Голосування

Чи варто вказувати на помилки в українській мові у постах?

Безумовно так, внести відповідний пункт у правила форуму
7 (11.1%)
Тільки якщо інший форумчанин дав на це згоду
38 (60.3%)
Безумовно ні
12 (19%)
Свій вариант
6 (9.5%)
Простите, что? я не понимаю ваш язык
0 (0%)

Всього голосів: 63

Голосування закінчилося: Липень 08, 2022, 19:00:22

Автор Тема: Чи варто вказувати іншим форумчанам на помилки в їх українській мові?
 

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев
Я розумію, що питання досить чутливе, але..

Мабуть, ми усі визнаємо необхідність збільшення присутності української мови як на форумі, так і в офлайні. Та навіть якщо і не визнаємо - але процес має місце і набирає обертів.
Це особисто мене радує, і я поважаю усіх, хто намагається вживати українську не зважаючи на недостатнє іноді її знання.
Але мені особисто іноді деякі помилки ну просто ріжуть око. Підозрюю, що я і сам роблю деякі помилки, які ріжуть око комусь іншому. І особисто я був би вдячний, якби мені на ці мої помилки вказували. Бо особисто я вважаю необхідним не тільки використовувати свою українську такою яку я наразі володію, а і вдосконалювати її.
Тому пропоную для початку таке голосування.
Прошу висловлювати свої думки. Дякую.

P.S. технічно пропоную наступне:
1) Свої зауваження з приводу мови інших форумчан ховати під спойлер
2)у разі не згоди відразу переносити обговорення у мовну тему
3) згоду форумчанина на прийом зауважень можно оформлювати у підпису
4) можна обрати "мовного модератора", який буде вирішувати спірні питання
« Останнє редагування: Червень 23, 2022, 19:15:23 від wounded_zmey »

Offline shtativ

  • *****
  • Повідомлень: 4285
  • Karma: 2283
  • Стать: Чоловіча
І особисто я був би вдячний, якби мені на ці мої помилки вказували.
Не лінгвістична, а чисто механічна помилка у назві треду.
Цитувати (виділене)
помилки в їх ккраїнській мові?
выспімся мы яшчэ на іхняй шкуры

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев
І особисто я був би вдячний, якби мені на ці мої помилки вказували.
Не лінгвістична, а чисто механічна помилка у назві треду.
Цитувати (виділене)
помилки в їх ккраїнській мові?
виправив, дякую. Маю затовсті пальці для свого телефона.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
знеси краще цю тему та найкраща рекомендація - нікому нічого не рекомендувати та, тим більш, не виправляти. ми не на екзамені з мови. хто як може та як хоче, аби не кацапською.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4632
  • Karma: 3515
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Особисто я вдячний, коли мені вказуть на помилку. Це прискорює прогрес у вивченні та переході на украінську мову.
Це не про описки.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Поки змій не знес тему: я вже колись казала, зара прошу ще раз - якщо я помиляюсь граматично чи стилістично, то дуже прошу вказувати мені на це. Безпосередньо на місці «злочину» або в особистих, це вже на власний розсуд. Буду вдячна за допомогу в опануванні мови!
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4635
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
Якщо можливо (якщо є таке бажання у форумчанина, покращувати свою грамматику) було б непогано щоб вказували саме на помилки, а не на описки і "не попав по клавіші". Всі тут люди дорослі.
Вибрала другий пункт, але думаю що, якщо дуже ріже око, то можна написати про помилку навіть тому хто не давав офіційної згоди, але щоб це було як побажання у дружній формі, а не як модераторіал чи претензія.

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев
зносити цю тему я не буду.
І сподіваюсь, що зі вступного поста зорзуміло, що я також буду вдячний за виправлення моїх помилок.

Online Солоха

  • *****
  • Повідомлень: 9847
  • Karma: 5913
  • Стать: Жіноча
  • Я не крило, я дзьоб
Чемно, по-дружньому і без образ

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев
аби не кацапською
я із цим не згоден. Неграмотна українська зазвичай саме кацапською і забруднена. Мені вважається, що вдосконалювати власну мову - то і є повага до мови. І я не бачу сенсу відмовлятися від допомоги цієї спільноти у цьому питанні. Врешті решт, ми тут часто допомогаємо один одному. коли реальними діями, коли просто добрим словом.
І так, я не передбачав індульгенцій на недоброзичливе спілкування за ознакою володіння мовою.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Ліричний відступ про мову й помилки. Згадала зараз, коди відповідала в темі «рятуйте-допоможить».

Вступ до юракадемії складався з кількох екзаменів, один з них - диктант українською. Мені було вже під сорок рочків (37, якщо точно) й останній раз до цього я українською писала ще в школі. Тобто, років 20 тому як. Й якимось чином той диктант я написала на 97 чи 98 балів. Одну кому десь не там намалювала.
Як воно так в мене вийшло, я досі не уявляю. Другий раз я б так вже не змогла (судячи по сьогодні, коли інколи приходиться радитися с гуглом).
Це я знов до того, що у донецьких школах, принаймі у моїй, українську викладали як треба, вистачило надовго, хоч й не назавжди. Але хто його зна, куди ще вступить в голову пійти повчитися. Так що, виправляючи, мені допомагають разроховувати, якщо що, на чергові 97-98 балів ))
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
аби не кацапською
я із цим не згоден. Неграмотна українська зазвичай саме кацапською і забруднена. Мені вважається, що вдосконалювати власну мову - то і є повага до мови. І я не бачу сенсу відмовлятися від допомоги цієї спільноти у цьому питанні. Врешті решт, ми тут часто допомогаємо один одному. коли реальними діями, коли просто добрим словом.
І так, я не передбачав індульгенцій на недоброзичливе спілкування за ознакою володіння мовою.


https://yak-pyshetsya.com/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B8/
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Ліричний відступ про мову й помилки. Згадала зараз, коди відповідала в темі «рятуйте-допоможить».

Вступ до юракадемії складався з кількох екзаменів, один з них - диктант українською. Мені було вже під сорок рочків (37, якщо точно) й останній раз до цього я українською писала ще в школі. Тобто, років 20 тому як. Й якимось чином той диктант я написала на 97 чи 98 балів. Одну кому десь не там намалювала.
Як воно так в мене вийшло, я досі не уявляю. Другий раз я б так вже не змогла (судячи по сьогодні, коли інколи приходиться радитися с гуглом).
Це я знов до того, що у донецьких школах, принаймі у моїй, українську викладали як треба, вистачило надовго, хоч й не назавжди. Але хто його зна, куди ще вступить в голову піти повчитися. Так що, виправляючи, мені допомагають разроховувати, якщо що, на чергові 97-98 балів ))


описка чи помилка?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Якщо можливо (якщо є таке бажання у форумчанина, покращувати свою грамматику) було б непогано щоб вказували саме на помилки, а не на описки і "не попав по клавіші". Всі тут люди дорослі.
Вибрала другий пункт, але думаю що, якщо дуже ріже око, то можна написати про помилку навіть тому хто не давав офіційної згоди, але щоб це було як побажання у дружній формі, а не як модераторіал чи претензія.

також чи описка чи помилка?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
описка чи помилка?

А хто його зна. Може й помилка. Начебто я знаю, як правильно. Мабуть то Т9. Принаймі, хочу в це вірити  :smilie5:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4635
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
Якщо можливо (якщо є таке бажання у форумчанина, покращувати свою грамматику) було б непогано щоб вказували саме на помилки, а не на описки і "не попав по клавіші". Всі тут люди дорослі.
Вибрала другий пункт, але думаю що, якщо дуже ріже око, то можна написати про помилку навіть тому хто не давав офіційної згоди, але щоб це було як побажання у дружній формі, а не як модераторіал чи претензія.

також чи описка чи помилка?

помилка, клятий русизм

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
аби не кацапською
я із цим не згоден. Неграмотна українська зазвичай саме кацапською і забруднена. Мені вважається, що вдосконалювати власну мову - то і є повага до мови. І я не бачу сенсу відмовлятися від допомоги цієї спільноти у цьому питанні. Врешті решт, ми тут часто допомогаємо один одному. коли реальними діями, коли просто добрим словом.
І так, я не передбачав індульгенцій на недоброзичливе спілкування за ознакою володіння мовою.


так ось, я продовжу. українська, грамотна чи безграмотна, забруднена русизмами чи іншими -ізмами - це все одно українська мова. і для когось виправлення його помилок, навіть якщо він анонсує офіційно, що для нього це ок і ок, може врешті решт стати тим стопом, коли людина подумає, що щось я забагато їх роблю, може краще повернутися до російської, там в мене були справи краще.
щодо індульгенцій я не зрозумів, що саме ти мав на увазі, проте не впевнений, що хочу пояснень.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6359
  • Karma: 6419
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
Ненавиджу коли люди при звичайному спілкуванні дозволяють собі вказувати на помилки інших. Якщо тут це стане масовим явищем - взагалі не буду більше писати, ніякою мовою.
Категорично проти  :mad:

Online Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26470
  • Karma: 5551
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Якщо людина дасть згоду - то можна виправляти.
А то уявляю - вся на нервах, а ій хтось вказує, як потрібно писати.

Особисто даю згоду на виправлення помилок у коректній формі.
Злобная заинька

Offline Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6875
  • Karma: 3797
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
Як варіант, в лічку і тільки тим, хто дав згоду.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Якщо людина дасть згоду - то можна виправляти.
А то уявляю - вся на нервах, а ій хтось вказує, як потрібно писати.

Особисто даю згоду на виправляння помилок у коректній формі.

Аля, дуже коректно тобі пишу - виправлення.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
  • Киев, он родина змиев

дякую за виравлення. ти ж про слово "допомагаємо"?


Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
вопшем я свою думку висказав, мені роботи вистачає з виправленнями помилок у всіх бажаючих та не дуже.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
описка чи помилка?

А хто його зна. Може й помилка. Начебто я знаю, як правильно. Мабуть то Т9. Принаймі, хочу в це вірити  :smilie5:

при наймі чи принаймні, треба визначитися :lol2:
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1678
  • Karma: 852
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20521
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Коротше або тре окремий топік куди будуть відгружати помилки та виправлення помилок
Cпойлер
з новими помилками
, або усі гілки будуть загидені знавцями та помилянтами.
Мене виправляти не треба, я самостійно потроху виправлюсь. :girl_dance:

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6359
  • Karma: 6419
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
або тре окремий топік куди будуть відгружати помилки та виправлення помилок
Або додати до правил пункт, що будь-хто має право навіть на неталановиту лайку у відповідь на ці "виправлення" без жодних санкцій з боку модераторів. Тоді хоч задорно посремось.  ::)

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Воно вам треба? Залиште все, як є.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Ненавиджу коли люди при звичайному спілкуванні дозволяють собі вказувати на помилки інших. Якщо тут це стане масовим явищем - взагалі не буду більше писати, ніякою мовою.
Категорично проти  :mad:

Про всяк випадок - я теж проти виправлень в якості масового явища. Вище писала виключно про себе.
Якщо бажаючий виправити чиюсь помилку не інформований однозначно про те, що «реципієнт» не проти, то на мою думку, треба утриматися. А якщо точно знати, що проти, й все одно почати виправляти, то в такому випадку можна й в дупу послати виправляючого
Cпойлер
не впевнена, що правильно написала це слово
.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20521
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.