Автор Тема: Банки и банковские услуги
 

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1950 : Червень 01, 2023, 16:04:10 »
Anton Shvets
39m  ·
Чому я вважаю, що зірка Коломойського здається вже остаточно закотилася.
Нещодавно стало відомо, що Коломойський, Боголюбов та всі їх міньйони відмовились від свідчень у Високому Суді Лондона по справі Привату. Це автоматично означає, що Бєню чекає поразка у суді, питання лише в тому чи вона буде просто великою, чи буде прям критичною для виживання самого Бєні.
Багато людей задавало питання «а чого так сталося?». Бо Бєня ж витратив величезну кількість грошей та застосував весь свій вплив аби за допомогою української корумпованою судової системи розвалити позицію України у суді. Намагався захопили важелі керування НБУ та самим Приватом. Намагався зробити так, аби справа Привату не підпала під британську юрисдикцію. Загалом робив все, щоб показати, що питання Високого Суду для нього принципове. Він навіть зумів перенести розгляд справи у Високому Суді Лондону на рік, бо кому війна, а кому мати рідна. І тут, у критичний момент, дав задню. Чого так?
Відповідаю по порядку.

Cпойлер
По-перше. Чому Лондонський суд критичний для Бєні?
Через суму, яка підвисла у Лондоні.
Справа йде десь про 3 мільярди доларів. Не така критична й сума для українських олігархів, скажете ви? Не зовсім. Справа в тому, що для того аби прийняти участь у суді Коломойський повинен був показати та ЗАМОРОЗИТИ для цього ті самі 3 мільярди баксів. Тобто це аудійовані, білі та чисті активи, які тепер неможливо на когось перекинути, бо діє фріз, тобто та сама заморозка. Простими словами арешт. Для Суду Лондону неможливо показати фейковий аудит та сказати, що Нікопольський завод феросплавів коштує мільярд баксів. Воно так не працює.
Важлива примітка. Ми не знаємо, що саме показав Бєня для фрізу у Лондоні. Це таємна інформація і суд її не розкриває. Здається вона відома британським представникам України, але вони також її не скажуть нікому.
Тут є дві точки зору на цю суму. Перша це умовна реакція Ходорковського у якого свого часу росія забрала мільярд баксів. Тоді адвокат Ходора сказав журналістам «Ви думаєте це останній мільярд?». Тобто ідея в тому, що Бєня просто поліняє на якісь гроші, а гроші в нього є. Або ще вкраде. Десь. Він вміє.
Інша точка зору каже, що 3 мільярди чистих баксів, які можна показати на Заході, це не тільки особисто все, що накрав та відмив Бєня за все життя. А і бабки багатьох його кентів і кентів Боголюбова. Ну наскірдувати яхт, віл, літаків, рахунків на 3 мільярди не так вже й просто, навіть якщо ти Коломойський та Боголюбов разом. Тобто це так би мовити общак групи Приват. І цей общак Бєня підвід під міжнародний фріз обіцянками, що він все порішає. Якщо рішення Високого суду буде на декілька мільярдів на користь України, то Бєня провтикав общаковське бабло. А вивести законно активи з під фрізу неможливо. Корона запам’ятає назавжди, що якісь тіпи нахлобучили їх суд.
Саме тому Бєня намагався якось там повпливати на перспективу Приватбанку у суді, щоб або унеможливити засідання, або зробити позицію Привату слабкою. Не вийшло і я дякую всім хто допомагав тиснути на українські суди, аби не дати Бєні порішать все тут. Дякую всім хто допомагав захистити Приват. Це і ваша перемога також. Ось так проста акцій Демсокири під судом перетворюється на реальні мільярди.
Чому Бєня відмовився свідчити у Високому Суді Лондона?
Багато хто каже, що справа була в тому, що Бєня не може приїхати у Британію та дати свідчення. Але це не так. Високий Суд Лондона у порядку виключення дозволив і Бєні, і Боголюбову дати свідчення по відео. Тому справа не в тому, що Бєня ссить кудись виїхати з України.
Справа в іншому. І Бєня відмовляється свідчити у Високому суді не перший раз.
Справа в тому що лондонський суд приймає для розбору ВСІ види домовленостей. В тому числі, наприклад, усні. Тобто два поважних джентльмена можуть домовитися на словах про бізнес, і суд буде розбирати чи виконали вони угоду. Але з часів королеви Вікторії у Лондоні полюбили судити не тільки британські джентльмени, а багато хто ще. Тому джентльменам там тепер не вірять на слово.
Високий Суд Лондону проводить багатогодинні перехресні допити всіх свідків. День за днем. Там сидять дуже якісні спеціалісти по допитам, які вміють встановити істину.
Ось вам нещодавній приклад.
Свого часу Мкртчан, Гайдук та Тарута просрали все, що у них було в «Індустріальному Союзі Донбасу» і вирішили продатися російському Євразу. Ну як продатися. Ну як Євразу.
ІСД на той момент був пачкою з під сухариків з величезними боргами і фактично мав від’ємну вартість. Борги були десь у 2-2,5 мільярди баксів. Росіяни б могли просто забрати ІСД за нуль. Але це ж росія. Звісно Євразу купувати ІСД не було ніякого сенсу. І Євраз нічого і не купив. Купив ВЄБ, тобто фактично кремль, навіть менеджери в ІСД сиділи не евразівські, а ВЕБовські. І купували не ІСД звісно, навіщо він кому потрібний, а купували важелі впливу на Україну(у вигляді працівників), Таруту та Юлію Тимошенко.
ВЄБ це такий російський фсбшний типу банк для саме таких справ. Комуністи його створили у його у 20х як зовнішньоторговий банк СРСР. Ну як створили – віджали. Перший голова ВЕБу – комуніст, секретар Комінтерну - диверійної організації комуністів. Другий голова – палач, голова революційного трибуналу росії, розстріляний. Третій голова – брат першої дружини Сталіна Сванідзе, також розстріляний. Ну і далі було якось так само.
По ітогу Тарута та Мкрчан разом з керівництвом та менеджерами ВЕБу(откати откатікі) отримали 8 мільярдів баксів під лише ПОЛОВИНУ ІСД. Бабкі розпиляли, мімоходом ще кинувши один одного. Тарута на ці бабки потім всю Україну своїми білбордами завісив.
У 2019 за цю оборудку у росії вирішили когось наказати. Бо на ВЕБ прийшов Шувалов і почав розматувати схєматози папірєдників. Керівників ВЕБу було наказувати ніззя, бо це скрєпа і поважні люди, і взагалі вони це робили за наказом зверху, тому на вибір могли впаяти строк або Таруті(який на той час був в Україні) або Мкрчану(який був у моськві). Не пощастило Мкртчану. Бо в цей момент Тарута домовився з росіянами, та типу виїхав в Білорусь, щоб дати російським слідчим свідченняна Мкрчана. Йшов 2019 рік. Свідчення Тарута дав, Мкрчан отримав 10 років і астрономічний штраф у пару сотень мільярдів російських фублєй. Суд над Мкрчаном був ЗАКРИТИЙ, бо там була ціла купа документів з грифом «секретно». Ну щоб точно ніхто не мав сумнівів як і навіщо ВЕБ купував ІСД. І що таке ВЕБ насправді.
Мкрчан, Тарута та ще один власник ІСД Гайдук ще до всього цього вирішили судитися у Високому Суді Лондона. Бо домовлялися вони про продаж ІСД на словах. Ну і кинули, звісно, один одного. І судитися вирішили у Лондоні, бо там розбирають і такі справи. І суд розмотав всьо. Тупо всьо. Виявилося, що Таруту у 2019 році нелегально вивезли з Білорусі в росію з його згоди, і вже у росії він давав свідчення представникам слідкому рф. А Високому Суду брехав. Виявилося що «структурував» кидок Тарутою Гайдука особистий палач Кадирова Адам Делімханов та його люди. Яких Тарута називав не кадирівцями, а «колекторами», лол. Загалом Високий Суд Лондона відмовив всім сторонам спору(бо ви ж обригані), а Таруту, через те що він брехав суду на допитах (цитата з рішення суду - plainly just not telling the truth), змусили компенсувати витрати всіх учасників перехресного позову. Ось так розматують у Лондоні. До кровавої бульки з носу. Тарута потім сказав що суд був «упереджений». Угу.
Як ми бачимо Високий Суд Лондона має колосальну кваліфікацію розкривати найскладніші справи. Саме через перехресні допити, залучення інсайдерів та свідків. Дістануть всьо з минулого, всіх опитають і якщо ти там десь брехав то на п’ятому восьмигодинному допиті ти попливеш. Там просто не вийде брехати, бо це розкриють і витягнуть інфу. І всі результати після допитів БУДУТЬ ОПУБЛІКОВАНІ.
Саме тому Пінчук, який подав у Високий Суд Лондона позов проти Коломойського за Криворізький комбінат, отримав мирову угоду від Бєні, подробиці якої потом частково сплили у Панама Пейперз. Як тільки справа дійшла до того, що Коломой з Боголюбовим повинні були давати свідчення, вони здалися і пішли на угоду. І повернули Пінчуку якісь активи. Саме тому, що розуміли, що перехресний допит не витягнуть, і Пінчук їх вгатить вже на два мільярди баксів, а не на сотні мільйонів. З цікавого – справу Приватбанку від України ведуть ТІ САМІ юристи, які колись вели для Пінчука справу по комбінату - Хогани. Тобто кейс успіху є.
Звісно, що менеджмент сучасного Приватбанку ні на яку мирову угоду з Бєнєй не піде. Корпоративне управління as is. Як не піде на угоду і влада України, яка віджала у Коломоя Укрнафту і багато чого ще, і яка забрала у Коломоя українське громадянство(офіційних підтверджень виключення Бєні з українського громадянства все ще нема). Звісно, що і Порошенко і Гонтарева легко дадуть свідчення у Суді Лондону, про те як націоналізовували Приват. Їм нема чого приховувати. Вони робили свою роботу.
Всі проти Бєні. Всі.
Піти у суд і розповісти під запис, що вони робили з Приватом Бєня та Боголюбов не хочуть, бо розуміють, що всі ці матеріали отримають хлопці з ФБР. І далі буде гірше. Можуть навіть обійтись без екстрадиції, просто вивезуть на нейтральну територію і забудуть у багажніку.
В мене була пересторога, що Бєня та Боголюбов відмовляться свідчити особисто, та виснуть якихось фунтів з Привату, які дадуть свідчення в режимі «тут я був про це скажу, а тут не був і не скажу». Дубілета старшого, наприклад. Але ніхто з їх фунтів вочевидь також не погодився давати свідчення, бо ФБР не спить. Наговорити на гарантований строк та екстрадиції не бажають навіть люди з паспортами Ізраїлю. Схема розсипалась, всі рятують власні дупи і сидять на них рівно.
Відмова давати свідчення це автоматичний програш у справі. Тепер Високий Суд буде розглядати лише свідчення української сторони. І виходити з позиції, що аргументи опонентів скоріш за все брехня, яку вони навіть не здатні підтримати свідченнями особисто. І все питання лише в тому скільки грошей з 3 мільярдів баксів Суд присудить Україні. Сподіваюсь що позов буде підтриманий на 100%. Але може бути, що завгодно. Бо навіть податися в Високий суд довелося за допомогою складної юридичної казуїстики. Як я вже казав, активи перед початком суду потрібно було показати, Бєня їх показав, і це, на мою думку, величезні гроші. Після того як Україна їх отримає, а Бєня втратить, йому глина. Від власних кентів, яких він підписав на цей блудняк.
На мою думку це кінцева зупинка для Бєні. Він кидала для своїх. Людина яка забрала в них все, що було награбовано та виведено за кордон. Все на що повинні були жити вони та їх нащадки.
Звісно українські олігархи не такі люди, яких просто позбутися. І не з таких замєсів виходили з перемогою. Але зазвичай вони це робили, бо навколо були люди, які допомагали їм. У Бєні таких людей вже не буде. Всі знають тепер за Бєню, що він кидала.
Бєня полюбляв приказку, що життя це супермаркет. Бери все що забажаєш, але пам’ятай, що каса попереду. Тепер до каси дійшов і він. Яка іронія.
Цікаво, чи уявляв він собі таке майбутнє у 2019 році?
Думаю, що ні.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20520
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1951 : Червень 01, 2023, 16:40:12 »
Дай то бог нашому теляті да вовка з'їсти.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1952 : Червень 05, 2023, 17:18:35 »
Anton Shvets
1h  ·

Волонтери видихайте.
Страна.юа закинула інфу, що НБУ тепер буде відслідковувати переводи між картами фізичних осіб у банках на щотижневій основі. На фоні пеньюарних ініціатив Мінфіну з оподаткування волонтерів, цей вкид визвав питання від багатьох.

Якщо коротко – НБУ такого не говорив, і не збирає інформацію про окремих клієнтів, а бажає отримувати агреговану інформацію про аномалії в платіжках на стороні еквайрів та фінкомпаній. Робиться це для того аби вирахувати нові схеми, які використовує нелегальний гральний ринок для ухилення від сплати податків. Так як чорна ігорка робить проплати тепер через п2п-переводи на підставних осіб десятками способів з використанням фінансових компаній, НБУ просто намагається ці способи розкрити.

А тепер довгий опис, що насправді сталося.
Як я вже писав, після того як прикрили Айбокс та ввалили по Укргазу нелегальний гральний бізнес переїхав на використання складних схем з використанням п2п(пір ту пір, прями переводи між клієнтами). Народний депутат Железняк помітив, що переводи нелегальних російських казінох працюють через українські банки. В тому числі через державні Ощад та Приват. Це викликало не аби який скандал. Після цього Ощад, наприклад, взагалі закрив механізм п2п переводів на власному сайті, бо не зміг відділити реальні переводи від фіктивних. Писав про це в окремому пості, закину його в коментарі.

Загалом очищення грального ринку від недоброчесних гравців вже призвело до збільшення надходжень податків від ринку десь в три-чотири рази. Закривання механізмів виводу коштів з країни через крипту та інші підставні механізми, призвело навіть до укріплення гривні до долару, який всі могли побачити. Бо був призупинений виток капіталу з країни. Це було не єдиним чинником, але одним з головних.

Але, як і казав, це був не останній бій.
Нелегальні казінохи та російські казінохи створили достатньо складний механізм проведення платежів. Точніше велику кількість механізмів. Бо для когось платити податки неприйнятно, а росіяни взагалі офіційно працювати в Україні тепер не можуть. Тому і шукають способи намахати систему.

Всі ці механізми нижче радарів підрубуються до апі банків, які у більшості випадків і гадки не мають, що насправді обслуговують. Або використовують фінансові компанії, які співпрацюють з банками. В нашій країні фінкомпанії не можуть відкривати рахунки клієнтам, тому фінкомпанії виступають, як організатори переміщення грошей між банками або всередині одного банку.

Роблять це за допомогою дропів (підставних осіб), на картках яких акумулюються гроші нелегальних онлайн казино. Так як більшість бізнес-моделей банків направлені на те, щоб збільшувати кількість клієнтів, тобто видавати картки всім кому зможуть, то банки не можуть нормально контролювати ситуацію. Платежі розбивають на відносно невеликі, кількість дропів величезна, тому фінмон відслідкувати весь цей балаган також не може.
Мова може йти про сукупно тисячі дропів, сотні тисяч клієнтів та величезні суми. Чого ж їх не помітили самі банки? Може вони перевірять власних клієнтів?

Вводити додаткову регуляцію з перевірки клієнтів, на мою думку, не варто. По-перше, це не спрацює – бо обійдуть(як обійшли ту що вже є). По-друге, якісь з дропів не є цілком фіктивними особами, а є реальними людьми, які за процент просто передають власні картки зловмисникам. Такі дропи все одно пройдуть верифікацію, а перевіряти їх всіх запитами для банків стосовно ведення діяльності не дуже щоб і просто. До того ж зловмисники можуть і будуть залучати для організації схем різні банки, що ускладнить для будь якого банку аналіз ситуації. Тим більше що може статися так, що виловлюючи казінохі, банки почнуть клепати малий бізнес та волонтерів, рух по карті яких також буде викликати питання. Як людина, яка є суб’єктом особливої уваги банків, через те що я є політичною персоною, я уявляю собі скільки часу це буде потребувати. Банки захлинуться. Загалом, на мою думку, ганятися за клієнтами марна справа.

Тому, вочевидь, НБУ пішов іншим шляхом. За допомогою аналізу руху коштів через фінкомпанії та еквайри знаходити аномалії на великих масштабах. Все одно капітал казино треба кудись виводити, дропів якось заводити, гроші між банками кудись перекидати та виплачувати виграші. Тобто якщо подивитись на цю схему масштабно, зверху, то її можна вирахувати та відділити від звичайних переводів громадян або діяльності волонтерів. В кінці кінців волонтери зазвичай не повертають гроші донаторам, а казино виплачує виграші. І волонтери та громадяни не використовують фінкомпанії для власної діяльності, а використовують благодійні фонди та неприбуткові организації. Саме тому НБУ каже, що їх не цікавлять гроші клієнтів. Тому що у фіктивному п2п одна з "п" це просто вихід казинохи. Тому що п2п забезпечують зазвичай фінкомпанії. Їх цікавить інфраструктура, яку нелегальний гральний бізнес використовує аби перетворювати гроші клієнтів банків на гроші казіно. Ідея в тому аби регулярно відшукувати нову інфраструктуру. А далі вже можна прицільно вибивати схеми нелегальних казино. І пояснювати банкам, що саме їм треба шукати. Бо окремому банку досить складно буде це робити, коли схеми зловмисників почнуть еволюціонувати.

За перші три місяці 2023 року гральний бізнес сплатив податків більше ніж за весь 2022 рік. Тому рух у цьому напрямку вірний. 1,7 мільярда гривен за три місяці, замість 1,3 за 2022 рік. Це аргумент.

Тим не менш. Наголошую.
Справжньою легалізацією грального бізнесу буде ЛИШЕ введення глобальної системи моніторингу, так щоб КРАІЛ, податкова, Мінфін, НБУ та фінмон, могли бачити ВСІ транзакції всіх гравців ринку. Кожний однорукий бандит, кожна онлайн казіноха – всі будуть там. При цьому розрахування податків буде автоматичним та прозорим. І перевіряти буде просто. Контрольна закупівля, відсутність транзакцій в системі, НБУ кріпить всіх хто був помічений в організації нелегального платежу. І питань ні до кого не буде. Ніякий сіловічок не зможе обілечувати гральний бізнес за допомогою тиску, тому що які обшуки. У вас система моніторингу, туди і дивіться. І самому гральному бізнесу буде простіше працювати вбілу, ніж вигадувати складні механізми платежів, які будуть жити два тижні, поки їх НБУ не зловить.

Введення системи моніторингу було прописано в законі про легалізацію грального бізнесу, який був прийнятий ще задовго до війни. Систему не створили до сих пір. Чим зайнятий профільний регулятор грального ринку КРАІЛ невідомо
Без системи діяльність держави у гральному ринку може бути успішної, і ми бачимо приклади, але не буде остаточною.
Я за остаточні перемоги.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20520
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1954 : Липень 18, 2023, 18:52:21 »
Anton Shvets
about an hour ago
 

Там Альфа замовила у хароших росіян з Медузи статтю про Альфа-банк. У цій статті неполживі журналісти розповідають, що все не так однозначноз Фрідманом, що законопроект за яким буде націоналізовуватися Альфа «бєспрєдєльний». Що українці то «звичайні грабіжники», яким «пішла карта» і банк забирають, лише тому, що є певна «інформаційна тема».

Окей. Ну то я розповім, чим насправді займалася Альфа-груп в Україні, хто тут блд грабіжник і чому Альфа повинна бути знищена.

Cпойлер
Для багатьох українських бізнесменів, яким не пощастило стикнутися з Альфою, не є секретом те, що Альфа груп це рейдери. Не такі зухвалі(принаймні в Україні), як Коломойський або Саша-Стоматолог звісно. Але достатньо системні та успішні. Деякі кейси я вже описував раніше, деякі ні. Всі ці старі кейси я описувати не буду, опишу новий. Якщо що, то власників бізнесу, який прямо зараз рейдерить Альфа, я не знаю, ніколи в житті не зустрічав, не спілкувався, не досліджував, а кейс знайшов у ЗМІ. Але він настільки типовий, що пройти повз я не міг.

Це розповідь про бізнес-центр «Торонто» в Києві. Починалася вся історія з того, що для будівництва цього БЦ власники(українсько-канадська фірма) взяли кредит у від Банку Кіпру у 2011 році. Точніше кредит був виданий від українського відділення Банку Кіпру. У 2014 році, після початку війни, Банк Кіпру продав свою українську дочку Альфі. Разом з кредитним портфелем. Після цього кредитори колишнього Банку Кипру почали спливати у ЗМІ як жертви рейдерства Альфи. Але Торонто тоді пощастило.

Не пощастило потім. Під час відомих подій у сфері охорони здоров’я в 2020 році, які я не можу писати прямо, бо фб песімізує пости про це, у Торонто почалися проблеми. Але БЦ якось їх там вирішував і продовжував платити по кредиту. Але потім почалася повномасштабна війна і стало набагато гірше. БЦ розміщував військових(якщо є якісь підрозділи маякніть у каментах), сам платив за комуналку, волонтерів(точніше його власники волонтерили), але об’єктивної можливості виплачувати кредит вже не було. БЦ почав думати про реструктуризацію кредиту.
І тут власники БЦ «Торонто» припустилися страшної помилки. Напишу про власників прямо. Це Сергій Рись(депутат ВР 3 скликання від Партії Зелених), Сергій Кривошея(те саме), Зенон Поточний(етнічний українець з Канади). Не досліджував їх передісторії, але хлопці припустилися дитячої помилки у взаємодії з Альфою.

Щоб отримати гроші на виплату кредиту, вони вирішили продати частину Торонто Альфі. Звісно Альфа купувала приміщення від яких залежало функціонування комплексу, а не ті які приносили гроші. Але таким чином альфовці отримали фактичний контроль над функціонуванням БЦ. Типова історія про рейдерів. Страшна помилка. Але це була не єдина помилка. Всі гроші від продажу частини Торонто Альфі, барабанний дріб, залишилися лежати в Альфі. В цьому є логіка, типу як забезпечення по виплатах по кредиту, але це друга помилка. Чесно, я хз наскільки потрібно бути людиною далекої від української реальності, щоб маючи справу з Альфою, погодитися на таку угоду. Напишіть в каментах, що ви знаєте про Кривошею та Рися, бо якщо там нічого нема, я готовий сказати, що то кристально чисті люди. Навіть я б таких помилок би не припустився.

Будь який український бізнесмен з легкістю вам скаже, що сталося далі.
Альфа-банк МИТТЄВО почав вимагати виплати всього кредиту. За 10 календарних днів. Одночасно заблокував функціонування комплексу. Тут потрібна картинка з Пабло Ескобаром, який каже «а чого ти очікував?», перед тим як скормити людину бегемотам у власному ставку.

Виплатити всю суму(41 мільйонів баксів, згідно з результатами судових рішень) власники БЦ не зможуть. В першій день прострочки Альфа подає у суд. Подає не просто так, а використовуючи так званий «суддівський револьвер». Це коли ти подаєш велику кількість позовів, вони рандомно розподіляються серед суддів, а судовий збір оплачуєш тільки тому судді, з яким вже порішано. Відома схема всіх рейдерів.

Справа потрапляє до судді Морозова. На нього є скарга в ВРП, що він у розгляді іншої справи по кредитам дивно став на бік Альфи. Це не порішаний суддя. Це тупо альфівський суддя. За чутками, які я почув від людей на «суддівському ринку»(боже як соромно), дружина судді Морозова є приватним нотаріусом, яка обслуговує, ото несподіванка, Альфа-банк.

Далі починається судова тягомотіна, Альфа списує кошти від продажу частини Торонто собі(ну як гроші можна було залишити Альфі?), суддя Морозов розуміючи, що справа не така проста і завтра Альфа може скінчитися, видає рішення по ітогу всього не дуже щоб на користь Альфи, але того рішення не публікує. Тому власники БЦ з рішенням нічого зробити не можуть. Знову ж таки типова схема українського рейдерства. Це все не історії якихось минулих років. ЦЕ ВСЕ ПРЯМО ЗАРАЗ РОБЛЯТЬ. Апеляція на порішалово Морозова буде 20 липня, тобто через два дні.
Висновки.

Альфа-банк це точка входу для російських рейдерів в Україну. Вони можуть купувати інші банки і їх кредитні портфелі, а далі забезпечувати якусь легалізацію рейдерства. Абсолютно законно. Але Альфа це грабіжники. Вони це вміють, як я вже казав, в мене таких історій десятки. І там мова про гроші, які на порядок більші питання навколо якогось БЦ. Це заводи. Іноді унікальні або навіть європейські монополісти. І кожного разу я бачу там рейдер-команду Альфи.

Зараз нам там хароші росіяни разом з людьми, які обрали в АРМА головою Думу, розповідають, що нас чекають страшні позови у міжнародні арбітражі. Дійсно чекають. Але знищення російських важелів впливу на Україну, це не питання грошей. Це питання цивілізаційного вибору і забезпечення цього вибору силами всього українського народу. Вся ця пошесть повинна бути знищена, бажано якомога травматичніше.

Щоб, ска, кожний росіянин плакав кровавими сльозами при одній думці «інвестувати» щось колись в Україну. Навіть коли ти «інвестуєш», а насправді просуваєш кремлівське бабло.

Я чую, що у Альфи гарний застосунок, а тепер Альфу забере держава, і буде якось незручно. Розкажіть про це тим бізнесменам яких віджимала Альфа. Як їм було «зручно».

Я знаю, що мене тут спитають, що закон вже прийнятий, і НБУ вже може націоналізувати Альфу. До кого мої вимоги? Відповім, що Фрідман і компанія вставляють гроші в будь-кого у українській владі, аби затримати націоналізацію. Націоналізація це складний процес, який стосується не лише НБУ. На жаль.

Чого я хочу?
Я хочу такої країни, в якій інвестор буде користуватися інвестиційною логікою, а не знаннями про те, як зробити все, так щоб завтра в тебе то все не забрали. БЦ Торонто та його власники думали, як інвестори. Тепер вони думають, що їх зустріла Україна. А насправді їх зустріла Альфа та її судді. Так не повинно бути.

Я хочу, щоб після націоналізації, у Альфу держава відправила таких людей, які знайдуть всю ту дикуху, яку творила Альфу весь цей час і перетворять її на кримінальні справи всій альфовській двіжусі. Максимально травматично. Як було у Приваті. Такий шлях. До кровавої бульки з носу. До Лондонських судів і втрати мільярдів.

Націоналізація Альфи повинна статися якомога швидше. Бо вони пилять з кожного кутка прямо зараз.

Зробіть це вже.
Лайк та репост, дуже хочу щоб цей пост потрапив у моніторинг Офісу.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20520
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1955 : Липень 18, 2023, 19:06:56 »
Альфа це типове русняве бандформування під прикриттям. Коли цих уйобків націоналізують особисто я буду святкувати. :hot:

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7786
  • Karma: 3621
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1956 : Липень 18, 2023, 20:29:40 »
Альфа це типове русняве бандформування під прикриттям.
Прикриття можна майже непомітно змінити... "Альфа" то ж є такий підрозділ СБУ, чи не так? :grin:
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1957 : Липень 20, 2023, 22:54:05 »
Альфа це типове русняве бандформування під прикриттям. Коли цих уйобків націоналізують особисто я буду святкувати. :hot:
Можеш починати, вже є тимчасова адміністрація.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1958 : Липень 20, 2023, 22:57:17 »
Швець Антін

Альфа-банк націоналізовано!
July 20, 2023 by Шуецький канал
Доброго дня, шановні свідки Економічного Фронту України, Економічних Сил України та Фінансового ТРО. Сьогодні на онлайн-шикуванні я розповім вам про те, яку насправді велику, без жартів, реальну перемогу здобула Україна на фінансовому фронті. Так, такий фронт існує, але не в тому сенсі, в якому це словосполучення використовується різноманітними тиловими хлопцями. Йдеться про те, що російські банки так само небезпечні, як російські танки, і знищувати тут російські банки – велике стратегічне завдання для всієї України, і та домашня робота, яку ми маємо зробити для довгострокового ослаблення ворогів.
Мова про те, що цей день настав. Альфа-банк (який тепер Сенс-банк) буде націоналізовано. Розповім вам, як це було, і що буде далі.
Це був довгий шлях. Занадто довгий. Попереду ще такий само довгий шлях з вичищенням всього що в Альфі за цей час наворотили люди Фрідмана.
Я хочу подякувати команді НБУ і особисто голові НБУ Андрію Пишному, який був ініціатором і активним драйвером цього процесу. Саме після звільнення Кирила Шевченка (який особисто захищав Альфа-банк і навіть письмово заявив Вашингтону, що Україна не має претензій до Альфа-банку) і призначення Андрія Пишного, процес підготовки до націоналізації по-справжньому почався. Саме тому всякі дубінські та лямці за бабки росіян критикували НБУ.
Національний Банк разом з Фондом гарантування прямо зараз вивели Сенс-банк з ринку. Весь рух коштів у банку вже заблокований. Але клієнтам не варто перейматися, так як банківський день вже закінчений. А вже завтра вранці, коли люди з Фонду Гарантування зайдуть у Альфабанк, функціонування банку буде відновлено для фізосіб у повному обсязі. Клієнти не помітять нічого або майже нічого. Юридичні особи зможуть діяти завтра вже в другій половині дня.
Можу лише сказати, що СЕО націоналізованої Альфи за чутками повинна була стати Галина Пахачук. Вона після націоналізації Приватбанку перейшла з Мінфіну до Привату на посаду заступника голови правління, а потім очолила Приватбанк у якості в.о. до вибору нового менеджменту. Але за моїми даними Галина Пахачук НЕ буде новим СЕО націоналізованого Альфа-банку.
За чутками новим головою націоналізованого Альфа-банку стане інша людина. В кулуарах називають ім’я Дмитра Кузьміна. Він був головою Універсал-банку. Звісно тут всі сходу почнуть кричати про Тігіпко та Монобанк. Але Кузьмін як раз керував Універсалом за часів коли їм володіла грецька Eurobank EFG. Після того як Тігіпко купив Універсал-банк, Кузьмін був звільнений, і тільки тоді почалася історія Універсалу з Монобанком. Тому як раз це не є проблемою. Тобто Кузьмін для греків причісав Універсал перед продажем банку Тігіпко. З урахуванням того, що націоналізовані банки повинні бути приватизовані в майбутньому, це цінний досвід. Більше нічого про Кузьмина сказати не можу. Подивимось, як буде справлятися. Посіпака Коломойського Дубінський вже написав, що Кузьмін автор якоїсь смішної книжки, але то не той Кузьмін. Дуб як завжди.
Ще є деякі чутки є про склад Наглядової Ради нової Альфи, але не буду про це писати, поки що. В цілому особливих проблем з кастом зараз я не бачу.
Що далі?
Фрідман вже готується подавати до суду, і зараз ви зможете почути на цю тему багато зради.
Але.
По-перше. Суди та арбітражі це довго. Дуже довго. Це роки. Скоріш за все більше 5, орієнтовно 7-8 років, з урахуванням того, як складно Фрідману може бути навіть оплатити команду юристів.
По-друге. Законопроект про націоналізацію Альфи прямо говорить, що всі виплати компенсації власникам націоналізованого через санкції системного банку можуть бути виплачені ВИКЛЮЧНО з грошей, які Україна отримає як компенсацію від росії. Там мова про сотні мільярдів доларів і отримати їх буде дуже важко і станеться це не дуже швидко.
По-трете. Повторюю знову. Знищення механізмів інфільтрації російських грошей в Україну це для нас цивілізаційне завдання. Перспективи судів лякати нас не повинні, краще суди, ніж нова війна.
Тому вітаю вас всіх з величезною перемогою, і дякую всім, хто допомагав.
Російські гроші токсичні, небезпечні, і завжди використовуються проти України. Знищувати шляхи їх потрапляння в Україну – наше завдання, як держави. Сьогодні ми, як держава, цю роботу виконали.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1959 : Серпень 04, 2023, 22:59:51 »
Нацбанк презентував (https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-prisvyativ-obigovu-pamyatnu-monetu-voyinam-protipovitryanoyi-oboroni-ukrayini) нову монету номіналом 10 гривень, на реверсі якої замість гетьмана Івана Мазепи зображений ЗРК Patriot. Монета присвячена Силам протиповітряної оборони.

Вона не колекційна та є у вільному обігу. Тираж становитиме 10 мільйонів  — це 6% від поточної кількості десятигривенних монет.

@babel

Offline bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 341
  • Karma: 234
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1960 : Серпень 17, 2023, 23:56:32 »
Виявляється в Україні дитина з 14 років може відкрити собі банківську картку без участі батьків. Як мінімум, в Мoнобaнку.
Хтось може пояснити, наскільки це законно? Як неповнолітня особа може самостійно стати клієнтом банку?
« Останнє редагування: Серпень 18, 2023, 00:07:47 від bobr.dobr »

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7621
  • Karma: 5618
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1961 : Серпень 18, 2023, 01:11:07 »
Виявляється в Україні дитина з 14 років може відкрити собі банківську картку без участі батьків. Як мінімум, в Мoнобaнку.
Хтось може пояснити, наскільки це законно? Як неповнолітня особа може самостійно стати клієнтом банку?
Начебто законно
Цитувати (виділене)
Оформити банківську картку в Україні можна з 6 років, а з 14 років дитина не потребує згоди батьків. Для оформлення потрібно мати ID картку та ідентифікаційний код. Для дітей у віці від 6 до 14 років для оформлення карти потрібна згода батьків чи опікунів.

https://financer.com/ua/platizhni-kartky/karta-dlja-ditej/
Мені це видається трохи дивним. Логічніше б було оформлення картки (без згоди батьків) з того самого віку з якого можна працювати без згоди батьків - з 16 років.
The best is yet to come.

Offline bobr.dobr

  • ****
  • Повідомлень: 341
  • Karma: 234
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1962 : Серпень 18, 2023, 07:05:36 »
Мені це видається трохи дивним.
Мені теж. І не зрозуміло, як мають вирішуватись суперечки, якщо банк захоче грошей у випадку( наприклад) нарахування конських відсотків за недозволений овердрафт. У дитини майна немає, а батьки цей рахунок не контролюють.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1963 : Серпень 18, 2023, 07:37:27 »
Мені це видається трохи дивним.
Мені теж. І не зрозуміло, як мають вирішуватись суперечки, якщо банк захоче грошей у випадку( наприклад) нарахування конських відсотків за недозволений овердрафт. У дитини майна немає, а батьки цей рахунок не контролюють.
ну, якщо
Цитувати (виділене)
Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років.
Цитувати (виділене)
До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі види покарань:
♦ основні:
штраф
громадські роботи
виправні роботи
арешт
то можна примусити відробляти борг

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1964 : Серпень 29, 2023, 15:46:03 »
можна купляти, працює

Постановою №104 внесено зміни до постанови Правління Національного банку України від 24.02.2022 №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану».

Запровадженими змінами Національним банком України пом’якшено валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам для мінімізації множинності обмінних курсів,  а саме:

-        надано змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку. Така іноземна валюта зараховуватиметься банком на поточний рахунок фізичної особи;

-        збільшено зі 100 тис. грн до 200 тис. грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти (за курсом, установленим банком на дату здійснення операції) з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1965 : Вересень 27, 2023, 00:01:05 »
Нарешті можна передавати цей пароль будь кому


Верховний Суд
 
Верховний Суд виснував, що саме банк має доводити, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції; у разі недоведеності обставин, які безспірно свідчать про те, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції, необхідно виходити з відсутності вини користувача у перерахуванні чи отриманні спірних грошових коштів.

Сам факт коректного вводу вихідних даних для ініціювання такої банківської операції, як списання коштів з рахунку користувача, не може достовірно підтверджувати ту обставину, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції; за відсутності належних і допустимих доказів сумніви та припущення мають тлумачитися переважно на користь споживача, який зазвичай є «слабкою» стороною в таких цивільних відносинах, правові відносини споживача з банком фактично не є рівними.

Позивачка звернулася з позовом до банку про захист прав споживача та стягнення грошових коштів. Як стверджувала позивачка, невідомі особи шахрайськими діями заволоділи доступом до додатка банку на її телефоні й безперешкодно з боку служби безпеки банку заволоділи коштами, які були на її карткових рахунках, на суму понад 100 тис. грн. Виявивши безпідставне списання коштів, позивачка повідомила про цей факт банк і звернулася до правоохоронних органів. Однак банк відмовився добровільно повернути належні їй кошти.

При відмові в задоволенні позову апеляційний суд вважав, що спірні операції позивачка вчинила за допомогою картки, яка була додана до сервісу Google Pay, який дозволяє безконтактне зняття готівки за допомогою засобів ідентифікації (паролі, QR-код, у тому числі сформований за допомогою системи інтернет-банкінгу, CVV/CVC-кодів, тощо), без розголошення яких інша особа, навіть перевипустивши сім-картку або маючи фінансовий телефон клієнта, не змогла б ні зайти до додатка банку, ні змінити фінансовий номер клієнта, ні зняти чи переказати кошти з його рахунку.

З огляду на викладене вище Верховний Суд не погодився з такими висновками апеляційного суду й зазначив, що відповідач не надав суду належних і допустимих доказів на спростування доводів позивачки, не довів, що вона своїми діями чи бездіяльністю сприяла в доступі до власного карткового рахунку. Списання грошових коштів відбулося не за розпорядженням позивачки, і вона не повинна нести відповідальності за такі операції. Тому суд першої інстанції зробив обґрунтований висновок про задоволення позову.

Постанова КЦС ВС від 16 серпня 2023 року у справі № 176/1445/22 (провадження № 61-8249св23) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/112872788.

Із цією та іншими правовими позиціями Верховного Суду можна ознайомитися в Базі правових позицій Верховного Суду – lpd.court.gov.ua/login.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1966 : Жовтень 02, 2023, 18:07:12 »
хто ще не купив бакси? ще є час.

Нацбанк з завтрашнього дня скасовує фіксований курс(36,5 грн/дол) — НБУ (https://bank.gov.ua/ua/news/all/nbu-vprovadjuye-kerovanu-gnuchkist-obminnogo-kursu-scho-posilit-stiykist-valyutnogo-rinku-ta-ekonomiki)

НБУ продовжить контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, компенсуючи структурний дефіцит іноземної валюти. Завдяки цьому курс змінюватиметься в обидва боки. Водночас НБУ суттєво обмежуватиме ці коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34636
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1967 : Березень 14, 2024, 15:17:26 »
Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку на на 0,5 відсоткового пункта до 14,5% з 15 березня. Крім цього, НБУ на 1,5 в.п. знизив ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами та кредитами рефінансування.
I always tell the truth. Even when I lie.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.