Голосування

Чи варто вказувати на помилки в українській мові у постах?

Безумовно так, внести відповідний пункт у правила форуму
7 (11.1%)
Тільки якщо інший форумчанин дав на це згоду
38 (60.3%)
Безумовно ні
12 (19%)
Свій вариант
6 (9.5%)
Простите, что? я не понимаю ваш язык
0 (0%)

Всього голосів: 63

Голосування закінчилося: Липень 08, 2022, 19:00:22

Автор Тема: Чи варто вказувати іншим форумчанам на помилки в їх українській мові?
 

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7796
  • Karma: 3628
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
А що робити бі-три-і-більше-лінгвам, то біс його знає. Мабуть, методично документувати помилки, зроблені всіма мовами, а потім як жахнути окрему тему сторінок на сто!!!  :sarcastic:
(На цій бравурній ноті повертаюся до перекладу деякого документа з китайської на англійську. Хоча, може, то й не треба робити. Те, що вже переклав - відверта банальщина).
Russian warship, go fuck yourself!

Online Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4671
  • Karma: 2799
  • Стать: Жіноча
А що робити бі-три-і-більше-лінгвам, то біс його знає. Мабуть, методично документувати помилки, зроблені всіма мовами, а потім як жахнути окрему тему сторінок на сто!!!  :sarcastic:
(На цій бравурній ноті повертаюся до перекладу деякого документа з китайської на англійську. Хоча, може, то й не треба робити. Те, що вже переклав - відверта банальщина).
:smilie5: :good:

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Проти. Це не курси дикторів, а живе спілкування. І мова має бути жива, без остраху вживання всякіх словєчєк, що москальских, що польских, що хоч сам вигадав, аби на здоров'я.

Це особисто мене радує,
Ось таке спілкування тішить особисто мене.

Ще й адміна на цю справу, ага. Най сі краще всі писок будуть боятися відкрити, ніж набирати досвіду і практики, які прийдуть з часом самі. З російською прийшло ж? А як з російською не прийшло і то не проблема була, то чого б з українською то проблемою стало?


Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Розумію, що є люди, яким не цікаво, чи бобер курва, чи ні і вони хочуть саме плекати мову. Як компроміс можна скласти перелік цих людей і під спойлером вказувати тільки їх помилки.


Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12643
  • Karma: 6464
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
І мова має бути жива, без остраху вживання всякіх словєчєк, що москальских, що польских, що хоч сам вигадав, аби на здоров'я.
Я вчила англійську в школі, вчила в університеті, але розмовляти більш-менш вільно стала лише за кордоном, коли ніхто мене не смикав, що я використала невірний артикль чи Present Perfect замість Past Perfect. Головне було донести свою думку.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8282
  • Karma: 3325
Я  теж маю надію, що ви теж зрозуміли - виправляти україномовних (пишучих) на цьому форумі можуть тілько україномовні (пишучі) форумчани. А це 4-5 осіб +\- Російськомовним (пишучим) прошу не хвилюватися. Взагалі. З іншої сторони, заборонити вам цього робити я не зможу, тому просто не ображайтеся. Як то казав один казак - прєдупрєждьон-вооружон. Доброго усім дня.
Толерантність і зверхність так і сунуть з кожного слова, феноменальні здібності, вітаю, пане директор радянської школи! :sho_za:

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6363
  • Karma: 6420
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
А що робити бі-три-і-більше-лінгвам, то біс його знає.
Пишатися собою. От я, наприклад, дуже тобі заздрю.  :girl_in_dreams:
На цій бравурній ноті повертаюся до перекладу деякого документа з китайської на англійську.
а потім як жахнути окрему тему сторінок на сто!!! 
Ну, наші помилки китайською навряд стільки місця займуть.  ::)

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
виокремлюй італіком,
:plusone:
цитати Леся можна не виділяти.
Невже всi, крiм мене, читали i знають усю його творчість напам'ять?   :scratch_one-s_head:

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
набирати досвіду і практики, які прийдуть з часом самі
Деякі не мають українськомовного оточення, щоб само приходило :f1:

Offline Кру_Элл

  • *****
  • Повідомлень: 4170
  • Karma: 4229
  • Стать: Жіноча
  • Миколаїв - місто корабелобандерівців.
Мені ні, я і так гарнюня.  :rev: я тут зовсім припинила соромитися, чи щось таке, беру і триндю. Бо поговорити хочеться, а російською прямо тьху.
Планы на вечер: мотать новостную ленту с недовольным лицом.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26473
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Я як почала розмовляти у Львові українською, так і продовжую в Києві. 50 на 50. І з незнайомими людьми починаю тепер з української.
Війна та роздуми блогерів чудово лікують від меньшевартості.

А інтерфейси в пристроях у мене давно вже налаштовані українською, роки 3-4, мабуть.

Злобная заинька

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34701
  • Karma: 16981
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
мені спочатку було якось соромно спілкуватися, бо слово забув - пауза, згадуєш, провисає розмов, таке собі спілкування. зараз перестав паритися, русизм то русизм, згадав - виправився, ну і, звісно, чим більше розмовляєш тим краще виходить.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7624
  • Karma: 5623
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
мені спочатку було якось соромно спілкуватися, бо слово забув - пауза, згадуєш, провисає розмов, таке собі спілкування. зараз перестав паритися, русизм то русизм, згадав - виправився, ну і, звісно, чим більше розмовляєш тим краще виходить.
В мене те ж саме. Соромилася розмовляти через помилки. Зараз значно легше, та і помилок поменшало.
The best is yet to come.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
виокремлюй італіком,
:plusone:
цитати Леся можна не виділяти.
Невже всi, крiм мене, читали i знають усю його творчість напам'ять?   :scratch_one-s_head:
Я ось лише окремі цитати знаю, а дитина моя в підбирці від вчителя української мови та літератури обрала собі Гамлета, та й була дуже здивована, але прослухала все  :smilie5:. Потім вимагала пояснень від вчительки, а вчителька сказала, що це майже класика  :crazy:.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35617
  • Karma: 23498
  • Стать: Чоловіча
Я  теж маю надію, що ви теж зрозуміли - виправляти україномовних (пишучих) на цьому форумі можуть тілько україномовні (пишучі) форумчани. А це 4-5 осіб +\- Російськомовним (пишучим) прошу не хвилюватися. Взагалі. З іншої сторони, заборонити вам цього робити я не зможу, тому просто не ображайтеся. Як то казав один казак - прєдупрєждьон-вооружон. Доброго усім дня.
Толерантність і зверхність так і сунуть з кожного слова, феноменальні здібності, вітаю, пане директор радянської школи! :sho_za:
Якщо це буде запорукою тому, що жодній російськомовній (пишучий) істоті навіть не прийде в голову щось десь в мене виправляти, можеш називати мене навіть обіязною. 

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1688
  • Karma: 464
Меня сегодня забанили в здешнем украинском чатике помощи беженцам
За русский язык
Я третья за неделю кого забанили(еще один волонтер из харькова кто тут 30 лет живет и одна беженка с Влстока Украины)
Я уже начала там писать на украинском, но пока только короткие посты на нем осиливала
Мне было важнее написать расширенный ответ по помощи людям, на украинском его не осилила бы
А так, то начала короткие ответы на украинском стараться писать
Теперь мне желание пытаться на украинском мне отбили напрочь
Меня тут на пиквиках тоже забаните или мне тут, как отойду, можно попробовать начать с коротких постов, я реально старалась, но не могу сразу вот прямо все на украинском

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1688
  • Karma: 464
Я  теж маю надію, що ви теж зрозуміли - виправляти україномовних (пишучих) на цьому форумі можуть тілько україномовні (пишучі) форумчани. А це 4-5 осіб +\- Російськомовним (пишучим) прошу не хвилюватися. Взагалі. З іншої сторони, заборонити вам цього робити я не зможу, тому просто не ображайтеся. Як то казав один казак - прєдупрєждьон-вооружон. Доброго усім дня.
Толерантність і зверхність так і сунуть з кожного слова, феноменальні здібності, вітаю, пане директор радянської школи! :sho_za:
Якщо це буде запорукою тому, що жодній російськомовній (пишучий) істоті навіть не прийде в голову щось десь в мене виправляти, можеш називати мене навіть обіязною. 
Я типа тоже  Істота и то что я для украінцев делаю, то похуй
А на украінском правильные арийцы украинские чет тут не высовываются помогать тут у меня)))
Только пиздят чтобы я украинский пошла учить, наверное в те 4 часа что я на сон оставляю с начала войны))))
Пс никого не правлю и на русском)))

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35617
  • Karma: 23498
  • Стать: Чоловіча
Я  теж маю надію, що ви теж зрозуміли - виправляти україномовних (пишучих) на цьому форумі можуть тілько україномовні (пишучі) форумчани. А це 4-5 осіб +\- Російськомовним (пишучим) прошу не хвилюватися. Взагалі. З іншої сторони, заборонити вам цього робити я не зможу, тому просто не ображайтеся. Як то казав один казак - прєдупрєждьон-вооружон. Доброго усім дня.
Толерантність і зверхність так і сунуть з кожного слова, феноменальні здібності, вітаю, пане директор радянської школи! :sho_za:
Якщо це буде запорукою тому, що жодній російськомовній (пишучий) істоті навіть не прийде в голову щось десь в мене виправляти, можеш називати мене навіть обіязною. 
Я типа тоже  Істота и то что я для украінцев делаю, то похуй
А на украінском правильные арийцы украинские чет тут не высовываются помогать тут у меня)))
Только пиздят чтобы я украинский пошла учить, наверное в те 4 часа что я на сон оставляю с начала войны))))
Пс никого не правлю и на русском)))
Ти у мене асоціюєшся не з їстотою, а потворою, якщо хочеш ТП або рожевою понею. Все інше вірно.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35617
  • Karma: 23498
  • Стать: Чоловіча
Цитувати (виділене)
Юрій Винничук
Щойно  ·
Проїхався я Польщею вздовж і впоперек і на кожному кроці самі бєженци. Біженців бачив лише кілька разів і то не певен, чи не заробітчани.  А так всюди рускоязичні, море дітей, які за законом мали б учити мову аборигенів, але не вчили. Нам просто усі ці роки нахабно брехали про українські школи. А  їх на сході було обмаль або не було взагалі.  Хіба що на папері. 
Вернувся до Львова, пішов си на Ринок, замовив гальбу пива  – 0. 5. І втішився неймовірно. Ми вже в Євросоюзі! Бімба! Гальба пива 104 гривні!
Ну як не порадіти? А за столиками... ой,  і тут бєженци.
Бо усі весь цей час знаходили тисячі причин, щоб плекати російську мову і не вчити державну. Бо неначасі (вєдь рєбята ж на фронтє тожє на русскам язьікє гаварят). А зараз прийшов час цим неначасним виправляти помилки в українській мові тих, хто перейшов на неї у листопаді 2015 року, як це важко не було. І навіть тредом з голосувалкою завестися.

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1688
  • Karma: 464
Я  теж маю надію, що ви теж зрозуміли - виправляти україномовних (пишучих) на цьому форумі можуть тілько україномовні (пишучі) форумчани. А це 4-5 осіб +\- Російськомовним (пишучим) прошу не хвилюватися. Взагалі. З іншої сторони, заборонити вам цього робити я не зможу, тому просто не ображайтеся. Як то казав один казак - прєдупрєждьон-вооружон. Доброго усім дня.
Толерантність і зверхність так і сунуть з кожного слова, феноменальні здібності, вітаю, пане директор радянської школи! :sho_za:
Якщо це буде запорукою тому, що жодній російськомовній (пишучий) істоті навіть не прийде в голову щось десь в мене виправляти, можеш називати мене навіть обіязною. 
Я типа тоже  Істота и то что я для украінцев делаю, то похуй
А на украінском правильные арийцы украинские чет тут не высовываются помогать тут у меня)))
Только пиздят чтобы я украинский пошла учить, наверное в те 4 часа что я на сон оставляю с начала войны))))
Пс никого не правлю и на русском)))
Ти у мене асоціюєшся не з їстотою, а потворою, якщо хочеш ТП або рожевою понею. Все інше вірно.
Хорошо, что беженцам тут в реале похуй с кем ты меня там себе ассоциируешь)))
Им помощь нужна, а не пиздешь, хотя бы и правильным языком))
А помощь я им предоставляю в полном обьеме и даже больше того(надеюсь, что вот такую Ре пусть и русскоязычную и встретили/встретят наши форумчане уехавшие, не люблю такое писать, но сейчас не место для скромности))
В остальном, то определись, будь ласка, потвора чі рожевий поні, бо то дуже далеко  друг от друга)))
ПС отойду, то таки спробую обережно потрошки украінскькою писати)))
ППС державний  язык тут нидерландский, а не украинский или русский ,  специально тебе напомню)))
И я на нем разговариваю, в отличии от кошерных украинцев меня тут  забанивших. У них сайт украинской диаспоры в Нидерландах на английском, потому что они голландский не удосужились выучить за десятилетия :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline Pe

  • *****
  • Повідомлень: 1688
  • Karma: 464
И еще…
Про язык
Забанили меня даже не из -за него в результате, а потому что я вчера, уже таки выбесилась, и спросила :не жмет ли им то, что они там в чатике за русский дрочат всех , но постоянно рекламу пропускают одной фирмочки (Nalog.nl) , которая ролики все на русском дает и вообще там соучредитель рашистский админ экспатского российского форума “Рассвет»
То, что 20% инфы от этой фирмы было еще полной туфтой и неправда я знаю еще из того же форума «Рассвет» еще до войны  («ира, убери свою инфо/посты, мы не конкуренты, ты работаешь на правительство, а я деньги зарабатываю на эмигрантах» , это то, что мне владелица там еще строчила), теперь она большая подруга главных в диаспоре и через них, как понимаю, и в посольство украинское тут залезла
Набирает новую клиентуру)))
На русском, если что)))
Но наши кошерные за нее жопу рвут, вот как про нее вчера написала, то сразу меня и убрали
Прям мини Украина тут и коррупция тебе и лицемерии бо типа в языке дело)))
Надеюсь, что на пиквиках не пойдут под маркой языка такие хохмы проталкивать, а то я хорошо помню веточку правки ошибок в русском на форуме  «Рассвет» ))




Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Соромилася розмовляти через помилки.
Мені лише соромно, що не розмовляла українською, коли жила в Україні.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Я ось лише окремі цитати знаю, а дитина моя в підбирці від вчителя української мови та літератури обрала собі Гамлета, та й була дуже здивована, але прослухала все  :smilie5:. Потім вимагала пояснень від вчительки, а вчителька сказала, що це майже класика  :crazy:.
Нарешті завантажила учора книгу у рідер. Першим як раз був "Гамлєт". Впізнала одну цитату, яка була тут в гуморному треді  :smilie5:

Щодо школи: у школах зараз вивчають/рекомендують матюкові твори?  :shok:

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
тих, хто перейшов на неї у листопаді 2015 року
Це ти про себе?
А чому у листопаді 2015 року?

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1713
  • Karma: 851
Це ти про себе?
він до сих пір пости гуглтранслейтом пише
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9502
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Щодо школи: у школах зараз вивчають/рекомендують матюкові твори?
Навряд.
Але вчителька могла казати і про те, чого нема в програмі. А Лесь Подервянський вже доволі давно мав прізьвисько "Класік". І його доволі часто цитують.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35617
  • Karma: 23498
  • Стать: Чоловіча
тих, хто перейшов на неї у листопаді 2015 року
Це ти про себе?
А чому у листопаді 2015 року?
До Дня украї́нської писе́мності та мо́ви 9 листопада.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35617
  • Karma: 23498
  • Стать: Чоловіча
Це ти про себе?
він до сих пір пости гуглтранслейтом пише
Писав десь з місяць. Потім заглядав до словника. Зараз майже не використовую, хоча русизми й зараз є, до речі, якщо хочеш, можеш виправляти. Щось ще цікавить? Не соромся, розпитуй напряму. І так, українську мову не вивчав ні в школі, ні в інституті.   

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Навряд.
Але вчителька могла казати і про те, чого нема в програмі.
в підбирці від вчителя української мови та літератури
Тобто, як я зрозуміла, вчителька рекомендувала Леся дітям, що мене і здивувало, бо "Гамлєт", мабуть, на 50% складається із матюків.

А Лесь Подервянський вже доволі давно мав прізьвисько "Класік". І його доволі часто цитують.
Ну, судячи зі змісту книжки, його дійсно надихала класика :)
« Останнє редагування: Червень 27, 2022, 13:04:54 від BigSister »

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35617
  • Karma: 23498
  • Стать: Чоловіча

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.