло Комп’єнське перемир’я Україні?

11 листопада 1918-ого головнокомандувач німецьким Східним фронтом видав наказ про евакуацію німецьких військ із України.
11 листопада 1918-ого територія Північної Буковини (більша частина сучасної Чернівецька область) передана до складу Королівства Румунія; румунські війська захопили Чернівці.
11 листопада 1918-ого поляки скинули окупаційний режим німців у Варшаві; проголосили незалежність Польщі. Галичина опинилася у складі Польщі.


Compiegne 1940, Generaloberst Keitel überreicht die Waffenstillstandsbedingungen

За національне приниження, за Комп’єнське перемир’я німці помстилися під час Другої світової, демонстративно змусивши французів підписати Комп’єнське перемир’я 1940 року в тому ж «вагоні Фоша».
https://uahistory.com/topics/events/11592?fbclid=IwAR1H35Xt3PMtrQZ0OaV0fpx45Otji3zvzJwcKSu3wccVW885ocw_YPm6Akw#prettyPhoto

Offline massii

  • ****
  • Повідомлень: 400
  • Karma: 593
Re: Истоки истории
« Reply #580 : Листопад 11, 2021, 09:47:54 »
Hanna Cherkasska

Цитувати (виділене)
11 листопада 1917 р. за три дні український полк, сформований із делегатів ІІІ Всеукраїнського військового з’їзду, придушив повстання більшовиків у Києві.

Петлюра. Випробовування владою
https://uahistory.com/topics/famous_people/12593?fbclid=IwAR3IDfFhk3FmzSfqbIXTuwS5Na6aJDirMby-NCU6G6pGk8Fg8SlQXOCBIuI

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4632
  • Karma: 3515
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #581 : Листопад 15, 2021, 18:49:39 »
Какой русский не преклоняется перед Золотой Ордой? С какой любовью говорит о матери Российской империи этот неизвестный мне чувак:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #582 : Листопад 18, 2021, 13:56:44 »
Цитувати (виділене)
Газета "Провинция" (Константиновка, Донецкая область, октябрь 1991). "Все чаще ходят слухи о создании Донецкой республики..."

Offline Minime

  • *****
  • Повідомлень: 6446
  • Karma: 4355
  • Стать: Чоловіча
  • Австралия: au2ua
Re: Истоки истории
« Reply #583 : Листопад 19, 2021, 02:00:29 »
Газета "Провинция" (Константиновка, Донецкая область, октябрь 1991). "Все чаще ходят слухи о создании Донецкой республики..."

Аж жутко, как автор этого письма в провинциальную газету за 23 года предсказал, что будет.  :smilie2:
"Не забыть бы нам всё, не простить бы и не потерять". В. Высоцкий

Offline Minime

  • *****
  • Повідомлень: 6446
  • Karma: 4355
  • Стать: Чоловіча
  • Австралия: au2ua
Re: Истоки истории
« Reply #584 : Грудень 09, 2021, 11:43:09 »
Уроки истории и английского или как я провел отпуск...

Я не сомневаюсь, что в конце 19-го века Британия и Раша заключили какой-нибудь замечательный договор о ненападении (подписанный в Будапеште, Бухаресте или Бухаре).
Однако ж Британия, превентивно, нагадила пеньковой сверхъдержавке и примонтировала вот такую вот пушечку на другом конце света, на самом юге одной из своих колоний:




Пушка не пригодилась, гордые  варяги за экватор не заплывают, у них, примерно, на  сороковой северной широте запас водки кончается и они, тогда, обратно... домой... к ногам-с барина-с...



Думаю, это этот урок английского нужно очень хорошо выучить всем ближним и дальним соседям России по Земному Шару.
"Не забыть бы нам всё, не простить бы и не потерять". В. Высоцкий

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4632
  • Karma: 3515
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #585 : Грудень 19, 2021, 16:02:33 »
Леваки и продажные люди на запади были всегда. Полезно знать про это.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #586 : Грудень 19, 2021, 16:52:57 »
Вчора десь читав новину, що штатівські спецслужби затримали якогось інженера з оборонки, який хтів продати хуйлу щось цікаве.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #587 : Грудень 19, 2021, 17:01:29 »
Цитувати (виділене)
9 октября в американском штате Западная Вирджиния спецслужбы США арестовали по делу о шпионаже инженера-ядерщика Джонатана Тоббе и его жену Даяну, проживавших в Аннаполисе (штат Мэриленд). Об этом 10 октября проинформировал минюст США.
"В течение почти года 42-летний Джонатан Тоббе с помощью своей жены, 45-летней Даяны, продавал информацию, известную как Restricted Data, касающуюся конструкции военных кораблей с ядерными двигателями, человеку, который, по их мнению, был представителем иностранной державы. На самом деле этот человек был агентом ФБР под прикрытием", – говорится в сообщении
.


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #588 : Грудень 19, 2021, 23:16:18 »
Цитувати (виділене)
Павло Бондаренко. 18 вересня 1934 року СРСР було прийнято до Ліги Націй. Майже рівно через рік після того, як на таємному засіданні цієї організації розглядалося питання Голодомору в Україні й з приводу цього злочину проти людяності на адресу Радянського Союзу було висловлено "занепокоєння". Але прийняли.

Особливо наполягала на прийомі СРСР до Ліги Націй Франція - основний покупець радянського зерна у 1932-1933 рр. Дуже мсьє хотілося круасанчиків під ранкову каву. Отож, аби не напружуватися думками про те, що цей хліб було відібрано в українських дітей, що гинули від голоду, у Франції ввели цензуру на будь-які згадки про Голодомор. Яким "непокоїлися" на таємному (чомусь) засіданні Ліги Націй.

Сполучені Штати взагалі заробляли в СРСР колосальні кошти саме в 1932-1933 рр. Рузвельт рятував свою країну від Великої депресії за рахунок життів мільйонів українців, білорусів, казахів...

Виключено СРСР з Ліги Націй було всього лише через 5 років після прийняття - за напад на Фінляндію. Проте було пізно - монстр на західних технологіях, на побудованих американцями, французами, британцями авіаційних, танкових заводах та електростанціях виріс й відростив моторошні ікла.
Монстр тепер сам вигодовував іншого - монстра - Гітлера, аби його руками розв`язати велику війну й захопити півсвіту.

Й коли радянські газети після виключення СРСР таврували членів Ліги Націй як підпалювачів війни - вони були абсолютно праві. Бо без Челябінського, Сталінградського, Харківського танкових, Казанського авіаційного, Горьківського та Московського автомобільних заводів, Магнітогорського та Новокузнецького металургійних гігантів, Запорізького алюмінієвого комбінату та ще загалом 1,5 тисячі підприємств, побудованих в СРСР колективним Заходом, війни б не було.

До речі, найбільший прихильник прийняття СРСР до Ліги націй - президент Франції Альбер Лебрен ("лівак", звичайно) став останнім президентом Третьої республіки, яка впала під гусеницями танків Вермахту, зроблених із броні, яку виплавлено з руди, що її постачав СРСР, заправлених бензином з радянської нафти й керованих генералами, що навчалися в СРСР.

Сам Лебрен тихо-мирно жив собі в окупації під домашнім арештом, відмовляючись від будь-яких контактів з Рухом опору під приводом хвороби. Але то вже тема іншого допису...

P.S.
Історія нічому не вчить, вона лише карає за незнання уроків"(с)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #589 : Січень 05, 2022, 12:22:44 »
Цитувати (виділене)
Павло Бондаренко
10 хв  ·
Хазяїн.
Це не куркуль - звичайний український селянин біля своєї біленої впорядкованої хати. На задньому плані - частина молодого садка. Зверніть увагу: на вікнах "ролети" з комишу.
Найімовірніше він належав до тих, хто у 1918 році він не пішов боронити Україну від більшовиків, підтримав українських соціалістів, бо гетьман Скоропадський був "олігархом" та не хотів безкоштовно роздавати землю.
Таких як цей селянин, що мав чоботи та ролети на вікнах, нероби та п'яниці з "комнезаму" та комсомольці під охороною озброєних чекістів через 10 років "розкуркулять" й разом із родиною вивезуть у голий казахський степ.
До чого це я?
"Хто не хоче годувати свою армію - годуватиме чужу" (Наполеон Бонапарт);
"Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний" (Степан Бандера);
"Свобода означає відповідальність, ось чому більшість людей боїться її" (Бернард Шоу);
Нарешті: "Народ, який не знає або забув своє минуле, не має майбутнього" (Платон).
Від себе додам: такий народ приречений ходити по колу, причому по граблях.


Offline Poodle

  • *****
  • Повідомлень: 5865
  • Karma: 3171
  • Стать: Чоловіча
  • USA, Gold Country
Re: Истоки истории
« Reply #590 : Січень 06, 2022, 05:58:53 »
продавал информацию, известную как Restricted Data, касающуюся конструкции военных кораблей с ядерными двигателями, человеку, который, по их мнению, был представителем иностранной державы. На самом деле этот человек был агентом ФБР под прикрытием

Цитувати (виділене)
Враг не ведал, дурачина,
Тот, кому все поручил он,
Был чекист, майор разведки
И прекрасный семьянин.
Слава Украине!

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #591 : Січень 10, 2022, 16:59:13 »
Цитувати (виділене)
Ярема Вишневецький - міфи та реальність


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #592 : Січень 13, 2022, 14:12:17 »
Цитувати (виділене)
Тарас Чухлібманцер https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=128406673052487&id=100076494653657
11 січня о 13:08  ·
ВІДНАЙДЕНО ОРИГІНАЛЬНИЙ ЛИСТ КРИМСЬКОГО ХАНА ПРО ТЕ, ЩО ГЕТЬМАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ У 1655 РОЦІ СКАСУВАВ ПЕРЕЯСЛАВСЬКУ УГОДУ
Працюючи в архівосховищах Польщі знаходжу завжди багато чого цікавого і такого, що руйнує історичні стереотипи. Ось таким міфічним стереотипом є думка про те, що гетьман Богдан Хмельницький чи то "возз'єднав" Україну з Московщиною, чи то "продав" Україну цареві в 1654 році. Насправді ж Хмельницький у 1655 році підписав угоду з султаном Османської імперії, про що і свідчить лист Мегмеда IV Гірея до польського короля Яна ІІ Казимира за 5 серпня 1655 року. Окрім того, зважаючи на те, що султан не надіслав війська - у 1656 році Богдан Хмельницький уклав угоду з шведським королем Карлом Х про боротьбу проти спільних ворогів.
Публікований польськомовний лист хана Мегмед IV Гірея зберігається в: АГАД Варшава.
Знайшов, прокоментував і доніс до фб-громади доктор наук Тарас Чухліб.


Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Истоки истории
« Reply #593 : Січень 13, 2022, 18:57:13 »
Колумбийский университет выложил большую коллекцию аудио интервью, записаных в 1960-х, с иммигрантами первой волны о событиях 1917 -1920-х годов.
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #594 : Січень 19, 2022, 09:24:03 »
Цитувати (виділене)
Николай Иванович Ежов получает высшую награду Родины.

Offline Minime

  • *****
  • Повідомлень: 6446
  • Karma: 4355
  • Стать: Чоловіча
  • Австралия: au2ua
Re: Истоки истории
« Reply #595 : Січень 19, 2022, 09:56:15 »
Николай Иванович Ежов получает высшую награду Родины.
От всесоюзного старосты, я так понимаю...
Или это был это был полковник Сандерс?!  :sneaky:
Который рот-в-рот передал ему секретную смесь трав и специй...
"Не забыть бы нам всё, не простить бы и не потерять". В. Высоцкий

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #596 : Січень 19, 2022, 10:11:44 »
Звісно Сандерс. Саме тому цього ворога народа й розстріляли у 39-му.

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9100
  • Karma: 5424
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Истоки истории
« Reply #597 : Січень 19, 2022, 10:28:36 »
Звісно Сандерс. Саме тому цього ворога народа й розстріляли у 39-му.
Я навіть подивився коли Сандерс став "полковником" - таки вже в 1936-му.  :grin:
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #598 : Січень 29, 2022, 10:56:20 »
Цитувати (виділене)
Volodymyr Viatrovych
19 хв  ·
Хлопчаки
— Не бійся, спробуй, — тихо, але переконливо промовляв Петрик, передаючи Андрієві самокрутку.
— Та не боюсь я нічого, — з викликом відповів Андрій, беручи її до рук.
Його особливо дратував зверхній тон молодшого від нього Петрика. Скручена зі шматка вчорашньої газети самокрутка диміла. Її запах геть не подобався хлопцеві, але відступати було пізно — кільканадцять пар очей уважно спостерігали за ним у їхньому куточку вагона.
— Тільки не затягайся сильно, — попередив Микола.
Старший на три роки, він вже навчався в університеті. З Андрієм вони за останні дні стали майже друзями. Порада була продиктована турботою про товариша. Але йому вона здалася зверхньою та пихатою. Аби показати Миколі, Петрикові й іншим, що він уже не дитина, Андрій навпаки глибоко вдихнув. Надто глибоко. Дим наповнив легені та, здавалося, відразу вдарив у голову. Хлопця різко знудило, потім схопив нестримний кашель. Він намагався його спинити, але марно.
Здається, зараз він всіх розбудить. Проте більше за кашель передранкову тишу вагона прорізав регіт Андрієвих товаришів, які спостерігали за ним.
— Ану спати! — гавкнув з іншого кінця вагону Петро Опанасович. — Ще ж рано. Не доїхали ще! Бісові діти!
Хлопці замовкли, щоб не дратувати старшого, але якби не темрява у вагоні, він побачив би, що тут уже давно ніхто не спить.
Щиро кажучи, ніхто, окрім нього, взагалі не спав тієї ночі. Відколи потяг повільно рушив з київського вокзалу, у вагоні панувало приховане, але нестримне збудження.
Під повільний стукіт коліс і скрипіння старого вагона тривали безкінечні розмови — про дівчат, про любов, про війну, про Україну. Тихі, але запальні суперечки про те, що і як повинні робити керівники держави для перемоги.
— А я вам кажу, — переконував своїх слухачів Максим, — вони нездари та зрадники. Вони продали Україну й не збираються її захищати.
— То чого ж ти тут, якщо їм не віриш? — спитав хтось поруч.
— Бо я буду захищати!
Зовсім не про політику думав Сашко. Він намагався назавжди закарбувати в пам’яті образ Олени, її очі. Той неймовірний погляд, який вона подарувала йому на прощання. Вона ще ніколи на нього так не дивилася. Та й взагалі вони ніколи не були так близько одне до одного, як у ті останні хвилини на пероні. Як же багато не встиг він їй сказати! Та ні, гірше — він взагалі нічого їй не сказав учора. Просто стояв, втопившись у її фантастичних зелених очах. Певно, виглядав як телепень. Треба їй все написати! Сашко вже почав діставати клапоть паперу й олівець. Але  темрява ж довкола. Ох, яка ж довга ця ніч. Січневий ранок ніяк не почнеться. «От як тільки зійде сонце, я напишу їй, що...».
Іншим самітником, що сидів подалі від зграйок хлопчаків, охоплених жвавими суперечками, був Павло. Але його наповнювали не романтичні думки, а страхи. Їх було багато, та найбільше він боявся... злякатися. «А що коли почнеться, а я не зможу здолати страх? А що як побіжу? Тоді вони точно дізнаються, що я набрехав і з ганьбою відправлять домів... А там, ой...».
Про те, що чекатиме його, втікача, вдома, він теж боявся думати. Тому глибше кутався у братову шинель, намагаючись спинити невгамовне тремтіння, не так від зимового холоду, як від хвилювання. «Добре, що прихопив шинель, — думав, — у ній не лише тепло. В ній я виглядаю старшим, тому й зумів додати собі два роки... Але коли брат дізнається...».
Бурхливі думки, приглушені, але палкі розмови раптом обірвала тиша — колеса перестали стукати раз-у-раз, старий дерев’яний вагон більше не скрипів. Поїзд спинився. Приїхали.
Знадвору було чути важкі кроки, що провалювалися в сніг. Розсунулися двері. У вагон ввірвалися світло й зимовий холод. Сонце ще не зійшло — то був ліхтар в руках чоловіка у військовому однострої.:
— Виходимо! — суворо промовив. — Станція Крути.
З книги «(Не)історичні миті».

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #599 : Січень 30, 2022, 16:27:48 »
Ніяких шаровар.

Цитувати (виділене)
Люди давнини: Реєстровий козак Київського полку війська Богдана Хмельницького. 1650 рік

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.