Автор Тема: Короли и капуста. Официальный тред для флуда обо всем.
 

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9131
  • Karma: 5436
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
А взагалі можно піти далі і в назві професії вказувати не тількі стать, а і ще щось. Інформативне. Наприклад: Членкинярижа, директорлисий, Депутаткабезугла.
І на німецький манір все а одне слово! :smilie5:
Homo homini felis est.

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19295
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Коли повністю прибирається з мови стать 99,99 відсотків людей щоб одній десятитисячній відсотка людей з проблемами ідентифікації не було обідно це те що й називається допрогресувались до мишей. Це точка де прогрес перетворюється в регрес.

Мені якщо чесно завжди було трохи смішно з усіх цих "поетка/членкиня/депутатка", але звучить воно мило й по домашньому, ніж коли називати всіх "воно".
Насправді,  пропонується чомусь використовувати іменник  чоловічого роду.Це не є нейтральне воно.Це дивує мене більше за інше.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4693
  • Karma: 2811
  • Стать: Жіноча
Стать перестала бути бінарним поняттям
Для абсолютної більшості населення не перестала.
Роулінг права, оце агресивне заперечення саме жіночої ідентичності це вже не про рівність і толерантність, це нова "прогресивна" форма сексизму. Чоловікам вони чомусь не забороняють бути чоловіками, не волають за те щоб називати їх "гуманоїдами з пенісами".

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26323
  • Karma: 20611
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Ніколи не вважав слово "лікар" натяком на гендер. Тим більш що чоловіків-лікарів традиційно меньше ніж лікарок..? Лікаркинь..?

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4693
  • Karma: 2811
  • Стать: Жіноча
Насправді,  пропонується чомусь використовувати іменник  чоловічого роду.
В українській мові рід є в дієслові, тому не бачу нічого поганого в традиційному використанні іменника чоловічого роду. Лікар виписала, депутат виступила... Ніхто не ховає стать.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12653
  • Karma: 6470
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Для мене "лікарка" звучить аналогічно російському "врачиха". Тобто без натяку на повагу до статі.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4693
  • Karma: 2811
  • Стать: Жіноча
Для мене "лікарка" звучить аналогічно російському "врачиха". Тобто без натяку на повагу до статі.
В мене теж. Я не знаю, можливо це якесь викривлення сприйняття через русифікацію, але у словах лікарка/депутатка/поетка і тд я чую цей зневажливий відтінок. У закінченні "-иня" як не дивно зневаги не чую. Але я не філологиня.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12653
  • Karma: 6470
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Як на мене, мова має розвиватися сама. А всі ці керівні вказівки купки "академіків" нічого не варті.
Тим більше заохочення чиїсь хворобливих комплексів.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19295
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Для мене "лікарка" звучить аналогічно російському "врачиха". Тобто без натяку на повагу до статі.
Це совкове.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19295
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Насправді,  пропонується чомусь використовувати іменник  чоловічого роду.
В українській мові рід є в дієслові, тому не бачу нічого поганого в традиційному використанні іменника чоловічого роду. Лікар виписала, депутат виступила... Ніхто не ховає стать.
Приховування. Бо ще є переліки, печатки та бо зна чого, де використовуються лише іменники.
 І воно традиційне саме для  радянського періоду. А не для української мови взагалі.
Я розумію, чому більшості ввижається щось негативне та зневажливе. Бо так було . Якщо до тебе звертаються як до жінки , то ти  не фахівець своєї справи , а бог зна що. Отака от повага до жінки була у соціумі, що лише  якщо ти лікар/секретар/ член академії,  от тоді ти фахівець. Може все ж треба щось з цим робити?
« Останнє редагування: Січень 13, 2024, 17:26:54 від Ash »
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline May Day

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 7634
  • Karma: 5630
  • Стать: Жіноча
  • USA - Україна
Я не знаю, можливо це якесь викривлення сприйняття через русифікацію, але у словах лікарка/депутатка/поетка і тд я чую цей зневажливий відтінок. У закінченні "-иня" як не дивно зневаги не чую.
Бо не дівка, а богиня :)
Я не дотримуюсь якоїсь певної думки щодо вживання фемінітивів. В текстах вони мені «стирчать», але те з незвички.
The best is yet to come.

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3634
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
У закінченні "-иня" як не дивно зневаги не чую. Але я не філологиня.
Там навпаки, чується звеличування, що теж не тогось.  :grin: Та вже хай буде як буде.
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19295
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Для мене "лікарка" звучить аналогічно російському "врачиха". Тобто без натяку на повагу до статі.
В мене теж. Я не знаю, можливо це якесь викривлення сприйняття через русифікацію, але у словах лікарка/депутатка/поетка і тд я чую цей зневажливий відтінок. У закінченні "-иня" як не дивно зневаги не чую. Але я не філологиня.

На подумати: вчителька, бібліотекарка теж викликають негатив? Якщо ні, то чому ?
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Volf Ram

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 26323
  • Karma: 20611
  • Стать: Чоловіча
  • Russia delenda est.
Вчителька
Мікрорайону нашого жителька :hot:

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19295
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
Ніколи не вважав слово "лікар" натяком на гендер. Тим більш що чоловіків-лікарів традиційно меньше ніж лікарок..? Лікаркинь..?
Бо  це стала для радянського часу традиція називати  всіх "лікар". Якщо  мова йде у  ввічливому  чи нейтральному тоні.
Лікарок. Лікарка то фемінітив ,який існує  у в українській мові. І вже дуже давно.
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4693
  • Karma: 2811
  • Стать: Жіноча
Бо не дівка, а богиня
Ну от, мейк сенс  :smilie5:
До речі дуже добре відображає традиційне ставлення до жіночого образу. Або зневага або возвеличення. Якось посередині на нейтралі не виходить.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4693
  • Karma: 2811
  • Стать: Жіноча
Вчителька
От тут не відчувається зневаги, можливо тому що це звична форма. Може так і до лікарок і депутаток звикнем.

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12653
  • Karma: 6470
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
На подумати: вчителька, бібліотекарка теж викликають негатив? Якщо ні, то чому ?
З"явилося природньо, бо ці посади у більшості випадків займають жінки.
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Ash

  • *****
  • Повідомлень: 19295
  • Karma: 6650
  • Стать: Жіноча
На подумати: вчителька, бібліотекарка теж викликають негатив? Якщо ні, то чому ?
З"явилося природньо, бо ці посади у більшості випадків займають жінки.
Та ну ))))Жінкі "паприроді" стають вчительками?))))) Чи тому, що це одна з найперших професій, куди їх допустили?
А ще на даний час  одна з низькооплачуваних, куди чоловіки  взагалі-то йдуть рідко?
Одесса-это Украина.
At the suit of pozemka: Covid 19 (01.20)
+CoviShield(03/20)+Vaxzevria/COVID-19 AstraZeneca(06/20)+ Comirnaty/Pfizer-BioNTech(01/21)

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8285
  • Karma: 3325
Це совкове.

Саме так. В чеській мові фемінітиіи вживаються повселюдно : prodavač → prodavačka, zpěvák → zpěvačka,cizinec → cizinka, Jihlavan → Jihlavanka, колега-kolegyně.
« Останнє редагування: Січень 13, 2024, 17:57:42 від Milena »

Offline invariant

  • *****
  • Повідомлень: 7798
  • Karma: 3634
  • Стать: Чоловіча
  • Київ <-> Вінниця
    • Шарага
З"явилося природньо, бо ці посади у більшості випадків займають жінки.
Ну щодо бібліотекарів є нюанси... але то кіно.  :grin:
Russian warship, go fuck yourself!

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12653
  • Karma: 6470
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Jihlavan → Jihlavanka.

Президент Чехії Мілош Земан у четвер, 8 липня, підписав поправки до законів про діловодство — одна з них передбачає, що жінки можуть відмовитися від додавання суфіксу «-ова» до свого прізвища в документах.
Про це повідомляє Novinky.cz.
https://hromadske.ua/posts/u-chehiyi-zhinkam-dozvolyat-ne-staviti-pislya-prizvisha-sufiks-ova-feministki-govorili-sho-vin-ye-oznakoyu-diskriminaciyi
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Shana

  • *****
  • Повідомлень: 12653
  • Karma: 6470
  • Стать: Жіноча
  • Київ/Чернігівщина
Та ну ))))Жінкі "паприроді" стають вчительками?))))) Чи тому, що це одна з найперших професій, куди їх допустили?
А ще на даний час  одна з низькооплачуваних, куди чоловіки  взагалі-то йдуть рідко?
Вау, вау, вау! :smilie5:
А може через те, що з прадавніх часів саме жінки опікувались підростаючим поколінням?
То, что гусеница называет концом света, Мастер назовет бабочкой (с)

Offline Rumor

  • *****
  • Повідомлень: 2280
  • Karma: 2247
В Германии постепенно просачивается Gendersprache. Когда одновременно оба пола. Polizist*in. Но консервативы, конечно, писают кипятком и пророчат гибель человечества.
 

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Та ми ж тут кожні півроку піднімаємо тему фемінітивів.  8) Оскільки я вже стара, то мабуть, якось потерплю. А от наступному поколінню
Cпойлер
що виживе  :(
буде легше, їх вже в школі вчать. Мій внук ніяк не зреагував, коли я йому сказала, що його дід інженер, а я - інженерка  :smilie5:

Offline Omela

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 6881
  • Karma: 3797
  • Стать: Жіноча
  • Харьков
Саме так. В чеській мові фемінітиіи вживаються повселюдно
В болгарській також. Хоча є професії, які тільки чоловічого роду - суддя наприклад. Хоча закінчення слова "жіноче", на "-я" - съдия.

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Ще хочу вам відкрити одну таємницю. Для кадровиків і кадровичок, юристів і юристок існує такий документ, як "Класифікатор професій". І там немає жодного фемінітиву. Крім медсестри, доярки, покоївки і ... все, наскільки я пам"ятаю.
Та й без того виникли такі чудернацькі терміни, як PR-щиця, HR-щиця, діджейка. А фрілансерка є?

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8736
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Ось перша сторінка "Класифікатора":
Цитувати (виділене)
2   1110   -   -       Перший заступник голови Верховної Ради України   
3   1110   -   -       Народний депутат України   
4   1110   -   -       Заступник голови Верховної Ради України   
5   1110   -   -       Голова Верховної Ради України   
6   1110   -   -       Народний депутат Автономної Республіки Крим   
7   1110   -   -       Заступник голови постійної комісії Верховної Ради України   
8   1110   -   -       Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим   
9   1110   -   -       Президент України   
10   1120.1            Перший заступник голови Фонду державного майна України   
11   1120.1   -       Заступник голови Служби безпеки України   
12   1120.1           Заступник голови Національної поліції   
13   1120.1               Голова служби   
14   1120.1   -   -    Перший віце-прем'єр-міністр України   Вищі
15   1120.1            Голова агентства   
16   1120.1            Голова Національної поліції   
17   1120.1   -   -    Заступник міністра України   
18   1120.1   -   -    Голова комітету України   
19   1120.1            Заступник голови Національної ради   
20   1120.1            Головний державний інспектор України з нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки   
21   1120.1   -   -    Міністр Автономної Республіки Крим   
22   1120.1            Уповноважений Президента України з прав дитини   
23   1120.1   -   -    Перший заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим   
24   1120.1            Уповноважений із захисту державної мови   
25   1120.1               Урядовий уповноважений

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4693
  • Karma: 2811
  • Стать: Жіноча
В класифікаторі та інших документах не може бути фемінітивів, бо для чоловіка і жінки однієї професії вибачте не може бути різних кодів  :smilie5:
Формально воно все в чоловічому роді, але ж мається на увазі шо це нейтраль, нє? Ну заради здорового глузду.

Offline Teagan

  • *****
  • Повідомлень: 4693
  • Karma: 2811
  • Стать: Жіноча
А фрілансерка є?
Можливо, чому б їй не буть  :smilie5: А якщо фрілансерки є, то й слово може.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.