Автор Тема: Катрусин кинозал наносит ответный удар
 

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26298
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1680 : Серпень 28, 2017, 20:52:10 »
Отвратительно это как раз типа снафф или пираньи,
Cпойлер
или Особенности национальной охоты  :grin:
. А этот именно что страшно. Ну, на вкус и цвет...  :pardon:

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34715
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1681 : Серпень 28, 2017, 20:59:22 »
вот пираньи тот самый отличный трэш, где получаешь то, что ожидаешь, сиськи, письки, море кетчупа. а когда через такое смакование сцен насилия пытаются нам показать новеллу о ценности человеческой жизни, ну я хз, мне противно смотреть. как и снафф и многоножку. это я еще японские и корейские не вспоминал :i_am_so_happy:
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Smooth Pimp

  • *****
  • Повідомлень: 2316
  • Karma: 559
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1682 : Серпень 28, 2017, 21:03:25 »
"Мученицы" не страшный, а очень тяжелый и грузовой фильм. Неплохой, если видишь его первым в волне французского экстрима. Но там такой прикол, что первым видишь, то и нравится, потому что фильмы в целом похожи: сплошные мучения красивых актрис.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26298
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1683 : Серпень 28, 2017, 21:05:38 »
Я какой-то японский неожиданно посмотрел, там про тётку, которая вся такая мечами раз, и отрубленные руки-ноги во все стороны, кровь фонтаном, типа Убить Билла но за три копейки. Но это же не ужасы, это веселье. Ужасы, это когда сидишь, смотришь и думаешь "ой как хорошо, что это не со мной", а тут кошка на ногу наступает и ты больно ударяешся макушкой о потолок из положения сидя на диване. :scare3:

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34715
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1684 : Серпень 28, 2017, 21:28:18 »
японский глянь Изо, такой прекрасно ебанутый фильм, там даже Такеши Китано есть 8)
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26298
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1685 : Серпень 28, 2017, 23:18:36 »
Неплохой, если видишь его первым в волне французского экстрима.
А какие ещё есть фильмы из волны французского экстрима? Или не французского, но качественные.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34715
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1686 : Серпень 28, 2017, 23:30:45 »

А какие ещё есть фильмы из волны французского экстрима? Или не французского, но качественные.

Граница?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34715
  • Karma: 16988
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1687 : Серпень 29, 2017, 21:48:06 »
А в торрент (оригинальном) варианте Телохранителя для киллера в начале фильма написано Belarus, former Soviet Union. А в кино было Босния, бывшая Югославия. К чему бы это?
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3266
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1688 : Серпень 29, 2017, 21:51:16 »
А в торрент (оригинальном) варианте Телохранителя для киллера в начале фильма написано Belarus, former Soviet Union. А в кино было Босния, бывшая Югославия. К чему бы это?
К тонкостям перевода, видимо. В оригинале таки Беларусь.

И флаги там в толпе перед судом красно-зеленые  :facepalm:

Offline Smooth Pimp

  • *****
  • Повідомлень: 2316
  • Karma: 559
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1689 : Серпень 30, 2017, 00:21:27 »
А какие ещё есть фильмы из волны французского экстрима? Или не французского, но качественные.
Да, Граница. Еще Кровавая жатва, В моей коже, Они, как по мне венец - À l'intérieur, еще один фильм Ксавье Генса "Разделитель", хотя это уже Голливуд.

Надо учитывать, что ужастики лишь одно из направлений французского экстрима, туда включают фильмы Гаспара Ноэ (Необратимость), Филиппа Гранриё (Сумрачный, Новая жизнь), Клер Дени (Что ни день, то неприятности), вереницу фильмов с несимулированным сексом, что пользовались большой популярностью на изломе тысячелетий. В общем, фильмы с натуралистичным сексом и насилием, преимущественно декадентской безнадёгой. Хотя из-за того, что это больше маркетинговый термин, чем какое-то направление, туда суют и черноюморную комедию "Шайтан".

Offline Smooth Pimp

  • *****
  • Повідомлень: 2316
  • Karma: 559
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1690 : Серпень 30, 2017, 00:23:12 »
А в торрент (оригинальном) варианте Телохранителя для киллера в начале фильма написано Belarus, former Soviet Union. А в кино было Босния, бывшая Югославия. К чему бы это?
Не обидеть батьку и не тревожить скрепы в российском и белорусском прокате.

Offline Кіндрат Калистратович

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 38699
  • Karma: 23439
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1691 : Серпень 30, 2017, 09:10:04 »
А в торрент (оригинальном) варианте Телохранителя для киллера в начале фильма написано Belarus, former Soviet Union. А в кино было Босния, бывшая Югославия. К чему бы это?
Цитувати (виділене)
Григорий Руденко
Подписаться · 20 августа ·
 
В прокат вышел боевик "Телохранитель киллера", где Гарри Олдман играет главного злодея, белорусского диктатора Владислава Духовича, которого судят в Гааге. Самое интересное, что в Беларуси кино - тоже идёт. Только Духович там стал боснийским диктатором. Это - не удивительно, дубляжом занимались в России, и в тамошнем прокате Олдман - тоже босняк. Но,угадайте, в какой ещё стране произошло такое же удивительное превращение? Да. В нашей. Может, наши переводят не с английского текста фильмы, а, по привычке - с русского, переведенного с английского? Кстати, герой Сэмюэла Джексона говорит своё коронное "мазафака" в русском дубляже почему-то без перевода. Раз двадцать. Гулять, так - гулять! ... Задумался... Может, в украинском варианте он говорит наше любимое "Дідько!"?. Ніхто ще не дивився?

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3266
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1692 : Серпень 30, 2017, 09:12:09 »
О, я же помню, что что-то такое читала.


Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26298
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1694 : Серпень 30, 2017, 12:38:55 »
У нас і книги іноземних авторів часто-густо перекладають з російської, а не з оригіналу.
Я лично знаком с одной "переводчицей" с англ на укр для нашего ТВ. Да, переводила по факту с русского. :grin: Там, правда, направление - спорт, но тем не менее. А уж то, что куча наших новостийников тупо перепечатывают россми - так это уже как закон природы.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19288
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1695 : Серпень 30, 2017, 13:28:33 »
 Все очень просто. Русско-украинский перевод стоит намного дешевле( а иногда и ничего - если делается силами сотрудников) , чем перевод с английского/немецкого  на украинский.  Качество конечного продукта  мало кого волнует, когда есть возможность сэкономить.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Smooth Pimp

  • *****
  • Повідомлень: 2316
  • Karma: 559
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1696 : Серпень 30, 2017, 15:34:08 »
Все очень просто. Русско-украинский перевод стоит намного дешевле( а иногда и ничего - если делается силами сотрудников) , чем перевод с английского/немецкого  на украинский.  Качество конечного продукта  мало кого волнует, когда есть возможность сэкономить.
В теорії це повинно хвилювати видавництва, які продають права на розповсюдження свого твору на території України, а по факту наші розповсюджують продукцію російських видавництв. Але, мабуть, наш книжковий ринок настільки наноскопічний (декілька тисяч примірників по 200 гривень), що не вартий уваги та зусиль юридичного аутсорсу видавництва Кінга.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1697 : Вересень 01, 2017, 18:08:13 »
Просто і смішно. Рафінованій публіці не турбуватися.
ЗИ: А, ну да, кіно україномовне.

Цитувати (виділене)
«Dzidzio Контрабас» - чергова спроба зняти українську комедію. До того ж спробою обійтись у цій справі без «Кварталу 95». І спробою вдалою. Також суттєвим є і те, що «Dzidzio Контрабас» може сподобатись не лише тим, хто ходить на концерти Дзідзьо. У фільмі є необхідні для доброї комедії складові: харизматичний і дуже смішний головний герой, не обтяжений сюжет та кумедні ситуації.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26298
  • Karma: 20595
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1698 : Вересень 01, 2017, 18:31:13 »
Веселят такие, ещё кино не сняли, а уже "народный блокбастер". :super:
Cпойлер
самыйлуччийфильм ага

У русских комедия - это когда про бухих, у нас - про сельских рагулей. Бухих. :grin:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1699 : Вересень 01, 2017, 20:03:15 »
Веселят такие, ещё кино не сняли, а уже "народный блокбастер". :super:
Cпойлер
самыйлуччийфильм ага

У русских комедия - это когда про бухих, у нас - про сельских рагулей. Бухих. :grin:
Точно. В анотації до трейлеру так і написано "чергова спроба зняти українську комедію" "народний блокбастер".
Цікаво, що прем"єра фільму сьогодні, а люди вже подивилися.  :scratch_one-s_head:

Offline Игрек

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 3266
  • Karma: 2668
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1700 : Вересень 02, 2017, 15:20:10 »
«Dzidzio Контрабас» - чергова спроба зняти українську комедію.
Что-то Останнього москаля напомнило сильно. Тоже была супер-пупер украинская комедия. Я, оказывается, рафинированный публик. :)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1701 : Вересень 04, 2017, 14:12:58 »
«Dzidzio Контрабас» - чергова спроба зняти українську комедію.
Что-то Останнього москаля напомнило сильно. Тоже была супер-пупер украинская комедия. Я, оказывается, рафинированный публик. :)
Подивився?

Offline Игрек

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 3266
  • Karma: 2668
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1702 : Вересень 04, 2017, 15:34:27 »
Подивився?
Ага. Трейлер.  :yes:
Я кіно такого типу не так вже й полюбляю, щоб витрачати час. А трейлер дуже схожий на москаля. Чому, власне, і верне з нього.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1703 : Вересень 04, 2017, 16:05:11 »
Подивився?
Ага. Трейлер.  :yes:
Я кіно такого типу не так вже й полюбляю, щоб витрачати час. А трейлер дуже схожий на москаля. Чому, власне, і верне з нього.
А. А оці довбні рагульські, пішли. Викинули свої гроші коту під хвіст. Ги.
Цитувати (виділене)
Сергей Лавренюк
1 год. ·
7700000 грн.перший вікенд
102000 глядачів
220 екранів
DZIDZIO Контрабас

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1704 : Вересень 04, 2017, 16:09:41 »
Цікаві спостереження.
Цитувати (виділене)
Але час і дописи в соціальних мережах показали: українське кіно, яке нарешті почало виходити в прокат, має, за незначними винятками, одну й ту саму цільову аудиторію. І вона здебільшого відрізняється від тієї, яка регулярно ходить на американське, рідше — європейське кіно. У тому, що похід у кінотеатри відбувається у форматі «свій до свого по своє», є не лише плюси, а й мінуси.

Найсуттєвіший із них — глядачі здебільшого не готові зрозуміти контексти, в яких працюють творці. Через те в кращому випадку нарікають на поверховість кожної стрічки, мовляв, заяложені сюжети й немає можливостей пірнути у глибину рефлексій та пережити катарсис. У гіршому — закидають орієнтацію на російські зразки і шпетять за відсутність самобутності. Виливаючи все це у Фейсбук, українці тим самим заперечують існування індустріального кіно як такого. Натомість пошуки незвіданих «глибин» конфліктують із претензіями, які ті ж самі дописувачі висловлюють до фільмів, загрузлих, на їхню думку, в пастці поетичного кіно. Тобто «поетичного кіно» не хочемо, але й штампованого, зробленого за готовими лекалами, котрі працюють всюди, де є індустрія — так само не приймемо.

«DZIDZIO Контрабас», повторюся, лише комедія без претензій про пригоди недолугих контрабандистів. Фільм змушує згадати, наприклад, «Роззяву» Жерара Урі з Луї де Фюнесом та Бурвілем у головних ролях. Або радянську «Діамантову руку» Леоніда Гайдая, з невідомо яких причин показану «Плюсами» на День Незалежності України. Якщо згадати новіші зразки, перше, що зринає — «Ми — Міллери» Роусона Маршалла, де, за сюжетом, транспортуванням наркотиків займається дрібний аферист і найнята для прикриття родина.
http://detector.media/kritika/article/129538/2017-09-04-dzidzo-smikh-grikh-i-pokuta/

Offline Smooth Pimp

  • *****
  • Повідомлень: 2316
  • Karma: 559
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1705 : Вересень 04, 2017, 18:15:50 »
Цитувати (виділене)
Фільм «Dzidzio Контрабас» заробив за перший вікенд ₴7,7 млн

Новий рекорд касових зборів українського кіно
Власне, в комедій з медійними обличчями і є найвищі шанси стати прибутковими в вітчизняних обставинах. Найдоступніший жанр, молодіжна зірка в головній ролі, головне - невеликий бюджет, бо немає масштабних декорацій, купи спецефектів. Аналог фільмів Андреасяна та Вайсберга в Росії - коштують мільйон, збирають три.

Offline Игрек

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 3266
  • Karma: 2668
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1706 : Вересень 04, 2017, 18:30:09 »
А оці довбні рагульські, пішли. Викинули свої гроші коту під хвіст.
Енею, а ти без перекручувань дискутувати можеш?
Не довбні, і не рагулі. Їхні гроші - їх справа, куди витрачати. Мають право. А я маю право не подобати те, що мені не подобається.
Більш того, я буду дуже радий, якщо вни хоча б свої гроші відіб'ють на цьому фільмі. Бо українському кино треба розвиватися.

А головна проблема, на мій погяд, що це кіно експлуатує найгірші архетипи з Мордору. Як українець - то тупий недолугий селюк.
І саме цим воно нагадує мені останнього москаля. Але я не цільова аудиторія, звісно.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1707 : Вересень 04, 2017, 18:57:41 »
А оці довбні рагульські, пішли. Викинули свої гроші коту під хвіст.
Енею, а ти без перекручувань дискутувати можеш?
Не довбні, і не рагулі. Їхні гроші - їх справа, куди витрачати. Мають право. А я маю право не подобати те, що мені не подобається.
Більш того, я буду дуже радий, якщо вни хоча б свої гроші відіб'ють на цьому фільмі. Бо українському кино треба розвиватися.

А головна проблема, на мій погяд, що це кіно експлуатує найгірші архетипи з Мордору. Як українець - то тупий недолугий селюк.
І саме цим воно нагадує мені останнього москаля. Але я не цільова аудиторія, звісно.
Ти по трейлеру оцінюєш фіолм, а я повинен щось  не перекручувати? Щось тут не теє...

Offline Игрек

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 3266
  • Karma: 2668
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1708 : Вересень 04, 2017, 23:31:21 »
я повинен щось  не перекручувати
Ну блискуче просто. Ще й образився, що попрохали не перекручувати.
От тобі з твого ж трейлера - дивак заходить на похорон и прям над небіжчиком заявляє - а чого всі такі смутні? Веселіше треба, веселіше! Охуєть, як смішно.
Герой неталановитий дебіл, мені таке дивитися нецікаво. Комусь цікаво - він дивиться. Звідкіля образи?

Offline Smooth Pimp

  • *****
  • Повідомлень: 2316
  • Karma: 559
  • Стать: Чоловіча
Re: Катрусин кинозал наносит ответный удар
« Reply #1709 : Вересень 05, 2017, 00:17:35 »
Нарешті доробив. Про наше кіно.

Дякую, це вже щось.
Ти розбираєшся в тій термінології? Не збагну, що таке "екран". Це один умовний показ?
Відповідно збори з екрану — каса з одного показу?
Екран - це власне екран у кінозалі :) Одночасно в кінозалі можуть демонструвати один фільм. "Кінотеатр" змінили на "екран", тому що зараз переважно будують мультиплекси та ТЦ з декількома кінозалами. Власне, показник корисний у порівнянні з іншими фільмами, аби визначити, наскільки більше глядачів ходять на один фільм, ніж інший.

Зазвичай Value chain фільму складається з:

1) виробництва (продакшени): пре-продакшен (підбор акторів, написання сценарію, тренування, підготовка локацій, декорацій тощо), безпосередньо зйомки, пост-продакшен (монтаж, озвучення, спецефекти). Вихід цього блоку - затверджена фінальна копія фільму, готова до розповсюдження.

2) дистрибуція - доведення копії фільму до кінцевого споживача. Виготовлення та транспортування копій фільмів до кінотеатрів, виготовлення та доведення копій фільмів на фізичних носіях до прилавків рітейлів.

3) Показ. Власне, демонстрація фільмів у кінотеатрах, на ТБ та нового хазяїна домашнього відео - стримінгових сервісів.

Із побічних процесів найважливіший та часто найзатратніший - розкрутка. Це виготовлення афіш, показ трейлерів та рекламних роликів на ТБ, сервісах онлайн-відео тощо; статті в журналах, різноманітні акції та івенти.

На найбільшому кіноринку - США - ключові гравці в кінобізнесі це дистриб'ютори. У них всі гроші, не дивлячись на порівняно низьку долю дистрибуції в кінопроцесі. Саме їхні заставки ми  бачимо першими - фанфари Фокс, чарівний замок Дісней, гори Парамаунт, жінку з факелом Коламбії Пікчерс. Вони саме дистриб'ютори. Так склалося історично, тому що вони беззаперечно панували до середини 20 сторіччя, тому що вони ж володіли кінотеатрами, тому повністю диктували умови творчим командам (прообразам продакшенів), значну частину творчих команд власне тримали на з/п та знімали фільми на своїх потужностях (студіях). Після 10 років спроб розбити цю монополію влада досягла свого та в 1949 році змусила студії відокремити мережі кінотеатрів. Це був захід "студійної системи" та кінець Золотої Ери Голлівуду. Проте, хоч студійні "мейджори" і втратили монопольний вплив, вони все рівно залишилися провідними гравцями. Але й продакшени набрали значну вагу. Кіномани впізнають стрибаючу лампу Піксар, інтро Orion чи Carolco, хлопчика на вєлікє повз Луни Amblin / Спілберга. Зазвичай продакшени тісно пов'язані з дистриб'юторами довгостроковими контрактами на виробництво серій фільмів, франчайзів, певної кількості нішового кіно. Часто продакшени засновують колишні топи "мейджорів" або зіркові актори. Є продакшени, що на кожен фільм самостійно шукають гроші, вони не мають довгострокових угод із мейджорами. Вони їздять на кіноринки (Канни, Торонто) та продають права на показ фільмів тим же американським мейджорам.

Про бізнес-модель. Бюджет фільмів традиційно складають із двох великих частин: затрати на виробництво та на розкрутку (маркетинг), та однією порівняно невеликою: дистрибуція. Власне, це вже описав у ЦДС, які затрати до чого відносяться. Звичайно, що межі не до кінця чіткі, але можна розділити: виготовлення трейлеру до фільму це виробничі затрати, плата за показ трейлеру на телебаченні чи сервісах онлайн-відео в інтернеті - маркетингові. Є декілька варіантів економії бюджету:

1) Знімати кіно в країнах / адм. одиницях з податковими пільгами. Індустріальні ЗМІ завжди так і пишуть: виробництво фільму коштувало 100 $млн., проте $10 млн. відбили за рахунок компенсації податків.
2) Продакт-плейсмент.
3) Мерчандайз. Ця стаття зазвичай є істотною лише в кінопродукції на базі відомих брендів, насамперед, іграшок.
4) Партнерські угоди. Дозволяють скоротити маркетингові витрати. Наприклад, Turkish Airlines з Warner/DC об'єднали бренди під час промо "Бетмен проти Супермена".

Основний потік кешу дистриб'ютори отримують від кінопрокату. Дуже важливо, аби гроші, отримані від прокату в кінотеатрах, дозволили відбити виробничі затрати. За великим рахунком фільми - проекти довжиною 2-3 роки, де основні затрати йдуть 2-3 місяці приблизно через рік після старту проекту, під час зйомок, а більшість прибутку надходить за один місяць під час кінопрокату десь через місяць після "здачі" проекту замовнику. Під ці строки розраховані кредити та їх повернення. Під це розрахована квартальна звітність дистриб’юторів.

На розвинених ринках кінотеатри відраховують дистриб’юторам приблизно 50% від касової виручки. На ринках, що розвиваються може бути по різному, наприклад, у Росії років 15 тому кіномережі залишали собі дві третини виручки. Але зараз таких майже не залишилось, у нас теж 50/50, тому що десь на початку 10-х почали розвиватися конкуренти найбільшої мережі Multiplex. Окремо, як завжди, стоїть Китай, в якому кінотеатри віддають прокатникам іноземних фільмів лише 25% каси.

Незалежні продакшени намагаються відбити гроші вже на етапі продажу прав на світовий прокат фільму, тому що в них, часто-густо 1-3 фільми в портфоліо проектів, тому вони не можуть, як мейджори, в разі чого перекрити нестачу одного фільму прибутком іншого. Є сегмент фільмів, які оминають широкий прокат у кінотеатрах. Там модель, що з крихіток купка виходить: раніше були відеокасети та DVD, зараз VOD-сервіси, проте це далеко не все. Виробники намагаються продати ці фільми авіакомпаніям, мережам готелей, там, де люди вимушені довго чогось очікувати – шиномонтажі, стоматологія. Звісно, кабельні канали.

Ще в фільмах є величезні маркетингові затрати. Для американскьих блокбастерів вони можуть бути $100-150 млн. Навіть для низькобюджетних жахастиків, виробництвом у межах $2 млн., розкрутка буде коштувати $20-25 млн., якщо вони розраховані на широкий кінопрокат. Проте маркетингові затрати зазвичай не враховують у тих, що обов’язково необхідно відбити в кінотеатрах. Маркетингові затрати на рівні «диванних» аналітиків рахуються за рік, а не по проектах. У дистриб’юторів зазвичай є деякий усталений план проектів на рік і ці затрати більш-менш рівномірні. Тому їх зазвичай відбивають від схожих рівномірних надходжень – домашнє відео, ТБ, мерч, ліцензування тощо. Звичайно, що існує управлінський облік, що обчислює фільми як окремі проекти, разом з усіма пов’язаними витратами та надходженнями, проте фільм може отримувати відчутні надходження через роки (колись давно читав, що одноразовий показ хіта типу «Матриця» або «Володар перснів» для українського ТБ коштував приблизно $1 млн.), а кредити треба повертати зараз.

0 Користувачів і 5 Гостей дивляться цю тему.