Автор Тема: Побут під час війни
 

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7626
  • Karma: 5625
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Побут під час війни
« Reply #120 : Січень 23, 2022, 17:37:31 »
Чому б не зайнятися підготовкою до екстремальних випадків?

Я не впевнена що є універсальні рецепти - обставини і можливості неоднакові.
Мати запас їжі, води та якісь готівкові кошти - це зрозуміло. Але, якщо не будувати автономний бункер, цього надовго не вистачить. Може на кілька тижнів. А далі - шляхи в усіх різні.
The best is yet to come.

Offline andronchik

  • *****
  • Повідомлень: 1399
  • Karma: 903
  • Стать: Чоловіча
  • Херсон
Re: Побут під час війни
« Reply #121 : Січень 23, 2022, 17:45:37 »
Так ведь и раша утверждает, что нападать не собирается. Дескать, то все "пиндосы" волну гонят. А мы "мышебратья" вовек.
Естесственно. Какая-такая "агрессия"?
Миротворческий контингент, только чтобы нейтрализовать радикалов!
Это прямая помощь братскому украинскому народу!
Большинство людей  узнаёт, что они думают, по телевизору.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #122 : Січень 23, 2022, 18:16:03 »
 У моего племянника на работе  составляют список тех, кто в случае чего готов эвакуироваться. Будут вывозить на  турбазу в Карпатах, подозреваю, что она принадлежит владельцам фирмы.
Но я  все меньше верю в возможность полноценной войны. 2 недели назад  верила (волновалась по этому поводу) больше.
Сюда пост от Свирида Опанасовича , кмк, не приносили, но я уверена, большинство его читало в УП. Версия Свирида Опанасовича о сознательной гиперреакции со стороны США и ВБ очень совпадает с моим ощущением от происходящего.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Побут під час війни
« Reply #123 : Січень 23, 2022, 18:29:13 »
Многие и тут, и у меня в окружении говорят, что сейчас им не так страшно (или вообще не страшно), как в 2014. Мол, вот тогда было да, пиздец как страшно, а сегодня иначе.
А у меня всё по-другому - мне сегодня временами (особенно вот когда такие треды) страшно так, как не было страшно ни одного дня в 2014. Под «страшно» я имею в виду очень высокий уровень тревоги, постоянных мыслей об одном и том же (о нападении) и сильное внутренне напряжение.
В 2014, во-первых, я была на 8 лет моложе, а во-вторых, ещё не было, скажем так, накопленного напряжения и ещё не полностью было сформировано отношение к рф как к совершенно безумной практически террористической организации. А сегодня это всё уже есть и в комплексе.
Поэтому, наверное, чисто теоретически обсуждать вопросы выживания это может быть и интересно, но для таких как я, если это всё опирается на реальные угрозы, очень нервно и энергозатратно, по удержанию себя в спокойном равновесном состоянии.
В общем, имхо, неплохо помнить об этом и стараться некоторую свою панику иногда удерживать внутри и бороться с ней усилием воли и сознания, чтобы не вовлекать в эту орбиту таких же неврозных и тревожных, создавая для них дополнительный источник возникновения панических настроений и усложняя им борьбу с этим.

Извините, что я вот так, но я несколько дней собиралась с духом, чтобы сказать об этом прямо.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8799
  • Karma: 9817
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Побут під час війни
« Reply #124 : Січень 23, 2022, 19:04:44 »
Согласна с Ксеней. У меня тоже, вот эти+8 лет сильно влияют на мой уровень тревожности. Понимаю, что физически мы уже не окей  и это выносит мозги. :smilie2:
Смотрю на происходящее  и понимаю -  что будет, то уже и будет.
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline sergk1

  • *****
  • Повідомлень: 9975
  • Karma: 1744
  • Стать: Чоловіча
  • Хортиця
Re: Побут під час війни
« Reply #125 : Січень 23, 2022, 19:09:50 »
Оценивайте близость стратегических и военных объектов. Думаю километр - полтора - реальный радиус точности у РФ. Желательно  запланировать и покинуть данную зону. Хотя любые большие здания , как показывает опыт Сирии кацапы засчитывают за военные объекты.

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14727
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Побут під час війни
« Reply #126 : Січень 23, 2022, 19:32:54 »
У меня как раз эти 8 лет сильно снизили уровень тревожности. Во-первых, уже нет и не будет того шока с невозможностью поверить, что все это происходит на самом деле. Во-вторых, вокруг люди, которые смогли организоваться тогда -- без опыта, без оружия, -- а теперь-то смогут и подавно. В-третьих, и НГШ у нас сейчас, слава богу, не Хомчак, и министр обороны не Таран. И для них все это тоже не свалится как снег на голову, то есть мгновенная реакция будет не "и шо теперь делать?", как в 14-м, а "действуем по вот такому плану".
Cпойлер
Ну и, конечно, то, что дочери уже не 7, а без пяти минут 15, тоже влияет.
Мне кажется, это тот случай, когда есть смысл просто стараться не думать об этом и не рисовать себе никаких картинок. Повлиять на случится/не случится мы все равно не сможем. А там как будет, так и будет. Давайте заниматься имеющимися делами или создавать себе новые. В идеале -- связанные с помощью армии, это очень и очень успокаивает.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12643
  • Karma: 6464
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Побут під час війни
« Reply #127 : Січень 23, 2022, 19:52:37 »
В декабре, когда появились сообщения о готовящемся нападении, я ощущала нервозность. Даже давление поднималось.
Но сейчас, когда пошла помощь со всех сторон, пришло понимание, что нас так просто не сольют, как в 2014.
Ну и, буду надеяться, что интуиция меня не подводит.  :)
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline vs

  • *****
  • Повідомлень: 2439
  • Karma: 2447
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #128 : Січень 23, 2022, 21:53:47 »
Версия Свирида Опанасовича о сознательной гиперреакции со стороны США и ВБ очень совпадает с моим ощущением от происходящего.

з моїм також

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #129 : Січень 23, 2022, 22:53:01 »
Коротше - мій організм не вірить у бада-бум і не хоче до нього готуватись
Це ж зовсім не питання віри або інтенсивності рвання волосся  :pardon:
От є такий варіант розвитку подій - війна. Чому б не зайнятися підготовкою до екстремальних випадків?
Щоб вистояти, дати відсіч і перемогти, треба спочатку вижити.

Це не питання віри, це питання впевненості моєї інтуїції. Якщо вона не хоче до чогось готуватись - значить, цього просто не буде, нащо задарма витрачати час та сили? Я ж оптимізацією все життя займаюсь, інтуїція також.  ;)
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline massii

  • ****
  • Повідомлень: 400
  • Karma: 593
Re: Побут під час війни
« Reply #130 : Січень 24, 2022, 09:23:16 »
Цитувати (виділене)
Олена Білозерська

Не нагнітаючи паніку, бо думаю, що не знадобиться, пишу обіцяний пост про вміст «тривожної валізки» для цивільних. Насправді, на цю тему вже писано-переписано, і сказано все, окрім головного: універсальних порад щодо вмісту валізки, які підходять усім, не існує в принципі.
Cпойлер
Основна моя претензія до порад на цю тему: якщо приблизно порахувати вагу того, що має лежати у валізці, дуже часто з’ясується, що це кілограмів 20-25. Тобто, варіант для тренованого чоловіка (який невідомо чому досі цивільний). А якщо це пенсіонерка? Або жінка, що має нести на руках дитину? Або людина зі слабким здоров’ям? Що тоді?

Отже, починаємо з кінця. Вже спаковану «валізку» (найкраще, щоб це був легкий рюкзак) треба завдати собі на спину і погуляти з нею десь хоча б годинку. Якщо це проблемно – це не ваша валізка. Або ваша, але 20 років тому.
Що ж тоді класти, а від чого можна відмовитись?

ВМІСТ «ТРИВОЖНОЇ ВАЛІЗКИ» ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ТОГО, ХТО ВИ (ваш вік, стан здоров’я, фізична підготовка, вміння і навички), І ЯКІ У ВАС ПЛАНИ.

Якщо в разі наближення бойових дій до Вашого населеного пункту Ви плануєте виїхати – найкраще зробити це тоді, коли дороги ще не забиті біженцями і працює громадський транспорт. Тоді, як влучно висловився один знайомий, переселенець з ОРДЛО, це просто як збори у звичайну подорож, у яку можна взяти досить багато багажу – практично все, що потрібно на перший час. З єдиною відмінністю: Ви не залишаєте вдома речі, з якими не згодні попрощатися назавжди. 

Якщо ж Ви втікаєте «в нікуди» від смертельної небезпеки – багаж має бути суворо обмеженим за вагою. До речі, дієва порада для будь-яких спроб виїхати і взагалі для пересування в неспокійний час: перевірте вміст всіх Ваших електронних пристроїв (смартфон, планшет, фотоапарати, флешки тощо), щоб у них не було нічого такого, що може не сподобатись будь-якій зі сторін конфлікту. Якщо вас затримають і схочуть перевірити, можуть з вашого смартфона зайти на вашу сторінку у соцмережах – подумайте про це.

Якщо Ви прийняли тверде рішення, що б не сталося, залишатись удома, тоді Вам потрібна лише невелика сумка, яку Ви в разі потреби візьмете з собою в укриття. Решта потрібних для життя й виживання речей зберігатимуться вдома.

Отже, трохи практичних порад щодо організації «валізки» - для людини, яка:
- самотужки вибирається з небезпечного місця туди, куди можна дістатися за добу-дві-три;
- яку вивозять представники влади або волонтери – наприклад, до якогось тимчасового табору для біженців.
Одяг і всі речі мають бути тільки цивільними, це, здається, вже знають усі. Ніяких камуфляжних кольорів і військових наплечників, щоб Вас не сплутали з комбатантами. Увага! Якщо Ви літня жінка – Вас це стосується теж. Одяг і особливо взуття – не нові, зручні й міцні.

Ділимо наш багаж на три частини.
1) Те, що не можна втратити за будь-яку ціну – на себе. Тільки не в кишеню верхнього одягу, який Ви можете повісити десь і Вам там кишені почистять, чи просто в сутолоці не знайдете свій одяг. Десь ближче до тіла, але так, щоб можна було дістати. Це основні документи – паспорт, водійські права, право на власність тощо, захищені від намокання; гроші і банківські картки; ліки від хронічних хвороб, які Ви приймаєте постійно.  Плюс у кишеню верхнього одягу дрібні речі на кшталт ліхтарика й запальнички – щоб не шукати довго. У внутрішню кишеню – засіб зв’язку. Також взимку на собі бажано мати підпопник – каремат-сидушку на резинці.
Якщо Ви легка здобич для грабіжників – є розумна порада тримати десь зверху гаманець з невеликою сумою грошей, щоб віддати їх озброєному бандиту чи наркоману, який за допомогою ножа збиратиме собі на дозу. Щоб цього не сталося – намагайтеся пересуватися в групі надійних людей.

2) У, власне, валізку-рюкзак, найперша вимога до якого МІНІМАЛЬНА ВАГА - кладемо потрібні речі, які в разі загрози життю чи здоров’ю можна викинути разом з рюкзаком. Це можуть бути:
- Ліки (жарознижувальне, протизастудне, знеболювальне, протизапальне, кровоспинне, антидіарейне, ліки від серцевого нападу, плюс запас  медикаментів від «особистих» хронічних хвороб).  Бинти – це добре, але вони займають місце, плюс значно частіше, ніж серйозні поранення, у складних умовах трапляються дрібні й середні порізи і розтерті ноги. Тому бажано мати достатню кількість пластирів – звичайних, маленьких, і парочку хірургічних пластирів.
- Ксерокопії документів – у файлах, заклеєних скотчем – від вологи;
- Запасний мобільник (бажано не смартфон, а стара й надійна «дзвонилка»), зарядки для всієї електроніки, яку ви маєте;
- Мультитул (якщо є і неважкий) або просто маленький складаний ножик;
- запасний ліхтарик+батарейки, пара запальничок, сірники;
- заряджений пауербанк, краще два, один такий, що заряджається від сонця;
- маленький перехідник зі старої радянської розетки на «євро» і навпаки;
- трійник (краще подовжувач, але він важить і займає місце);
- олівець, ручка, маленький блокнотик;
- паперова карта (якщо кудись самостійно їдете чи йдете);
- маленький компактний радіоприймач (один на групу);
- гігієнічні засоби, найперше – вологі серветки. Вони корисніші за мило, бо може не бути води. Принагідно порада щодо туалетного паперу: великий рулон займає багато місця і його ніколи не буде під рукою, тому простіше мати два-три незакінчені маленькі рулони в кишенях штанів;
- невеличку металеву посудину, у якій можна приготувати собі їжу, якщо буде на чому, і поїсти з неї;
- зміна білизни, теплі шкарпетки і теплий одяг (бажано флісовий, він легкий)
- хімічні грілки для ніг;
- дешевий поліетіленовий дощовик.
- продукти харчування – в мінімальній кількості, з розрахунку максимум на пару діб. Це різна «Мівіна», сухофрукти і все таке інше. Ніяких консервів, ніякого хліба, ніяких сухарів – все це вага і місце.
- Щодо води вирішуйте самі. Мені завжди простіше було добу не пити (особливо взимку), ніж тягти на собі бодай літр. Але організми в людей різні. В будь-якому разі, пластикову пляшку для води слід мати з собою завжди.
Речі розміщуємо логічно – щоб максимально пришвидшити і полегшити використання. Теплий одяг – зверху. Блокнот з ручкою, хімічні грілки, зарядку на телефон – у зовнішнє маленьке відділення рюкзака, тощо.
Далі повертаємось до початку – гуляємо із зібраним рюкзаком. Якщо вийшов саме для Вас заважкий – викидаємо на свій страх і ризик те, що найважче.

3) Якщо у Вас є власний автотранспорт, або Вас вивозять автівкою чи бусом. Тоді ви можете взяти з собою більше речей – але є можливість втратити їх разом з транспортом. Найперші серед них спальник і каремат. Хоча це теж як сказати: ночувати без спальника взимку в неопалюваному приміщенні і не захворіти – я особисто не змогла б. Тому, якщо є сили це все тягати, спальник і каремат дуже бажано приторочити до рюкзака. Але такі сили є не в усіх.

Вислів «у мене тривожна валізка вже зібрана» не обов’язково повинен сприйматися буквально – що прям так і стоїть зібрана в коридорі. Адже зовсім не факт, що вона взагалі знадобиться, а багато речей, призначених для валізки, часто використовуються, і їх незручно тримати спакованими. Тому, якщо Ви вирішили, що тривожна валізка Вам потрібна, почніть зі складання списку Ваших особистих речей, які до неї увійдуть, для зручності розділивши їх на підпункти, наприклад: «Документи», «Одяг», «Гігієна», «Медицина». Якщо чогось важливого не маєте – докупіть. Якщо такий список є під рукою, а речі є вдома – фізично спакувати валізку можна максимум за годину. Час на це буде в усіх.
« Останнє редагування: Січень 24, 2022, 09:40:59 від massii »

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #131 : Січень 24, 2022, 10:27:55 »
"1) Те, що не можна втратити за будь-яку ціну – на себе. Тільки не в кишеню верхнього одягу, який Ви можете повісити десь і Вам там кишені почистять, чи просто в сутолоці не знайдете свій одяг. Десь ближче до тіла, але так, щоб можна було дістати. Це основні документи – паспорт, водійські права, право на власність тощо, захищені від намокання; гроші і банківські картки; ліки від хронічних хвороб, які Ви приймаєте постійно.  Плюс у кишеню верхнього одягу дрібні речі на кшталт ліхтарика й запальнички – щоб не шукати довго. У внутрішню кишеню – засіб зв’язку. Також взимку на собі бажано мати підпопник – каремат-сидушку на резинці.
Якщо Ви легка здобич для грабіжників – є розумна порада тримати десь зверху гаманець з невеликою сумою грошей, щоб віддати їх озброєному бандиту чи наркоману, який за допомогою ножа збиратиме собі на дозу. Щоб цього не сталося – намагайтеся пересуватися в групі надійних людей."
Мені вже для цього невеличка валізка потрібна...  :scare3: :scare3: :scare3:
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Даяна

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 10990
  • Karma: 5799
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Побут під час війни
« Reply #132 : Січень 24, 2022, 10:45:05 »
Може, давайте грошей на армію зберемо?
Мене, зазвичай, це дуже заспокоює.
Нарешті МВФ перетерли із Кабміном
В Борисполі сідає два борта із кокаїном

Offline Даяна

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 10990
  • Karma: 5799
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Побут під час війни
« Reply #133 : Січень 24, 2022, 11:36:48 »
Так, в 2014 було інакше. Тоді чоловік був здоровий, син неодружений, і внука ще не було. Я трохи понервувалася, трохи позбиралася.
Видихни,  перерахуй пару копійчин на армію, роздивись уважно глобус України. Як на мене, усвідомлення, що ти за тисячу км від можливої лінії наступу, повинно вгамувати уяву.
Нарешті МВФ перетерли із Кабміном
В Борисполі сідає два борта із кокаїном

Offline Даяна

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 10990
  • Karma: 5799
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Побут під час війни
« Reply #134 : Січень 24, 2022, 12:19:35 »
А от у вас є країна, де основні патріотичні сили, здатні на шалений супротив, зосереджені в одному регіоні.

Я як завжди. Спочатку беру участь, а потім читаю, що понаписували.

Лілька, ти справді вважаєш виділене за істину? Тобто, Дніпро, Одеса, Харків, Київ будуть шо? Радо зустрічати окупантів? Чи всі як один ломануться у благословенний Львів, який єдиний чинить шалений опір? Так, Львів правильно голосував, тут нам можна закидати. Але мірятись патріотизмом - то останнє, що потрібно робити.
Нарешті МВФ перетерли із Кабміном
В Борисполі сідає два борта із кокаїном

Offline Даяна

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 10990
  • Karma: 5799
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Побут під час війни
« Reply #135 : Січень 24, 2022, 12:23:08 »
До речі. Дніпро у 14-му був першим містом куди бігли з ОРДЛО. Проміжний такий пункт, майже всі, хто поїхав далі, спочатку опинялись в Дніпрі. І я не пам'ятаю, щоб хтось громив аптеки та брав штурмом АТБ.
Нарешті МВФ перетерли із Кабміном
В Борисполі сідає два борта із кокаїном

Offline Realist

  • **
  • Повідомлень: 60
  • Karma: 39
  • Стать: Чоловіча
  • тверезий погляд на оточення
Re: Побут під час війни
« Reply #136 : Січень 24, 2022, 16:46:04 »
Мабуть у кожного з нас є знайомі для яких війни не існує. Мьі не интересуемся палиткай – і не прошибеш.
Телефонує сьогодні одна така з соплями і вищанням – шо делать? Вазможна вайна веть!
Замовляла меблі, вчора було 25, сьогодні вже 31 кгрн, питає «как мне бьіть?»
Порадив подумки повернутися в 19 рік, коли шашльічок був важливіший за відвідування дільниці.
… а скільки я тоді часу провів в бесідах і благаннях увімкнути розум – марно.
Тепер, на 8-му році починають думати боятись. Д.Б.

Виговорився. Пробачте, але нема змоги в собі тримати. 
Може не в ту тему запроторив.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #137 : Січень 24, 2022, 16:56:20 »
До речі. Дніпро у 14-му був першим містом куди бігли з ОРДЛО. Проміжний такий пункт, майже всі, хто поїхав далі, спочатку опинялись в Дніпрі. І я не пам'ятаю, щоб хтось громив аптеки та брав штурмом АТБ.
Мені здається, що Лілька у своїх припущеннях виходила зі сценарію суцільного хаосу, якому ніхто не дасть ладу, причому у межах всієї України. Але якщо буде отакий хаос, то і спротиву у Львові теж не буде. Це я мовчу про те, що такий хаос у межах всієї країни  можливий  лише за наступних  та одночасно діючих умов: повна бездіяльність влади( це можливо, тут я згодна), 2. відсутність тих, хто готовий прийняти управління на себе та змінити цю владу ( це абсолютно не відповідає дійсності),3. параліч та повний занепад армії( теж не вірю).  Можу додати ще обставин, але й цього досить як на мене.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #138 : Січень 24, 2022, 22:03:38 »
- а куда бежать?

- в военкомат!

ну, я для себя так решил. не возьмут - пойду искать оружие вокруг. один хрен под оккупацией жизни не будет. а семью я много раз предупреждал. если что - я не виноват

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35625
  • Karma: 23503
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #139 : Січень 25, 2022, 07:20:10 »
Єдине правильне положення вказівного пальця, коли відсутня дія. Запам"ятовуємо.

Offline sergk1

  • *****
  • Повідомлень: 9975
  • Karma: 1744
  • Стать: Чоловіча
  • Хортиця
Re: Побут під час війни
« Reply #140 : Січень 25, 2022, 08:22:37 »
Єдине правильне положення вказівного пальця,
Еней, нащо нам масово відморожені жіночі пальці? Запобіжник вона ним всеодно так не перейме.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35625
  • Karma: 23503
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #141 : Січень 25, 2022, 08:38:02 »
Єдине правильне положення вказівного пальця,
Еней, нащо нам масово відморожені жіночі пальці? Запобіжник вона ним всеодно так не перейме.
Головне безмотивовано не натиснути на спусковий гачок. Для перемикача є великий палець.


Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9127
  • Karma: 5435
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Побут під час війни
« Reply #142 : Січень 25, 2022, 08:50:06 »
Для перемикача є великий палець.
Це одна з чисельних хиб в ергономіці калаша: дійсно під великий палець - ця як в М4. Також логічного пояснення навіщо щоб звести треба тягнутися на правий бік задовільного (для зручності носіння - так собі аргумент) не чув - бо в оригіналі від Хуго воно зліва - тож зручно лівою рукою і робилося.
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35625
  • Karma: 23503
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #143 : Січень 25, 2022, 08:59:01 »
 :give_rose:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35625
  • Karma: 23503
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #144 : Січень 25, 2022, 09:00:40 »
Для перемикача є великий палець.
Це одна з чисельних хиб в ергономіці калаша: дійсно під великий палець - ця як в М4. Також логічного пояснення навіщо щоб звести треба тягнутися на правий бік задовільного (для зручності носіння - так собі аргумент) не чув - бо в оригіналі від Хуго воно зліва - тож зручно лівою рукою і робилося.
Це й була геніальна задумка сержанта Калашнікова.

Offline kolyan68

  • *****
  • Повідомлень: 1819
  • Karma: 415
  • Донецк, Украина
Re: Побут під час війни
« Reply #145 : Січень 25, 2022, 10:04:57 »
До речі. Дніпро у 14-му був першим містом куди бігли з ОРДЛО. Проміжний такий пункт, майже всі, хто поїхав далі, спочатку опинялись в Дніпрі. І я не пам'ятаю, щоб хтось громив аптеки та брав штурмом АТБ.
Мені здається, що Лілька у своїх припущеннях виходила зі сценарію суцільного хаосу, якому ніхто не дасть ладу, причому у межах всієї України. Але якщо буде отакий хаос, то і спротиву у Львові теж не буде. Це я мовчу про те, що такий хаос у межах всієї країни  можливий  лише за наступних  та одночасно діючих умов: повна бездіяльність влади( це можливо, тут я згодна), 2. відсутність тих, хто готовий прийняти управління на себе та змінити цю владу ( це абсолютно не відповідає дійсності),3. параліч та повний занепад армії( теж не вірю).  Можу додати ще обставин, але й цього досить як на мене.
Порядок в містах взагалі не армія забезпечує. Тому я б все ж таки звернув увагу, що навіть у випадку повного паралічу та занепаду на центральнмоу рівні в нас залишається місцева влада - яка в першу чергу й має забезпечувати стабільність для населення. Чи в нас настільки низька довіра до неї, а також правоохоронців та співгромадян, що на наступний день після можливого вторгнення очікується Лівія/Сирія 2.0? Дуже сумніваюся.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Побут під час війни
« Reply #146 : Січень 25, 2022, 10:14:44 »
- а куда бежать?

- в военкомат!

ну, я для себя так решил. не возьмут - пойду искать оружие вокруг. один хрен под оккупацией жизни не будет. а семью я много раз предупреждал. если что - я не виноват
Дай я тебя обниму  :give_heart:

Offline Аксельбант

  • *****
  • Повідомлень: 1821
  • Karma: 789
  • Стать: Чоловіча
Re: Побут під час війни
« Reply #147 : Січень 25, 2022, 10:16:06 »
Це одна з чисельних хиб в ергономіці калаша

Один умный канадец решил провести тест. Хе хе. Выяснилось очень интересное кино - прошу обратить внимание на те винтовки, у которых эргономически правильный замерз нахрен.
There is no truce with Adam-zad, the Bear that looks like a Man!

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Побут під час війни
« Reply #148 : Січень 25, 2022, 10:16:47 »
Порядок в містах взагалі не армія забезпечує.
Взагалі так. Але  я писала зовсім про інше.
Місцева влада то таке.
Своїй місцевій я геть не довіряю.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Realist

  • **
  • Повідомлень: 60
  • Karma: 39
  • Стать: Чоловіча
  • тверезий погляд на оточення
Re: Побут під час війни
« Reply #149 : Січень 25, 2022, 10:21:09 »
Своїй місцевій я геть не довіряю.
Так само.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.