Автор Тема: Українська політика
 

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12646
  • Karma: 6464
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Українська політика
« Reply #14100 : Квітень 06, 2021, 13:01:06 »
Совки это ж не только дремучие, необразованные люди... И, кстати, это не ругательство...

Это просто люди которые потеряли/забыли свою идентичность. Есть термин манкурты, но он тоже носит негативную коннотацию.
Забыл упомянуть космополитов безродных. Они при Сталине ваще врагами народа были.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14101 : Квітень 06, 2021, 13:05:05 »
Совки это ж не только дремучие, необразованные люди... И, кстати, это не ругательство...

Это просто люди которые потеряли/забыли свою идентичность. Есть термин манкурты, но он тоже носит негативную коннотацию.
Забыл упомянуть космополитов безродных. Они при Сталине ваще врагами народа были.
При Сталіні ворогами були ті, кого він призначав особисто. І рівно стільки, скільки це йому було потрібно.

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14102 : Квітень 06, 2021, 13:12:07 »
Забыл упомянуть космополитов безродных. Они при Сталине ваще врагами народа были.

Да, только это случилось сильно потом... А начиналось все с уничтожения национальных элит.

И да, космополитом быть в принципе неплохо... в вакууме. А в реальности это просто производная от того планктона вся функция которого сводится к жрать и срать...

В этом в принципе криминала никакого нет, но возникает вопрос - если тебя не волнует проблема самоидентификации и языка, то из за чего такие нервы? Живи себе вне времени и пространства в свое удовольствие, какое тебе дело до того что кого то это проблема волнует и считается важной...

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12646
  • Karma: 6464
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Українська політика
« Reply #14103 : Квітень 06, 2021, 13:18:26 »
то из за чего такие нервы? Живи себе вне времени и пространства в свое удовольствие...
Нервы я наблюдаю здесь, на форуме. Некоторые даже периодически в бан улетают.
А я буду продолжать наслаждаться жизнью "вне времени и пространства".  :smilie5:
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14104 : Квітень 06, 2021, 13:19:52 »
Нервы я наблюдаю здесь, на форуме. Некоторые даже периодически в бан улетают.

Мир прекрасен и удивителен... а главное разнообразен...  :grin:

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14105 : Квітень 06, 2021, 13:21:43 »
Одобряю!

Цитувати (виділене)
Президент Владимир Зеленский назвал вступление в НАТО единственным путем к окончанию войны в Донбассе

Offline Даяна

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 10990
  • Karma: 5799
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Українська політика
« Reply #14106 : Квітень 06, 2021, 13:27:51 »
Накал нынешней дискуссии я могу объяснить лишь раздражающим фактором России. Не повезло нам с соседом.
Вот и тянет отгородиться любыми доступными способами.
Насправді, перемагає сильніший. І тут вже наводили приклад Біларусі. Або ми (умовні в межах країни) заговоримо українською, або вона помре. Мені нашу мову шкода на фізичному рівні і стає погано від думки про те, що вона може зникнути. Тому обираю зменшення (насправді тимчасове, хоча й розтягнуте на довгий термін) свого особистого комфорту і намагаюсь якось збільшувати україномовне коло.
Cпойлер
Коли почала у мережі спілкуватися українською в мене відвалилося десь 70% постів, бо не в змозі була сформулювати так як російською. Зараз потроху ситуація виправляється.
Нарешті МВФ перетерли із Кабміном
В Борисполі сідає два борта із кокаїном

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14107 : Квітень 06, 2021, 13:35:36 »
намагаюсь якось збільшувати україномовне коло.

Ось, тобі має допомогти... але більше нікому не показуй... 

Робиш якусь дурну та нудну роботу та маєш з того задоволення... :smile7:

Cпойлер


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23508
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14108 : Квітень 06, 2021, 13:44:27 »
Одобряю!

Цитувати (виділене)
Президент Владимир Зеленский назвал вступление в НАТО единственным путем к окончанию войны в Донбассе
Найкращий Презедент України!!!!  :super:

Online Чиби

  • *****
  • Повідомлень: 14736
  • Karma: 9219
  • Стать: Жіноча
  • Disce pati
Re: Українська політика
« Reply #14109 : Квітень 06, 2021, 14:17:41 »
Даже так? И многие у нас на форуме сделали этот шаг?
Понятия не имею. Мои слова были обращены к конкретному человеку в ответ на конкретное высказывание. Потому что я слишком хорошо помню беседы с Супримом на ФЭРе в 2014 году -- в таком же духе и примерно с тем же смыслом.

Что же касается того, что еще должны сделать русскоязычные, -- ничего. Должны знать государственный язык и уметь на нем изъясняться. Больше никто ничего требовать не имеет права.
Но есть одно но. Мы так или иначе оказались в ситуации, когда язык является не просто одним из важных элементов, он фактически составляет значительную часть фундамента государства. Именно поэтому языковой вопрос так усердно педалируется агрессором. Максимальное распространение и использование украинского языка на сегодняшний день -- это вопрос не столько самоидентификации нации, сколько ее безопасности. В идеале, в далеком прекрасном будущем украинский должен превалировать во всех сферах жизни, а русский должен стать именно что языком нацменьшинства, как армянский, например. Это процесс эволюционный и очень длительный, однако в нашей ситуации налицо нехватка времени. И каждый из нас, лично, может пойти по одному из всего трех путей: в меру своих сил способствовать ускорению этого процесса, способствовать его замедлению или самоустраниться -- пусть идет как есть. И каждый волен свой путь выбирать сам, в соответствии с собственными принципами и приоритетами, у нас пока еще свободная страна.

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9503
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Re: Українська політика
« Reply #14110 : Квітень 06, 2021, 14:27:27 »
Може атаман Сірко розмовляв російською і саме тому вдарив по союзнику?
Я сильно подозреваю, что атаман разговаривал по польски. Возможно, по-татарски. Тогда, насколько мне известно, не было современного русского или же украинского языка.

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1725
  • Karma: 845
Re: Українська політика
« Reply #14111 : Квітень 06, 2021, 14:31:43 »
Я сильно подозреваю, что атаман разговаривал по польски. Возможно, по-татарски. Тогда, насколько мне известно, не было современного русского или же украинского языка.
а сучасні польська й татарська були?

саме смішне шо руська мова тоді була, переважна частина населення ВКЛ нею розмовляли, її ще староукраїнською називають зараз

а от хулі русскій язик називається руською мовою як шо насправді це російська

і вобще австро-угорським генштабом тхне
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Leo_need

  • *****
  • Повідомлень: 9503
  • Karma: 1576
  • Стать: Чоловіча
  • Україна, м.Київ
Re: Українська політика
« Reply #14112 : Квітень 06, 2021, 14:34:37 »
а сучасні польська й татарська були?
Тут хватает филологов, спроси у них. Мне не нравятся гопнические манеры.

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1725
  • Karma: 845
Re: Українська політика
« Reply #14113 : Квітень 06, 2021, 14:37:25 »
Тут хватает филологов, спроси у них. Мне не нравятся гопнические манеры.
а мені не подобається пихатість, манірність й зверхність
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9128
  • Karma: 5436
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Українська політика
« Reply #14114 : Квітень 06, 2021, 14:43:19 »
а сучасні польська й татарська були?
Були - є значна кількість документів. З українською складніше. А от стандартної російської не було (церковнослов'янські "ізводи" сюди тулити не треба) - саме тому Петро Перший насаджував "канцелярит", бо потрібно було хоча б надійне листування чиновників.
Homo homini felis est.

Offline Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7463
  • Karma: 3770
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14115 : Квітень 06, 2021, 15:01:54 »
Сучасна польська мова в 17 столітті. Це сильно.
Ні, я легко повірю, що тогочасна польська мала набагато більший корпус текстів, була краще кодифікована й таке інше. Але лексично вона дуже далека від сучасної. Граматично скоріш за все відмінностей теж вистачало.


Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8284
  • Karma: 3325
Re: Українська політика
« Reply #14116 : Квітень 06, 2021, 15:19:19 »
Cпойлер Коли почала у мережі спілкуватися українською в мене відвалилося десь 70% постів, бо не в змозі була сформулювати так як російською. Зараз потроху ситуація виправляється.
Cпойлер
Одного разу, давненько, ще до війни, ми з тобою "зіткнулись" на мовному полі, тоді моя письмова україська буда на моєму найвищому рівні, я тільки що закінчила рецензію на книгу українського прозвїка і докоряла відомій українській журналістці, що вона пише російською, ти ж тоді на форумі писала виключно російською і закинула мені, що не слід так відверто вихвалятися... Тобто, як на сьогодні ми з тобою помінялися місцями - коротке повідомлення я ОК українською, але щось серйозніше  - складно, тому російською. До чого це я? Просто пригадалося.
[/quote]

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1725
  • Karma: 845
Re: Українська політика
« Reply #14117 : Квітень 06, 2021, 15:31:25 »
Ктулху, тарогой, обоснуй шо тобі не подобається, ти явно шось хочеш сказати, але я твоїх натяків не розумію
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Даяна

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 10990
  • Karma: 5799
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Українська політика
« Reply #14118 : Квітень 06, 2021, 15:34:52 »
Cпойлер
Одного разу, давненько, ще до війни, ми з тобою "зіткнулись" на мовному полі,
Cпойлер
На ФЕРі?
Я не кажу, що такого не було, цілком можливо, але сюди (ну, тобто на фуп) я прийшла у травні 14-го, дещо пізніше, ніж переважна більшість. Але, здається, пригадую. Та відома журналістка була не з сестер Коротич?
 Так, мене торкнуло нещодавно, а саме з обранням найвеличнішого. До того моменту я вважала себе і Україну досить захищеною, а тепер - ні. До сестричок Коротич, до речі, теж змінилося ставлення. Але зараз в мене зросла повага до тих хто "заробляє словом" і знайшов сили перейти на українську.
Нарешті МВФ перетерли із Кабміном
В Борисполі сідає два борта із кокаїном

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14119 : Квітень 06, 2021, 16:29:59 »
Цитувати (виділене)
Совет нацбезопасности и обороны готовит специальное решение о ключевых мероприятиях, необходимых для интеграции Украины в НАТО.

Об этом во вторник, 6 апреля, сообщила вице-премьер-министр по вопросам евроатлантической интеграции Ольга Стефанишина.

«Сейчас готовится специальное решение СНБО, связанное с определением ключевых мероприятий, необходимых для усиления наших евроатлантических стремлений и усиления нашей внутренней работы в этом направлении», — рассказала она.

В то же время, о каких именно шагах идет речь, Стефанишина не уточнила.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Українська політика
« Reply #14120 : Квітень 06, 2021, 16:37:26 »
Что ещё русскоязычным нужно сделать?

Ну, помимо того, что уже сказали (и ты тоже) - знать и мочь, я лично для себя выбрала ещё один путь: как бы мне не хотелось вступить в дискуссию по поводу «ну хоть в туалете я могу на русском разговаривать?!», я больше нигде никогда этого решила не делать. Ни в соцсетях, включая тут, ни в жизни тем более. То есть, вообще никак, никоим образом не защищать право говорить на русском языке, независимо от своих внутренних побуждений. Потому что я давно заметила, даже по себе, что такое в актуальный момент времени воспринимается вот как та самая «защита русского», языка ли, мира ли, ещё чего-то. А я не хочу в этом участвовать. Мне нравится происходящий процесс сепарации от всего, что связано с «имперским прошлым», включая язык.
Да, я выросла в русскоязычной среде, и да, мой «родной» (надеюсь, всем понятно о чем я) язык русский. Да, я говорю и пишу на русском. Но теперь я этим не горжусь (с), а сожалею.
От меня не зависел выбор языка при рождении и взрослении, но сегодня я могу выбирать. Да, у меня не получается «украинизироваться» в смысле языка в полной мере, но, опять таки, я решила относиться к этому, как к своему недостатку, как к минусу. И какие бы чувства у меня не вызывали высказывания Енея или чьи-нибудь другие аналогичные,  насколько бы я была несогласна с их формой, с формулировками и прочим, я больше не стану вступать в пререкания на эту тему. Потому что я понимаю, почему он это говорит, и почему он это говорит именно так. 
И да, я хочу, чтобы в Украине украинский был не только государственным языком, но и языком общения и коммуникации большинства ее граждан во всех сферах, не только общественных, но и личных.
В общем, если коротко, то мой ответ себе же самой на вопрос в языковом контексте «что ещё должны сделать русскоязычные в Украине?» такой - заткнуться (опять таки, надеюсь, ты понимаешь, о чем я) и прекратить «защищаться».

Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline sergk1

  • *****
  • Повідомлень: 9975
  • Karma: 1744
  • Стать: Чоловіча
  • Хортиця
Re: Українська політика
« Reply #14121 : Квітень 06, 2021, 16:49:47 »
Что ещё русскоязычным нужно сделать?
заткнуться (опять таки, надеюсь, ты понимаешь, о чем я) и прекратить «защищаться».
Це у тому разі якщо нема натхнення такі вчити  мову. Авжеж важко. Але є для вас
Cпойлер
як і для мене
цілком науковий стимул - перехід на багатомовність напружує мізки , а це у свою чергу дає  захист від деменції та альцгеймера десь на 2-5 років додатково .

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14122 : Квітень 06, 2021, 16:52:07 »
а це у свою чергу дає  захист від деменції та альцгеймера десь на 2-5 років додатково

До тої деменції ще дожити треба, що в ці часи не така вже тривіальна справа...  :grin:

Offline sergk1

  • *****
  • Повідомлень: 9975
  • Karma: 1744
  • Стать: Чоловіча
  • Хортиця
Re: Українська політика
« Reply #14123 : Квітень 06, 2021, 16:57:10 »
До тої деменції ще дожити треба
Авжеж. Але ж годуватись треба десь зараз. І краще працюючі мізки - добре у будь якому віці. 8)

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Українська політика
« Reply #14124 : Квітень 06, 2021, 17:00:51 »
Це у тому разі якщо нема натхнення такі вчити  мову. Авжеж важко. Але є для вас цілком науковий стимул - перехід на багатомовність напружує мізки , а це у свою чергу дає  захист від деменції та альцгеймера десь на 2-5 років додатково .

Я все розумію про мізки та все таке інше, але я не разроховувала на поради, пробач )) Я хотіла розповісти про те, як я внутрішньо вирішую питання когнітивного дисонансу, коли з одного боку, я повністю поділяю думки та прагнення що до української та її впровадження, а з іншого, розумію, що може викликати, скажімо так, опір тиску.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline sergk1

  • *****
  • Повідомлень: 9975
  • Karma: 1744
  • Стать: Чоловіча
  • Хортиця
Re: Українська політика
« Reply #14125 : Квітень 06, 2021, 17:03:42 »
я не разроховувала на поради
Я скоріш розповідав про своє бачення ситуації та свій вибір.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Українська політика
« Reply #14126 : Квітень 06, 2021, 17:05:49 »
я не разроховувала на поради
Я скоріш розповідав про своє бачення ситуації та свій вибір.

Тоді пробач ще раз )
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26304
  • Karma: 20596
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Українська політика
« Reply #14127 : Квітень 06, 2021, 17:08:33 »
Сьодні всі такі ввічливі, не то шо вчора. :grin:

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16065
  • Karma: 15389
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Українська політика
« Reply #14128 : Квітень 06, 2021, 17:11:38 »
Сьодні всі такі ввічливі, не то шо вчора. :grin:

Кстати, заметила интересный момент, не знаю, с чем связан. Ругаться, наезжать, ехидничать, посылать в пень мне на русском норм, а на украинском - нет. То есть, я могу подобрать слова, но внутренний порыв тут же угасает  :smilie5: И это явно не в привычке дело, а потому, что именно эмоциональное состояние тут же меняется. Вроде вот ведь только что прям взвилась, а стала формулировать украинскою, и попустило  :smilie5: И это уже не в первый раз у меня так.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Oak

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7463
  • Karma: 3770
  • Стать: Чоловіча
Re: Українська політика
« Reply #14129 : Квітень 06, 2021, 17:17:07 »
Користуючись нагодою хотів би послати всіх під три чорти

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.