Автор Тема: Пузата хата
 

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Пузата хата
« Reply #11940 : Жовтень 12, 2023, 14:19:32 »
А який же вихід готового продукту тоді? Шось я трохи прифигіла від ваги ингридіентів.
Ну десь 2 кг і виходить, я не перевіряла. А спочатку коржи такими маленькимим здаються, коли вирізаєш. Це на велику компанію. Його ще можна нарізати маленькими кубіками (чи стовпчиками скоріше), підходить для цього. Але ж можна зробити з меншої кількості інгридієнтів.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11941 : Жовтень 12, 2023, 14:42:42 »
Як варіант, можна поділити не на 10, а на 5 коржів, які розкачувати на велике стандартне деко для духовки. Нічого не вирівнювати. Перемазати кремом, а на другий день нарізати ромбами або прямокутниками. На велику компанію саме то. З’ідається за 3-4 укуси, повторити 3-4 рази.  :grin:

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
Re: Пузата хата
« Reply #11942 : Жовтень 12, 2023, 15:42:05 »
Это ж мой стандартный новогодний торт.
200 гр меда
0.5 чайной ложки соды
100 гр масла
2 яйца
2 стакана муки
400 гр сметаны 15%

Мед растопить на медленном огне, добавить масло. Когда масло растает, добавить соду, размешать. Оно пойдет густой пеной. В эту пену вбить два яйца и муку. Хорошо размесить.
Выпекать 12 очень тонких коржей (20 см).
Промазать сметаной (просто сметаной, без сахара, мне намного вкуснее чем с сахаром. Мед лучше чувствуется).
Оставить на два дня набухать.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Пузата хата
« Reply #11943 : Жовтень 12, 2023, 16:47:31 »
Торт "Медівник" з чорносливом та горіхами

Приготування "Медівника"
Cпойлер
1 торт 20 см діаметром

Для коржів:

    150 грам цукру
    100 грам гречаного меду
    100 грам вершкового масла
    1 ч.л. лимонного соку
    3 яйця
    500 грам борошна
    1 ч.л. соди

Для крему:

    1,2 кг сметани 30%, добре охолодити
    2 ст.л. гречаного меду
    100 грам цукрової пудри
    1 ст.л. коньяку

Крім того:

    150 грам волоських горіхів (при бажанні, трішки підрум'янити в духовці, дрібно посікти)
    200 грам свіжого, м'якого чорносливу, посікти (вага без кісточок)
    100 грам чорного шоколаду для декорацій, посікти

1) У глибоку миску чи чашу планетарного міксера помістити мед, цукор та масло. Поставити на водяну баню, так щоб дно миски не торкалось води й помішуючи, прогрівати, доки маса стане однорідною.
2) Зняти миску з водяної бані, додати яйця та лимонний сік й добре вимішати.
3) Борошно змішати з содою й додати до вологих інгредієнтів. Замісити липке, вологе тісто. БОРОШНА НЕ ПІДСИПАТИ! Накрити миску кришкою чи тарілкою по розміру й залишити так на 1 годину. (Можна навіть на 24 години, але тоді тісто слід поставити в холодильник.
4) Після відпочинку тіста, духовку розігріти до 170 ᵒС.
5) Тісто викласти на робочу поверхню присипану борошном й розділити на 10 частин й з кожної, руками притрушеними борошном, скатати кульки. (Приблизно по 100 грамів кожна) Далі, на присипаній борошном поверхні, по черзі розкатати, по мірі випікання, кожну кульку, товщиною приблизно 2-3 мм. Не переймайтесь формою, головне щоб з коржа можна було вирізати кружечок 20 см діаметром.
6) Викласти тісто на застелене пергаментом деко й рівномірно поколоти виделкою, щоб корж не здувався.
7) Вставити до розігрітої духовки й пекти, доки корж підрум'яниться, 5-7 хвилин. Я пекла по 3 коржі одразу, рівномірно їх розподіляючи в духовці на деках.
8 ) Ще гарячий корж швидко обрізати кулінарним кільцем 20 см діаметром або по боках роз'ємної форми 20 см діаметром, за допомогою ножа. Те саме зробити з рештою кульок і так спекти 10 коржів, вирізаючи й складаючи один на один. Залишити до повного вистигання.
9) Поки коржі вистигають, сметану викласти на сито застелене двома шарами марлі, сито поставити над мискою й поставити в холодильник на 2 години стікати.
10) Після вистигання коржів, приготувати крем. Відціджену сметану помістити в глибоку миску чи чашу планетарного міксера й збити до стійких піків. Й як тільки сформувались зі сметани піки, продовжуючи збивати, додати мед, цукрову пудру та коньяк.
11) Для збірки, обрізки коржів помістити в чашу блендера й збити до утворення дрібних крихт.
12) Почати збирання торта. Для цього перший корж помістити на підложку для торта відповідну по розміру, чи просто на робочу тарілку. Щедро змастити корж сметанним кремом й посипати горіхами й чорносливом.
13) Накрити наступним коржем й так само змастити кремом, не шкодуючи його, посипати горіхами та чорносливом. Так до останнього коржа. Останнім коржем торт накрити, одразу, натискаючи на верхній корж трішки потиснути торт, щоб трішки "всівся" й змастити поверхню верхнього коржа та боки торту рештою крему. Верх, по можливості, розрівняти.
14) Боки обкласти подрібненими крихтами. При бажанні, краї верхнього коржа також притрусити крихтами. Обережно перекласти торт на сервірувальну тарілку й поставити в холодильник принаймні на 12 годин, а ще краще на 24 години просочуватись.

Я робила прямокутним, чорнослив так і не наважилась додавати. Мед гречаний був з польского супермаркету.
А чому не наважилась додати чорнослива? )( я за чорнослив цей варіант обожнюю, медовик без чорнослива для мене засолодкий)
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Пузата хата
« Reply #11944 : Жовтень 12, 2023, 17:05:08 »
Можливо, я вигадала велосипед, але мені результат вельми сподобався.
Тому розповідаю.
 Зазвичай я запікаю курку після  маринування у кефирі з прянощами, у той раз кефіру в мене не було, і я зробила ось таке:
 велику цибулину нарізала тоненько напівкільцями, додала   один болгарський перець, нарізаний досить крупними шматками, курку, як і зазвичай, поділила на  порціонні шматки, все посолила , додала  орлеанську суміш від Марплик( там перець та часник з луком), трішки меленого пажитника, трішки зіри,  суміш італійських трав, добряче перемішала , щоб все розподілилось більш менш рівномірно та залишила у холодильнику на ніч. На наступний день склала все у рукав, запекла у звичайному режимі,  приблизно годину при температурі 170-180. Отримала дуже сочну  та м'яку курку у великій кількості смачної підливи.
Додам, що курка в мене чищена від  шкіри та жиру. Тому потребує певної підготовки перед запіканням.))
 Вже повторювала дкекілька разів , додавала  свіжі трави - теж дуж дуже сподобалося.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Donna

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 746
  • Karma: 844
Re: Пузата хата
« Reply #11945 : Жовтень 12, 2023, 20:08:32 »
Торт медово-ореховый.
(рецепт записаний. рос. мовою, бо мою рос. бабцю вчила сусiдка з Бiлорусi)
О, цей медовик колись пекла наша сусідка. Це була бомба. Це самий найсмачнішій торт який я їла в житі.  Прослоївала  сметаною. Рецепт тетя Дуся всім давала, але як сама робила ні кому ні показувала. Я робила пару раз, дуже смачно, але не те. То у мене в рецепті було вистаївать 3 дні, треба спробувати меньше, може вийде такій як у теті Дусі був.

Offline Drakonchik

  • *****
  • Повідомлень: 2092
  • Karma: 455
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Пузата хата
« Reply #11946 : Жовтень 13, 2023, 10:13:06 »

А чому не наважилась додати чорнослива? )( я за чорнослив цей варіант обожнюю, медовик без чорнослива для мене засолодкий)

Мене завжди стримує побоювання, що хтось може не любити чорнослив, бо зустрічалися мені такі люди )

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11947 : Жовтень 13, 2023, 10:36:23 »
Торт медово-ореховый.
(рецепт записаний. рос. мовою, бо мою рос. бабцю вчила сусiдка з Бiлорусi)
О, цей медовик колись пекла наша сусідка. Це була бомба. Це самий найсмачнішій торт який я їла в житі.  Прослоївала  сметаною. Рецепт тетя Дуся всім давала, але як сама робила ні кому ні показувала. Я робила пару раз, дуже смачно, але не те. То у мене в рецепті було вистаївать 3 дні, треба спробувати меньше, може вийде такій як у теті Дусі був.
Так, цікавий рецепт. Коржі без розрихлювача. Я так розумію, тісто вистоюють, щоби почався процес натурального бродіння. Ну і подобається, що тісто рідке, не треба розкачувати. Багато хто не любить готувати медовики саме за це. Але є рецепти з рідким наливним тістом.

Offline Gerbil

  • *****
  • Повідомлень: 4094
  • Karma: 5731
  • Стать: Жіноча
  • Израиль
Re: Пузата хата
« Reply #11948 : Жовтень 13, 2023, 15:34:09 »

Так, цікавий рецепт. Коржі без розрихлювача. Я так розумію, тісто вистоюють, щоби почався процес натурального бродіння. Ну і подобається, що тісто рідке, не треба розкачувати. Багато хто не любить готувати медовики саме за це. Але є рецепти з рідким наливним тістом.
Там є сода. Для мене найбiльший плюс - що  в тiстi нема масла. Та не треба розкачувати.

Offline Donna

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 746
  • Karma: 844
Re: Пузата хата
« Reply #11949 : Жовтень 13, 2023, 18:49:04 »
А мені подобається, що він м'який, на манер бісквіту.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11950 : Жовтень 14, 2023, 20:55:25 »
А мені подобається, що він м'який, на манер бісквіту.
Так зі сметаннним кремом будь-який корж буде м"який.

Offline Donna

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 746
  • Karma: 844
Re: Пузата хата
« Reply #11951 : Жовтень 15, 2023, 15:14:21 »
Так зі сметаннним кремом будь-який корж буде м"який.
Ні, в цьому варіанті там не коржі, а саме на кшталт м'якого бісквіту. 2-3 шари.

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8799
  • Karma: 9822
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Пузата хата
« Reply #11952 : Жовтень 15, 2023, 17:02:44 »
За два дні знайшла два біленьких грибочка і п*ять штук підосичників. Зварила маленьку каструльку грибної юшки.
На солодке щось не тягне, взагалі солодке не пеку. :smilie2:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22182
  • Karma: 3729
Re: Пузата хата
« Reply #11953 : Жовтень 15, 2023, 17:48:16 »
Так зі сметаннним кремом будь-який корж буде м"який.
Ні, в цьому варіанті там не коржі, а саме на кшталт м'якого бісквіту. 2-3 шари.

будь-яке тісто може бути коржем.  :grin:

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Пузата хата
« Reply #11954 : Жовтень 15, 2023, 18:43:11 »
Освоюмо (чи як правильно) аерогриль. Це було треба купляти років 20 тому. Бо я фанат грилю і запеченого. А воно там смачно виходить і легко корегується температура.
Печемо кожен день овочі, робили курку, запіканку сирну. Сьогодні робили сирніки і деруни  морожені - теж чудово.
З недоліків - воно здоровецьке, а зараз робиться порції чотири максимум. І за часом - теж нешвидко. Три порції овочів - хвилин 40.
Злобная заинька

Offline Donna

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 746
  • Karma: 844
Re: Пузата хата
« Reply #11955 : Жовтень 16, 2023, 11:05:52 »
будь-яке тісто може бути коржем. 
Мабуть так. Це я для наглядності обізвала бісквітом. :yes:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11956 : Жовтень 17, 2023, 17:12:42 »
будь-яке тісто може бути коржем
Я з цим згодна. Інколи руки не стоять, щоб нормально вимісити тісто. Може просто часу не вистачає, чи якогось дурного інгридієнту.  І тоді береш, тудись-сюдись почаруєш, міксером розвезеш, фруктів наштовхаєш. І в духовку, в мультиварку а то і в мікрохвильовку.  :rofl:
І все виходить смачно.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11957 : Жовтень 17, 2023, 17:25:02 »
От в мене там в холодильнику валяється 250 гр Маскарпоне. Раненько змішаю з 1 ст. л манки +сіль, + 0,5 ч.л порошку стевії. Постоїть до мого сніданку о 9.00 .
Потім 3 яйці зіб"ю з Маскарпоне + 2 ч.л. розпушувача. Можливо, дам лимонної цедри. Гарно зіб"ю міксером. Візьму оту скляну каструляку, обмажу стінки вершковим маслом, і заллю оте все. І в мікрохвильовку на 5 хв. Потім помацяю, і знов на 5 хв. А там побачимо. Завжди було їстівно.  :yes:

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11958 : Жовтень 17, 2023, 17:38:32 »
Ще туди можна /треба наштовхати шматочки фруктів. На ваш смак.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11959 : Жовтень 17, 2023, 17:47:15 »
А ще згадала, як одного разу треба було швидко щось таке оригінальне приготувати.
Ось той рецепт, що був вище. Все так само, тільки сир Рікота, без підсолоджувача. Трохи - на кінчику ножа, - копчену паприку, і все напхати тілами креветок. Виходить атвал башкі! І ви станете головною кулінаркою гаражного кооперативу.  :grin:

Offline Аля

  • *****
  • Повідомлень: 26478
  • Karma: 5552
  • Стать: Жіноча
  • Київ. Місто мрій.
Re: Пузата хата
« Reply #11960 : Грудень 21, 2023, 16:12:39 »
Чудернацьке це кокосове борошно. Декілька разів додавала до сирної запіканки - ні смаку, ані аромату. Додала до курки, шо тушкувала із сметаною - приємний аромат кокосу і легкий присмак.
Злобная заинька

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11961 : Грудень 23, 2023, 19:53:34 »
Збираюся запекти свинячу рульку у темному пиві. Гарна, нежирна рулька вже вариться. А хтось може підказати, - коли я завтра замажу рульку гірчицею і запихну її у рукав для запікання, чи треба той рукав проколювати зверху?
Ні в мене це не вперше  :blum2: Такого об"єму просто не було.
От пиво там буде кипіти, не прорве рукав? Не хочу несподіванок.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19287
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Re: Пузата хата
« Reply #11962 : Грудень 23, 2023, 20:07:17 »
Збираюся запекти свинячу рульку у темному пиві. Гарна, нежирна рулька вже вариться. А хтось може підказати, - коли я завтра замажу рульку гірчицею і запихну її у рукав для запікання, чи треба той рукав проколювати зверху?
Ні в мене це не вперше  :blum2: Такого об"єму просто не було.
От пиво там буде кипіти, не прорве рукав? Не хочу несподіванок.
Саме  рульку у пиві ще не готувала. Але  постійно готую у рукаві. Завжди роблю надрізи зверху, якщо їх не зробили виробники. Навіть с надрізами  рукав завжди надувається. Якщо їх не буде, може луснути по швах.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11963 : Грудень 23, 2023, 20:22:41 »
 Ash, дякую за пораду! Якщо вийде гарна страва, то відпишуся.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11964 : Грудень 26, 2023, 19:08:57 »
Отже, про вже з'їдену свинну рульку у темному пиві  :)
Рецепт взяла у Клопотенка
https://klopotenko.com/nizhna-struktura-ta-karamelnyj-posmak-yak-prygotuvaty-svynyachu-rulku-v-temnomu-pyvi/
Як виявилось, мені попалась саме ота передня ніжка, нежирна.
І я все зробила по рецепту. Страва вийшла смачна, ніжна, саме святкова.
Фотки не даю, бо вийшло не дуже красиво  :(

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11965 : Грудень 26, 2023, 19:26:50 »
По смамаку зауважень немає, все добре.
Якщо хтось збереться запікати ту рульку в пиві, то от мої зауваження:
1. Перед тим, як рульку варити, треба її обмотати шнурком. Бо в мене вона почала розвалюватись в процесі варіння;
2. У бульйон додавайте все, що ви любите, - перець, сіль, лаврушку, розмарин, карі, пастернак, корінь петрушки, салеру, чілі, шмілі, ламбамбілі, і решту, що є в хаті, - не пожалкуєте;
3. Півлітра пива забагато, можна обійтися 0,3, а решту випити;
4. Гливи саме ті гриби, які до цієї страви підходять. Бо шампіньйони розваряться в кисіль. Глив треба брать 600 грам, і різати крупно;
5. Я натерла рульку американською гірчицею.
По приготуванню всьо.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11966 : Грудень 26, 2023, 19:47:36 »
Далі про колір і смак, на які товариш не всяк.  :smilie5:
Колір рульки просто чудовий, як копчений. І тому я б додала до грибів 3 - 4 штучки чорносливу, щоб був отой запах підкопченості і якась кислинка.
Оскільки було забагато  пива, що не випарувалось, то я зайве відцідила, гриби зібрала в сотейник і стушила зі сметаною.
На гарнір найкраще підходить картопляна пюрешка; або пюрешка картопля+пастернак.
Смачного!
Cпойлер
Клопоту з приготуванням небагато, можна сміливо бавитись

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11967 : Грудень 26, 2023, 19:52:17 »
Я б хотіла отаке зробити із шиєю, наприклад. Щоб смачного м'яса було більше  :yes:

Offline Мадам Петрановская

  • *****
  • Повідомлень: 8799
  • Karma: 9822
  • Стать: Жіноча
  • А хто борець, той здобуває світ.
Re: Пузата хата
« Reply #11968 : Грудень 26, 2023, 20:02:08 »
Я не люблю пиво, то готую без нього. А так, все як у рецепті.  :smilie5:
-Ты не туда идешь! Огни в другой стороне.
-Мне все равно, я зажгу свои.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Пузата хата
« Reply #11969 : Грудень 26, 2023, 20:24:38 »
Я не люблю пиво, то готую без нього. А так, все як у рецепті.  :smilie5:
А що замість пива? Квас? Тут же не йдейться саме про пиво, йдеться про солодовий смак? Чи ні?
В мене є знайомий кулінар, який полюбляє отой солодовий смак здобувати із чорного хліба.
Cпойлер
Та зараз він на війні, і я не можу у нього нічого запитати

0 Користувачів і 11 Гостей дивляться цю тему.