Автор Тема: Подорожі в умовах воєнного стану - обмін досвідом
 

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Тема присвячена обговоренню подорожей в умовах війни.

Купити реально, але треба робити все дуже швидко, тільки в додатку Укрзалізниці, о 8-й ранку, за 20 днів до дати відправлення. (О 8:30 квитків вже може не бути).

Про цей трюк я чув. Але як бути зі зворотніми квитками? Так сам ловити за 20 днів?

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7626
  • Karma: 5625
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Про цей трюк я чув. Але як бути зі зворотніми квитками? Так сам ловити за 20 днів?
Так, я спробувала, на рендомні дати. Квитки з‘являються на таких самих умовах. Треба встигнути вибрати (додаток іноді крашається через навантаження), квитки бронюються 15 хвилин протягом котрих треба зробити платіж. Я дійшла до оплати і видалила квитки з кошика.
The best is yet to come.

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3265
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
https://lowcost.ua/uz-przemysl-suspend/?fbclid=IwAR3Wyd6B4kE0edLPZkV9WsVUMJHZeZx9doPtYSck95PZmGS9MsrGTbsWvF0

Цитувати (виділене)
Укрзалізниця повідомила про зміну розкладу руху певних потягів до у зв’язку із початком ремонту залізничної інфраструктури в польському Перемишлі. Тимчасові зміни торкнутися потягів із з міст України в Перемишль, водночас українська залізнична компанія додасть ще один потяг на напрямку Київ – Хелм.
Cпойлер
Отож, з 8 вересня варто очікувати наступних змін у курсуванні потягів до Перемишля:
поїзди №89/90 Київ — Перемишль та №73/74 Харків — Перемишль (відправленням з Києва та Харкова) будуть скасовані на період з 7 вересня до 6 жовтня.
по п’ятницях та суботах протягом «місяця ремонтів» у Польщі (тобто відправленням із Києва 7-8, 14-15, 21-22 вересня) збережеться курсування лише двох поїздів Інтерсіті+:
діючого №705/706 Київ — Перемишль;
нового №707/708 Київ — Перемишль (відправлення з Києва 22:17, Перемишль 06:23, зворотно з Перемишля об 11:15, прибуття до Києва о 20:41).
у зазначені 6 днів поїзди №53/54 Київ — Перемишль, №89/90 Київ — Перемишль, №31/32 Запоріжжя — Перемишль, №35/36 Одеса — Перемишль, №73/74 Харків — Перемишль, №715/716 Київ — Перемишль будуть скасовані.
поїзди №54 Перемишль — Київ та №36 Перемишль — Одеса:
№54 Перемишль — Київ відправлятиметься з Перемишля о 13:45 (замість 20:28) та прибуватиме до Києва о 05:34 (замість 09:00).
№36 Перемишль — Одеса відправлятиметься о 13:45 (замість 20:28) та прибуватиме до Одеси о 08:10 ранку.
Натомість вже з 3 вересня УЗ призначає новий поїзд №119/120 Київ — Хелм. Він стане вже третім щоденним поїздом до надзвичайно популярного Хелма.

Нагадуємо, що квитки на польський напрямок продаються на 20 діб наперед, нова дата відкривається о 08:00 щоранку (окрім Варшави, яка «стартує» окремо о 09:00) та продаються тільки в мобільному додатку компанії.

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Пробуйте ще у 8.20-8.25, якщо не встигли сразу. Повертаються квітки, які не викуплені за 15 хвилин.
Та ще за 2 доби до відправлення у системі з'являються ти квітки, що повертаються через каси.
Not all those who wander are lost

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Я на все це забила і їжджу автобусом. Так, деякий ризик, але для мене є й переваги. Одна з яких - майже не треба робити пересадок. Деякі взагалі їдуть прямо до аеропорту, що вирішує багато питань.
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Я на все це забила і їжджу автобусом. Так, деякий ризик, але для мене є й переваги. Одна з яких - майже не треба робити пересадок. Деякі взагалі їдуть прямо до аеропорту, що вирішує багато питань.

Так, але більше доби їхати, ще й у спеку - ну його нах. Я і раніше автобуси не любив, а після нещодавнього сумного у всіх сенсах досвіду (я терміново повертався з Хорватії на поховання мами, а потім їхав назад) тепер я їх НЕНАВИДЖУ. :smilie9:

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Я на все це забила і їжджу автобусом. Так, деякий ризик, але для мене є й переваги. Одна з яких - майже не треба робити пересадок. Деякі взагалі їдуть прямо до аеропорту, що вирішує багато питань.

Так, але більше доби їхати, ще й у спеку - ну його нах. Я і раніше автобуси не любив, а після нещодавнього сумного у всіх сенсах досвіду (я терміново повертався з Хорватії на поховання мами, а потім їхав назад) тепер я їх НЕНАВИДЖУ. :smilie9:
До Варшави десь 16 годин, то не доба. Кудись далі - то так, доба. Але якщо подивитись, скільки втрачається часу на пересадки, та ще й купівлю квитків, розуміння, як куди коли треба їхати, ще й речі за собою тягати, то отак сіла й забила на все. Я ще купила собі спеціальну клаву під мобілку, тому можу дозволити їхати та працювати. Це, звісно, не в Екселі сидіти, але набивати якісь тексти, до яких раніше руки не доходили - то навіть за досягнення! Встигаєш на всі листи повідповідати! Коротше, розумію, що це чисто індивідуально, але коли така дурня з квитками на поїзд, то для мене автобус - дуже добра альтернатива.
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
До Варшави десь 16 годин, то не доба.

Я саме про поїздку Київ-Варшава і кажу. 12 часов на кордоні і 25 годин загалом у дорозі. Можливо, мені так "пощастило", але всі кажуть, що автобуси - це лотерея. Крім того, з моїми габаритами в автобусі тупо некомфортно, нормально сісти неможливо. Єдині переваги автобуса це те, що їдеш звідки потрібно куди потрібно і квитки можна купити в останній момент.

До речі, виглядає так, що на вересень із залізничними квитками до Польщі стало краще. Так, зручні поїзди треба ловити о 8 ранку, але на пару дивних поїздів у мобільному додатку квитки продаються вільно. Дивних, тому що один з них - нічний "Інтерсіті" Київ-Пшемисль, а інший - денний спальний до Київ-Хелм. Я мабуть обрав би денний спальний, у ньому хоч полежати можна. :)

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
До Варшави десь 16 годин, то не доба.

Я саме про поїздку Київ-Варшава і кажу. 12 часов на кордоні і 25 годин загалом у дорозі. Можливо, мені так "пощастило", але всі кажуть, що автобуси - це лотерея. Крім того, з моїми габаритами в автобусі тупо некомфортно, нормально сісти неможливо. Єдині переваги автобуса це те, що їдеш звідки потрібно куди потрібно і квитки можна купити в останній момент.

До речі, виглядає так, що на вересень із залізничними квитками до Польщі стало краще. Так, зручні поїзди треба ловити о 8 ранку, але на пару дивних поїздів у мобільному додатку квитки продаються вільно. Дивних, тому що один з них - нічний "Інтерсіті" Київ-Пшемисль, а інший - денний спальний до Київ-Хелм. Я мабуть обрав би денний спальний, у ньому хоч полежати можна. :)
Так, додали поїздів та вагонів, то стало краще. Ну й так, все дуже сильно залежить від того, кому як щастить і в кого які особливі властивості...  :unknown: Між іншим, знайшла загальну інструкцію:  http://lowcostavia.com.ua/uz-pl-yak-kupyty-kvytky-na-poyizdy-v-polshu/
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7626
  • Karma: 5625
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Таке. Виявилося, що на вокзалі Warszawa Wschodnia (куди приїздить київський потяг) немає обмінників :). Чоловік пів години блукав, знайшов один зачинений. Тож, якщо потрібні готівкові злоті, варто потурбуватися заздалегіть.
The best is yet to come.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
З мого невеликого досвіду, то до Пшемисля (зі Львова) варто їхати потягом. Мабуть, так само й з Києва до Варшави, якщо вагон спальний.
Із Пшемисля навсюди їдуть польські "Інтерсіті". Зручний розклад, і не дуже дорого.
Я так думаю, що нічні потяги Лв - Пшм Інтерсіті якраз пустили для того, щоб люди потрапили в аеропорти Кракова чи Варшави.


Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Тож, якщо потрібні готівкові злоті, варто потурбуватися заздалегідь.
Ще варто розміняти паперові гроші на монети. У Польщі - для проїзду в транспорті.
Можливо, у інших країнах Європи теж є якісь нюанси перебування і поїздок у міському транспорті, тож поділіться, пліз!


Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Ще хочу сказати, що поїздка у автобусі і в потягах Інтерсіті мало чим відрізняється.
Якщо пріоритет туалету, то краще потяг. Якщо залежить на "вчасно поїсти" - то автобус.
Мій досвід дуже маленький  :pardon:
А назад, в Україну, краще їхати потягом Пшемисль - Львів, бо він лежачий  :smilie5:

Offline Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6878
  • Karma: 3797
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
Можливо, у інших країнах Європи теж є якісь нюанси перебування і поїздок у міському транспорті, тож поділіться, пліз!
Можу розповісти про Болгарію, якщо комусь цікаво.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Стосовно купівлі квитків через додаток Укрзалізниці. Як уже було сказано, квитки треба ловити за 20 днів. Але це з урахуванням поточного дня. Наприклад, сьогодні відкрилося 11 вересня.

Тож, якщо потрібні готівкові злоті, варто потурбуватися заздалегіть.

У моїй єбічній епічній подорожі злоті знадобилися лише в туалеті на кордоні.:) А так усюди обходився карткою. До речі, стосовно карток. Обмеження НБУ для розрахунків за кордоном - 100 тис. грн на місяць на особу. Усе, що вище, блокується. Враховуйте це, якщо очікуються великі витрати, наприклад, на оренду житла.

Offline AVI

  • *****
  • Повідомлень: 1901
  • Karma: 2472
  • Стать: Чоловіча
Обмеження НБУ для розрахунків за кордоном - 100 тис. грн на місяць на особу.
На особу чи на картку?

Offline Santia

  • **
  • Повідомлень: 53
  • Karma: 31
На особу чи на картку?

На картку, здається. Я розподіляла гроші на 4 картки різних банків та знімала готівку на оплату оренди.

До речі, якщо плануєти знімати готівку з української карти у Польщі у банкоматі, за кожне зняття - комісія 19 злотих. 

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
На особу чи на картку?
На особу, якщо картки одного банку. Якщо картки різних банків - хйз. Можливо і пройде.

Offline Santia

  • **
  • Повідомлень: 53
  • Karma: 31
Якщо картки різних банків - хйз. Можливо і пройде.

Обмеження на зняття готівки в еквіваленті 12500 гривень на тиждень точно можна обійти таким чином. Я обходила.

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1272
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Також можу поділитися досвідом про перетин кордону чоловіком з інвалідністю. Група не має значення. Окрім закордонного паспорта потрібно лише пенсійне посвідчення, яке має бути зареєстроване в "Дії". Пенсійне посвідчення перевіряють у базі і потім окремо ще фотографують паспорт разом із посвідченням. На польскому кордоні посвідчення ще й розглядали в лупу на предмет підробки (як виявилося, там є мікротекст). На угорському лише перевіряли у базі і фотографували.
Також про всяк випадок брав із собою військовий квиток з відміткою про виключення з обліку (ще у 2015 році), але жодного разу не спитали нічого, окрім пенсійного.

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3265
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Можливо, у інших країнах Європи теж є якісь нюанси перебування і поїздок у міському транспорті, тож поділіться, пліз!
У нас нещодавно стало можливо розраховуватись в транспорті просто карткою не пройшло й десяти років . Пишуть, що іноземні картки Maestro, V PAY, Mastercard, Visa теж працюють.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
До речі, якщо плануєти знімати готівку з української карти у Польщі у банкоматі, за кожне зняття - комісія 19 злотих. 
ОООО! Ні, я тільки в магазинах розплачувалась. Дякую за застереження!

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3265
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
До речі, якщо плануєти знімати готівку з української карти у Польщі у банкоматі, за кожне зняття - комісія 19 злотих.
ОООО! Ні, я тільки в магазинах розплачувалась. Дякую за застереження!

4 євро тут в ці вихідні було. Приблизно так само, здається.

Offline Rumor

  • *****
  • Повідомлень: 2273
  • Karma: 2245
Это общее правило, но может кто-то не знает. Если платить картой в Польше, то он предлагает заплатить либо в оригинальной валюте, либо в злотых. Если платишь в оригинальной, то конвертация идет по курсу своего банка. Если в злотых, то по курсу магазина.
Update, все конечно наоборот, простите. В злотых надо платить, а не в своей валюте.
« Останнє редагування: Серпень 24, 2023, 15:57:26 від Rumor »

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Это общее правило, но может кто-то не знает. Если платить картой в Польше, то он предлагает заплатить либо в оригинальной валюте, либо в злотых. Если платишь в оригинальной, то конвертация идет по курсу своего банка. Если в злотых, то по курсу магазина.
Так і є. В магазинах пропонують натиснути відповідну натискачку  :grin:

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2804
  • Стать: Жіноча
Обмеження НБУ для розрахунків за кордоном - 100 тис. грн на місяць на особу.
На особу чи на картку?
на вci гривневi картки одного банку сумарно
але цi 100 тис це тiльки безготiвковi
плюс максимум 12,5 тис на тиждень можна зняти в банкоматах

це Приват, не знаю чи мають вони можливicть вiдстежувати цей лiмiт по карткам рiзних банкiв

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Якщо залежить на "вчасно поїсти" - то автобус.
В тому потязі, що я їхала, Перемишль-Берлін, був вагон-ресторан, із справжньою їжею.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Мені мало що є сказати щодо подорожі потягами та автобусами, бо в основному їздимо автівкою, але через кордон з Польщею я не поїду більше ніколи. 10 годин й те з урахуванням, що нам поступилися місцем в черзі (нам знайомі, а взагалі-то там це цілий бізнес). Без цього було б годин 15. Й це ще нам казали «повєзло», бо деякі стоять й 20 годин й добу.
На Паланці теж бувають черги, але 2-3 години то ми вже вважаємо за «довго стояли».
Тобто я до чого, подорожуючи автівкою чи автобусом, треба себе морально готувати до такого терміну очікування й планувати свої подальші дії з урахуванням того, що на кордоні можно провести невизначений час.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Щодо виїзду чоловіків з інвалідністю - в нас все проходить так само, як написав Роман. Пенсійне посвідчення, де вказано, що видано через інвалідність, та й все. Хоча про всяк випадок чоловік бере з собою й оті виписки медичної комісії й воєнік, але ще жодного разу не знадобилися.
Днями виїджав знайомий військовий, який «списався» через півтора року через хворобу батька. Його не випустили, бо в батька не було вказано в документах «потребує супроводу та/або догляду» (для 2 групи це обовʼязково).

Також про всяк випадок - інваліди 1 групи та 2 групи (якщо в них вказано в документах ото, про що писала вищче) та супроводжуючи особи проходять кордон поза чергою.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Корисні посилання для перевірки стану черг на кордоні:

https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon - Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.
Кілка разів на добу вони дають більш-менш дійсну інформацію про кількість автівок на автобусів на ПП та приблизний термін очікування

https://t.me/kolejki_granica_PL_UA - тг канал Чергі на кордоні PL-UA (також є аналогічні тг канали по кожному пункту пропуску окремо). Стосується кордону з Польщею.
В режимі реального часу люди пишуть про ситуацію на кордоні - черги, перерви, швидкість прохождення
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.