Автор Тема: Побут під час війни
 

Offline Sasha_girl

  • *****
  • Повідомлень: 3574
  • Karma: 1857
  • Стать: Жіноча
  • Украина, Киев
Re: Побут під час війни
« Reply #1620 : Червень 05, 2022, 21:52:46 »

В ЭКО сахар есть и он по 28 грн. Но висит табличка про не более 5 кг на одного покупателя.
Борітеся — поборете! Вам бог помагає!

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4636
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #1621 : Червень 05, 2022, 21:58:44 »
Цукор часто гребуть не стільки в чай, скільки на самогон. Мені мама розказувала про знайомих що в перші дні війни бідкалися що цукор вже вигребли, самогону не нагнать (маленьке містечко, орки пройшли стороною, до першого обстрілу ще тижні, у людей інші пріоритети, що поробиш). Сіль там до речі теж вигребли тоді ще, а не пару тижнів тому. Зараз уже черги стоять до тих спекулянтів.
Я сама цукор не їм, таке полегшення що хоч чимось можна не запасатись  :grin:

Offline Donna

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 746
  • Karma: 844
Re: Побут під час війни
« Reply #1622 : Червень 05, 2022, 23:05:53 »
Сейчас наступает время ягод, в это время сахар всегда дорожал.

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8794
  • Karma: 9811
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #1623 : Червень 05, 2022, 23:09:53 »
Приезжала сестра мужа, привезла ящик соли, 2 бутылки уксуса и пачку соды.  :smilie5:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19277
  • Karma: 6648
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #1624 : Червень 05, 2022, 23:46:51 »
Сейчас наступает время ягод, в это время сахар всегда дорожал.
Но не настолько.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: Побут під час війни
« Reply #1625 : Червень 06, 2022, 05:52:05 »
До доллара за килограмм он доходил ЕМНИП не раз. В 2005 ещё как матерились...  :pardon:
Cпойлер
Походу ностальгирующим за совдепией такая цена должна понравиться. 78...84 коп. - даже больше доллара.  :sarcastic:
« Останнє редагування: Червень 06, 2022, 06:04:39 від invariant »
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6875
  • Karma: 3797
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
Re: Побут під час війни
« Reply #1626 : Червень 20, 2022, 22:16:50 »
Підкажіть, як зараз можна з Варшави до Львову дістатися? Чи Тернополю. З дітьми, тож бажано з якимсь певним комфортом?

Offline Амазонка

  • *****
  • Повідомлень: 732
  • Karma: 518
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Побут під час війни
« Reply #1627 : Червень 21, 2022, 00:44:13 »
Підкажіть, як зараз можна з Варшави до Львову дістатися? Чи Тернополю. З дітьми, тож бажано з якимсь певним комфортом?
Я їхала в кінці травня поїздом. Якщо завчасно купити квитки, то можна і з комфортом. А за останні тижні, кажуть, ще повводили нові поїзди через Перемишль до Львову. На крайняк доїхати до польского кордону поїздом і там вже можна чи автобусом до Львову, чи перейти кордон пішки і далі теж перевізником (таксі, автобус) до Львову.
Ще нам, браття-українці, усміхнеться доля.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Побут під час війни
« Reply #1628 : Червень 23, 2022, 17:43:47 »
Если бы кота можно было хоть полгода брить, я бы ее победила.
У тебя моль котов ест? Та ну.  :shok:
У меня стая котов в доме, причем три из них длинношерстные, а платяной моли практически нет.

Моль ест шерсть, упавшую с котов. Ну и на коте я ее один раз нашла, на крестце, где он не доставал зубами. Пришлось выстригать.  Нет, она у меня стаями не летает, я борюсь, но до конца вывести не удается, ни уборками, ни холодом, ни сухостью, ни антимолью.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Побут під час війни
« Reply #1629 : Червень 23, 2022, 17:52:35 »
Насчет соли - в январе месяце выбросила здоровенную баклажку каменной соли (килограмма на два), которая стояла лет пятнадцать и глаза мозолила. Наконец я решила. что хватит.   :grin:

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20521
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Побут під час війни
« Reply #1630 : Червень 23, 2022, 20:27:04 »
Насчёт соли - в Ашане завались нашей и польской от 20 до 28 гр/кг. Мелкая, йодированная и нет.
На остановке, где саморазвешанную серую каменную в кулёчках продавали по полтиннику, сейчас нервно распродают по 30. Интересно, по чём они её брали оптом?

Offline Sasha_girl

  • *****
  • Повідомлень: 3574
  • Karma: 1857
  • Стать: Жіноча
  • Украина, Киев
Re: Побут під час війни
« Reply #1631 : Червень 23, 2022, 21:44:14 »
Кому итальянской соли надо? Идите в Сельпо, её есть там по 28,79 грн. Всякая разная, мелкая, крупная, йодированная и нет. Но вся морская.
Я купила из любопытства. Крупный помол оказался очень крупным - вот такенные кристаллы, вот такенные.
Мелкий помол очень мелкий, мельче нашей Артемсоли.
Борітеся — поборете! Вам бог помагає!

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Побут під час війни
« Reply #1632 : Червень 23, 2022, 22:36:28 »
Кому итальянской соли надо? Идите в Сельпо, её есть там по 28,79 грн. Всякая разная, мелкая, крупная, йодированная и нет. Но вся морская.
Я купила из любопытства. Крупный помол оказался очень крупным - вот такенные кристаллы, вот такенные.
Мелкий помол очень мелкий, мельче нашей Артемсоли.
ще до війни купував їх сіль, подобається
крупні кристали лікуються млинцем млинком(? :smilie5:), типу як для перця, дуже зручно, бо в солонці сіль бува мокне
а на вигляд так, зачаровують, як і вся італійська кухня
« Останнє редагування: Червень 23, 2022, 22:49:16 від fakir »

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8794
  • Karma: 9811
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #1633 : Червень 24, 2022, 20:41:08 »
Готовлюсь к сезону наливок, надо же "утилизировать" свой урожай ягод. На каждый вид ягод, по моей технологии, мне надо два пятилитровых бутылька. Пошла на базар наивная-доверчивая, думала куплю. Куда там! Нашла один, правда, красивый, на стекле выдавлены вишенки-яблочки-грушки и горлышко широкое. Но! 90 грн! Дальше -больше, после продолжительных поисков нашла по 150 грн. Эти, естественно, не купила. Заказала в интернете по 76 грн. Продавцы жалуются, что цены сильно поднялись и торговли нет.
Начала перемывать свои банки, которые со времени оккупации лежали грязные в сарае - почувствовала себя баночным олигархом.  :smilie5:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: Побут під час війни
« Reply #1634 : Червень 24, 2022, 20:51:16 »
Тут с банками целый ритуал. Зимой их надо по мере опустошения заносить на чердак. А сейчас вот таскать обратно. Туда ведёт лестница, довольно стрёмная, перила бы приделать, да и с забором что-то подшаманить... но увы. Отпуска в этом году не будет, а выходные заняты более важными делами.
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8794
  • Karma: 9811
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #1635 : Червень 24, 2022, 21:16:37 »
У нас местная матушка консервы для фронта делает, то и для нее еще банки собираю по людям.  :smilie5:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Ellianna

  • *****
  • Повідомлень: 11182
  • Karma: 6930
  • Стать: Жіноча
  • Люблю читать чужие мысли
Re: Побут під час війни
« Reply #1636 : Червень 24, 2022, 21:33:23 »
Кришки для закруток теж в ціні дуже піднялися, мама каже рази в чотири вище, ніж до війни.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: Побут під час війни
« Reply #1637 : Червень 24, 2022, 21:45:19 »
Мы сбросили излишки поллитрушек в самом начале. Не пустые. :)
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15374
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Побут під час війни
« Reply #1638 : Червень 24, 2022, 22:23:35 »
У нас в доме к началу войны собралось два шкафа с банками (хз, откуда, кто собирал, не я точно). И тоже волонтёры искали подо что-то, может тоже под тушенку, заехали машиной и под чистую выгребли все полулитровые и литровые банки. И теперь я королева трехлитровых бутылей  :smilie5:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: Побут під час війни
« Reply #1639 : Червень 25, 2022, 19:57:55 »
И они хороши для соления огурчиков!
Любила я это дело делать, и всегда дома этим занималась (соления, варения), в небольшом количестве, но тем не менее, а тут в Португалии: во-первых - не с чем, ни огурцов-помидоров нормальных нет, ни ягод вообще или цены зашкаливают (самая дешевая клубника по 4 евро кг) и во-вторых - не принято вообще, и окружению как-то подчиняешься. Но есть т.н.з. "русский магазин" (на його рекламі ураїнська дівчина у віночку), где некоторые соления и варения можно купить, если затоскуешь,
Cпойлер
то вот куда им после моих!

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8794
  • Karma: 9811
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #1640 : Червень 25, 2022, 20:26:44 »
Если я не консервирую, у меня ломка. Люблю это дело очень. Но не на от@бись, а что бы еще и красиво было. Баночки под каждый вид консервации одинаковые и крышечки все тематические. Честное слово, я физически не могу банку с огурцами закрыть крышкой, на которой помидоры нарисованы.  :smilie5:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Побут під час війни
« Reply #1641 : Червень 25, 2022, 21:05:36 »
ни огурцов-помидоров нормальных нет, ни ягод вообще
Фрукты за границей - это печаль. Клубнику, абрикосы, сливы я вообще есть не могла - ни запаха, ни вкуса, одно название.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6875
  • Karma: 3797
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
Re: Побут під час війни
« Reply #1642 : Червень 25, 2022, 21:26:23 »
Дивлячись де. В Болгарії смачні.

Offline vs

  • *****
  • Повідомлень: 2438
  • Karma: 2447
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #1643 : Червень 25, 2022, 21:35:53 »
Дивлячись де. В Болгарії смачні.

в Австрії теж, особливо самозбірна полуниця

австрійське ноу-хау - відводиться шматок землі, садиться полуниця, через рік обноситься парканом, ставиться будка з продавцем та вагами і запускається народ, скільки збереш стільки зважать, жерти на місці безкоштовно, ціна дещо нижча ніж в дешевому супермаркеті (не набагато)
через 2-3 роки пересуваються на іншій шматок землі
кажуть в 50ті роки комусь прийшов на думку такий бізнес, працює досі, в одному місті можуть бути декілька таких ділянок, конкуренція, в найкращих контор можуть декілька сортів на одній ділянці рости, збирай який більше подобається

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7621
  • Karma: 5618
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Побут під час війни
« Reply #1644 : Червень 25, 2022, 22:33:37 »
австрійське ноу-хау - відводиться шматок землі, садиться полуниця, через рік обноситься парканом, ставиться будка з продавцем та вагами і запускається народ, скільки збереш стільки зважать, жерти на місці безкоштовно, ціна дещо нижча ніж в дешевому супермаркеті (не набагато)
через 2-3 роки пересуваються на іншій шматок землі
Австрійське ноу-хау - це мабуть пересування кожні 2-3 роки, а так, явище досить поширене, принаймні в Америці. Знаю, що pick-your-own ферми були популярні ще до другої світової. Коли сімейні автівки стали більш-менш розповсюджені, тоді така форма проведення часу набула популярності серед деяких городян. Це і досі так. Не стільки як спосіб купити свіженького дешевше (не та вже і дешево, з врахуванням пального, так на так), скільки як різновид сімейного відпочинку.
Ми з друзями часто так розважалися влітку, їздили по черешні та персики - вони в Каліфорнії просто чудові.
The best is yet to come.

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8794
  • Karma: 9811
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #1645 : Червень 25, 2022, 22:38:57 »
Про 2-3 роки. Полуниця гарно плодоносить 3роки,потім треба саджати молоду, ось і переносять. У бабінцях є такий фермер, але у нього малина.
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2090
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Побут під час війни
« Reply #1646 : Червень 26, 2022, 08:28:35 »
В Німеччині теж поля з полуницею є. Смачна, рази в три дешевша ніж в супермаркеті. У доступності велотранспортом.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Побут під час війни
« Reply #1647 : Червень 26, 2022, 08:35:54 »
Кришки для закруток теж в ціні дуже піднялися, мама каже рази в чотири вище, ніж до війни.
Бо їх майже нема в продажу. Під винт є  багато, через це і ціна нижча. А под закрутку де-інде і 180-200 грн за 50 шт. В минулому році коштували 42-50 грн.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4636
  • Karma: 2787
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #1648 : Червень 26, 2022, 13:33:44 »
Австрійське ноу-хау - це мабуть пересування кожні 2-3 роки, а так, явище досить поширене, принаймні в Америці. Знаю, що pick-your-own ферми були популярні ще до другої світової. Коли сімейні автівки стали більш-менш розповсюджені, тоді така форма проведення часу набула популярності серед деяких городян. Це і досі так. Не стільки як спосіб купити свіженького дешевше (не та вже і дешево, з врахуванням пального, так на так), скільки як різновид сімейного відпочинку.
В Німеччині теж поля з полуницею є. Смачна, рази в три дешевша ніж в супермаркеті. У доступності велотранспортом.

Дуже крута ідея, і для поїсти, і провести час  :i_am_so_happy:
Особливо для полуниці, вона смачна тільки з куща + година, максимум дві. Я тому її в супермаркетах і на ринку не купую ніколи, взагалі не те.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Побут під час війни
« Reply #1649 : Червень 26, 2022, 15:33:10 »
Балувані ви  :acute:

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.