Голосування

Чи варто вказувати на помилки в українській мові у постах?

Безумовно так, внести відповідний пункт у правила форуму
7 (11.1%)
Тільки якщо інший форумчанин дав на це згоду
38 (60.3%)
Безумовно ні
12 (19%)
Свій вариант
6 (9.5%)
Простите, что? я не понимаю ваш язык
0 (0%)

Всього голосів: 63

Голосування закінчилося: Липень 08, 2022, 19:00:22

Автор Тема: Чи варто вказувати іншим форумчанам на помилки в їх українській мові?
 

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Свій вариант
Cпойлер
(між іншим, тут помилка)
:pardon:
Залежно від обставин. Якщо помилка не впливає на зміст, то, мабуть, не варто її акцентувати. Але при нагоді можна написати щось близьке без тої помилки.
Ну ще буває, коли помилка (насправді ні  :crazy:) стає мемом. Як з тою потужною бавовною, хоча то і не наш випадок. ;)
Взагалі-то перфекціоніст; мабуть помітно, що свої повідомлення кілька разів редагую. Десь кому забув, десь літера не тапальцем на сусідню клавішу наступив, десь смайлик невдалий, десь тавтологія вилізла... якусь сумнівну фразу треба під спойлер сховати і т.д. Але то трохи профдеформація - на роботі доводиться складати деяку документацію, і там має бути все красиво.  :pardon:
Cпойлер
(Ну от, сходив покурити і доповнення з'явилося). Так склалося, що рідна мова - українська, розмовляю переважно нею, але писати років 30 поспіль довелося більше російською, і часом кількість редагувань при цьому менша, ніж якщо писати рідною мовою. Ганьба, звичайно, але над цим працюю!
« Останнє редагування: Червень 23, 2022, 21:20:36 від invariant »
Russian warship, go fuck yourself!

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Якщо це в ненав'язливій формі і без зверхності, думаю можна вказати у вигляді відповіді з правильним перекладом. Я категорично проти фаріонщини.
liveinly

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Заводьте тред та в ньому хоч розвиправляйтеся. В звичайних тредах при звичайному спілкуванні - категорично проти. Втім, російської це також стосується :smile4:.

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Так вже й завели. Оцей - чим поганий? :grin:
Russian warship, go fuck yourself!

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Так вже й завели. Оцей - чим поганий? :grin:
Та на здоров'я :)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4633
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
Втім, російської це також стосується
От щодо російської я категорично проти. Помилки в російській то взагалі не гріх, я вважаю, і тут на них вказувати не треба точно.
Cпойлер
Як мене бісили на фері граммар наці які дойобувались до мене за класть/ложить, сбой/збой, просто словами не передати. При цьому самі писали "на Украине" і нічого їм не терло.

Online Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19277
  • Karma: 6648
  • Стать: Жіноча
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23423
  • Стать: Чоловіча
Я посилав нахуй, посилаю нахуй і буду посилати нахуй тоді, коли мене виправляли/виправляють/будуть виправляти русскоізичні.
Навіть тред для цього завів. Поки що він у пилюці, але нехай буде...
Коли дивишся на подібні треди (на русскоязьічном форуме), з"являється бажанння писати сленгом або суржиком. Мабуть до цього йде.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Особисто я вдячний, коли мені вказуть на помилку. Це прискорює прогрес у вивченні та переході на украінську мову.
:plusone:

окремий топік куди будуть відгружати помилки та виправлення помилок
Cпойлер
з новими помилками
, або усі гілки будуть загидені знавцями та помилянтами.
:good:
Помилки можна постити туда "анонімно", якщо автори не давали свою згоду (чи взагалі анонімізувати усіх авторiв). Принаймні коли виправляється русизм.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Ліричний відступ про мову й помилки. Згадала зараз, коди відповідала в темі «рятуйте-допоможить».
  Допоможіть. 
Не пам ятаю, чому, але знаю, що так.

Ніколи б не виправляла без дозволу.  :)

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Завести тред (чи взяти якийсь з тих, що вже є), прибити зверху список тих, хто хоче, щоб їх виправляли.  Брати цитату з того місця, де вона була, переносити в той тред, тегати автора, щоб знайшов, та виправляти.

Якщо виправляти всіх, то хоче та не хоче, це буде концтабір.  Якщо це робити прямо в темі, де помилка була зроблена, це буде божевільня, в профільних темах і без цього 60% офтопу.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Кхе-кхе, а що робити, якщо хтось виправляє хибно?
Буде срач (не знаю, чи буде українською теж срач, чи як).
Це скринька Пандори, як на мене.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26470
  • Karma: 5551
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Завести тред (чи взяти якийсь з тих, що вже є), прибити зверху список тих, хто хоче, щоб їх виправляли.  Брати цитату з того місця, де вона була, переносити в той тред, тегати автора, щоб знайшов, та виправляти.

Якщо виправляти всіх, то хоче та не хоче, це буде концтабір.  Якщо це робити прямо в темі, де помилка була зроблена, це буде божевільня, в профільних темах і без цього 60% офтопу.
:plusone:
Злобная заинька

Offline Марика

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 455
  • Karma: 523
  • Стать: Жіноча
  • Варшава
Це особисто мене радує, і я поважаю усіх, хто намагається вживати українську не зважаючи на недостатнє іноді її знання.



Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
А ще можна одного адміна призначити, виправлянця. У тій темі щоб постив.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Це особисто мене радує, і я поважаю усіх, хто намагається вживати українську не зважаючи на недостатнє іноді її знання.



Угу.  Увесь наш час піде на виправляння одне одного, всі інші теми будуть покинуті.  :pardon:

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34635
  • Karma: 16927
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15371
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Угу.  Увесь наш час піде на виправляння одне одного, всі інші теми будуть покинуті.  :pardon:

Не тільки. Ще ж будуть посилання на словники в дупу, навколо яких будуть також точитися дискусії, наскільки доречно саме туди та чи немає якихось інших, більш відповідних сітуації, місць  :smilie5:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4633
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
Угу.  Увесь наш час піде на виправляння одне одного, всі інші теми будуть покинуті. 
Сумніваюсь. Число бажаючих виправляти чужі помилки дуже невелике  :pardon:

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15371
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
До речі, саме на форумі мені порадили звертати увагу на закінчення дієслів, маючи на увазі, що -сь це росіянізм, й треба -ся. З того часу я намагалася це контролювати й тепер майже не припускаюся такого.

Якщо що, то це я не виправляю, просто згадалося  :f1:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4633
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
До речі, саме на форумі мені порадили звертати увагу на закінчення дієслів, маючи на увазі, що -сь це росіянізм, й треба -ся. З того часу я намагалася це контролювати й тепер майже не припускаюся такого.

Якщо що, то це я не виправляю, просто згадалося  :f1:
Гугль каже шо тут нюанси, може бути й -сь https://m.facebook.com/correctarium/posts/3247614001948460#:~:text=%E2%9C%85%20%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%84%D1%96%D0%BA%D1%81%20%2D%D1%81%D1%8F%20%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%89%D0%BE%D0%B4%D0%BE,%3A%20%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%88%D1%81%D1%8F%2C%20%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%85%D0%B0%D1%94%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F%2C%20%D1%81%D0%BC%D1%96%D1%8F%D0%B2%D1%81%D1%8F.&text=%E2%9C%85%20%D0%A3%20%D0%B2%D1%81%D1%96%D1%85%20%D0%B4%D1%96%D1%94%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%85%20%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE,%2C%20%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%83%D0%B2%D1%88%D0%B8%D1%81%D1%8C%2C%20%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%BB%D1%8F%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%8C%2C%20%D0%B7%D1%83%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D1%8F%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%8C.
Але я звiсно не спецiалicт   :unknown: Просто памятаю сь. Дивлюсь я на небо та й думку гадаю, чому я не сокiл, чому не лiтаю.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15371
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Тому й кажу, що не виправляю, бо не експерт  :smilie5:, а ось таке згадалося.

Cпойлер
Для себе намагаюся робити по аналогії з російськими о/об.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Online Gerbil

  • *****
  • Повідомлень: 4092
  • Karma: 5728
  • Стать: Жіноча
  • Израиль
А можна попросити виправити в назвi теми "Побут під час війни" - "пiд час" окремо на "пiдчас" разом?  :blush:

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34635
  • Karma: 16927
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23423
  • Стать: Чоловіча
А можна попросити виправити в назвi теми "Побут під час війни" - "пiд час" окремо на "пiдчас" разом?  :blush:
Підчас -  то якась бурякова страва. Звучить красиво, але навіщо вона в реченні, не розумію. Хоча я за новаторські  експерименти  і тому вимагаю терміново внести зміни.  :super:
ЗИ: Оскількі є супротивники пропоную постаити питання на голосування. Ретроградство проти Реформації.

Offline kolyan68

  • *****
  • Повідомлень: 1819
  • Karma: 415
  • Донецк, Украина
З точки зору допомоги форумчанам, які в процесі вивчення/переходу на українську мову - ідея корисна. Тому голосував за перший варіант - бо виправлення помилки може стати в нагоді не лише тому, хто її припустився, але й іншим, хто це виправлення побачить і запам'ятає.

Але - треба визначитися з форматом.
По перше, як вже сказали, це має бути виключно дружнє виправлення, а не претензія чи зверхнє повчання.
По друге, не впевнений, що все треба виправляти. Деякі помилки можуть бути виключно механічні, та й сам формат спілкування на форумі дає певний простір. Якщо слово вживається помилково, або ж очевидний русизм - треба виправляти. Якщо кому забули поставити - ні.
По третє - потрібна окрема тема. Бо під час предметної дискусії це заважатиме.

Offline В.И.Лемминг

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23595
  • Karma: 9417
  • Стать: Чоловіча
  • добрый, но гуманный
А якщо навмисно пишу суржиком у деяких випадках?
Мені б не хотілось, щоб мене тоді виправляли.
Тю, ля, а шо?

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34635
  • Karma: 16927
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
А якщо навмисно пишу суржиком у деяких випадках?
Мені б не хотілось, щоб мене тоді виправляли.

виокремлюй італіком, а як інакше ми здогадаємось. цитати Леся можна не виділяти.
I always tell the truth. Even when I lie.

Online Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4632
  • Karma: 3515
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Повторюю, що буду вдячний за виправлення помилки в українській, наприклад за зауваження щодо вживання русизмів. У будь-якій темі від будь-кого. Моє его від цього не постраждає, а подальших помилок намагатимуся не робити. Якщо зауваження буде хибним/помилковим, то я це переживу.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23423
  • Стать: Чоловіча
Я  теж маю надію, що ви теж зрозуміли - виправляти україномовних (пишучих) на цьому форумі можуть тілько україномовні (пишучі) форумчани. А це 4-5 осіб +\- Російськомовним (пишучим) прошу не хвилюватися. Взагалі. З іншої сторони, заборонити вам цього робити я не зможу, тому просто не ображайтеся. Як то казав один казак - прєдупрєждьон-вооружон. Доброго усім дня.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.