Автор Тема: Тупичок военных аналитегов. Війна.
 

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Tут в Беларусь российская техника "на учения" прибывает. И вот, что меня зацепило. На всех машинах закрашены бортовые номера. Вроде как для учений это не характерно... или нет?


Прошлую тему что-то заглючило, поэтому режем и открываем новую. Предыдущая здесь.
« Останнє редагування: Квітень 24, 2022, 04:44:21 від Ксеня »
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline Kimy

  • *****
  • Повідомлень: 2553
  • Karma: 3193
  • Стать: Чоловіча
  • Kiev, UA, EU
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #1 : Лютий 07, 2022, 00:45:08 »
Tут в Беларусь российская техника "на учения" прибывает. И вот, что меня зацепило. На всех машинах закрашены бортовые номера. Вроде как для учений это не характерно... или нет?
Обычная практика при перемещении войск. Мы при перебросках заклеивали бортовые номера листом бумаги на солидол. Это еще СА, правда, но, думаю, это правило еще в силе.
Зберігай спокій та чисть зброю.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16049
  • Karma: 15370
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #2 : Березень 05, 2022, 22:48:58 »
Возник у тут вопрос, обсудили с мужем, теперь хочется и других мнений, предположений, гипотез.
Вот сейчас многие военные аналитики тощо пишут о том, что росиянцы исчерпывают свой ресурс, заготовленный для нас, ракеты кончаются, плюс технику жжем в товарных количествах, плюс бодро из живых делаем мёртвых и тыды и тыпы. И вот мучает меня вопрос - а чего тогда боятся западные страны и НАТО, не вступая в борьбу (военную, я имею в виду) вместе с нами, не закрывая тоже небо, простигосподи, аргументируя нежеланием «полноценной войны с рф»? А почему нет, собственно, если правда то, что пишут и какие разведданные дают, ну и плюс если уже видно, что никакой великой страшной и ужасной росийской армии не существует, а есть просто длинные колоны ну вот буквально недоделанных вояк? И я не в  плане почему бы сейчас всем не напасть дружно на росию, а про более агрессивные в военном смысле, нежели поставки вооружения, действия в сотрудничестве с нами. Опять таки, тоже небо.
Только ядерной угрозы боятся? Или ещё что-то упускаю?

Дисклеймер - я не паникую, не впадаю в истерику от величия русских войск и тыды и тыпы, просто правда много думаю об этом (о вышеуказанном вопросе).
« Останнє редагування: Березень 05, 2022, 22:59:17 від Ксеня »
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34634
  • Karma: 16926
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #3 : Березень 05, 2022, 22:51:27 »
Тільки ЯО. Є всі підстави вважати що Хуйло остаточно йобнуте та натисне.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16049
  • Karma: 15370
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #4 : Березень 05, 2022, 22:55:32 »
Я сейчас буду, как это? Адвокат дьявола? Ну, в общем, контраргументировать, ок? Ну не потому, что не согласна и/или хочу поспорить, а чтобы лучше собственные аргументы сформулировать, ок?

Тільки ЯО. Є всі підстави вважати що Хуйло остаточно йобнуте та натисне.
Разве в случае, если есть предположения, что маньяк готов на такое, не стоит учитывать, что он может это сделать и без всякого «такого» повода, а просто потому что может? Ну вот решит, что санкции уж больно злоебучие, или в наказание за помощь нам, или тот же список недружественных стран составит и начнёт по одной вычеркивать с карты мира? Ну или просто у него случится мозговой припадок и он все равно её нажмёт?
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34634
  • Karma: 16926
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #5 : Березень 05, 2022, 22:59:58 »
Я сейчас буду, как это? Адвокат дьявола? Ну, в общем, контраргументировать, ок? Ну не потому, что не согласна и/или хочу поспорить, а чтобы лучше собственные аргументы сформулировать, ок?

Тільки ЯО. Є всі підстави вважати що Хуйло остаточно йобнуте та натисне.
Разве в случае, если есть предположения, что маньяк готов на такое, не стоит учитывать, что он может это сделать и без всякого «такого» повода, а просто потому что может? Ну вот решит, что санкции уж больно злоебучие, или в наказание за помощь нам, или тот же список недружественных стран и начнёт по одной вычеркивать с карты? Ну или просто у него случится мозговой припадок и он все равно её нажмёт?


думаю, йде праця з оточенням маніяка з метою його усунення у разі такої спроби. послухай стрім Латиніної з Грозевим, там є про використання ЯО.
Cпойлер
проте, якщо чесно, то мій вішфул сінкін, захоче - його наказ виконають
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16049
  • Karma: 15370
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #6 : Березень 05, 2022, 23:07:16 »
Слушала Грозева. Но на мой вопрос там нет ответа (
Это не к тебе, естесна, претензия, а к Грозеву )
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #7 : Березень 05, 2022, 23:14:30 »
Боязнь человеком хаоса неистребима. Потому он всегда надеется на гениальные планы, гениальных полководцев и гениальных исполнителей, у которых сложнейшие задания прокатывают без сучка без задоринки. Но сверхсложные системы не может прогнозировать никто. Так что Ксеня это таки не ложа, а лажа :) У людей с абсолютной властью десятилетиями, просто едет крыша. А вокруг никого, кто бы мог эту крышу поставить на место. Уничтожение конкуренции ведет к деградации общества. Отсюда и все удивительные проебы генералитета  снегирии, среднего командования и нижней солдатни.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16049
  • Karma: 15370
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #8 : Березень 05, 2022, 23:16:12 »
Я это понимаю. Меня больше позиция НАТО интересует. А конкретно - чё ссут? ) Вот пока только одно объяснение - ЯО. Но меня пока оно не убеждает. В том смысле, что в этой гипотезе есть белые пятна.
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Online Mike123

  • *****
  • Повідомлень: 27652
  • Karma: 7878
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #9 : Березень 05, 2022, 23:18:12 »
А конкретно - чё ссут? )
Ядреную бомбу. Это таки очень страшно для сытого общества. А табакерка, увы, не получается. Хотя, наверняка, ее очень интенсивно ищут. Но... Выжжено все вокруг.

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #10 : Березень 05, 2022, 23:22:23 »
Разве в случае, если есть предположения, что маньяк готов на такое, не стоит учитывать, что он может это сделать и без всякого «такого» повода, а просто потому что может? Ну вот решит, что санкции уж больно злоебучие, или в наказание за помощь нам, или тот же список недружественных стран составит и начнёт по одной вычеркивать с карты мира? Ну или просто у него случится мозговой припадок и он все равно её нажмёт?
Потому, что действия маньяка тоже подчиняются, хоть и его собственной, маньяческой, но логике. И потому сушествует разная вероятность, что у него сорвёт планку. Нк и действия его окружения тоже в разных условиях будут разными. ИМХО вероятность того, что при прямом вступлении НАТО в войну она перерастёт в ядерную, близка к 100%. А так - она меньше. Насколько - я судить не возьмусь, но меньше.
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline Lilьka

  • *****
  • Повідомлень: 8731
  • Karma: 2524
  • Стать: Жіноча
  • Львів
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #11 : Березень 06, 2022, 12:30:46 »
У меня те же вопросы, что и у Ксени.
То, что НАТО и не собиралось нас присоединять, мне было давно понятно. Это такая глобальная политическая игра.
Но на высшем уровне они бы могли Порошенко шепнуть правду на ушко?
Тогда получается, что если бы Украина была в НАТО, они бы все равно испугались ЯО?

Offline Shannou

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 34634
  • Karma: 16926
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #12 : Березень 06, 2022, 12:33:20 »
У меня те же вопросы, что и у Ксени.
То, что НАТО и не собиралось нас присоединять, мне было давно понятно. Это такая глобальная политическая игра.
Но на высшем уровне они бы могли Порошенко шепнуть правду на ушко?
Тогда получается, что если бы Украина была в НАТО, они бы все равно испугались ЯО?

це ми побачимо на прикладі країн Балтії. бо план в русні не обмежується Україною, там і Молдова, і перевірка чи готові країни НАТО к використанню ст.5
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #13 : Березень 06, 2022, 23:46:57 »
Тогда получается, что если бы Украина была в НАТО, они бы все равно испугались ЯО?
От не знаю. Але і Путін того не знає. Можливо це одна з причин, чому він на нас напав, а не на, наприклад, Естонію.
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9087
  • Karma: 8141
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #14 : Березень 07, 2022, 00:01:52 »
И вот мучает меня вопрос - а чего тогда боятся западные страны и НАТО, не вступая в борьбу (военную, я имею в виду) вместе с нами, не закрывая тоже небо, простигосподи, аргументируя нежеланием «полноценной войны с рф»? А почему нет, собственно, если правда то, что пишут и какие разведданные дают, ну и плюс если уже видно, что никакой великой страшной и ужасной росийской армии не существует, а есть просто длинные колоны ну вот буквально недоделанных вояк? И я не в  плане почему бы сейчас всем не напасть дружно на росию, а про более агрессивные в военном смысле, нежели поставки вооружения, действия в сотрудничестве с нами. Опять таки, тоже небо.
Только ядерной угрозы боятся? Или ещё что-то упускаю?
Меня тоже этот вопрос мучает.
Насколько я поняла, НАТО сейчас крепко стоит на том, что союз НАТО - оборонительный, и потому они готовы только оборонять, только членов НАТО. Хто его знает, может, там игра длинная и многоходовая. В мире-то не сильно любят Америку/Европу, может, они хотят показать, что их словам можно верить (хотя, конечно, верить никому нельзя) А ещё мне кажется, что они таки решили грохнуть экономику раши раз и навсегда. Но получится ли? Не усилит ли падение раши в руки китайского брата этого самого брата до такой степени, что Западу не станет лучше в близком будущем?

Offline marplik

  • *****
  • Повідомлень: 9087
  • Karma: 8141
  • Стать: Жіноча
  • Шалена бджілка
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #15 : Березень 07, 2022, 00:12:23 »
Рашу собираются удушить, разрушить экономику, и в дальнейшем, я думаю, отобрать ядерное оружие. Для этого нужна солидарность большинства стран мира, а не только Европы/США. Индия, Латинская Америка, Азия, Африка... Если Нато вступит в прямой вооружённый конфликт вопреки своим многолетним заверениям об оборонительном союзе, это может оттолкнуть не только явных врагов, но и умеренных нейтралов. А впереди - борьба с Китаем. Да и джихад никто не отменял против США.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #16 : Березень 10, 2022, 14:18:45 »
Може хто зна, скільки машин, ракет в дівізіоні "Іскандер"?

Offline fakir

  • *****
  • Повідомлень: 2626
  • Karma: 1802
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #17 : Березень 10, 2022, 16:01:13 »
Може хто зна, скільки машин, ракет в дівізіоні "Іскандер"?
судячи з відео про точку, за радянських часів, дивізіон = 2-3 батареї, батарея = 2-3 пускові установки
https://www.youtube.com/watch?v=nMH4z8CVPhE&t=1447s

може з іскандерами та сама х-ня  :unknown:

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9100
  • Karma: 5424
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #18 : Березень 10, 2022, 16:14:55 »
може з іскандерами та сама х-ня
Десь казали, що за нормативами 2014-2015 дві пускових в батареї, дві батареї в дивізіоні. На кожну пускову ще одна ТЗМ.
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #19 : Березень 10, 2022, 16:37:36 »
Просто приблизно скількі мінус ракет? До 10?

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9100
  • Karma: 5424
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #20 : Березень 10, 2022, 16:51:03 »
Просто приблизно скількі мінус ракет? До 10?
Так хто ж знає, скільки залишалося. Якщо ще не відстріляли, то щонайменше вісім - якщо весь дивізіон накрили.
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #21 : Березень 10, 2022, 17:29:07 »
Ок. Якщо навіть і одну, то все одно приємно.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35515
  • Karma: 23422
  • Стать: Чоловіча
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #22 : Березень 13, 2022, 16:48:56 »
Тест-драйв авто для зачисток рашистів.
Заходьте, лайкайте, коментуйте.
https://www.youtube.com/watch?v=SCUMqiBEZls

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16049
  • Karma: 15370
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #23 : Березень 13, 2022, 23:38:20 »
Какие полезные эти штуки флешки, оказывается. И какие беспечные упыри. Но это мы уже поняли.

 
[/facebook]

Цитувати (виділене)
До Виговців потрапила схема дій підрозділів 90 танкової дивізії рф, гриф «таємно».

Ми щиро вдячні начальнику інженерної служби 351 окремого інженерно-саперного батальйону 90 танкової дивізії за люб‘язно надану цінну інформацію на робочому флеш-накопичувачі!
Документ до документа, кілобайт до кілобайта, ми накопичуємо матеріали на нашого дурнуватого сусіда, аби доводити їх провину в тому, що ці чорти роблять на території нашої держави.

Ваш вклад неоціненний!
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Homiak

  • *****
  • Повідомлень: 4099
  • Karma: 1773
  • Стать: Чоловіча
  • Украина, Запорожье
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #24 : Березень 14, 2022, 20:07:55 »
Rostyslav Semkiv
5 ч.  ·
Черговий звіт австрійського воєнного аналітика Тома Купера:

«Всім доброго ранку! [допис опубліковано 14 березня о 9.40 за Києвом]
Ось мій звіт за останні 24-36 годин (від 13 березня 2022 р.)

СТРАТЕГІЯ
Уперше від початку війни українське Міністерство оборони надало офіційні дані про втрати ЗСУ в цій війні: станом на ранок 13 березня загинуло 1.300 українських солдатів.
Тим часом «Вишестоящі Органи» в Москві заявляють про все більшу кількість знищеної української техніки – включно з 99 літаками – звісно, жодних підтверджень вони не надають.
Тривають російсько-українські переговори; український бік повідомляє, що росіяни починають «адекватно оцінювати ситуацію» й що поступове погіршення становища сил РФ в Україні «наближає підписання угоди». Один із переговорників навіть обмовився, що така угода може бути підписана через 2-3 дні, проте я не дуже вірю в швидке закінчення війни: що б не казали члени делегацій, Москва не надсилає жодних сигналів про відкликання своїх вимог від початку конфлікту – а Київ, тим часом, навіть не розглядає можливість капітуляції (як би до цього не підштовхував ізраїльський прем’єр Беннет).
Реагуючи на інформацію про запит Москвою військової допомоги від Китаю, Вашингтон відгукнувся жорстким застереженням проти будь-яких дій в цьому напрямку: кожен уряд, що надаватиме росіянам таку допомогу, стане об’єктом санкцій. Утім, не знаю, чи зможе США накласти санкції на власних олігархів, що пригоршнями черпають прибутки від співпраці з Китаєм.

ПОВІТРЯ
Вчора на світанку, вочевидь реалізовуючи погрозу Рябкова [заступник міністра зовнішніх справ РФ – перекл.] «атакувати канали передачі західних боєприпасів Україні», висловлену в п’ятницю 12 березня, російські сили нанесли ракетний удар по осередку Українській Академії Сухопутних військ на Яворівському полігоні, що за 18 км. від кордону з Польщею. Невідомо, чи були це балістичні ракети, чи морського базування, але швидше останні, з огляду на точність удару: 35 осіб загинули, 134 поранено. Було вражено Міжнародний Центр миротворчості та безпеки, проте незрозуміло, чи його [в даний момент] використовують для тренувань українських військових або складування переданих Заходом боєприпасів. 
Удару балістичними або морського базування ракетами також зазнав аеродром в Івано-Франківську – тепер там знищено абсолютно всю інфраструктуру.

Ще російські ВКС обстріляли Святогірський монастир на півночі Донецької області: одне з п’яти святих місць [православ’я] в Україні. Це була винятково погана ідея: такі ідіотизми відвертають від Москви навіть тих нечисленних українців, що поки залишались лояльними (включно з мером Одеси, який колись мав проросійські позиції).
Двомісний російський бомбардувальник було збито в районі Ізюму – вочевидь, за допомогою зенітного комплексу «Оса». Обом пілотам цього разу вдалося приземлитися. Я це наголошую, бо в більшості випадків російські пілоти гинуть або зазнають значних ушкоджень, навіть завчасно катапультувавшись. Напевне, у них там якісь проблеми з парашутами.
До речі, цього разу знову фатальним було рішення льотчиків спуститися нижче покрову хмар: дуже погана ідея, коли в противника є ракети земля-повітря з електронно-оптичним наведенням і достатнім радіусом дії. Втім, російські екіпажі змушені повторювати цю практику, якщо мають завдати точнішого удару – їхні літаки просто не можуть «бачити» крізь хмари і їм бракує систем наведення. Водночас, кидати некеровані бомби зі значної висоти (як вони це постійно робили в Сирії з 2015 року) надто неточно й неефективно.

ПІВНІЧ
Після двох тижнів інтенсивних боїв і втрат, які в окремих батальйонних групах зросли до 20%, російська 35-а армія виснажилася. Більшість її підрозділів є легкоозброєними відділками ВДВ, які абсолютно не готові вести бойові дії, в ситуації, в яку вони зараз потрапили. До всіх інших проблем, вони не можуть перетнути розлиту річку Ірпінь та навіть не намагаються це зробити. Принаймні чотири батальйонні групи [35-ї армії] рухалися з Димера, що на півночі від Ірпеня, але замість наступати далі, самі зазнали контратаки українських сил, які в її процесі, як видається, звільнили село Мощун. Чекаємо на підтвердження. Точно відомо лише, що українці зруйнували понтонний міст росіян у цьому районі (див. фото).
Натомість, на схід від Києва механізовані підрозділи 2-ї танкової армії РФ (яка зайшла в Україну, маючи приблизно 500-600 танків Т-80 і стільки ж бронемашин) учора рішуче атакували вузький відтинок фронту в Броварах. Навіть сьогодні вранці там триває запеклий бій, результати якого поки невідомі.
[Пізніше в коментарях автор висловлює сумнів щодо такої кількості танків цієї армії, адже це офіційні російські звіти – перекл.]

ПІВНІЧНИЙ СХІД
У районі Чернігова російська 41-а армія витратила день, намагаючись вибудувати обхідні шляхи довкола міста: місцевий український гарнізон оголосив про визволення двох сіл на південь від Ніжина – у той спосіб зв’язок з гарнізоном у Ніжині закріплено. Негайний наслідок: ще один російський конвой з боєприпасами потрапив у засідку на трасі М02/Е101 і злетів у повітря.
У Сумах, внаслідок артилерійського обстрілу пошкоджено електростанцію: на даний момент місто залишається без енергії та тепла.

Харків обстрілювали більшу частину вчорашнього дня, проте навіть найближчі російські підрозділи перебувають за 10-15 км. від міста й не мають змоги перейти в атаку. За 70 км. на південний схід ситуація є більш драматичною: вчора росіяни захопили Ізюм (є відео, на якому видно їхні танки в місті). Українські відділки відступили на південь. Київ про це мовчить. [Кілька годин тому, коли Том Купер вже опублікував свій звіт, в мережі з’явилася інформація, що ЗСУ перейшли в контр-наступ і ведуть в Ізюмі вуличні бої: https://focus.ua/.../509216-ukrainskaya-armiya-poshla-v... ].
Таким чином, російська 144-а мотострілецька дивізія перетяла трасу М03 з Харкова на Краматорськ і загрожує іншим шляхам на Полтаву.
Більше того, забравши одну батальйонну групу з позицій на півночі Харкова (це ДУЖЕ ризиковане рішення, що розв’язує руки 93-й механізованій бригаді ЗСУ), командування російської 6-ї загальновійськової армії почало масований наступ на Слов’янськ: очевидно, що місцеве українське командування наказало втримати місто «будь-якою ціною».
Захопивши Ізюм [залишається сумнівним – перекл.], російська 6-а армія заходить в тил частинам ЗСУ, які обороняють лінію зіткнення на Донбасі. [Відповідаючи на коментар до одного зі своїх попередніх звітів, Том Купер писав про винятково укріплені рубежі оборони ЗСУ по лінії зіткнення. На його думку, штурмом взяти їх неможливо, хіба блокувати, відрізавши від решти України. Вочевидь, саме це росіяни намагаються зробити від початку війни, проте невдало – перекл.].

СХІД
Доки на лінії розмежування тихо, Маріуполь продовжують бомбардувати й обстрілювати: станом на вчора заявили про загибель 2.187 мешканців міста. Російський наступ на 24 район погруз у запеклих вуличних боях. Така сама ситуація й на сході міста, де 150-а механізована дивізія РФ, схоже, закріпилася в Лівобережному районі. Міська рада заявила про нестачу продуктів і бійці української армії почали ділитися з місцевим населенням власними запасами їжі.
Тим часом, «гуманітарний конвой», що повинен був, згідно домовленостей, евакуювати цивільних [перед тим завізши в місто провізію – перекл.], потрапив під російський обстріл за 40 км. від Маріуполя й був змушений повернутися в Бердянськ.
З воєнної точки зору «великою новиною» стали фото трьох українських Т-72, підбитих під Варварівкою на північному заході Луганської області. Їх довго тримали на складах, а два роки тому оновили й запустили в дію: поява цих танків може свідчити, що до бою стала одна з трьох резервних механізованих бригад ЗСУ.
Чому ж це «велика новина»?
Тому що за ці майже три тижні війни жодна з 12 українських резервних бригад ще не вступала в бій [раніше автор писав, що всі резерви російської армії вже задіяні – перекл.].

ПІВДЕНЬ
Уздовж східного/лівого берега Дніпра 42-а мотострілецька дивізія російської 49-ї армії провадить «масовану атаку» на Запоріжжя. Водночас, на правому березі 20-а мотострілецька 58-ї армії витратила увесь день, атакуючи Кривий Ріг. Маю наголосити, що от уже два дні жодних перевірених звітів із тієї частини України немає, а тому дуже складно зробити висновки, що там відбувається. Можу лише додати, що Миколаїв продовжують бомбардувати й обстрілювати».
[В коментарях до посту автор додав про Одесу: на його думку місто настільки добре укріплене, що російські війська можуть атакувати його хіба з бажання втратити 2-3 батальйонні групи.
І так. Він вважає, що стратегічно Москва програла війну й це вже невідворотно. Про це є окремий пост і ми його якраз перекладаємо – буде увечері].

Оригінал тут: https://www.facebook.com/keksifarm.hayday
Том Купер - австрійський воєнний аналітик, автор та співавтор близько двох десятків книг про конфлікти останніх 20 років, включно з війною в Сирії. Експерт із застосування бойової авіації.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16049
  • Karma: 15370
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #25 : Березень 16, 2022, 00:16:28 »
Муж попросил спросить, если кто в курсе, что это за гранд-джавелин такой?

Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline Roman_V_M

  • *****
  • Повідомлень: 1270
  • Karma: 685
  • Стать: Чоловіча
  • THERE IS NO JUSTICE. THERE IS JUST ME.
    • Roman's Blog
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #26 : Березень 16, 2022, 00:18:36 »
Наверное, он же, но в транспортировочном контейнере.

Offline Ксеня

  • Global Moderator
  • *****
  • Повідомлень: 16049
  • Karma: 15370
  • Стать: Жіноча
  • Одеса
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #27 : Березень 16, 2022, 00:22:58 »
Наверное, он же, но в транспортировочном контейнере.

Ага, вот так вот значит ларчик просто открывался? Спасибо )
Жизнь идет себе, как она и должна идти, то есть, хуже некуда. (с)

Offline asdfgh

  • *
  • Повідомлень: 13
  • Karma: 13
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #28 : Березень 16, 2022, 00:41:21 »
Муж попросил спросить, если кто в курсе, что это за гранд-джавелин такой?

NLAW (в контейнере, надо полагать), если журналисты ничего не перепутали.
https://www.radiosvoboda.org/a/news-nlaw-teroborona-kyeva/31723681.html

Картинки джавелина в контейнере тоже можно найти. Они не такие.

Offline veazel

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 3255
  • Karma: 2282
  • Стать: Чоловіча
  • Юнкер Шмидт
Re: Тупичок военных аналитегов. Війна.
« Reply #29 : Березень 16, 2022, 05:50:59 »
Муж попросил спросить, если кто в курсе, что это за гранд-джавелин такой? 

Британский NLAW в контейнере.

"All you need is NLAW"

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.