Автор Тема: Коронавіруси, грип
 

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29220 : Березень 03, 2021, 15:13:38 »
Особенно если при этом пишут полную чушь о мутной конторе
Ну контора-посредник через которую закупили индийскую вакцину таки мутная.
Там производителя чморили, я это и комментировала.

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29221 : Березень 03, 2021, 15:15:14 »
В мене ще знайомий відписався про ці вакцини:

Cпойлер
Що так й що ж не так з індійською (насправді англійською) вакциною Oxford–AstraZeneca (Covidshield)?
Чому вона добра для канадців, англійців, й інших, але погана для українців?
От що я знайшов у відкритому доступі...
1. Випробування вакцини.
1.1 Вакцина взагалі офіційно не тестована на людях старше 55. Ніхто в принципі не знає який буде ефект і які побічні ефекти від неї на літніх людях. Відповідальні країни враховують цю інформацію й дозволяють лише відповідне використання. Україна планує активно використовувати вакцину й на літніх людях.
(UPDATE до цього пункту – тут мене в коментарях у хамський спосіб тичуть носом в масштабні дослідження ефективності та безпечності цієї вакцини саме на літніх пацієнтах. Так дійсно виглядає що таке дослідження існує, офіційно зареєстроване під "номером" NCT04400838 на clinicaltrials(dot)gov, дійсно виглядає серйозним і масштабним дослідженням. На жаль, наразі вкладка "results" на сторінці дослідження показує "no results posted". Також різні джерела вказують на нього як на дослідження що ще триває. Хоча це й важлива інформація, на мій погляд, вона не змінює поінт озвучений в пункті 1.1, а саме – про відповідальне застосування)
1.2 випробування вакцини показали значну вірогідність важких побічних ефектів на молодих людях. (Чи то до 20, чи то до 25). Відповідальні країни це враховують, в Україні в перших хвилях вакцинації повно таких людей.
2. Ефективність виробітки антитіл.
Наразі є дослідження ефективності для двох різних режимів адміністрації.
2.1 перший режим — дві повних дози з інтервалом. Ефективність близько 60%.  Відверто низька.
2.2. другий режим — пів дози, а потім, з інтервалом, — повну дозу. Стверджується набагато краща ефективність, можна навіть сказати — дуже добра, на рівні 90%
Само визначення "дози" дещо змінюється від одного дослідження до іншого, але в не дуже значних межах.
Неважко зрозуміти з доступних джерел який саме режим адміністрації зараз запроваджують в Україні. Зверніть, наприклад, увагу на офіційну інформацію МОЗ скільки закуплено доз й для вакцинації якої кількості людей такої кількості доз достатньо.
Це могло б бути навіть смішно якби не було так сумно.
3. Ефективність запобігання розповсюдженню.
Те що в вас є антитіла само по собі ще не знижує ваші шанси заразитися. Наявність антитіл певною мірою гарантує що ви не захворієте, але підчепити вірус й рознести його далі ви можете так само як і без антитіл. Тіко безсимптомно. Що забезпечує таким людям особистий захист, але й робить їх ще більше небезпечними для інших.
На сьогодні Ковідшілд це єдина поки що вакцина які знижує не тільки імовірність захворіти, а й начебто може знищити імовірність розповсюдити хворобу (я пішу начебто тому що на цю тему поки що було лише єдине закінчене дослідження, повторного дослідження поки що не було, а одиничне дослідження не є достатньо вагомим доказом для сучасної медицини, проте, в цілому, дослідження викликає довіру). Причому імовірність розповсюдження хвороби зменшується значно. В три рази. Ні Пфайзер, ні Модерна, ні будь-яка інша поки що у жодному дослідженні (а вони були) такого ефекту не продемонстрували. 
Наразі (тобто, – в умовах поточних карантинних обмежень) самі вірулентні штами мають коефіцієнт передачі 1.5. А перший штам лише 1.1. Зниження коефіцієнту передачі в три рази зробить його значно менше одиниці (звісно це все чисто теоретично, за умови масової вакцинації такою вакциною) й кількість хворих швидко (десь вдвічі на тиждень) піде на спад.
Отже, інші вакцини надають лише індивідуальний імунітет. Ковідшілд єдина поки що яка можливо допомагає створити колективний. Й це дуже круто й важливо.
4. Висновок — все що далі є моє особисте імхо:
Вакцина не така й погана (я б взяв), але все ж таки треба використовувати її відповідно до того що про неї достовірно відомо (або тоді вже влаштовувати власне адекватне дослідження), й зовсім не треба колоти її всім кому попало і як попало, так от як це робить поточна влада України.
Ця вакцина при вірному адмініструванні виглядає як доволі непоганий варіант для загальної вакцинації здорових людей певного вікового діапазону з метою створення колективного імунітету.
Рівень захисту 90% виглядає доволі високим, й начебто (на перший погляд) не так і значно відрізняється від 95% Pfiser/BioNTech. На жаль такий висновок це типова помилка враження від відсоткової арифметики. Такі відсотки означають що (у разі зараження ковідом) шанс серйозно захворіти після ковідшілд все ще вдвічі більше ніж після пфайзер (10% від звичайного шансу проти 5% від звичайного шансу).
Ця вакцина не дуже підходить для поголовної вакцинації деяких підгруп груп ризику, тому що, по-перше, вона на таких підгрупах або недостатньо випробувалася або показала сильну побочку.
По-друге, задача вакцинації груп ризику в першу чергу забезпечити людям з цих груп надійний й максимально безпечний індивідуальний захист, а зовсім не використати цих людей без їх згоди для проведення випробувань чи для створення групового імунітету. 
Вся наведена інформація без проблем гуглиться (переважно англійською). Всі хто хочуть пруфи можуть сміло самостійно йти в Гугл.
PS: Майже забув.
5. Це аж ніяк не стосується питань ефективності чи безпечності, але це питання етичне й про такі речі треба говорити. З початку Оксфорд оголосив що у разі вдалої розробки вакцини вони планують надавати безплатно права на виробництво будь-якій фармкомпанії яка може забезпечити якість цього виробництва. Й навіть дещо назбирали під таку обіцянку грантів й пожертв. Але потім передумали й тепер права на виробництво ексклюзивно в Зоряного Сенеки. Й наче є інфа що не тільки ексклюзивно, а й не безплатно. Дивно це виглядає. Й не до кінця естетично. Хоча про якість вакцини це нічого не каже.
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29222 : Березень 03, 2021, 15:19:15 »
ну, кхм... ChAdOx1 - это как раз сравнительно новая векторная, а НЕ "проверенная десятилетиями аналоговая"
Вики говорит, что ими занимаются с 70х годов.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29223 : Березень 03, 2021, 15:30:14 »
другий режим — пів дози, а потім, з інтервалом, — повну дозу. Стверджується набагато краща ефективність, можна навіть сказати — дуже добра, на рівні 90%
Само визначення "дози" дещо змінюється від одного дослідження до іншого, але в не дуже значних межах.
Мдэ. Я тоже уверена, что колоть будут по старой схеме, "потому что такие протоколы". Еще и БД будут проверять, чтобы пришел через 4 недели, а не через 12.  :smilie2:

А насчет эффективности там или описка, или я не поняла, кто на ком стоял.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29224 : Березень 03, 2021, 15:32:35 »
Очевидно, на тестирование и государство и люди уже забили.
Логично было бы, если бы цены на тесты упали, но не падают, сво.

Offline ~Багира~

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 23847
  • Karma: 19183
  • Стать: Жіноча
  • Львов
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29225 : Березень 03, 2021, 15:44:40 »
Рівень захисту 90% виглядає доволі високим, й начебто (на перший погляд) не так і значно відрізняється від 95% Pfiser/BioNTech. На жаль такий висновок це типова помилка враження від відсоткової арифметики. Такі відсотки означають що (у разі зараження ковідом) шанс серйозно захворіти після ковідшілд все ще вдвічі більше ніж після пфайзер (10% від звичайного шансу проти 5% від звичайного шансу).
Э?

У тебя есть 100 гривен и их хотят спереть.
Но ты везунчик и маг наколдовал так, что, если у тебя хотят спереть 100 грн, то смогут спереть только 5. А есть второй злой маг, который дает спереть в два раза больше, целых 10 гривен. Он плохой, не пойдем к нему, будем жать доброго мага, рискуя потерять 100 гривен. 

Offline sergk1

  • *****
  • Повідомлень: 9975
  • Karma: 1744
  • Стать: Чоловіча
  • Хортиця
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29226 : Березень 03, 2021, 15:45:03 »
Логично было бы, если бы цены на тесты упали, но не падают, сво.
Откуда такая логика? Есть стоимость самого теста, есть стоимость персонала, здания  и оборудования для проведения и анализа теста. Есть стоимость кредитов для предприятия занимающегося тестированием. И есть обязательное тестирование+люди которым на свое здоровье есть деньги  8)
« Останнє редагування: Березень 03, 2021, 15:55:30 від sergk1 »

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22183
  • Karma: 3729
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29227 : Березень 03, 2021, 15:55:01 »
Рівень захисту 90% виглядає доволі високим, й начебто (на перший погляд) не так і значно відрізняється від 95% Pfiser/BioNTech. На жаль такий висновок це типова помилка враження від відсоткової арифметики. Такі відсотки означають що (у разі зараження ковідом) шанс серйозно захворіти після ковідшілд все ще вдвічі більше ніж після пфайзер (10% від звичайного шансу проти 5% від звичайного шансу).
Э?

У тебя есть 100 гривен и их хотят спереть.
Но ты везунчик и маг наколдовал так, что, если у тебя хотят спереть 100 грн, то смогут спереть только 5. А есть второй злой маг, который дает спереть в два раза больше, целых 10 гривен. Он плохой, не пойдем к нему, будем жать доброго мага, рискуя потерять 100 гривен. 
Да там странный пост. Такое впечатление, что когда начинал писать, то было намерение сказать что-то одно, а пока дописал общественное мнение немного поменялось (как раз вчера вечером, что в ФБ, что здесь, немного здравый смысл стал просыпаться), поэтому решил закончить за мир и дружбу.
Да и человека ни за что хамом назвал, он ему весьма корректно на исследование указал, и результаты его тоже можно почитать.

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29228 : Березень 03, 2021, 16:06:51 »
Да там странный пост.

Прежде чем тратить время на очередную галиматью из интернетика я обычно открываю профиль писавшего.

Открыл - Працював у Inbitec (Инбитех)  - Inbitec (Инбитех) Інтернет-компанія. И дальше уже не читал...

Рекомендую, так как экономит время и нервы.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29229 : Березень 03, 2021, 16:14:42 »
Логично было бы, если бы цены на тесты упали, но не падают, сво.
Откуда такая логика? Есть стоимость самого теста, есть стоимость персонала, здания  и оборудования для проведения и анализа теста. Есть стоимость кредитов для предприятия занимающегося тестированием.

Ты думаешь, что они продают свои услуги практически по себестоимости?  Я так не думаю.

Цитувати (виділене)
И есть обязательное тестирование+люди которым на свое здоровье есть деньги  8)
Вот поэтому мы и не видим объективной картины эпидемии.  Потому что тестироваться ходят "люди которым на свое здоровье есть деньги ".  А у нас полно таких, у которых нет. Не факт, что их нет в кармане, но их нет на тесты.

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29230 : Березень 03, 2021, 16:18:23 »
Вот поэтому мы и не видим объективной картины эпидемии.  Потому что тестироваться ходят "люди которым на свое здоровье есть деньги ".  А у нас полно таких, у которых нет. Не факт, что их нет в кармане, но их нет на тесты.


У кого есть свои мозги и кто способен сложить 2+2 тот обьективную картину вполне видит... В публичном доступе есть куча сопутствующей информации так что было бы желание.

А главное какую бы достоверную информацию не озвучивали массы все равно будут верещать вывсеврети...

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22183
  • Karma: 3729
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29231 : Березень 03, 2021, 16:21:37 »


Цитувати (виділене)
И есть обязательное тестирование+люди которым на свое здоровье есть деньги  8)
Вот поэтому мы и не видим объективной картины эпидемии.  Потому что тестироваться ходят "люди которым на свое здоровье есть деньги ".  А у нас полно таких, у которых нет. Не факт, что их нет в кармане, но их нет на тесты.

Количество смертей вполне нормально отражает картину эпидемии. К сожалению, опыт многих стран показал, что высокий уровень тестирования не сильно помогает снижению заболеваемости.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29232 : Березень 03, 2021, 16:26:43 »
У кого есть свои мозги и кто способен сложить 2+2 тот обьективную картину вполне видит...
Да.  На уровне "я художник, я так вижу".  А лучше было бы иметь цифры, хоть как-то приближенные к реальности. Смертность может подсказать, но так было бы точнее.
Хотя нет, пофиг.  Было тут интервью босса Синево, кажется, который безбожно приравнял кол-во тестов к кол-ву тестированных.

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29233 : Березень 03, 2021, 16:26:59 »
К сожалению, опыт многих стран показал, что высокий уровень тестирования не сильно помогает снижению заболеваемости.

Точнее никак не помогает.

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29234 : Березень 03, 2021, 16:29:21 »
А лучше было бы иметь цифры, хоть как-то приближенные к реальности.


Обыватели цифры 398754 не скажут ничего. Так же как и то что на самом деле их 987563.

Все что нужно знать обывателю это динамика - заболеваемость растет, заболеваемость на том же уровне, заболеваемость падает. Все.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22183
  • Karma: 3729
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29235 : Березень 03, 2021, 16:29:26 »
У кого есть свои мозги и кто способен сложить 2+2 тот обьективную картину вполне видит...
Да.  На уровне "я художник, я так вижу".  А лучше было бы иметь цифры, хоть как-то приближенные к реальности. Смертность может подсказать, но так было бы точнее.
Хотя нет, пофиг.  Было тут интервью босса Синево, кажется, который безбожно приравнял кол-во тестов к кол-ву тестированных.
Да хуже. Он практически распространил процент положительных тестов лаборатории на всю популяцию.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29236 : Березень 03, 2021, 16:33:24 »
У кого есть свои мозги и кто способен сложить 2+2 тот обьективную картину вполне видит...
Да.  На уровне "я художник, я так вижу".  А лучше было бы иметь цифры, хоть как-то приближенные к реальности. Смертность может подсказать, но так было бы точнее.
Хотя нет, пофиг.  Было тут интервью босса Синево, кажется, который безбожно приравнял кол-во тестов к кол-ву тестированных.
Да хуже. Он практически распространил процент положительных тестов лаборатории на всю популяцию.
Да, я  забыла уже. Я сама об этом тоже писала.

Offline Охтирка

  • *****
  • Повідомлень: 22183
  • Karma: 3729
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29237 : Березень 03, 2021, 16:36:39 »
К сожалению, опыт многих стран показал, что высокий уровень тестирования не сильно помогает снижению заболеваемости.

Точнее никак не помогает.

Ну для такого утверждения нужны дополнительные исследования. Повезло тем, кто исследованиями в эпидемиологии занимается или собирается заниматься. Долго тему для работы искать не надо. Куча гипотез для тестирования.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29238 : Березень 03, 2021, 16:36:46 »
Все что нужно знать обывателю это динамика - заболеваемость растет, заболеваемость на том же уровне, заболеваемость падает. Все.
Увы, обыватель мыслит другими критериями.
"Уже прошло столько-то времени с начала эпидемии, а я не заболел.  Можно наплевать на эту эпидемию."
Реальная цифра могла бы как-то напугать.  А рост-падение - это для кучки интеллектуалов.

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29239 : Березень 03, 2021, 16:42:07 »
Реальная цифра могла бы как-то напугать.

Нет... Потому что

а я не заболел

Значить вывсеврети и хоть кол на голове теши... А там еще и интернетик говно в уши льет про выдумки и проделки бигфармы, властей и далее вплоть до инвазии рептилоидов...

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29240 : Березень 03, 2021, 16:42:36 »
кстати, периодически мысли мои занимает муж @Destrie  .  Интересно, он так и не болел?

Читала недавно англ. лонгрид о том, что в свое время изучение людей, устойчивых к ВИЧ, дало толчок к созданию лекарства.  И сейчас точно так же изучают с одной стороны тех, у кого болезнь протекает особо тяжело (семьями) и с другой - тех, кто только отряхивается, когда рядом болеют.
Вспомнила про него.

Offline Mrs_Who

  • *****
  • Повідомлень: 12393
  • Karma: 5612
  • Стать: Жіноча
  • Don't panic!
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29241 : Березень 03, 2021, 17:55:55 »
100 тисяч українців записалися в лист очікування вакцинації від COVID-19. 87 тисяч записалися через застосунок Дія, 9,9 тисяч — через портал Дія, 2,8 тисяч — за допомогою контакт-центру МОЗ.

Not all those who wander are lost

Offline sergk1

  • *****
  • Повідомлень: 9975
  • Karma: 1744
  • Стать: Чоловіча
  • Хортиця
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29242 : Березень 03, 2021, 18:00:03 »
100 тисяч українців записалися в лист очікування вакцинації від COVID-19.
А у нас вообще через предприятие делали списки.

Offline Няма Донецкая

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 13722
  • Karma: 5604
  • Стать: Жіноча
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29243 : Березень 03, 2021, 19:00:58 »
Знайшла у партійному чаті  :sarcastic:
Ivan Prymachenko:

Етапи Covid просвітлення:

1. Covid не існує, це все придумали рептилоїди і Гейтс, щоб чіпувати людей.

2. Covid існує, але не страшніший за грип, мені блогер на ЮТубі все пояснив.
 
3. Covid страшніший за грип, але потрапляють в лікарню чи помирають від нього лише дуже хворі і дуже старі. У мене от жоден знайомий не помер.

4. Потрапити в лікарню чи померти від Covid може кожен, але вакцинуватися я не буду. Мільйони вже померли від щеплення, влада все приховує, а віспу перемогла народна медицина і гомеопатія.

5. Думаю вакцинуватися, але років через 10, а то от авторитетний сайт мамочкі-антивакцінатори пише, що через рік після вакцинації помреш. 

6. Я готовий вакцинуватися, але тільки Pfizer, бо в Індії всі вакцини опівночі перетворюються на гарбуз.

7. Я готовий вакцинуватися будь-якою вакциною, яка схвалена Всесвітньою організацією здоров'я і західними регуляторами, де б вона не була вироблена, бо довіряю науці. Тепер би її ще знайти в Україні!

А ви на якому етапі?
"Кстати, ты заметил, что этот мир полон людей, которые совершенно уверены, что прекрасно понимают, что происходит с остальными?" Макс Фрай

Offline Ellianna

  • *****
  • Повідомлень: 11182
  • Karma: 6930
  • Стать: Жіноча
  • Люблю читать чужие мысли
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29244 : Березень 03, 2021, 19:45:06 »
Проміжні дані 3ї фази клінічних випробувань індійської вакцини Covaxin - 81% ефективність.
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline Ellianna

  • *****
  • Повідомлень: 11182
  • Karma: 6930
  • Стать: Жіноча
  • Люблю читать чужие мысли
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29245 : Березень 03, 2021, 19:49:21 »
За даними британців лише одна доза і пфайзера і астразенеки знижують госпіталізацію серед вікової групи старше 80 років більш ніж на 80%.
https://www.theguardian.com/society/2021/mar/01/pfizer-oxford-covid-jab-prevents-hospitalisation-older-people
Sarcasm and compassion are two of the qualities that make life on Earth tolerable
Nick Hornby

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29246 : Березень 03, 2021, 21:01:16 »
7. Я готовий вакцинуватися будь-якою вакциною, яка схвалена Всесвітньою організацією здоров'я і західними регуляторами, де б вона не була вироблена, бо довіряю науці. Тепер би її ще знайти в Україні!

А ви на якому етапі?
А ты?

Я где-то здесь.
Но у меня куча оговорок.  Если ждать вакцинирования придется в закрытом помещении, где толпа народу, я уйду. Если время мне не подойдет, я не смогу пойти.  Если надо через полгорода ехать, я буду ждать, когда будет поближе, потому что в набитом транспорте придется ехать.

Поэтому меня волнует вопрос - если я запишусь, а потом не смогу, меня вычеркнут?  А если вычеркнут, то снова поставить смогут? Или все?

Было бы неплохо в своей поликлинике, но до этого, наверное, як до неба рачки.

Я согласна заплатить (разумную сумму, не тысячи), если будет в частной.  Понимаю, что за Пфайзер будут просить много, если он таки будет, поэтому на него не претендую.

Offline andronchik

  • *****
  • Повідомлень: 1399
  • Karma: 903
  • Стать: Чоловіча
  • Херсон
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29247 : Березень 03, 2021, 21:02:39 »
Знайшла у партійному чаті  :sarcastic:
Я був на 7. ще рік тому.
Залишилось дочекатися вільної дози.
Большинство людей  узнаёт, что они думают, по телевизору.

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29248 : Березень 03, 2021, 21:04:32 »
За даними британців лише одна доза і пфайзера і астразенеки знижують госпіталізацію серед вікової групи старше 80 років
  Есть уже официальные данные по применению на старшем возрасте?

Offline pozemka

  • *****
  • Повідомлень: 19611
  • Karma: 3588
  • Стать: Жіноча
  • черепаха разнузданная
Re: Коронавіруси, грип
« Reply #29249 : Березень 03, 2021, 21:08:09 »
Хорошо бы у нас в ТЦ вакцинировали, как это делают в одной враждебной стране.  Пространство большое, очередь может растянуться далеко и люди не будут впритык.

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.