Автор Тема: Украинская энергетика
 

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Украинская энергетика
« Reply #660 : Листопад 28, 2022, 13:07:19 »
І цей шлях трошки не про - "нам винні".
Дуже прикро, що ти побачив в моїх дописах "нам винні". Там такого немає. Якщо влада хоче, щоб населення не читало радянських газет, вона повинна пе6ребивати їх брехню своєю інфою Ну а якщо ні - то ні. Тільки потім не треба скаржитися, що населення не те. Все. Більше там нічого нема.

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20521
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Украинская энергетика
« Reply #661 : Листопад 28, 2022, 13:16:54 »
Мені вже третю добу дають електрику 3 8 по 12, і ввечері, з 18 до 21. Тобто заклики не користуватися в часи пікових навантажень я виконувати не в змозі. Хоча і намагаюсь. :pardon:

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #662 : Листопад 28, 2022, 13:46:04 »
Так, в нас те саме. Маю на увазі - якщо свіло є намагаємось зробити швидко те, що накопичилось.
І якщо б нас було світло двічі на день в один й той самий час - було б круто. Але але.

Більше всього бісить, звичайно, коли його вмикають типу за графіком, а потім за півгодини вимикають.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Украинская энергетика
« Reply #663 : Листопад 28, 2022, 14:40:48 »
Але настрій твого допису він трохи дивний Майк.
Я це побачив ще з допису Ксені.

В сенсі?  :scratch_one-s_head: Що я вже не так зробила?
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27653
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Украинская энергетика
« Reply #664 : Листопад 28, 2022, 14:46:51 »
В сенсі?  :scratch_one-s_head: Що я не так зробила?
Свят -свят :). Ти все правильно зробила :give_rose:. Просто тон твоєї відповіді був таким, що тобі не дуже сподобалося, що я написав. Це не до тебе претензія, це я писав з декілька провокативні тексти, які можна сприйняти як деяке ниття або наїзди на владу або енергетиків, типу зробіть мені красиво. Але ситуація в Одесі і самопочуття моїх співгромадян мене справді хвилює.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Украинская энергетика
« Reply #665 : Листопад 28, 2022, 15:00:49 »
В сенсі?  :scratch_one-s_head: Що я не так зробила?
Свят -свят :). Ти все правильно зробила :give_rose:. Просто тон твоєї відповіді був таким, що тобі не дуже сподобалося, що я написав. Це не до тебе претензія, це я писав з декілька провокативні тексти, які можна сприйняти як деяке ниття або наїзди на владу або енергетиків, типу зробіть мені красиво. Але ситуація в Одесі і самопочуття моїх співгромадян мене справді хвилює.

Та ні. Просто я була не згодна про «приховують», якщо ти сам й пишеш, що уся інформації знаходиться у два клики. Ну не є для мене це приховуванням. Я його якось по іншому собі уявляю - ніде й ніяк не можна знайти ніякої інформації. А коли інформацію просто не шукають, я не вважаю таке «приховуванням».
А з усім іншим - я чесно пишу, що на цій темі не розуміюся, як воно там усе відбувається уяви не маю. Звісно, коли хтось все це пояснює зрозумілими мені аргументами, то я з інтересом читаю. Але якщо й нема пояснень, то я й без них розумію, що після такої навали обстрілів по обʼєктах цієї галузі нічого доброго очікувати не доводиться. Ось й не очікую.
Якось так )
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Украинская энергетика
« Reply #666 : Листопад 28, 2022, 16:27:59 »
Ось ще таке зустріла на фб. Сама я, вже казала, не розумію геть нічого в цьому, крім суто формул та фізики процесу )), але люди пишуть в коментарях що це  «цікаве технічне» (саме посилання на допис зустріла на сторінці Трегубова).

Цитувати (виділене)
Ivan Lyakh
12 ч.

 Вы меня простите, что вмешиваюсь в экспертную среду, но я все же выскажу свое мнение относительно восстановления разрушенных «энергетических объектов». В частности, о том, насколько сложно и возможно ли быстро восстановить подачу электроэнергии после очередного налета восточного соседа. Сразу уточню, пост не выражает мнение моего любимого работодателя. Также, я не обладаю данными о реальных повреждениях в энергосистеме и не ставлю за цель дать исключительно точные академические разъяснения. Все нижеизложенное основано на абстрактных примерах и моем прикладном опыте строительства двух промышленных энергогенерирующих объектов. Пишу максимально простыми словами.
▶️ Производство электроэнергии
Начнём с основного. В украинской энергосистеме электроэнергия производится на АЭС, ТЭС, ТЭЦ, ГЭС, ВЭС и СЭС. Аббревиатуры легко загуглить. Также мы можем импортировать небольшие объемы электроэнергии из ЕС. На выходе из генератора электроэнергия имеет различный вольтаж. Уровень напряжения зависит от типа генерации и особенности конкретного генерирующего оборудования. Чтобы передать электроэнергию на расстояние в десятки и сотни километров с минимальными потерями в сети, требуется повышающий трансформатор. Когда вы видите ТЭС и подстанцию рядом с ней, это наверняка подстанция с повышающими трансформаторами. Самое распространенное напряжение для передачи и распределения электроэнергии в украинской энергосистеме на больши расстояния - сети 35, 110, 150, 220 и 330 кВ.
Если объект генерации серьезно поврежден, например взорван машинный зал ТЭС с турбинами и генераторами, восстановить его за день-два нельзя. Нужно новое оборудование. Его заказ, производство и монтаж может занять год и более. Проще говоря, если капитально попали по энергоблоку ТЭС, это все. Знаковый пример в украинской истории это ремонт Углегорской ТЭС государственной Донбассэнерго, которая пострадала от сильного пожара в 2013 году. Работа станции была частично восстановлена только в 2014 году.
▶️ Передача и распределение электроэнергии
За передачу электроэнергии по всей Украине отвечает НЭК Укрэнерго. Передача осуществляется по сетям 220 кВ и выше. Визуально, это сети с громадными опорами, проводами подвешенными на десятках стеклянных изоляторов и характерным потрескиванием, знакомым тем, кто хоть раз находился рядом с высоковольтной линией под напряжением.
За распределение электроэнергии отвечают компании, которые по старинке называют «облэнерго». С 2019 года все они стали распределительными сетями или, корректно, операторами системы распределения. В Украине в каждой области по своему «облэнерго». Распределение осуществляется по сетям от 0,4 кВ (заходит к вам в дом/квартиру) до 150 кВ (используется для транспортировки электроэнергии на дальние расстояния). Облэнерго бывают частные (например, Оператор системы распределения «Херсоноблэнерго»), так и государственные (например, ПАО «Запорожьеоблэнерго»).
В случае с НЭК Укрэнерго и облэнерго, их основное хозяйство - сети и  распределительные подстанции. Как уже писал выше, от объекта генерации электроэнергия попадает на повышающие трансформаторы и по проводам высокого напряжения передаётся как можно ближе к потребителю. Далее она попадает на понижающие трансформаторные подстанции и расходится к конечным потребителям. Если вы живете за городом и хоть раз подписывали какие-то бумаги в РЭСе, а РЭС находится в соседнем здании с подстанцией с несколькими большими трансформаторами и линиями электропередач различного размера, расходящимися на все четыре стороны, вы наверняка видели одну из типичных понижающих подстанций облэнерго. В городах подобные подстанции имеют частично закрытое исполнение и удобный пример вам ни приведу.
▶️ Почему так долго ремонтируют и восстанавливают подачу электроэнергии
Подошли к самому главному вопросу. Отбросим промышленных потребителей в лице заводов и крупных производств, которые получают электроэнергию по сетям 35, 110 кВ и более и железную дорогу со своим особым хозяйством, а сконцентрируемся на домохозяйствах с сетями 0,4 кВ и 10 кВ.
Сети 0,4 кВ, они же 380В, если в дом заведены три фазы, и 220В, если ваша квартира запитана по одной фазе. Повреждение сетей 0,4 кВ менее актуально в городе, т.к. сети проложены под землей от ближайшей к вашему дому трансформаторной будки с трансформатором 0,4/10 кВ и более актуально в селе, где проложены на опорах. Ремонт сетей 0,4 кВ наиболее простой. Лишь бы была свободная бригада и вышка. Если уничтожен трансформатор 0,4 / 10 кВ, его также можно условно быстро поменять. Говорю «условно» подразумевая, что это стандартное plug-and-play оборудование, которое облэнерго может физически найти и смонтировать без сложной настройки и кастомизации.
Ремонт поврежденной линии 10 кВ, в большей степени, также завязан на ресурс ремонтной бригады и наличие свободной вышки. Осенью и весной ремонты в сельской местности осложняются болотом на полях и если вышка не 4х4 или 6х6, а «десятки» перебиты во многих местах, за час вам электроэнергию вернуть не смогут.
Постепенно продвигаемся к развязке. Врага не интересуют сети низкого и среднего напряжения (0,4 - 35 кВ). Атаке подвергаются объекты генерации, крупные распределительные подстанции и магистральные сети электропередач.
Если перебита высоковольтная линия, ее уже так просто как «десятку» не отремонтируешь. Во-первых, нужна специальная коленчатая вышка 6х6. Во-вторых, специальное оборудование и расходники. У меня был пример, когда на объекте выгорело соединение одного из проводов линии 150 кВ. Чтобы банально соединить два отрезка провода, мне потребовалось искать специальный пиропатрон, которым варится соединение. Войны тогда на территорири Запорожской области не было. Тем ни менее, на организацию бригады мехколонны для ремонта, поиск нужного пиропатрона в Киеве и его доставку в Запорожье мне понадобилось 3 дня.
Если сгорел повышающий или понижающий трансформатор, 150/35 кВ+ на 50 МВА+, восстановить поврежденный объект за 2-3-10 дней невозможно. Оборудование подобных классов напряжения изготавливается исключительно под заказ и под конкретные нужды. Когда сдавал свой последний объект в 2019 году, срок изготовления трансформатора 150/35/10 на 55 МВА на заводе «Запорожтрансформатор» составлял 6 месяцев при наличии необходимой конструкторской документации. У китайских производителей около 4-х или 5-ти. Европейские производители были готовы выполнить заказ за 9 месяцев. Сейчас в мире, и это никак не связано с войной в Украине, громадный спрос на силовые трансформаторы и оборудование подстанций (выключатели, измерительные трансформаторы). Минимальный срок, на который можно расчитывать - 9 месяцев на производство и поставку у китайцев и год - полтора у европейцев. Добавьте еще месяц на монтаж и пусконаладку.
Да, энергосистема имеет запас прочности и многие объекты подключены кольцами, что позволяет выводить в ремонт тот или иной участок сети. Да, энергетики бросают весь имеющийся ресурс на восстановительные работы. Однако, есть объективная реальность. Если последовательно уничтожаются ключевые подстанции и высоковольтные линии, объекты генерации, линки с энергосистемой ЕС, не стоит ждать, что электричество после очередной атаки появится быстро. Не потому, что энергетики работают непрофессионально или дали электричество соседям, а не вам. Причины в банальном отсутствии запасов оборудования, в том числе кастомизированного, необходимого для выполнения ремонтов и временном ресурсе, необходимом для его производства, монтажа и наладки.

Чувак працює в групі ДТЕК, тому, звісно, є людиною зацікавленою. Але най буде. Якщо щось не те, можна обговорити що саме.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22179
  • Karma: 3729
Re: Украинская энергетика
« Reply #667 : Листопад 28, 2022, 16:31:47 »
Ось ще таке зустріла на фб. Сама я, вже казала, не розумію геть нічого в цьому, крім суто формул та фізики процесу )), але люди пишуть в коментарях що це  «цікаве технічне».

А хто автор?

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16051
  • Karma: 15372
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Украинская энергетика
« Reply #668 : Листопад 28, 2022, 16:34:22 »
Ось ще таке зустріла на фб. Сама я, вже казала, не розумію геть нічого в цьому, крім суто формул та фізики процесу )), але люди пишуть в коментарях що це  «цікаве технічне».

А хто автор?

Там є посилання на сторінку. Й нижче я дописала про нього.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #669 : Листопад 28, 2022, 18:16:07 »
Я також читав цікаві роздуми про наш трансформаторний завод в когось із Д7, но зараз знайти не можу. Якщо коротко - там все погано бо кацапи.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #670 : Листопад 29, 2022, 12:12:52 »
В "Укренерго" нагадали, що компанія доводить до операторів систем розподілу (обленерго) ліміти споживання по кожній області, перевищувати які не можна. Графіки відключень складають та безпосередньо застосовують обленерго. При цьому обмеження мають застосовуватися рівномірно між споживачами. Перелік обленерго можна знайти за посиланням. Джерело: https://biz.censor.net/n3383658

Offline Фрейя

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 1454
  • Karma: 2497
Re: Украинская энергетика
« Reply #671 : Листопад 29, 2022, 14:12:30 »
Цитувати (виділене)
Блекаут — це не кінець світу. Голова Укренерго Володимир Кудрицький про запас міцності та унікальний досвід українських енергетиків

Велике інтерв'ю з керівником компанії — диригента української енергосистеми Володимиром Кудрицьким — про шкоду від російських ракет, запас міцності, відповідальність за відключення і героїчну роботу енергетиків, які повертають світло в будинки.
https://biz.nv.ua/ukr/economics/blekaut-v-ukrajini-yak-vidnovilasya-energosistema-ta-chogo-dobivayetsya-rf-volodimir-kudrickiy-50287154.html

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #672 : Грудень 01, 2022, 09:11:06 »


Rostyslav Demchuk is with Сергій Зарайський.
9h  ·
Воістину! Вік живи - вік учись!
До нині не знав про існування турецьких плавучих електростанцій. Так би й помер невігласом, якби не допис на сторінці мого друга Сергія Зарайського про те, що турецька енергокомпанія Karpowership відправить до берегів України три потужні плавучі електростанції.
Порився у інтернеті і з'ясував для себе, що турецька енергокомпанія Karpowership є монстром у галузі будівництва, обслуговування та управління плавучими електростанціями. Ці гігантські кораблі надають енергетичну допомогу країнам Африки: Судан, Сьєрра Ліоне, Гана, Гамбія, Мозамбік; країнам Східної Азії: Індонезія, Малайзія... та деяким іншим країнам світу. Всього компанія Karpowership налічує 17 плавучих електростанцій.
І от нарешті три кораблі-електростанції прибудуть до берегів України у Чорному морі і, бодай, частково поповнять нестачу електроенергії в знезструмлених через російський терористів містах і селaх України.
І я переконаний на усі тисячу відсотків, що Володимиру Путіну та його опричникам ніколи в голову не збреде божевільна думка вдарити ракетами по цих турецьких енергетичних об'єктах.
За цей благородний, шляхетний вчинок слід дякувати не лише власникам компанії Karpowership і президенту Турччини Реджепу Ердогану, але і дипломатам посольства України в Туреччині тa керівництву МЗС України. Просто відмінна..., блискуча робота... Браво!



Karpowership, which claims the world's largest fleet of such vessels, would send ships close to Odesa, Ukraine's largest port, a senior company executive told Nikkei.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #673 : Січень 28, 2023, 22:41:27 »
Демократична Сокира
2h
  ·
Час від часу виникає питання, чому енергосистема єдина, а ситуація в Одесі дуже сильно відрізняється від того ж Києва? Чому ліміти вночі такі маленькі, хоча споживання вночі навпаки повинно бути менше?
Якщо коротко, то відповідь така: усе чесно, ніхто нікого не обманює, зрада відміняється, адзип інсур. А для довшої відповіді необхідно пояснити, як працює енергосистема.
Є три типи генерації: базова, пікова та маневрова.
Постійна, або базова — вихід на максимальну потужність за добу й більше, велика потужність — це АЕС.
Пікова — вихід на максимальну потужність 3–5 годин, середня потужність 1 блоку в 5–8 разів менша, ніж у АЕС, — це ТЕС та ТЕЦ (ТЕЦ ще й постачають опалення/гарячу воду).
Маневрова — працює 24/7/365, середня потужність 1 блоку в 5–8 разів менша, ніж у ТЕС, — це ГЕС.
АЕС працюють цілодобово, забезпечуючи базовий рівень енергосистеми, який ми бачимо вночі.
У нормальному режимі роботи десь о 3–4 ранку починають включатися блоки ТЕС та ТЕЦ. Частина з них відключається до вечора після проходження ранішнього піку споживання, частина працює на повну потужність із 7 до 23. Для довідки — в Одесі влітку пік споживання десь о 14:00 (кондиціонування).
ГЕС працюють 24/7/365 й у режимі реального часу відслідковують частоту в мережі — відкриваючи більше чи менше засувки, тримають частоту на рівні 50 Гц. Це надзвичайно важливо, адже генератори АЕС та ТЕС можуть вийти з ладу при відхиленні частоти більше, ніж на 2–3 Гц. Але й відхилення на 1 Гц — теж аварійна ситуація і здоров’я генераторам не додає.
А тепер виключаємо із цієї схеми нормальної роботи мінімум половину знищених росіянами блоків ТЕС. Поки є вода у водосховищах, можна покривати нестачу електроенергії завдяки ГЕС. До речі, саме так (плюс тепла погода мінус промисловість) енергетики забезпечили світло на новорічні свята. Але як тільки вода витече — частоту не буде чим тримати.
Саме тому вдень у роботі всі блоки ТЕС, які змогли запустити, нестачу покриваємо ГЕС, але дуже економно, бо води багато не буває. Вночі все вимикаємо по максимуму. Це робиться задля того, щоб вночі ремонтувати пошкоджені блоки ТЕС, що стоять поруч із робочими, — така техніка безпеки. Крім того, вночі відключають високовольтні лінії для їх ремонту і відновлення, обладнання підстанцій, водночас менше нічне навантаження перерозподіляється на лінії, що залишаються в роботі.
Про різницю Києва та Одеси. Київ живиться від Хмельницької АЕС та Рівненської АЕС, Одеса від Південноукраїнської АЕС. Начебто все норм, чи не так? Але ж ні! Проблема в тому, що майже всі регіони на лівому березі Дніпра вже не мають власної генерації. На Харків електроенергія подається з ХАЕС та РАЕС через Київ. А ось Дніпро, Запоріжжя та Донбас не мають зв’язків з енергосистемою України, крім через ПУАЕС. І власної генерації в них кіт наплакав — напівзнищена ТЕС у Дніпрі, ГЕС у Дніпрі та Запоріжжі. І це все плюс три блоки ПУАЕС — на Одеську, Миколаївську, Херсонську, Кіровоградську, Дніпропетровську, Запорізьку та Донецьку області. Усіх багато, а електроенергії мало, особливо зважаючи на бажання якнайбільше економити воду у водосховищах. Тобто на всю цю велику частину країни працює виключно ПУАЕС та ТЕС у Дніпрі й цього критично не вистачає. У Києва більше зв’язків зі західною частиною країни, тож мають більшу можливість маневрувати потужностями та споживанням.
Зазвичай Запоріжжя та Дніпро споживали електроенергію зі Запорізької АЕС та чотирьох великих ТЕС. Але зараз ця вся генерація або окупована росіянами, або знаходиться поблизу лінії фронту, що виключає можливість працювати.
Отже, допоки не звільнимо ЗАЕС та хоча б дві великі ТЕС, ситуація не зміниться. Але, навіть після звільнення, немає ніякої гарантії, що все відразу буде працювати.

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
Re: Украинская энергетика
« Reply #674 : Січень 28, 2023, 23:54:47 »
Я б порадив сокирі та іншим аналітикам притримати аналітику до мирних часів. Бо по такій аналітиці можна спланувати наступні удари.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Украинская энергетика
« Reply #675 : Січень 30, 2023, 09:46:01 »
Цитувати (виділене)
LIGA.net
⚡️ Енергетичне Співтовариство ЄС відправляє в Україну комісію контролювати ринок енергетики.

Одна з найвпливовіших у Європі енергетичних організацій – Енергетична Спільнота, яка вже допомагає Україні подавати позови проти Росії та вимагати відшкодування збитків, завданих магістральним мережам "Укренерго" створює комісію, яка стежитиме за всіма подіями, пов’язаними з енергетичним ринком та корпоративним управлінням в Україні. Про це інформує пресслужба Енергетичної Спільноти.

Зазначається, що наглядачі уважно стежитимуть за всіма подіями, пов’язаними з енергетичним ринком та корпоративним управлінням в Україні.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Фрейя

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 1454
  • Karma: 2497
Re: Украинская энергетика
« Reply #676 : Березень 29, 2023, 21:24:29 »
Цитувати (виділене)
НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo

Тепер Україна має можливість, в разі необхідності, отримувати технічну допомогу електроенергією не тільки від сусідніх країн, а й від інших країн ЄС. Відповідну угоду про багатосторонню аварійну допомогу, яка сьогодні набуває чинності, “Укренерго” підписало із 15-ма системними операторами європейського енергооб’єднання ENTSO-E. Вона дозволяє Укренерго звертатися по допомогу в непередбачуваних ситуаціях, таких як російські атаки на енергетичну інфраструктуру компанії.

Аварійна допомога – це термінове постачання електроенергії з іншої країни на запит системного оператора у випадку, якщо внутрішні резерви та засоби для уникнення одночасного вимкнення великої кількості споживачів уже вичерпані. Від імпорту вона відрізняється тим, що це екстрений захід для подолання позаштатної ситуації й потребу в ньому неможливо спрогнозувати завчасно. Імпорт же здійснюється у заздалегідь визначені строки згідно з підписаними комерційними контрактами.

Раніше Україна могла розраховувати на підтримку від енергосистем сусідніх держав. З підписанням нової угоди коло держав, в яких за потреби можна буде запитувати аварійну допомогу, розширилося й включає енергосистеми, з якими ми не є сусідніми. Це ще більше посилює стійкість енергосистеми України, що критично важливо в умовах регулярних російських атак на нашу енергетичну інфраструктуру.

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #677 : Липень 24, 2023, 13:45:27 »
Одеса — це репетиція ударів по енергетиці – Іван Киричевський


Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #678 : Серпень 21, 2023, 00:41:24 »
Всі нагнітають.



Borislav Bereza
2 days ago
  ·
Зараз у мій бік знову полетять звинувачення у тому, що я розганяю паніку. Так було у лютому 2022 року, коли я попереджав про загрозу повномасштабного вторгнення. Так було минулого літа, коли я писав, що буде руйнівна російська атака на енергосистему України. Так було й у всі інші рази, коли я попереджав про ті чи інші погрози або ризики. Але, все ж таки, я озвучу свій черговий прогноз. І навіть якщо він допоможе лише одній людині, то це вже буде непогано.

Голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), Костянтин Ущаповський, повідомив 4 серпня, що на 1 липня аварійно-відновлювальні роботи на об'єктах енергетичної інфраструктури було виконано лише на 1,6% від загального обсягу пошкоджень, які здійснила Росія. За словами Ущаповського, обстріли російських окупантів завдали мережам оператора системи передачі НЕК "Укренерго" збитків на суму 9,6 мільярда гривень. При цьому обсяг ремонтних робоіт наразі реалізовано лише на 681 мільйонів гривень.
Тепер з'явилася заява екс-міністра енергетики Плачкова про те, що взимку відключення світла можуть тривати і по 8, і по 10 годин. І, судячи з інформації від енергетиків, то це ще позитивний прогноз.

"Навіть якщо не буде ударів - все одно будуть відключення. Якщо буде тепла зима - без ударів буде так само, як рік тому. У найгіршому випадку відключення можуть тривати і по 8, і по 10 годин". Він додав, що працездатного обладнання в українській мережі залишилося близько 30%.

Заява Плачкова, на тлі попередньої інформації, говорить про реальну проблему, яку не поспішають вирішувати в Кабміні та в ОП. Або не можуть вирішити, або не хочуть. І не заспокоює навіть заява Шмигаля про те, що наразі відремонтовано 5 атомних енергоблоків та ще 4 перебувають у ремонті, а також відремонтовано 62% енергоблоків ТЕС та 70% ТЕЦ. Тому що проблему це не усуне, а ситуація погіршується.

Адже навіть «Укренерго» вимушено визнати, що в Україні вже не вистачає електрики і компанія змушена просити аварійної допомоги у країн ЄС. Так, для забезпечення споживання «Укренерго» вчора вимушено застосувало аварійну допомогу з 19:00 до 22:00 з енергосистем Румунії та Польщі загальною потужністю 400 МВт щогодини. Аварійна допомога - останній і найдорожчий захід подолання нестачі електроенергії в енергосистемі, що не потребує обмеження споживачів. Усього з енергосистем Румунії та Польщі було отримано аварійної допомоги загальним обсягом у 1200 МВтч, - повідомили у компанії.

А тепер уявіть, що почалися масові обстріли енергосистеми, як це було минулої зими. Далі можете самі спрогнозувати розвиток подій? Тому підготуйтеся до можливого сценарію з відключеннями та забезпечте собі можливість доступу до електроенергії через генератори та накопичувальні батареї. У будь-якому випадку, крім надії на державу, треба і самому подбати про умови виживання взимку. А від влади ми чекаємо пришвидшення ремонтних роботи на об'єктах енергетичної інфраструктури. Тому що 1,6%, які відремонтовано від загального обсягу пошкоджень, - це суцільна ганьба для влади!

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Украинская энергетика
« Reply #679 : Серпень 21, 2023, 09:28:17 »
Укренерго
Підготовка до опалювального сезону триває і не зупиняється ні на мить. Наразі вже виконано від 60% до 80%, в залежності від типу енергооб'єктів, плану відновлення енергосистеми та її підготовки до опалювального сезону.
Особлива увага – захисту обладнання та координації дій влади, енергетиків та споживачів під час надзвичайних ситуацій, викликаних можливими обстрілами.

«Ми не обіцяємо легкої зими, але точно впевнені, що українська енергосистема вистоїть.
Ми  будемо мати більш щільну систему ППО, ніж станом на жовтень-вересень минулого року – це плюс.
Ми маємо унікальний досвід боротьби з масованими ракетними й дроновими атаками, маємо досвід балансування системи в таких екстремальних умовах. Це другий плюс.
Звичайно, що ми будемо починати наступний опалювальний сезон маючи менший запас міцності в енергосистемі, ніж минулого року. Відновити на 100% всі ці пошкоджені об’єкти за декілька місяців неможливо. Але точно можу сказати, що ми увійдемо в опалювальний сезон максимально готовими», - підкреслив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький на брифінгу у Львові.

Він розповів, що минулого року «Укренерго» залучило близько 1 млрд доларів грантових та кредитних коштів на відновлення української енергосистеми. Ці гроші були витрачені не тільки на відновлення мереж, але і на погашення боргів «Укренерго» перед іншими учасниками ринку, зокрема електростанціями, які використали їх, щоб відремонтувати свої енергоблоки.

«По суті була створена неформальна коаліція держав, які допомагали українській енергосистемі відновлюватися та вистояти під цими атаками. Західна допомога є критично важливою для того, щоб система відновлювалася у високому темпі, і щоб цей процес продовжувався», - наголосив Володимир Кудрицький.

Також під час брифінгу він розповів:
🔹Чи готуватись до відключень електроенергії під час майбутнього опалювального сезону?
🔹Що зараз відбувається з імпортом та експортом електроенергії?
https://t.me/Ukrenergo/2280

Offline Фрипп

  • *****
  • Повідомлень: 3862
  • Karma: 2198
Re: Украинская энергетика
« Reply #680 : Вересень 19, 2023, 13:50:58 »
Станом на 19 вересня обсяг газу в українських газових сховища сягнув 14,7 млрд кубометрів.

Про це повідомляє очільник НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов у Facebook.

"Група "Нафтогаз" достроково виконала розпорядження Кабінету міністрів з підготовки до осінньо-зимового періоду 2023/24 року – до 1 листопада накопичити цей обʼєм для проходження опалювального сезону", – зазначив він.

При цьому, додав Чернишов, компанія продовжує нарощувати видобуток і закачку газу у ПСГ.

Як повідомлялося, раніше міністр енергетики Герман Галущенко зауважував, що станом на початок тижня близько 2 мільярдів кубометрів газу в українських сховищах належали європейським трейдерам, які закачали його на зберігання. Джерело: https://biz.censor.net/n3444282

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20521
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Украинская энергетика
« Reply #681 : Жовтень 03, 2023, 21:46:58 »
Цитувати (виділене)
The Economist: (https://www.economist.com/europe/2023/10/02/ukraine-prepares-for-winter-again-as-russia-targets-its-power-grid) Київ замовив за кордоном близько 50 нових високовольтних трансформаторів.

Вони будуть зберігатися в Польщі та Румунії доти, доки вони не будуть потрібні

Offline Фрейя

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 1454
  • Karma: 2497
Re: Украинская энергетика
« Reply #682 : Листопад 29, 2023, 13:10:15 »
Цитувати (виділене)
"Українська енергосистема повністю відповідає технічним вимогам ЕNTSO-E, а потужність, яку ми можемо імпортувати з Європи, збільшилася до 1700 МВт. Зізнаюся, я довго чекав на можливість сказати ці слова публічно: процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено", – написав голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький на своєї сторінці у Facebook.

За його словами такі висновки вчора офіційно підтвердили системні оператори континентальної Європи на своєму засіданні в Брюсселі.

ЕNTSO-E визнала, що "Укренерго" виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем.

Крім того, ENTSO-E також збільшила на 500 МВт технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови – до 1700 МВт.

"Таке рішення було прийнято нашими партнерами після відповідних досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем. І це суттєвий внесок в стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти", – пояснив Володимир Кудрицький.

Він нагадав, що в березні 2022 року українська енергосистема екстрено приєдналися до європейської енергосистеми і продемонструвала свою стійкість в ізольованому режимі під час повномасштабної російської агресії.

Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E, "Укренерго" мало завершити виконання всіх технічних умов, про які системний оператор домовлявся з європейськими колегами ще у 2017 році.

"Сьогоднішнє рішення ENTSO-E – найкраща відповідь на запитання про радянській технічний бекграунд української енергосистеми, який начебто робить її несхожою на європейську. Воно також назавжди ставить крапку в питанні: чи відповідає енергосистема нашої країни європейським енергетичним стандартам", – зазначив керівник "Укренерго".

Він також наголосив, що попереду – розвиток спільної системи енергетичної безпеки та створення єдиного з Європою ринку електричної енергії.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.