Автор Тема: Тупичок военных аналитегов. Війна.
 

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #30 : Березень 17, 2022, 19:53:52 »
Шановне експертне панство, а хто може пояснити, наскільки відповідає сучасному стану речей вимога (прохання) дотримуватися світломаскування?
Бо в нашому чатику розгорнулася запекла «дискусія» (а відвертіше кажучи - срач), за якою ми з чоловіком мовчки спростерігаємо, бо сказати нам нема чого.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14720
  • Karma: 9209
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #31 : Березень 17, 2022, 19:57:39 »
Ну, я вважаю це дурницею, але наш мер наполегливо просить, тому намагаємось. Якщо комусь від того спокійніше, то це вже користь.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #32 : Березень 17, 2022, 19:59:00 »
Ну, я вважаю це дурницею, але наш мер наполегливо просить, тому намагаємось. Якщо комусь від того спокійніше, то це вже користь.

З ціх міркувань й ми вимикаємо світло, але питання в іншому - має це рацію в сенсі безпеки чи ні, й якщо так, то як саме? Тобто, на що це впливає окрім психологічного стану сусідів та економії електроенергії?

З останнього - «вот увидят с корабля на рейде свет на вашем балконе и будете потом про свою физику богу рассказывать».
Дуже важко не втручатися, але ми поки тримаємося ))
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #33 : Березень 17, 2022, 20:07:04 »
Ну, я вважаю це дурницею, але наш мер наполегливо просить, тому намагаємось. Якщо комусь від того спокійніше, то це вже користь.

З ціх міркувань й ми вимикаємо світло, але питання в іншому - має це рацію в сенсі безпеки чи ні, й якщо так, то як саме? Тобто, на що це впливає окрім психологічного стану сусідів та економіяї електроенергії?
на мою думку це сильно ускладнює життя літунам, всі ці розповіді про тепловізори, ПНБ, GPS, ГЛОНАСС - це все просто реклама, насправді вся віджата техніка свідчить про те, що вони зупинились десь у 90-х, і навіть днем погано орієнтуються на місцевості
бомблять вони суто у світлу пору по візуальних орієнтирах
ракет, балістичних та крилатих, артилерії та РСЗВ це не стосується
на мою думку
а, і пересування наших теж маскує від любителів п'ялитись у вікна та строчити фотки у ФБ

Offline Nerag

  • *****
  • Повідомлень: 3121
  • Karma: 2540
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #34 : Березень 17, 2022, 20:09:40 »
Ну, я вважаю це дурницею, але наш мер наполегливо просить, тому намагаємось. Якщо комусь від того спокійніше, то це вже користь.

З ціх міркувань й ми вимикаємо світло, але питання в іншому - має це рацію в сенсі безпеки чи ні, й якщо так, то як саме? Тобто, на що це впливає окрім психологічного стану сусідів та економії електроенергії?
Ракетам, снарядам от арты и РСЗО наличие/отсутствие света (что в отдельной квартире, что во всем городе) глубоко параллельно. Светомаскировка может иметь смысл против летунов со свободнопадающими бомбами - возможно еще для затруднения работы корректировщиков огня. Я не знаю, насколько это актуально в вашей конкретной ситуации, да и в целом - но, кмк, если светомаскировку поддерживают массово по городу, то соблюдать ее будет не лишним.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #35 : Березень 17, 2022, 20:10:29 »
Я тоже не понимаю смысла светомаскировки в городах, где продолжает гореть уличное освещение.
Другое дело наша деревня, которая с наступлением ночи полностью погружается во мрак.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Nerag

  • *****
  • Повідомлень: 3121
  • Karma: 2540
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #36 : Березень 17, 2022, 20:11:30 »
продолжает гореть уличное освещение.
Ну да, при работающем уличном освещении - никакого смысла отключать свет в квартире нет, ессесно.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #37 : Березень 17, 2022, 20:13:00 »
бомблять вони суто у світлу пору по візуальних орієнтирах

Інакше кажучи, ти вважаєшь, що їхні бойові завдання виглядають так - «лети куди очі бачать й скидуй бомби куди заманеться»? І ось він такий летить, хопа, бачить світло у вікні й такий собі «о, сюди зара й скину?» Це по перше. Й я без сарказму цікавлюся.
По друге - якщо ти кажеш за «світлу пору», то світломаскування тут нічого не вирішує, бо й так «світла пора». Так виходить?
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14720
  • Karma: 9209
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #38 : Березень 17, 2022, 20:17:52 »
Я тоже не понимаю смысла светомаскировки в городах, где продолжает гореть уличное освещение.
У нас после 8 вечера все выключено.

Offline Nerag

  • *****
  • Повідомлень: 3121
  • Karma: 2540
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #39 : Березень 17, 2022, 20:18:27 »
Інакше кажучи, ти вважаєшь, що їхні бойові завдання виглядають так - «лети куди очі бачать й скидуй бомби куди заманеться»?
Если бомбят свободнопадающими бомбами - типа той, что сбросили на театр в Мариуполе - то самолет нужно сперва вывести на нужную позицию над целью, затем уже сбросить бомбу так, чтобы она - продолжая естественное падение - угодила в цель. Если действительно качественно соблюдается светомаскировка - то для пилота будет проблемой даже понять, где находится сам город, не говоря уж о том, чтобы найти свою цель.
Понятное дело, что с наличием хороших тепловизоров и систем ночного видения для летунов задача сильно упрощается. Но в последнее время создается впечатление, что хороших сложных систем в армии Мордора как-то не очень много (или не очень много людей, умеющих ими пользоваться с толком).

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #40 : Березень 17, 2022, 20:24:43 »
Я тоже не понимаю смысла светомаскировки в городах, где продолжает гореть уличное освещение.
У нас после 8 вечера все выключено.

Я живу около парка, который полностью освещён - все аллеи, дорожки, подходы, площадки. Вот 10 секунд назад щелкнула из окна проход между домами через арку к парку, видно кусочек улицы с фонарями. И вот так везде. Моя спальня выходит на другую улицу, там тоже иллюминация в полный рост, включая бигборды.
Но народ считает, что это «другое дело», главное в квартирах свет выключать. Я сама ваще ничё в этом не понимаю, муж говорит - имитация бурной деятельности. Потому и спрашиваю, хочу иметь хоть какое-то представление.
Свет всё равно выключаем из добрососедских чувств.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #41 : Березень 17, 2022, 20:27:54 »
бомблять вони суто у світлу пору по візуальних орієнтирах

Інакше кажучи, ти вважаєшь, що їхні бойові завдання виглядають так - «лети куди очі бачать й скидуй бомби куди заманеться»? І ось він такий летить, хопа, бачить світло у вікні й такий собі «о, сюди зара й скину?» Це по перше. Й я без сарказму цікавлюся.
По друге - якщо ти кажеш за «світлу пору», то світломаскування тут нічого не вирішує, бо й так «світла пора». Так виходить?
ні, йому показують карту, може ще фото супутникове або аеро, орієнтуються в основном на дороги, але і на будівлі, парки і таке інше
коли підлетів звіряє що він бачить з тим що на картинці, і от коли нічого не бачить, вже не може кинути бомбу прицільно
навіть не завжди може долетіти до населеного пункту, бо карти гімно, а коли заходить на ціл та навіть землі небаче навантаження виростає в рази
ось приклад звичайного міста ночю

а тепер уяви що там нічого, і треба знизитись десь до кілометра, або і нижче аби розгледіти, а там чуваки зі Стінгерами що валять до 3 км

світла пора - день, звісно він бачить кого бомбить, якщо хмарність дозволяє

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #42 : Березень 17, 2022, 20:33:11 »
а тепер уяви що там нічого, і треба знизитись десь до кілометра, або і нижче аби розгледіти, а там чуваки зі Стінгерами що валять до 3 км

Дякую за пояснення. Але правильно я зрозуміла, що світломаскування має сенс, коли його дотримуються скрізь по місту, тобто й на вулицях й у парках та таке інше?
Знов таки, це я не шукаю привід, щоб цього не робити, цілком теоретично цікавлюсь.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #43 : Березень 17, 2022, 20:38:54 »
Я живу около парка, который полностью освещён - все аллеи, дорожки, подходы, площадки.
це якась хуйня
я на чергування ніччю виходю і прямо з під'їзду вимушений вмикати ліхтарик аби просто не убитись об землю
ТрО мене бачить аж хз звідки, можуть обійти та спланувати перевірку, я ж не бачу де вони
у нас геть темно, навіть нема сенсу фотографувати - Малевіч
перші дні налякані люди могли і вікна побити за відсутність затемнення, ТрО обицяла просто вікдлючати будинки від електрики
а за фітолампу просто здати в СБУ
тітка з парковки подзвонила і попросила заліпити світлодіод сигналізації, бо з сусідніх домів обіцяли спалити діверсантську автівку  це звісно все вже перегіби, але показує як нарід до цього ставиться

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #44 : Березень 17, 2022, 20:40:24 »
Ну, ти бачиш фото, в нас нічого подібного - зараз у парку світло наче вдень. Може десь там у середині щось й повимикали, але по периметру вулиці та на головних алеях - ось так.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #45 : Березень 17, 2022, 20:46:03 »
а тепер уяви що там нічого, і треба знизитись десь до кілометра, або і нижче аби розгледіти, а там чуваки зі Стінгерами що валять до 3 км

Дякую за пояснення. Але правильно я зрозуміла, що світломаскування має сенс, коли його дотримуються скрізь по місту, тобто й на вулицях й у парках та таке інше?
Знов таки, це я не шукаю привід, щоб цього не робити, цілком теоретично цікавлюсь.
ну звичайно ж це мають робити всі, і в першу чергу вуличне освітлення
в супермаркетах позаклеювали картоном всі вікна,  вся реклама, все погашене
на роботі все вимикають, зазвичай промислові об'єкти добре освітлюються щоб охорона могла працювати
реально зараз дивлюсь у вікно і деінде у вікнах слабеньке світло, сел за містом геть нема
от реально зараз би зорі спостерігати, якби не комендантська година та не реальна небезпека для життя вилізти на дах :)

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #46 : Березень 17, 2022, 20:47:30 »
Ну, ти бачиш фото, в нас нічого подібного - зараз у парку світло наче вдень. Може десь там у середині щось й повимикали, але по периметру вулиці та на головних алеях - ось так.
ну це вже не до мене питання, я не розумію чому вашім пох

Offline В.И.Лемминг

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23595
  • Karma: 9417
  • Стать: Чоловіча
  • добрый, но гуманный
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #47 : Березень 17, 2022, 20:57:26 »
В Харкові нема вуличного освітлення. Більшість дотримується світломасктровки, або там вже ніхто не мешкає. Хоча декілька вікон майже у кожному домі горить.
Ми теж дотримуємось.
А так судячи з дегенеративного рівня кацапської воєнщини, про тепловізори там нема мови. Одже є сенс дотримуватись.
Тю, ля, а шо?

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #48 : Березень 17, 2022, 21:09:47 »
Не спец. Вуличне освітлення дозволяє бачити диверсантів.

Якщо почнуться арт. обстріли або авіа нальоти, тоді можна все вимикати для світломаскування. Рубильники у місті.

Нічні авіанальоти більш небезпечні. Важче зловити літак у приціл ПЗРК. Потрібні нічні приціли.

Offline Lightning

  • *****
  • Повідомлень: 710
  • Karma: 413
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #49 : Березень 17, 2022, 21:36:18 »
нет, не будет проблемой.
Красиво написано, но я пользовался этим баллистическим вьічислителем. Хрен там тьі попадешь, если цели не видно визуально. Во-первьіх запускать отсчет надо в момент наложения метки на цель. А во вторьіх, после пуска вьічислителя надо идеально держать вьісоту/курс/скорость, сверяя метку с целью, самостоятельно он поправки не вносит.

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #50 : Березень 17, 2022, 21:52:32 »
Ось так це виглядає в день, уночі йому гайки

летіти високо, зіб'ють, низько вб'єшся, а ще треба якусь там ціль видивитись
Цитувати (виділене)
Мэр Николаева Александр Сенкевич сообщил, что сегодня самолет оккупантов нанес удар по Корабельному району.

- Сегодня были свидетелями того, как в Николаев залетел вражеский самолет и бомбардировал Корабельный район. Не буду указывать куда, но была бомбардировка с самолета. Мы его засекли. Все мы сделали выводы и будем лучше работать с противовоздушной обороной, - сказал он в эфире в соцсетях.

Вероятно, что это произошло днем во время воздушной тревоги.

Online Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4100
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #51 : Березень 20, 2022, 12:54:38 »
Позиція Китаю у російсько-українській війні
Валерій Пекар
https://site.ua/valerii.pekar/poziciya-kitayu-u-rosiisko-ukrayinskii-viini-i04e2pn
рекомендую повний текст статті

Цитувати (виділене)
"Китай завжди підтримує принцип територіальної цілісності, бо сам має з цим проблеми. Китай протягом майже 70 років декларує безмежну відданість принципам мирного співіснування і тепер виглядає порушником власних священних принципів.

Водночас Китай підтримує принцип "зон інтересів" чи "зон впливу", бо сам у такому зацікавлений, — ось чому Китай вважає справедливою вимогу РФ про право впливати на українську зовнішню й внутрішню політику.

Також Китай, відповідно до своєї зовнішньополітичної доктрини, хоче виглядати "глобальним відповідальним лідером", а це означає готовність брати на себе відповідальність за успішне розв'язання конфліктів. Також важливо завжди бути на боці переможця — в цей момент треба сказати: "Слава Збройним силам України!", бо українська стійкість і звитяга поміняли не лише західну, а й китайську оцінку того, хто тут перемагає. Важлива також позиція Індії, бо для Китаю неправильно бути пасивним в умовах активної позиції Індії.

Нарешті, якщо зараз формується новий світовий порядок, то для Китаю важливо бути одним із ключових гравців цього процесу — а тут китайське бачення глобального майбутнього сильно розходиться із західним (ця тема виходить за рамки статті).

І ще одне: традиційна стратегія вичікування та відновлення балансів суперечить високій швидкості подій, коли за лічені тижні відбуваються тектонічні зміни у світовій політиці, що потребували би десятиліть. І тут важливо зрозуміти, чи цей процес буде грою з нульовою сумою (згадаймо, що Китай завжди підозрює Захід у прагненні зіграти саме так), а чи можна разом зіграти у гру "виграш-виграш".

Набір взаємовиключних умов, які наведені вище, може здатися нерозв'язною задачею. Але, на відміну від російських еліт, китайські еліти дуже добре вчилися. А їхня культура спонукає акуратно розв'язувати вузли, а не рубати їх.

В ситуації, що склалася, Китай буде намагатися відновити втрачені баланси. Не зіпсувати відносини із Заходом, але й не дати Заходу надмірно посилитися. Не сприяти російській перемозі, але й не дати РФ колапсувати й розпастися.

Всі подальші дії Китаю виглядатимуть з точки зору Заходу (й України) суперечливими, повільними та двозначними. Але тільки так Китай зможе вийти переможцем у великій часовій та просторовій рамці."

Online Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4100
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #52 : Березень 20, 2022, 12:58:13 »
Судя зі статті В.Пекара Китаю вигідно підтримувати тих, хто програє (але без різких рухів).

Якщо россію вдало гуртом пиздячать - скоріш за всього нічого не будуть робити, але будуть загрібати ніштяки лопатаю. Для цього фактично потрібно не робити нічого, і россіяни повністю перейдуть на китайські товари там, де це можливо.
Ну і дешеві россійські ресурси попруть, так як споживач тут може фактично дикутвати ціну постачальнику (газ та нафта по 25$, або не беремо).

З іншої сторони якшо Захід тупить і Україна програє, то Китаю вигідно включитися у процес та притормозити россіян.
Бо Китаю стратегічно невигідна перемога та підсилення мілітаристичної держави з безумним керівництвом поряд.

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #53 : Березень 20, 2022, 13:22:06 »
Я понимаю, что нам не до этого, но в случае развала России и отбора у нее ядерного оружия, США становятся единовластным правителем всей земли, потому что столько ядерного оружия не останется ни у кого даже близко. Потому Китаю очень выгодна ядерная россия в противовес штатам. Это именно тот баланс. А Трампа Штаты уже выбрали и могут подобное или похуже выбрать и в будущем. И как у кого поедет крыша при гигантском перевесе ЯО - никто предугадать не может.

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #54 : Березень 20, 2022, 14:14:08 »
т.к. имеет яо и средств доставки в количестве, достаточном для упомянутого выше эффекта.
Пруф?

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #55 : Березень 20, 2022, 14:34:05 »
Опять не посмотрел на ник, да что ж такое.

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #56 : Березень 20, 2022, 14:51:47 »
русский военный корабль - это вон в ту сторону.
Ксеня, я держался. Но, извини.

Сам пошел нахуй, асоциальный тупой долбоёб. И каждый раз, когда ты будешь ко мне обращаться, будешь идти нахуй. Ебанько чванливое. А кто из нас русский военный корабль - это всем известно. [Удалена информация с признаками «персонализации»]
« Останнє редагування: Березень 20, 2022, 19:08:53 від Ксеня »

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #57 : Березень 20, 2022, 15:44:33 »
@Cthulhu - доба бану на усвідомлення того, що посилати в напрямку «русского военного корабля» можна й потрібно не усіх, кого тобі заманеться. На проукраїнському форумі проукраїнських дописувачів - точно не можна.

@Mike123 все розумію, але все рівно доба. До того ж прохання утримуватися від оприлюднення інформації, яка може потенційно сприяти «персоналізації» дописувача без його на то згоди.
« Останнє редагування: Березень 20, 2022, 19:14:56 від Ксеня »
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Online Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4100
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #58 : Березень 21, 2022, 11:17:37 »
Ще є така думка на статтю по Китай від Viktor Tregubov
Цитувати (виділене)
Мене завжди трішки веселить, коли народ каже, що Китай планує на сотні років вперед.

Він-то планує. Це правда. Питань нема.

Але ви хоча б на Вікіпедії про історію Китаю почитайте, щоб дізнатися, що з тими планами потім відбувається.

Можна навіть тільки за двадцяте сторіччя.

Offline Nerag

  • *****
  • Повідомлень: 3121
  • Karma: 2540
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #59 : Березень 21, 2022, 11:24:37 »
Ще є така думка на статтю по Китай від Viktor Tregubov

Щас есть еще точка зрения, что в Китае нарастает угроза финансового коллапса. Или как минимум - серьезного кризиса.
Там, вроде, крупные диспропорции в экономике и, несмотря на все усилия кормчих партии, пока справиться с ними полностью не получается.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.