Автор Тема: Банки и банковские услуги
 

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12392
  • Karma: 5610
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1890 : Січень 31, 2022, 00:47:31 »
Я знаю, что когда мой учредитель открывал счет в США для открытия фирмы, и банк просил обосновать уставный взнос, я вытащила его зпл и зпл его семьи с сайта пенсионного фонда за 15 лет и это подошло.
Not all those who wander are lost

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22179
  • Karma: 3729
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1891 : Січень 31, 2022, 01:00:52 »
Я знаю, что когда мой учредитель открывал счет в США для открытия фирмы, и банк просил обосновать уставный взнос, я вытащила его зпл и зпл его семьи с сайта пенсионного фонда за 15 лет и это подошло.
Ну где-то так, да.
Но сегодня это может устроить, а завтра просто остановят счет и начнут опять подтверждения просить. В любом случае, это не будет по щелчку пальцев и надо понимать, что деньги могут зависнуть.

Offline chucha

  • *****
  • Повідомлень: 2692
  • Karma: 1344
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1892 : Січень 31, 2022, 11:36:33 »
Да, расскажите подробнее, пож-та, если не затруднит.

Я поняла, что если не будет движения по счету, то будет комиссия.
Мне нужно будет вникнуть в поупку/продажу акций?
Если так, что можно почитать на эту тему, чтобы разобраться?
Насколько легко я смогу получить деньги, если будет нужно?

Обязательно ли перечислять с украинского банка, или я смогу прийти в офис в Европе и положить/снять определенную сумму?

Inactivity fee они вроде отменили, равно как и минимальный баланс. Раньше был $10000 минимальный старт и что то то вроде $30 inactivity fee. Технически перевод выполняется на виртуальный аккаунт в City Bank. Методов перевода несколько. Из США это может быть ACH transfer. От нас стандартный SWIFT. Тарифы у основных банков 0.5-0.8 процента от суммы перевода с потолком. Т.е. у Укрсиба, например, максимум комиссии $90.
Перевод, естественно в долларах, так что их сначала купить надо, если счет в гривне. Опыт показывает, что покупка нала через банки невыгодна, обычно дешевле снять и купить наличку в обменники. Зависит от общей суммы, конечно, но с нашими колебаниями курса может быть ощутимая разница. Перевод до 400 тысяч в гривнах не требует электронной лицензии СБУ, и Приват переводит вроде без вопросов. Но Моно и Укрсиб все равно просили у меня доки на подтверждении доходов.
Перевод с иностранных банков - не пробовал сам, но есть опыт других людей. IB самому вроде пофиг, если контрагентский банк какой то адекватный. Могу уточнить.
Вывод денег с IB точно так же SWIFT, один перевод в месяц бесплатно, остальные с комиссией. Деньги переводятся на свой банковский счет, оттуда уже можно снимать. То есть если нужна возможность оперативно получить наличку, это не вариант.
Деньги на счету в IB могут лежать и как cash, но смысла в этом особого нет. Лучше почитать немного базовой информации по финансовым инструментам, и купить что то низко волатильное, типа US treasures. Доход там небольшой совсем, но и инструмент очень надежный. Необходимости регулярной торговли никакой нет, покупаешь что то и держишь месяцами и годами в инструменте. Главное, поначалу, психологически привыкнуть у колебаниям рынка и перестать обращать внимание на периодические проседания и всплески. Но это все сильно зависит от портфеля. Если акции, то можно за неделю и 10-15 процентов потерять, потом на следующей неделе все отыграть с лихвой. С облигациями колебания гораздо менее существенны.
А, ну и сама по себе контора, IB, серьезная. Один из крупнейших, если не самый крупный on-line broker. Со всем сопутствующим мониторингом от SEC, страховкой счетов и все такое.


Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1893 : Січень 31, 2022, 12:34:37 »
А депозиты, срок закрытия которых еще не наступил, находясь в с видом на жительство в Португалии, можно как-то вызволить? Думаю, что нет, но все-таки - а вдруг можно? С банковских карт все (до разумного предела) уже поснимала.

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9499
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1894 : Січень 31, 2022, 13:41:22 »
А депозиты, срок закрытия которых еще не наступил, находясь в с видом на жительство в Португалии, можно как-то вызволить?
Разорвать договор депозита досрочно ? Неужели там драконовские штрафы за досрочный разрыв ?

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12392
  • Karma: 5610
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1895 : Січень 31, 2022, 14:17:37 »
А депозиты, срок закрытия которых еще не наступил, находясь в с видом на жительство в Португалии, можно как-то вызволить? Думаю, что нет, но все-таки - а вдруг можно? С банковских карт все (до разумного предела) уже поснимала.
Зависит от условий депозита.
Я сейчас открываю депозиты с условием досрочного расторжения.
Узнайте в банке, какие были условия, возможно расторгнут с потерей %.
Not all those who wander are lost

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12392
  • Karma: 5610
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1896 : Січень 31, 2022, 14:20:12 »
Лучше почитать немного базовой информации по финансовым инструментам, и купить что то низко волатильное, типа US treasures. Доход там небольшой совсем, но и инструмент очень надежный.
Спасибо!
Когда будут нужны деньги, я их легко смогу продать?
И затем, смогу ли вывести на свой банковский счет не в Украине (если такой будет открыт)?
Not all those who wander are lost

Offline chucha

  • *****
  • Повідомлень: 2692
  • Karma: 1344
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1897 : Січень 31, 2022, 16:28:44 »
Спасибо!
Когда будут нужны деньги, я их легко смогу продать?
И затем, смогу ли вывести на свой банковский счет не в Украине (если такой будет открыт)?


Да, они очень ликвидны, продаются/покупаются практически мгновенно. Перевести деньги на другой свой счет - да, можно. Ну и эти вопросы можно им позадавать через поддержку, она там вполне неплохая и есть отдел который с ex СССР работает. Так что для них мы не экзотика.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1898 : Січень 31, 2022, 16:51:24 »
возможно расторгнут с потерей %.
Уже поговорила с куратором (депозит мужа) - отменить пролонгацию (она в мае) и получить все с процентами на карту можно, а вот прерывать и получить пусть и с минус проценты и все только по телефону практически невозможно, увы, банк и от его имени именно сам куратор в этом сильно не заинтересованы, и он меня заверил, что при любых обстоятельствах государство гарантирует...  :unknown: У мужа уже был опыт с Ощадом - разрешением для прерывания депозита (был валютный) были смерть или очень серьезная болезнь.   

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1899 : Лютий 28, 2022, 22:33:46 »
Зараз як би не той час, щоб таким перейматися, але все ж напишу. Стосується користувачів кредиток банка "Глобус".
О 19.15 приходить SMS такого змісту:
"Кредитний ліміт 2xxxx грн, використаний кредит 2xx... грн, власні кошти 0 грн, залишок ... грн." На карті - невеликий плюс був і жодних транзакцій на протязі місяця не було. Зателефонував - виявляється, це вони так попереджають про те, що кредитним лімітом скористатися не можна, замість того, щоб написати як воно є. Ну добре, я тертий калач, відразу розібрався, а так казна-що можна подумати, а когось і інфаркт схопить.  :mad:
Після війни закрию той рахунок нафіг.
Russian warship, go fuck yourself!

Offline В.И.Лемминг

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23595
  • Karma: 9417
  • Стать: Чоловіча
  • добрый, но гуманный
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1900 : Березень 20, 2022, 16:10:30 »
А что с Приват 24?
Тю, ля, а шо?

Offline Donna

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 746
  • Karma: 844
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1901 : Березень 20, 2022, 16:14:08 »
ведутся регламентные работы. Даже ихней картой сейчас не смогла расплатиться в Сильпо.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802

Offline AVI

  • *****
  • Повідомлень: 1891
  • Karma: 2463
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1903 : Травень 02, 2022, 14:43:31 »
Приватбанк интегрировал платежную систему из США Payoneer – что это значит
Цитувати (виділене)
Платежная платформа Payoneer интегрировалась в сервис Приват24. Пользователи смогут привязать свой аккаунт и выводить средства на карты банка. Об этом говорится в сообщении пресс-службы банка.

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6359
  • Karma: 6419
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1904 : Травень 02, 2022, 16:50:24 »
Приватбанк интегрировал платежную систему из США Payoneer – что это значит
Цитувати (виділене)
Платежная платформа Payoneer интегрировалась в сервис Приват24. Пользователи смогут привязать свой аккаунт и выводить средства на карты банка. Об этом говорится в сообщении пресс-службы банка.
Крутяк, там довольно большая комиссия была, а теперь можно и на ноль выйти.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26470
  • Karma: 5551
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1905 : Травень 02, 2022, 16:56:09 »
Джеки, на обналичку большая комиссии?
Злобная заинька

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6359
  • Karma: 6419
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1906 : Травень 02, 2022, 17:02:49 »
Джеки, на обналичку большая комиссии?
Не знаю, что ты имеешь в виду под обналичкой. Я переводила деньги с Payoneer на приватовскую карту и этот перевод был с довольно заметной комиссией, теперь этот перевод на мою карту будет стоить 0.25% от суммы, то есть грубо говоря было скажем 80$, а теперь 7$. Другие типы карт можно вообще бесплатно.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1907 : Червень 03, 2022, 12:55:09 »
Нацбанк вперше за час війни Росії проти України відніс банк до неплатоспроможних. Йдеться про Мегабанк (Харків), говориться у повідомленні НБУ.

Зазначимо, що 60,74% статутного капіталу банку належить Віктору Суботіну, генеральному директору ВАТ «Турбоатом». НБУ зазначає, що фінансові проблеми банку не були викликані війною, почалися задовго до її початку та спровоковані системним кредитуванням пов'язаних із банком осіб.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1908 : Липень 22, 2022, 16:44:44 »
Національний банк України ухвалив рішення (https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-uhvaliv-rishennya-vidklikati-bankivsku-litsenziyu-ta-likviduvati-at-megabank) відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Мегабанк.
 
2 червня НБУ визнав банк неплатоспроможним, а під час відкритого конкурсу з виведення з ринку АТ "Мегабанк" в інший спосіб, не надійшло жодної конкурсної пропозиції від потенційних інвесторів

I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1909 : Лютий 08, 2023, 15:32:16 »
Eugene Dubogryz
5h
  ·
Банк Форвард - What is dead may never die.

Насправді банку тому давно, ще багато років тому та багато років поспіль казали. Міняйте бізнес-модель. Скорочуйте витрати на топ-менеджмент. Збільшуйте частку непроцентних доходів, у вас вона непропорційно мала, диверсифікуйте доходи та витрати. Ніт, казав банк, ви нічого не розумієте, ми знаємо, як вести бізнес.

У дужках зазначу. Що коли від банка чуєш такі фрази - в усіх не вийшло, а в нас вийде, ми краще від вас знаємо, що робити,  в нас унікальна бізнес-модель і таке інше, то це 100% гарантія, що там підвищені ризики і воно рано чи пізно піде в сад. І не тільки банків це стосується.

Нижче текст - це з мого поста наприкінці минулого року на тему що сталося з Форвардом, по суті, без конспірології і відсилок до його російських акціонерів.
Cпойлер
----
5. Що сталося з банком. Якщо дуже коротко, знову ж таки, використовуючи сленг НБУ, «догнало». Догнала неефективна бізнес-модель.

6. Капітал – а це більше мільярда гривень статутного капіталу - «з’їли» збитки минулих років, очікуваний збиток цього року плюс непокритий кредитний ризик. «Пруденційні резерви» - це досить довга тема, різниця між резервами за МСФЗ та пруденційними резервами, які банки мають формувати відповідно до норм, які встановлює місцевий регулятор.

Добре,  від складних матерій до суті. В банка багато кредитів не обслуговується, попри те, що банк продовжує нараховувати за ними процентні доходи (а потім змушений ці доходи резервувати, коли їх не отримано протягом певного періоду). Легко перевірити: за 10 місяців загальний процдоход банку 647 млн грн, нарахованих та неотриманих відсотків близько 232 млн грн, тобто, більше третини (36.1%). Отже, реально не працюють більше третини кредитів. Тепер з іншого боку зайдемо. Чистих кредитів у банка на початок року було приблизно 1.57 млрд грн. З них відрезервовано приблизно 150 млн, з яких 90 це резерви за нарахованими доходами, отже, лишається 60. А має бути десь не менше 500 млн, виходячи з того, що не обслуговується, нехай, третина, для рівного рахунку. Відтак, решту 440 млн грн ми маємо побачити як прямий вплив на капітал (коли збитків за P&L ЩЕ не визнано, тобто, власний капітал ЩЕ НЕ просів, але регулятивний капітал вже просів) – через непокритий кредитний ризик та інші збільшення розрахункового збитку цього року. Ми їх і бачимо – НКР в банку вже 366 млн грн. Решту банк має доформувати прямо, резервами.

Щось в деталі заглибився занадто.
7. До чого тут «догнало»? До чого тут бізнес-модель? Пояснення. Банк – роздрібний. У таких банків під час криз більший відсоток неплатежів, ніж у комібнованих банків, чи банків, що спеціалізуються на корпоративному кредитуванні. Та й в мирні часи теж. Це компенсується більш високою процентною маржею, та більш високим (точніше, математично, більш низьким) показником операційної ефективності – Cost-to-Income Ratio, CIR. Своїми словами, роздрібні банки мають мати CIR кращий від середнього за системою. Мають бути більш ефективними, аби компенсувати операційною ефективністю очікуваний більший відсоток неповернень, в порівнянні з банками з іншою бізнес-моделлю.

8. Що тут у Форварда було? Було те, що CIR банку ЗАВЖДИ перевищував і середню, і медіану CIR за системою. Приклад 2021 року. Середня 55%, медіана 73%, CIR Форварда 79%. 79% - це вже сам по собі небезпечний показник, дуже близький до критичного. Навіть не для роздрібного банку небезпечний. Що вже казати про роздрібний. Для порівняння – Універсал, також класичний роздрібний банк, мав CIR 60%, трохи гірше за середній, але, в принципі, досить безпечний.

9. Чому такий високий CIR. Двома словами, точніше, двома факторами. Високі адмінвитрати, читай, зарплати ключового персоналу. Низькі комісійні доходи, порівняно із процентними.

10. Це те, на що ми в НБУ декілька років поспіль казали банку – що працюйте з бізнес-моделлю, у вас зависокі витрати, та замалі доходи, як для такої роздрібної моделі, що ви обрали. Воно «дожене». Догнало.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1910 : Лютий 15, 2023, 23:24:41 »
Mark Savchuk
12m  ·

Сегодня глава НБУ Андрей Пышный заявил
"Верховный суд подтвердил невозможность возвращения ПриватБанка экс-владельцам"
Cпойлер
В марте 2020 я написал статью, где объяснял в чем суть антиколомойского закона (статья будет в первом комментарии)

МВФ не верил в нашу судебную систему (С ЧЕГО БЫ ЭТО?) поэтому настаивал на принятии закона который не дает возможность вернуть банк бывшему владельцу ДАЖЕ если он в Верховном Суде докажет что национализация была незаконной (ума не приложу почему МВФ этого так боялся, НЕУЖЕЛИ ОНИ НАМЕКАЮТ НА ТО ЧТО НАШ ВЕРХОВНЫЙ СУД МОЖЕТ ПРИНЯТЬ РЕШЕНИЕ В ПОЛЬЗУ ОЛИГАРХА?! НЕ МОЖЕТ БЫТЬ!")

То есть, ДАЖЕ ЕСЛИ верховный суд принимает решение что "банк национализирован незаконно", то бывший собственник не может получить обратно акции банка.

Но ему положена компенсация (то есть власть вот приняла решение, которое нанесло финансовый ущерб частному лицу или компании - они имеют право на компенсацию).

Для того чтобы потребовать компенсацию, изначально в суде необходимо доказать что у бывших акционеров ВООБЩЕ БЫЛ БАНК (а не помойка с дырой 155 млрд грн).

Ключевой момент антиколомойского закона определяли именно эту процедуру оценки. Ее должен был делать не наш честный суд, а независимый аудитор (допустим большая четверка). Причем аудитор обязан принимать во внимание сопутствующие документы.

В кейсе Приватбанка это буллы бы аудит Кролла и результат проверки НБУ.
А в них, как мы уже знаем, детально расписана огромная схема вывода денег бывшими акционерами (Коломойским и Боголюбовым).

То есть, ДАЖЕ ЕСЛИ бы Коломойский выиграл верховный суд, то независимый аудитор бы определил компенсацию которое государство обязано выплатить Коломойскому в размере 0 грн 00 копеек. Спасибо вам Игорь Валерьевич, вы свободны.

Однако, бывшие акционеры В ПРИНЦИПЕ оспаривали такой положняк и, пытались через верховный суд получить решение что "в случае признания национализации Приватбанка незаконной -  они могут получить обратно акции банка".

ВОТ что решилось сегодня. Окончательный ответ - нет, не может Коломойский получить акции банка.
Соответственно если даже верховный суд примет решение что национализация была незаконной (что уже вряд ли на самом деле), то Игорь Валерьевич компенсацию - дырку от бублика.
Почему? Потому что антиколомойский закон

Вот и сказке конец, а кто слушал - молодец.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
От себя, хочу поблагодарить ВСЕХ И КАЖДОГО кто приходил на акции по делам Приватбанка. Я хочу чтобы вы знали - ЕСЛИ БЫ НЕ ВЫ, вполне вероятно что решение бы "пропихнули втихую" и какую-то часть государства отдали бы международным преступникам. Настолько влиятельным, что даже следователи СБУ снимают обувь чтобы провести у них обыск.
Приватбанк - все еще государственный. Недавно выбрал себе новый набсовет. А значит ушлое "ручное управление из ОПУ" ему не грозит.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1911 : Березень 07, 2023, 21:38:10 »
Anton Shvets
48 хв  ·
Закінчилась ера IBOX. Тільки, що НБУ ліквідував IBOX-банк за числені порушення.
Тепер власниця банку Альона Шевцова-Дегрик вже не буде засуджувати блогерів по всьому фейсбуку та змушувати їх вибачатися. Ну сподіваюсь що не буде, а то ще й мене засудять. Masi Nayyem тобі мабуть буде цікаво.
Цікаво, що буде з платіжною системою Леопей та сайтом Леогейминг? Не зрозуміло поки що, але навряд чи якийсь банк тепер погодиться працювати з Леопей.
Багато було чуток, що за Айбоксом стоїть Насіров чи Коломойський. Якщо про Коломойського правда, то дуже цікава виходить ситуація. За часів Кирила Шевченка Айбокс отримав за відмивання бабла штрафи від Візи та Мастеркарду. Тільки це змусило Шевченка накласти якийсь смішний штраф на банк, чисто щоб не відповідати на незруічні питання МВФ. Звісно роботу Айбоксу це не зупинило і банк перетворився в обнальну чорну діру.
Не думав, що її колись хлопнуть. Не простій крок і за таке рішення, я думаю, буде помста від бенефеціарів схеми. Зараз тисячі чорних підприємств, які використовували Айбокс дуже сильно здивуються.
Вкладників у Айбоксу було небагато, доля ринку смішна, найбільшою проблемою, думаю, стане припинення роботи терміналів айбоксу і проблеми з поповненням Монобанку, який, я так розумію. працював в основному черех Айбокс.
В цікаві часи живемо. Прямо чекаю, як всі злівні бачки(для яких Айбокс та Лео були одними з найбільших клиієнтів), почнуть розпинати Правління НБУ, яке прийняло це рішення. Може навіть кримінальна справа буде.
Моя повага.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1912 : Березень 08, 2023, 12:06:31 »
Національний банк вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати “Банк Форвард” росіянина Рустама Таріко.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1913 : Березень 08, 2023, 13:39:19 »
Ось таке перепостив Береза, і коменти закрив.



Про рівень прийняття рішень у Національному банку.

Андрій Пишний створив проблеми мільйонам клієнтів "Монобанку". Адже НБУ вивів з ринку "АйБокс Банк", що володів мережею терміналів для поповнення карток Mono.

Одразу скажу, що з "Монобанком" все ок, турбуватись не варто. Є альтернативні мережі для поповнення карток, також я сподіваюсь на якнайшвидше вирішення питання з "АйБоксами".

Співчуваю власникам та лідерам "Монобанку". Як можна вести бізнес в Україні, якщо одного разу твій бізнес просто й@бнуть, не попередивши?

Але я про інше. Можливо, саме зараз комусь з клієнтів "Монобанку" не вдалося поповнити картку, і це багато що зіпсувало. Можливо, хтось не зміг підтримати ЗСУ чи перевести життєво важливу допомогу. Тож клієнти мають розуміти, кому завдячувати своїми проблемами.

Це Андрій Пишний, що загрався у самопіар. Він вирішив використати нещодавній скандал з міскодінгом для власного просування. Тому наклав величезний штраф на "Укргазбанк", а тепер - відкликав ліцензію в "АйБокс Банку". Мовляв, суворий регулятор (який рік спостерігав за цим, а потім зробив вигляд, ніби "дізнався") покарав винних у порушенні закону.

Хочу сказати дві речі.

Перша. Краще б Пишний не піарився, а дійсно дбав про клієнтів. Перш ніж відкликати ліцензію, НБУ мав вирішити головне питання - з терміналами iBox. Бо це стосується мільйонів(!) людей. А так ніби повернулися славетні часи "банкопаду", коли мільйони клієнтів дізнавалися, що їх грошам пзда. Тому що так вирішили певні посадовкині з НБУ. Нащо потрібен той PowerBanking, якщо у дрібних питаннях відбувається така ср@ка?

Друга. Якщо НБУ не хоче отримати звинувачення у політичних інтригах, він має назвати усі дев'ять банків, які обслуговували гральний бізнес. А разом із цим - оприлюднити санкції, які наклав НБУ на ці банки. Бо штраф у 68 млн грн для "Укргазу" та ліквідація "АйБокс Банку" - це наслідки скандалу навколо грального бізнесу.

Гадаю, було б цілком логічно також усунути ці банки від обслуговування грального бізнесу. Бо якщо були порушення - то вони про це знали. Або якщо порушень не було - то треба спитати, хто їх вигадав.

Якщо НБУ не поводитиметься цілком прозоро, то це означатиме інше: що скандал з гральним бізнесом створили спеціально аби перерозподілити потоки від грального бізнесу. Викинути "Укргаз" та "АйБокс" та поставити інші банки. Свої. (с) Сергій Лямец

Offline Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7458
  • Karma: 3765
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1914 : Березень 08, 2023, 15:30:59 »
IBOX банк завжди мав доволі специфічну репутацію. Це він ще зажився на цьому світі.
А власники Моно ще за Приват не відсиділи

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1915 : Березень 08, 2023, 16:05:27 »
Пару місяців тому мені було терміново потрібно покласти гроші на картку Привата. В наших єбєнях це не так просто, як у Києві. Відділення Привату було зачинене, а єдиний термінал банку в магазині "Єва" не працював.
Я вирішила скористатися терміналом IBOX. По-перше, я зойкнула, коли побачила, яку комісію з мене здерли, а по-друге - гроші на картку не прийшли. Квитанцію я теж не змогла отримати.
З величезними труднощами я дозвонилася в колцентр IBOX. Мені повідомили, що "проміжний банк" через технічні труднощі гроші не отримав. Вони спробують знову надіслати. Або запропонували надати номер іншої картки. За кілька годин гроші на приватівську картку так і не впали. Знову позвонила і дала вже номер картки Ощадбанка. Лише тоді гроші надійшли.
Після цього я заріклася мати справи з IBOX.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1916 : Березень 08, 2023, 16:39:26 »
термінали Айбокс не на банку, вони на ТОВці і будуть працювати і далі за пару днів-тиждень. а банк мив в страшних розмірах гроші від онлайн казино та іншого гівна, що шевченка влаштовувало. так що я тут на боці НБУ однозначно.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20520
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1917 : Березень 08, 2023, 19:02:22 »
і коменти закрив.
Бо написав хуйню. Мо навіть заказну.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1918 : Березень 08, 2023, 22:34:33 »
А власники Моно ще за Приват не відсиділи
Я саме із цієї причини не користуюсь Моно.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1919 : Березень 10, 2023, 13:09:53 »
Anton Shvets
16m  ·
Якщо у вас є запитання чому не працюють термінали IBOXбанку, чому в Айбоксу була вилучена ліцензія, чому ви не можете, як звичайно, ані завести гроші на Бінанс, ані вивести їх, і чому я вважаю що у Бінанса величезні проблеми з бізнес-моделлю(а значить вони рано чи пізно гепнуцця) – цей текст для вас.

Після минулого посту про Бінанс, мені задали багато питань і сказали, що я невірно інтерпретую деякі дані, бо в мене немає експертизи. Окей, напишу про те в чому розуміюся. Про банківську систему України. Буде як складне пояснення для спеціалістів, так і просте для тих, хто не бажає розбиратися в нетрях українського законодавства.
Купівля крипти в нашій країні ніяк не регулюється, ви можете купувати крипту і це не буде порушенням законодавства, бо закону ще нема. Тобто клієнти Бінансу нічого не порушували. Але тепер завести гривню в Бінанс (і багато ще де) неможливо.

Чому так?
Вся купівля крипти на Бінансі в Україні теоретично проходила як сервіс peer-to-peer (далі P2P). Суть цього механизму в тому, що система (умовно) зводить клієнта який бажає, скажемо, купити крипти на 50 гривень і клієнта який бажає продати крипту на 50 гривень. Або одного клієнта який бажає купити на 50 гривень і двох, які бажають продати на 25 гривень. З урахуванням того, що це прямий обмін між двома клієнтами, не виникають ніякі додаткові проблеми та юридичні наслідки. Точніше не повинні були б виникати. Ви просто з картки свого банку платили гроші іншій особі і отримували крипту. Або виводили крипту з Бінансу на картку свого банку. А система це обслуговувала як обмін між своїми клієнтами.

Але проблема в тому, що український ринок маленький, бо це ж все про купівлю крипти за гривню. І просто не існує достатньої кількості клієнтів для сталого обміну, ви не стали би чекати нарахування крипти декілька діб, коли система знайде відповідних клієнтів, які проводять зворотню операцію. Можливо десь у світі P2P у Бінансу і працювала як обмін між клієнтами, або хоча б якась частина P2P працювала, як обмін між клієнтами. Але в Україні цього не було.

По факту в той момент коли ви платили гроші Бінансу, ніякого P2P не було. Ви платили гроші фінансовій компанії, або навіть банку, Бінанс вам нараховував крипту з власних запасів, а потім якось там намагався балансувати це заявами клієнтів на продаж крипти. Бінанс обманював і вас, і банки. Ну ок, скажете ви, а в чому проблема?

Проблема в тому, що якщо ви купуєте крипту саме у Бінанса (а не у іншої особи), це повинно проводитися банком як платіж за кодом МСС 6051, тобто операція з купівлі квазікоштів. А сам платіж повинен йти як перерахунок з карти на РАХУНОК юрсоби у межах взаємодії фізособи і юрособи (Бінансу або його посередників). Так як Бінанс прикидувався, що всі ці операції P2P, тобто обмін між клієнтами, то всі операції з купівлі та продажу крипти кодувалися, як прості переводи між громадянами. Це код МСС 6536 (грошові перекази з карти на карту всередину країни) та код МСС 6538 (грошовий переказ з карти на карту – списання).

І от тут виникає ТАКА величезна купа проблем і на таких рівнях, що просто космос.

Нічого не зрозуміло?

Пояснюю простими словами
Cпойлер
З точки зору міжнародних платіжних систем Віза та Мастеркад підміна призначення платежу це РИЗИКОВА операція, яка свідчить про можливе відмивання коштів. Це прям величезна проблема, бо там на Заході за це кріплять, бо там може бути наркоторгівля, фінансування терроризму і все що завгодно. І американські регулятори за таке доганяють дай боже, як би не секрет. Саме тому Айбокс ще до війни отримував величезні штрафи (на мільйони доларів) від Візи та Мастеркарду. І саме тому вже під час війни Віза тупо відключила від себе Айбокс (вони вирішили цю проблему використанням посередників, але Віза то продовжувала розуміти, що це Айбокс).

Більше того ситуація з Айбоксом ще до війни приводила до того, що Мінфін США тиснув на українську влади вимагаючи хоч щось зробити з Айбоксом, настільки великий був обсяг операцій. Але тоді головою НБУ був Кирило Шевченко і він всю цю ситуацію ігнорував. Звісно під час війни ігнорувати прохання наших основних союзників стало просто неможливо, якщо б новий голова НБУ цього навіть і хотів. Здається він і не хотів, бо нам потрібні гроші від МВФ, де у США величезний пакет голосів.

Але це ще не всі проблеми.
Якщо гроші на крипту обмінюють фізичні особи, то це просто обмін. Закону нема, тому нема і наслідків. Але якщо НАСПРАВДІ гроші фізична особа платить (навіть через посередника) юридичній особі, то це угода. Юридичні особи отримують прибуток і мають платити податки. В такому випадку маскування підприємницької діяльності Бінансу під обмін фізичних осіб є удаваним правочином та ухилянням від сплати податків. Більш того. Бінанс не веде господарчої діяльності в Україні. Бінансу в Україні нема. Юридична особа «Бінанс Україна» це просто цапи-відбувайли, які НЕ ВИКОНУЮТЬ НІЯКИХ ГОСПОДАРЧИХ ФІКНЦІЙ, це просто маркетинговий відділ, завдання якого написання статей про те який Бінанс хороший. Вони взагалі ніхто в українській юрисдикції, і це не баг, це фіча Бінансу який так працює будь-де (окрім США, але і там є проблеми). Але в такому випадку це угода між глобальним міжнародним Бінансом та українською фізичною особою, і це порушення валютного регулювання, яке було введено після оголошення військового стану. Знову ж таки ніяких наслідків для клієнтів, бо Бінанс обманював власних клієнтів і казав їм, що це операції між фізичними особами.

Як це було на практиці. Приведу приклад Альфа-банку, який обслуговував діяльність Бінансу в Україні. Будь-хто може перевірити мої слова, запитавши власний банк про будь-яку операцію з купівлі крипти на Бінансі. Якщо вас трафікували через Альфу, ви побачите такі дані. Якщо через інший банк – ви побачити іншу назву банку, але такі самі дані.

В Альфа-банку були електронні термінали «DEBITS» та «CREDITS». У випадку, якщо ви не були клієнтом Альфи і купували крипту на Бінансі, і ваш запит система трафікувала через Альфу, ваш платіж йшов через вказані термінали. Кодувалось це в Альфі, зазвичай, як МСС 6538, тобто як грошовий переказ з карти на карту – списання. Тобто як обмін між фізичними особами з виходом в кеш (хтось налив мабуть). Насправді ніякого обміну між фізособами не ставалося. Ваші гроші потрапляли на транзитний рахунок або тупо виводились, Бінанс вам нараховував крипту і всьо. Далі гроші на транзитному рахунку зберігалися доті, доки не з’явиться відповідний покупець. Ну не так просто, система там якось зводила баланс. Різницю виводили якимось ще чином.

Робила все це не сама Альфа, а фінансова компанія посередник, яка не мала до Альфи відношення. Тому Альфа, яка сама знаходиться на лезі ножа (через санкції), в той момент коли це зрозуміла і зрозуміла, які це викликає проблеми, фінансову компанію посередника відключила. Насправді така схема існувала у багатьох банках. І в той момент коли банки розуміли, як їх вставляє Бінанс і які проблеми, не то що з НБУ, але з міжнародними платіжними системами це створює – вони повідключали посередників нафіг. Самостійно, бо для будь-якого українського банку проблеми з Візою та Мастеркардом критичні для існування.

Аналогічна, але більш масштабна схема, була реалізована навіть в державному Укргазбанку. І нещодавні відставки в Укргазі пов’язані саме з тим, що менеджмент зрозумів, що зараз їх будуть доганяти. І треба їхати у Вену, як колишній глава Укргазу, Кирило Шевченко.

Але був один банк в якому посередник не був стороннім.
Це Айбокс-банк, який на відміну від інших банків був збудований не для банківської діяльності, а саме для таких операцій.

В Айбоксі був і термінал І300257 (для сторонніх посередників, я так розумію) і власна торгова точка IBOXBANK (для власних платіжних систем). Кодувалися операції по Бінансу як МСС 6536, тобто грошові перекази з карти на карту всередину країни. Коли всі банки почали відключати посередників, Айбокс так не зробив. Бо не міг, тому що це і була бізнес-модель Айбоксу – займатися мутною фігньой з транзакціями. Тут вже не якісь посередники заробляли, допомагаючи Бінанси ухилятися від податків. Тут вже Айбоксу був потрібен Бінанс, як ще одна діра для організації схеми по обналу та виводу капіталу. Як у Ірані, але без залучення держави. Проблема Айбоксу була в тому що це був не банк, а мийка та механізм виводу коштів. Повірте, сказати це публічно в Україні – великий ризик. Багато людей програли суди за критику Айбоксу та його власників. Навіть деякі народні депутати мали з цим проблеми. І я це сказав, мені пофіг. Побачимо що буде.

Саме через те, що Айбокс послідовно захищав та впроваджував наймутніші схеми, його вивели з ринку. Всі згадають термінали Айбоксу, як дуже зручну систему, але ці термінали потрібні були Айбоксу лише для отримання готівки, яка використовувалась для цих схем. Багато з вас скаже, що це було зручно і не потрібно було нічого робити. Міністерство Фінансів США, яке оплачує постачання для нас зброї, має іншу думку. Якщо ви вважаєте, що варто було б отримати менше снарядів, щоб вам не довелося шукати термінал, це ваше право. Моя думка інша.

Висновок.

У Бінанса грошей, як у дурака фантиків. Вони могли б побудувати в Україні будь-яку інфраструктуру, якщо б бажали. Або пролобіювати будь-які рішення. Вони не бажають. Бінансу зручно, коли є ухиляння від податків, мутні корупційні схеми, фіктивне представництво в країні, яке не здійснює операцій, а лише купує статті у ЗМІ. Вони так працюють всюди у світі. І підміна кодів через численних посередників, а також співпраця з обнальними банками це прям їх шлях. Така бізнес-модель.

Ви зараз не можете купити крипту на Бінансі, бо Бінанс не створив в Україні жодного ЛЕГАЛЬНОГО механізму взаємодії з українськими банками. Жодного. Хоча б міг – юрособа яка веде господарчу діяльність, прямо вказання призначення платежів, та виплата податків. Але Бінанс не бажає платити податків, і я вважаю, що це і є їх бізнес-модель. Ухиляння від податків за рахунок складної системи власності та використання юридичних лакун між різними юрисдикціями.

Я не думаю що наша країна унікальна. Я не думаю, що заради нас Бінанс створили окремий механізм. Ну камон, наші обсяги торгів смішні. Заради США Бінанс створили окрему систему, там вони працюють майже за правилами. Ми працюємо як весь інший світ. Якщо бізнес модель компанії не дозволяє платити податки і це є системним рішенням, то в мене дуже великі питання до бізнес-моделі. Да ну камон, скажу прямо. Це не бізнес модель – це наєбізнес.
Кінець в Бінансу буде відповідний. Всі діри між юрисдикціями закриють. Там де юрисдикцією буде Іран, Росія чи Китай всі транзакції заборонять. Після цього Бінанс помре, ну або перетвориться на аналог російської системи «Мир».
Знову ж таки, бажаю почути відповіді від голови «Бінанс Україна» Kyrylo Khomiakov стосовно співпраці Бінансу з Іраном, Росією і стосовно того, чому Бінанс нічого не зробив в Україні для нормальної регуляції криптовалют. Крипта в Україні може і повинна бути легалізована, смішно чути від компанії з мільярдними в доларах статками, що вони не змогли це зробити. Не захотіли.

І ось це і є проблемою. І саме за ці гріхи  ̶в̶б̶и̶л̶и̶ ̶К̶а̶д̶д̶а̶ф̶і̶ Бінансу гайки в короткій перспективі, а його партнерам в Україні – Айбоксбанку та керівництву Укргазбанка - вже.

Тому що не можна брехати про призначення платежів, не можна займатися системним міскодінгом і чекати, що це буде прокатувати вічно. Одного прекрасного дня Кирила Шевченка знімуть, криша розвалиться, і доведеться тікати з країни. А народ, якому було зручно працювати з бандитами, тому що у них красивий інтерфейс, має пам`ятати – «если ты сел с ворами – опасайся за свой кошелек».

Люди, які побудували свій бізнес на намахуванні цілих держав – не можуть бути вашими друзями, ви для них просто зручна кормова база. Пам`ятайте про це, коли будете писати «нє, ну зато було зручно через них переганяти кеш, а на все інше мені пофігу».

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.