Автор Тема: Фотография: кто, что, чем и как снимает (трёп с картинками)
 

Offline Stavlish

  • Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6514
  • Karma: 6462
  • Стать: Чоловіча
Маю подвійний досвід таких зйомок. Щасти тобі з результатом  :)

На фоні перезаливає в жпг. Те що переглянув мені сподобалось. Тре щось цікаве тепер відібрати. Оціните, покритикуєте?  :)
Залюбки.
Але про фон і жпг не зрозумів  :pardon:

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Але про фон і жпг не зрозумів
Комп із равів в джипег ковертує :).

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Давайте діліться вашим Гранітом, фоток з нього не бачив ще, і ще не встиг загуглити і не чув раніше про нього .
Цеж тре ще їх знайти :). Ліпше завтра щось назнімаю.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Але про фон і жпг не зрозумів
Комп із равів в джипег ковертує :).
Тю. Я б такому компу по жопе дал. Мои равы, что хочу, то с ними и делаю.

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401
Тю. Я б такому компу по жопе дал. Мои равы, что хочу, то с ними и делаю.

Та то ноут. Це вам не махіна з ядрами, а на кількості фот я сьогодні не економив ::)


Ну власне  Stavlish, Eney  та інші, слухайте. Я так в пару словах розкажу, бо може вам всеодно але для мене день цікавий і це перший ризикований досвід.

Знаючи що всякі мироприємства в садку проходять з натовпом народу. А тут сьогодні не аби що, а цілий випуск у доньки. То прийшов я за пів години, щоб по-зручніше попереду сісти та спокійно виловити щось цікаве на хваленний 30мм, яким пишаються власники NX камер. Він дійсно добрий і малий і різкий і світлочутливий, що ще потрібно. Але справа в тім, що я там був вже далеко не перший  :grin: Всі перші місця хоч і були пусті але передбачливо зайняті різними пакетиками, сумочками і чим тільки можна. Довелось бути десь там де ще можна позаду.

Десь так ми починали:


Всі прийшли, затанцювали, розказували вірші. Рулони ховаю в спойлери:
Cпойлер








Тут я і зрозумів що це реально Ж  :scare3: Фокуса не вистачає, різні голови і руки попереду. Можна сказати що на цьому і знімати вже не варто, і так всіх загальним планом відзняв, вистачить  :sarcastic:

Щоб відчути, що становище було непросте:



Не те що сісти, а і стояти вже не було де. Бідні дітлахи, як в цирку  :crazy:

Але я взяв себе в руки. В мене ж не якийсь там Iphone в кінці кінців. До цього моменту я не сильно був готовий, але що вже втрачати. Дістав свій великий інструмент. Попередньо пройшовши вдома підготовку зняття та встановлення об'єктивів на ходу. І накрутив це все діло як профі, одною рукою тримаючи два обєктива, а іншою саму камеру. :sarcastic: Докрутив ще бленду металічну. Все сурово і по-дорослому.

Камера в мене маленька така, що постійно її в сумці таскаю. Це не зеркалка по габаритам.
Щоб орієнтувались розуміли як воно виглядає, це десь приблизно в таких спів-розмірностях (фотка з інета):



Але це мене не зупинило. Тепер в мене в руках було дійсно щось цікаве, можна і гвозді забивати. 

Після того як зняв пару кадрів, занизивши примусово експозицію та по максимум витягнувши швидкість за 200, на ісо800. Умови погані, але так або ніяк. Я зрозумів що це воно і шанси є. Понеслось.  :yahoo:

Де потрібно я вже міняв місцями об'єктиви. Але на 135мм вже був більшість часу.

Полювання було відкрито на всіх  :crazy:




Cпойлер


















Думав буде гірше. Велкий фокус не тільки бокешки крутити. Врятував.
Враховуючи не кращі умови, залишився задоволений.
Такий день у нас.


Власне нормально чи ніочінь?
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 11:56:49 від vetala »

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Власне нормально чи ніочінь?
Афигеть. Это я про выпускной :). Это же детский сад, да? Или начальная школа? А выпускной как у взрослых. С прическами, платьями и серьезными мордами :). Олимпус фортридс? Т.е. кроп 2? Репортажка на таком ручном фокусе весьма и весьма. Не вызывай зависть, скажи что куча фоток нерезких? :)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча

Власне нормально чи ніочінь?
Для домашнего пользования пойдет. Если б я тебе это делал за деньги,  ты б меня убил.  ::)
ЗЫ: Зачем тебе формат рав? 
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 08:26:03 від Eney »

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
ЗЫ: Зачем тебе формат рав? 
ФотоСрач? :)  :hot:
Я тоже снимаю в рав. Причем только в рав. Принципиально. А шо?

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401
Власне нормально чи ніочінь?
Афигеть. Это я про выпускной :). Это же детский сад, да? Или начальная школа? А выпускной как у взрослых. С прическами, платьями и серьезными мордами :). Олимпус фортридс? Т.е. кроп 2? Репортажка на таком ручном фокусе весьма и весьма. Не вызывай зависть, скажи что куча фоток нерезких? :)

Так садок. Боявся мене не так зрозуміють, фотку олімпуса запозичив з інета, щоб мати уявлення спів-розмірностей фотіка та об'єктива. Десь так і мій виглядає, камера в мене щоправда NX1000/1.5 кроп. Ну нерізкі не скажу, що багато, це значно легше чим 400мм як у вас  :grin:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
ЗЫ: Зачем тебе формат рав? 
ФотоСрач? :)  :hot:
Я тоже снимаю в рав. Причем только в рав. Принципиально. А шо?
Ты просил критику? Я хочу представить, до какой черты можно дойти.
Да, и здесь я без подколок и шуток.

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Ты просил критику? Я хочу представить, до какой черты можно дойти.
Не я просил. Этот вопрос тоже относится к критике? Я бы всех заставил снимать в рав принудительно. Если съемки в рав как то отрицательно влияют на качество снимка, как техническое так и художественное, я хочу услышать доводы.
Да, и здесь я без подколок и шуток.
Я без шуток не хожу. Но можно минимизировать, да.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Не я просил. Этот вопрос тоже относится к критике? Я бы всех заставил снимать в рав принудительно. Если съемки в рав как то отрицательно влияют на качество снимка, как техническое так и художественное, я хочу услышать доводы.

То есть, ты снял в рав, комп тебе переконвертил фото в джипег и все?
ЗЫ: Да, вопрос относится к критике, потому что я вижу косяки, которых можно избежать, не только снимая в рав, но и работая с равом, используя его по назначению, как мощнейший инструмент обработки фотографий. Формат рав не самоцель съемки, а начало пути. Кусок глины, если угодно.

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
То есть, ты снял в рав, комп тебе переконвертил фото в джипег и все?
Нет, естественно. Если при этом не производится никакой обработки, то такая операция бессмысленна и даже вредна.
ЗЫ: Да, вопрос относится к критике, потому что я вижу косяки, которых можно избежать, не только снимая в рав, но и работая с равом, используя его по назначению, как мощнейший инструмент обработки фотографий. Формат рав не самоцель съемки, а начало пути. Кусок глины, если угодно.
Вопрос снят :).

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401

Власне нормально чи ніочінь?
Для домашнего пользования пойдет. Если б я тебе это делал за деньги,  ты б меня убил.  ::)
ЗЫ: Зачем тебе формат рав? 
На критику не схоже .
Тре щось в дусі: шумно, змазано, зайве в кадрі, а десь не все взято, не вірно зроблений акцент  :grin: Я погоджусь, не ідеальна якість. Через пару днів як пройде перше враження, буде видно чи ще мені подобається чи ні.
Але поки подобається  :i_am_so_happy:

Якщо ви читали то в даному випадку тільки рав і потрібен був, оскільки кадри робились зі значно меншою експозицією для нормальної швидкості. В рав я потім компнсував експозицію. Для жіпегів це було б щось явно погано.

Але в цілому завжди знімаю тільки рави:
Завжди можна повернутись до старих кадрів з часом та зробити краще, коли щось дізнаєшся нове. Є в мене відібрані, які друкую, для них і залишаю. Да і в цілому мені якість після збереження з  равів редактором більше до вподоби. Однозначно краще  :yes:

Можливо ви вже переросли рави і вважаєте жіпегі достатньо. Це вже ваше право як знімати.

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Можливо ви вже переросли рави і вважаєте жіпегі достатньо. Це вже ваше право як знімати.
Ні, це Еней дуже здалека зайшов :). Він не проти, а за рави. Але вважає, що ви могли б з равів витягти значно більше, ніж продемонстровано.
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 09:31:13 від Mike123 »

Offline Stavlish

  • Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6514
  • Karma: 6462
  • Стать: Чоловіча
Ну власне  Stavlish, Eney  та інші, слухайте. Я так в пару словах розкажу, бо може вам всеодно але для мене день цікавий і це перший ризикований досвід.
Что сказать? Учитывая обстоятельства съемки и имеющийся арсенал, получилось очень замечательно  :up:. Понятно, что из-за мануального фокуса приходилось снимать или в статике или ловить детишек в контрольных точках. В зале темно и дырку не зажмешь ради ГРИП. А из-за того, что фикс, не особенно построишь композицию. Или режется что-то нужное, или лишнее лезет в кадр, а перейти нельзя, т.к. кругом "утромбовались" родители.
Снимки живые, атмосферные. Дети, когда специально не позируют, отличные "модели"  :)



Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401
То есть, ты снял в рав, комп тебе переконвертил фото в джипег и все?

Ну вас і понесло. Потім будете іншим росказувати в дусі "народ знімає в раві не обробляє, на чорта їм рав". Проблема в тому, що ви не читали. В даному випадку він для компенсації експозиції. Фотки далі не оброблялись, виклав майже чисті. Давайте список що тре правити, я на це буду звертати увагу як повернусь до їх обробки. Ми ж вчимось тут  :tongue3:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Ну и славно. Я не прав. Проехали.
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 09:34:40 від Eney »

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401
Можливо ви вже переросли рави і вважаєте жіпегі достатньо. Це вже ваше право як знімати.
Ні, це Еней дуже здалека зайшов :). Він не проти, а за рави. Але вважає, що ви могли б з равів витягти значно більше, ніж продемонстровано.

Так я згоден. Раз він вже зачепив що тре косяки забирати, тре перейняти досвід і повчитись, хай тепер розказує. Те для чого вони мені потрібні були, я цим скористався.  Сподіваюсь мої рави помилують  :pardon:

Offline Stavlish

  • Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6514
  • Karma: 6462
  • Стать: Чоловіча
Иметь возможность снимать в РАВ и не делать этого - деньги на ветер, ящетаю  :)
Меня даже с Фуджа-Пропятки камерный джипег далеко не всегда устраивает, вот такой я схиблений.  :pardon:

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401
Ну власне  Stavlish, Eney  та інші, слухайте. Я так в пару словах розкажу, бо може вам всеодно але для мене день цікавий і це перший ризикований досвід.
Что сказать? Учитывая обстоятельства съемки и имеющийся арсенал, получилось очень замечательно  :up:. Понятно, что из-за мануального фокуса приходилось снимать или в статике или ловить детишек в контрольных точках. В зале темно и дырку не зажмешь ради ГРИП. А из-за того, что фикс, не особенно построишь композицию. Или режется что-то нужное, или лишнее лезет в кадр, а перейти нельзя, т.к. кругом "утромбовались" родители.
Снимки живые, атмосферные. Дети, когда специально не позируют, отличные "модели"  :)


Дякую Stavlish. Позиція нейтральна і по суті. Я зрозумів.

В цілому також для себе зробив висновок, що рідний з фокусом 50-200  буде для мене вкрай корисним. Власне цей фікс мене сильно і зацікавив спробувати такі фокусні відстані за доступну ціну. Але уявляєте, в рідного діафрагма F4-5.6, а даний 135 - 3.5. Виходить, що в даних умовах рідний міг бути гірше через меншу діафрагму на більшому фокусі при малому освітлені? Але там є стаб.

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401
Ну и славно. Я не прав. Проехали.
Дякую, ми порозумілись  :drinks:. Те що вони супер ідеальні в якості художніх фоток я це не стверджую. Але якщо не важко розкажіть про косяки які я можу виправити за допомогу равів в даному випадку.
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 10:08:59 від vetala »

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Виходить, що в даних умовах рідний міг бути гірше через меншу діафрагму на більшому фокусі при малому освітлені? Але там є стаб.
Несмотря на теплое ламповое стекло, я считаю, что современные объективы просто вне конкуренции. Ну, для обычных аматорів :). И по рисунку и по скорости работы при репортаже. У них один недостаток - цена  :weep:.

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401
Виходить, що в даних умовах рідний міг бути гірше через меншу діафрагму на більшому фокусі при малому освітлені? Але там є стаб.
Несмотря на теплое ламповое стекло, я считаю, что современные объективы просто вне конкуренции. Ну, для обычных аматорів :). И по рисунку и по скорости работы при репортаже. У них один недостаток - цена  :weep:.

Кітовий з діафрагмою 5.6 на 50мм в тому самому приміщені, коли я раніше фотка, такі картинки видавав, що це там тре ридати. Більше я ним не користуюсь. Можливо вони на те і потрібні, щоб потім міняти. Момент кривих рук я не виключаю теж  :blush:

Offline vetala

  • *****
  • Повідомлень: 593
  • Karma: 401

Offline Stavlish

  • Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6514
  • Karma: 6462
  • Стать: Чоловіча
Тут я, навіщо кіпішувати!  :mocking:

Offline Stavlish

  • Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6514
  • Karma: 6462
  • Стать: Чоловіча
Кітовий з діафрагмою 5.6 на 50мм в тому самому приміщені, коли я раніше фотка, такі картинки видавав, що це там тре ридати. Більше я ним не користуюсь. Можливо вони на те і потрібні, щоб потім міняти. Момент кривих рук я не виключаю теж  :blush:
К сожалению, не знаком с парком оптики для Самсунга, но беззеркалки ИМХО это путь для уравновешенных джедаев, познавших дзен. Ситуативное фото (репортажный стиль в непредсказуемых условиях) - не для беззеркалок КМК.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Ну и славно. Я не прав. Проехали.
Дякую, ми порозумілись  :drinks:. Те що вони супер ідеальні в якості художніх фоток я це не стверджую. Але якщо не важко розкажіть про косяки які я можу виправити за допомогу равів в даному випадку.
Выбитые окна можно было б выправить. Поиграться рычжками экспозиция, контраст, белые и свет.
Вообще я на репортажке не заморачиваюсь с мануалом. ИСО автомат, режим "приоритет диафрагмы". И пошел поливать, только держи. Все косяки исправит лайтрум. Лишь фокус не мазал. 
« Останнє редагування: Травень 27, 2015, 13:01:46 від Eney »

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Из старых экспериментов, сейчас то ли лениво, то ли нет настроения на.

Световая кисть.




Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Гелиосовское.






0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.