Автор Тема: Истоки истории
 

Offline Даяна

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 10990
  • Karma: 5799
  • Стать: Жіноча
  • Дніпро
Re: Истоки истории
« Reply #540 : Червень 04, 2021, 11:01:18 »
2) ты действительно полагаешь, что имеешь моральное право а этом основании требовать от представителей нац.меньшинств отказываться от своей этнической идентичности?
Я взагалі нічого не вимагаю не від кого. Я хочу, щоб мене не записували в будь-який етнос (національність і т.п.) крім того з яким ідентифікую себе я сама. На кшалт: "думаєш російською - росіянка". Мені взагалі однаково хто ким себе вважає, якщо на теренах неньки не влаштовує осередки сепаратизму закликаючи сюди хоч руський, хоч будь-який інший мир.
Нарешті МВФ перетерли із Кабміном
В Борисполі сідає два борта із кокаїном

Offline Milena

  • *****
  • Повідомлень: 8274
  • Karma: 3325
Re: Истоки истории
« Reply #541 : Червень 04, 2021, 16:36:35 »
тем не менее
Cпойлер
Тон сменил, и содержание звучит уже совсем по-другому.

Offline com

  • *****
  • Повідомлень: 1651
  • Karma: 69
  • Стать: Чоловіча
  • Львів
Re: Истоки истории
« Reply #542 : Червень 06, 2021, 14:06:52 »
Сьогодні на юа:першому був ролик про чуму історичний. Саме цей не знайшов.Інший є. В контексті короновіруса.
https://www.youtube.com/watch?v=nJtRY_-ozfc

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #543 : Червень 06, 2021, 21:38:56 »
Цитувати (виділене)
6 червня 1944 року почався найбільша десантна операція в історії. Операція «Оверлорд» у Нормандії.
В результаті якої війська союзників почали активну кампанію зі звільнення Західної Європи. В результаті була звільнені Франція, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Західна Німеччина, Данія.
Цим країнам пощастило. Вони були позбавлені нацистської і не були "винагороджені" радянської диктатурою.
Вічна слава британським, американським, австралійським, канадським і новозеландським солдатам, які внесли вирішальний внесок у цю найбільшу перемогу.

Положення фронту на 6.06.1944 року. Це для тих, кто розказує про нікчемність внеску союзників у справу перемоги на європейському театрі бойових дій.

Offline Kaa

  • *****
  • Повідомлень: 3024
  • Karma: 4554
  • Стать: Чоловіча
  • Жидомоскальский укр
Re: Истоки истории
« Reply #544 : Червень 16, 2021, 00:13:34 »
Предки Ольгинских ботов
Praise the Lord and pass the ammunition
And we'll all stay free

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #545 : Червень 26, 2021, 19:00:52 »
Цитувати (виділене)
Назви українських містечок провінції Манітоба, переважно створених за першої хвилі імміграції, на поштових штемпелях.
З книги М.Марунчака «Історія українців Канади», Вінніпег, 1991.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4630
  • Karma: 3514
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #546 : Липень 01, 2021, 10:31:03 »
https://www.facebook.com/OstanniyCapitalist/photos/a.2171234013125517/2901653830083528/?type=3&theater
Цікаво. Найстаріші компанії країн світу, які працюють досі. В Україні нею є Дрогобицька солеварня, заснована в 1250 році.

Найстаровинніша компанія знаходиться в Японії, їй майже 1450 років.

У інших країнах маємо:
ВБ 886
Ірландія 900 (це бар!)
Беларусь 1864
Росія 1721

Все зазначено на мапі.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4630
  • Karma: 3514
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #547 : Липень 01, 2021, 13:59:08 »

Offline AlexUA

  • Hero Member
  • ******
  • Повідомлень: 20805
  • Karma: 1468
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #548 : Липень 15, 2021, 20:26:52 »

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #549 : Липень 15, 2021, 22:58:00 »
Яка ще нахуй Росія. Які ще блять, браття. Трієдійний нарід, сцуко.
Цитувати (виділене)
History Ukraine
@History_Ukraine
Опис Русі-України із каталога Чезаре Вечелло: «Русь має кордони з московитами, лівонцями та литовцями». Венеція, 1598 р.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #550 : Липень 21, 2021, 14:36:05 »
анекдоти
Цитувати (виділене)
Должен в Лондон приехать Каменев. Ллойд-Джордж призывает Шерлока Холмса и говорит: «Вот Каменев должен приехать. Встречать мы его не будем, но последить за ним надо… Вот вам мой чиновник. Последите и о результатах сообщите». Шерлок Холмс и чиновник на вокзале. Приходит один поезд, дефилируют мимо пассажиры. «Тут?» – спрашивает чиновник. «Нет», – отвечает Шерлок Холмс. Другой поезд – то же. Наконец из числа пассажиров третьего поезда Шерлок Холмс указывает на одного и говорит: «Вот». – «Может быть, вы ошиблись?» – сомневается чиновник. «Нет. Вы посмотрите: на шапке – золотой вензель, на сумке – тоже, на зонтике – тоже, на груди – тоже, и все вензеля разные…»
ДН: 18.03.1922

Дни и ночи дискутировали делегаты на Версальской мирной конференции. Наконец, дискуссии закончились, и были написаны и подписаны договоры. Конференция завершилась, и делегаты стали выходить один за другим. Первым вышел Ллойд Джордж, делегат Англии, и дал лакею, швейцару пять фунтов на чай. Вторым вышел делегат Франции и дал лакею пятьсот франков. Третьим вышел делегат Австрии, а в руке у него чемодан. Лакей предложил положить чемодан в машину, а делегат ответил: «Не стоит беспокоиться. Кроны, которые в чемодане, вам, это чаевые». Четвертым вышел делегат Германии, передал лакею коносамент и сказал ему: «Этот багаж с марками вам – ваши чаевые. Транспортные и разгрузочные расходы оплатите из своего кармана». Последним вышел делегат из России, дал лакею ручную машинку для печати денег всех государств и сказал ему: «Возьми и напечатай, сколько пожелаешь…».
ЗФ: н.д. (ивр.)

На дипломатическом рауте в Генуе Чичерин заметил, что Красин спрятал за голенище серебряную ложку. «Отдай, неловко!» – говорит он и в то же время завидует, что сам не удосужился стащить. Красин не внемлет. Тогда Чичерин сам берет другую ложку, кладет в карман и, обращаясь к присутствующим, говорит: «Господа, фокус! Я кладу ложку в свой боковой карман. Дую в него. Раз, два, три! Ложка у Красина за голенищем». Вынимает у Красина ложку. Тот с носом, а Чичерин с ложкой.
ДН: 22.07.1922

У Чичерина дипломатический раут. Среди гостей только что приехавший представитель Дании. Он имеет смущенный и расстроенный вид. Любезный хозяин подходит к гостю и осведомляется, что с ним. «Так, ничего особенного… Часы потерял…» – «Где же? На улице?» – «Нет… Здесь…» – «Что вы!» – «Да, здесь. Они вот у того господина…» – «У какого?» – «Вот у этого» (показывает). – «А, тогда не беспокойтесь! Я вам их верну». – «Ради бога, не надо! Не делайте скандала!» Чичерин не внемлет, идет и через минуту приносит часы. «Благодарю вас, но только зачем? Ведь тому господину, вероятно, было неприятно…» – «О, ничего! Он не заметил, как я взял часы».
ДН: 18.03.1922

На одном дипломатическом банкете, где впервые присутствовали советские представители, хозяин заметил, что с письменного стола исчезла золотая ручка с пером. Хозяин деликатно: «Господа, я понимаю, что это чья-то шутка. Я сейчас погашу на одну минуту свет, и взявший ручку положит ее обратно на стол». Свет гаснет, через минуту снова зажигается. Все смотрят на стол. Оттуда весь письменный прибор сперли.
СБ: *1917 – 1920

Товарищ Сталин произносит речь об экономическом строительстве перед представителями закавказских республик: «Поняли, товарищи?» – «Нычего нэ поняли». – «Никто не понял?» Тогда встает Шапталадзе. «Я все понял». – «Что же ты понял?» – «Земля наша – хлеба ваша. Вода наша – рыба ваша».
ПР: н.д. (ст. орф.)

Перед пионерами выступает старый большевик с воспоминаниями о 9 января 1905 года. «Было это, как сейчас помню, в воскресенье. Народу – больше тысячи собралось, идут с хоругвями, поют, дошли до дворца…» – «Ну а потом что?» – спрашивает нетерпеливый пионер. «Ну а потом… как есаул скомандовал “Пли!”, так мы и пошли – залпами…»
СБ: н.д.

Коммунист – это человек, который просит у вас одолжить ему кастрюлю, чтобы сварить в ней вашего гуся.
268A. СБ: н.д

«Почему еврейская пасха 1973 года была такой теплой? А русская – холодной?» – «Потому что теперь все наоборот. Раньше русские воевали, цыгане воровали, а евреи торговали. Теперь русские воруют, цыгане торгуют, а евреи воюют!»
СБ: *1973

Одну старушонку ограбили трое бандитов. Один убежал, а других поймали и судят. Председатель показывает на подсудимых и говорит старушке: «Вот эти вас грабили?» – «Да, батюшка… Еще третий был, вот тот, что у тебя по правую руку сидит».
ДН: 31.07.1924

Напротив памятника Марксу в Киеве – черная биржа. Один биржевой спекулянт спрашивает другого: «Отчего у него (Маркса) сюртук застегивается на другую сторону?» – «Не знаешь отчего? Это же сюртук Столыпина – ну только он перелицованный». – «А зачем он руку так держит, за пазухой?» – «Он там прячет свой “Капитал”: улица Воровская, боится, чтоб не обокрали»…
ДН: 04.01.1924 (укр.)

Оратор на митинге: «Буржуазия убила Воровского, но дух воровской всегда будет жить!»
СБ: *1921 – 1925 [АЕ 1951: 32]

Аппаратчик поймал Золотую Рыбку. Рыбка: «Исполню три твоих желания». Аппаратчик: «Лучше деньгами. А уж желания исполню я сам».
СБ: *1969

Школьники делятся планами перед каникулами. «Мой папа работает в обкоме. Его позвали и предложили бесплатно путевку на Кавказ для него и всей нашей семьи». – «Моя мама работает в райкоме. Ее тоже позвали и предложили путевку в Крым. И я с ней поеду тоже». – «Мой папа работает на заводе, в цеху. Он сам пошел за путевкой, и ему предложили катиться на хрен, но не сказали, одному или можно взять семью тоже».
СБ: 1960-е

Анкета: «Имеете ли правительственные награды?» – «Да. Один раз обедал в цековской столовой».
СБ: н.д

«Сколько котлет можно сделать из ста граммов фарша?» – «В обкомовской столовой – две, в общепите – десять, а в студенческой – сто».
246A. СБ: н.д.

«Какой самый дорогой автомобиль?» – «“Запорожец”, на него всю жизнь деньги копят». – «Какой самый холодный автомобиль?» – «“Жигули”: на них все в дубленках ездят». – «А какой самый тесный?» – «“Волга”, в ней всегда только один пассажир едет».

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #551 : Липень 29, 2021, 13:14:59 »
Цитувати (виділене)



Олександр ПАЛІЙ

Дивіться на моєму Ютуб-каналі прем'єру 2 серії "СКІФИ" документального серіалу "НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ", знятого за моїм сценарієм.
Серія про те, хто заснував на землях України державність (з постійною армією,
 флотом, владою, податками, карбуванням грошей) значно раніше, ніж решта Європи, крім Італії, Греції та інших давніх народів Балканського півострова.
Чому греки вважали, що скіфи найпершими в світі винайшли залізо, якір, гончарне коло та корабельні вітрила?
Хто вийнашов оборону табором у степу і "автомат Калшнікова" давнини - тригранні вістря стріл.
Кого греки вважали зразком моралі й чесноти і набирали в поліцію Афін, і хто ходив в Афінах у шароварах. Хто з не-греків єдиний увійшов до переліку 7 світових мудреців і чиї вислови завчали у школах давньогрецькі школярі.
Чи мали скіфи письмо? Якщо ні, то як вони читали й надсилали листи?
Що ще крім шароварів українці успадкували від скіфів?
Традиційну зачіску «під горщик», історії про страшного Бабая (порівняйте з головним скіфським божеством Папаєм), а також особливості української мови — її «ікавізм» (заміна голосних на «і» в закритих складах, на зразок «соколи» — «сокіл»), використання звука «хв» за-
мість «ф», характерний фрикатинвний звук «г».
Про кого писав грецький історик Фукідід: «За військовими чеснотами з ними не може зрівнятися жоден народ не лише в Європі, але й в Азії; жоден народ сам по собі не в силах встоя- ти проти них, якщо всі вони живуть між собою в згоді»?

Offline True Path Into Nowhere

  • *****
  • Повідомлень: 1675
  • Karma: 852
Re: Истоки истории
« Reply #552 : Липень 29, 2021, 15:28:52 »
Олександр ПАЛІЙ
може в самому відео й не все так сумно, але описане нижче це просто пиздець за півкроку до протоукрів
...tomorrow I'll be sober and you'll still be roasted!

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #553 : Липень 29, 2021, 20:38:46 »
Олександр ПАЛІЙ
може в самому відео й не все так сумно, але описане нижче це просто пиздець за півкроку до протоукрів
може

Цитувати (виділене)
Олександр Палій
12 хв  ·
Колись давним-давно, років з 10 тому, коли знімався цей серіал за моїм сценарієм, я походив по цьому скіфському кургану під Васильковом. Він представляє собою насипаний на абсолютній рівнині пагорб висотою до 10 метрів і діаметром метрів 70-100, повністю зритий ямами. Там колись було близько 70 поховань різних епох.
Походив, і дуже захворів. Не ходіть по курганах. Це цвинтарі. Вони так і називалися в українців - могилами.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #554 : Серпень 12, 2021, 22:04:40 »
Цитувати (виділене)
Секрети Більського городища
Більське городище на Полтавщині — парадоксально маловідома для свого масштабу пам’ятка історії. Займаючи площу понад 5 тисяч гектарів, воно ймовірно є найбільшим городищем ранньої залізної доби у Східній Європі. Більський заповідник приховує чимало загадок, залишених скіфами, мешканцями описаного Геродотом міста Гелон. Туристи їдуть сюди, щоб на власні очі побачити рукотворні земляні вали і спробувати сили на розкопках; археологи щороку знаходять нові цінні артефакти, а працівники заповідника мріють облаштувати тут музей. Читайте лонгрід: https://ukrainer.net/bilsk/
Клікабельне
[/facebook]

Offline Poodle

  • *****
  • Повідомлень: 5865
  • Karma: 3171
  • Стать: Чоловіча
  • USA, Gold Country
Re: Истоки истории
« Reply #555 : Серпень 13, 2021, 02:49:34 »
Какой самый дорогой автомобиль
Вслед:
Москва, лето, +40, в «Волге» едут четыре грузина в дубленках и ондатровых шапках:
- Гоги, ну давай хоть шапки снимем.
- Нэт, пуст всэ думают што у нас кандыцыанэр!
Слава Украине!

Offline Poodle

  • *****
  • Повідомлень: 5865
  • Karma: 3171
  • Стать: Чоловіча
  • USA, Gold Country
Re: Истоки истории
« Reply #556 : Серпень 13, 2021, 03:18:14 »
- И помни, если закрылась одна дверь, где-то всегда открывается другая.
- Я помню, Учитель. Я тоже два года на «Москвиче» ездил.
Слава Украине!

Offline Minime

  • *****
  • Повідомлень: 6446
  • Karma: 4355
  • Стать: Чоловіча
  • Австралия: au2ua
Re: Истоки истории
« Reply #557 : Серпень 13, 2021, 04:37:16 »
- И помни, если закрылась одна дверь, где-то всегда открывается другая.
- Я помню, Учитель. Я тоже два года на «Москвиче» ездил.
... а я на Митсубиси "Кольт" (моя первая машина).

Когда продавал ее за $500 был так доволен, когда покупатели на test drive'e каким-то чудом открыли дверь водителя, а не залезли через пассажирскую (как я делал целый год до продажи), что на их предложение продать за пол-цены тут же согласился.
Они, на радостях, подписали контракт не выходя из машины (и не закрывая дверть  :sneaky: ) и умчались в даль светлую в черных клубах смеси полусгоревшего машинного масла и бензина...
"Не забыть бы нам всё, не простить бы и не потерять". В. Высоцкий

Offline Poodle

  • *****
  • Повідомлень: 5865
  • Karma: 3171
  • Стать: Чоловіча
  • USA, Gold Country
Re: Истоки истории
« Reply #558 : Серпень 13, 2021, 04:55:44 »
а я на Митсубиси "Кольт" (моя первая машина)
Ну твоя явно была битая, с дефектами кузова. А "Москвич" таким с конвейра выходил...
Слава Украине!

Offline Garfield

  • *****
  • Повідомлень: 9100
  • Karma: 5423
  • Стать: Чоловіча
  • Nederland
Re: Истоки истории
« Reply #559 : Серпень 13, 2021, 08:49:27 »
"Москвич" таким с конвейра выходил...
Ну, ходила же шутка про "москвич" "Василий Блаженный" с семью цилиндрами различного диаметра...
Homo homini felis est.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #560 : Серпень 13, 2021, 11:33:45 »
Московіт побував на СОловках і зняв досить атмосферний фільм про совіцьких нелюдів. Можлива реінкарнація подібного.
Цитувати (виділене)
Гулаг: Пыточный полигон СССР / От Колымы до Соловков /


Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #561 : Серпень 27, 2021, 13:59:53 »
Цитувати (виділене)
27 серпня 1856 року в селі Нагуєвичі на Львівщині народився Іван Якович Франко – видатний українець, письменник, поет, драматург, публіцист, видавець, філософ, соціолог, політолог, історик, економіст, громадський і політичний діяч.
Декілька цікавих фактів про Івана Франка:
1. Відзначався колосальною працездатністю. За 40 років активного творчого життя кожних два дні виходив новий твір письменника (вірш, новела, повість, роман, монографія тощо). Щороку видавав по 5–6 книжок.
2. Став першим професійним українським письменником, який заробляв на життя літературною працею.
3. У гімназії сидів на останній парті, але міг майже дослівно переказати розповіді вчителів на заняттях. У п’ятому класі під час уроків, які вважав нецікавими, читав Шекспіра в німецькому перекладі.
4. У гімназійні роки, залишившись без батьків, заробляв на життя репетиторством. Із тих коштів зібрав величезну на той час бібліотеку – понад 500 томів.
5. Чотири рази його ув’язнювала австрійська влада (у 1877, 1880, 1889 і 1892 рр.).
6. Володів 14 мовами. Поет, прозаїк, фольклорист, перекладач, публіцист, філософ, економіст, політик, громадський діяч. Сучасники називали його «академією в одній особі».
7. Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою, іншими мовами. Перекладав на українську в тому числі з давньої вавилонської, давньоіндійської, давньоарабської, давньогрецької, східних.
Перекладав також на німецьку українські народні пісні, допомагав Михайлу Грушевському з німецьким перекладом «Історії України–Руси».
8. Співзасновник першої української політичної партії – Русько-Українська радикальна партія – та перший її голова, автор програми.
9. Закликав населення Галичини називати себе українцями, а не русинами. «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без офіціяльних кордонів…», писав він у листі до молоді в 1905-му.
10. Одним із перших спрогнозував крах ідеології марксизму, а соціалістичну державу назвав тюрмою: «Люди виростали б і жили би в такій залежності, під таким доглядом держави, про який тепер у найабсолютніших поліційних державах нема й мови. Народна держава сталась би величезною народною тюрмою».
11. Совєцький режим називав його атеїстом. А він залишався глибоко віруючою людиною. Виріс у побожній родині, досліджував Святе Письмо, товаришував із галицькими священиками, мав приязні стосунки з митрополитом Андреєм Шептицьким.
12. Його переклад біблійної «Книги Буття» досі залишається найбільш точним перекладом цієї частини Біблії українською мовою.
13. Ледь не запізнився на власне весілля з Ольгою Хоружинською. У кабінеті батька нареченої знайшов стару книжку і переписував із неї рідкісного вірша.
14. Останні сім років писав лівою рукою, бо права була паралізована. Систематизувати та упорядковувати матеріали йому допомагав син Андрій. Двоє синів Івана Франка (Петро і Тарас) вступили до складу легіону Українських січових стрільців.
15. Помер Іван Франко 28 травня 1916-го на чужих руках – сини були у війську, дочка в Києві, дружина в лікарні. Через бідність і нестачу грошей ховали в чужій вишиваній сорочці, в «позиченій» ямі на шість домовин. В окремій могилі перепоховали Івана Франка через 10 років.
Інформація - Український інститут національної пам’яті

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #562 : Серпень 31, 2021, 20:18:05 »


Цитувати (виділене)
Козак. Як виник сучасний образ і скільки в ньому правди?
 Це відео присвячено дослідженню такої теми - як виник сучасний образ козака, що впливало на цей образ та на скільки він відповідає  історичній правді.
Розбираємося в цьому питанні з використанням наукових робіт, починаючи з 19 століття.

0:00 - Чому саме ця тема?
0:48 - Історичні зображення & сучасні зображення
1:12 - Історичні зображення. Хронологія
1:50 - Наукові дослідження. Стаття С.Шаменкова
4:53 - Наукові дослідження. Стаття Д.Шаталова
09:37 - Дослідження Д.Яворницького
10:24 - Образ козака в 19ст
11:09 - Формування образу козака у 20ст
13:18 - Образ козака в радянський час
14:48 - Вплив Енеїди та малюнків А.Базилевича
16:48 - Образ козака за часів Незалежної України
18:55 - Розбір типового "образу козака"

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4630
  • Karma: 3514
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #563 : Вересень 01, 2021, 18:55:14 »

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4630
  • Karma: 3514
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #564 : Вересень 01, 2021, 18:57:10 »
У цієї групи реконструкторів багато відео про різні аспекти козацького життя та побуту. Включаючи що пили та яку люльку палили.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #565 : Вересень 23, 2021, 15:28:12 »

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #566 : Вересень 23, 2021, 15:28:47 »
У цієї групи реконструкторів багато відео про різні аспекти козацького життя та побуту. Включаючи що пили та яку люльку палили.
Так. Я підписаний на них.

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #567 : Вересень 24, 2021, 18:15:58 »
Цитувати (виділене)


Сокира з тризубом
21 вер. 2021 р. • Роздивімося в деталях унікальну сокиру з тризубом!

21 серпня 2021 року львів’янин Тарас Хмеловський подарував Національному музею історії України унікальний артефакт — бойову сокиру, інкрустовану сріблом із зображенням тризуба. Ця новина відразу викликала резонанс.

Залізну сокиру Х—ХІ століть знайшли на Чернігівщині нелегальні скарбошукачі. 

Від науковців про неї дізнався Тарас Хмеловський – археолог за освітою, хоча він не працює за фахом. Львів’янин вирішив врятувати артефакт, який потрапив на нелегальний ринок старожитностей і міг бути вивезений закордон. Єдиним реальним виходом було викупити сокиру на аукціоні, що і зробив добродійник.

Пам’ятку треба було вберегти не лише від грабіжників, але і від руйнування. Реставрацію сокири виконав художник-реставратор по металу вищої категорії Віктор Голуб.

Унікальну бойову сокиру, подаровану Тарасом Хмеловським, на власні очі ви можете оглянути в шостій залі Національного музею історії України.

А на цьому відео маємо нагоду побачити, якою сокира була до реставрації, як виглядала в процесі реставраційних робіт та який вигляд має під час експонування в нашому музеї. Віктор Голуб також пояснює, чому пам’ятка потребувала термінового «лікування», яким чином він стабілізував її та як розкривав інкрустацію.

Національний музей історії України разом із Інститутом археології НАН України планує провести розкопки на місці знахідки. Стежте за нашими сторінками в соцмережах, щоб першими дізнаватися про ці дослідження.

Offline Solmir

  • *****
  • Повідомлень: 4630
  • Karma: 3514
  • Стать: Чоловіча
  • Киев
Re: Истоки истории
« Reply #568 : Вересень 25, 2021, 15:13:00 »
Спробуємо отримати урок з історії іншої країни. Цитата з книги Ян Мортимер "Средневековая Англия. Гид путешественника во времени":
Цитувати (виділене)
В современном мире языки меняются постепенно. Возьмите книгу на вашем родном языке, выпущенную за сто лет до вашего рождения, и вам нетрудно будет ее прочитать, пусть язык и покажется несколько старомодным. В XIV веке все по-другому. Целые слои общества перестают говорить на одном языке (французском) и вместо этого учат другой (английский). Это само по себе кажется невероятным, но еще поразительнее — то, что от родного языка отказываются не низы общества, а верхушка. Хотя английские аристократы говорили по-французски еще со времен норманнского вторжения в 1066 году, а еще в конце XIII века Роберт Глостер сказал что «если кто-то не знает французского, люди не относятся к нему серьезно», в XIV веке тем не менее произошли фундаментальные лингвистические перемены.
Почему? Если отвечать просто, то максима Роберта Глостера «уважения достоин только тот, кто говорит по-французски» устарела. В 1300 году она еще действовала: если вы не знаете французского, то вряд ли вас будет уважать кто-то за пределами вашей общины. Король говорит по-французски, равно как и его лорды, рыцари, клерки, капелланы и слуги. Все официальные классы говорят по-французски. Очень немногие высокопоставленные члены общества знают английский. На английском языке нет никакой литературы; по-английски пишут разве что протестные стихотворения, направленные против духовенства и аристократии, или некоторые религиозные тексты. Но к 1350 году все больше аристократов учат сыновей английскому языку. Перемена произошла в основном благодаря националистическим взглядам короля Эдуарда III, который говорил по-английски, гордился языком и даже писал на нем свои девизы. В 1362 году он издал указ, разрешающий выступать в суде на английском языке — раньше в суде говорили только по-французски, — и тем самым публично заявил о своей поддержке английского как «языка народа». В том же году его канцлер открыл заседание парламента речью на английском языке. К концу века большинство аристократов и прелатов говорят по-английски так же хорошо, как по-французски. У сына Эдуарда III есть немало книг на английском языке, включая один из самых ранних переводов Библии, а его внук, Эдуард Йоркский, перевел на английский знаменитую книгу Гастона Феба об охоте. Генрих IV в 1399 году заявил о своих правах на трон на английском языке в парламенте в присутствии всех лордов и епископов. Позже Генрих вел переписку на английском со своим канцлером (архиепископом Кентерберийским), а в 1409 году даже написал на английском языке свое завещание. Эдуард III и Генрих IV совершили больше, чем все предыдущие правители, вместе взятые, чтобы сделать английский языком официальных классов и справиться с презрением, которое двор питал к этому языку в предыдущие триста лет.
 

Offline Eney

  • *****
  • Повідомлень: 35514
  • Karma: 23415
  • Стать: Чоловіча
Re: Истоки истории
« Reply #569 : Вересень 28, 2021, 14:04:43 »

Цитувати (виділене)
Ukrainian People Magazine
24 вересня о 11:50  ·
На фото - роменський сліпий бандурист Євген Адамцевич
АВТОР ЗАПОРІЗЬКОГО МАРШУ. Так-так...
У мене болить серце, коли я дивлюся на цю фотографию.
Мені здавалося, що автором цієї дійсно величної музики повинен бути поважний композитор на кшталт Миколи Лисенка.
Євген Олександрович прожив важке життя. Із спогадів:
"На початку 1930-х, у розпал колективізації, Євген Адамцевич склав пісню, яка починалася так:
Чом на серці у мене журба?
В центрі міста велика тюрма,
А в тюрмі тій сидить "сіль землі",
Ті, що зараз їх звуть "куркулі"...
За цю пісню начальник Роменського НКВС бив кобзаря, грюкав наганом по столу й репетував: "Я из тебя, слепого черта, зрячего сделаю! Ты что поёшь, кого воспеваешь?" – пише в спогадах Данило Кулиняк. – Гарна була пісня, я її не раз слухав – сумна і сувора. І били Євгена Олександровича, і за місто вивозили, й там його, незрячого, в яру взимку кидали, а бандуру трощили".
Запорізький марш!!!
А марш був заборонений в СРСР!
Здавалося б, це - музика без тексту, а що може бути кримінального в музиці?
Марш був створений в 1926 році. Я пишу - був створений, тому що сам Євген Олександрович завжди наполягав, що не він автор музики:
"Тепер відносно Запорізького маршу. 1926 року я почув мелодію, Перша частина від кобзаря Положая Івана Кириловича, другу частину - мажорну, сам склав, і з'єднавши до купи, дав назву Запорізького маршу"
І все ж, Адамцевичу на той момент було всього 23 роки!
А публічно Євген Адамцевич зіграв Запорізький Марш тільки через 43 роки (в 1969) в Київському театрі опери та балету. І був абсолютно приголомшуючий успіх!
Віктор Гуцал, диригент Київського оркестру народних інструментів, зробив абсолютно геніальну оркестровку.
І все б добре, але в 1974 році Марш в Великому театрі почув товариш Суслов, головний ідеолог КПРС.
І Марш заборонили, як такий, що не викликає РАДЯНСЬКИХ патріотичних почуттів!
Віктора Гуцала звільнили з оркестру, записи наказали розмагнітити.
І заборона тривала до тих пір, поки всі ці грьобані ідеологи не повмирали.
Може хтось хоче в совок, а я - ні!
Subbotina Oksana

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.