Автор Тема: Побут під час війни

Offline Teagan

• Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #1620 : Червень 05, 2022, 21:58:44 »
Цукор часто гребуть не стільки в чай, скільки на самогон. Мені мама розказувала про знайомих що в перші дні війни бідкалися що цукор вже вигребли, самогону не нагнать (маленьке містечко, орки пройшли стороною, до першого обстрілу ще тижні, у людей інші пріоритети, що поробиш). Сіль там до речі теж вигребли тоді ще, а не пару тижнів тому. Зараз уже черги стоять до тих спекулянтів.
Я сама цукор не їм, таке полегшення що хоч чимось можна не запасатись  :grin:

Offline Donna

• Hero Member
« Reply #1621 : Червень 05, 2022, 23:05:53 »
Сейчас наступает время ягод, в это время сахар всегда дорожал.

Offline Мадам Петрановская

• А хто борець, той здобуває світ.
« Reply #1622 : Червень 05, 2022, 23:09:53 »
Приезжала сестра мужа, привезла ящик соли, 2 бутылки уксуса и пачку соды.  :smilie5:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Online Ash

« Reply #1623 : Червень 05, 2022, 23:46:51 »
Сейчас наступает время ягод, в это время сахар всегда дорожал.
Но не настолько.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline invariant

• Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
« Reply #1624 : Червень 06, 2022, 05:52:05 »
До доллара за килограмм он доходил ЕМНИП не раз. В 2005 ещё как матерились...  :pardon:
Cпойлер
Походу ностальгирующим за совдепией такая цена должна понравиться. 78...84 коп. - даже больше доллара.  :sarcastic:
« Останнє редагування: Червень 06, 2022, 06:04:39 від invariant »
Russian warship, fuck you!

Online Omela

• Hero Member
  • Харьков
« Reply #1625 : Червень 20, 2022, 22:16:50 »
Підкажіть, як зараз можна з Варшави до Львову дістатися? Чи Тернополю. З дітьми, тож бажано з якимсь певним комфортом?

Offline Амазонка

• Львів
« Reply #1626 : Червень 21, 2022, 00:44:13 »
Підкажіть, як зараз можна з Варшави до Львову дістатися? Чи Тернополю. З дітьми, тож бажано з якимсь певним комфортом?
Я їхала в кінці травня поїздом. Якщо завчасно купити квитки, то можна і з комфортом. А за останні тижні, кажуть, ще повводили нові поїзди через Перемишль до Львову. На крайняк доїхати до польского кордону поїздом і там вже можна чи автобусом до Львову, чи перейти кордон пішки і далі теж перевізником (таксі, автобус) до Львову.
Ще нам, браття-українці, усміхнеться доля.

Offline pozemka

• черепаха разнузданная
« Reply #1627 : Червень 23, 2022, 17:43:47 »
Если бы кота можно было хоть полгода брить, я бы ее победила.
У тебя моль котов ест? Та ну.  :shok:
У меня стая котов в доме, причем три из них длинношерстные, а платяной моли практически нет.

Моль ест шерсть, упавшую с котов. Ну и на коте я ее один раз нашла, на крестце, где он не доставал зубами. Пришлось выстригать.  Нет, она у меня стаями не летает, я борюсь, но до конца вывести не удается, ни уборками, ни холодом, ни сухостью, ни антимолью.

Offline pozemka

• черепаха разнузданная
« Reply #1628 : Червень 23, 2022, 17:52:35 »
Насчет соли - в январе месяце выбросила здоровенную баклажку каменной соли (килограмма на два), которая стояла лет пятнадцать и глаза мозолила. Наконец я решила. что хватит.   :grin:

Offline Volf Ram

• Hero Member
  • Russia delenda est.
« Reply #1629 : Червень 23, 2022, 20:27:04 »
Насчёт соли - в Ашане завались нашей и польской от 20 до 28 гр/кг. Мелкая, йодированная и нет.
На остановке, где саморазвешанную серую каменную в кулёчках продавали по полтиннику, сейчас нервно распродают по 30. Интересно, по чём они её брали оптом?

Offline Sasha_girl

• Украина, Киев
« Reply #1630 : Червень 23, 2022, 21:44:14 »
Кому итальянской соли надо? Идите в Сельпо, её есть там по 28,79 грн. Всякая разная, мелкая, крупная, йодированная и нет. Но вся морская.
Я купила из любопытства. Крупный помол оказался очень крупным - вот такенные кристаллы, вот такенные.
Мелкий помол очень мелкий, мельче нашей Артемсоли.
Борітеся — поборете! Вам бог помагає!

Offline fakir

« Reply #1631 : Червень 23, 2022, 22:36:28 »
Кому итальянской соли надо? Идите в Сельпо, её есть там по 28,79 грн. Всякая разная, мелкая, крупная, йодированная и нет. Но вся морская.
Я купила из любопытства. Крупный помол оказался очень крупным - вот такенные кристаллы, вот такенные.
Мелкий помол очень мелкий, мельче нашей Артемсоли.
ще до війни купував їх сіль, подобається
крупні кристали лікуються млинцем млинком(? :smilie5:), типу як для перця, дуже зручно, бо в солонці сіль бува мокне
а на вигляд так, зачаровують, як і вся італійська кухня
« Останнє редагування: Червень 23, 2022, 22:49:16 від fakir »

« Reply #1632 : Червень 24, 2022, 20:41:08 »
Готовлюсь к сезону наливок, надо же "утилизировать" свой урожай ягод. На каждый вид ягод, по моей технологии, мне надо два пятилитровых бутылька. Пошла на базар наивная-доверчивая, думала куплю. Куда там! Нашла один, правда, красивый, на стекле выдавлены вишенки-яблочки-грушки и горлышко широкое. Но! 90 грн! Дальше -больше, после продолжительных поисков нашла по 150 грн. Эти, естественно, не купила. Заказала в интернете по 76 грн. Продавцы жалуются, что цены сильно поднялись и торговли нет.
Начала перемывать свои банки, которые со времени оккупации лежали грязные в сарае - почувствовала себя баночным олигархом.  :smilie5:

Offline invariant

• Київ <-> Вінниця
    • Шарага
« Reply #1633 : Червень 24, 2022, 20:51:16 »
Тут с банками целый ритуал. Зимой их надо по мере опустошения заносить на чердак. А сейчас вот таскать обратно. Туда ведёт лестница, довольно стрёмная, перила бы приделать, да и с забором что-то подшаманить... но увы. Отпуска в этом году не будет, а выходные заняты более важными делами.

« Reply #1634 : Червень 24, 2022, 21:16:37 »
У нас местная матушка консервы для фронта делает, то и для нее еще банки собираю по людям.  :smilie5:

Offline Ellianna

• Люблю читать чужие мысли
« Reply #1635 : Червень 24, 2022, 21:33:23 »
Кришки для закруток теж в ціні дуже піднялися, мама каже рази в чотири вище, ніж до війни.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline invariant

• Київ <-> Вінниця
    • Шарага
« Reply #1636 : Червень 24, 2022, 21:45:19 »
Мы сбросили излишки поллитрушек в самом начале. Не пустые. :)

Offline Ксеня

• Global Moderator
  • Одесса
« Reply #1637 : Червень 24, 2022, 22:23:35 »
У нас в доме к началу войны собралось два шкафа с банками (хз, откуда, кто собирал, не я точно). И тоже волонтёры искали подо что-то, может тоже под тушенку, заехали машиной и под чистую выгребли все полулитровые и литровые банки. И теперь я королева трехлитровых бутылей  :smilie5:
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Milena

« Reply #1638 : Червень 25, 2022, 19:57:55 »
И они хороши для соления огурчиков!
Любила я это дело делать, и всегда дома этим занималась (соления, варения), в небольшом количестве, но тем не менее, а тут в Португалии: во-первых - не с чем, ни огурцов-помидоров нормальных нет, ни ягод вообще или цены зашкаливают (самая дешевая клубника по 4 евро кг) и во-вторых - не принято вообще, и окружению как-то подчиняешься. Но есть т.н.з. "русский магазин" (на його рекламі ураїнська дівчина у віночку), где некоторые соления и варения можно купить, если затоскуешь,
Cпойлер
то вот куда им после моих!

« Reply #1639 : Червень 25, 2022, 20:26:44 »
Если я не консервирую, у меня ломка. Люблю это дело очень. Но не на от@бись, а что бы еще и красиво было. Баночки под каждый вид консервации одинаковые и крышечки все тематические. Честное слово, я физически не могу банку с огурцами закрыть крышкой, на которой помидоры нарисованы.  :smilie5:

Offline Shana

• Київ/Чернігівщина
« Reply #1640 : Червень 25, 2022, 21:05:36 »
ни огурцов-помидоров нормальных нет, ни ягод вообще
Фрукты за границей - это печаль. Клубнику, абрикосы, сливы я вообще есть не могла - ни запаха, ни вкуса, одно название.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Online Omela

• Hero Member
  • Харьков
« Reply #1641 : Червень 25, 2022, 21:26:23 »
Дивлячись де. В Болгарії смачні.

Offline vs

« Reply #1642 : Червень 25, 2022, 21:35:53 »
Дивлячись де. В Болгарії смачні.

в Австрії теж, особливо самозбірна полуниця

австрійське ноу-хау - відводиться шматок землі, садиться полуниця, через рік обноситься парканом, ставиться будка з продавцем та вагами і запускається народ, скільки збереш стільки зважать, жерти на місці безкоштовно, ціна дещо нижча ніж в дешевому супермаркеті (не набагато)
через 2-3 роки пересуваються на іншій шматок землі
кажуть в 50ті роки комусь прийшов на думку такий бізнес, працює досі, в одному місті можуть бути декілька таких ділянок, конкуренція, в найкращих контор можуть декілька сортів на одній ділянці рости, збирай який більше подобається

Offline May Day

• Hero Member
  • USA - Україна
« Reply #1643 : Червень 25, 2022, 22:33:37 »
австрійське ноу-хау - відводиться шматок землі, садиться полуниця, через рік обноситься парканом, ставиться будка з продавцем та вагами і запускається народ, скільки збереш стільки зважать, жерти на місці безкоштовно, ціна дещо нижча ніж в дешевому супермаркеті (не набагато)
через 2-3 роки пересуваються на іншій шматок землі
Австрійське ноу-хау - це мабуть пересування кожні 2-3 роки, а так, явище досить поширене, принаймні в Америці. Знаю, що pick-your-own ферми були популярні ще до другої світової. Коли сімейні автівки стали більш-менш розповсюджені, тоді така форма проведення часу набула популярності серед деяких городян. Це і досі так. Не стільки як спосіб купити свіженького дешевше (не та вже і дешево, з врахуванням пального, так на так), скільки як різновид сімейного відпочинку.
Ми з друзями часто так розважалися влітку, їздили по черешні та персики - вони в Каліфорнії просто чудові.
The best is yet to come.

« Reply #1644 : Червень 25, 2022, 22:38:57 »
Про 2-3 роки. Полуниця гарно плодоносить 3роки,потім треба саджати молоду, ось і переносять. У бабінцях є такий фермер, але у нього малина.

Offline Drakonchik

• Дніпро
« Reply #1645 : Червень 26, 2022, 08:28:35 »
В Німеччині теж поля з полуницею є. Смачна, рази в три дешевша ніж в супермаркеті. У доступності велотранспортом.

Offline Shana

• Київ/Чернігівщина
« Reply #1646 : Червень 26, 2022, 08:35:54 »
Кришки для закруток теж в ціні дуже піднялися, мама каже рази в чотири вище, ніж до війни.
Бо їх майже нема в продажу. Під винт є  багато, через це і ціна нижча. А под закрутку де-інде і 180-200 грн за 50 шт. В минулому році коштували 42-50 грн.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Teagan

« Reply #1647 : Червень 26, 2022, 13:33:44 »
Австрійське ноу-хау - це мабуть пересування кожні 2-3 роки, а так, явище досить поширене, принаймні в Америці. Знаю, що pick-your-own ферми були популярні ще до другої світової. Коли сімейні автівки стали більш-менш розповсюджені, тоді така форма проведення часу набула популярності серед деяких городян. Це і досі так. Не стільки як спосіб купити свіженького дешевше (не та вже і дешево, з врахуванням пального, так на так), скільки як різновид сімейного відпочинку.
В Німеччині теж поля з полуницею є. Смачна, рази в три дешевша ніж в супермаркеті. У доступності велотранспортом.

Дуже крута ідея, і для поїсти, і провести час  :i_am_so_happy:
Особливо для полуниці, вона смачна тільки з куща + година, максимум дві. Я тому її в супермаркетах і на ринку не купую ніколи, взагалі не те.

Online Lilьka

• Львів
« Reply #1648 : Червень 26, 2022, 15:33:10 »
Балувані ви  :acute:

Online Lilьka

• Львів
« Reply #1649 : Червень 26, 2022, 15:46:24 »
Стосовно консервації - я банки віддаю свасі, вона консервує. В мене немає здоров'я у спеку це робити. А цього року й помідорів нормальних не буде, хіба що Одеса і Закарпаття допоможуть. Городні огірки зараз по 70 грн., і на мою думку, нижче 50 не впадуть, хіба що жовтяки по 30 віддаватимуть. Вже хочеться малосольних, та ще тиждень почекаю.
Ягоди буду сушити, бо хтозна, як взимку зі світлом буде.
Якщо хтось знає, як правильно в'ялити вишню, буду вдячна за інструкцію.
@Мадам Петрановская , ти спеціаліст?

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.