Автор Тема: Тупичок военных аналитегов. Війна.
 

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #720 : Листопад 03, 2023, 17:34:37 »
Цитувати (виділене)
Петро Порошенко
1h  ·
Ми починаємо виробництво потужних українських систем радіоелектронної боротьби.
«РЕБ — ключ до перемоги у війні безпілотників», — сказав Валерій Залужний у The Economist. Саме тому ми вже багато місяців шукали спеціалістів, тестували техніку, купували деталі.
Скажу відверто, у цей проєкт мало хто вірив. Хоч на папері все сходилося, але виглядав він нереально, допоки ми не побачили його в дії.
Проєкт реалізувала одна з найкращих в Україні команд, яка ще з початку російського вторгнення — з 2014 року — виробляла системи РЕБ. Їхні системи і зараз стоять на озброєнні. Але кількість дронів значно зросла, і тепер нам необхідні потужніші системи.
Тому, коли я побачив на папері, що цей РЕБ може «задавити» російські БПЛА на відстані до 20 (!) кілометрів, засліпити «Зали» та «Орлани» так, щоби вони більше не могли коригувати ланцети по наших позиціях, а наші дрони водночас могли спокійно діставати ворога — то це видавалось  фантастикою.
Але наша команда повірила розробникам. Тому я не просто побачив, як цей РЕБ з креслення перетворився на випробувальний зразок, не просто побачив його випробування на полігоні — тепер ми інвестуємо у цей проєкт 150 мільйонів гривень.
Ви правильно зрозуміли — ми запускаємо виробництво потужних РЕБ-систем, які прикриватимуть наше військо на найбільш гарячих напрямках — під Авдіївкою, Роботиним і на лівому березі Дніпра.
Працюємо разом на перемогу і до перемоги!
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #721 : Листопад 03, 2023, 18:06:37 »
Трохи попустило, після Time i Economist. :pray:

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9100
  • Karma: 5424
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #722 : Листопад 14, 2023, 11:33:02 »
Гарна новина https://mil.in.ua/en/news/u-s-secures-60-gepard-anti-aircraft-systems-for-ukraine-in-118-million-deal/
Пентагон закупив для України 60 Гепардів. Вони були в Йорданії, але туди були в свій час продані з Нідерландів і мали нові радари виробництва підрозділу Philips (ех, була колись компанія).
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #724 : Листопад 16, 2023, 20:53:01 »
❗️Українська ДРГ перетнула лінію фронту, підійшла до місця розташування російського підрозділу, непомітно зняла вартових і спустилася в підвал, де в цей час відпочивав особовий склад ворога. Далі окупантів розстрілювали як в тирі. В підсумку - значна кількість вбитих та поранених росіян

 Судячи з розмов на відеозаписі, втрати в тому числі і від дружнього вогню. В паніці військові РФ відкривали хаотичний вогонь по своїх. Фантастична операція. Сподіваюсь, колись дізнаємось більше про виконавців. А поки можемо подивитись на результат.
🎥 @Stek

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #725 : Листопад 22, 2023, 09:12:48 »
Як Україна втратила південь. NV виявив декілька причин стрімкого захоплення РФ величезного регіону від передмість Миколаєва до Маріуполя

Цитувати (виділене)
На початку війни ЗСУ просто не могли успішно захистити південь, — підґрунтя цього болючого провалу закладались ще починаючи з 2014 року.

Одне з найбільш суперечливих питань, що обговорюється в українському суспільстві та владі - «Чому росіяни так швидко захопили південь України?». З нього випливає і дотичне: «Хто розмінував південь, перешийки з Кримом, через що окупанти майже безперешкодно вийшли на оперативний простір?».

Cпойлер
Серед «винуватців» називають як окремих генералів, так і президента країни з його командою.

Насправді, відповідь на запитання «Хто розмінував південь?» проста і коротка: «Ніхто».

Одразу три поінформовані джерела в військовому керівництві держави запевнили NV, що перед повномасштабним вторгненням жодних розмінувань мостів, перешийків чи територій на межі з півостровом Крим не відбувалося. Проте питання полягає в іншому. Південь і не мав бути замінований.

Це абсурдне, на перший погляд, твердження має логічне пояснення. Воно ґрунтується на аналізі тих помилок, що існували в підготовці України до великої війни.

«Без мобілізації ніяких шансів на утримання не було»

Точна кількість російських військ перед вторгненням в Україні невідома. Але за тиждень до початку повномасштабної війни, 15 лютого 2022 року, президент США Джо Байден у своєму спеціальному зверненні казав про «більше як 150 тисяч». За оцінками ж Йоганна Мішеля, аналітика Міжнародного інституту стратегічних досліджень, в Росії на початок вторгнення було 200 тис. військовослужбовців. Така кількість військ еквівалентна приблизно 40−50 сухопутним бригадам.

Станом на 24 лютого 2022-го в розпорядженні українського Генштабу було 24 піхотні бригади. 12 з них тримали оборону в зоні Операції Об'єднаних сил (ООС), тобто в Луганській та Донецькій областях: п’ять — у північному секторі ООС (плюс одна — в резерві), теж саме було і в південному секторі ООС (5+1).

Решта бригад перебували на відновленні по всій території України. Паралельно вони прикривали потенційно небезпечні ділянки. Додаткових підрозділів для відбиття нападу з півдня і півночі створено не було.

Так, на північному кордоні, згідно з зібраними NV даними, стояли сім бригад.

14-та мехбригада з Волині контролювала кордон з Білорусі. Розміщена східніше 10-а гірсько-штурмова також прикривала кордон.

У сфері відповідальності 72-ої мехбригади з Білої Церкви був Київ.

Чернігів прикривала 1-ша танкова. На сумському напрямку перебувала 58-ма мотопіхотна з Конотопа. Її сфера відповідальності - по Глухів.

Далі на схід — Суми і Харків — захищали 93-тя та 92-га механізовані бригади.

Поруч із Дніпром, на Новомосковському полігоні, розташовувалася 128-ма гірсько-штурмова. Вона була як резерв, котрий мав висунутися або на схід, або на південь, до Запоріжжя.

Ще одна бригада резерву — 80-та десантно-штурмова, перебувала під Миколаєвом, на полігоні «Широкий лан». Згодом цей підрозділ відіграв значну роль під час оборони Миколаєва.

Одесу прикривали від можливого російського десанту ще дві бригади — 28-ма механізована та 35-та морпіхів.

А ось на все лівобережжя Херсонщини та на напрямку Мелітополя була лише одна бригада — 59-та окрема мотопіхотна. Вона розташовувалася на полігоні «Олешківські піски». А 137-й батальйон морської піхоти перебував безпосередньо на адмінмежі з окупованим Кримом.

В умовах мирного часу всі ці тилові підрозділи були укомплектовані, за даними NV, в середньому на 60%. Без мобілізації та запровадження воєнного стану збільшити їх штат було неможливо. Тому та ж 59-а бригада налічувала близько 1,5 тис. військовослужбовців.

«Артилерія мала неповний склад, бо два дивізіони перебували на навчанні у „Дівичках“ на Київщині, група інженерного забезпечення — це сапери — також знаходилась на навчанні в Кам’янці-Подільському. Плюс ще було десь 250 осіб у 137-му батальйоні морської піхоти, який був укомплектований на 50%. З них частина — це строковики, які вели стабілізаційні дії на межі з Кримом», — так про сили, які були в його розпорядженні, розповідав у інтерв'ю Українській правді (УП) генерал-майор Андрій Соколов. На момент повномасштабного вторгнення він був командувачем Оперативного командування «Південь».

Тож виходить, що зі сторони Криму росіяни, які атакували українські війська, мали чисельну перевагу у співвідношенні, як мінімум, 12 до 1. За оцінкою Соколова, 20−25 тис. російських військових виступили проти 1750 українських солдатів.

Однієї бригади для утримання півдня було вкрай мало. «З оперативної доцільності на цьому напрямку необхідно було мати не менше 4 бойових бригад», — розповіли NV у Генштабі. «З урахуванням ситуації, що була станом на 24 лютого 2022 року, не існувало можливості переміщення додаткових сил ЗСУ з числа наявних для оборони південного регіону без суттєвого ризику послаблення оборонних можливостей на інших напрямках вторгнення, насамперед, з півночі на Київ», — уточнили там.

«Без мобілізації ніяких шансів на утримання не було. Без прихованої або явної мобілізації наростити кількість армії неможливо. На яких правових підставах ви „підтягнете“ кількість військ до необхідного?», — пояснив NV Віктор Чумак, генерал-майор юстиції запасу і поки що останній головний військовий прокурор України (нині посаду ліквідовано). «Та й що було перекидувати на Південь? Звідки? Зі Сходу? Там був точно так само небезпечний напрямок», — додав він.

Насправді за умов завчасної мобілізації ЗСУ наситилися б військами дуже швидко. Адже з 1 січня 2022 року набув чинності Закон «Про основи національного спротиву», — ним створювалося 25 бригад Територіальної оборони (ТрО).

ТрО зіграло важливу роль, наприклад, при обороні Києва, Чернігова та Харкова. Херсонські ж тероборонівці у перші дні війни навіть не встигли розгорнутися, перш ніж потрапили в російське оточення.

Південь і не мав бути замінований

Окрім достатності військ, проблемою також була відсутність воєнного стану. Його ввели з 5:30 ранку 24 лютого по всій території України, коли вже летіли російські ракети, ворожі літаки бомбили міста, а колони техніки окупантів перетинали держкордон.

За законом воєнний стан — це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, а також небезпеки державній незалежності країни, її територіальній цілісності.

Що він дає? Військові отримують владу. Створюються військові адміністрації, проводиться евакуація населення з районів можливих бойових дій, застосовуються обмеження по пересуванню. А найголовніше — допускається примусове відчуження майна або користування ним задля потреб оборони.

Останній пункт — вирішальний для облаштування територій для оборони.

«Що значить замінувати землі? Чиї землі? Прийти на городи і замінувати? Там же поля, фермери працюють. Як військові можуть це зробити?», — каже Чумак, пояснюючи, що без воєнного стану мінувати щось без окремих на те повноважень заборонено.

Те ж саме стосується і побудови оборонних укріплень та траншей: не можна просто прийти та викопати окоп на приватній землі, не маючи на це правових підстав.

«Кабмін мав би подбати про вилучення необхідних для облаштування оборони земель. Якби це були землі державної власності або землі запасу, то Кабмін міг би тимчасово передати їх Міністерству оборони. Або викупити їх і передати Міноборони. По іншому — ніяк», — стверджує Чумак.

Тому перешийки з Кримом, напрямок Білорусі, район Чорнобиля, Чернігова, Сум чи Харкова не могли бути заміновані і там не могли бути облаштовані оборонні укріплення. Адже всі ці перелічені території юридично були абсолютно такими ж мирними, як, наприклад, Вінницька чи Закарпатська області.

Відтак за всі 8 років від початку окупації Криму на півдні не було ані достатніх сил, ані юридичних підстав, ані умов для оборони від повномасштабного вторгнення.

Починаючи з 2014 року в України було три Верховні Головнокомандувачі - це в.о президента Олександр Турчинов, президент Петро Порошенко та його наступник Володимир Зеленський. І статус Херсонської як мирної області залишався незмінним при кожному з них.

NV звернувся за поясненнями до всіх трьох згаданих керівників держави.

Турчинов виконував обов’язки президента після втечі Януковича з лютого по червень 2014 року. Саме в цей період розпочалася окупація півострова Крим та воєнні дії на Донбасі. Він пояснив редакції, що у 2014 році за погодженим ним Стратегічним планом Застосування ЗСУ було створено оборонні рубежі та мінні загородження «перед вузькою горловиною виходу з Криму». Відповідні документи не були призначенні для публічного користування.

Незапровадження воєнного стану у той час Турчинов пояснив небажанням обмежувати права громадян. «Для побудови надійних оборонних рубежів немає потреби в обмеженні прав і свобод громадян (свободи слова, масових заходів, конфіскації майна, скасування виборів тощо), що передбачає режим воєнного стану», — уточнив він.

Схожа мотивація була, як з’ясував NV, і в Петра Порошенка. «Такий крайній захід як впровадження воєнного стану не є обов’язковим для зведення оборонних споруд, але він руйнує економіку», — пояснив п’ятий президент України в коментарі виданню.

«Рішення щодо будівництва тих чи інших оборонних рубежів ухвалюється на підставі Стратегічного плану застосування Збройних Сил, який Генеральний штаб подає Верховному Головнокомандувачу. У цьому документі зазначаються напрямки найбільшої небезпеки і потенційних атак супротивника. Саме на цих напрямках згідно з Планом посилюються оборонні рубежі», — так пояснив свої рішення Порошенко.

В офісі чинного президента NV у коментарях відмовили.

У приватних бесідах військові скаржились представникам редакції: жоден з Верховних Головнокомандувачів з початку і до великого вторгнення не брав на себе повної відповідальності за облаштування повноцінної оборони південного напрямку. З достатньою кількістю військ, правових підстав для риття окопів та мінувань територій на зразок того, як росіяни замінувалися нині на окупованих територіях.

«Забезпечити стійку оборону на Кримському напрямку було практично неможливо без завчасного введення правового режиму воєнного стану і прийняття рішення на застосування ЗСУ», — відповіли на запит NV у Генштабі.

Питання запровадження в Україні воєнного стану та проведення мобілізації розглядалося з початку 2022-го на парламентському комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. Про це стверджує його секретар народний депутат Роман Костенко.

«Ми говорили про мобілізацію, про резервістів та збільшення коштів для фінансування армії. На початках, десь у січні 2022-го, на комітет приходив [головнокомандувач ЗСУ Валерій] Залужний. Казав, що мобілізації поки не треба», — заявив NV представник партії Голоc.

Ближче до вторгнення риторика головнокомандувача змінювалася: Залужний казав, що підтримує збільшення кількості армії. «Мені чим більше військ — тим краще», — цитує його Костенко.

«Приходив і [керівник ГУР Кирило] Буданов. Він казав: „Війна, війна“. Я його запитував: „А ви в Офіс [президента] доповідаєте? Чого ви не даєте їм пропозицій, що треба мобілізовувати, підтягувати людей, рити окопи?“ Він казав, що так, доповідає», — згадує про передвоєнні засідання парламентського комітету з нацбезпеки його секретар.

З початком повномасштабного вторгнення Костенко, кадровий військовий, став одним із захисників Миколаєва.

Президент Володимир Зеленський підписав Наказ про призов резервістів в особливий період лише 22 лютого 2022 року, а його дія розпочалась з 00:00 годин 23 лютого. За добу по тому почалася велика війна і деякі резервісти навіть не встигли дістатися до «військкоматів».

Ось слова президента, сказані у зверненні ввечері 22 лютого, коли глава держави й оголосив про призов резервістів.

«Зараз, коли я пишу це відео, за київським часом 22 година. Як і обіцяв, відкрито розповідаю про всі наші дії, аби ви точно розуміли, що відбувається в Україні та за її межами… На сьогоднішній день немає потреби у загальній мобілізації. Нам необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування. Мною як Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України видано Наказ про призов резервістів в особливий період».

NV звернувся до прес-секретаря президента Сергія Нікіфорова з проханням, аби Володимир Зеленський пояснив, чому рішення про призов резервістів він ухвалив лише за півтори доби до вторгнення. Нікіфоров у коментарі редакції відмовив.

А що на сході?

На момент повномасштабного вторгнення війна в ООС тривала 8 років. На Донбасі українські війська мали обладнані позиції, деякі з них стоять і по сьогодні.

На сході ЗСУ мали право окопуватися, заміновувати території та проводити всі необхідні дії завдяки ухваленню в січні 2018-го Закону про реінтеграцію Донбасу.

Саме ним антитерористичну операцію (АТО), очолювану СБУ, було трансформовано на Операцію Об'єднаних сил, коли все керівництво віддали військовим.

Цим же Законом було запроваджено особливий режим (подібний до воєнного стану), утворено військово-цивільні адміністрації, діяльність яких координувалася військовим командуванням. Відтак і проблем з виділенням земельних ділянок для будівництва укріплень або встановлення мінних загороджень у військових на Донбасі не було.

Крім цього, прикінцевими положеннями Закону було схвалене рішення президента України про використання ЗСУ для відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях.

Саме використання, або ж застосування Збройних Сил є третім важливим елементом законної діяльності війська.

Запобіжник, який прибрали запізно?

В Україні є профільний закон «Про оборону». Він регламентує чіткий порядок дій у випадку агресії або ж її загрози.

Зі статті 4 цього закону випливає, що в разі агресії Верховний Головнокомандувач (президент) має виконати чотири дії: почати загальну або часткову мобілізацію; ввести воєнний стан; ухвалити рішення про застосування Збройних Сил; зробити подання до Верховної Ради про оголошення стану війни.

Перші два пункти розглянуті вище. Четвертий — «стан війни», національним законодавством не врегульований. Залишився третій — «застосування Збройних Сил».

Указ про застосування ЗСУ президент Зеленський підписав 24 лютого 2022 року. Це означало, що з цієї дати військові командири отримали право віддавати підрозділам бойові накази щодо відсічі агресії на всій території держави.

Норма про «застосування Збройних Сил» є запобіжником невтручання армії у внутрішні конфлікти. Іншими словами: армія не може бути використана для розгону мітингів чи придушення протестів. Армія — це про зовнішню загрозу. У випадку ж збройної зовнішньої агресії Верховний Головнокомандувач і наказує - застосувати Збройні Сили.

У законі «Про оборону» йдеться і про те, що військові, не чекаючи оголошення стану війни, вживають заходів для відсічі агресії. Тому, вочевидь, стрімку втрату півдня, як наголошують опитані NV експерти, слід розглядати у комплексі причин та оцінювати дії як політичного, так і військового керівництва. Так само, до речі, як і дії та бездіяльність спецслужб, уряду та інших учасників оборони України.

(далі буде)

У другій частині матеріалу щодо подій на півдні NV розповість про те, як все ж таки був замінований цей регіон, хоча цього і не мало бути за законом, як військові готували там оборону, як її перевіряли і чому врешті нічого не вийшло.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #726 : Листопад 28, 2023, 08:28:12 »

Цитувати (виділене)
Оточення Маріуполя. Як це було. Детальна візуалізована хронологія подій

01:55 Створення Азова
02:45 Склад сил
04:57 24 Лютого 2022 року
07:04 25 Лютого 2022 року
08:02 Звернення Редіса
08:36 27 Лютого 2022 року
10:14 28 Лютого 2022 року
11:45 01 Березня 2022 року
13:46 07 Березня 2022 року
14:23 Зелені коридори
15:26 09 Березня 2022 року
16:38 Удар по пологовому будинку та драмтеатру
18:36 13 Березня 2022 року
19:32 15 Березня 2022 року
21:50 16 Березня 2022 року
22:08 Азовсталь
23:28 Повітряна операція на Азовсталь
29:27 21 Березня 2022 року
33:55 10 Квітня 2022 року
36:02 14 Квітня 2022 року
38:07 Цивільні на Азовсталі
39:25 Наказ скласти зброю. Звернення Редіса
40:57 Удар по табору полонених в Оленівці
42:05 Повернення офіцерів в Україну


О 4:30 ранку два російські танкери в Азовському морі починають рух прямо до міста Маріуполь найкоротшим шляхом з Єйська. Цю нетипову поведінку було зафіксовано на екранах радарів штабу берегової оборони в аеропорту Маріуполя.
Офіцери з декількох підрозділів, які відповідають за українське узбережжя, роблять висновок, що російське вторгнення в Україну почалося.
Було надано наказ почати мінування акваторії поблизу Маріупольського морського порту. Всього через декілька годин це стало очевидним, оскільки місто зазнає атаки з морської артилерії російських кораблів, які, мабуть, використовували танкери як прикриття.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #727 : Листопад 30, 2023, 18:31:15 »
Приказка "Танки бруду не бояться" виявилась не завжди дійсною.  :pardon:
Цитувати (виділене)
Американские танки Abrams M1, переданные Украине, плохо справляются с грязью, - Forbes

Главная проблема - воздушные фильтры на впуске двигателя. Они требуют постоянной очистки. Если экипаж «Абрамса» пренебрегает очисткой фильтров своего танка каждые 12 часов, это может привести к настолько серьезному повреждению двигателя, что не останется другого выбора, кроме как снять двигатель и отправить его на длительный капитальный ремонт. А ремонтируют их в Польше.

Еще одна проблема - высокий расход топлива (об этом было известно и до поставок). В США "Абрамсы" заправляют реактивным топливом, но ВСУ заливают обычный дизель. Отмечается, что это никак не влияет на производительность боевой машины.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #728 : Грудень 06, 2023, 11:41:24 »
Цитувати (виділене)
БРОНЕТАНКОВІ ПІДСУМКИ. Як показала себе західна техніка на війні в Україні + Микола Саламаха


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #729 : Грудень 08, 2023, 10:19:09 »
Один московитській окоп. +18

відео
https://t.me/Tsaplienko/44142

відео
Під Роботино
https://t.me/ButusovPlus/6667




Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #730 : Грудень 14, 2023, 13:10:44 »
Цитувати (виділене)
К чему привело наступление Сил обороны Украины в 2023 году
Александр Коваленко


14.12.2023 12:30

Под конец 2023 года многие начинают озвучивать свою точку зрения о том, насколько успешной или наоборот, провальной, оказалась наступательная кампания Сил обороны Украины в этом году. Одни приводят в первую очередь как довод территориальные достижения СОУ, другие оперируют иными составляющими, но все равно упирающимися в вопрос территорий. Однако мало кто рассматривает результат наступления под несколько иным ракурсом – и не менее важным.

Взгляд под одним углом

В настоящее время большинство аналитиков, журналистов и просто любители поговорить сходятся во мнении, что наступление СОУ в 2023 пошло не по плану и в целом его можно считать неудачным, нежели наоборот. Возможно, они и правы, но проблема большинства наших "говорильщиков" в том, что они мыслят определенными, понятными всем категориями, не выходя за рамки их границ.

Основной категорией такого мышления является измерение достижений СОУ в территориях, в освобожденных квадратных километрах, селах, городах.

В действительности же в оценку достижений могут входить и иные составляющие (малопонятные среднестатистическим гражданам) - к ним относятся высоты, опорные пункты, транспортные узлы и просто те или иные рубежи. А есть еще одна очень интересная категория – потери. И именно о ней я бы хотел поговорить, оценивая наступательную кампанию СОУ в 2023 году.


Потери российских оккупационных войск

Фактически наступление Сил обороны Украины развернулось в июне 2023 - и именно от этой даты я буду отталкиваться, оценивая потери российских оккупационных войск по конец ноября. Базовые данные по оценке потерь РОВ я буду брать из сводок Генерального штаба ВСУ, как официального источника.

Итак, с июня по ноябрь 2023 потери РОВ составили:

личный состав – 121 670 (рекорд потерь в ноябре – 28 550);

танки – 1760 (рекорд в октябре – 5 210);

ББМ – 2 894;

артиллерия ствольная – 4 457 (рекорд потерь в сентябре - 947);

РСЗО – 337 (рекорд потерь в июле - 67);

ПВО – 269 (рекорд потерь в июле - 73);

автотранспорт – 4 160 (рекорд потерь в сентябре - 874);

спецтехника – 679 (рекорд потерь в июле - 138).

За период с июня по ноябрь 2023 российские оккупанты понесли самые тяжелые потери - с установлением целого ряда рекордов не просто в рамках прошедших шести месяцев, а за весь период полномасштабного вторжения в Украину.

Конечно, тот кто рассматривает успех наступления исключительно в квадратных километрах, не отметит таких достижений, поскольку вряд ли он сможет просчитать, что ожидало бы Украину не разверни СОУ данную операцию прошлым летом.

Если бы украинцы не наступали

Если бы СОУ не наступали, то у российских войск появилась бы возможность накапливать ресурс, восстанавливать боеспособность подразделений, полностью их штатно комплектовать и формировать новые.

По приблизительным оценочным данным российская группировка в Украине по состоянию на сегодня составляет до 450 тыс личного состава. Без активной наступательной кампании СОУ этот показатель сейчас составлял бы явно более 500-550 тысяч, что значительно упростило бы российскому командованию не только вести оборонные действия, но и наступательные.

Потенциал РОВ по танкам на сегодня оценивают до 3 тысяч и эта цифра была бы гораздо выше, если бы ВПК России последние полгода не работал бы на постоянную компенсацию потерь, а выдавал продукцию на наращивание и накопление.

По разным оценкам Россия имеет в своем распоряжении от 4 до 4,5 тысяч ствольной артиллерии разного калибра и разного функционала. Не трудно приплюсовать к этим показателям уничтоженную за полгода часть и получить весьма неприятную цифру в более чем 8,5 тысяч стволов.

К тому же наступление СОУ вынудило россиян задействовать запасы артиллерийских снарядов, окончательно истощив их закрома, и именно летом 2023 на вооружении РОВ впервые были верифицированы иранские боеприпасы. К концу же лета Россия форсировала процессы получения боеприпасов КНДР, что явно сигнализировало о критической ситуации у оккупантов с пропорциональными поставками боекомплекта в зону боевых действий.

Исходя из всего вышеперечисленного оценка наступления СОУ как операции по освобождению территорий Украины несет одного типа выводы, в то время как рассмотрение данной операции, как масштабного истощения ресурса противника, позволяет сделать совершенно противоположную оценку.

Что имеем в итоге

Наступление Сил обороны Украины летом 2023 года в любом случае было вынужденной мерой. Если бы его не начали украинские войска, российские получили бы возможность настолько накопить ударный потенциал, что смогли бы проводить наступательные операция одновременно по нескольким направлениям.

В свою же очередь СОУ не только сковали РОВ в Запорожской области, но и создали временную логистическую неразбериху и эффект постоянного кочевания российских подразделений от одной группы войск к другой для усиления того или иного плацдарма.

Результатом этих действий и вправду не стали масштабные освобождения территорий, как многие рассчитывали и надеялись, но именно они позволили нанести серьезный урон и истощить противника, заставив его значительно ограничить свои наступательные амбиции и в целом сократив эффективность любого наступления по любому направлению, которые пытаются поводить РОВ.

Поэтому с утверждением, что наступление СОУ летом 2023 – это полный провал, я категорически не соглашусь. Да, оно вскрыло ряд проблем и вынудило менять общую тактику ведения боевых действий. Но при этом, данная кампания на "отлично" выполнила и другую функцию – истощение противника. Причем с сохранением этой тенденции в декабре и не только. В целом концепция истощения врага может стать основной в новой фазе войны, с которой мы переходим в 2024 год.

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #731 : Грудень 14, 2023, 13:28:13 »
Cпойлер
Безуглій по морді, по морді та ще раз по морді!

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26208
  • Karma: 20521
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #732 : Грудень 14, 2023, 16:20:38 »
Cпойлер
І ще разок по морді. В кінці.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #733 : Грудень 15, 2023, 09:10:34 »
Cпойлер
Важким берцем

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #734 : Грудень 15, 2023, 09:15:21 »
Cпойлер
А чому під спойлером? Щоб Безугла не побачила?  :secret:

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8275
  • Karma: 3325
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #735 : Грудень 15, 2023, 17:24:08 »
https://www.pravda.com.ua/articles/2023/12/15/7433107/

    В середині листопада СБУ повідомила про новий світовий рекорд, встановлений на передовій. Український снайпер влучив у російського військового з відстані 3800 метрів.
    Попередній рекорд датувався 2017 роком. Тоді канадський спецпризначенець розташувався у висотній будівлі та з 3540 метрів вразив бойовика ІДІЛ. Ім'я снайпера не розкривається, але стріляв він з американської гвинтівки.
    Ім'я українського військового відоме. Це снайпер 13-го Головного управління Департаменту військової контррозвідки СБУ Вячеслав Ковальський. І рекордний постріл він зробив з гвинтівки "Володар Обрію", що є власною розробкою відомства.

Cпойлер
Ковальському – 58. До повномасштабного вторгнення він заробляв на життя як звичайний підприємець, а снайпінг був для нього лише витратним видом спорту, в якому, тим не менш, він досягнув неабияких успіхів. Ковальський ніколи не любив полювання і замість тварин вважав за краще стріляти по картонних мішенях.
     Війна все змінила. І тепер Ковальський виходить на полювання по живих цілях. Мріючи про день, коли він знову повернеться до картонки з концентричними колами.

     Нижче – розповідь про нього, про роботу снайперів на війні та про довгі дев'ять секунд польоту кулі, коли стрілок вже почав складати речі, а ціль ще не знає, що її долю вже вирішено."Умови були практично ідеальні"Ця історія сталася одного сонячного вітряного дня на півдні України.
    Їх було троє – Вячеслав Ковальський та ще двоє бійців СБУ. Вони приїхали на позицію на світанку. Передова. Попереду своїх немає, тільки ворог. Місця для Ковальського знайомі, бо на цьому напрямку він працював вже четвертий місяць.
    Розклали речі та зброю, почали спостереження за двома опорними пунктами ворога. Перший – за 2, а другий – за 3,8 кілометра від них. Напарник Ковальського націлив гвинтівку на ближчий, а він сам – на другий опорний пункт, хоча на таку відстань ще ніколи не стріляв.
    Вони спостерігали за противником по черзі. За 20 хвилин вичікування починають боліти очі, тоді виникає потреба, щоб напарник тебе змінив.

    Спочатку було тихо. Але опівдні на дальньому опорному пункті з'явилися п'ять чи шість російських солдат. На відео, що його СБУ опублікує потім, непрофесіоналу важко розібрати, що вони у військовій формі. Але в зорову трубу, каже Ковальський, доволі чітко видно, що росіяни не тільки у формі, але й в бронежилетах.
    Певний час ворог був у майже постійному русі, але згодом темп солдатів сповільнився. Нарешті снайпери вирахували росіянина, який одним давав розпорядження, а іншим нібито читав лекцію. Потенційна ціль.
Ковальський називає цю людину інструктором. Якби він з'явився на другій, ближчій позиції, то стріляти довелося б не Ковальському, а його напарнику.
    Розумієте, це дистанція, на яку прогнозований постріл зробити дуже важко, – розповідає Вячеслав Ковальський, – і це ще слабо сказано. Ми по досвіду розуміємо, що вони не дадуть шансів зробити другий постріл. Якщо ти схибиш, вони сховаються і більше не вийдуть.
    Щоб збільшити свої шанси, він вирішив зробити корегувальний постріл. Знайшов піщаний пагорб на такій самій дистанції, що й опорний пункт ворога, але за 300 метрів від нього, і пустив кулю туди. Снайпер не боявся, що росіяни звернуть увагу на звук пострілу – це фронт, і тиші там немає. А фонтан піску через влучення кулі занадто далеко, щоб помітити його і злякатися.
    Рішення скорегуватися було вірним, бо виявилося, що вітер значно сильніший, ніж за попередніми розрахунками. Ковальський вніс поправку, і знов російський інструктор з'явився в оптичному прицілі його гвинтівки.
    Коли в 2017 році Ковальський почув про постріл канадського солдата на 3,5 кілометри, це справило на нього велике враження, бо здавалося зовсім неможливим. Тепер він збирався стріляти на ще більшу відстань.
Вячеслав не дуже вірить в удачу і каже, що вона з тими, хто добре знає свою справу. Проте того вітряного дня йому допомогла не тільки майстерність.
    Погода стояла суха, а сонце заходило за спини снайперів, тоді як російському інструкторові світило в обличчя. Якби температура і вологість були вищими, тоді міраж – тобто переломлення зображення через рух теплого повітря – був би сильнішим і не дозволив би прицілитися.
     Коли дивишся в приціл, цей міраж аж тече. Але в даному випадку його здувало силою вітру, – каже Ковальський. – Умови були практично ідеальні.
     І він натиснув на гачок.






« Останнє редагування: Грудень 15, 2023, 17:52:56 від Milena »

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #736 : Січень 04, 2024, 15:36:12 »
Цитувати (виділене)
Война с Ордой. Сергей Ауслендер
Wall Street Journal пишет, что Россия собирается купить баллистические ракеты у Ирана и Северной Кореи. Что вызывает у администрации Байдена «глубокую озабоченность».

Озабоченность, кстати, вполне объяснима — если таковое случится, то у Украины будут большие проблемы. Раунды обстрелов могут стать чаще и интенсивнее — пока удается устраивать такие массированные налеты в среднем, раз в полгода, но если помогут Тегеран с Пхеньяном, то смогут чаще.

Вроде такие разговоры ходили давно, но судя по утечкам, удавалось это купировать, разменяв что-то на что-то. Скажем, мы не даем Украине дальнобойное оружие, а вы не покупаете у Ирана его ракеты. Но, поскольку, людоеды давно перестали притворяться, то решили, видимо, плюнуть на всякие там «размены».

Так что Белому дому, вместо «выражения глубокой озабоченности», неплохо бы почесаться и ускорить поставки Украине чего-то такого — далеколетающего. А они там все бюджет делят.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline В.И.Лемминг

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23595
  • Karma: 9417
  • Стать: Чоловіча
  • добрый, но гуманный
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #737 : Січень 06, 2024, 07:24:43 »
Я боюсь, що корейські ракети ще менш точні, аніж російські і будуть падати аби куди
Тю, ля, а шо?

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9100
  • Karma: 5424
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #738 : Січень 06, 2024, 11:39:02 »
Я боюсь, що корейські ракети ще менш точні, аніж російські і будуть падати аби куди
Корейські - так, "приблизно у тому напрямку". А от іранці, навіть за словами американців, значно просунулися з системи керування.

Хоча, пишуть, що в чучхеістів стався неабиякий прогрес як стрімко задружилися після 2014 з москвою
« Останнє редагування: Січень 06, 2024, 13:23:22 від Garfield »
Homo homini felis est.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12603
  • Karma: 6439
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #739 : Січень 07, 2024, 20:44:40 »
 :pardon:
Цитувати (виділене)
Німецькі танки створені для навчань та парадів, а не для реальних бойових дій, – Spiegel.

Комісія з Німеччини, яка відвідала ремонтний центр для німецьких танків, виявилася неприємно вражена кількістю техніки, що вийшла з ладу через внутрішні дефекти.

Українські ж військові відзначають, що у Leopard тендітні гусениці – послаблення їхнього натягу призводить до поломок.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #740 : Лютий 09, 2024, 17:57:47 »
Цитувати (виділене)
F-16 під час навчань перевершив очікування українських пілотів. Інтерв'ю з льотчиком ПС ЗСУ Фантомом

https://www.holosameryky.com/a/pilot-phantom-interview/7476726.html

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35519
  • Karma: 23427
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #741 : Лютий 11, 2024, 21:20:25 »
Епічна розповідь
Цитувати (виділене)
Полонений зек розповідає, як відбувався рейд штурмовиими групами через знамениту трубу у тил наших позицій біля комплексу «Царська Охота» на півдні Авдіївки.

Дистанція була 2600 метрів, по часу повзли 11 годин, загальна кількість 150 особ складу. Пересувалися групами по 10 человік. Під час вилазкі декілька орків закінчили життя самогубством, частина пішла кукухою. https://t.me/c/1240070342/7091

@dobrik_live

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.