Автор Тема: Мовне питання
 

Offline Nortaga

  • *****
  • Повідомлень: 2351
  • Karma: 749
Re: Мовне питання
« Reply #120 : Лютий 21, 2016, 12:40:18 »
Через схожість мов. Українцям і білорусам легше вивчити російську, тому через деякий час може виникнути питання, а навіщо знати рідну мову.
схожість мов? я би так не сказав.



Просто російська мова при Союзі масово проштовхувалась. Наприклад, на Закарпатті я вчив російську з першого класу (разом з українською). Це в українській школі. Зі мною вчилися в одному (!) класі етнічні венгри і навіть був один волох (румун). Тим бідолагам взагалі російська туго йшла (хоча з українською таких проблем не було). Моя хресна (мама) була вчителькою російської мови і літератури, і з різними надбавками у неї була більша зарплатня ніж у вчительки української мови (і це в одній школі).

Російська мова і культура завжди агресивно підтримувалась і розповсюджувалась. Чому я заговорив про українські школи в Криму? А українські школи в Росії? Так в Закарпатті більше венгерських шкіл (їх десь 40), ніж українських в Росії. Чому Росія вважає, що таких шкіл багато не потрібно, і українці повинні асимілюватися? Чому недавно закрили українську бібліотеку в Москві?

П.С.
Моя бабка добре розмовляла на словацькій і венгерській мовах, так-сяк польська (як кажуть "зі словником"). А от з російською було більше проблем, ніж з польською. Вона реально деколи не розуміла, що говорять по телевізорі при союзі. І так все її покоління. А от вже дочки-сини і онуки - це вже інша справа. Тут вже пішли плоди радянської освіти.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #121 : Лютий 21, 2016, 12:40:27 »
настолько неудобно, что даже Азаров начал пытаться говорить по-украински!
:rofl: Спасибо. Понимаю, что даже не смешно. Но рыдаю, як згадаю.
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Ксанка

  • *****
  • Повідомлень: 8473
  • Karma: 2224
  • Стать: Жіноча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #122 : Лютий 21, 2016, 12:42:18 »
Хм, а я львовский характерный акцент терпеть не могу. Он деланный, и я знаю львовян и жителей западной Украины, которые говорят без этого самого акцента и сами его терпеть не могут.
Когда приезжали родственники мужа из Львова и начинали быстро=быстро говорить на украинском, я их не всегда понимала. Во-первых, слишком быстро, а во-вторых, много польских и венгерских слов.
Так! я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! Геть думи сумні!

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #123 : Лютий 21, 2016, 12:42:58 »
А почему такие двойные стандарты? На украинском надо без сленгов и по учебнику, а на русском вполне можно "инфа" и "бро"?
Патамушта призираю, вот! :grin:
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #124 : Лютий 21, 2016, 12:44:09 »
Добре, не споріднені, а близькі, тим не менше, чому кацапи нас не розуміють, я не кажу про діалекти, а про мову, максимально наближену до літературної.
Розумієш, я б взагалі не брав би за критерій те, наскільки добре розуміють один одного носії різних мов. Є певна історія і певні зв'язки на історичному рівні. Те, що на формування російської мови був деякий вплив від завойованих фіно-угорських племен, а українська отримала багато слів з інших європейських мов (зокрема, з німецької через польську) ще не значить, що зв'язків нема.
Свого часу питання "братських народів" було політизоване, як і багато інших, а зараз я би віддав все це на розгляд вчених. Було чи не було — нам яка різниця? На чергові заяви про "один народ", мені здається, треба вже просто посилати і не встрявати в дискусії.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8281
  • Karma: 3325
Re: Мовне питання
« Reply #125 : Лютий 21, 2016, 12:45:40 »
Как местная особенность -- сколько угодно. Мне не нравится, то это мое личное дело. Но вот когда с этим самым акцентом начинают поучать, как надо любить украинский язык...

Про "поучєния" я не писала, а сленги і діалекти мене цікавлять перед усім як філолога - порівнюючи їх з сучасною польською і чеською, розумієш, як це все (слов"янські мови) переплетено і зумовлено їхнім історичним розвитком.
Cпойлер
А про галичанський діалект - до 30 р. жила у Львові, і тепер як би я не намагалася говорити як на радіо, галичанська вимова деяких голосних і інтонації мене видають, хоча моя рідна мова - російська.

Offline Zont

  • *****
  • Повідомлень: 9905
  • Karma: 5825
  • Стать: Чоловіча
  • Россия. Москва - Норильск.
Re: Мовне питання
« Reply #126 : Лютий 21, 2016, 12:48:45 »
Разрешите высказаться?

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #127 : Лютий 21, 2016, 12:49:17 »
схожість мов? я би так не сказав.
Ми ж не порівнюємо схожість з болгарською або польською. Я про те, що українська та білоруська мови більш схожі на російську, ніж грузинська або узбецька.

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9117
  • Karma: 5433
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Мовне питання
« Reply #128 : Лютий 21, 2016, 12:50:10 »
Украинский язык был не только "языком села", но и языком культуры.
От щодо "мови села" іноді виходило цікаво. Якось з дитинства звик, що в селі розмовляли дійсно більше українською. Тому, якщо у місті ще було питання, якою мовою звертатися до незнайомої людини, то в селі українською (ну а там вже - як відповіли).
Якось студентами (а часи ще радянські) подорожували трохи. Дісталися автобусом до одного села. Звернувся до тіточки, що яблука на продаж винесла, спитав як тут у певне місце дістатися та, власне, яблук купив. Вже відійшоа, а тут "пробило": ми ж с тою тіточкою українською розмовляли? А гори навкруги аж ніяк не Карпати а зовсім таки Кавказ... Вже потім здогадався, що село зветься "Криница" (напис російською) - то, мабуть, не просто так.
Homo homini felis est.

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #129 : Лютий 21, 2016, 12:51:02 »
На чергові заяви про "один народ", мені здається, треба вже просто посилати і не встрявати в дискусії.

Дико плюсую! А стосовно всього іншого, я писав вище, нафуя було відкривати таку тему?
liveinly

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #130 : Лютий 21, 2016, 12:51:51 »
Звичайне правило ввічливості: як до тебе, так і ти. Певен, що якби я розмовляв би російською, відповідали б російською.
Ну, не знаю. Я на Львівській площі Ринок розмовляла українською, а мені відповідали, чомусь, російською. Мову знаю, розмовляю без акценту. Хіба що не по-львівськи, мабуть. ;)
Доречі, в нас в школі, вчителька українськаї мови і літератури, сама з Полтавщини, нещадно карала за вживання русизмів. Тим, хто каже що українська і російська споріднені, дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
Доречі, дякую, що нагадала. Я, колись, сама того не знаючи, підставила своїх співоднокласників - написала твір на тему "Як я провела свої канікули" віршами. З того часу наша вчителька укр.мови вимагала твори лише у віршах... :scare3:
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #131 : Лютий 21, 2016, 12:52:03 »
А гори навкруги аж ніяк не Карпати а зовсім таки Кавказ...
:smilie5:

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #132 : Лютий 21, 2016, 12:53:16 »
Разрешите высказаться?
Ну что за вопросы.

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #133 : Лютий 21, 2016, 12:56:03 »
...нафуя було відкривати таку тему?

Був перенесений оффтопік з "політики".
Раз питання виникло, то краще вже все прояснити, мені здається.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #134 : Лютий 21, 2016, 12:56:19 »
в одному (!) класі етнічні венгри
Чому "венгри"? Не "угорці" або не "мад"яри"?
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Re: Мовне питання
« Reply #135 : Лютий 21, 2016, 12:57:09 »
А почему такие двойные стандарты? На украинском надо без сленгов и по учебнику, а на русском вполне можно "инфа" и "бро"?
Патамушта призираю, вот! :grin:
Я догадывалась, что ты так скажешь.  :blum2:
Я считаю, что некоторый сленг вполне себе оживляет все языки и уместен, понятно, что в меру.

Offline dlifua

  • *****
  • Повідомлень: 4427
  • Karma: 1521
  • Стать: Чоловіча
  • liveinly
Re: Мовне питання
« Reply #136 : Лютий 21, 2016, 12:58:27 »
...нафуя було відкривати таку тему?

Був перенесений оффтопік з "політики".
Раз питання виникло, то краще вже все прояснити, мені здається.
Та знаю, що Еней там псіханув, але подібні теми, рано чи пізно призводять до срачу, тому, що скільки людей, стільки і думок з доного приводу.
liveinly

Offline Zont

  • *****
  • Повідомлень: 9905
  • Karma: 5825
  • Стать: Чоловіча
  • Россия. Москва - Норильск.
Re: Мовне питання
« Reply #137 : Лютий 21, 2016, 13:01:54 »
Ниже я цитирую два поста, написанные на украинском языке. Жирным выделяю слова, так сказать, изначально непонятные русскоязычному, не знающему украинский. Это к вопросу о непохожести языков и тому, что "кацапы" не понимают украинского. :rolleyes2:
ЗЫ. На понимание текста незнакомые слова не влияют.
ЗЫЫ. Не сомневаюсь, что каждый из вас может ввернуть фразу, которую я не пойму. :)
Доречі, в нас в школі, вчителька українськаї мови і літератури, сама з Полтавщини, нещадно карала за вживання русизмів. Тим, хто каже що українська і російська споріднені, дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
Термін "споріднені" потребує визначення.
А то, наприклад, загальновживана німецька і її австрійський діалект не тільки "споріднені", а взагалі одна мова. Але, як в китайській, пишуть однаково, а промовляють по-різному.
Можна сказати, що французська та німецька також споріднені. А ще більш "споріднені" іспанська та італійська. Хоча навіть серед іспанців не кожен зрозуміє каталонську — ну як я, наприклад, гуцульський діалект...
Добре, не споріднені, а близькі, тим не менше, чому кацапи нас не розуміють, я не кажу про діалекти, а про мову, максимально наближену до літературної.

Через схожість мов. Українцям і білорусам легше вивчити російську, тому через деякий час може виникнути питання, а навіщо знати рідну мову.
схожість мов? я би так не сказав.



Просто російська мова при Союзі масово проштовхувалась. Наприклад, на Закарпатті я вчив російську з першого класу (разом з українською). Це в українській школі. Зі мною вчилися в одному (!) класі етнічні венгри і навіть був один волох (румун). Тим бідолагам взагалі російська туго йшла (хоча з українською таких проблем не було). Моя хресна (мама) була вчителькою російської мови і літератури, і з різними надбавками у неї була більша зарплатня ніж у вчительки української мови (і це в одній школі).

Російська мова і культура завжди агресивно підтримувалась і розповсюджувалась. Чому я заговорив про українські школи в Криму? А українські школи в Росії? Так в Закарпатті більше венгерських шкіл (їх десь 40), ніж українських в Росії. Чому Росія вважає, що таких шкіл багато не потрібно, і українці повинні асимілюватися? Чому недавно закрили українську бібліотеку в Москві?

П.С.
Моя бабка добре розмовляла на словацькій і венгерській мовах, так-сяк польська (як кажуть "зі словником"). А от з російською було більше проблем, ніж з польською. Вона реально деколи не розуміла, що говорять по телевізорі при союзі. І так все її покоління. А от вже дочки-сини і онуки - це вже інша справа. Тут вже пішли плоди радянської освіти.
« Останнє редагування: Лютий 21, 2016, 13:13:52 від Zont »

Offline Nortaga

  • *****
  • Повідомлень: 2351
  • Karma: 749
Re: Мовне питання
« Reply #138 : Лютий 21, 2016, 13:02:39 »
Чому "венгри"? Не "угорці" або не "мад"яри"?
напишу мадяри, так половина народу (а може і більше) не зрозуміє хто це  :grin: хоча мадяри це слово в побуті у мене. Та і вони себе мадярами називають. А чому не "угорці"? Не знаю, можна і угорці.

ПС. Я ж не говорю, що у мене перфектна "солов'їна". Регіон все-таки дає своє. Але у мене ніколи не було такого, що от я морозився і соромився, що українська не така як треба, і буду по мінімуму на ній розмовляти.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8281
  • Karma: 3325
Re: Мовне питання
« Reply #139 : Лютий 21, 2016, 13:06:04 »
подібні теми, рано чи пізно призводять до срачу, тому, що скільки людей, стільки і думок з доного приводу.

Але єдине, що не може тут бути дискутованим, це: державною мовою в Україні має бути тільки ураїнська.

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Re: Мовне питання
« Reply #140 : Лютий 21, 2016, 13:07:28 »
хоча мадяри це слово в побуті у мене. Та і вони себе мадярами називають
Сами себя называют, но от других не очень любят. Хоть и без фанатизма.

Offline mxm

  • *****
  • Повідомлень: 22534
  • Karma: 8965
  • Стать: Чоловіча
  • Одесса
Re: Мовне питання
« Reply #141 : Лютий 21, 2016, 13:10:54 »
ЗЫЫ. Не сомневаюсь, что каждый из вас может ввернуть фразу, которую я не пойму. :)
Прикольно, тут как раз довольно простые слова.  :)
Cпойлер
загальновживана — общеупотребительная, повсеместно употребляемая, вживати — употреблять;
взагалі — вообще, загальний — общий;
але — но, употребляется только в качестве противопоставления (т.е. не употребляется в качестве отрицания);
проштовхувалась — проталкивалась; штовхати — толкать;
навіть — даже;
завжди — всегда;
підтримувалась — поддерживалась;
вважає — считает;
деколи — иногда.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #142 : Лютий 21, 2016, 13:12:04 »
Разрешите высказаться?
Валяй!
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #143 : Лютий 21, 2016, 13:13:13 »
дайте відповідь, чому кацапи нас не розуміють?
Ибо! :grin:
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline Zont

  • *****
  • Повідомлень: 9905
  • Karma: 5825
  • Стать: Чоловіча
  • Россия. Москва - Норильск.
Re: Мовне питання
« Reply #144 : Лютий 21, 2016, 13:13:24 »

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Мовне питання
« Reply #145 : Лютий 21, 2016, 13:13:27 »
Это к вопросу о непохожести языков и тому, что "кацапы" не понимают украинского.

Справедливости ради - ты просто языками интересуешься. Для пересичного россиянина думаю незнакомых/непонятных слов будет поболе...

Offline Nortaga

  • *****
  • Повідомлень: 2351
  • Karma: 749
Re: Мовне питання
« Reply #146 : Лютий 21, 2016, 13:13:52 »
Сами себя называют, но от других не очень любят. Хоть и без фанатизма.
хз, у мене кум мадяр (етнічно). В морду поки що не дає. Дома, до речі, можуть загутарити по-своєму і не соромляться є гості чи нема. Сидиш от так і не розумієш, тебе проклинають що прийшов в гості, чи про щось інше. Але матючиння на мадярській знаю, так що знаю коли треба втікати.

Offline Zont

  • *****
  • Повідомлень: 9905
  • Karma: 5825
  • Стать: Чоловіча
  • Россия. Москва - Норильск.
Re: Мовне питання
« Reply #147 : Лютий 21, 2016, 13:14:52 »
Справедливости ради - ты просто языками интересуешься. Для пересичного россиянина думаю незнакомых/непонятных слов будет поболе...
Незнакомых - да, непонятных - нет.

Offline Друзилла

  • *****
  • Повідомлень: 3806
  • Karma: 738
  • Стать: Жіноча
  • из логова змиева...
Re: Мовне питання
« Reply #148 : Лютий 21, 2016, 13:16:02 »
Нє, я точно йобнутий.   Шукаю спільників там, де розуміння просто не може бути апріорі.
Ти здурів.  Не знаю, як ще довести до тебе, що ти повторюєш шлях вати.  На всяк випадок - я тебе поважаю і люблю.
Министр проклятий (с) Кру_Элл

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Re: Мовне питання
« Reply #149 : Лютий 21, 2016, 13:17:31 »
Сидиш от так і не розумієш, тебе проклинають що прийшов в гості, чи про щось інше.
Да.  :smilie5:

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.