Голосування

Українці, чи бісить вас вживання російськомовними іноземцями українських слів?

Бісить лише від рашистів і ХР; від нормальних людей не бісить
Бісить від усіх
Не бісить взагалі
Я не українка/українець, але хочу тиснути :)
Свій варіант

Автор Тема: Українці, чи бісить вас...
 

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Українці, чи бісить вас...
« : Липень 17, 2023, 20:15:35 »
У рашистів здавна існує традиція знущатися над українцями різними засобами, у тому числі  вони використовують українські слова. Наприклад, замість "украинский язык" кажуть "мова". Нещодавно помітила, що і деякі нормальні російськомовні люди почали інколи вживати українські слова ("мову" та інші). Без знущання. Але мене все одно це бісить. Тож бажаю розібратися, чи то мої особисті таргани (щось на кшталт "святіше папи римського", бо я залишила Україну багато років тому і лише рік тому почала спілкуватися українською).

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #1 : Липень 17, 2023, 20:20:19 »
Ну так коли весь час з телевізора несеться то й автоматично потрапляє до активного вокабуляру.
Вже й пропагандони кажуть "зрада", "перемога" та подібне про своїх фашістів, як звичайний сленг.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #2 : Липень 17, 2023, 20:25:51 »
Ну так коли весь час з телевізора несеться то й автоматично потрапляє до активного вокабуляру.
Вже й пропагандони кажуть "зрада", "перемога" та подібне про своїх фашістів, як звичайний сленг.
Та хіба нормальні люди не розуміють, хто їм цю лексику штовхає?

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23507
  • Стать: Чоловіча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #3 : Липень 17, 2023, 20:27:10 »
Бісить. Повбивав бы.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #4 : Липень 17, 2023, 20:32:34 »
Мене скоріш за все буде бісити.
 бо:
1. Зазвичай так говорять ті, що зневажають українську мову.
2. Мені складно уявити, що я буду говорити про німця українською і називати його мову "Sprache" . Навіщо? В українській є слово для цього, я достатньо знаю українську, щоб використати вірне слово "мова".  "Шпрахе" у такому випадку  недоречне та претензійне.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline wounded_zmey

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 2614
  • Karma: 2099
  • Стать: Чоловіча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #5 : Липень 17, 2023, 20:42:32 »
Бісить - ні. Якщо казати про зневажливе використання українських слів. Бісить факт існування тих, хто таке робить. Але з цим фактом можна працювати, доведено ЗСУ.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #6 : Липень 17, 2023, 20:56:37 »
Мені складно уявити, що я буду говорити про німця українською і називати його мову "Sprache" . Навіщо? В українській є слово для цього, я достатньо знаю українську, щоб використати вірне слово "мова".
Про німецьку мову я так і кажу "німецька мова" або "німецька". "Мова" - це ж будь-яка мова, ні? А деякі зараз кажуть "я понимаю мову", маючи на увазі українську мову.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #7 : Липень 17, 2023, 20:57:18 »
Перший варіант. Від Ігаля Левіна наприклад не бісить, хоча в нього проскакує вже іноді, абсолютно натурально.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #8 : Липень 17, 2023, 20:58:37 »
Вже й пропагандони кажуть "зрада", "перемога" та подібне про своїх фашістів, як звичайний сленг.
І це бісить. Хоча раціонально це добрий знак, починають розуміти тварі хто тут метрополія  :grin: Але бісить.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #9 : Липень 17, 2023, 21:01:27 »
Зазвичай так говорять ті, що зневажають українську мову.
Не тільки. В людей які занурюються в мовне середовище рано чи пізно деякі слова починають витіснятись місцевими (особливо дуже часто вживані). Це звісно про нормальних людей, а не про пропагандонів.


Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12644
  • Karma: 6464
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #10 : Липень 17, 2023, 21:17:10 »
Від русні - бісить, бо вони використовують нашу мову зневажливо.
Що стосується інших, то ми ж користуємося запозиченнями з інших мов. Чому я маю біситись?
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #11 : Липень 17, 2023, 21:44:05 »
Що стосується інших, то ми ж користуємося запозиченнями з інших мов.
Запозичуть звичайно жаргон та слова для нових явищ, які в рідній мові ще не мають своєї назви. Але масово кажуть "знать английский [язык]", "говорить по-немецки", і українську мову нормальні люди завжди називали "украинским [языком]". Та ось у деяких щось в голові клацнуло і почалося: "понимать мову", "говорить на мове",  "контрнаступ" замість "контрнаступления", "зрада" замість "предательства". Якби не рашистська традиція, я б, можливо, сприймала спокійніше.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #12 : Липень 17, 2023, 21:55:35 »
Від русні - бісить, бо вони використовують нашу мову зневажливо.
Що стосується інших
Від інших ще не чула. Тільки від мордорців і колишніх мордорців.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #13 : Липень 17, 2023, 22:01:30 »
"говорить по-немецки"
шпрехать

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #14 : Липень 17, 2023, 22:14:53 »
Мені складно уявити, що я буду говорити про німця українською і називати його мову "Sprache" . Навіщо? В українській є слово для цього, я достатньо знаю українську, щоб використати вірне слово "мова".
Про німецьку мову я так і кажу "німецька мова" або "німецька". "Мова" - це ж будь-яка мова, ні? А деякі зараз кажуть "я понимаю мову", маючи на увазі українську мову.
Так. Мова = язык =Sprache. Якщо хтось говорить про українську, саме про українську, і ніяку іншу -  мова, він або не розуміє , що каже, або говорить зневажливо.
  Я не зовсім вірно інтерпретувала твій вступ.  Тому  й відповідь була не дуже відповідною.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #15 : Липень 17, 2023, 22:19:12 »
Зазвичай так говорять ті, що зневажають українську мову.
Не тільки. В людей які занурюються в мовне середовище рано чи пізно деякі слова починають витіснятись місцевими (особливо дуже часто вживані). Це звісно про нормальних людей, а не про пропагандонів.


Ні, вони кажуть  "я знаю українську мову", а не  "я знаю мову".  Якщо вони  нормальні та розуміють, що вони кажуть. Якщо це помилка, то, завісно, нічого страшного, але така помилка для росіянина - річ дивна, бо наші  мови не настільки віддалені одна від одної, щоб росіянин не зрозумів, що він каже щось не те.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline chucha

  • *****
  • Повідомлень: 2694
  • Karma: 1352
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #16 : Липень 17, 2023, 22:19:57 »
Мене взагалі бісять росіяни. Якщо вони не мертви. За деякими виключеннями. Але вони не використовують українські слова.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #17 : Липень 17, 2023, 22:22:47 »
"говорить по-немецки"
шпрехать
Добрий приклад.  Лексіка з певним емоційним навантаженням. Не надто приємним, як на мене.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #18 : Липень 17, 2023, 22:31:19 »
Ні. Може колись було, не знаю. Зара звичайний вислів. "За рік в Німеччіні так навчився шпрехати що не кожен німець встигає."

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #19 : Липень 17, 2023, 22:46:16 »
Ні, вони кажуть  "я знаю українську мову", а не  "я знаю мову".  Якщо вони  нормальні та розуміють, що вони кажуть. Якщо це помилка, то, завісно, нічого страшного, але така помилка для росіянина - річ дивна, бо наші  мови не настільки віддалені одна від одної, щоб росіянин не зрозумів, що він каже щось не те.
Я думала питання загалом про українські слова точково, а не про конкретно цей приклад про "мову".
"Разговарівают на мове" це конктретно з арсеналу пропагандонів, з ними начеб то все й так ясно.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #20 : Липень 17, 2023, 22:57:29 »
Ні. Може колись було, не знаю. Зара звичайний вислів. "За рік в Німеччіні так навчився шпрехати що не кожен німець встигає."
Це, звісно, справа індивідуальна, але  я бачу у цьому певну зверхність. Комусь занадто складно вимовити або написати "розмовляєш німецькою" ? Використати  спотворене іноземне слово значно краще?
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #21 : Липень 18, 2023, 00:01:50 »
Вибачь я не вмію порівнювати речі в вакумі. Це як питати, що кращє, зелений чай чи деруни.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #22 : Липень 18, 2023, 00:03:52 »
І до речі, для поціновувачів, серед вивчаючіх англійську вже повно кажучіх "спікать". Не забудьте предати анафємє. :)

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14727
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #23 : Липень 18, 2023, 00:13:38 »
Мене бісить, коли вживають слова "мова", "свідомий" та "незалежний". "Зрада", "перемога" і "контрнаступ" нормально навіть від рашистів сприймаються. :) Нормальні люди перші три зазвичай не використовують, бо в російській мові вони давно вже набули зневажливої конотації.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #24 : Липень 18, 2023, 00:16:28 »
Ні. Може колись було, не знаю. Зара звичайний вислів. "За рік в Німеччіні так навчився шпрехати що не кожен німець встигає."
Це, звісно, справа індивідуальна, але  я бачу у цьому певну зверхність. Комусь занадто складно вимовити або написати "розмовляєш німецькою" ? Використати  спотворене іноземне слово значно краще?
Ти сурова, як кошеня на твоєму аватарі  :)
Саме у цьому реченні я чую жартівливий відтінок. Добрий гумор у неформальному спілкуванні. У формальному спілкуванні, у серйозній статті слово "шпрехати" мене б  дратувало.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #25 : Липень 18, 2023, 00:16:46 »
Залежіть від того, як його, контексту, ось. Але бісить то дуже експресивне слово, скоріше дратує в дусі «от же гімно»…Якось так.

Cпойлер
Шпрехать й спікать теж дратує, якщо це не в тексті жарту або анекдоту
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #26 : Липень 18, 2023, 00:24:28 »
І до речі, для поціновувачів, серед вивчаючіх англійську вже повно кажучіх "спікать". Не забудьте предати анафємє. :)
Це (і, відповідно, "шпрехать") другоє:blum2:  :smilie5:

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #27 : Липень 18, 2023, 00:31:46 »


Cпойлер
Шпрехать й спікать теж дратує, якщо це не в тексті жарту або анекдоту
+1 до спойлеру)
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9095
  • Karma: 8156
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #28 : Липень 18, 2023, 00:38:55 »
Я к смешению языков привыкла. В Харькове украинские слова проникали в русскую речь естественным образом, никого не смущали фразы, типа, а не пойти ли нам сегодня в Харкивьянку оливье поесть.  Или там, "купи в магазине катошку и олию". Немножко похоже, как мы здесь (за редким исключением) разговариваем, бесконечно вставляя английские слова в русскую речь.
И сейчас мы поднимаем тост За Перемогу, а не за победу.
Бесят маркеры, когда украинские слова используются в пренебрежительном тоне, то есть бесят всё-таки не слова, и не их употребление, а люди, а вернее, ватники.
Такое моё IMHO.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Українці, чи бісить вас...
« Reply #29 : Липень 18, 2023, 00:48:58 »
Саме у цьому реченні я чую жартівливий відтінок. Добрий гумор у неформальному спілкуванні. У формальному спілкуванні, у серйозній статті слово "шпрехати" мене б  дратувало.
Саме у цьому так.
Ти сурова, як кошеня на твоєму аватарі 
Кожен аватар щось говорить). Але так, скоріш за все, я схожа на оце кошеня)) + в мене певна професійна оптика). Я розумію,  звідкіля у цих жартів ростуть ноги.  Мене дуже  дратує, коли хтось каже  про якусь мову( підкреслюю - будь яку), що вона потворна або кумедна.  Якщо хтось використовує спотворені слова з іншої мови для надання кумедного ефекту це мене теж дратує, не так сильно, звісно. Але то не найкращий гумор на мій смак. (Все це стосується не мовної характеристики якогось персонажу у художньому творі, а про повсякденну мову).
Російська мова зараз в мене до певної міри за дужками, бо ми  у надзвичайній ситуації і наше ставлення  до російської мови не може бути поміркованим та не емоційним.
« Останнє редагування: Липень 18, 2023, 01:11:44 від Ash »
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.