Автор Тема: #Україна
 

Offline Spika

  • *****
  • Повідомлень: 18800
  • Karma: 8554
  • Стать: Жіноча
Re: #Україна
« Reply #180 : Листопад 24, 2017, 22:53:14 »
Подруги, Полтавщина. 1928 рік

101 км от Москвы


Online Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: #Україна
« Reply #182 : Грудень 03, 2017, 10:33:16 »

 ТОП-5 САМЫХ "ДОРОГИХ" УКРАИНСКИХ ХУДОЖНИКОВ СОВРЕМЕННОСТИ
http://ukraineartnews.com/news/news/top-5-samyh-dorogih-ukrainskih-hudozhnikov-sovremennosti


Я дилетант в современном изобр. искусстве, но ЭТИ картины мне нравятся.
 

Offline Gonzo

  • *****
  • Повідомлень: 7858
  • Karma: 9934
Re: #Україна
« Reply #183 : Січень 11, 2018, 12:41:37 »

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #184 : Січень 13, 2018, 17:04:40 »
Як у дідівській хаті. Тільки розвісити на стіни фотографії у рамках.
ЗИ: Я ще встиг поспати на печі. Й впасти з неї на припечок.  :mocking:

http://coma.in.ua/26733?utm_source=facebook&utm_medium=urkfb&utm_campaign=dolivka
Дуже влучно.
Цитувати (виділене)
Дуже гарно про українську хату писав Олександр Довженко:

“Мені жаль розлучатись з тобою. В тобі так гарно пахло давниною, рутою-м’ятою, любистком, і добра щедра піч твоя пахла стравами, печеним хлібом, сушеними яблуками і сухим насінням, зіллям, корінням. А в сінях пахло макухою, гнилими грушами і хомутом. У твої маленькі вікна так приязно заглядали сонце і соняшник, і всякі інші квіти, і зілля всякі пахучі”.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #185 : Січень 16, 2018, 09:09:31 »
Цитувати (виділене)
Ось як художниця Надія Дойчева побачила українські міста у зимову пору. Так вона ілюструвала книгу "Подорож Україною". Які міста ви впізнали на цих малюнках?
1


2
Cпойлер


3


4


5


6


7

Offline massii

  • ****
  • Повідомлень: 400
  • Karma: 593
Re: #Україна
« Reply #186 : Лютий 08, 2018, 16:49:29 »
Наголошуй правильно! Тест на знання наголосів української мови (ТЕСТ)

http://vsviti.com.ua/interesting/80437

Поезія України: як добре її знаєш ти? (ТЕСТ)
Україна в усі часи славилась своїми майстрами поетичного слова.
Чого лише варті імена Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Симоненка, Ліни Костенко! Український контент пропонує кожному перевірити (а можливо і поновити) свої знання класики української поезії… Почали!

https://kontent-ua.com/2017/07/poeziya-ukrayiny-yak-dobre-yiyi-znayesh-ty-te/

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #187 : Лютий 13, 2018, 12:30:53 »
Цитувати (виділене)
"Знову за тиждень починається Великий Піст, і знову в інтернеті аж кишить від “блінов на Маслєніцу”. І щоб хоч трошка поборотися із рускім міром, я мушу написати цей малесенький “лікбез” текст. Треба було ще минулого тижня написати, але щось я запрацювалася.

На щось страшно етнографічне чи наукове я не претендую, але трошка систематизую, те, що знаю.

В Україні маємо паралельно 2 традиції –

Центр, схід і південь святкує Масниці, які теж називають Колодієм (але, зауважте, не маслєніца!). В побуті вживаються ще інші назви “Заговини”, наприклад. Масниці це те ж, що Жирний тиждень в багатьох культурах.
Західніші реґіони України – Запусти\Запуст, Сиропуст (бо ще можна їсти сир і інший набіл).

Але як би там не було, сенс останнього тижня перед постом в Україні – приготувати себе до нього духовно і фізично. Їжа полегшується, м’яса не їмо ще з попереднього тижня (Мясопуст).
Тобто по суті це спокійний час, примирення з собою і оточуючими, намагання вирішити образи, очікування посту. Закінчується Прощеною неділею.

В гастрономічному плані для України властиві вареники з сиром, сирні бабки, сирнички і інше всіляке таке. Сиропуст же. Ніхто не забороняє їсти і млинці. Вони в нашій культурі теж мають велике символічне значення – сонце, очікування і прихід весни.

А тепер на секунду заглянемо за порєбрік – для Маслєніци характерні гучні забави, змагання, бійки, багато їжі і алкоголю. Бо “поки можна, то треба відірватися”. Приказка “не всьо коту маслєніца” – це теж про це, про те що дорвався раз і всьо, досить.

“Маслєніцу з блінами” нам занесли за часів совєтів, коли треба було чимось замістити давніші традиції. Згрубша, так само як колись язичницькі традиції заступалися християнськими. А що назви схожі (Масниці і Маслєніца) то особливо ніхто в деталі не спішить вдаватися.

Тому, давайте зваримо собі вареників або, зрештою, насмажимо млинців, і не будемо сліпо наслідувати чужі для нас традиції."

Авторка Пані Стефа

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #188 : Лютий 17, 2018, 13:37:33 »
Голоса пращурів.
Цитувати (виділене)
Українська народна пісня “Летіла зозуля” у автентичному виконанні.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #189 : Лютий 17, 2018, 14:30:54 »
Оце я розумію, поезія.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: #Україна
« Reply #190 : Лютий 17, 2018, 14:42:14 »
 :obm:  :wacko3:  :hot:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #191 : Лютий 26, 2018, 18:48:50 »
Поділ. Левада. Червоний Шлях. Полтава.

Offline RedCat

  • *****
  • Повідомлень: 7025
  • Karma: 12819
  • Стать: Жіноча
Re: #Україна
« Reply #192 : Квітень 24, 2018, 13:05:19 »
от цікавинка попалася

ПІЧ
та обряд Сватання, тобто Змовин чи Брання рушників .
Піч у селі то інтимна справа . Цікавий зв’язок , існувала приказка: "Хто на печі сидів, той вже не гість".
Або кажуть "Піч у хаті, вівтар у Церкві", де не можна гніватися, тому існує народна мудрість "Сказав би, та піч у хаті ". До пічного вогню існувало особливе ставлення.
Свати, увійшовши в дім на Змовини до батьків нареченої, підходили до печі й спочатку гріли об неї руки, а вже потім починали Обряд . Торкаючись до неї долонями, сваха віддає данину поваги дому і предкам. За традицією, сваталися пізно восени , і сватам що увійшли з морозу в теплу хату, дійсно не завадило б спершу відігріти руки, а вже потім починати переговори з господарями будинку.
Сваха, простягала руки до печі немов очищаючись вогнем і закликаючи його собі в допомогу. Дівчина же ховалася від сватів на печі, і якщо спускалася звідти, означало що вона залишає рідний дім.
Наречена підкреслювала своє сильне бажання вийти заміж, якщо колупала припічок , саме як дівчина на полотні М. Пімоненка "Свати" 1882 року. #ART #UA
Так під нігті потрапляли не просто глина, а часточки материнського домашнього тепла . При переході в оселю хлопчини, дівчина брала з собою жарини з печі, немов "щастя" з вуглями родинного вогнища.
В печі розташовувався так званий баб'ячий Куток , або череневий Прикомірок. Це була винятково жіноча частина дому, що протиставлялася Підпоріжжю — чоловічої частині. Саме з жіночого кутка під час весільного обряду виходила наречена на Покуття. Цей куток вважався місцем невістки. Вихід із нього у красний кут тобто Світлицю, був знаковим.
Існує давній звичай захисту честі дівчини, кинутої хлопцем . Вона проникла в хату свого обранця, а потім в усіх на очах сідала на піч. У такому разі батьки кривдника не могли відмовити у весіллі.
Піч то є місто де жінка народжувала дитину. У деяких українських селах , при пологах прийнято було "допікати" немовля, якщо він народився слабеньким. Його загортали в тісто або в материнську сорочку і на хлібній лопаті клали в піч, тобто віддавали пічі щоб символічно відродити його вже здоровим.
Омивали новонародженого в хаті на Припічку , додаючи в воду оберіг , заговорене вугіллячко або розмальовували дитинку символами , сажею . Іноді між цеглинками в печі клали гроші, або шматочки ладану .

Offline Gonzo

  • *****
  • Повідомлень: 7858
  • Karma: 9934
Re: #Україна
« Reply #193 : Квітень 27, 2018, 14:42:34 »

Offline Gonzo

  • *****
  • Повідомлень: 7858
  • Karma: 9934
Re: #Україна
« Reply #194 : Травень 06, 2018, 01:57:31 »


Хотин

Offline Gonzo II

  • *****
  • Повідомлень: 813
  • Karma: 778
Re: #Україна
« Reply #195 : Травень 27, 2018, 18:00:46 »



Offline Старина Z

  • *****
  • Повідомлень: 41886
  • Karma: 31805
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #196 : Липень 11, 2018, 22:49:49 »
Чуден Днепр при ясной погоде.
Черкасская дамба


Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: #Україна
« Reply #197 : Серпень 23, 2018, 08:05:18 »
Хотя танцем это назвать сложно, смотрится классно.  :up:

Цитувати (виділене)
Українська команда танцюристів на чолі з хореографом Костянтином Томільченко знову викликала фурор на шоу America's Got Talent (Америка має талант) і, отримавши одностайне схвалення від журі, пройшла в наступний етап конкурсу.
У червні цього року українці з успіхом пройшли перший етап конкурсу, здивувавши і членів журі, і публіку своїм високотехнологічним номером The Escape (Втеча).
На цей раз Томільченко зі своєю командою показали новий шедевр, об'єднавши складну хореографію, технології віртуальної реальності і графіку, яка світиться в темряві. Глядачі спостерігали за виступом українців з відкритим ротом, а судді не змогли всидіти в своїх кріслах і встали.
Втіленням візуальної частини номера займалася студія Front Pictures. За сюжетом танцю, рятуючись від дощу, герой потрапляє в таємничий готель, де його зустрічає дивний консьєрж, але замість відпочинку на хлопця очікують пригоди.

То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #198 : Вересень 30, 2018, 16:03:25 »
Цитувати (виділене)
Талановита 8-річна Емілі Москаленко не раз змусила суддів румунського шоу талантів перехреститися під час перегляду її виступу. Чудова спортивна підготовка, гнучкість і пластику здивували всіх і кожного. Здається, у неї немає кісток – ось це гнучкість!


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #199 : Жовтень 05, 2018, 20:23:35 »
Просто офігенно.
Цитувати (виділене)
OT VINTA "У мене ... Україна!"

Offline RedCat

  • *****
  • Повідомлень: 7025
  • Karma: 12819
  • Стать: Жіноча
Re: #Україна
« Reply #200 : Жовтень 09, 2018, 13:37:06 »
Українські пісни, які повинен знати кожен
з текстами і відео

 і взагалі ду-у-уже цікавий сайт

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #201 : Жовтень 11, 2018, 20:06:22 »
Колись все буває вперше.
Пісня українського гурту Kazka увійшла до топ-10 чарту Shazam: це перший випадок в історії
https://www.the-village.com.ua/village/culture/culture-news/277413-pisnya-ukrayinskogo-gurtu-uviyshla-do-top-10-chartu-shazam-tse-pershiy-vipadok-v-istoriyi


Offline RedCat

  • *****
  • Повідомлень: 7025
  • Karma: 12819
  • Стать: Жіноча
Re: #Україна
« Reply #202 : Листопад 05, 2018, 08:57:12 »
проект "Нація" - автентичне українське вбрання
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1775360152518599&type=3&__xts__[0]=68.ARDxvtRooQgxjuQpCSrNqPGN2gyAAo0dnw7tQksN84f1926EVaoVt8MNURw2BPtRuFGtBvhxqczAI66TXYubQpnYJSVVvIFMkymvGMgLxkVffBUy_oJq2dx-L1ouRU1VoXCQC-RFwvRcaqtgF-GxhOLmLZdBMhfbRrie30qh78120wVPx4LekHbfRdaARBb4fqOpfhGoXKjqgAsCmg3PP-8fZqMmTWY9aqQBfIppoQvhTn8UshDbFnfT&__tn__=-UCH-R

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #203 : Грудень 16, 2018, 20:52:59 »
Цитувати (виділене)
Девід Гарретт – знаний у всьому світі німецький скрипаль. Музикант виконує як класичні твори, так і кавер-версії сучасних хітів.

У 2009 році під час бою Кличко-Гомес Гаррет виконав Національний гімн України, змусивши завмерти перед екранама телевізорів тисячі глядачів.

“Гімн потрібно відчувати душею, і він це зробив”, – казали люди.

Offline RedCat

  • *****
  • Повідомлень: 7025
  • Karma: 12819
  • Стать: Жіноча
Re: #Україна
« Reply #204 : Грудень 26, 2018, 20:18:25 »

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5307
  • Karma: 3251
  • Стать: Жіноча
  • Nederland
Re: #Україна
« Reply #205 : Лютий 20, 2019, 21:31:53 »
Не знаю, куда, в Королях, ээ-мммм, котики  :sarcastic:
Пусть тут полежит

[/facebook]

Offline ТетраМ

  • *****
  • Повідомлень: 18384
  • Karma: 17887
  • Стать: Жіноча
  • Пропагандист нездорового образца
Re: #Україна
« Reply #206 : Лютий 24, 2019, 01:57:19 »
Не знаю, куда - тема "Вірші українською" утонула...

Роман Семисал

Переведи мене через майдан,
переведи мене, маленький сину,
я твою руку теплу, як хустину,
і цей майдан нікому не віддам.
Переведи мене через дими,
що виїдають горло і сітківку,
через, як шкіра, зідрану бруківку,
через лискучі чорні шоломи.
Переведи повз кулі біля скронь
по невловимій нитці Аріадни,
через діжки гарячі, як троянди,
переведи мене через вогонь.
Переведи мене через роки
у ніч, де рвались долі і гранати,
де був мій брат і я побіля брата,
де стала смерть на відстані руки.
Переведи під гору, он туди...
через громаддя зрад і проституцій,
туди, де кров текла по Інститутській,
переведи мене, переведи.
Переведи і стань у цей аркан,
будь, як вони, нескорений і дикий.
Ми тут залишим сльози і гвоздики...
переведи мене через майдан.
«Ганьба! Слава! Тобто – добрий вечір!» ©

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #207 : Березень 08, 2019, 17:22:37 »
Туча женщин собирает и отпевает одного мужика на войну... Офигенное видео...


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: #Україна
« Reply #208 : Березень 11, 2019, 18:50:43 »
Цитувати (виділене)
Зіркового українця Джека Пеленса минулими вихідними згадували у Голлівуді. Він - єдиний актор українського походження, який отримав премію "Оскар".

Джек Пеленс (Володимир Палагнюк) помер 2006-го. Цього року йому б виповнилося 100 років.

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: #Україна
« Reply #209 : Березень 15, 2019, 16:33:36 »
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.