Автор Тема: Банки и банковские услуги
 

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9499
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1770 : Квітень 22, 2020, 20:21:06 »
или я плохо ищу?
Ты ищешь нормально ))) Просто твой исходный посыл о наличии логики у каждого человека неверен, сорри.

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1771 : Квітень 22, 2020, 20:30:12 »
НБУ продовжує тримати курс на зменшення готівкових операцій, тут нічого роками не міняється.
До чого тут готівка? 5 тисяч - обмеження будь яких переказів. С картки на картку також.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1772 : Квітень 22, 2020, 20:31:47 »
НБУ продовжує тримати курс на зменшення готівкових операцій, тут нічого роками не міняється.
До чого тут готівка? 5 тисяч - обмеження будь яких переказів. С картки на картку також.
так не обмеження, а черта начала мониторинга, вроде бы

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1773 : Квітень 22, 2020, 20:34:40 »
так не обмеження, а черта начала мониторинга, вроде бы
Угу. И что? Любой перевод банк может заблокировать, если ему покажется что-то нехорошее.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1774 : Квітень 22, 2020, 20:37:34 »
так не обмеження, а черта начала мониторинга, вроде бы
Угу. И что? Любой перевод банк может заблокировать, если ему покажется что-то нехорошее.
ну да, не надо что-то нехорошее пересылать

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1775 : Квітень 22, 2020, 20:38:33 »
ну да, не надо что-то нехорошее пересылать
В смысле? Через карточку ничего кроме денег пересылать не получается.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1776 : Квітень 22, 2020, 20:40:28 »
ну да, не надо что-то нехорошее пересылать
В смысле? Через карточку ничего кроме денег пересылать не получается.
ну там же написано, что достаточно объяснить, что за деньги
сейчас уже крупные онлайн магазины просят деньги на карточку, расчётный счёт хер допросишься
ПромУА весь через личные карточки херачит

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1777 : Квітень 22, 2020, 20:45:43 »
ну там же написано, что достаточно объяснить, что за деньги
И как ты себе это представляешь? Петя мой сотрудник, попросил взаймы?
сейчас уже крупные онлайн магазины просят деньги на карточку, расчётный счёт хер допросишься
ПромУА весь через личные карточки херачит
Где онлайн магазины и где 5 тысяч гривен? И ты уверен, что все онлайн магазины при оплате на карточку не платят налогов? Ну и даже если и не платят - то так им и надо, пусть щимят. Но причем тут 5 тысяч гривен?

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1778 : Квітень 22, 2020, 20:49:37 »
НБУ продовжує тримати курс на зменшення готівкових операцій, тут нічого роками не міняється.
До чого тут готівка? 5 тисяч - обмеження будь яких переказів. С картки на картку також.

готівка тут до того, що тобі її треба закинути на картку і переказати. бо основне тут - порядок проведення заходів належної перевірки під час здійснення переказів коштів без відкриття рахунку. тобто ти зайшов і комусь кинув бабосик на безнал і вийшов. і потім починається фінмоніторинг банками операцій з різним рівнем ризику. я щиро радий, що не працюю в фінмоні та комплаєнсі :lol2:
і не обмеження, а спостереження, боротьба з дробленням сум і тд, стандартна практика. ми ж в Європу крокуємо, чи в Беліз? тут уніфікація з ЄС контролей починаючи з Базелю і закінчуючи ось такими заходами. Раніше про депозити також ниття було, що це таке, це мої власні кошти, яка ваша справа де я їх узяв, я ж вам їх приніс, чо ви не приймаєте. але звикли.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1779 : Квітень 22, 2020, 20:50:15 »
Где онлайн магазины и где 5 тысяч гривен? И ты уверен, что все онлайн магазины при оплате на карточку не платят налогов?
уверен, потому, что на просьбы расчётного счёта не реагируют
Ну и даже если и не платят - то так им и надо, пусть щимят. Но причем тут 5 тысяч гривен?
а со скольких надо уже начинать?
И как ты себе это представляешь? Петя мой сотрудник, попросил взаймы?
ну так и скажешь или придумаете другой вариант

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1780 : Квітень 22, 2020, 20:50:49 »
З 28 квітня банківська система почне жорстко моніторити всі фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів), а також грошові перекази в Україні та з-за кордону.
Этот закон?
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1702-18

ось цей
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/361-20
I always tell the truth. Even when I lie.

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1781 : Квітень 22, 2020, 20:54:53 »
бо основне тут - порядок проведення заходів належної перевірки під час здійснення переказів коштів без відкриття рахунку.
Якщо я переказую готівку з автомату - то да. А якщо я переказую між двома картковими рахунками - то при чому тут готівка? А якщо я зарплатню переказую - то що?
Мене не дивує самі дії. Вони зрозумілі. Мене дивує 5 тисяч гривень. Це дуже мала сума, ледь більша ніж мінімальна заробітна плата.

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1782 : Квітень 22, 2020, 20:58:02 »
а со скольких надо уже начинать?
С нескольких десятков транзакций каждый день на любую сумму. Торговцы, укрываюшиеся от налогов, ловятся немножко не так. Ну, если есть желание их ловить.
ну так и скажешь или придумаете другой вариант
Что значит придумаете? Я тебе реальную ситуацию привожу. Я иногда одалживаю деньги с карточки знакомым не родственникам.

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1783 : Квітень 22, 2020, 20:59:27 »
бо основне тут - порядок проведення заходів належної перевірки під час здійснення переказів коштів без відкриття рахунку.
Якщо я переказую готівку з автомату - то да. А якщо я переказую між двома картковими рахунками - то при чому тут готівка? А якщо я зарплатню переказую - то що?
Мене не дивує самі дії. Вони зрозумілі. Мене дивує 5 тисяч гривень. Це дуже мала сума, ледь більша ніж мінімальна заробітна плата.

я пропоную прочитати драфт закону і обговорювати по статтях конкретних, а не в розумінні журналістів, посилання я надав.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1784 : Квітень 22, 2020, 21:00:45 »
Что значит придумаете? Я тебе реальную ситуацию привожу. Я иногда одалживаю деньги с карточки знакомым не родственникам.
Как мне кажется, вопросы будут не к тебе, если это депозитная или зарплатная карточка, а к тем кому ты шлёшь.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1785 : Квітень 22, 2020, 21:01:50 »
С нескольких десятков транзакций каждый день на любую сумму. Торговцы, укрываюшиеся от налогов, ловятся немножко не так. Ну, если есть желание их ловить.
Несколько десятков? Круто. Один и тот же магаз мне шлёт совершенно разные карточки. То Ира, то Коля, то Вася.

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1786 : Квітень 22, 2020, 21:01:57 »
я, чесно, по діагоналі пробіг, бачу, що те, що раніше було порогом у 15К грн, стало тепер порогом у 30К гривень.
за 5К бачу лише таке
Вимоги цієї статті не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.
I always tell the truth. Even when I lie.

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1787 : Квітень 22, 2020, 21:09:27 »
я, чесно, по діагоналі пробіг, бачу, що те, що раніше було порогом у 15К грн, стало тепер порогом у 30К гривень.
за 5К бачу лише таке
Готівка - це паперові гроші через автомат або касу? Готівка на свою карту, а потім на другу карту все одно залишається готівкою?

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1788 : Квітень 22, 2020, 21:12:59 »
Как мне кажется, вопросы будут не к тебе, если это депозитная или зарплатная карточка, а к тем кому ты шлёшь.
Какая разница, к кому будут вопросы? Очень здорово доставить проблемы знакомому на ровном месте.
Несколько десятков? Круто. Один и тот же магаз мне шлёт совершенно разные карточки. То Ира, то Коля, то Вася.
А, так это из за тебя все эти репрессии?  :smile4: Потому что я такого давно не припомню. Тем не менее, если на карту приходят за месяц десятки транзакций со всех городов Украины - это одно. А если один раз или несколько раз за год между одними и теми же карточками - это другое.

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1789 : Квітень 22, 2020, 21:14:43 »
я, чесно, по діагоналі пробіг, бачу, що те, що раніше було порогом у 15К грн, стало тепер порогом у 30К гривень.
за 5К бачу лише таке
Готівка - це паперові гроші через автомат або касу? Готівка на свою карту, а потім на другу карті все одно залишається готівкою?
я вважаю це безготівковим переказом. основний момент, з яким іде боротьба, який - коли ти клієнт банку, тебе ідентифікували і верифікували. а коли ти просто мімакракаділ з наліком, тебе треба якось обмежими в закиданні цього наліку третім особам, причини зрозумілі. тому дроблять всіляки автосервіси та турфірми під 14900 своі платежі, щоб не підпадати під це, а теллерів потім чпокає фінмон і аудит, які бачать це дроблення.
так що я б спокійно прочитав ЗУ, а потім вже здіймав бучу.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1790 : Квітень 22, 2020, 21:18:23 »
А если один раз или несколько раз за год между одними и теми же карточками - это другое
я думаю за это никто и не пошевелится

Какая разница, к кому будут вопросы? Очень здорово доставить проблемы знакомому на ровном месте.
но ему не ты доставишь проблемы, а он сам себе, притом не важно кто ему будет одалживать, проблемы он поимеет по любому (ну это если закон работает так как мы с тобой думаем, что совсем не так, скорее всего)
у тебя же честные карточки, или ты этим подрабатываешь? тогда могут и вопросы возникнуть

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1791 : Квітень 22, 2020, 21:18:27 »
а потім вже здіймав бучу.
Та нема ніякої бучі :). Мене цей закон практично не стосується. Я не так часто переказую гроші пересічним не магазинам і не такі великі гроші. Ну, до 10 тисяч. Останній раз декілка місяців тому на термінову операцію. Мене здивувала дуже мала сума. Але якщо журнашлюшки знов щось придумали то й хай їм грець :).

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1792 : Квітень 22, 2020, 21:27:41 »
А если один раз или несколько раз за год между одними и теми же карточками - это другое
я думаю за это никто и не пошевелится


ну ви ж обсяги уявляєте і кількість таких переказів, що на все це буде автоматизація та тріггери, якась частина буде випадати на ручну обробку. знов таки, основна увага прикута до неклієнтів. бо клієнт давно вивчений з усіх кутів та пройшов скорингову чи іншу систему і віднесений до свого кошику ризиковості. так що щоб прям твій банк узяв і заблокував твій платіж - дуже сумнівно. може клієнтський менеджер набере поцікавиться, чи документи додатково запросять, це я уявляю. але не блокування поодиноких операцій.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1793 : Квітень 23, 2020, 08:47:43 »
Мене здивувала дуже мала сума.

Сумма как раз вполне приличная (сколько платежей в месяц более 5к ты проводишь?)... Т.е. обычного пересичного это практически не коснется и даже если более 5к то это всего навсего попадание в мониторинг...

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1794 : Квітень 23, 2020, 09:12:58 »
Знаю чувака периодически фрилансящего за бугром. Естественно без всякого оформления. Не знаю как он обналичивает бабло, но кажется ему могут задать вопросы. Или нет?

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1795 : Квітень 23, 2020, 09:31:54 »
З 28 квітня 2020 року встановлюються оновлені вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, що повинна супроводжувати переказ коштів, однак це, за оцінками Національного банку, не матиме суттєвого впливу на здійснення переважної більшості операцій із переказу коштів.

Нові вимоги запроваджуються у зв’язку з набуттям чинності Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі – Закон).

Декілька засобів масової інформації розповсюдили неправдиву інформацію, що з 28 квітня цього року будуть зупинені платіжні системи. І, як нібито наслідок, здійснити звичайні операції – сплатити комунальні послуги, здійснити грошові перекази, сплатити за товари/послуги – буде не можливо. Це не відповідає дійсності.

Законом передбачені такі дві основні вимоги:

- здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;

- супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.

Звертаємо увагу, що оновлені вимоги Закону не поширюються на:

сплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);
сплату кредиту у сумі до 30 тис. грн;
перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тис. грн;
зняття коштів з власного рахунку.
Національний банк, постійно комунікуючи з учасниками ринку фінансових послуг, надіслав відповідні роз’яснення банкам та небанківським фінансовим установам листом від 13.04.2020 №25-0006/18603. Регулятор рекомендував їм завчасно проаналізувати свої внутрішні процедури (процеси) та привести їх у відповідність до вимог Закону, а також налаштувати автоматизовані системи таким чином, щоб забезпечити супроводження переказів коштів необхідною інформацією про платника та отримувача.

Національний банк наголошує, що сплата комунальних послуг є низькоризиковою операцією відповідно до проведеної Національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Ці операції потребують мінімальної уваги і спрощених заходів ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів. Вимоги статті 14 Закону щодо супроводження переказу коштів інформацією щодо платника та отримувача не поширюється на операції зі сплати комунальних платежів.

Отже, запровадження нових норм Закону  з одночасним запровадженням механізмів віддаленої ідентифікації мають значно розширити інструментарій банків і небанківських фінансових установ щодо віддаленого  ініціювання і проведення зазначених операцій.
https://bank.gov.ua/news/all/rozyasnennya-schodo-identifikatsiyi-kliyentiv-pid-chas-perekazu-koshtiv
I always tell the truth. Even when I lie.

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1796 : Квітень 23, 2020, 09:35:07 »
Новий закон значно удосконалює процедуру фінансового моніторингу та приводить її у відповідність до стандартів фінансового моніторингу відповідно до актуальних світових та європейських норм, зокрема, рекомендацій FATF, норм 4-ї Директиви (ЄС) 2015/849 «Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму» та Регламенту (ЄС) 2015/847 «Про інформацію, що супроводжує грошові перекази».
https://biz.ligazakon.net/ua/analitycs/192891_fnansoviy-montoring-v-ukran-po-novomu-chogo-ochkuvati
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9499
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1797 : Квітень 23, 2020, 10:13:53 »
Не знаю как он обналичивает бабло, но кажется ему могут задать вопросы. Или нет?
Если он живет тут, а фрилансит удаленно, то он тут просто снимает через банкомат со своей карточки. На карту заходит безнал от работодателя за границей, мониторит, соответственно служба иностранного банка (у них это работает очень давно).
Если он живет и фрилансит там, а вопрос пересылки сюда денег (родителям, например), то самое простое - перевод с его карты (которая там у него на руках) на карту родителей )которая тут у них.
Вообще не понимаю, где тут можно найти проблему.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1798 : Квітень 23, 2020, 11:27:53 »
Не знаю как он обналичивает бабло, но кажется ему могут задать вопросы. Или нет?
Если он живет тут, а фрилансит удаленно, то он тут просто снимает через банкомат со своей карточки. На карту заходит безнал от работодателя за границей, мониторит, соответственно служба иностранного банка (у них это работает очень давно).
Если он живет и фрилансит там, а вопрос пересылки сюда денег (родителям, например), то самое простое - перевод с его карты (которая там у него на руках) на карту родителей )которая тут у них.
Вообще не понимаю, где тут можно найти проблему.
Он тут. Не, ну с отмыванием, и тем более с терроризмом проблем нет. А вот с уклонением от налогов здесь, есть. Но это не этот закон, как я понял.

Online Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34637
  • Karma: 16929
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Банки и банковские услуги
« Reply #1799 : Квітень 23, 2020, 19:09:37 »
Разберём новые правила на конкретных примерах.

1. Я хочу положить через терминал "Приватбанка" на карту другому человеку 10 000 гривен. Для этого придется вставить свою карту в терминал для идентификации. Без идентификации можно будет положить не более 5000 гривен.

2. Я хочу заплатить через небанковский платежный терминал (EasyPay, 24nonStop и другие) 10 000 гривен. С 28 апреля такие терминалы не будут принимать платежи свыше 5 тысяч гривен.

3. Я хочу перевести со своей карты "Приватбанка" на другую карту через "Приват 24" 10 000 гривен. Этот платеж пройдет. Потому что и отправитель денег, и получатель идентифицированы при открытии своих карточных счетов.

4. Я хочу купить товар в интернет-магазине с условием платежа при доставке на сумму в 10 000 гривен. При покупке товара дороже 5 тысяч гривен наложенным платежом в интернет-магазине и при получении его на "Новой почте", его попросят оплатить его банковской картой либо предоставить паспорт для идентификации. Если оплата через курьера наличными при доставке товара на дом, то, скорее всего, норма будет игнорироваться, также как и сейчас игнорируется эта же норма для товаров стоимостью более 15 000 гривен.

5. Я хочу отправить денежный перевод через Western Union на 10 000 гривен. Банк, при переводе через Western Union запросит паспорт, и возможно человеку придется заполнить анкету с данными о себе. Перечисления до 5 000 продолжат отправлять без подобных формальностей.
Больше тут: https://www.6451.com.ua/news/2733562/bez-pasporta-razresat-perevodit-ne-bolee-5-tysac-kak-menautsa-pravila-platezej-v-ukraine-s-28-aprela
I always tell the truth. Even when I lie.

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.