Автор Тема: ШІ: радіти чи боятися
 

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
ШІ: радіти чи боятися
« : Липень 18, 2023, 20:15:45 »
а реально дитині через рік у ВНЗ йти і я сиджу думаю, які професії вб'є ШІ в наступні 5-10 років.
« Останнє редагування: Липень 18, 2023, 21:16:08 від Shannou »
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #1 : Липень 18, 2023, 20:29:52 »
Все поколения сценаристов обучались на сценариях предыдущего поколения. Безплатно. Как и режиссёры, писатели, художники, музыканты и далее по списку. ИИ это просто инструмент, как печатная машинка (когда-то) или компьютер (сейчас).
Люди вчаться на попередниках (щодо безкоштовності навчання я зовсім не впевнена), так, але ж вони і створюють суттєво нове. ШІ креативити не може. І кому потрібні фильми з переробок стародавніх сценаріїв? Цікаво було б подивитися на "змагання" ШІ зі звичайними сценарістами :)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #2 : Липень 18, 2023, 20:44:33 »
а реально дитині через рік у ВНЗ йти і я сиджу думаю, які професії вб'є ШІ в наступні 5-10 років.
Ти не в тренді. Зараз модно дитині дозволяти вчитись на те шо їй хочеться і на те шо добре виходить. А не як в нас було, коли всі йшли на юриста/економіста незалежно ні від чого.

Та й так швидко ШІ нічого не вб'є. Воно поки шо на рівні потестить і поржать. Як талановитий підліток якому реальну роботу не дадуть  :grin:

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #3 : Липень 18, 2023, 20:46:38 »
А получился интернет.
Нє, получився страшний CO2 замість навозу. Тепер не знають куди дівать, чи в землю його закопувать (не жартую, реальний проект).

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34711
  • Karma: 16987
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #4 : Липень 18, 2023, 20:51:34 »
а реально дитині через рік у ВНЗ йти і я сиджу думаю, які професії вб'є ШІ в наступні 5-10 років.
Ти не в тренді. Зараз модно дитині дозволяти вчитись на те шо їй хочеться і на те шо добре виходить. А не як в нас було, коли всі йшли на юриста/економіста незалежно ні від чого.

Та й так швидко ШІ нічого не вб'є. Воно поки шо на рівні потестить і поржать. Як талановитий підліток якому реальну роботу не дадуть  :grin:

сорян, та я цим чувакам вірю
https://www.goldmansachs.com/intelligence/pages/generative-ai-could-raise-global-gdp-by-7-percent.html
ну і з іншої статті
Any job losses would not fall equally across the economy. According to the report, 46% of tasks in administrative and 44% in legal professions could be automated, but only 6% in construction and 4% in maintenance.

This month IKEA said that, since 2021, it has retrained 8,500 staff who worked in its call centres as design advisers.

The furniture giant says that 47% of customer calls are now handled by an AI called Billie.

While IKEA does not see any job losses resulting from its use of AI, such developments are making many people worried.

зрозуміло, що нікому не потрібні тисячі дізайн адвайзерів. нещодавно читав, що почали заміняти персонал в редакціях газет. художники, цопірайтери вже мають йти навчатися інших професій.

але сорян, це все страшний оффтоп.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #5 : Липень 18, 2023, 22:27:09 »
І кому потрібні фильми з переробок стародавніх сценаріїв?
Ну, дивляться ж  вісімнядцяту версію Кінг-Конга чи там Трансформерів - 9. І на цей продукт споживач знайдеться. Особливо на "ПЕРШІЙ В СВІТІ ФІЛЬМ СЦЕНАРІЙ ЯКОГО НАПИСАН В ЧАТ ЖІПІТІ!!!" :hot:

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26293
  • Karma: 20594
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #6 : Липень 18, 2023, 22:28:40 »
Та й так швидко ШІ нічого не вб'є.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #7 : Липень 18, 2023, 22:30:26 »
Спостерігати.
В мене диванна думка - використвувати ШІ в реальному виробництві будуть в цивілізованих розвинутих країнах де ВЖЕ старіння населення і нестача робочої сили у близькому майбутньому. Цю нішу і займе ШІ. Хто втратить там через це роботу буде жити на соціалі або перекваліфікується.
Відсталі країни будуть так само використовувати живих людей де це дешевше. 

Offline jeckie

  • *****
  • Повідомлень: 6363
  • Karma: 6420
  • Стать: Жіноча
  • Ірпінь, Донецьк
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #8 : Липень 18, 2023, 22:55:49 »
Мені дуже сумно в яких саме напрямках ШІ буде витісняти людей, уся наукова фантастика мріяла, що це будуть найважчі та найнеприємніші види діяльності, а в реальності - художники-ілюстратори, маркетологи та сценаристи, цікаві, творчі професії, що потребують досить високої кваліфікації та фантазії. Таке собі досягнення. Хай би краще ШІ воював чи унітази мив.

Offline Выдра

  • *****
  • Повідомлень: 7070
  • Karma: 5433
  • ___
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #9 : Липень 18, 2023, 23:00:26 »
Хай би краще ШІ воював чи унітази мив.
Ещё полол, собирал с фруктов жуков, и собирал урожай.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #10 : Липень 19, 2023, 07:41:55 »
А ще краще, якби ШІ чистив картоплю  :girl_in_dreams:

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23507
  • Стать: Чоловіча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #11 : Липень 19, 2023, 09:34:14 »
Спочатку зазвичай треба боятися. Потім радіти, що пронесло.

- Ну шо там те кляте Ші? Багато шкоди накоїло?
- Та дякуючи Богові, пронесло, а от у людей кажуть городину ну все геть повикльовуавлао і шифер побило. Хай би його шлях трахнув.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8284
  • Karma: 3325
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #12 : Липень 19, 2023, 12:22:44 »
Хай би його шлях трахнув.
Вибачейте, але львівською говіркою : най го (тя) шляк трафить!

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3633
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #13 : Липень 19, 2023, 12:29:52 »
А ще краще, якби ШІ чистив картоплю 
Він виростить штучну картоплю, яку не треба чистити. :hot:
Cпойлер
І їсти теж небажано, але то таке.  :sarcastic:
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #14 : Липень 19, 2023, 12:30:21 »
Я б хотів щоб моя дитина лікарем стала, гарним. ШІ звісно там теж наведе шороху, насамперед серед діагностів, але все ж така справа яка буде мати попит. Люди старішають але хворіти не хочуть.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #15 : Липень 19, 2023, 12:32:29 »
Здається, у Ігана є фантастичний роман про те, як ШІ дали попорпатись у історії еволюції життя на Землі. І той ШІ нишком вирішив, що людство - то кака. Знайшов якусь викопну бактерію, і став її розвивати, щоб з часом тим, що з неї вийде, замінити людину. Не пам"ятаю, чи люди вчасно це помітили  :grin:

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4675
  • Karma: 2807
  • Стать: Жіноча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #16 : Липень 19, 2023, 13:07:38 »
Я б хотів щоб моя дитина лікарем стала, гарним. ШІ звісно там теж наведе шороху, насамперед серед діагностів, але все ж така справа яка буде мати попит. Люди старішають але хворіти не хочуть.
Так лікарі, медсестри завжди будуть потрібні.
Для лікаря вже зараз важливо розбиратись в нових медичних технологіях, і далі буде ще важливіше. Є навіть окремі експерти з медичного обладнання, на мою думку дуже перспективно.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #17 : Липень 19, 2023, 13:20:58 »
Ну, дивляться ж  вісімнядцяту версію Кінг-Конга чи там Трансформерів - 9.
Раз на декілька років. Як атракціон.

І на цей продукт споживач знайдеться.
Є певні категорії фільмів, де сцерарісти начебто і непотрібні. Напевно, є і глядачі, яким більше й не треба.
А для того, що схоже на "людські" фільми, - залюбки подивилася би цю кухню зі сценарістами і ШІ зсередини :)

Offline Mathilda

  • *****
  • Повідомлень: 5313
  • Karma: 3265
  • Стать: Жіноча
  • Nederland

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9127
  • Karma: 5435
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Homo homini felis est.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #20 : Липень 19, 2023, 13:40:22 »
Мені дуже сумно в яких саме напрямках ШІ буде витісняти людей, уся наукова фантастика мріяла, що це будуть найважчі та найнеприємніші види діяльності, а в реальності - художники-ілюстратори, маркетологи та сценаристи, цікаві, творчі професії, що потребують досить високої кваліфікації та фантазії. Таке собі досягнення. Хай би краще ШІ воював чи унітази мив.
ШІ не може креативіти. Тому фахівці з високою кваліфікацією не постраждають.
Військова та "побутова" галузі також працюють над ШІ (якщо не помиляюсь, саме військові були першими, хто почав роботу над ШІ), але створити робота, здатнього виконувати побутові фізичні роботи, нажаль, значно складніше, ніж компьютерну програму, що "малює" або генерить тексти/музику.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #21 : Липень 19, 2023, 13:41:53 »
Я б хотів щоб моя дитина лікарем стала
А що хоче дитина? :)

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #22 : Липень 19, 2023, 14:38:52 »
Я б хотів щоб моя дитина лікарем стала
А що хоче дитина? :)
Ну то в Шенноу треба питати  :)

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #23 : Липень 19, 2023, 14:39:13 »
Тому фахівці з високою кваліфікацією не постраждають.
this

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23507
  • Стать: Чоловіча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #24 : Липень 19, 2023, 16:02:23 »
Я б хотів щоб моя дитина лікарем стала
А що хоче дитина? :)
Шоб папка приніс з роботи Ші і  по дорозі купив смаколиків.

Offline chucha

  • *****
  • Повідомлень: 2694
  • Karma: 1352
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #25 : Липень 19, 2023, 16:53:58 »
Мені дуже сумно в яких саме напрямках ШІ буде витісняти людей, уся наукова фантастика мріяла, що це будуть найважчі та найнеприємніші види діяльності, а в реальності - художники-ілюстратори, маркетологи та сценаристи, цікаві, творчі професії, що потребують досить високої кваліфікації та фантазії. Таке собі досягнення. Хай би краще ШІ воював чи унітази мив.

Дуже швидко (вже) конкуренція буде вимагати відходити від тупої генерації контенту і з'явиться великий попит на тих, хто буде в змозі використовувати ШІ як інструмент. Тож нічого не загрожує ні ілюстраторам, ні сценаристам.

 

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23507
  • Стать: Чоловіча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #26 : Липень 19, 2023, 17:12:54 »
Хендмейд точно залишиться у попиті. А Ші буде допомагати в розповсюдженні.

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #27 : Липень 19, 2023, 17:14:34 »
Тим часом Гільдія письменників разом з понад 8000 письменників звернулися з петицією до СЕО гигантів IT-ої галузі: OpenAI, Alphabet, Meta, Stability AI та IBM. Серед підписантів Маргарет Етвуд, Джонатан Франзен, Філіп Пулман,  Елізабет Джордж, Тес Герітсен, Майкл Чабон (це знайомі мені автори з перших двох сторінок імен).

https://actionnetwork.org/petitions/authors-guild-open-letter-to-generative-ai-leaders
Гуглопереклад:
Цитувати (виділене)
Ми, ті, хто підписався нижче, звертаємо вашу увагу на природну несправедливість у використанні наших робіт як частини ваших систем ШІ без нашої згоди, кредиту чи компенсації.

Генеративні технології штучного інтелекту, побудовані на великих мовних моделях, завдячують своїм існуванням нашим працям. Ці технології імітують і повторюють нашу мову, історії, стиль та ідеї. Мільйони захищених авторським правом книг, статей, есе та поезії забезпечують «їжу» для систем штучного інтелекту, нескінченні страви, за які немає рахунків. Ви витрачаєте мільярди доларів на розробку технології ШІ. Справедливо, якщо ви компенсуєте нам використання наших творів, без яких ШІ був би банальним і надзвичайно обмеженим.

Ми розуміємо, що багато книг, які використовуються для розробки систем ШІ, походять із сумнозвісних піратських веб-сайтів. У нещодавньому рішенні Верховного суду у справі «Ворхол проти Голдсміта» не тільки чітко зазначено, що висока комерційність вашого використання є аргументом проти добросовісного використання, але й жоден суд не виправдовує копіювання нелегальних творів як добросовісне використання. У результаті вбудовування наших творів у ваші системи генеративний штучний інтелект загрожує завдати шкоди нашій професії, заполонивши ринок посередніми, машинно написаними книгами, оповіданнями та журналістикою, заснованою на нашій роботі. Приблизно за останнє десятиліття доходи авторів знизилися на сорок відсотків, і поточний середній дохід штатних авторів у 2022 році становив лише 23 000 доларів. Запровадження штучного інтелекту загрожує перехилити чашу терезів і зробити письменникам, особливо молодим письменникам і голосам із недостатньо представлених спільнот, ще важче, якщо не неможливо, заробляти на життя своєю професією.

Ми просимо вас, керівників AI, зменшити шкоду, завдану нашій професії, вдавшись до таких кроків:

1. Отримайте дозвіл на використання нашого захищеного авторським правом матеріалу у ваших генеративних програмах ШІ.

2. Справедливо винагороджуйте авторів за минуле та поточне використання наших робіт у ваших генеративних програмах ШІ.

3. Справедливо винагороджуйте авторів за використання наших робіт у виході штучного інтелекту, незалежно від того, чи порушують ці результати чинне законодавство.

Ми сподіваємося, що ви зрозумієте серйозність нашої занепокоєності та співпрацюватимете з нами, щоб у найближчі роки забезпечити здорову екосистему для авторів і журналістів.


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35628
  • Karma: 23507
  • Стать: Чоловіча
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #28 : Липень 19, 2023, 17:16:07 »
Цитувати (виділене)
Штучний інтелект не замінить потреби у шпигунах, — керівник MI6

https://ms.detector.media/internet/post/32468/2023-07-19-shtuchnyy-intelekt-ne-zaminyt-potreby-u-shpygunakh-kerivnyk-mi6/

Західним шпигунам доведеться все більше зосереджуватися на відстеженні зловмисного використання ШІ ворожими державами.
Британські шпигуни використовують штучний інтелект, щоб перешкоджати постачанню зброї в Росію, заявив сьогодні керівник секретної розвідувальної служби Великої Британії MI6 Річард Мур під час виступу в резиденції британського посла в Празі. Він спрогнозував, що західним шпигунам доведеться все більше зосереджуватися на відстеженні зловмисного використання ШІ ворожими державами, повідомив «Голос Америки».

Offline BigSister

  • *****
  • Повідомлень: 1747
  • Karma: 640
  • Німеччина
Re: ШІ: радіти чи боятися
« Reply #29 : Липень 19, 2023, 17:18:51 »
Тож нічого не загрожує ні ілюстраторам, ні сценаристам.
Ще треба справедливо платити тим, чиї роботи використовують для навчання ШІ.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.