Голосування

Чи варто вказувати на помилки в українській мові у постах?

Безумовно так, внести відповідний пункт у правила форуму
7 (11.1%)
Тільки якщо інший форумчанин дав на це згоду
38 (60.3%)
Безумовно ні
12 (19%)
Свій вариант
6 (9.5%)
Простите, что? я не понимаю ваш язык
0 (0%)

Всього голосів: 63

Голосування закінчилося: Липень 08, 2022, 19:00:22

Автор Тема: Чи варто вказувати іншим форумчанам на помилки в їх українській мові?
 

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Ну, якщо пані та панове наполягатимуть на українській мові, я буду шанувати це рішення. Я налаштую google translate, і у вас буде можливість виправити помилки цієї програми.
Вау!
Хто досконало володіє українською, зізнавайтеся!   :smilie5:

І ще дуже цікаво, хто постійно розмовляє українською з дитинства :)
З тих, кого хоча б трішки знаю, підозрюю Солоху :)

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Я про те, що у реальному житті, у формальних обставинах, не всі незнайомі люди сприймуть це вибачення як цілком чемне.
А! Нові слова з неформальних текстів взагалі корисно перевіряти :)

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
З дитинства від родичів я чула хиба шо суржик. Ще й тому я розмовляла і любила російську.

Якщо чула гарну українську в побуті - значить, якась непроста людина, з інтелегентної сім'ї - таке складалось в мене враження.
Злобная заинька

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2806
  • Стать: Жіноча
Хто досконало володіє українською, зізнавайтеся!   

І ще дуже цікаво, хто постійно розмовляє українською з дитинства
Мене дивує твоє питання, наче це якась діковінка. Я з дитинства розмовляю, навчання в школі було на 100% україномовне, в універі десь на 80-90. І таких як я тьма.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4651
  • Karma: 3532
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Чогось згадав класичне "Вибачте, опіздав". З ток-шоу початку 90-х.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Хто досконало володіє українською, зізнавайтеся!   

І ще дуже цікаво, хто постійно розмовляє українською з дитинства
Мене дивує твоє питання, наче це якась діковінка. Я з дитинства розмовляю, навчання в школі було на 100% україномовне, в універі десь на 80-90. І таких як я тьма.
У Києві це була рідкість.
Злобная заинька

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Мене дивує твоє питання, наче це якась діковінка. Я з дитинства розмовляю, навчання в школі було на 100% україномовне, в універі десь на 80-90. І таких як я тьма.
Ти забула, що тут на форумі багато нас, "стареньких" :), хто вчився ще в Совку. Гадаю, більшість із нас навчались в російськомовних шкілах (уроки української мови і літератури я "дійсними" розмовами не вважаю).

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2806
  • Стать: Жіноча
Мене дивує твоє питання, наче це якась діковінка. Я з дитинства розмовляю, навчання в школі було на 100% україномовне, в універі десь на 80-90. І таких як я тьма.
Ти забула, що тут на форумі багато нас, "стареньких" :), хто вчився ще в Совку. Гадаю, більшість із нас навчались в російськомовних шкілах (уроки української мови і літератури я "дійсними" розмовами не вважаю).
Чому не вважаешь? Моя мама теж вчилась у Совку, але завдяки урокам української мови і літератури в школі, українською володіє. Писала диктант у виш українською (у Совку).
Звісно, самі по собі уроки могли давать нічого (це будь-якої мови стосується), але можна було й вивчити мову на достатньому рівні. Тому вони не є по дефолту "недійсними".

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2806
  • Стать: Жіноча
Хто досконало володіє українською, зізнавайтеся!   

І ще дуже цікаво, хто постійно розмовляє українською з дитинства
Мене дивує твоє питання, наче це якась діковінка. Я з дитинства розмовляю, навчання в школі було на 100% україномовне, в універі десь на 80-90. І таких як я тьма.
У Києві це була рідкість.
Мені це дивно. Я виросла на Сумщині, прикордонна з Мордором область, в побуті багато россійськомовних, але саме у школах з українською взагалі не було проблем.
Я тому й дивувалась що навіть після нульових на Сході активно велися срачі щодо російськомовних шкіл. Я думала їх вже давно нема, на хіба вони потрібні через двадцять плюс років незалежності.  :(

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1722
  • Karma: 845
шо не так з суржиком?
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Амазонка

  • *****
  • Повідомлень: 732
  • Karma: 518
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Чому не вважаешь? Моя мама теж вчилась у Совку, але завдяки урокам української мови і літератури в школі, українською володіє. Писала диктант у виш українською (у Совку).
Звісно, самі по собі уроки могли давать нічого (це будь-якої мови стосується), але можна було й вивчити мову на достатньому рівні. Тому вони не є по дефолту "недійсними".
Тому що, навіть дуже хороші уроки української мови в школі в кращому випадку пассивне знання. Навчання в моєму універі україномовним можна назвати з дуже великою натяжкою. Я все життя, крім останніх 6 років, прожила у Харкові і там українську мову можна було почути тільки у школі.Так то я без проблем її знала, читала книжки і на слух розуміла, але розмовляти і писати українською я нормально навчилась тільки переїхавши до Львову. Тому що постійна практика.
Ще нам, браття-українці, усміхнеться доля.

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3633
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
І ще дуже цікаво, хто постійно розмовляє українською з дитинства
Придеснянський (лівобережний, це важливо) суржик/діалект навряд чи буде зарахований. Київ за 190 км, Полтава ще далі. Батурин за 25, але то таке. :sarcastic:
(Просто так. "Але" там не вживається. Замість нього - "ну").
« Останнє редагування: Червень 28, 2022, 20:41:32 від invariant »
Russian warship, go fuck yourself!

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Чому не вважаешь? Моя мама теж вчилась у Совку, але завдяки урокам української мови і літератури в школі, українською володіє. Писала диктант у виш українською (у Совку).
Тому що декілька речень декілька разів на місяць на дуже обмежені теми - це для мене не розмова.  I диктант - не розмова. Я мала на увазі активну мову. Пасивно українською більш-менш володіють, напевно, всі присутні українці. Але вільно спілкувалися з дитинства, напевно, далеко не всі.

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
А суржик - то не українська мова. То шось інше. Більше того, він часто незрозумілий навіть через декілька областей одна від одної.
Кажу так, тому що моя бабуся була з маминого боку з Полтавщини, всі родічи тата - з Херсонщини. Деякі слова булу суто містечкові, але це таке скрізь. Але там мова по різному звучала(лунала?). Таке враження, як від двух схожих мов.
Суто особиста думка.

Ті ж, хто розмовлял правильною українською - там було друге враженя. Хоч людина з Закарпаття, хоч з Киевщини.
Злобная заинька

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2806
  • Стать: Жіноча
Чому не вважаешь? Моя мама теж вчилась у Совку, але завдяки урокам української мови і літератури в школі, українською володіє. Писала диктант у виш українською (у Совку).
Тому що декілька речень декілька разів на місяць на дуже обмежені теми - це для мене не розмова.  I диктант - не розмова. Я мала на увазі активну мову. Пасивно українською більш-менш володіють, напевно, всі присутні українці. Але вільно спілкувалися з дитинства, напевно, далеко не всі.
Тоді треба було відразу уточняти параметри (на твою думку) достатньості володіння українською. Включаючи вікові  :sarcastic:

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2806
  • Стать: Жіноча
Ну, якщо пані та панове наполягатимуть на українській мові, я буду шанувати це рішення. Я налаштую google translate, і у вас буде можливість виправити помилки цієї програми.
Я думаю, що суть конфлікту була в запиті на невиправлення помилок в українській россійськопишучими. А не в тому щоб взагалі заборонити писати російською  :)

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Тому що, навіть дуже хороші уроки української мови в школі в кращому випадку пассивне знання.
Йєс :)

Придеснянський (лівобережний, це важливо) суржик навряд чи буде зарахований. :sarcastic:
Хм... у діалектах суржику я не знавець  :smilie5:

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Тоді треба було відразу уточняти параметри (на твою думку) достатньості володіння українською. Включаючи вікові  :sarcastic:
Та я ж не на роботі!  :smilie5:

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3633
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Хм... у діалектах суржику я не знавець 
:)
Свого часу довелося познайомитися. Однокласники з різних місць, від крайнього сходу Сумщини до крайнього заходу Закарпаття. Щонайменше - це цікаво.
Russian warship, go fuck yourself!

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Свого часу довелося познайомитися. Однокласники з різних місць, від крайнього сходу Сумщини до крайнього заходу Закарпаття. Щонайменше - це цікаво.
Ти взагалі дійсний поліглот  :good:

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2806
  • Стать: Жіноча
Я з різноманіттям суржіків і вимов української ознайомилась у вузі, там таке розмаїття зібралось у групі :hot:
А найкрасивіша українська яку я чула не в кіно у колишньої колеги з Житомиру. Але не всі знайомі житомирці так розмовляють, треба було в неї хоч спитати де вона так гарно навчилася.

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3633
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Ти взагалі поліглот  :good:
Та аж ніяк. Ну читав якось в шкільному віці Лема в оригіналі і зрозумів без словника майже все - так це тому, що "Катар" і ще дещо у нас чи то зовсім не видали, чи то був дуже дефіцит. З поляками і молдаванами цілком собі нормально спілкувався в прокляті 90-і на вінницькому ринку. З корейцями торгувався, не дуже успішно, ламаною з обох боків англійською. Зараз от перекладаю часом технічні тексти з китайської, котрої не знаю зовсім, на англійську, котру ніколи спеціально не вивчав, але за 30 років спілкування з комп'ютерами нахапався. Життя просто примушує. :)
Куди тут мені до сусіда по парті було... той міг при нагоді влучно вкрутити цитатку з "Фауста". Мовою оригіналу. Знав напам'ять весь той твір.
Russian warship, go fuck yourself!

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1722
  • Karma: 845
суржик - то не українська мова.
саме жива українська мова і є те шо ви тут суржиком називаєте
правильною українською
шо за чудовисько? літературна чи шо?
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Злобная заинька

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1722
  • Karma: 845
Агась
ну так то фігня повна, нав'язана простому народу масонам, за одне слово "проєкт" повбивав би
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1722
  • Karma: 845
калідор, кровать, каклєта - це суржик чи діалект?
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3633
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
шо за чудовисько? літературна чи шо?
Звичайно! Котра базується, як в школі вчили, на київсько-полтавському діалекті. Тому нема чого непокоїтися. :)
за одне слово "проєкт" повбивав би
:) В таких випадках завжди кажу "прожект". Принаймні чесніше.  :sarcastic:
калідор, кровать, каклєта - це суржик чи діалект?
Хв&ртка. Символом "&" позначений звук, котрий не піддається транскрипції.  :grin:
Russian warship, go fuck yourself!

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34709
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Агась
ну так то фігня повна, нав'язана простому народу масонам, за одне слово "проєкт" повбивав би

просто ти не звик, інші слова з -єкт тебе ж не вкурвлюють. просто коріння -ject має транслитеруватися однаково для всіх слів, як то і було до совка.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
*оффтоп* меня в новом русском раздражают англицизмы: кринж, инком, инсайд, кейс и особенно - активности. "На пароходе предлагали разные активности: разрисовать матрешку, конкурс кто дальше плюнет".
Активности! Противололожность пассивности.
На пароходе предлагали разные пассивности: кино, домино и пирожные.
Прям не знаю.

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34709
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
я вже 10 років готовий наносити тяжкі ураження тим хто каже я тебе почув. зараз ще нові хєрні погнали типу бути в ресурсі та інше.
I always tell the truth. Even when I lie.

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.