Автор Тема: Наука и техника
 

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9122
  • Karma: 5433
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Наука и техника
« Reply #2580 : Серпень 02, 2020, 22:55:49 »
Шота долга их из корабля выковыривают. Мы на Чёрном море с рапанами быстрее как-то решали.
Там компоненты топлива для орбитальных маневров весьма токсичны - от их следов очищают...
Homo homini felis est.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4647
  • Karma: 3531
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Наука и техника
« Reply #2581 : Серпень 06, 2020, 14:04:36 »
З'явилася стаття Приватний космос: як ми до цього прийшли і чому Маск тут не перший. Початок:
Цитувати (виділене)
Багато хто вважає, що приватний космос почався з Ілона Маска, а до нього це було справою виключно державною. Насправді ж, історія приватного космосу майже настільки ж тривала, як і державного: перший аматорський космічний апарат OSCAR I було запущено 12 грудня 1961 року, а першій комерційний Telstar 1 — 10 липня 1962 року. Перший був виведений на орбіту першим в історії попутним запуском (тобто на додачу до основного навантаження). Другий був виведений першим в історії запуском, замовленим і оплаченим приватною компанією.

Державний космос
Взагалі, чітку межу між державним і приватним космосом провести досить складно. Так склалося, що у США немає державних підприємств, а у СРСР не було приватних. Тому, вся космічна техніка американського виробництва була розроблена і виготовлена приватними компаніями, а вся техніка радянського виробництва — державними, бо інших просто не було. Різниця полягає фактично лише у двох питаннях: хто оплачує розробку і хто визначає загальний вигляд і вимоги до техніки.

Тут я очікую хвилю збурення і криків: “А як же NASA?!” А NASA — це організація, яка займається насамперед дослідженнями. Для неї визначені 4 стратегічні мети:

Розширювати знання людства через наукові відкриття
Розширювати присутність людства у далекому космосі і на Місяці для стійкого довгострокового освоєння та використання (космосу)
Відповідати на виклики нації та стимулювати економічне зростання
Оптимізувати можливості та операції
Як бачите, тут немає ані “керівництва підприємствами космічної галузі”, ані “розроблення космічної техніки”, ані чогось ще промислово-орієнтованого. Натомість, NASA визначає тактико-технічне завдання на основні характеристики космічної техніки, а розробляють її вже приватні компанії.

В якості прикладу класичного “державного космосу” розглянемо місячну програму США (Apollo, не Artemis). Загальні характеристики ракети Saturn V, яка доставила людину на Місяць, були визначені тодішнім адміністратором NASA Вернером фон Брауном, але всі її основні вузли розроблялися підрядниками: I ступінь — Boeing, II ступінь — North American(зараз частина Boeing), III ступінь — Douglas (зараз теж частина Boeing). Що стосується самого космічного апарату Apollo, командний та службовий модулі розроблялися NorthAmerican, а місячний модуль — Grumman (зараз частина Northrop Grumman). Лунні ровери були розроблені Boeing. Окремі центри NASA (переважно JPL) брали участь в якості науково-дослідних установ.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26271
  • Karma: 20575
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Наука и техника
« Reply #2582 : Серпень 06, 2020, 23:45:30 »
Загальні характеристики ракети Saturn V, яка доставила людину на Місяць, були визначені тодішнім адміністратором NASA Вернером фон Брауном, але всі її основні вузли розроблялися підрядниками
А. ©
Ну тогда весь космос кроме совка частный. Расходимся.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35601
  • Karma: 23487
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2583 : Серпень 15, 2020, 21:24:07 »
Наука і техніка!

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4647
  • Karma: 3531
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Наука и техника
« Reply #2584 : Вересень 04, 2020, 08:42:10 »
[/facebook]
Wehi.tv сделали анимацию (очень наглядную и яркую про то, как происходит передача ДНК, деление клеток, как работает РНК и т.д.)

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12634
  • Karma: 6461
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Наука и техника
« Reply #2585 : Вересень 15, 2020, 22:11:58 »
Один из претендентов на место Патона. Даже не знаю, что сказать.  :kos:
Я приветствую нестандартное мышление, но здесь, по-моему, перебор.

«Меня поражает тупоумие стандартной классической науки». Академик Гончарук, кандидат в президенты НАН
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Online vs

  • *****
  • Повідомлень: 2439
  • Karma: 2447
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2586 : Вересень 15, 2020, 22:36:09 »
Один из претендентов на место Патона. Даже не знаю, что сказать.  :kos:
Я приветствую нестандартное мышление, но здесь, по-моему, перебор.

«Меня поражает тупоумие стандартной классической науки». Академик Гончарук, кандидат в президенты НАН

з коментів

Цитувати (виділене)
Ну, то есть, самое любопытное — это то, что наговорил всю эту ахинею академик Гончарук, а стыдно при этом почему-то мне.

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9122
  • Karma: 5433
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Наука и техника
« Reply #2587 : Вересень 15, 2020, 23:02:39 »

з коментів

Цитувати (виділене)
Ну, то есть, самое любопытное — это то, что наговорил всю эту ахинею академик Гончарук, а стыдно при этом почему-то мне.


Страшне інше: якщо це академік, то його ж обирали на зборах академиків...  :shok: Тобто вони вже готові...  :(
Homo homini felis est.

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Наука и техника
« Reply #2588 : Вересень 16, 2020, 00:27:39 »
Один из претендентов на место Патона. Даже не знаю, что сказать. 
Я приветствую нестандартное мышление, но здесь, по-моему, перебор.
Эээ... А может это стёб, а? :shok:
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12634
  • Karma: 6461
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Наука и техника
« Reply #2589 : Вересень 16, 2020, 08:24:05 »
Эээ... А может это стёб, а?
В двух частях? Не думаю.
Для стёба было достаточно пару первых абзацев опубликовать.  :smilie5:
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4647
  • Karma: 3531
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Наука и техника
« Reply #2590 : Вересень 16, 2020, 09:00:52 »
Один из претендентов на место Патона. Даже не знаю, что сказать. 
Я приветствую нестандартное мышление, но здесь, по-моему, перебор.
Эээ... А может это стёб, а? :shok:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3396496663707200
Начало:
Цитувати (виділене)
Сьогодні мені в стрічку принесло інтерв’ю директора Інституту колоїдної хімії та хімії води імені А.В. Думанського НАН України, академіка-секретаря Відділення хімії НАН України, члена Президії НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, доктора хімічних наук, академіка НАН України Владислава Володимировича Гончарука (ні, не родич). Як писав класик, статечна людина, член палати лордів, і посідає далеко не останню роль в НАН України. Достатньо сказати, що він є одним з п’яти кандидатів на посаду Президента НАН України.

Однак його інтерв’ю, опубліковане у маловідомому латвійському науково-популярному журналі “Граніт науки” (https://un-sci.com/…/menya-porazhaet-tupoumie-standartnoj-…/), викликало в наукових і навколонаукових колах України, зокрема серед інших членів Президії НАН України, м’яко кажучи, неоднозначну реакцію.

Одразу зауважу, що авторитетність журналу досить сумнівна, тому стверджувати, що інтерв’ю викладено дослівно, я не можу. Тим не менш, з пісні слів не викинеш. Думаю, слова про “Божу благодать” журналісти навряд чи дописали від себе.

Справа в тому, що академік Гончарук, відомий насамперед роботами в галузі очистки та підготовки води, взявся — ні багато ні мало — пояснювати устрій Всесвіту, Сонячної системи, планет і Землі. Зокрема, якщо вірити інтерв’ю, цей заслужений діяч науки і техніки стверджує, що вік Землі не перевищує 15 тисяч років, піраміди (не уточнюючі які саме — єгипетські чи, можливо, південноамериканські) були побудовані у 9-му тисячоріччі, швидкість світла змінна, вуглекислий газ можна перетворити на нафту, а зменшення концентрації дейтерію у воді робить її непридатною для пиття. Яке ж джерело всіх цих неймовірних відкриттів? Божествене откровіння, явлене увісні: “Он мне вложил в голову ночью, Бог. Около года назад. (...) Я вам могу сказать, кто построил пирамиды. Да-да, я позавчера об этом узнал. Бог! И сделал он это во время Великого Потопа. Это было 9-е тысячелетие. В понедельник народ совокуплялся, развращался, а на девятый день Богу это надоело и он выгнал Адама с Евой. (...) Единственное, что я не понимаю – это причина, по которой в мире существует Сфинкс. О нём много предположений, но толком пока точно не знает. Больше нигде на планете сфинкса нет, только в Египте. Мне даже статуэтку подарили с таким вызовом: разгадай.”

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9122
  • Karma: 5433
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Наука и техника
« Reply #2591 : Вересень 16, 2020, 09:26:06 »
В этом горячечном бреде с религиозной подоплекой радует многое...
Какой народ совокуплялся чтоб Адама с Евой (все два человека) выгнали?  :grin:
Homo homini felis est.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4647
  • Karma: 3531
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Наука и техника
« Reply #2592 : Вересень 16, 2020, 09:29:40 »
ССылка на продолжение банкета интервью.
https://un-sci.com/ru/2020/09/15/28761/?fbclid=IwAR2ETRg8QFtszGFu6GVlR5CGf9fmPhrFg7i_74q5CqHdsx2jpLn_Qajee9k

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7622
  • Karma: 5618
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Re: Наука и техника
« Reply #2593 : Вересень 16, 2020, 09:31:32 »
В этом горячечном бреде с религиозной подоплекой радует многое...
Какой народ совокуплялся чтоб Адама с Евой (все два человека) выгнали?  :grin:
Сфинксовый народ же. А пострадали Адам с Евой. Вот и разгадка. Скоро он этих сфинксов разъяснит.
The best is yet to come.

Offline Юльчча

  • *****
  • Повідомлень: 4007
  • Karma: 2538
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Наука и техника
« Reply #2594 : Вересень 16, 2020, 10:14:45 »
Это он что-то забористое принял. "Около года назад". До сих пор под впечатлением.

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9122
  • Karma: 5433
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Наука и техника
« Reply #2595 : Вересень 16, 2020, 19:11:11 »
Вот там автор не поленился м сделайл дайджест перлов кандидата в самые главные академики  :scare3:
Не для слвбонервных  :f1:
https://site.ua/khavryuchenko.oleksiy/31071-mrakobesy/
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35601
  • Karma: 23487
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2596 : Вересень 19, 2020, 22:34:23 »
Цитувати (виділене)
команда фотографів зробила 528 кадрів «Нічного дозору» і на основі цього матеріалу створила цифрову копію картини. Її розмір оцінюється в 44,8 гігапікселів
ЗИ: Крутити коліщатком мишки.
http://hyper-resolution.org/view.html?fbclid=IwAR0i00Nn6_-8KgCNr1afyAJa_E9zOJvKEjZfvg2hxkpoICBtQGyQv_0XzQ8&pointer=0.262,0.000&r=0.0000,0.1106,1.0000,0.6994&i=Rijksmuseum/SK-C-5/SK-C-5_VIS_20-um_2019-12-21

Offline AVI

  • *****
  • Повідомлень: 1899
  • Karma: 2470
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2597 : Вересень 20, 2020, 09:31:38 »
Цитувати (виділене)
команда фотографів зробила 528 кадрів «Нічного дозору» і на основі цього матеріалу створила цифрову копію картини. Її розмір оцінюється в 44,8 гігапікселів
ЗИ: Крутити коліщатком мишки.
http://hyper-resolution.org/view.html?fbclid=IwAR0i00Nn6_-8KgCNr1afyAJa_E9zOJvKEjZfvg2hxkpoICBtQGyQv_0XzQ8&pointer=0.262,0.000&r=0.0000,0.1106,1.0000,0.6994&i=Rijksmuseum/SK-C-5/SK-C-5_VIS_20-um_2019-12-21
Помню в 80-е в "Науке и жизни" была статья о том, что Эрмитаж собирается оцифровать самые ценные полотна с помощью оборудования от Truevision (разрешение PAL). Подробностей и продолжения темы, к сожалению, не было.
Ну за 30 с лишним лет прогресс немного продвинулся.
Хотя гигапиксельное фото Гранд-Каньона было сделано уже лет 20 как.

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9122
  • Karma: 5433
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Наука и техника
« Reply #2598 : Вересень 20, 2020, 12:48:39 »
Цікаво, а доповнення до тієї гіга-фотографії не зроблять? Там в сусідноьму залі музею висить невеличка копія, вся цінність якої в тому, що була написана з ще НЕ обрізаної (а її колись давно таким чином зменшили, бо не влазила на призначене місце) картини.
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35601
  • Karma: 23487
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2599 : Жовтень 02, 2020, 13:53:22 »
Історія зі щасливим кінцем. Датчики в дії.

Offline Etobicoke Resident

  • ****
  • Повідомлень: 313
  • Karma: 57
Re: Наука и техника
« Reply #2600 : Жовтень 02, 2020, 15:03:16 »
І що робити з тим не зораним куском поля?

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35601
  • Karma: 23487
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2601 : Жовтень 02, 2020, 15:10:45 »
І що робити з тим не зораним куском поля?
Все. Капець йому.
ЗИ: Я б там посадив деревце. Яблоньку. Чи грушку.

Offline Etobicoke Resident

  • ****
  • Повідомлень: 313
  • Karma: 57
Re: Наука и техника
« Reply #2602 : Жовтень 02, 2020, 20:24:43 »
Ага насадити дерев рандомно в полі і потім садити і збирати урожай вручну.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35601
  • Karma: 23487
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2603 : Жовтень 02, 2020, 20:56:44 »
Ага насадити дерев рандомно в полі і потім садити і збирати урожай вручну.
Та я пожартував. Я ж написав, що історія з щасливим кінцем. Насправді водій спас цей шматок поля, бо вчасно замітив цю гнусну птицю, виліз з трактора, улумпесив її шкворнем по голові, а яйця забрав додому і зажарив у смашну яєшню на сальці і з цибулькою. Його дітлахи хлопали у долоньки і кричали - Принеси ще татку, ще!!
...І жили вони довго і щасливо.

Offline Etobicoke Resident

  • ****
  • Повідомлень: 313
  • Karma: 57
Re: Наука и техника
« Reply #2604 : Жовтень 03, 2020, 04:27:21 »
А чого птицю додому не забрав. З неї був би нормальний бульйон.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35601
  • Karma: 23487
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2605 : Жовтень 03, 2020, 09:10:48 »
А чого птицю додому не забрав. З неї був би нормальний бульйон.
Птиця червонокнижна, тому епізоди з її участю цензуровані. Навіть відмості про її стан після зустрічі зі шкворнем табуйований. Хоча, якщо людина може читати між рядків, вона зрозуміє, що мали на увазі діточки, коли несамовито волали красномовне: "Принеси ще татко, ще!!!"(с). Ну, не про яєшню ж, єйбо.  :sneaky:

Offline AVI

  • *****
  • Повідомлень: 1899
  • Karma: 2470
  • Стать: Чоловіча
Re: Наука и техника
« Reply #2606 : Жовтень 07, 2020, 20:09:44 »
Top 5 UNREAL Micro Robots

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4647
  • Karma: 3531
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Наука и техника
« Reply #2607 : Жовтень 13, 2020, 16:47:56 »
Сигнал от ТМ?
Excess electronic recoil events in XENON1T
https://journals.aps.org/prd/abstract/10.1103/PhysRevD.102.072004

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Наука и техника
« Reply #2608 : Жовтень 13, 2020, 22:46:21 »
Сигнал от ТМ?
Excess electronic recoil events in XENON1T
https://journals.aps.org/prd/abstract/10.1103/PhysRevD.102.072004
А можно как-то более-менее популярно растолковать?
Если бы было по английски, но популярно, или не совсем популярно, но по русски или украински, я бы возможно и понял. А когда всё вместе - не получается.
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Наука и техника
« Reply #2609 : Жовтень 14, 2020, 01:01:38 »
детектирование темной материи?..
Не, ну это я как-то смог понять. Но хотелось бы чуть более развёрнуто - как именно детектировали? И что стало понятней (если стало)?
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.